http://kariera.mk

REL: Me 23 korrik vendoset për negociatat e BE-së, me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

më 5.2019 - Koha.mk

Beograd, 15 maj – Vendet anëtare të Bashkimit Evropian, me siguri më 23 korrik do të vendosin për hapjen eventuale të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mëson Radio Evropa e Lirë...

“Financial Times”: BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan

më 5.2019 - Alsat-M

BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon, shkruan Financial Times. Sipas gazetës, BE mund të bëjë...

“Financial Times”: Nëse BE i mbyll derën Tiranës, do ndezë nacionalizmin shqiptar dhe mund të ringjallet ideja e “Shqipërisë së Madhe”

më 5.2019 - Gazeta Tema

“BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon”, shkruan “Financial Times”. Sipas gazettes së njohur,...

“Financial Times”: BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan

më 5.2019 - Tetova Sot

BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon, shkruan Financial Times. Sipas gazetës, BE mund të bëjë...

Me 23 korrik vendoset për negociatat e BE-së, me Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - Flaka

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian, me siguri më 23 korrik do të vendosin për hapjen eventuale të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mëson Radio Evropa e Lirë nga burime mirë...

“Financial Times”: Nëse BE i mbyll derën Tiranës, do ndezë nacionalizmin shqiptar dhe mund të ringjallet ideja e “Shqipërisë së Madhe”

më 5.2019 - Lexo

“BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon”, shkruan “Financial Times”. Sipas gazettes së njohur,...

"Kërkojmë hapa konkretë", Ditmir Bushati replika me komisonerin Hahn

më 5.2019 - Sot News

Reagimi i Komisionerit për Zgjerim në BE Johannes Hahn për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë pas një takimi tipik diplomatësh është komentuar nga ish-ministri Bushati. Ai përmes një postimi në Twitter...

“Europa mund të bëjë një gabim historik në Ballkan”

më 5.2019 - Lexo

“BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon”, shkruan “Financial Times”. Sipas gazettes së njohur,...

“Europa mund të bëjë një gabim historik në Ballkan”

më 5.2019 - Java News

“BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon”, shkruan “Financial Times”. Sipas gazettes së njohur,...

Ora e Europës – BE drejt një gabimi të ri historik në Ballkan

më 5.2019 - GazetaBlic

Premtimet e thyera për anëtarësim do të dëmtojnë të moderuarit dhe reformatorët në rajon. Në fillimin e luftërave jugosllave më 1991, Jacques Poos, atëherë ministrër i jashtëm i Luksemburgut, vlerësoi...

“Financial Times”: BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan

më 5.2019 - Lajm

BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon, shkruan Financial Times. Sipas gazetës, BE mund të bëjë...

“Financial Times”: BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan

më 5.2019 - Fakti Ditor

BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon, shkruan Financial Times. Sipas gazetës, BE mund të bëjë...

“Financial Times”: BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan

më 5.2019 - AlbPortali

BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon, shkruan Financial Times. Loading... Sipas gazetës, BE mund...

Ballkani në faza të ndryshme të integrimit në BE, Mali i Zi dhe Serbia përpara

më 5.2019 - Alsat-M

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

‘BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan’

më 5.2019 - KosovaPress

Sipas gazetës, BE mund të bëjë një gabim historik në Ballkan, pasi krerët e BE në samitin e qershorit duhet të vendosin për negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Vendimi duhet të...

“BE mund të bëjë gabim historik në Ballkan”

më 5.2019 - Gazeta Observer

BE nuk duhet të heqë dorë nga Ballkani dhe premtimet e paplotësuara të anëtarësimit mund të dobësojnë rrymat e moderuara dhe reformiste në rajon, shkruan Financial Times. Sipas gazetës, BE mund të bëjë...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Portalb

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Han jep shpresë për nisjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut

më 5.2019 - Shenja

Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim të plotë në BE.  Kështu ka deklaruar Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han në një...

HAHN PËR REL: REKOMANDIM POZITIV – DATA E PASIGURTË

më 5.2019 - Klan Macedonia

Komisioni Evropian (KE) do të propozojë hapjen e negociatave për anëtarësim me të drejta të plota për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërisë në fund të muajit maj, deklaroi komisari i autorizuar për zgjerimin...

BE drejt një gabimi të ri historik në Ballkan

më 5.2019 - Arbresh

Premtimet e thyera për anëtarësim do të dëmtojnë të moderuarit dhe reformatorët në rajon. Në fillimin e luftërave jugosllave më 1991, Jacques Poos, atëherë ministrër i jashtëm i Luksemburgut, vlerësoi...

Ora e Europës – BE drejt një gabimi të ri historik në Ballkan

më 5.2019 - Gazeta Fjala

Premtimet e thyera për anëtarësim do të dëmtojnë të moderuarit dhe reformatorët në rajon. Në fillimin e luftërave jugosllave më 1991, Jacques Poos, atëherë ministrër i jashtëm i Luksemburgut, vlerësoi...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet shpërblyer

më 5.2019 - Bashke

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Han: KE do të rekomandojë të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën

më 5.2019 - Portalb

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë të hapen negociatat për aderim për anëtarësim me të drejta të plota me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kah fundi i muajit maj, konfirmoi komisari i angazhuar...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet shpërblyer

më 5.2019 - Indeks.mk

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet shpërblyer

më 5.2019 - Aktuale

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Koha.mk

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Portalb

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

“BE-ja është lodhur” – Rruga e Kosovës drejt BE-së, delikate

më 5.2019 - GazetaBlic

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Kallxo

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Koha.net

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Hahn: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet shpërblyer

më 5.2019 - Tetova Sot

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

“BE-ja është lodhur” – Rruga e Kosovës drejt BE-së, delikate

më 5.2019 - Arbresh

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Han: KE do të rekomandojë hapjen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

më 5.2019 - Shenja

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

JA CILI VEND I BALLKANIT ËSHTË MË AFËR ANËTARËSIMIT NË BE

më 5.2019 - KDPolitik

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Ekonomia Online

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE

më 5.2019 - Periskopi

Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë,...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Portalb

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Ina

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Koha.mk

Beograd, 14 maj – Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Medial

Beograd, 14 maj 2019 (MEDIAL) – Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Alsat-M

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave  për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Flaka

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave  për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Lajm

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - InfoMagazin

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave  për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Tetova Sot

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për inkuadrim për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - Fakti Ditor

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Në një...

Han: KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave me Shkupin dhe me Tiranën

më 5.2019 - AlbPortali

Komisioni Evropian (KE) do të rekomandojë hapjen e negociatave për anëtarësim të plotë me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, konfirmoi komisari përgjegjës për Zgjerim të BE-së, Johanes Han. Loading......

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK