http://kariera.mk

Bomba molotov në 25 maj? Basha: Zemërimi popullor në rritje

më 5.2019 - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha foli për protestën e gjashtë kombëtare, e caktuar pas mbledhjes së sotme të kryesisë  me 25 maj në orën 19:00.  Pyetjes së gazetarëve se a do të përdorë opozita bomba molotov,...

Opozita cakton protestën e radhës. Basha: Përballje pa kthim me shërbëtorët e juntës

më 5.2019 - Top Channel

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike. “Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët...

Opozita në Shqipëri cakton protestën e radhës. Basha: Përballje pa kthim me shërbëtorët e juntës

më 5.2019 - Portalb

Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, transmeton Top Channel. “Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit...

Opozita cakton protestën e radhës, Basha: Përballje pa kthim me shërbëtorët e juntës

më 5.2019 - Klan Kosova

Opozita e ka caktuar protestën e saj të radhës e cila do të mbahet më 25 maj në ora 19:00. Ky vendim u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike. “Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët...

Opozita cakton protestën e radhës. Ja data dhe ora

më 5.2019 - Top Channel

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike. Top Channel

A do të ketë bomba molotov në 25 Maj? Basha befason me përgjigjen

më 5.2019 - Sot News

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i pyetur nëse do të përdoren apo jo bomba molotovë në protestën e 25 Majit është shprehur se PD-ja distancohet nga dhuna por nuk ka fuqi të ndal zemërimin popullor. “Ne nuk...

Basha:Jemi në grusht shteti, përballje popullore në gjitha format

më 5.2019 - BalkanWeb

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se vendi është në një situatë kaotike. Basha u shpreh se jemi në kushtet e një grushti shteti, ndërsa tha se në Mbledhjen e Kryesisë së PD u vendos...

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e radhës

më 5.2019 - Klan Kosova

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e saj të radhës, transmeton Klan Kosova. Kjo protestë sipas Top Channel do të mbahet më 25 maj nga ora 19:00. Ky vendim thuhet se u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Çfarë nuk u pa nga mbledhja e Kryesisë së PD (FOTOT)

më 5.2019 - Sot News

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. Në fotot...

“Grusht shteti!” Paralajmërimi Bashës: “Rilindja” bën lista me kriminelë

më 5.2019 - Standard

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se vendi është në një situatë kaotike. Basha u shpreh se jemi në kushtet e një grushti shteti, ndërsa tha se në Mbledhjen e Kryesisë së PD u vendos...

Basha: Përballje pa kthim me të gjitha format kundër juntës kriminale

më 5.2019 - Vizion Plus

Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PD, Lulzim Basha pati një komunikim të shkurtër me gazetarët ku konfirmoi sic edhe pritej datën e protestës së radhës që do mbahet me 25 maj. Basha tha se është...

Basha zbulon për herë të parë detajet si do pengohen zgjedhjet e 30 qershorit

më 5.2019 - Sot News

Në një dalje për mediet lideri demokrat Lulzim Basha u shpreh se opozita nuk do ketë kthim pas dhe do vazhdojë të protestojë derisa të rrëzohet kjo qeveri e cila sipas tij është e lidhur me krimin. Basha...

Lulzim Basha del me deklaratë të fortë, zbulon emrin e deputetes socialiste, pjesë e dosjes së ‘Xibrakës’

më 5.2019 - Sot News

Deklarata e fortë u bë nga kryetari i Partisë Demokratikë Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së. Basha foli pas takimit me strukturat në të cilën u vendos edhe protesta e radhës...

Basha e nxjerr për herë të parë emrin e Spiropalit të përfshirë në këtë dosje

më 5.2019 - Albeu

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike i ka dhënë edhe një përgjigje deputeteve të PS-së si Gjylameti dhe Spiropali që thanë se gazeta Bild merret...

Basha: Përballje pa kthim, 1 mln shqiptarëve i kanë skaduar kartat e identitetit

më 5.2019 - Koha Jone

Kryesia e PD-së ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. ”Vendimi...

Lulzim Basha: Nuk ka kthim pas nga përballja me juntën kriminale në pushtet, kush s’na bashkohet të ulë kokën e të mos bëjë zë

më 5.2019 - Gazeta Tema

Lulzim Basha është shfaqur nervoz në konferencën e tij për gazetarët, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së PD-së. Ai është kapur disa herë me gazetarët, ndërkohë që lajmëroi protestën e radhës më...

Do të përdoren bomba molotov në protestën e 25 majit? Flet Basha

më 5.2019 - Opinion

Opozita ka vendosur që protestën e radheës ta zhvilloj më 25 maj në orën 19:00. Vendimi u mor sot në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike. Pas mbledhjes Basha u shpreh se protestat do të vijojnë...

Basha “plas bombën”: Elisa Spiropali është pjesë e dosjes së Xibrakës…

më 5.2019 - Standard

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka deklaruar pas mbledhjes së opozitës së bashkuar, se nga ky moment do të ketë përballje me çdo mjet dhe çdo formë me bandën dhe krimin në pushtet. Gjithashtu Basha pas...

Opozita proteston në 25 maj, Basha: Jemi në kushtet e një grushti shteti

më 5.2019 - Shekulli

25 maji është caktuar si data për protestën e madhe kombëtare nga opozita. Vendimi u mor pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së PD demokratike, ku Basha takoi krerët e partive aleate. Në një dalje për mediat,...

Basha: ”Bild” zbuloi përfshirjen e Ramës në vjedhjen e zgjedhjeve

më 5.2019 - Koha Jone

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. ”Vendimi...

Basha: Shqipëria në kushtet e grushtit të shtetit

më 5.2019 - Koha Jone

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. ”Vendimi...

Lulzim Basha hedh akuzën 'bombë' për Blerina Gjylametin

më 5.2019 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët jashtë selisë së PD-së ka hedhur akuza të forta në drejtim të qeverisë Rama. Basha tha: “Gjylameti është pjesë e dosjes 184”.

Opozita vendos kur do të mbahet protesta e madhe kombëtare, Basha: Betejën do ta vazhdojmë

më 5.2019 - Standard

Lideri i PD Lulzim Basha pas mbledhjes me Kryesinë në Kuvend në një deklaratë për mediat shprehet se Rama ka futur në partinë e tij vrasës, i vendosur lideri i PD thekson se zgjedhje nuk do të ketë. Opozita...

Zyrtare/ Protesta e 6 kombëtare e opozitës do mbahet më 25 maj

më 5.2019 - Vizion Plus

Konfirmohet data në të cilën opozita do të zhvilloje protesten e radhës kombëtare. Ashtu sic edhe kishte qarkulluar si informacion që nga paraditja e kësaj të mërkurë, PD ka vendosur pas mbledhjes se kryesise...

Zyrtare, opozita protestë në 25 maj

më 5.2019 - Opinion

Pavarësisht se flitet për dialog mes qeverisë deh opozitës, duket se kjo e fundit nuk ka hequr dorë nga protestat. Kreu i Partisë Demokratike ka përfunduar mbledhjen me kryetarët e degëve të PD në rrethe...

E FUNDIT/ Opozita cakton ditën për protestën e radhës

më 5.2019 - Albeu

Pas mbledhjes së mbajtu opozita ka vendosur që protesta e radhës të mbahet në 25 maj duke filluar nga ora 18:30. Kreu demokrat Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë e Partisë Demokratike. Mbledhja...

Kur do të mbahet protesta e radhës? Opozita zbulon datën

më 5.2019 - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim sot me aleatët ku ka diskutuar dhe për datën e mundshme për protestën kombëtare të opozitës. Opozita cakton protestën e radhës, më 25 maj ora 19:30.

​​Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

më 5.2019 - Flaka

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se vendimi unanim i opozitës është përballje ballore me të gjitha...

Në PD mblidhen për të ardhmen e protestave (FOTO LAJM)

më 5.2019 - Albeu

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Basha e kishte paralajmëruar këtë mbledhje një ditë më parë...

FOTOT: Gati për revolucionin e radhës

më 5.2019 - Gazeta Tema

Lulzim Basha ka mbledhur sot Kryesinë e Partisë Demokratike, për të vendosur se çfarë do të bëjnë më tej, duke qenë se vetëm protestat nuk po japin efekt. Në fotot e mëposhtme, drejtuesit e PD-së duke...

Sërish protestë?PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

më 5.2019 - BalkanWeb

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të  mbajë një konferencë për mediat. Burime i thanë “BalkanWeb” se lideri i selisë...

Qeveria kalimtare në negociata me Ramën është grackë për PD-në

më 5.2019 - Koha Jone

Nga Neritan Sejamini/ Nëse do të detyrohej të zgjidhte mes alternativës për t’u ulur me Edi Ramën për të diskutuar një qeveri kalimtare e zgjedhje të parakohshme, nga njëra anë, dhe alternativës për të...

Mblidhet Kryesia e PD, ja çfarë pritet të vendoset pas orës 17:00

më 5.2019 - Sot News

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të  mbajë një konferencë për mediat.Mësohet se lideri i PD pritet të komunikojë datën...

Sërish protestë? PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

më 5.2019 - Standard

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të  mbajë një konferencë për mediat. Burime i thanë “BalkanWeb” se lideri i selisë...

Opozita cakton protestën e radhës

më 5.2019 - Arbresh

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike. “Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët...

“Negociata, por edhe protestë”/ Opozita vendos sot ditën e protestës kombëtare

më 5.2019 - Top Channel

Opozita do të dalë sërish në protesta por data pritet të vendoset pasditen e sotme. Negociatat e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës do vijojnë njëherësh me aksionin kundër mbajtjes së zgjedhjeve me...

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

më 5.2019 - Arbresh

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se vendimi unanim i opozitës është përballje ballore me të gjitha...

PD dhe aleatët, në rrugë më 25 Maj! Basha: Nuk i ndaloj dot molotovët!

më 5.2019 - Java News

Në përfundim të mbledhjes së Kryesisë së PD, Lulzim Basha dha një prononcim për mediat teksa konfirmoi datën e protestët së ardhshme. Selia blu dhe aleatët e saj kanë vendosur që pas 10 ditësh të mblidhen...

Basha: Përballje popullore në të gjitha format dhe mënyrat. Do e rrëzojmë Ramën më 25 maj

më 5.2019 - Lexo

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se vendi është në një situatë kaotike. Basha u shpreh se jemi në kushtet e një grushti shteti, ndërsa tha se në Mbledhjen e Kryesisë së PD u vendos...

Qeveria kalimtare në negociata me Ramën është grackë për PD-në

më 5.2019 - Standard

Nga Neritan Sejamini Nëse do të detyrohej të zgjidhte mes alternativës për t’u ulur me Edi Ramën për të diskutuar një qeveri kalimtare e zgjedhje të parakohshme, nga njëra anë, dhe alternativës për të...

FOTOT/ Saliu para çuni i Fahriut mbrapa, gati për të rrëzuar Ramën

më 5.2019 - Lexo

Lulzim Basha ka mbledhur sot Kryesinë e Partisë Demokratike, për të vendosur se çfarë do të bëjnë më tej, duke qenë se vetëm protestat nuk po japin efekt. Në fotot e mëposhtme, drejtuesit e PD-së duke...

25 maji protestë me molotov? Ja si përgjigjet Lulzim Basha

më 5.2019 - LajmiFundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka dhënë përgjigje pyetjes së gazetarëve nëse edhe protesta e 25 majit do jetë një protestë ku do të hidhen bomba molotov, si të shtunën e kaluar. Lideri i opozitës tha se...

Do të përdoren bomba molotov në protestën e 25 majit? Flet Bash

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Pas mbledhje së kryesisë, Partia Demokratike ka vendosur që protesta e radhës kundër qeverisë “Rama” të zhvillohet më 25 maj. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh për mediat pas mbledhjes,...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

më 5.2019 - Koha.mk

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së, transmeton Dita. Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj. Basha do ta konsultojë datën...

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

më 5.2019 - Arbresh

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se vendimi unanim i opozitës është përballje ballore me të gjitha...

Vendosmëri, vjen protesta tjetër e madhe, rritet fryma e revoltës në të gjithë vendin

më 5.2019 - Standard

Asnjë tërheqje dhe asnjë hap pas nga rruga e radikalizmit të aksionit opozitar përmes protestave kombëtare. Kjo është vendosur në mbledhjen e Kryetarit të PD, Basha me krerët e partive aleate. Ndonëse...

Kryetari i PD Lulzim Basha: Ndodhemi në kushtet e një grushti shteti, Rama cakton kursin e përplasjes me popullin

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se vendi është në një situatë kaotike. Basha u shpreh se jemi në kushtet e një grushti shteti, ndërsa tha se në Mbledhjen e Kryesisë së PD u vendos...

Sërish protestë?PD mbledh Kryesinë, ja çfarë pritet të vendoset

më 5.2019 - Lexo

Pas mbledhjes së kryesisë dhe grupit që do të nisë sot në orën 17:00 , kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbajë një konferencë për mediat. Burime thonë se lideri i selisë blu pritet të...

Basha: Gjylameti dhe Spiropali në dosjet e “Dibrës” dhe “Xibrakës”

më 5.2019 - LajmiFundit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, iu referua artikullit të gazetës me tirazhin më të madh në Europë, gazetës gjermane “Bild”, për përfshirjen e kryeministrit Rama në blerjen e votave në Dibër, gjatë zgjedhjeve...

25 maj fundi i Ramës? Basha: Përballje pa kthim…

më 5.2019 - LajmiFundit

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. “Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit...

Opozita “dhuron” 10 ditë qetësi: protesta e radhës me 25 maj

më 5.2019 - Te Sheshi

Opozita ka përcaktuar datën 25 maj si ditën kur do të dalë sërish në rrugë për të protestuar. Kjo u bë me dije nga kreu demokrat Basha, kur tha se “vendimi unanim i opozitës është përballje ballore me...

Lulzim Basha nuk heq dorë: Jemi në kushtet e grushtit të shtetit

më 5.2019 - LajmiFundit

Kryesia e PD ka vendosur që protesta e radhës e opozitës do të jetë në 25 maj në mbrëmje. Në përfundim të mbledhjes, kreu i PD, Lulzim Basha tha se vendi është në kushtet grushtit të shtetit. Basha: Vendimi...

Çfarë po “gatuan” PD? Lulzim Basha mbledh Kryesinë

më 5.2019 - Java News

Kryetari i PD ka mbledhur pasditen e së mërkurës kryesinë e partisë së tij. Mbledhja në fjalë vjen pas takimit me aleatët, ku u vendos të vijojnë bisedimet me ndërkombëtarët. Sipas opozitës joparlamnetare,...

​Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

më 5.2019 - KosovaPress

“Forumet më të larta drejtuese të PD dhe kryetarët e koalicionit opozitar kanë shqyrtuar gjendjen e rëndë të grushtit ët shtetit ku ndodhet vendi. Sot e gjithë Shqipëria dhe bota kanë kuptuar se fshihet...

Kryetari i i PD-së Lulzim Basha: Sot Bild bëri një panoramë tronditëse për Ramën

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Kryetari i i PD-së Lulzim Basha ka folur për shkrimin e gazetës së madhe gjermane “Bild: e cila lidhte Edi Ramën me manipulimin e zgjedhjeve në Dibër përpara se të bashkohej me krimin për të vjedhur zgjedhjet...

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e radhës

më 5.2019 - Ekonomia Online

Opozita në Shqipëri ka caktuar protestën e saj të radhës. Kjo protestë sipas Top Channel do të mbahet më 25 maj nga ora 19:00. Ky vendim thuhet se u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

më 5.2019 - Top Channel

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën...

Opozita cakton protestën e radhës. Ja data dhe ora

më 5.2019 - Arbresh

Opozita ka caktuar protestën e saj të radhës. Ajo do të mbahet në datën 25 maj, ora 19:00. Vendimi u mor në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike.

E FUNDIT/ PD në aksion, kjo është data e radhës kur do të zhvillohet protesta kundër Ramës

më 5.2019 - LajmiFundit

Ka nisur pak minuta më parë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku pritet të vendoset për hapat e mëtejshëm për protestat e opozitës. Burime prane Partise Demokratike bejne me dije se data e protestes...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

më 5.2019 - Koha.net

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së, transmeton Dita. Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj Basha do ta konsultojë datën me...

Opozita e bashkuar cakton datën e protestës së madhe kombëtare

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Opozita e bashkuar ka caktuar protestën e madhe kombëtare më datë 25 Maj, ora 19:00. Vendimi u mor pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së PD demokratike. Më herët lideri demokrat Basha zhvilloi një takim...

Opozita në Shqipëri thotë se s’do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve

më 5.2019 - Albinfo

Ky vendim u bë i ditur nga kreu i LZHK-së, Dash Shehu, pas takimit që pati me liderët e tjerë të opozitës. Shehu deklaroi se qysh sot ka filluar manipulimi zgjedhor, transmeton albinfo.ch. “Zgjedhjet kanë...

Kur do të mbahet protesta e radhës? Opozita zbulon datën

më 5.2019 - Sot News

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një takim sot me aleatët ku ka diskutuar dhe për datën e mundshme për protestën kombëtare të opozitës. Burime bëjnë me dije se janë diskutuar dy data, 25 Maji ose...

Shqipëri, protesta e radhës e opozitës më 25 maj

më 5.2019 - Alsat-M

Ka përfunduar mbledhja e krye-demokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Mediat bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e...

Takimi me aleatët/ Shehi: Zgjedhje më datë 30 nuk ka!

më 5.2019 - Top Channel

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe aleatëve theksoi se zgjedhjet e 30 qershorit janë të rëna moralisht, por edhe me dokumente sepse...

Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit

më 5.2019 - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha , ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Burime...

Basha takon aleatët, protesta e radhës më 25 maj?

më 5.2019 - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, këtë të mërkurë  ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Informacionet paraprake nga mbledhja bëjnë me dije se...

Protestë kombëtare me 25 maj?!! Çfarë pritet…????

më 5.2019 - Standard

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Burime...

Zgjedhje më datë 30 qershor nuk ka! PS ka filluar manipulimin e zgjedhjeve që tani…

më 5.2019 - Standard

Nga deklarata për shtyp e z. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, dhënë mediave pas takimit me kreun e opozitës Lulzim Bashën. “Ne bëmë një takim të frytshëm me zotin Basha, ku siguruam solidaritetin tonë...

Protesta e opozitës më 25 maj

më 5.2019 - RTV 21

Diskutohet kjo datë për protestën kombëtare të opozitës Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe...

Protesta e radhës në 25 maj

më 5.2019 - Opinion

Pavarësisht se flitet për dialog mes qeverisë deh opozitës, duket se kjo e fundit nuk ka hequr dorë nga protestat. Kreu i Partisë Demokratike ka përfunduar mbledhjen me kryetarët e degëve të PD në rrethe...

PD me aleatët: Protesta deri në një zgjidhje, pa përjashtuar ndihmën e ndërkombëtarëve

më 5.2019 - Koha.net

Tiranë, 15 maj - Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej sot në selinë blu me aleatët e PD-së. Në një deklaratë për mediat, Dashamir Shehi, është shprehur se tema kryesore që është diskutuar ka qenë vijimi...

Opozita, protestë kombëtare me 25 maj?

më 5.2019 - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar një mbledhje me aleatët dhe më pas me kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Burime...

Shehi: Zgjedhje më 30 qershor s’ka, aksioni opozitar në 360 gradë

më 5.2019 - BalkanWeb

TIRANË Aleatët e Bashës janë në një mendje: zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë. Kështu deklaroi kreu i LZHK-së Dashamir Shehi pas një takimi që pati në selinë e PD mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe...

Takimi i Bashës me aleatët përfundon/ Shehi zbulon skenarin: Aksioni do spostohet në rrugë

më 5.2019 - Shekulli

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka folur Dashamir Shehi i LZHK duke zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim. Shehi tha se për fat të keq, aksioni...

Përfundon takimi i Bashës me aletatët: Morali i zgjedhjeve ka rënë

më 5.2019 - Opinion

Ka përfunduar takimi në selinë blu mes Kryetarit të parties Demokratike Lulzim Basha dhe aleatëve të tij në koalicionin opozitar. Ka qenë kreu i LZHK, Dashamir Shehi, i cili është prononcuar për mediat...

Protestat do të vazhdojnë…Zgjedhje nuk bëhen me Edi Ramën në krye të qeverisë!

më 5.2019 - Standard

Aleatët e PD-së sapo kanë përfunduar takimin me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e PD. Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi dha një deklaratë për mediat menjëherë pas takimit, në të cilën tha: Do të...

Opozita ngul këmbë: Nuk do lejojmë zgjedhje me 30 qershor

më 5.2019 - Albeu

Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij. Në mbyllje të takimit, kreu i LZHK-së Dashamir Shehi , u shpreh se i vetmi diskutim që është kryer ka të bëjë me bllokimin e zgjedhjeve...

Dash Shehi: Nuk heqim dorë nga rruga, do rrezistojmë me protesta deri sa të rrëzojmë Ramën që na vodhi votat

më 5.2019 - Gazeta Tema

Dash Shehi është shfaqur i revoltuar pas mbledhjes së aleatëve me kryedemokratin Lulzim Basha. Kreu i LZHK-së shprehet se nuk do të hiqet dorë nga protestat duke thënë se do të vazhdojë aksioni për të...

E fundit/ Përfundon mbledhja e PD me aleatët! Dalin detajet. Flet Dashamir Shehu

më 5.2019 - Standard

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu  me aleatët e PD. Në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur se tema kryesore që është diskutuar ka qenë vijimi i aksionit opozitar...

Përfundon takimi i Bashës me aleatët, Shehi zbulon vendimin e opozitës: Fatkeqësisht, ka ardhur koha për...

më 5.2019 - Sot News

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka dolur Dashamir Shehi i LZHK ka zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim. Shehi tha se për fat të keq, aksioni opozitar...

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

më 5.2019 - Top Channel

Teska një ditë më parë, Lulzim Basha, paralajmëronte vijimin e protestave të ndrëthurur me ofertën për qeveri tranzitore, kreu i PD do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë...

Dy mesazhet për Ramën dhe çfarë po ndodh sot, në shtabin e opozitës!

më 5.2019 - Koha Jone

Në dy ditë rresht, opozita e bashkuar dhe dhjetëra mijë protestues i dërguan kryeministrit Rama, dy mesazhe. Atë të 11 Majit, që tregoi se zemërimi popullor ka mbërritur në pikën e vlimit dhe atë të protestës...

Cila është strategjia e Bashës, pas protestave çfarë do vijnë? Kryetari i PD mbledh kryesinë dhe aleatët në seli, do vendoset për…

më 5.2019 - Sot News

Siç njoftoi ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka filluar takimi mes aleatëve dhe anëtarët e kryesisë se PD, në selinë blu. Siç paralajmëroi një ditë më parë, sot do të diskutohet...

Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli, do diskutohet vijimi i aksionit opozitar

më 5.2019 - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të diskutuar për vijimin e aksionit të mëtejshëm opozitar me protesta të mëdha. Dje...

Cila është strategjia e Bashës, pas protesta çfarë do vijnë? Kryetari i PD mbledh kryesinë dhe aleatët në seli, do vendoset për…

më 5.2019 - Sot News

Siç njoftoi ditën e djeshme kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka filluar takimi mes aleatëve dhe anëtarët e kryesisë se PD, në selinë blu. Siç paralajmëroi një ditë më parë, sot do të diskutohet...

Sot e gjithë vëmendja tek PD! A do ketë një takim Rama-Basha?

më 5.2019 - Opinion

Partia Demokratike mbledh sot disa nga forumet e saj, për të diskutuar lidhur me vazhdimësinë e aksionit opozitar, të intensifikuar së fundmi nga kjo forcë politike. Takimin e parë, kreu i Partisë Demokratike...

Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë…

më 5.2019 - Standard

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë aksioni opozitar. Në 10:30 ai do të takohet me aleatët e tij. Ndërsa në 11:30 do zhvillohet në selinë...

Kriza politike në Shqipëri, Basha takime intensive me strukturat e partisë

më 5.2019 - Alsat-M

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime, për vijimin e mëtejshëm të aksionit politik. Duke nisur nga ora 11:30 e ditës së sotme, Basha do të zhvillojë...

Një tjetër protestë kombëtare në 25 maj?

më 5.2019 - Java News

Opozita shqiptare po mendon që të mbajë një tjetër protestë kombëtare më 255 maj. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvilluar...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

më 5.2019 - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë...

Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

më 5.2019 - Koha Jone

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë aksioni opozitar. Në 10:30 ai do të takohet me aleatët e tij. Ndërsa në 11:30 do zhvillohet në selinë...

Basha me krerët e degëve, zbulohet data e mundshme për protestën e radhës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Në mbledhjen e sotme me kryetarët e degëve, lideri i PD-së, Lulzim Basha diskutoi për datën e mundshme të protestës. 25 maji mund të jetë data kur do të zhvillohet protesta e ardhshme kombëtare. Basha...

Basha paralajmëron protestën e radhës për 25 maj

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve të PD-së, transmeton Dita. Sipas mediave, protesta e radhës është diskutuar të mbahet në 25 maj Basha do ta konsultojë datën me...

Dash Shehi: Nuk heqim dorë nga rruga, do rrezistojmë me protesta deri sa të rrëzojmë Ramën që na vodhi votat

më 5.2019 - Lexo

Dash Shehi është shfaqur i revoltuar pas mbledhjes së aleatëve me kryedemokratin Lulzim Basha. Kreu i LZHK-së shprehet se nuk do të hiqet dorë nga protestat duke thënë se do të vazhdojë aksioni për të...

Përfundon mbledhja në selinë blu, Dashi flet në emër të opozitës: Nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor

më 5.2019 - Java News

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu me aleatët e PD. Opozita mbetet e vendosur për të mos lejuar zgjedhje me 30 qershor tha në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur se...

Përfundon mbledhja në selinë blu, opozita e vendosur: Nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor

më 5.2019 - Java News

Ka përfunduar mbledhja që po zhvillohej në selinë blu me aleatët e PD. Opozita mbetet e vendosur për të mos lejuar zgjedhje me 30 qershor tha në një deklaratë për mediat Dashamir Shehi është shprehur se...

Lulzim Basha, lideri që hyri në zgjedhje vetëm kur Berisha e Meta i siguruan fitoren (një kujtesë për 2011-n)

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Lulzim Basha si kryetar i Partisë Demokratike ka kaluar tre zgjedhje të kushtezuara ku ka kërcënuar se nuk d të hyjë. Në zgjedhjet vendore të vitit 2015, Basha kërcënoi hyrjen dhe përfitoi...

Lulzim Basha, lideri që hyri në zgjedhje vetëm kur Berisha e Meta i siguruan fitoren (një kujtesë për 2011-n)

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Lulzim Basha si kryetar i Partisë Demokratike ka kaluar tre zgjedhje të kushtezuara ku ka kërcënuar se nuk d të hyjë. Në zgjedhjet vendore të vitit 2015, Basha kërcënoi hyrjen dhe përfitoi...

Përfundon mbledhja në PD, caktohet data e protestës së radhës

më 5.2019 - LajmiFundit

Diten e sotme ka përfunduar mbledhja e kryetarit te PD Lulzim Basha me kryetarët e degëve ne rrethe. Burimet bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës kunder qeverise. Basha do...

Shqipëri – Protesta e radhës e opozitës më 25 maj

më 5.2019 - Gazeta e re

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën...

‘PS ka filluar manipulimin e zgjedhjeve që tani! Por ne nuk do të lejojmë zgjedhje më 30 qershor!’

më 5.2019 - LajmiFundit

Nga deklarata për shtyp e z. Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, dhënë mediave pas takimit me kreun e opozitës Lulzim Bashën. “Ne bëmë një takim të frytshëm me zotin Basha, ku siguruam solidaritetin tonë...

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

më 5.2019 - Fakti Ditor

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën...

Përfundon mbledhja e Bashës me kryetarët e degëve, protesta e radhës pritet më…

më 5.2019 - AlbPortali

Ka përfunduar mbledhja e kryedemokratit Lulzim Basha me kryetarët e degëve. Loading... Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë...

Kriza politike/ Basha ndryshon strategji, zbulohen 3 lëvizjet e demokratëve (Ja çfarë pritet të ndodhë sot)

më 5.2019 - Sot News

Kreu demokrat Lulzim Basha do të ketë një agjendë të ngjeshur takimesh ditën e sotme në kuadër të përcaktimit të një strategjie lidhur me protestat e opozitës. Në orën 11:30, Basha do të zhvillojë një...

Protesta e radhës e opozitës më 25 maj

më 5.2019 - KosovaPress

Burime për Top Channel bëjnë me dije se data 25 maj po diskutohet për protestën e radhës masive. Basha do ta konsultojë datën me kryetarët e djathtë të bashkive, me ish grupin parlamentar dhe këshillin kombëtar./Tch/ Loading...

Kriza politike, Basha takime intensive me forumet e PD-së

më 5.2019 - Albeu

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha , do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime. Duke nisur nga ora 11:30, Basha do të zhvillojë një mbledhje me Kolegjin e Kryetarëve në selinë blu. Më pas në...

Tërhiqet Lulzim Basha, i gatshëm për dialog me PS me ndihmën e ndërkombëtarëve, del hapur kundër LSI

më 5.2019 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha bëri hapa pas dje sa i takon dialogut me mazhorancën. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, ai u tërhoq nga përgjigja e tij e prerë se dialog me Edi Ramën...

Zbardhet plani/ Basha takim me forumet më të larta të PD, çfarë pritet të ndodhë sot

më 5.2019 - Shekulli

Gjatë konferencës së djeshme me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh se sot do takohet me forumet më të larta të PD-së dhe ka thërritur në një konsultë të gjithë koalicionin e bashkuar...

Kriza politike në Shqipëri, Basha takime intensive me strukturat e partisë

më 5.2019 - Tetova Sot

Kreu i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime, për vijimin e mëtejshëm të aksionit politik. Duke nisur nga ora 11:30 e ditës së sotme, Basha do të zhvillojë...

Takimi me aleatët/ Shehi: Zgjedhje më datë 30 nuk ka

më 5.2019 - KosovaPress

“Mesazhi kryesor i takimit ishte se zgjedhje më datë 30 nuk ka. Kjo është e para mesazhi kryesor. Më shumë se 25 kandidatë nuk ka konkurrues. Kanë rënë që tani moralisht zgjedhjet. Do sajojnë kandidatë....

Lulzim Basha, lideri që hyri në zgjedhje vetëm kur Berisha e Meta i siguruan fitoren (një kujtesë për 2011-n)

më 5.2019 - Lexo

Nga Ylli Pata Lulzim Basha si kryetar i Partisë Demokratike ka kaluar tre zgjedhje të kushtezuara ku ka kërcënuar se nuk d të hyjë. Në zgjedhjet vendore të vitit 2015, Basha kërcënoi hyrjen dhe përfitoi...

Aleatët e PD pas takimit me Bashën: Zgjedhje nuk bëhen me Edi Ramën në krye

më 5.2019 - LajmiFundit

Aleatët e PD-së sapo kanë përfunduar takimin me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e PD. Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi dha një deklaratë për mediat menjëherë pas takimit, në të cilën tha: Do të...

Opozita në Shqipëri: Aksion në rugë – Nuk do të lejojmë zgjedhje në 30 qershor

më 5.2019 - Illyria

Përfundon takimi i kreut të PD Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Pas mbledhjes, ka dolur Dashamir Shehi i LZHK duke zbuluar dhe se çfarë do ndodhë në vazhdim. Shehi tha se për fat të keq, aksioni...

Aksioni i opozitës, Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli

më 5.2019 - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të diskutuar për vijimin e aksionit të mëtejshëm opozitar me protesta të mëdha. Dje gjatë...

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha takon aleatët, drejtuesit lokalë dhe kryesinë

më 5.2019 - 24 ore

Teska një ditë më parë, Lulzim Basha, paralajmëronte vijimin e protestave të ndrëthurur me ofertën për qeveri tranzitore, kreu i PD do të zhvillojë sot një sërë takimesh për të vendosur edhe si do të vijojë...

Kriza politike, Basha takime intensive me forumet e PD-së

më 5.2019 - Arbresh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të ketë sot një ditë të ngjeshur me takime. Duke nisur nga ora 11:30, Basha do të zhvillojë një mbledhje me Kolegjin e Kryetarëve në selinë blu. Më pas në 13:00,...

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

më 5.2019 - Koha Jone

Nga Skënder Minxhozi/ Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të braktisur...

Çfarë pritet të ndodhë ditët në vijim? Basha zbardh planin opozitar

më 5.2019 - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëroi vijimin e aksionit të mëtejshëm opozitar me protesta të mëdha. Kreu i PD-së u shpreh se protestuesit “nuk i ndali as shiu, e jo më Edi Rama që nuk...

Basha: Gati të përfshihemi në proces politik me ndihmën e ndërkombëtarëve, largimi i Ramës i panegociueshëm

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 14 maj /MEDIAL/ Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot në një komunikim me mediet në selinë e PD-së, se pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike. “PD dhe opozita...

Basha: PD, gati të përfshihet në një proces të vërtetë politik me ndihmën e partnerëve ndërkombëtarë

më 5.2019 - Top Channel

“Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres angazhimn e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend. PD dhe opozita kanë qenë dhe...

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të braktisur...

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

më 5.2019 - Vizion Plus

Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të braktisur de facto dhe de jure...

Pas protestës, Basha bën lëvizjen urgjente me aleatët

më 5.2019 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të zhvillojë nesër një mbledhje me aleatët për të përcaktuar aksionet e radhës të opozitës së bashkuar. Takimi do të zhvillohet në selinë blu, në orët e...

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të braktisur...

“S’kam qenë asnjëherë miku i Ramës”, Basha: Me të s’ka zgjedhje

më 5.2019 - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha tha sot se vendosmëria e opozitës është e padiskutueshme. Sipas tij, zgjidhja politike është vetëm një, kryeministri duhet të largohet, qeveri tranzitore, dialog ndërpartiak,...

Basha tregon nëse e ka pasur mik Edi Ramën

më 5.2019 - Albeu

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur edhe interesit të medias nëse do të futet në dialog me këtë të fundit, që e konsideron akoma si mikun e tij. Basha tha se Rama nuk ka qenë...

“Kriza është thelluar”, Basha: Do vazhdojmë protestat popullore

më 5.2019 - BalkanWeb

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se Rama nuk dëgjon ndërkombëtarët për dialog mes palëve. Basha nënvizoi se opozita e bashkuar është e vendosur në rrugën e saj dhe protestat për...

Kriza/ Basha ‘po’ ndërkombëtarëve negociatorë, ky është kushti

më 5.2019 - BalkanWeb

“Nuk ka më kohë për të humbur. Asgjë nuk do ta pengojë në rrugën drejt Europës”. Kështu deklaroi kreu i PD-së Lulzim Basha në konferencën e pasdites me gazetarët, 24 orë pas protestës së opozitës. Ai iu...

Basha: PD e gatshme të përfshihet në një proces të vërtetë politik

më 5.2019 - Flaka

“Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres angazhimin e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend. PD dhe opozita kanë qenë dhe...

Basha: Jam gati të zgjidh krizën politike me ndihmën e ndërkombëtarëve

më 5.2019 - Albeu

“Jam njohur këto 24 orë me qëndrimet e partnerëve ndërkombëtarë. U kam komunikuar miqve ndërkombëtare se e mirëpres angazhimn e tyre për zgjidhjen e krizës politike në vend. PD dhe opozita kanë qenë dhe...

“S’kam qenë asnjëherë miku i Ramës”, Basha: Me të s’ka zgjedhje

më 5.2019 - Koha Jone

Kryedemokrati Lulzim Basha tha sot se vendosmëria e opozitës është e padiskutueshme. Sipas tij, zgjidhja politike është vetëm një, kryeministri duhet të largohet, qeveri tranzitore, dialog ndërpartiak,...

Rama e etiketon si mikun e tij, Basha: Ai është…

më 5.2019 - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është shprehur  i vendosur se zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të zhvillohen pa largimin e kryeministrit Edi Rama. Ndërkohë, ai i është përgjigjur kryeministrit,...

Vijimi i aksionit opozitar? Basha: Nesër vendosim me forumet

më 5.2019 - Koha Jone

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas protestës së djeshme të opozitës po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët. Ai bëri me dije, se për vijimin e protestës opozitare, do të thërrasë nesër forumet më të...

"Ai është ende miku im", Basha i jep përgjigjen surprizë kryeministrit Rama

më 5.2019 - Sot News

Lulzim Basha është duke zhvilluar një konferencë me gazetarët pas protestë së djeshme. Kryedemorkati Lulzim Basha gjatë konferencës së tij ka sulmuar listën e PS për kryebashkiakë dhe ka thënë se nuk do...

“Kriza është thelluar”, Basha: Do vazhdojmë protestat popullore, ky pushtet është zhytur në korrupsion

më 5.2019 - Standard

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se Rama nuk dëgjon ndërkombëtarët për dialog mes palëve. Basha nënvizoi se opozita e bashkuar është e vendosur në rrugën e saj dhe protestat për...

Basha: Mirëpres angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës

më 5.2019 - Shekulli

Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët pasditen e kësaj të marte, Lulzim Basha u shpreh se PD e mirëpret një angazhim të ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike në vend. “Jam njohur këto 24 orë me...

Lulzim Basha i përgjigjet ndërkombëtarëve: Me Ramën nuk bëj dialog por veç me ju, nuk është miku im dhe çelësi i zgjidhjes është veç largimi i tij. Protestat do t’i bëj edhe më të mëdha

më 5.2019 - Gazeta Tema

Kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se do të vazhdojë me protestat. Lideri i demokratëve pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike por kundërshton apelin e tyre për dialog me kryeministrin...

Lulzim Basha zbulon kush do jetë lëvizja e radhës për të rrëzuar qeverinë

më 5.2019 - Sot News

Kryetari i PD Lulzim Basha në një deklaratë për mediat tha se Rama nuk dëgjon ndërkombëtarët për dialog mes palëve. Basha nënvizoi se opozita e bashkuar është e vendosur në rrugën e saj dhe protestat për...

Paralajmërimi i ndërkombëtarëve, Basha bën një hap pas

më 5.2019 - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha thotë se pranon angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës politike. Basha tha: “ Ju kam komunikuar atyre se e mirëpres angazhimin e tyre për zgjidhjen e krizës politike...

Basha: Mirëpres angazhimin e ndërkombëtarëve për zgjidhjen e krizës

më 5.2019 - Koha Jone

Në konferencë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha foli dhe për përpjekje të orëve të fundit nga ana e ndërkombëtarëve, me qëllim gjetjen e një zgjidhje për krizën. Basha tha se PD dhe opozita janë gati...

Basha: Mirëpres ndërkombëtarët për zgjidhjen e krizës politike. Largimi i Ramës është çelësi që i hap rrugën procesit

më 5.2019 - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë edhe njëherë i qartë në mesazhin e tij për partnerët ndërkombëtarët, duke thënë se është i hapur për dialog, por pa Ramën dhe me një qeveri tranzitore...

Basha deklaratë live: Jemi të gatshëm për dialog me ndërkombëtarët, por vetëm me një kusht…

më 5.2019 - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë edhe njëherë i qartë në mesazhin e tij për partnerët ndërkombëtarët, duke thënë se është i hapur për dialog, por pa Ramën dhe me një qeveri tranzitore...

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

më 5.2019 - Lexo

Nga Skënder Minxhozi/ Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të braktisur...

Kur opozita rikthehet në derën e Bernd Borchardt

më 5.2019 - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Lulzim Basha trokiti në derën e ndërkombëtarëve shumë më shpejt sesa pritej. Nuk priti madje as që të thahet boja e re në hyrjen e pallatit të ambasadorit të OSBE, për të braktisur...

LIVE! Basha, hapa pas? “Gati ta zgjidhim situatën me ndihmën e ndërkombëtarëve”

më 5.2019 - Java News

Lulzim Basha ka falenderuar militantët e tij që janë bërë pjesë e protestave të fundit të opozitës joparlamentare. Kreu i PD u shpreh se mes pjesëmarrësve ka pasur shumë socialistë, që siç tha Basha, ka...

LIVE! Basha, hapa pas? “Gati të dialogojmë me ndërmjetësim ndërkombëtar”

më 5.2019 - Java News

Lulzim Basha ka falenderuar militantët e tij që janë bërë pjesë e protestave të fundit të opozitës joparlamentare. Kreu i PD u shpreh se mes pjesëmarrësve ka pasur shumë socialistë, që siç tha Basha, ka...

Basha e konsideroi ilegjitim, përgjigjet Rama: Data e zgjedhjeve nuk negociohet

më 5.2019 - Shekulli

Në një kohë kur protestat e opozitës po përshkallëzohen, kryeministri Edi Rama deklaroi edhe një herë sot se zgjedhjet lokale nuk do të shtyhen. “E kam refuzuar shtyrjen e zgjedhjeve. Nuk shtyhen asnjë...

Basha: S’kam qenë asnjëherë miku i Ramës…

më 5.2019 - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët nëse është i gatshëm të ulet në një tryezë e të dialogojë pa kushte me kryeministrin Rama, kreu demokrat tha se zgjidhja politike është vetëm...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i gatshëm për dialog me ndërkombëtarët me qëllim zgjidhjen e krizës politike

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë në një konferencë me gazetarët një ditë pas protestës së opozitës. Basha falenderoi pjesëmarrësit në protestë. Kryetari i PD-së u hapi derën ndërkombëtarëve...

Kreu i PD-së Lulzim Basha: Pengesa për zgjidhjen e krizës është vetë kryeministri Edi Rama

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Gjatë konferencës për mediat nga selia blu, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përsëriti edhe një herë vendosjen për ti shkuar deri në fund misionit të nisur për një Shqipëri si gjithë Europa....

PD përgënjeshtron, nuk ka asnjë draft marrëveshje me PS-në

më 5.2019 - Koha.net

Burime zyrtare nga Partia Demokratike përgënjeshtrojnë lajmin e mediave, siç i quajnë ata, qeveritare për një draft marrëveshjeme Partinë Socialiste për zgjidhjen e krizës, përkatësisht ndërprerjen e protestave...

Reagon PD: Nuk ka asnjë marrëveshje me Ramën. Fake News!

më 5.2019 - Standard

Partia Demokratike ka reaguar në orët e vona të mbrëmjes së të hënës pas publikimit të lajmeve se kishte në tryezë një draft marrëveshje për zgjedhjen e krizës. “Burime zyrtare nga PD përgënjeshtrojnë...

PD përgënjeshtron, nuk ka asnjë draft marrëveshje me PS-në

më 5.2019 - Gazeta Observer

Burime zyrtare nga Partia Demokratike përgënjeshtrojnë lajmin e mediave, siç i quajnë ata, qeveritare për një draft marrëveshjeme Partinë Socialiste për zgjidhjen e krizës, përkatësisht ndërprerjen e protestave...

Draft i ri për krizën me Ramën? Reagon Partia Demokratike

më 5.2019 - Sot News

Burime zyrtare nga Partia Demokratike kanë mohuar ekzistencën e një draft-marrëveshje mes opozitës dhe mazhorancës për zgjidhjen e krizës politike. Sipas burimeve, materiali është produkt i propagandës...

PD: Përgënjështrojmë mediat e Ramës, nuk ka asnjë draft marrëveshje

më 5.2019 - Koha Jone

Burime zytare nga Partia Demokratike përgënjeshtrojnë lajmin e mediave qeveritare për një draft marrëveshje. Burime zyrtare nga selia blu e konsiderojnë këtë një produkt të propagandës mashtruese të Edi...

Reagim i PD për “draftin” e supozuar të opozitës

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

PD dhe opozita e bashkuar ka publikuar zyrtarisht 10 detyrat e qeverisë tranzitore. Ky është i vetmi qëndrim zyrtar, së bashku me kërkesën e pa negociueshme për largimin e Edi Ramës dhe krijimin e qeverisë...

Ndërpritet mbledhja e Komisionit për shtetasit turq, vazhdon në 16:00

më 5.2019 - Koha.net

Pas dy orësh diskutim me dyer të mbyllura, është ndërprerë mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili po i heton rrethanat e dëbimit të shtetasve turq nga Kosova. Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK