http://kariera.mk

Tribunali, Veseli pret votimin e komisionit

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka iniciuar themelimin e një Tribunali për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë. Por, për këtë nismë po e kritikon ish-partneri i koalicionit, Isa Mustafa.

Si do ta themelojë Kosova Tribunalin Ndërkombëtar për gjenocidin serb?

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë një iniciativë për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Madje, ky propozim dhe propozimet e tjera të kryeparlamentarit...

Veseli thotë se Kosova ka kapacitet t’i arrestojë kryerësit serbë të krimeve

më 5.2019 - Koha.net

Një tjetër lokacion ku pritet të vendoset një qendër përkujtimi për krimet e luftës, e ka vizituar kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Njëherësh kryetari i PDK-së, qëndroi në Stacionin e Trenit në kryeqytet,...

Si do ta themelojë Kosova Tribunalin Ndërkombëtar për gjenocidin serb?

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka nisur një iniciativë për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Madje, ky propozim dhe propozimet e tjera të kryeparlamentarit...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

më 5.2019 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të ditës do ta ketë propozimin e kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të...

Tribunali po formohet, Veseli ua dorëzon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror

më 5.2019 - OraInfo

Nis formimi i Tribunalit, Kadri Veseli ua dorëzon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror. Themelimi i Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë është...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Ina

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e gjenocidit serb

më 5.2019 - RTV 21

Veseli po ashtu ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një Muzeu të Gjenocidit Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjenocidin serb...

Prishtinë: “Memoriali i Dëbimit” – te Stacionin i trenit në Prishtinë

më 5.2019 - RTV 21

Veseli: Qytetarët janë dhunuar, masakruar, dëbuar nga serbët Kryeparlamentari Kadri Veseli, deklaroi se shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t’i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë. Gjatë vizitës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

më 5.2019 - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të ditës do ta ketë propozimin e kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - RTV 21

Pritet formimi i komisionit për Tribunalin e gjenocidit serb Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjeonicidin serb në Kosovë....

Nesër mblidhet Kuvendi, diskutohet themelimi i Tribunalit

më 5.2019 - OraInfo

Kuvendi nesër mblidhet në seancë, 5 pika për gjenocidin serb në Kosovë. Kuvendi i Kosovës ka caktuar për nesër seancë të re plenare, që ka në rend dite 7 pika. Seanca planifikohet të nisë në orën 10:00....

Kuvendi nesër mblidhet në seancë, 5 pika për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Koha.net

Kuvendi i Kosovës ka caktuar për nesër seancë të re plenare, që ka në rend dite 7 pika. Seanca planifikohet të nisë në orën 10:00. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës dhe Koha për pyetje parlamentare,...

Nesër Kuvendi i Kosovës mblidhet për gjenocidin që kanë kryer serbët

më 5.2019 - InfoShqip

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Kuvendi mblidhet nesër për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Kallxo

Kuvendi i Kosovës do të mbajë  seancë plenare nesër (e enjte). Seanca, sipas njoftimit të Kuvendit, është thirrur të nisë  në orën 10:00. Kjo mbledhje ka në rend të ditës 7 pika, ku mes të tjerash janë...

Deputetët vendosin për tribunalin e Kryeparlamentarit

më 5.2019 - Infokusi

Nesër pritet që Kuvendi ta mbajë seancën ku do të diskutohet ideja për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë. Juristët thonë se nuk mund të ndodhë, sepse Kosova nuk mund të...

Gaxheri për Thaçin dhe Veselin: Pse bre s’ju ra në mend për Tribunal, kur u arrestu Haradinaj, Limaj dhe shumë shokë tjerë të luftës

më 5.2019 - Medial

Një deklaratë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e kishe deklaruar se “Kosova nuk mund ta themelojë Tribunalin për krimet e Serbisë në Kosovë”, shtyri të reagoi kreu i PDK-së, Kadri Veseli, shkruan...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - Tetova Sot

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Stacioni i Trenit në Prishtinë bëhet Muze i Dëbimit

më 5.2019 - Kallxo

Objekti i Stacionit të Trenit në Prishtinës do të shndërrohet në Muze të Dëbimit në kujtim të depërtimit të dhunshëm të kosovarëve gjatë luftës për në Maqedoni. Propozimi për këtë do të bëhet nesër gjatë...

Stacionit të Treni në Prishtinë bëhet Muze i Dëbimit

më 5.2019 - Kallxo

Objekti i Stacionit të Trenit në Prishtinës do të shndërrohet në Muze të Dëbimit në kujtim të depërtimit të dhunshëm të kosovarëve gjatë luftës për në Maqedoni. Propozimi për këtë do të bëhet nesër gjatë...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e gjenocidit serb në Kosovë

më 5.2019 - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kadri Veseli viziton lokacionin e Memorialit të dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, thotë se Tribunali është i paevitueshëm

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. ”Sot jam...

Deputetët nesër merren me Tribunalin e Kryeparlamentarit

më 5.2019 - Bota Press

Botapress 15 Maj- Nesër pritet që Kuvendi ta mbajë seancën ku do të diskutohet ideja për themelimin e Tribunalit Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë. Juristët thonë se nuk mund të ndodhë, sepse...

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

më 5.2019 - Tetova Sot

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të diskutohet për rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Gazeta e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjeonicidin serb në Kosovë. Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës ku ndër të tjera...

Kadri Veseli thotë se stacioni i trenit në Prishtinë do të bëhet muze i dëbimit të dhunshëm të shqiptarëve nga forcat serbe

më 5.2019 - OraInfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kuvendi nesër cakton Ditën e Gjenocidit

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosov⌂s edhe nesër (e enjte)do të mbajë senacë ku do të diskutojë disa pika të rendit të ditës mes tjerash edhe caktimin e Ditës së Gjenocidit. Këto janë pikat e rendit të ditës të seancës:Koha...

Kadri Veseli thumbon Isa Mustafën: Tutet prej hijes së vet

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Kryeparlamentari dhe kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka vizituar vendin ku do të ndërtohet Memoriali i të dëbuarve. Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK-së,...

Gaxheri për Thaçin dhe Veselin: Pse bre s’ju ra në mend për Tribunal, kur u arrestu Haradinaj, Limaj dhe shumë shokë tjerë të luftës

më 5.2019 - GazetaBlic

Një deklaratë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e kishe deklaruar se “Kosova nuk mund ta themelojë Tribunalin për krimet e Serbisë në Kosovë”, shtyri të reagoi kreu i PDK-së, Kadri Veseli, shkruan...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për komisionin për dokumentimin e krimeve serbe (Dokument)

më 5.2019 - Epoka e Re

Kuvendi i Republikës së Kosovës  nesër (e enjte) do të mbajë një seancë ku për pikë të rendit të ditës do të jetë propozimi i kryeparlamentarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit shtetëror për dokumentimin...

Veseli: Kosova nuk mund t'i heshtë krimet serbe ndaj qytetarëve të saj

më 5.2019 - Koha.net

Shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t'i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë, nuk do të ketë tolerim ndaj tyre. Kështu ka deklaruar sot kryeparlamentari Kadri Veseli, gjatë vizitës qe i bëri lokacionit...

Veseli: Nuk mund të heshten krimet që kanë ndodhur ndaj qytetarëve tanë

më 5.2019 - RTV 21

Veseli vizitoi lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i Dëbimit Shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t’i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë, nuk do të ketë tolerim ndaj tyre. Kështu ka deklaruar...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

më 5.2019 - KosovaPress

Themelimi i këtij Komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Veseli ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një...

Veseli porosit kriminelët serbë: Kemi kapacitete t’ju arrestojmë

më 5.2019 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi sot se shteti ynë ka kapacitete t’i arrestojë të gjithë kriminelët e luftës, pavarësisht vendndodhjes së tyre, ndërsa shprehu besimin se edhe ndërkombëtarët...

Veseli thumbon Mustafën: Ka fjet gjithë jetën, tutet prej hijes së vet

më 5.2019 - Periskopi

Kryeparlamentari dhe kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka vizituar vendin ku do të ndërtohet Memoriali i të dëbuarve. Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK-së,...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

më 5.2019 - Arbresh

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të ditës do ta ketë propozimin e kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - Fakti Ditor

Themelimi i këtij Komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Veseli ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - AlbPortali

Themelimi i këtij Komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Veseli ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një...

Kadri Veseli ‘godet’ ashpër Isa Mustafën: Vonë janë veç ata që gjithë jetën kanë qenë fjetë edhe tuten prej hijes të vet

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeparlamentari dhe kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka vizituar vendin ku do të ndërtohet Memoriali i të dëbuarve. Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK’së,...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - InfoMagazin

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kosova hedh hapin e parë për krijimin e Tribunalit Special për krimet serbe

më 5.2019 - Fakti Ditor

Në rend dite të kësaj seance janë shtatë pika, shkruan lajmi.net. Ndër  më të rëndësishmet është edhe Propozim – Rezoluta për krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë,...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë

më 5.2019 - Insajderi

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kosova hedh hapin e parë për krijimin e Tribunalit Special për krimet serbe

më 5.2019 - AlbPortali

Në rend dite të kësaj seance janë shtatë pika, shkruan lajmi.net. Loading... Ndër  më të rëndësishmet është edhe Propozim – Rezoluta për krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb...

Kuvendi mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Arbresh

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Kuvendi nesër pritet ta miratojë rezolutën dhe ta formojë komisionin për themelimin e tribunalit

më 5.2019 - Epoka e Re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër (e enjte) do ta shqyrtojnë propozim-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë. Po ashtu në këtë...

Kuvendi mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Kosova hedh hapin e parë për krijimin e Tribunalit Special për krimet serbe

më 5.2019 - Sovrani

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë plenare. Në rend dite të kësaj seance janë shtatë pika, shkruan lajmi.net. Ndër më të rëndësishmet është edhe Propozim – Rezoluta për krimet kundër njerëzimit...

​Nesër mbahet seanca për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera...

Nesër seanca e Kuvendit, formohet komisioni për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb

më 5.2019 - Gazeta Observer

Kuvendi i Republikës së Kosovës nesër do të mbaj seancën e radhës plenare. Në këtë seancë me shtatë pika të rendit të ditës është paraparë edhe formimi i komisionit për krijimin e tribunalit për gjenocidin...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

më 5.2019 - KosovaPress

Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin, dhe pika tjera që lidhen për gjenocidin....

Stacioni i trenit në Prishtinë do të bëhet muze i dëbimit të dhunshëm të shqiptarëve nga forcat serbe

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas...

Veseli porosit kriminelët serbë: Kemi kapacitete t’ju arrestojmë

më 5.2019 - KosovaPress

Këto komente Veseli i bëri gjatë vizitës qe i bëri lokacionit ku do të ndërtohet Memoriali i Dëbimit te Stacioni i trenit në Prishtinë. Duke folur për krimet e luftës, ai kujtoi një pjesë të përjetimeve...

Veseli thumbon Mustafën: Ka fjet gjithë jetën, tutet prej hijes së vet

më 5.2019 - Insajderi

Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK-së, Isa Mustafa, i cili ka deklaruar se “Kosova nuk mund ta themelojë Tribunalin për krimet e Serbisë në Kosovë”. Para...

Veseli e godet Mustafen: Ka fjetë tanë jetën, tutet prej hijes së vet

më 5.2019 - PortaliOnline

Kryeparlamentari dhe kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka vizituar vendin ku do të ndërtohet Memoriali i të dëbuarve. Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK’së,...

Stacioni i trenit në Prishtinë bëhet muze i dëbimit të shqiptarëve

më 5.2019 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas...

Kadri Veseli viziton lokacionin e Memorialit të dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, thotë se Tribunali është i paevitueshëm

më 5.2019 - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. ”Sot jam...

Gaxheri për Thaçin dhe Veselin: Pse bre s’iu ra në mend për Tribunal, kur u arrestu Haradinaj, Limaj dhe shumë shokë tjerë të luftës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Një deklaratë e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e kishe deklaruar se “Kosova nuk mund ta themelojë Tribunalin për krimet e Serbisë në Kosovë”, shtyri të reagoi kreu i PDK-së, Kadri Veseli, shkruan...

Kadri Veseli viziton lokacionin e Memorialit të dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, thotë se Tribunali është i paevitueshëm

më 5.2019 - AlbPortali

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Loading......

Veseli: Nuk mund të heshten krimet që kanë ndodhur ndaj qytetarëve tanë

më 5.2019 - KosovaPress

Kështu ka deklaruar sot kryeparlamentari Kadri Veseli, gjatë vizitës qe i bëri lokacionit ku do të ndërtohet Memoriali i Dëbimit te Stacioni i trenit në Prishtinë. Aty, Veseli ftoi qytetarët që të besojnë...

Veseli godet Mustafën: Tribunali u duket i pamundur atyre që janë në gjumë dhe tuten prej hijes së vet

më 5.2019 - Gazeta Observer

Kryeparlamentari dhe kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka vizituar vendin ku do të ndërtohet Memoriali i të dëbuarve. Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK’së,...

Kadri Veseli për Muzeun e depërtimit: Vonë janë ata që gjithë jetën kanë qenë fjetur

më 5.2019 - Arbresh

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka  vizituar sot stacionin e trenit në Prishtinë aty ku pritet të  ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Para se Kryeparlamentari të merr fjalën...

Veseli godet Mustafën: Tribunali u duket i pamundur atyre që janë gjithë në gjumë dhe tuten prej hijes së vetë

më 5.2019 - Periskopi

Kryeparlamentari dhe kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka vizituar vendin ku do të ndërtohet Memoriali i të dëbuarve. Ai me këtë rast është pyetur nga mediat se si e komenton deklaratën e kreut të LDK’së,...

Veseli: Ndërkombëtarët e përkrahin Tribunalin – s’fitoj poena politikë, veç kërcënime

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, raporton Ekonomia Online.

Kadri Veseli: Një muze si ai i Izraelit për viktimat e gjenocidit në Kosovë

më 5.2019 - Te Sheshi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po vazhdon përpjekjet për të dënuar krimet e kryera nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë. Krahas vendimit për të themeluar Tribunalin Ndërkombëtar për krimet...

Veseli: Muze për gjenocidin, në mënyrë që krime të tilla të mos përsëriten

më 5.2019 - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të kryer...

Veseli: Gurthemeli për Muzeun e Gjenocidit në vitin 2020

më 5.2019 - RTV 21

“Nuk ka pajtim pa pasur të vërtetë dhe pa pasur dënim të krimit” Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, vizitoi lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë, me ç’rast tha...

Kuvendi e Qeveria e Kosovës me nisma paralele për dokumentimin e gjenocidit

më 5.2019 - Koha.mk

Tre muaj pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur për themelimin e qendrës përkujtimore për gjenocidin mbi shqiptarët, “Bllaca 1999”, e 33 ditë pasi u vendos guri themeltar, një projekt po me këtë temë është...

Hadërgjonaj: Besa Gaxherri akuzon tjerët, por vetë abuzoi personalisht e politikisht në PTK

më 5.2019 - OraInfo

Deputetja e PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Safete Hadërgjonaj, gjatë seancës së jashtëzakonshme që po zhvillohet për Telekomin e Kosovës, e ka quajtur të befasishëm diskutimin e Besa Gaxherrit lidhur me...

Hadërgjonaj-Gaxherrit: Ke punuar në PTK sa ke qenë deputete

më 5.2019 - Kallxo

Deputetja nga radhët e PDK-së, Safete Hadërgjonaj e ka akuzuar kolegen e saj nga LDK-ja, Besa Gaxherrin, se i ka mbajtur dy pozita publike, në PTK dhe si deputete e Kuvendit. “Deputetja Besa Gaxherri ka...

“Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten”

më 5.2019 - Koha.net

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer. Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli: Muze për gjenocidin, në mënyrë që krime të tilla të mos përsëriten

më 5.2019 - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të kryer...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten

më 5.2019 - Koha.net

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer. Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet...

Gaxherri akuzon PDK-në për shkatërrimin e Telekomit

më 5.2019 - GazetaBlic

Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri, ka akuzuar PDK-në për krim të organizuar e punësime familjare në Telekom. Ajo ka thënë se përgjegjësja kryesore për dështimin e Telekomit është PDK-ja, ndërsa, sipas...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit në Kosovë si Muzeu Yad Vashem në Izrael

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin te ish-Tjegullorja në Prishtinë, vendi ku ai propozoi që të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Teksa ka folur për vendimet që do...

Kadri Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit: Nuk ka pajtim me Serbinë pa u njohur e vërteta dhe dënuar kriminelët

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb mbi qytetarët e Kosovës. Veseli ka thënë se ky Muze i Gjenocidit do të ketë rol edukativ...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantojë faktet e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - RTV 21

Veseli në vendin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit në Kosovë si Muzeu Yad Vashem në Izrael

më 5.2019 - OraInfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin te ish-Tjegullorja në Prishtinë, vendi ku ai propozoni që të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Teksa ka folur për vendimet që...

Veseli nga lokacioni ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, u përgjigjet akuzave të Dick Marty

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili qëndroi në vendin ku do të ndërtohet një Muze i Gjenocidit më saktësisht tek ish-tjegullorja në Prishtinë, ka thënë edhe një herë se Serbia është ajo...

Veseli tregon pesë arsyet se pse duhet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit tek ish-Tjegullorja në Prishtinë. Veseli, i shoqëruar me ministrin e Kulturës, Kujtim Gashi, tregoi pesë arsyet...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten

më 5.2019 - Tetova Sot

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer. Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë, Muzeu do të tregojë faktet e krimeve

më 5.2019 - Lexo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar vendin në të cilin është menduar të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet si...

Hadërgjonaj: Besa Gaxherri akuzon tjerët, por vet abuzoi personalisht e politikisht në PTK

më 5.2019 - KosovaPress

“Zonja Gaxherri ka punuar dhe ka qenë pjesë e abuzimit personal e politik në PTK. Ajo ka qenë menaxhere aty dhe ka menaxhuar me 1/3 e PTK. Ka mbajtur për vite të tëra punën në PTK, duke qenë njëkohësisht...

Hadërgjonaj: Besa Gaxherri akuzon tjerët, por vetë abuzoi personalisht e politikisht në PTK

më 5.2019 - Periskopi

Deputetja e PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Safete Hadërgjonaj, gjatë seancës së jashtëzakonshme që po zhvillohet për Telekomin e Kosovës, e ka quajtur të befasishëm diskutimin e Besa Gaxherrit lidhur me...

Hadërgjonaj: Besa Gaxherri akuzon tjerët, por vetë abuzoi personalisht e politikisht në PTK

më 5.2019 - Ekonomia Online

Deputetja e PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Safete Hadërgjonaj, gjatë seancës së jashtëzakonshme që po zhvillohet për Telekomin e Kosovës, e ka quajtur të befasishëm diskutimin e Besa Gaxherrit lidhur me...

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë, Muzeu do të tregojë faktet e krimeve

më 5.2019 - Java News

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar vendin në të cilin është menduar të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet si...

Hadërgjonaj-Gaxherrit: Ke punuar në PTK sa ke qenë deputete

më 5.2019 - Gazeta Observer

Deputetja nga radhët e PDK-së, Safete Hadërgjonaj e ka akuzuar kolegen e saj nga LDK-ja, Besa Gaxherrin, se i ka mbajtur dy pozita publike, në PTK dhe si deputete e Kuvendit. “Deputetja Besa Gaxherri ka...

Kuvendi e Qeveria me nisma paralele për dokumentimin e gjenocidit

më 5.2019 - Koha.net

Tre muaj pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur për themelimin e qendrës përkujtimore për gjenocidin mbi shqiptarët, “Bllaca 1999”, e 33 ditë pasi u vendos guri themeltar, një projekt po me këtë temë është...

Veseli: Muze për gjenocidin, që krime të tilla të mos përsëriten

më 5.2019 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të kryer...

Veseli: Gurthemeli për Muzeun e Gjenocidit në vitin 2020

më 5.2019 - KosovaPress

Veseli ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin e Kosovës dhe duhet të përgjigjet për këtë, pasi sipas tij nuk ka pajtim pa pasur dënim të krimit. Ai ka potencuar se nuk do të lejojnë që të humbet...

Veseli: Muze për gjenocidin, në mënyrë që krime të tilla të mos përsëriten

më 5.2019 - Insajderi

Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, përkatësisht hapësirat e ish-Tjegullores në Prishtinë, kryeparlamentari Veseli tha se ky muze do të ketë rol edukativ për brezat e...

Veseli viziton vendin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - Telegrafi

????????????????????????????????????

Kadri Veseli viziton sot lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të vizitojë sot lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Ditë më parë, Veseli paralajmëroi inicimin e formimit të...

Veseli: Serbia duhet të paguaj dhe kriminelët duhet të paguajnë për gjenocidin

më 5.2019 - Arbresh

Ashtu siç ka paralajmëruar, Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar ish-Tjegullorja në Prishtinë, aty ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. I shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, Veseli,...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

më 5.2019 - Gazeta Observer

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, me çrast ka thënë se Serbia dhe kryerësit e gjenocidit do të përgjigjen për atë që është bërë ndaj popullit...

Veseli: Serbia duhet të paguaj dhe kriminelët dhe për gjenocidin

më 5.2019 - Arbresh

Ashtu siç ka paralajmëruar, Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar ish-Tjegullorja në Prishtinë, aty ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. I shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, Veseli,...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

më 5.2019 - KosovaPress

"Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë dy dekada më herët. Serbia dhe kryerësit e krimeve do të përgjigjen për këtë gjenocid. Kjo është një iniciativë të cilën populli i Kosovës e merr për hir të...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

më 5.2019 - Gazeta e re

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, me ç’rast ka thënë se Serbia dhe kryerësit e gjenocidit do të përgjigjen për atë që është bërë ndaj popullit...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantoj faktet e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky Muze të ndërtohet në vendin që njihet si ish-tjegullorja...

Kadri Veseli viziton sot lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të vizitojë sot lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Ditë më parë, Veseli paralajmëroi inicimin e formimit të...

Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, gurthemeli vendoset në vitin 2020

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet...

Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, gurthemeli vendoset në vitin 2020

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Veseli ka propozuar që ky Memorial të ndërtohet...

Vizitohet vendi ku po kërkohet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vendosur që t’i shtyjë shpejt përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Kryeparlamentari Kadri Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli viziton lokacionin ku po kërkon të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - Infokusi

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vendosur që t’i shtyjë shpejt përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Kryeparlamentari Kadri Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli viziton vendin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

më 5.2019 - Arbresh

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot në ora 11:30 do të vizitojë lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. Veseli propozoi që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet si ish-tjegullorja...

Veseli viziton lokacionin ku po kërkon të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vendosur që t’i shtyjë shpejt përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Ditë më parë, Veseli paralajmëroi inicimin e formimit të një komisioni...

Veseli viziton nesër lokacionin ku po kërkon të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, duket se ka vendosur që t’i shtyjë përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Ditë më parë, Veseli paralajmëroi inicimin e formimit të...

Veseli viziton nesër lokacionin ku po kërkon të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vendosur që t’i shtyjë shpejt përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Ditë më parë, Kryeparlamentari Veseli paralajmëroi inicimin e...

Veseli viziton nesër lokacionin ku po kërkon të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vendosur që t’i shtyjë shpejt përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Ditë më parë, Kryeparlamentari Veseli paralajmëroi inicimin e...

Veseli viziton nesër lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb

më 5.2019 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në një intervistë për Periskopin, ka treguar për herë të parë se ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit dhe Memoriali i shqiptarëve të...

Veseli viziton nesër lokacionin ku po kërkon të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vendosur që t’i shtyjë shpejt përpara propozimet e fundit të tij që lidhen me krimet e Serbisë në Kosovë. Ditë më parë, Kryeparlamentari Veseli paralajmëroi inicimin e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK