http://kariera.mk

Si të siguroheni që nuk jeni të përgjuar nga Whatapp-i

para 4 muajve - Indeks.mk

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Kjo tregon se rrjeti i madh i...

Si mund ta kuptojmë nëse jemi spiunuar përmes WhatsApp?

para 4 muajve - Gazeta Tema

Hulumtuesit kanë zbuluar se spyware, një term anglisht për softuer spiunazhi, mund të instalohet në pajisjet Android dhe iOS me vetëm një telefonatë nëpërmjet WhatsApp. ‘Infeksioni’, shpjegojnë hulumtuesit,...

Si të siguroheni që nuk jeni të përgjuar nga Whatapp-i

para 4 muajve - Opinion

Aplikacioni Whatsapp, i cili numëron mbi 1 miliard përdorues në të gjithë botën u bë “viktimë” e një sulmi hakerësh muajin e shkuar. Thyerja e sigurisë kishte të bënte me një sulm që ju bë pajisjeve celulare...

Si mund ta kuptojmë nëse jemi spiunuar përmes WhatsApp?

para 4 muajve - Lexo

Hulumtuesit kanë zbuluar se spyware, një term anglisht për softuer spiunazhi, mund të instalohet në pajisjet Android dhe iOS me vetëm një telefonatë nëpërmjet WhatsApp. ‘Infeksioni’, shpjegojnë hulumtuesit,...

DASH do të merret me rastin e hakerimit të WhatsApp

para 4 muajve - BalkanWeb

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t’i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e aplikimit,...

Kujdes! Përdoruesit e WhatsApp rrezikojnë të përgjohen. Ja si ta zbuloni nëse jeni të prekur

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Është zbuluar një kërcënim i madh i WhatsApp-it që ka infektuar telefonat celularë të përdoruesve të shumëfishtë përmes thirrjeve të humbura në aplikacion nga numrat e panjohur. Facebook ka konfirmuar...

Si të siguroheni që nuk jeni të përgjuar nga Whatapp-i

para 4 muajve - Sovrani

Aplikacioni Whatsapp, i cili numëron mbi 1 miliard përdorues në të gjithë botën u bë “viktimë” e një sulmi hakerësh muajin e shkuar. Thyerja e sigurisë kishte të bënte me një sulm që ju bë pajisjeve celulare...

Thyhet siguria e WhatsApp, zbulohet programi përgjues

para 4 muajve - Arbresh

Aplikacioni më i madh i mesazheve, WhatsApp ka rënë pre e një sulmi kibernetik duke u cënuar rëndë siguria e tij. Është konfirmuar zyrtarisht se hakerat ishin në gjendje të instalonin një program mbikëqyrës...

Hakerët nënshtruan What Up, por si ta kuptoni se është prekur edhe telefoni juaj

para 4 muajve - Albeu

Përdoruesve u është thënë që të përditësojnë aplikacionet e tyre të WhatsApp për shkak të një gabimi në siguri që lejon hakerët të marrin kontrollin e telefonit tuaj vetëm duke iu thirrur, pa marrë parasysh...

Hakerët sulmuan “WhatsApp”! Si të kuptoni nëse jeni prekur apo jo?

para 4 muajve - Shekulli

Në të gjitha mediat u bë i ditur lajmi se rreth 1.5 miliardë përdorues të aplikacionit “Whatsapp” janë prekur nga një sulm i organizuar nga një grup hakerësh. Të gjithë përdoruesit e aplikacionit janë...

Si të kuptoni nëse jeni prekur nga sulmi i WhatsApp

para 4 muajve - Koha Jone

1.5 miliardë përdorues të Whatsapp janë paralajmëruar që të përditësojnë aplikacionin për shkak të një sulmi në të dhënat e tyre. Sulmi i lejon hakerët që të kenë akses në celularin tuaj vetëm me anë të...

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

para 4 muajve - Gazeta Observer

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t’i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e aplikimit,...

Thyhet WhatsApp – kështu munden hakerët t’ju përgjojnë

para 4 muajve - Tetova Sot

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Kjo tregon se rrjeti i madh i...

Sulmi ndaj WhatsApp’it: Si ta kuptoni a jeni prekur nga hakerat dhe çfarë duhet të bëni

para 4 muajve - Lexo

Përdoruesve u është thënë që të përditësojnë aplikacionet e tyre të WhatsApp për shkak të një gabimi në siguri që lejon hakerët të marrin kontrollin e telefonit tuaj vetëm duke iu thirrur, pa marrë parasysh...

WhatsApp bie pre e një sulmi kibernetik që nuk shmanget dot

para 4 muajve - Medial

Një problem sigurie në aplikacionin e komunikimit WhatsApp ka lejuar hakerët të injektojnë një program përgjimi Izraelit në telefonë bëri të ditur kompania. WhatsApp, aplikacion i cili përdoret nga 1.5...

WhatsApp zbulon kush qëndron pas sulmit kibernetik ndaj tij

para 4 muajve - Albeu

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

Thyhet WhatsApp – kështu munden hakerët t’ju përgjojnë

para 4 muajve - Infokusi

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Kjo tregon se rrjeti i madh i...

Programi spiun ka vendosur në objektiv celularët nëpërmjet WhatsApp

para 4 muajve - Medial

Një program spiun i avancuar është përhapur në telefonat celularë nëpërmjet programit WhatsApp, transmeton Anadolu Agency (AA). Gazeta “Financial Times” ka shkruar se programi spiun i zhvilluar nga kompania...

Thyhet WhatsApp – kështu munden hakerët t’ju përgjojnë

para 4 muajve - Arbresh

Hakerët kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Kjo tregon se rrjeti i madh i...

Hakerat sulmojnë WhatsApp-in, kompania apel përdoruesve si të mbrohen

para 4 muajve - Shprehja.com

WhatsApp, që është në pronësi të Facebook, tha se sulmi kishte në shënjestër një “numër të zgjedhur” të përdoruesve dhe ishte orkestruar nga “një aktor i avancuar kibernetik”. Sulmi u zhvillua nga firma...

Ministria amerikane e Drejtësisë do të merret me rastin e hakimit të WhatsApp

para 4 muajve - KosovaPress

WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj, dhe kompania mburret me sigurinë e aplikimit, raporton Reuters. Një zëdhënëse e kompanisë tha se sulmi ishte shumë i komplikuar dhe se mban të gjitha shenjat...

Sulm kibernbetik ndaj Whatsapp, dyshimet më të mëdha vijnë nga Izraeli

para 4 muajve - Koha Jone

Aplikacioni Whatsapp goditet nga një sulm kibernetik. Një grup hakerash arritën të instalonin në distancë, softuerë survejimi në telefona dhe pajisje të tjera duke shfrytëzuar një pikë të dobët të aplikacionit....

“WhatsApp” sulmohet nga hakerët

para 4 muajve - Shekulli

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve “WhatsApp”. “WhatsApp”, i cili është në pronësi të rrjetit social “Facebook”,...

“WhataApp” sulmohet nga hakerët

para 4 muajve - Shekulli

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve “WhatsApp”. “WhatsApp”, i cili është në pronësi të rrjetit social “Facebook”,...

WhatsApp zbulon kush qëndron pas sulmit kibernetik ndaj tij

para 4 muajve - Insajderi

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

Whatsapp viktimë e një sulmi kibernetik

para 4 muajve - BalkanWeb

Disa hakera kanë instaluar në distancë një softëare mbikëqyrjeje në telefona dhe në pajisje që përdorin aplikacionin Whatsapp. Ky aplikacion, i cili është në pronësi të Facebook, ka bërë të ditur se hakerat...

Bie siguria e Whatsapp, rrjeti social goditet nga izraelitët

para 4 muajve - LajmiFundit

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

Sulm kibernbetik ndaj Whatsapp, çfarë po i ndodh aplikacionit tuaj të preferuar

para 4 muajve - Lexo

Aplikacioni Whatsapp goditet nga një sulm kibernetik. Një grup hakerash arritën të instalonin në distancë, softuerë survejimi në telefona dhe pajisje të tjera duke shfrytëzuar një pikë të dobët të aplikacionit....

Sulm kibernbetik ndaj Whatsapp, dyshimet më të mëdha vijnë nga Izraeli

para 4 muajve - Java News

Aplikacioni Whatsapp goditet nga një sulm kibernetik. Një grup hakerash arritën të instalonin në distancë, softuerë survejimi në telefona dhe pajisje të tjera duke shfrytëzuar një pikë të dobët të aplikacionit....

WhatsApp sulmohet nga hakerët

para 4 muajve - Albinfo

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

WhatsApp zbulon sulmin e “shënjestruar” të mbikëqyrjes

para 4 muajve - Klan Kosova

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë, raporton...

Hakerët sulmuan aplikacionin WhatsApp

para 4 muajve - RTV 21

Sipas një raporti, sulmi u bë nga firma izraelite e sigurisë NSO Group Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp....

Hakerët sulmuan aplikacionin WhatsApp, ja çfarë ndodhi në të gjithë botën

para 4 muajve - Gazeta Tema

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

Pas problemit të sigurisë, WhatsApp duhet të përditësohet

para 4 muajve - KosovaLive360

Përdoruesve të aplikacionit WhatsApp u është kërkuar të përditësojnë aplikacionin e tyre menjëherë pasi që pati një nga problemet më të mëdha të sigurisë ndonjëherë. Aplikacioni mund të sulmohet thjesht...

Thyhet siguria e Whatsapp, hakerat instalojnë një program mbikëqyrës

para 4 muajve - Opinion

Aplikacioni WhatsApp ka rënë pre e një sulmi kibernetik duke u cënuar në këtë mënyrë siguria kombëtare. Në njoftimin zyrtar u tha gjithashtu se hakerat ishin në gjendje të instalonin një program mbikëqyrës...

Hakerat sulmojnë WhatsApp-in, thirrja e kompanisë

para 4 muajve - Top Channel

Disa hakera kanë instaluar në distancë një softuer mbikqyrjeje në telefona dhe pajisje të tjera duke e bërë kështu WhatsApp shumë të cënueshëm. WhatsApp, që është në pronësi të Facebook, tha se sulmi kishte...

Hakerët sulmojnë aplikacionin WhatsApp

para 4 muajve - BalkanWeb

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

Hakerët sulmojnë aplikacionin WhatsApp

para 4 muajve - Koha Jone

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

WhatsApp iu kërkon përdoruesve që menjëherë ta përditësojnë aplikacionin

para 4 muajve - Gazeta Observer

WhatsApp ka kërkuar nga përdoruesit që ta përditësojnë menjëherë aplikacionin, pas shqetësime në lidhje me një problem të sigurisë. Aplikacioni zbuloi një dobësi që lejonte sulmuesit të instalonin një...

Programi spiun ka vendosur në objektiv celularët nëpërmjet WhatsApp

para 4 muajve - Gazeta e re

Një program spiun i avancuar është përhapur në telefonat celularë nëpërmjet programit WhatsApp. Gazeta “Financial Times” ka shkruar se programi spiun i zhvilluar nga kompania izraelite e softuerëve NSO...

Hakerët sulmuan aplikacionin WhatsApp

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

WhatsAppi konfirmon sulmin kibernetik, kërkon përdoruesit të përditësojnë aplikacionin

para 4 muajve - Koha.net

Aplikacioni i njohur për mesazhe, WhatsApp, ka konfirmuar se hakerët kanë arritur të instalojnë aplikacione spiunazhi në këtë shërbim duke arritur të vjedhin informata nga përdorues të caktuar. Facebooku,...

U survejua në distancë, WhatsApp zbulon hakerat

para 4 muajve - Vizion Plus

Hakerat kanë arritur të kontrollonin nga larg softuerin e mbikqyrjes së WhatsApp duke cënuar një numër të madh mesazhesh të përdoruesve. Një gjë e tillë është konfirmuar nga vetë WhatsApp, I cili deklaroi...

WhatsApp zbulon kush e ka survejuar

para 4 muajve - GazetaBlic

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

Hakerët sulmojnë aplikacionin “WhatsApp”, shënjestrohet një numër i madh përdoruesish

para 4 muajve - Blitz

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

Zbulohet virusi që infekton smartfonët

para 4 muajve - KosovaPress

Virusi, teknikisht një spyware, është një program që vjedh informacione, për shembull në aktivitetin e internetit ose në kamera, dhe ia dërgon një pale të tretë dhe shfrytëzon një dobësi softueri. “Spyware...

Hakerët sulmuan aplikacionin WhatsApp, ja çfarë ndodhi në të gjithë botën

para 4 muajve - Tetova Sot

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp. WhatsApp, i cili është në pronësi të rrjetit social Facebook,...

Bëji shpejt update. Hakerët sulmojnë WhatsApp-in

para 4 muajve - Lexo

Edhe WhatsApp nuk ka shpëtuar nga sulmet e hakerave. Ata kanë instaluar një softuer në telefona dhe pajisje të tjerë ku përdoret aplikacini i mesazheve. Ky lajm konfirmohet në faqen zyrtare të WhatsApp,...

Hakerët sulmuan aplikacionin WhatsApp!

para 4 muajve - Fakti Ditor

Sipas një raporti, sulmi u bë nga firma izraelite e sigurisë NSO Group Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp....

Hakerët sulmuan aplikacionin WhatsApp!

para 4 muajve - AlbPortali

Sipas një raporti, sulmi u bë nga firma izraelite e sigurisë NSO Group Loading... Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e...

WhatsApp zbulon kush e ka survejuar

para 4 muajve - Java News

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

Whatsapp u hakerua nga firma izraelite e sigurisë NSO Group

para 4 muajve - Shenja

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

Hakerët sulmuan aplikacionin ‘WhatsApp’

para 4 muajve - Epoka e Re

Hakerët instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve “WhatsApp”. “WhatsApp”-i, i cili është në pronësi të rrjetit social “Facebook”,...

Kujdes! Si survejoheni në WhatsApp: Shpërthen skandali, kompania bën thirrje

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Hakerat kanë mundur të instalojnë në distancë një softuer për të mbikëqyrur aplikacionin e mesazheve, WhatsApp. Skandali ka pushtuar faqet e para të mediave ndërkombëtare. Kjo tregon se rrjeti i madh i...

Përditësoni urgjentisht WhatsApp-in

para 4 muajve - Arbresh

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp, bëhet e ditur. WhatsApp, që është nën...

WhatsApp zbulon kush qëndron mbrapa sulmit kibernetik ndaj saj

para 4 muajve - Infokusi

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

WhatsAppi konfirmon sulmin kibernetik, kërkon përdoruesit të përditësojnë aplikacionin

para 4 muajve - InfoMagazin

Aplikacioni i njohur për mesazhe, WhatsApp, ka konfirmuar se hakerët kanë arritur të instalojnë aplikacione spiunazhi në këtë shërbim duke arritur të vjedhin informata nga përdorues të caktuar. Facebooku,...

Whatsapp zbulon kush qëndron pas sulmit kibernetik

para 4 muajve - Sovrani

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

WhatsAppi konfirmon sulmin kibernetik, kërkon përdoruesit të përditësojnë aplikacionin

para 4 muajve - Ekonomia Online

Aplikacioni i njohur për mesazhe, WhatsApp, ka konfirmuar se hakerët kanë arritur të instalojnë aplikacione spiunazhi në këtë shërbim duke arritur të vjedhin informata nga përdorues të caktuar. Facebooku,...

Sulmohet WhatsApp

para 4 muajve - Gazeta Observer

WhatsApp zbulon sulmin e “synuar” të vëzhgimit. Hakerët ishin në gjendje të instalojnë në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në aplikacionin...

WhatsApp zbulon kush qëndron mbrapa sulmit kibernetik ndaj saj

para 4 muajve - Insajderi

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikëqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në mesazhin WhatsApp dhe kjo është konfirmuar tanimë. WhatsApp,...

WhatsApp zbulon kush qëndron mbrapa sulmit kibernetik ndaj saj

para 4 muajve - KosovaPress

WhatsApp, e cila është në pronësi të Facebook, tha se sulmi kishte në shënjestër një "numër të zgjedhur" të përdoruesve dhe ishte orkestruar nga "një aktor i avancuar kibernetik". Sulmi u zhvillua nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK