http://kariera.mk

San Francisko ndalon përdorimin nga policia të teknologjisë për identifikimin e fytyrës

më 5.2019 - Zëri i Amerikës

San Francisko e Kalifornisë është bërë qyteti i parë në Shtetet e Bashkuara që ndalon policinë dhe departamente të tjera të qytetit që të përdorin teknologji të identifikimit të njerëzve përmes kamerave...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Arbresh

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisco ndalon teknologjinë e njohjes së fytyrës

më 5.2019 - Koha Jone

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisko, ndalohet përdorimi i teknologjive të njohjes së fytyrës

më 5.2019 - Medial

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Medial

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

Risia/ Në San Francisko merret vendimi i rëndësishëm për teknologjisë për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Java News

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Insajderi

Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do të lejohet të përdoret nga agjencitë lokale, siç është autoriteti i transportit të qytetit. Përveç kësaj,...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Vizion Plus

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

Ky vend ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Albinfo

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës . Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë . Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisco ndalon teknologjinë e njohjes faciale: Shkel të drejtat e njeriut

më 5.2019 - Top Channel

Ligjvënësit në San Francisco kanë votuar pro ndalimit të njohjes faciale, duke u bërë kështu qyteti i parë amerikan që vepron në këtë mënyrë. Teknologjia në fjalë nuk do të lejohet të përdoret nga agjencitë...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisko ndalon përdorimin e njohjes faciale nga policia

më 5.2019 - KosovaPress

Tetë prej nëntë anëtarëve të këshillit bashkiak u shprehën në favor të rregullores së re, e cila do të kalojë për votimin procedural javën e ardhshme, megjithëse mendohet se ka pak mundësi që kjo të ndryshojë...

San Francisco ndalon teknologjinë e njohjes faciale: Shkel të drejtat e njeriut

më 5.2019 - Infokusi

Ligjvënësit në San Francisco kanë votuar pro ndalimit të njohjes faciale, duke u bërë kështu qyteti i parë amerikan që vepron në këtë mënyrë. Teknologjia në fjalë nuk do të lejohet të përdoret nga agjencitë...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Epoka e Re

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

San Francisko qyteti i parë që ndalon teknologjinë e njohjes së fytyrës

më 5.2019 - Arbresh

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për ndalim të përdorimit të njohjes së fytyrës, qyteti i parë amerikan që e bën një gjë të tillë. Teknologjia në rritje nuk do të lejohet të përdoret nga agjencitë...

Vendi i cili ndalon përdorimi e teknologjive të njohjes së fytyrës

më 5.2019 - Insajderi

Përveç kësaj, çdo plan për të blerë ndonjë teknologji të re të mbikqyrjes tani duhet të miratohet nga administratorët e qytetit. Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë...

San Francisko ndalon përdorimin e teknologjive për njohjen e fytyrës

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ligjvënësit në San Francisko kanë votuar për të ndaluar përdorimin e teknologjisë për njohjen e fytyrës. Ky është qyteti i parë amerikan që e miraton këtë masë. Teknologjia për njohjen e fytyrës nuk do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK