http://kariera.mk

Verbëria e kapitalistëve dhe mundësia e tyre e fundit

më 5.2019 - Medial

Në ditët kur mungesa e punëtorëve po e rrit pagën e vet natyrshëm , politika jonë  e udhëhequr nga ambiciet partiake politike shtyjnë më tej ligjin mbi ngritjen e pagës minimale . Një prej arsyeve kundër...

Verbëria e kapitalistëve dhe mundësia e tyre e fundit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Në ditët kur mungesa e punëtorëve po e rrit pagën e vet natyrshëm , politika jonë  e udhëhequr nga ambiciet partiake politike shtyjnë më tej ligjin mbi ngritjen e pagës minimale . Një prej arsyeve kundër...

Rritja e pagës minimale e rëndon për 40 milionë euro koston për pensionet e veteranëve

më 5.2019 - Koha.net

Një opinion ligjor i tri zyrave ligjore, asaj të kryeministrit, Ministrisë së Financave, si dhe Mirëqenies Sociale do të jetë vendimtar nëse do të pësojë rritje paga minimale në Kosovë në sektorin privat.

Pensionistët 25-vjeçarë!

më 5.2019 - Aktuale

Pagat më të ulëta në Europë dhe rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë qytetarët e Maqedonisë me dëshirë jashtë tregut të punës. Më shumë se 29...

Pensionistët 25-vjeçarë!

më 5.2019 - Flaka

Pagat më të ulëta në Europë dhe rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë qytetarët e Maqedonisë me dëshirë jashtë tregut të punës. Më shumë se 29...

Pensionistët 25-vjeçarë!

më 5.2019 - InfoMagazin

Pagat më të ulëta në Europë dhe rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë qytetarët e Maqedonisë me dëshirë jashtë tregut të punës. Më shumë se 29...

Rritja e pagës minimale, ja çka pritet të ndodh

më 5.2019 - OraInfo

Rreth 40 milionë euro mund të rritet kostoja vjetore vetëm për veterane. Një opinion ligjor i tri zyrave ligjore, asaj të kryeministrit, Ministrisë së Financave, si dhe Mirëqenies Sociale do të jetë vendimtar...

Rritja e pagës minimale e rëndon për 40 milionë euro koston për pensionet e veteranëve

më 5.2019 - Koha.net

Një opinion ligjor i tri zyrave ligjore, asaj të kryeministrit, Ministrisë së Financave, si dhe Mirëqenies Sociale do të jetë vendimtar nëse do të pësojë rritje paga minimale në Kosovë në sektorin privat....

Rritja e pagës minimale, peng i një opinioni ligjor

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Një opinion ligjor i tri zyrave ligjore, asaj të kryeministrit, Ministrisë së Financave, si dhe Mirëqenies Sociale do të jetë vendimtar nëse do të pësojë rritje paga minimale në Kosovë në sektorin privat....

Pensionistët 25-vjeçarë!

më 5.2019 - Koha.mk

Sipas Entit Shtetëror të Statistikave (ESHS), struktura e popullsisë jashtë forcave të punës është e dominuar nga studentët dhe të rinjtë me 32.7 për qind. Në këtë grup-moshë, pjesa që zënë personat e...

Rritja e pagës minimale e rëndon për 40 milionë euro koston për pensionet e veteranëve

më 5.2019 - Arbresh

Një opinion ligjor i tri zyrave ligjore, asaj të kryeministrit, Ministrisë së Financave, si dhe Mirëqenies Sociale do të jetë vendimtar nëse do të pësojë rritje paga minimale në Kosovë në sektorin privat....

Oda Amerikane thotë se rritja e pagës minimale mund të përkeqësojë papunësinë te të rinjtë

më 5.2019 - Koha.net

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka përsëritur qëndrimin se paga minimale në vend duhet të jetë reflektim i parametrave ekonomikë në vend dhe se s’duhet të ndryshohet pa marrë për bazë aftësinë konkurruese...

Oda Amerikane kërkon që paga minimale të marrë për bazë aftësinë konkurruese të sektorit privat

më 5.2019 - Epoka e Re

Në vazhdim të thirrjeve të fundit të grupeve politike për rritje të pagës minimale, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë përsërit qëndrimin e saj se paga minimale duhet të jetë reflektim i parametrave ekonomikë...

OEAK: Rritja e pagës minimale mund ta përkeqësojë papunësinë

më 5.2019 - Bota Press

Oda Ekonomike Amerikane e Kosovës (OEAK) kërkon që paga minimale në Kosovë të jetë reflektim i parametrave ekonomike në vend. Çështja e pagës minimale është bërë temë debati së voni ndërmjet atyre që i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK