http://kariera.mk

Pishinë në kulm? Propozimet për Notre Dame sfidojnë tradicionalistët

më 5.2019 - Klan Kosova

Një firmë e arkitekturës ka propozuar zëvendësimin e kulmit të Notre Dame me një pishinë, kura Franca përgatitet të nisë një konkurs ndërkombëtar për të rindërtuar katedralen e dëmtuar nga zjarri. Pas...

Një pishinë në çatinë e Notre Dame? Projektet e çmendura për katedralen

më 5.2019 - Koha Jone

A doni të notoni mbi Notre Dame? Franca ka nisur një garë ndërkombëtare për rivendosjen e katedrales në lavdinë e saj të mëparshme dhe presidenti Emmanuel Macron thotë se ai është i hapur për një “ndryshim...

Një pishinë në çatinë e Notre Dame? Projektet e çmendura për katedralen

më 5.2019 - Opinion

A doni të notoni mbi Notre Dame? Franca ka nisur një garë ndërkombëtare për rivendosjen e katedrales në lavdinë e saj të mëparshme dhe presidenti Emmanuel Macron thotë se ai është i hapur për një “ndryshim...

Projekte dhe ide të “çmendura” për rindërtimin e Notre Dame

më 5.2019 - Shekulli

Studio arkitekturore nga e gjithë botë po bëjnë publike projekte dhe ide nga më të ndryshmet për rindërtimin e Katedrales së Notre Dame. Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme studiot propozojnë ide të “çmendura”...

Studiot sjellin projekte nga më të ndryshmet për rindërtimin e Notre Dame

më 5.2019 - Top Channel

Studio arkitekturore nga e gjithë bota po postojnë vazhdimisht projekte për se si mund të rindërtohet Notre Dame. Studiot janë nga më të ndryshmet e më seriozet, por procesi i përzgjedhjes nuk ka nisur...

Studiot sjellin projekte nga më të ndryshmet për rindërtimin e Nodre Dame

më 5.2019 - Top Channel

Studio arkitekturore nga e gjithë bota po postojnë vazhdimisht projekte për se si mund të rindërtohet Notre Dame. Studiot janë nga më të ndryshmet e më seriozet, por procesi i përzgjedhjes nuk ka nisur...

Pishinë në kulm, mulli ere në vend të spirales: Ja se si do të rindërtohet Notre Dame

më 5.2019 - Periskopi

Një firmë arkitekturore ka propozuar që kulmin e Katedrales së Notre Dame me një pishinë, derisa Franca po përgatitet të shpall tender ndërkombëtar për të riparuar ndërtesën historike gotike. Pasi kulmi...

Kështu do të duket Katedralja Notre Dame pas renovimit

më 5.2019 - Arbresh

Katedralja e Notre Dame në Paris , është  djegur muajin e kaluar nga një zjarr i  tmerrshëm. Donacionet për rindërtimin e thesarit të famshëm artistik dhe një nga simbolet e qytetit menjëherë filluan të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK