http://kariera.mk

Kuvendi unik kundër mohimit të krimeve të luftës

para 3 muajve - Klan Kosova

Tema kryesore e seancë së sotme të Kuvendit ishte deklarimi i këtij institucioni kundër mohimit që po iu bëhet krimeve të ndodhura gjatë luftës në Kosovë. Në këtë pikë, si rrallë herë, deputetët u bënë...

Lufta në Kosovë, SHBA: Mohimi i mizorive ofendim për viktimat

para 3 muajve - BalkanWeb

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka ngushëlluar familjet e viktimave, të cilat humbën shumë familjarë dhe të afërm në luftën për pavarësi. Ambasada e SHBA-së, thekson se të mohuarit e mizorive...

Lufta, ambasada e SHBA: Mohimi i mizorive në Kosovë, ofendim për viktimat

para 3 muajve - Opinion

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë në përkujtim të 20 vjetorit të mizorive të luftës ka ngushëlluar familjet e viktimave. Në njoftimin e ambasadës  amerikane në Kosovë, thuhet gjithashtu se të...

Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

para 3 muajve - Lexo

Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, u shpreh se askush më shumë se sa SHBA si mik i përjetshëm i Kosovës, nuk solidarizohet me vuajtjet e personave që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë. Pacolli...

Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

para 3 muajve - Java News

Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, u shpreh se askush më shumë se sa SHBA si mik i përjetshëm i Kosovës, nuk solidarizohet me vuajtjet e personave që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë. Pacolli...

Ambasada amerikane shpreh ngushëllime për viktimat e luftës në Kosovë

para 3 muajve - Alsat-M

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë shprehu ngushëllimet e saj për familjet e viktimave në Kosovë, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të krimeve të luftës. “Derisa Kosova përkujton 20-vjetorin...

Ambasada e SHBA reagon ndaj zyrtarëve serbë që mohojnë mizoritë e luftës

para 3 muajve - Koha Jone

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike: Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

para 3 muajve - Flaka

Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ka thënë se askush më shumë se sa SHBA si mik i përjetshëm i Kosovës, nuk solidarizohet me vuajtjet e personave që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë. Ai...

Kosnett shuplakë Serbisë: Mos i mohoni krimet e luftës

para 3 muajve - Albeu

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

SHBA reagon ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë për krimet ndaj shqiptarëve

para 3 muajve - Vizion Plus

Ambasada amerikane në Prishtine ka ngushëlluar të gjithë familjarët që po përkujtojnë 20 vjetorin e të rënëve gjatë luftës në Kosovë, dhe ka theksuar se mohimi i mizorive ofendon viktimat në luftën e Kosovës....

SHBA reagon ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë për krimet ndaj shqiptarëve: Të mohuarit e mizorive, ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Klan Kosova

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur indinjatën e thellë ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë ku mohohen krimet serbe ndaj shqiptarëve gjatë luftës në Kosovë. Përmes një deklarate të lëshuar nga...

Ambasada amerikane shpreh ngushëllime për viktimat e luftës në Kosovë

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë shprehu ngushëllimet e saj për familjet e viktimave në Kosovë, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të krimeve të luftës. "Derisa Kosova përkujton 20-vjetorin...

Ambasada amerikane : Mohimi i mizorive të luftës ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Kallxo

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave më rastin e 20 vjetorit të luftës në Kosovë. Ambasada e SHBA-ve përmes një komunikate për...

Ambasada amerikane: Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - RTV 21

“Përkushtimi ndaj të së vërtetës për të kaluarën e luftës është jetësor për një të ardhme paqësore” Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave në 20 vjetorin e luftës...

Pacolli thumbon Serbinë: Vetëm kur të pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, u shpreh se askush më shumë se sa SHBA si mik i përjetshëm i Kosovës, nuk solidarizohet me vuajtjet e personave që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë. Pacolli...

Ambasada e amerikane: Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - RTV 21

“Përkushtimi ndaj të së vërtetës për të kaluarën e luftës është jetësor për një të ardhme paqësore” Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave në 20 vjetorin e luftës...

Ambasada amerikane reagon ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë

para 3 muajve - Lajmi.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, përmes një njoftimi për media, ka ngushëlluar familjet e viktimave në luftën e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit, ambasada amerikane, thekson se të mohuarit...

Zyrtarët serb mohojnë krimet e luftës, reagon ashpër ambasada amerikane

para 3 muajve - OraInfo

Në 20-vjetorin kur po përkujtohen masakrat e kryera në Kosovë nga forcat serbe, zyrtarë të shumtë nga Serbia po mohojnë këto krime. Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike....

Ambasada e amerikane: Mohimi i mizorive të luftës ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Kallxo

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave më rastin e 20 vjetorit të luftës në Kosovë. Ambasada e SHBA-ve përmes një komunikate për...

Ambasada amerikane thotë se mohimi i krimeve të luftës ofendon kujtimin për viktimat

para 3 muajve - Koha.net

Ambasada e Amerikës në Kosovë ka thënë se mohimi i mizorive të luftës në Kosovë ofendon kujtimet për viktimat dhe minon përparimin në ndërtimin e një shteti demokratik dhe shumetnik. Në një reagim, kjo...

SHBA: Të mohuarit e mizorive, ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - GazetaBlic

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë përmes një komunikate për media ka thënë se gjersa Kosova përkujton 20 vjetorin e mizorive të luftës, Ambasada e SHBA-ve shprehë ngushëllimet e sinqerta familjeve...

Ambasada amerikane shpreh ngushëllime për viktimat e luftës në Kosovë

para 3 muajve - Lajm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë shprehu ngushëllimet e saj për familjet e viktimave në Kosovë, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të krimeve të luftës. “Derisa Kosova përkujton 20-vjetorin...

Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

para 3 muajve - Periskopi

Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli, ka thënë se askush më shumë se sa SHBA si mik i përjetshëm i Kosovës, nuk solidarizohet me vuajtjet e personave që përjetuan tmerret e luftës në Kosovë. Ai...

Pacolli: Paqja me Serbinë mund të arrihet vetëm kur të pranojnë krimet e luftës

para 3 muajve - Arbresh

Zëvendëskryeministri i pare i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka komentuar ngushëllimet që Ambasada Amerikane në Kosovë u ka dërguar familjeve të viktima në luftës në Kosovë. Pacolli përmes një postimi në facebook...

Pacolli: Vetëm kur pranohet e vërteta, paqja mund të jetë e qëndrueshme

para 3 muajve - KosovaPress

Ai në një postim në Facebook shkruan se e vërteta e asaj kohe, qëndron mbi çfarëdo shtrembërime të kohës. “Vetëm kur të pranohet e vërteta, ne mund të besojmë thellë se paqja e qëndrueshme, i ka zënë vendin...

Ambasada amerikane reagon ndaj zyrtarëve serbë që po i mohojnë mizoritë e luftës

para 3 muajve - Infokusi

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

Ambasada amerikane: Mohimi i mizorive ofendon viktimat e luftës së Kosovës

para 3 muajve - PortaliOnline

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

Ambasada amerikane u reagon zyrtarëve serbë: Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

Përkushtimi ndaj të vërtetës, jetësor për të ardhme paqësore

para 3 muajve - KosovaLive360

Gjersa Kosova përkujton 20 vjetorin e mizorive të luftës, Ambasada e SHBA-ve shpreh ngushëllimet e sinqerta familjeve të viktimave. Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat, i traumatizon familjet...

Ambasada amerikane ngushëllon familjet e viktimave të luftës në Kosovë

para 3 muajve - Illyria

Prishtinë, 15 prill 2019 – Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë u shprehu ngushëllime familjeve të viktimave të luftës në Kosovë, me rastin e shënimit të 20-vjetorit të krimeve të luftës. “Derisa...

Ambasada e SHBA-së: Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Insajderi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, përmes një njoftimi për media, ka ngushëlluar familjet e viktimave në luftën e fundit në Kosovë. Ambasada e SHBA-së, thekson se të mohuarit e mizorive ofendon...

SHBA: Të mohuarit e mizorive, ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë përmes një komunikate për media ka thënë se gjersa Kosova përkujton 20 vjetorin e mizorive të luftës, Ambasada e SHBA-ve shprehë ngushëllimet e sinqerta familjeve...

Ambasada e SHBA-së bën thirrje për përmbajtje nga retorika ndezëse

para 3 muajve - KosovaPress

“Gjersa Kosova përkujton 20 vjetorin e mizorive të luftës, Ambasada e SHBA-ve shprehë ngushëllimet e sinqerta familjeve të viktimave. Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat, i traumatizon...

Ambasada amerikane reagon ndaj deklaratave të zyrtarëve serbë

para 3 muajve - Gazeta Observer

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, përmes një njoftimi për media, ka ngushëlluar familjet e viktimave në luftën e fundit në Kosovë. Sipas njoftimit, ambasada amerikane, thekson se të mohuarit...

Ambasada amerikane u reagon zyrtarëve serbë: Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Periskopi

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

Ambasada amerikane u reagon zyrtarëve serbë që po i mohojnë mizoritë ndaj Kosovës

para 3 muajve - Bota Press

Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësit e shtetit, dhe në Kosovë duke kritikuar heshtjen e ndërkombëtarëve ndaj këtij mohim....

SHBA: Të mohuarit e mizorive ofendon kujtimet për viktimat

para 3 muajve - Arbresh

Gjersa Kosova përkujton 20 vjetorin e mizorive të luftës, Ambasada e SHBA-ve shprehë ngushëllimet e sinqerta familjeve të viktimave, shkruan arbresh.info. Të mohuatrit e mizorive sipas kësaj ambasade ofendon...

Ambasada e ShBA-ve reagon ndaj mohimit të krimeve në Kosovë

para 3 muajve - Epoka e Re

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Prishtinë nëpërmjet një deklarate për medie ka reaguar lidhur me mohimin e krimeve gjatë luftës së fundit në Kosovë. Në këtë deklaratë është theksuar...

Ambasada e ShBA-së-krerëve të shtetit: Përmbahuni nga retorika ndezëse

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, përmes një deklarate ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave në 20-vjetorin e mizorive që janë bërë gjatë luftës në Kosovë, transmeton...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK