http://kariera.mk

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

më 5.2019 - Medial

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

më 5.2019 - Portalb

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Videot “Live”, Facebook merr vendimin e rëndësishëm për këtë arsye

më 5.2019 - Blitz

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin,...

PARIS – Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

më 5.2019 - Medial

PARIS, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që...

Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

më 5.2019 - Alsat-M

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton përdorimin...

Facebook ndryshon rregullat për transmetimet e drejpërdrejta

më 5.2019 - Arbresh

Facebook ka vendosur që të vendos kufizime të reja në përdorimin e transmetimet e drejtpërdrejta. Ky vendim vjen pas sulmit mbi xhamitë në Zelandën e Re, ku mbetën të vrarë 51 myslimanë. Kompania ka theksuar...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

më 5.2019 - Shekulli

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

më 5.2019 - Alsat-M

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç...

VENDIMI: Nga sot Facebook kufizon transmetimin Live

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga sot facebook do të kufizojë transmetimet live për ata që dhunojnë disa rregulla sociale, përfshi edhe politikat e grupit dhe personave të rrezikshëm. E bëri të ditur facebook dhe vendimi vjen pak para...

Facebook vjen me një tjetër ndryshim

më 5.2019 - Opinion

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin e teknologjisë të kufizojë shërbimin “livestreaming”....

Franca dhe Zelanda e Re kërkojnë mobilizim botëror kundër dhunës në internet

më 5.2019 - Lajm

Presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern lëshuan sot nga Parisi “thirrjen e Christchurch” kundër dhunës në internet, në çastin që “Facebook” por ngushton përdorimin...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtëpërdrejtë pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

më 5.2019 - Shprehja

Vendimi është marrë përpara një samiti kundër ekstremizmit “online” në Paris, të thirrur pikërisht pas sulmeve në dy xhamitë e Christchurchit. Rrjeti më i madh social në botë ka shpallur politikën e ashtuquajtur...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

më 5.2019 - Tetova Sot

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç...

Facebook ndryshon rregullat e transmetimit direkt pas masakrës së Zelandës së Re

më 5.2019 - Alsat-M

Facebook ma vendosur të marrë masa pas masakrës së Zelandës së Re. Dy muaj pasi xhirimi masiv në një xhami në Zelandën e Re ishte transmetuar drejtpërdrejt nga i akuzuari i armatosur në Facebook, kompania...

Facebook kufizon mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejt

më 5.2019 - InfoMagazin

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar se do të kufizojë mundësinë për transmetim të drejtpërdrejt pak para mbajtjes së një samiti për ekstremizmin online, që është organizuar pas sulmeve në dy xhami në Kristçërç...

Ky rrjet social merr vendim ekstrem

më 5.2019 - LajmiFundit

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamive në Zelandën e Re, të transmetuar ‘live’ në Facebook, kompania ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin, përfshirë...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

më 5.2019 - Top Channel

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin...

Masakra e Christchurch, Faceboook merr një vendim me rëndësi

më 5.2019 - Java News

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i masakrës së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook këtë krim, ka detyruar gjigantin e teknologjisë...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

më 5.2019 - BalkanWeb

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin,...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

më 5.2019 - Koha Jone

Facebook, pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re të transmetuar ‘live’ në këtë rrjet social, ka vendosur të marrë masa duke përdorur këtë funksion ndaj gjithë atyre që shkelin rregullin,...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

më 5.2019 - Koha.net

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social Facebook “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin...

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

më 5.2019 - Gazeta Observer

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste të Christchurch. Kujtojmë...

May vë në pah mangësitë në luftimin e urrejtjes në internet

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May tha se do të kërkojë bashkëpunim të ngushtë mes qeverive dhe kompanive të internetit për të larguar përmbajtjen terroriste online në fillimin e samitit të...

Për shkak sulmit terrorist në Christchurch Facebook kufizon shërbimin “Livestream”

më 5.2019 - Shenja

Facebook njoftoi sot kufizimin e përdorimit të platformës së tij të transmetimit me video në kohë reale, një akses që u përdor nga terroristi i Christchurch në Zelandën e Re për transmetimin live të masakrës...

Facebook kufizon videot live për ata që shkelin rregullat

më 5.2019 - Ekonomia Online

Pas sulmeve terroriste kundër dy xhamijave në Zelandën e Re, sulme të cilat u transmetuan ‘live’ në ‘Facebook’, rrjeti social ka vendosur të marrë masa. ‘Facebook’ ka njoftuar që ka nënshkruar një tjetër...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

më 5.2019 - Epoka e Re

Sulmet terroriste në Christchurch të Zelandës së Re, ku autori i ngjarjes së marsit që shkaktoi 51 të vdekur mundi të transmetonte “live” në rrjetin social “Facebook” “veprën” e tij, ka detyruar gjigantin...

Sulmet në Christchurch detyrojnë “Facebook”-un të kufizojë shërbimin “Livestream”

më 5.2019 - KosovaPress

Rrjeti social u kritikua ashpër për vonesën e ndërprerjes së transmetimit të videos, imazhet e tmerrshme u shpërndanë shumë shpejt në internet. Grupi premtoi se do të rishikonte kushtet e përdorimit të...

Facebook ndërron rregullat e transmetimit direkt për shkak të masakrës në Zelandën e Re

më 5.2019 - Insajderi

Duke filluar nga e mërkura, njerëzit që thyejnë rregullat më seriozë të Facebook do të përjashtohen nga përdorimi i Facebook Live për një periudhë. Facebook nuk ka specifikuar të gjitha rregullat që do...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK