http://kariera.mk

Zgjedhjet për Parlamentin Europian, 8 faktet që duhet ditur

më 5.2019 - Koha.mk

Kur do të votohet dhe kush merr pjesë në zgjedhje? Zgjedhjet për Parlamentin Evropian do të mbahen prej 23 deri më 26 maj. Qytetarët e 28 vendeve anëtare u drejtohen kutive të votimit të dielën më 26 maj....

Pse kanë rëndësi zgjedhjet e Parlamentit Europian?

më 5.2019 - Klan Kosova

Viti 2019 është vit zgjedhor në Europë. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në një kohë që konsiderohet si një ndër etapat më të rënda që ka përjetuar Bashkimi Europian. Rreth 374 milionë njerëz do të...

Pse kanë rëndësi zgjedhjet e Parlamentit Europian?

më 5.2019 - GazetaBlic

Viti 2019 është vit zgjedhor në Europë. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në një kohë që konsiderohet si një ndër etapat më të rënda që ka përjetuar Bashkimi Europian. Rreth 374 milionë njerëz do të...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, 8 faktet që duhet ditur

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Kur do të votohet dhe kush merr pjesë në zgjedhje? Zgjedhjet për Parlamentin Evropian do të mbahen prej 23 deri më 26 maj. Qytetarët e 28 vendeve anëtare i drejtohen kutive të votimit të dielën më 26 maj....

Pse kanë rëndësi zgjedhjet e Parlamentit Europian?

më 5.2019 - Infokusi

Viti 2019 është vit zgjedhor në Europë. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në një kohë që konsiderohet si një ndër etapat më të rënda që ka përjetuar Bashkimi Europian. Rreth 374 milionë njerëz do të...

Këtë vit mbahen zgjedhjet në Parlamentin Europian

më 5.2019 - Arbresh

Viti 2019 është vit zgjedhor në Europë. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në një kohë që konsiderohet si një ndër etapat më të rënda që ka përjetuar Bashkimi Europian. Rreth 374 milionë njerëz do të...

ZGJEDHJET PE – Kandidatët përballen në një debat gjashtë palësh

më 5.2019 - Medial

BRUKSEL, 15 maj /MEDIAL-DPA/ – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e...

Kandidatët për Parlamentin Europian përballen në një debat gjashtë palësh

më 5.2019 - Koha.mk

Bruksel, 15 maj – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje...

Sonte debat i gjashtë kandidatëve kryesorë për kryetar të ri të Komisionit evropian

më 5.2019 - Indeks.mk

Gjashtë kandidatët kryesorë për kryetar të ri të Komisionit evropian do të marrin pjesë në debatin i cili sonte do të emetohet drejtpërdrejtë nga Parlamenti evropian në Bruksel përmes Eurovizionit. Para...

Kandidatët për Parlamentin Europian përballen në një debat gjashtë palësh

më 5.2019 - Koha.net

Bruksel, 15 maj – Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje...

Kandidatët për Parlamentin Europian përballen në një debat gjashtë palësh

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kandidatët kryesorë për zgjedhjet në Parlamentit Europian, që do të zhvillohen këtë muaj, do të përballen në një debat të transmetuar nga legjislativi i BE të mërkurën, e vetmja ngjarje që bashkon të gjashtë...

Financimi i Euronjuz nën kontroll të revizorëve evropianë

më 5.2019 - Koha.mk

Bruksel, 14 maj – Gjykata revizore evropiane paralajmëron se Komisoni evropian nuk ka mënyrë efikase të vlerësojë se si harxhohen fondet e saj, qëllimi i të cilave është rritja e mbulimit mediatik të çështjeve...

Euroskeptikët në rritje në prag të zgjedhjeve evropiane

më 5.2019 - Koha.mk

Populistët evropianë, që nuk këmbëngulin më në braktisjen e Bashkimit Evropian, por në ndryshime brendapërbrenda, janë në rritje përpara zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, shkruajnë mediat perëndimore....

PËRGATITJE PËR ZGJEDHJET NË PARLAMENTIN EVROPIAN

më 5.2019 - Klan Macedonia

Xhuda: Përparimi i nacionalistëve nuk është i mirë as për Evropën as për Ballkanin Rreth 400 milionë qytetarë të Bashkimit Evropian, në 28 vende, pas dy javësh do të kenë mundësi të votojnë për përbërjen...

Euroskeptikët mund të fitojnë shumicën në PE

më 5.2019 - Koha Jone

Nga 23 deri më 26 maj europianët do të zgjedhin 751 deputetë të Parlamentit Europian. Sondazhet e fundit tregojnë se partitë eurospektike mund të formojnë grupin më të madh parlamentar. Pas problemeve...

Euroskeptikët në rritje në prag të zgjedhjeve evropiane

më 5.2019 - Koha.net

Populistët evropianë, që nuk këmbëngulin më në braktisjen e Bashkimit Evropian, por në ndryshime brendapërbrenda, janë në rritje përpara zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, shkruajnë mediat perëndimore....

Euroskeptikët në rritje në prag të zgjedhjeve evropiane

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Populistët evropianë, që nuk këmbëngulin më në braktisjen e Bashkimit Evropian, por në ndryshime brendapërbrenda, janë në rritje përpara zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, shkruajnë mediat perëndimore....

Euroskeptikët në rritje në prag të zgjedhjeve evropiane

më 5.2019 - Gazeta e re

Populistët evropianë, që nuk këmbëngulin më në braktisjen e Bashkimit Evropian, por në ndryshime brendapërbrenda, janë në rritje përpara zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, shkruajnë mediat perëndimore....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK