http://kariera.mk

UASHINGTON – Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

më 5.2019 - Medial

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve....

Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

më 5.2019 - Gazeta Observer

Presidenti amerikan, Donald Trump u shpreh sot i bindur se Irani do të kërkojë shumë shpejt të diskutojë me SHBA-në, pavarësisht përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve. Presidenti amerikan, përgënjeshtroi...

​Trump: Jam i bindur që Irani do kërkojë të bisedojë me SHBA-në

më 5.2019 - KosovaPress

Presidenti amerikan, përgënjeshtroi gjithashtu në Twitter çdo mosmarrëveshje të brendshme brenda administratës së tij në lidhje me politiken e tij të ashpër në Lindje të Mesme. “Shprehen opinione të ndryshme...

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin

më 5.2019 - Zëri i Amerikës

Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore...

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin

më 5.2019 - Arbresh

Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore...

Irani tërhiqet nga disa prej angazhimeve prej marrëveshjes për armët bërthamore

më 5.2019 - Klan Kosova

Irani është tërhequr nga disa angazhime nga marrëveshja për armët bërthamore e arritur në 2015 bashkë me fuqitë botërore. Kjo ka rrjedhur pas një urdhri të Këshillit të Sigurisë Kombëtare si pasojë e ngritjes...

SHBA urdhëron punonjësit jo-emergjent të largohen nga Iraku

më 5.2019 - Medial

SHBA-të kanë urdhëruar largimin e punonjësve jo-emergjent nga Iraku për shkak të rritjes së tensioneve ndërmjet Washingtonit dhe Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA). Urdhri vlen për të punësuarit në...

Shtëpia e Bardhë shqyrton dërgimin e 120 mijë trupave në kufi me Iranin

më 5.2019 - Neshesh

Gjatë një takimi të këshilltarëve për siguri të presidentit amerikan, sekretari i mbrojtjes, Patrick Shanahan, e paraqiti planin e ndryshuar për dërgimin e 120 mijë ushtarëve në Lindje të Mesme në rast...

Irani reagon përsëri, e paralajmëron Amerikën lër luftë

më 5.2019 - InfoShqip

Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke...

Punonjësit e SHBA-ve në Irak urdhërohen të largohen

më 5.2019 - InfoMagazin

Të mërkurën departamenti i Shtetit i SHBA-së urdhëroi largimin e “punonjësve jo emergjentë të qeverisë” nga Iraku. Një gjë e tillë, siç shkruan Reuters, është bërë e ditur përmes një deklarate nga ambasada...

SHBA urdhëron punonjësit jo-emergjentë të largohen nga Iraku, “sa më shpejt të jetë e mundur”

më 5.2019 - Ekonomia Online

Departamenti i Shtetit i SHBA-së të mërkurën urdhëroi largimin e “punonjësve jo emergjentë të qeverisë” nga Iraku. Një gjë e tillë, siç shkruan Reuters, përcjell Telegrafi, është bërë e ditur përmes një...

Khamenei: Nuk do të ketë luftë me SHBA

më 5.2019 - Insajderi

Khamenei këtë e ka deklaruar duke iu drejtuar zyrtarëve dhe ka shtuar se matja e forcës në mes të Teheranit dhe Uashingtonit është më tepër mënyrë e testimit të vendosmërisë së dyja palëve, sesa konflikt...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton

më 5.2019 - Republika

Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton

më 5.2019 - AlbPortali

Loading... Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton,...

Punonjësit e SHBA-ve në Irak urdhërohen të largohen

më 5.2019 - Periskopi

Të mërkurën departamenti i Shtetit i SHBA-së urdhëroi largimin e “punonjësve jo emergjentë të qeverisë” nga Iraku. Një gjë e tillë, siç shkruan Reuters, është bërë e ditur përmes një deklarate nga ambasada...

SHBA – Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

më 5.2019 - Medial

UASHINGTON, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e...

Irani paralajmëron luftë nëse Trump vazhdon ta dëgjojë “njeriun me mustaqe” John Bolton

më 5.2019 - Tetova Sot

Këshilltari i presidenti të Iranit ka sulmuar presidentin amerikan Donald Trump të martën. Ai ka thënë që SHBA’në e pret lufta nëse vazhdon të dëgjohet këshilltari kombëtar për siguri John Bolton, duke...

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

më 5.2019 - BalkanWeb

Presidenti amerikan, Donald Trump përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120 000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A...

A u dërguan 120 mijë ushtarë amerikanë në Lindjen e Mesme? Ja çka thotë Trump

më 5.2019 - InfoShqip

Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A...

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmin në anijet transportuese të naftës

më 5.2019 - Alsat-M

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet e lidhura me këtë vend kanë përdorur eksplozivët për të dëmtuar katër anije jashtë Emirateve të Bashkuara Arabe. Ekspertët ushtarakë që u dërguan për të hetuar...

Trump mohon dislokimin e 120.000 ushtarëve në Lindjen e Mesme

më 5.2019 - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump, përgënjeshtroi sot çdo projekt për të dërguar 120.000 ushtarë në Lindje të Mesme për të kufizuar Iranin, një hipotezë e ngritur nga e përditshmja “New York Times”. “A...

Sulmet ndaj çisternave të naftës, Shtetet e Bashkuara fajësojnë Iranin

më 5.2019 - Top Channel

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani apo grupet e mbështetura prej tij kanë përdorur eksplozivë për të dëmtuar 4 çisterna nafte që ishin nisur nga brigjet e Emirateve të Bashkuara Arabe gjatë së dielës....

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmin në anijet transportuese të naftës

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet e lidhura me këtë vend kanë përdorur eksplozivët për të dëmtuar katër anije jashtë Emirateve të Bashkuara Arabe. Ekspertët ushtarakë që u dërguan për të hetuar...

Irani: Izraeli “dinak” qëndron prapa sulmit të tankerëve në Gjirin Persik

më 5.2019 - Portalb

Një zyrtar i lartë iranian tha se vendi i tij beson se “Izraeli dinak” qëndron pas sulmeve të pretenduara më herët gjatë javës mbi katër tankerë të naftës në Gjirin Persik, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Irani: Izraeli “dinak” qëndron prapa Sul.mit të tankerëve në Gjirin Persik

më 5.2019 - Medial

Një zyrtar i lartë iranian tha se vendi i tij beson se “Izraeli dinak” qëndron pas sulmeve të pretenduara më herët gjatë javës mbi katër tankerë të naftës në Gjirin Persik, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Trump përgënjeshtron dërgimin e 120 000 ushtarëve në Lindje të Mesme

më 5.2019 - KosovaPress

“A do e bëjë këtë? Absolutisht. Por nuk e kemi planifikuar ende. Shpresoj që të mos kemi nevojë ta planifikojmë. Nëse do duhet ta bëjmë, do të dërgojmë më shumë trupa se kaq”, tha ai para gazetarëve në...

Irani: Izraeli “dinak” qëndron prapa sulmit të tankerëve në Gjirin Persik

më 5.2019 - Shenja

Një zyrtar i lartë iranian tha se vendi i tij beson se “Izraeli dinak” qëndron pas sulmeve të pretenduara më herët gjatë javës mbi katër tankerë të naftës në Gjirin Persik, transmeton AA. Sipas agjencisë...

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmin në anijet transportuese të naftës

më 5.2019 - Shenja

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet e lidhura me këtë vend kanë përdorur eksplozivët për të dëmtuar katër anije jashtë Emirateve të Bashkuara Arabe. Ekspertët ushtarakë që u dërguan për të hetuar...

Trump: Nuk duam luftë me Iranin

më 5.2019 - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë duke u përgatitur për luftë me Iranin, pavarësisht tensioneve në rritje, ka theksuar presidenti amrikan Donald Trump. Trump i ka quajtur “lajme të rreme” raportet...

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmin në anijet transportuese të naftës

më 5.2019 - Tetova Sot

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet e lidhura me këtë vend kanë përdorur eksplozivët për të dëmtuar katër anije jashtë Emirateve të Bashkuara Arabe. Ekspertët ushtarakë që u dërguan për të hetuar...

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmin në anijet transportuese të naftës

më 5.2019 - Lajm

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet e lidhura me këtë vend kanë përdorur eksplozivët për të dëmtuar katër anije jashtë Emirateve të Bashkuara Arabe. Ekspertët ushtarakë që u dërguan për të hetuar...

SHBA-të rishikojnë planin ushtarak ndaj Iranit, 120 mijë trupa në Lindjen e Mesme

më 5.2019 - Gazeta Tema

Duket se pas sulmit të dy naftëmbajtëseve saudite fshihet Irani. Siç kanë referuar zyrtarët amerikanë të cituar nga media, vlerësimet paraprake nga ushtria amerikane tregojnë se eksplozivi i përdorur kundër...

SHBA bëhet gati për luftë me Iranin, gati 120 000 trupa për përballjen e madhe

më 5.2019 - InfoShqip

Dëmtimi i katër tankerave të naftës në Gjirin Persik përmes disa sulmeve misterioze me eksplozivë, të cilët vendet arabe dhe SHBA-të kanë cilësuar sabotazh prej Iranit kanë rritur ndjeshëm tensionet në...

Shtëpia e Bardhë rishqyrton planet kundër Iranit

më 5.2019 - Alsat-M

Ministri i përkohshëm amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i paraqiti presidentit të SHBA-së, Donald Trump një përditësim të planit ushtarak për të dërguar një maksimum prej 120 000 ushtarësh amerikanë...

Shtëpia e Bardhë shqyrton dërgimin e mijëra trupave në Lindje të Mesme

më 5.2019 - Arbresh

Gjatë një takimi të këshilltarëve për siguri të presidentit amerikan, sekretari i mbrojtjes, Patrick Shanahan, e paraqiti planin e ndryshuar për dërgimin e 120 mijë ushtarëve në Lindje të Mesme në rast...

SHBA bëhet gati për luftë me Iranin, gati 120 000 trupa për përballjen e madhe

më 5.2019 - Lajme.al

Dëmtimi i katër tankerave të naftës në Gjirin Persik përmes disa sulmeve misterioze me eksplozivë, të cilët vendet arabe dhe SHBA-të kanë cilësuar sabotazh prej Iranit kanë rritur ndjeshëm tensionet në...

Shpërthen me dy shteteve, SHBA dhe Irani po shkojnë drejt luftës/ Çfarë po ndodh që po i afrohen pikës kritike?

më 5.2019 - Sot News

Irani akuzohet se ka përdorur sërish eksploziv për të shpërthyer vrima në katër anije- mes tyre dhe dy cisterna saudite- të ankoruara në Gjirin Persik. Kjo akuzë vjen nga SHBA, ndërkohë që Uashingtoni...

Irani: Izraeli “dinak” qëndron prapa sulmit të tankerëve në Gjirin Persik

më 5.2019 - Gazeta e re

Emiratet e Bashkuara Arabe më herët gjatë kësaj jave thanë se katër tankerë të naftës kanë qenë “të sabotuar” jashtë brigjeve të Fujaira-s. Një zyrtar i lartë iranian tha se vendi i tij beson se “Izraeli...

Irani nuk frikësohet nga lufta me ShBA-në: Jemi gati, lufta do të jetë shkatërruese

më 5.2019 - Periskopi

Shtetet e Bashkuara po luajnë “një lojë shumë të rrezikshme” në përpjekjet për “ta tërhequr Iranin në një luftë të panevojshme” ka thënë një zyrtar i lartë iranian gjatë ditës së sotme. Hamid Baelidinejad,...

Sulmi ndaj anijeve të Arabisë Saudite, SHBA fajëson Iranin

më 5.2019 - Arbresh

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet që përkrahen nga ky shtet kanë përdorur mjete shpërthyese për t’i dëmtuar katër anije pranë brigjeve të Emirave të Bashkuara Arabe. Raportohet se ekspertët...

ShBA-ja fajëson Iranin për sulmin ndaj anijeve të Arabisë Saudite

më 5.2019 - Ekonomia Online

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet që përkrahen nga ky shtet kanë përdorur mjete shpërthyese për t’i dëmtuar katër anije pranë brigjeve të Emirave të Bashkuara Arabe. Raportohet se ekspertët...

SHBA-ja fajëson Iranin se sulmoi katër anije të Arabisë Saudite

më 5.2019 - Periskopi

Hetuesit amerikanë besojnë se Irani ose grupet që përkrahen nga ky shtet kanë përdorur mjete shpërthyese për t’i dëmtuar katër anije pranë brigjeve të Emirave të Bashkuara Arabe. Raportohet se ekspertët...

Plani sekret i Boltonit: 120.000 ushtarë amerikan kundër Iranit

më 5.2019 - Insajderi

Sipas shkrimit të kësaj gazete amerikane, në takim të këshilltarëve kryesor për siguri të presidentit Trump, i cili u mbajt të enjten e kaluar, ushtruesi i detyrës i ministrit të mbrojtjes Patrick Shanahan...

Shtëpia e Bardhë po i rishikon planet ushtarake kundër Iranit

më 5.2019 - Koha.net

Zyrtari kryesor amerikan i mbrojtjes ia ka paraqitur presidentit Donald Trump një plan të përditësuar ushtarak, që parasheh dërgimin e deri në 120.000 ushtarëve në Lindje të Mesme, po që se Irani i sulmon...

Trump kërcënon Iranin: Do të vuani shumë nëse provoni diçka kundër SHBA-së

më 5.2019 - Alsat-M

Donald Trump paralajmëroi të hënën se Irani do të “vuante shumë” në qoftë se ai synonte interesat e SHBA-ve. Presidenti i SH.B.A.-së Donald Trump paralajmëroi të hënën se Irani do të “vuante shumë” në...

Hija e luftës me Iranin ndan SHBA me Gjermaninë

më 5.2019 - Gazeta Tema

Vendosja e trupave ushatarke dhe mjeteve të marinës nga SHBA në Gjirin Persik ka shtuar frikën e një konflikti me Iranin. Një konflikt i njëanshëm dhe pa arsyetim të qëndrueshë, i kërkuar nga amerikanët...

Shtëpia e Bardhë rishqyrton planet kundër Iranit

më 5.2019 - KosovaPress

Kohë e fundit ka pasur një përshkallëzim tensionesh mes dy vendeve, pasi SHBA braktisi marrëveshjen bërthamore, dhe pas deklaratave të liderit iranian Rohani, sipas të cilit vendi i tij do të vazhdonte...

SHBA ndaj Iranit po aq trupa sa në Irak? New York Times: Bolton, “skifteri” që do luftë

më 5.2019 - Te Sheshi

Në një takim me Këshilltarin për Sigurinë të presidentit Trump, John Bolton të enjten e kaluar, Sekretari i Mbrojtjes Patrick Shanahan ka paraqitur një plan që parashikon dërgimin në 120.000 trupave amerikane...

Shtëpia e Bardhë do të dërgojë 120 mijë trupa në Lindjen e Mesme

më 5.2019 - Arbresh

Shtëpia e Bardhë thuhet të jetë duke planifikuar dërgimin e 120 mijë ushtarëve në Lindjen e Mesme nëse Irani sulmon forcat amerikane në një jehonë alarmuese të Luftës së Irakut. Sekretari në detyrë i Mbrojtjes...

Trump kërcënon Iranin: Do të vuani shumë nëse provoni diçka kundër SHBA-së

më 5.2019 - Gazeta Observer

Donald Trump paralajmëroi të hënën se Irani do të “vuante shumë” në qoftë se ai synonte interesat e SHBA-ve. Presidenti i SH.B.A.-së Donald Trump paralajmëroi të hënën se Irani do të “vuante shumë” në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK