http://kariera.mk

Alabama ndalon abortin, demokratët kundërshtojnë

më 5.2019 - Vizion Plus

Ligjvënësit në Alabama te shteteve te bashkuara kanë ashpërsuar ligjet për abortin, duke e bere atë shtetin me masat më të rrepta. Pas një debati të gjatë ligjvenesit votuan me 25 vota pro dhe 6 kundër...

Edhe një shtet në SHBA miraton ligjin për ndalimin e abortit

më 5.2019 - Klan Kosova

Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin...

Alabama ndalon abortin, demokratët kundërshtojnë

më 5.2019 - Arbresh

Ligjvënësit në Alabama te shteteve te bashkuara kanë ashpërsuar ligjet për abortin, duke e bere atë shtetin me masat më të rrepta. Pas një debati të gjatë ligjvenesit votuan me 25 vota pro dhe 6 kundër...

Burra që votojnë pro abortit të grave… ku shkoi e drejta për të zgjedhur?

më 5.2019 - Blitz

Nga Ana Limani Pak kohë më parë, në Gjeorgji u miratua ligji kundër abortit. Dhe ditën e sotme, senati në Alabama po zien nga debati për këtë çështje. Më saktë, 25 burra votuan që vajzat dhe gratë të mos...

Albama miraton ligjin më të ashpër kundër abortit në Amerikë

më 5.2019 - Zëri i Amerikës

Senati i Shtetit të Alabamës miratoi një projekt-ligj për ndalimin pothuajse total të aborteve të martën, duke e bërë këtë një nga ligjet me të ashpra kundër abortit në Shtetet e Bashkuara. Ligji është...

Senati i Alabamës aprovon ligjin kundër abortit

më 5.2019 - BalkanWeb

Senati i Alabamës ka aprovuar ligjin më restriktiv të abortit të SHBA, duke parashikuar dënime të rënda të burgut për mjekët që e praktikojnë atë. Teksti, dërguar qeveritarit republikan Kay Ivy për shpalljen,...

Edhe një shtet i ShBA-së ndalon me ligj abortin

më 5.2019 - Arbresh

Senati i shtetit të Alabamas në Shtetet e Bashkuara, i cili mbizotërohet nga senatorët republikanë, e ka miratuar ligjin për ndalimin e abortit, duke e cilësuar këtë veprim si krim, pavarësisht fazës së...

Edhe një shtet në ShBA miraton ligjin për ndalimin e abortit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Alabama është bërë shteti i fundit i Shteteve të Bashkuara që ka kufizuar abortin duke miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit procedurën në pothuajse të gjitha rastet. Ligji përfshin ndalimin...

Ligjvënësit në Alabama, ndalojn me ligj abortin

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një ligj, për të ndaluar abortin, duke u bërë ligji më strikt në SHBA. “ BBC ” shkruan se senati e miratoi ligjin në fjalë me 25 vota, duke hedhur poshtë përjashtimet...

Alabama kalon ligjin që ndalon abortin

më 5.2019 - Shekulli

Ligjvënësit e Alabama kanë miratuar një ligj që ndalon abortin pothuaj në të gjitha rastet, duke u bërë kështu ligji më strikt që miratohet në SHBA. Senati i shtetit miratoi ligjin, ku bëjnë përjashtim...

Alabama miraton projektligjin që ndalon abortin

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një projektligj që ndalon pothuajse të gjitha abortet. Senati i dominuar nga Republikanët miratoi projektligjin që lejon abortet vetëm në rastet kur jeta e gruas është...

Alabama ndalon abortin, mjekëve që shkelin ligjin 10 -99 vjet burgim

më 5.2019 - Koha.net

Aborti në Alabama do të quhet krim njerëzor dhe do dënohet në çdo fazë të shtatzënisë që kryhet. Senati shtetëror i Alabama-s, i kontrolluar nga republikanët ka miratuar ligjin këtë të martë, ndonëse janë...

Aborti, gjithnjë e më strikt në Alabama. Ligji i ri shkakton pakënaqësi

më 5.2019 - Top Channel

Alabama po kthehet në shtetin me masat më të rrepta sa i përket abortit, teksa ka kaluar së fundi një projektligj që e bën atë të paligjshëm. Senati i këtij shteti votoi me 25 vota pro dhe 6 kundër, duke...

Ligjvënësit në Alabama shumë pranë ndalimit total të abortit

më 5.2019 - Klan Kosova

Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin. Ky pritet të jetë ligji më i rreptë në SHBA, njofton Klan Kosova. Senati i shtetit...

Alabama ndalon abortin

më 5.2019 - RTV 21

Aprovohet ligji me 25 vota pro, gjashtë kundër Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar një projektligj që ndalon abortin, ligji më i rreptë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Senati i shtetit ka aprovuar...

Miratohet ligji kundër abortit në Alabama

më 5.2019 - Opinion

Është miratuar në shtetin e Alabamës ligji që nuk lejon abortin dhe e konsideron atë të jashtëligjshëm. Ligjvënësit e Alabama kanë hartuar një projektligj ku aborti është i jashtëligjshëm.  Mësohet se...

Alabama kalon ligjin që ndalon abortin

më 5.2019 - Klan Kosova

Ligjvënësit në Alabama kanë miratuar projektligjin i cili ndalon abortin, raporton BBC, transmeton Klan Kosova. Ky konsiderohet të jetë ligji më i rreptë në SHBA, ndërsa senati i shtetit miratoi ligjin...

Alabama ndalon abortin, mjekëve që shkelin ligjin 10-99 vjet burgim

më 5.2019 - Ekonomia Online

Aborti në Alabama do të quhet krim njerëzor dhe do dënohet në çdo fazë të shtatzënisë që kryhet. Senati shtetëror i Alabama-s, i kontrolluar nga republikanët ka miratuar ligjin këtë të martë, ndonëse janë...

Mes polemikave në Alabama votohet ligji që ndalon abortin

më 5.2019 - Java News

Ligjvënësit e Alabama kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin, i cili do të jetë ligji më i rreptë i SHBA. Senati i shtetit miratoi ligjin me 25 vota...

Alabama kalon ligjin që ndalon abortin

më 5.2019 - InfoMagazin

Ligjvënësit e Alabama kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin, i cili do të jetë ligji më i rreptë i SHBA, raporton BBC. Senati i shtetit miratoi...

Alabama ndalon abortin, 99 vite burg për doktorët që e kryejnë

më 5.2019 - Te Sheshi

Ligjvënësit në shtetin amerikan të Alabamës kanë miratuar ligjin që e ndalon abortin, duke u bërë shteti më strikt lidhur me kryerjen e kësaj procedure. Senati i shtetit miratoi ligjin me 25 vota për dhe...

Alabama kalon projektligjin ku ndalohet aborti

më 5.2019 - Arbresh

Ligjvënësit e Alabamës kanë miratuar një projektligj ku aborti bëhet i jashtëligjshëm në këtë shtet, një nga ligjet më strikte në SHBA. Senati i shteti aprovoi ligjin me 25 vota kundrejt gjashtë, duke...

Votohet ligji që ndalon abortin

më 5.2019 - Insajderi

Ligjvënësit e Alabama kanë miratuar një projektligj për të nxjerrë jashtë ligjit në mënyrë të drejtpërdrejtë abortin, i cili do të jetë ligji më i rreptë i SHBA. Senati i shtetit miratoi ligjin me 25 vota...

Abortoi fëmijën, aktorja e njohur: Ishte vendimi më i mirë që kam marrë

më 5.2019 - Tetova Sot

Aktorja e njohur, Jameela Jamil, ka zbuluar se ka abortuar një fëmijë kur ishte më e re. 33-vjeçarja është shprehur se ky ka qenë vendimi më i mirë që ka marrë. Madje aktorja ka kritikuar Gjeorgjinë për...

Progesteroni mund të ulë rrezikun për abort

më 5.2019 - Klan Kosova

Dhënia e hormoneve të progesteronit tek gratë që kanë pasur abort dhe përjetojnë gjakderdhje të hershme në shtatzëni mund të përmirësojë shanset e tyre për të pasur fëmijë, sugjeron një studim. Studiuesit...

Progesteronit mund të ulë rrezikun për abort

më 5.2019 - Klan Kosova

Dhënia e progesteronit të hormoneve tek gratë që kanë pasur abort dhe përjetojnë gjakderdhje të hershme në shtatzëni mund të përmirësojnë shanset e tyre për të pasur fëmijë, sugjeron një studim. Studiuesit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK