http://kariera.mk

Rreth 50 palestinezë janë lënduar në kufirin mes Rripit të Gazës dhe Izraelit

më 5.2019 - Koha.mk

Gaza, 15 maj – Pothuajse 50 palestinezë janë lënduar pasi që e kanë sulmuar armatën izraelite në kufirin mes Rripit të Gazës dhe Izraelit. Palestinezët sot e shënojnë Ditën e katastrofës (Al Nakba) gjegjësisht...

Ushtarët izraelitë kanë plagosur 47 palestinezë në Gaza

më 5.2019 - Portalb

Të paktën 47 palestinezë janë plagosur nga ndërhyrja e forcave izraelite në protestat paqësore të organizuara përgjatë kufirit të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA). Ministria palestineze...

Kanë kaluar 71 vite, palestinezët akoma kanë shpresë se do kthehen në shtëpitë e tyre

më 5.2019 - InfoShqip

Më shumë se shtatë dekada që nga dëbimi nga Palestina historike në vitin 1948, palestinezët ende nuk heqin dorë nga kërkimi i së drejtës së tyre për t’u kthyer në shtëpi, shkruan Anadolu Agency (AA). Shtatëdhjetë...

Liga Araba: Ndërkombëtarët të mbrojnë të drejtat e popullit palestinez kundër tiranisë së Izraelit

më 5.2019 - Shenja

Njësia e Ligës Arabe për Palestinën dhe Territoret e Pushtuara Arabe publikoi të mërkurën një komunikatë të shkruar me rastin e 71-vjetorit të Ditës së Nakbas (Fatkeqësia e Madhe). “Efektet negative të...

Netanyahu: Jemi në bashkëpunim me vendet arabe kundër Iranit

më 5.2019 - Shenja

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se me vendet arabo-islame janë “në anën e njëjtë” kundër Iranit, transmeton AA. Sipas një deklarate me shkrim nga Zyra për shtyp e kryeministrit...

Ushtarët izraelitë plagosin 47 palestinezë në Gaza

më 5.2019 - Shenja

Të paktën 47 palestinezë janë plagosur nga ndërhyrja e forcave izraelite në protestat paqësore të organizuara përgjatë kufirit të Rripit të Gazës, transmeton AA. Ministria palestineze e Shëndetësisë njoftoi...

Netanyahu: Jemi në bashkëpunim me vendet arabe kundër Iranit

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se me vendet arabo-islame janë “në anën e njëjtë” kundër Iranit. Sipas një deklarate me shkrim nga Zyra për shtyp e kryeministrit izraelit, Netanyahu...

71 vjet nga Nakba, palestinezët nuk e humbin shpresën për kthim në shtëpitë e tyre

më 5.2019 - Shenja

Më shumë se shtatë dekada që nga dëbimi nga Palestina historike në vitin 1948, palestinezët ende nuk heqin dorë nga kërkimi i së drejtës së tyre për t’u kthyer në shtëpi, shkruan AA. Shtatëdhjetë e një...

Netanyahu: Jemi në bashkëpunim me vendet arabe kundër Iranit

më 5.2019 - Medial

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se me vendet arabo-islame janë “në anën e njëjtë” kundër Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas një deklarate me shkrim nga Zyra për shtyp...

Ministria Palestineze e Shëndetësisë: 305 palestinezë të vrarë, mbi 17,000 të plagosur në 410 ditë

më 5.2019 - Gazeta e re

Ministria e Shëndetësisë e Palestinës në Gaza publikoi të mërkurën statistikat lidhur me sulmet e forcave izraelite kundër protestuesve palestinezë gjatë “Marshit të Madh të Kthimit” përgjatë kufijve lindorë...

Gaza, palestinezët në grevë të përgjithshme për të përkujtuar Nakba-n

më 5.2019 - Medial

Palestinezët në Rripin e Gazës kanë organizuar një grevë të përgjithshme për të shënuar Ditën e Nakba-s, e cila përkujton dëbimin e vitit 1948 të qindra mijëra palestinezëve nga shtëpitë e tyre në Palestinën...

71-vjetori i Nakba-s palestineze, dhjetëra të lënduar

më 5.2019 - Te Sheshi

47 protestues palestinezë u plagosën nga trupat izraelite të cilët hapën zjarr pranë zonës tampon Gaza-Izrael. Është pikërisht sot data kur shënohet 71 -vjetori i Nakba-s palestineze, e njohur ndryshe...

71 vjet nga Nakba, palestinezët nuk e humbin shpresën për kthim në shtëpitë e tyre

më 5.2019 - Arbresh

Më shumë se shtatë dekada që nga dëbimi nga Palestina historike në vitin 1948, palestinezët ende nuk heqin dorë nga kërkimi i së drejtës së tyre për t’u kthyer në shtëpi, shkruan Anadolu Agency (AA). Shtatëdhjetë...

Gaza, palestinezët në grevë të përgjithshme për të përkujtuar Nakba-n

më 5.2019 - Gazeta e re

Palestinezët në Rripin e Gazës kanë organizuar një grevë të përgjithshme për të shënuar Ditën e Nakba-s, e cila përkujton dëbimin e vitit 1948 të qindra mijëra palestinezëve nga shtëpitë e tyre në Palestinën...

Ismail Hanejja : Rezistenca në Gaza e detyroi Izraelin të kërkonte armëpushim

më 5.2019 - Gazeta e re

Shefi i Zyrës politike të Hamasit, Ismail Hanejja, tha të martën se pushteti i Izraelit ishte pala që kërkoi armëpushim në agresionin e fundit ushtarak në Rripin e Gazës, transmeton Gazeta e Re. Gjatë...

Irani thirrje për referendum në Palestinë

më 5.2019 - Shenja

Irani ka bërë thirrje për një referendum në Palestinë në të cilin do të merrnin pjesë muslimanët, të krishterët dhe hebrenjtë, në mënyrë që populli palestinez të jetë në gjendje të vendosë për fatin e...

Izraeli rihap vendkalimet kufitare me Ripin e Gazën

më 5.2019 - BalkanWeb

Izraeli i ka hapur vendkalimet kufitare me Rripin e Gazas pasi më parë i kishte mbyllur ato për shkak të shpërthimit të dhunës së përgjakshme disa ditë më parë. Një zëdhënëse e ministrisë izraelite të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK