http://kariera.mk

Kredia për ekonominë në rritje. Përfaqësuesit e bankave: Biznesi u step dhe kërkon më pak para

më 5.2019 - Top Channel

Ngërçi i kredisë gjatë viteve të fundit është konsideruar si një nga faktorët kryesorë, që pengon ekonominë të rritet më shpejtë. Por a janë bankat arsyeja se pse ekonomia nuk financohet? “Bankat janë...

Rritet interesimi për kreditë e shpejta

më 5.2019 - Alsat-M

7% të qytetarëve që i plotësojnë kushtet për kredi vitin e kaluar kanë marrë para në dorë nga shoqatat financiare jo- bankare, të njohura si “kredi të shpejta”. Ata qytetarë që nuk i plotësojnë kushtet...

Sejko: Bankat të japin kredi për sektorët me potencial zhvillimi afatgjatë, që nxisin punësim

më 5.2019 - 24 ore

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë,, Gent Sejko ka pohuar që një nga sfidat kryesore të sistemit bankar është që të përmbushë më mirë rolin e tij të ndërmjetësuesit të fondeve në ekonomi, duke qenë më...

Apeli i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë: Të shtohen kreditë për bizneset

më 5.2019 - Lexo

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë ka ripërsëritur apelin ndaj bankave të nivelit të dytë për të shtuar kreditimin ekonomisë shqiptare. “Ekonomia shqiptare ka nevojë për më shumë financim për tu zhvilluar....

Apeli i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë: Të shtohen kreditë për bizneset

më 5.2019 - Java News

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë ka ripërsëritur apelin ndaj bankave të nivelit të dytë për të shtuar kreditimin ekonomisë shqiptare. “Ekonomia shqiptare ka nevojë për më shumë financim për tu zhvilluar....

Sejko: Sistemi bankar është përballur me sfida të ndryshme

më 5.2019 - Koha Jone

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ishte sot i pranishëm në konferencën e tretë të Shoqatës Shqiptare të Bankave me temë: “Bankat për zhvillim të qëndrueshëm”, të organizuar me rastin e 20-vjetorit...

Sejko: Sistemi bankar është përballur me sfida të ndryshme

më 5.2019 - BalkanWeb

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ishte sot i pranishwm në konferencën e tretë të Shoqatës Shqiptare të Bankave me temë: “Bankat për zhvillim të qëndrueshëm”, të organizuar me rastin e 20-vjetorit...

Ministrja Denaj: Rritja e kreditimit, domosdoshmëri për zhvillimin ekonomik të vendit

më 5.2019 - Koha Jone

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, gjatë Konferencës së 3-të Kombëtare të Shoqatës Shqiptare të Bankave, vuri theksin në domosdoshmërinë e fuqizimit të kreditimit pasi kjo ndikon drejtpërsëdrejti...

“Central Benking”: Angelovska-Bezhoska do të vendos vulë personale ndaj punës së bankierisë qendrore

më 5.2019 - Tetova Sot

Një prej serviseve kryesore të informacionit për bankierin qendrore dhe financat në korniza botërore, “Central Benking” (“Central Banking”) publikoi kronikë për guvernatoren Anita Angelovska-Bezhoska,...

Sejko: Sistemi bankar është përballur me sfida të ndryshme

më 5.2019 - 24 ore

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ishte sot i pranishëm në konferencën e tretë të Shoqatës Shqiptare të Bankave me temë: “Bankat për zhvillim të qëndrueshëm”, të organizuar me rastin e 20-vjetorit...

Konferenca e Shoqatës së Bankave, Denaj: Rritja e kreditimit, domosdoshmëri për zhvillimin ekonomik të qëndrueshëm të vendit

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, ishte e pranishme në Konferencën e 3-të Kombëtare të Shoqatës Shqiptare të Bankave, ku mbajti një fjalë përshëndetëse. Ministrja Denaj tha se sistemi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK