http://kariera.mk

Amerika “përgatitet” kundër Iranit

para 3 muajve - Koha.mk

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni...

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran

para 3 muajve - Portalb

Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje...

Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit

para 3 muajve - Alsat-M

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit,...

SHBA-të tërheqin stafin joemergjent nga Iraku

para 3 muajve - Klan Kosova

Departamenti i Shtetit Amerikan ka urdhëruar largimin e stafit joemergjent nga Iraku, në mes të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Stafi në ambasadën në Bagdad dhe konsullata...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit,...

Kërcënimi nga Irani, ushtria amerikane shton arsenalin e armëve

para 3 muajve - Opinion

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni...

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani

para 3 muajve - Alsat-M

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit

para 3 muajve - Shenja

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit,...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku

para 3 muajve - Flaka

Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale....

Kongresi kërkon informacione lidhur me Iranin

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Liderët kryesorë në Kongresin amerikan do të njoftojnë për gjendjen në Lindje të Mesme, teksa ligjvënësit kërkojnë përgjigjje nga Shtëpia e Bardhë rreth hapave që ka marrë presidenti amerikan, Donald Trump...

Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit

para 3 muajve - Lajm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit,...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku

para 3 muajve - Alsat-M

Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale....

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran

para 3 muajve - Medial

Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje...

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni...

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore...

Putin thotë se Irani duhet të qëndrojë në marrëveshjen bërthamore

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se Irani duhet të qëndrojë në marrëveshjen bërthamore dhe se nuk duhet të bëjë hapin e parë për t’u tërhequr. Duke folur në një konferencë shtypi me Presidentin...

Gjermania pezulloi misionin ushtarak të trajnimit në Irak

para 3 muajve - Medial

Gjermania ka pezulluar misionin e saj të trajnimit ushtarak në Irak për shkak të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe Iranit, raporton Anadolu Agency (AA). Duke folur në një konferencë shtypi në Berlin,...

​Diplomatët amerikan tërhiqen nga Iraku për shkak të kërcënimeve iraniane

para 3 muajve - Periskopi

Tërheqja nga Iraku e trupës diplomatike amerikane që nuk është e thelbësore, është e motivuar nga një kërcënim i mundshëm në lidhje direkte me Iranin, deklaruan sot përgjegjës të lartë amerikanë. “Ky kërcënim...

BE, thirrje Shteteve të Bashkuara dhe Iranit që të shmangin shkallëzimin

para 3 muajve - Arbresh

Ndërsa shkallëzohen tensionet mes Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, Evropa po u bën thirrje të dyja palëve të shmangin përshkallëzimin. Bashkimi Evropian po përpiqet ta shpëtojë marrëveshjen bërthamore...

SHBA evakuojnë personelin diplomatik në Irak

para 3 muajve - Opinion

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka tërhequr një pjesë të personelit të ambasadës së saj në Irak dhe konsullatës në Erbil, pas tensioneve në rritje mes dy vendeve. Lajmi u bë i ditur në faqen zyrtare të...

Tensioni në rritje: SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - Gazeta Tema

Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave...

SHBA evakuon personelin e ambasadës së saj në Irak

para 3 muajve - BalkanWeb

Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar personelin e ambasadës amerikane në Baghdad dhe të konsullatës në Erbil të lënë Irakun. Lajmin e bën me dije në një njoftim në Facebook ambasada amerikane,...

Kancelarja Merkel përshëndet unitetin e BE-së kundrejt Iranit

para 3 muajve - Arbresh

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se Evropa duhet të “ripozicionohet” në një botë që po ndryshon vazhdimisht dhe është duke mirëpritur unitetin e fuqive të Bashkimit Evropian kundrejt Iranit,...

SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - DW

Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në "gatishmëri të lartë". Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave...

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me kërcënimin nga Irani

para 3 muajve - Lajm

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni...

Ushtria amerikane shton arsenalin për t’u përballur me Iranin

para 3 muajve - InfoShqip

Ushtria amerikane po përgatit arsenalin në Lindjen e Mesme për t’u përballur me një sulm të mundshëm nga Irani. Por, a është kjo lëvizja e duhur dhe për çfarë lloj kërcënimi bëhet fjalë? Njofton nga Pentagoni...

​Diplomatët amerikan tërhiqen nga Iraku për shkak të kërcënimeve iraniane

para 3 muajve - KosovaPress

“Ky kërcënim është real”, tha një prej këtyre përgjegjësve të departamentit amerikan të Shtetit, duke përmendur rrezikun që vjen nga milicitë irakiane nën komandën dhe të kontrolluara nga Gardianët e Revolucionit...

SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - InfoMagazin

Qeveria e SHBA ka urdhëruar tërheqjen e të gjithë zyrtarëve amerikanë që nuk janë urgjentisht të nevojshëm në Irak. Të prekurit duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me mjete civile transporti,...

SHBA largon stafin “jo të domosdoshëm” nga Iraku

para 3 muajve - Shenja

Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka...

Gjermania pezulloi misionin ushtarak të trajnimit në Irak

para 3 muajve - Shenja

Gjermania ka pezulluar misionin e saj të trajnimit ushtarak në Irak për shkak të tensioneve në rritje midis SHBA-ve dhe Iranit, raporton AA. Duke folur në një konferencë shtypi në Berlin, zëdhënësi i Ministrisë...

Tensioni në rritje: SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - Gazeta Tema

Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave...

Gjermania pezullon ushtrimet e trupave irakiane pas tensioneve SHBA-Iran

para 3 muajve - Koha.mk

Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Iranit Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku

para 3 muajve - Lajm

Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale....

Gjermania e shqetësuar lidhur me tensionet SHBA-Iran

para 3 muajve - Shenja

Qeveria gjermane është shprehur e shqetësuar lidhur me tensionet në Lindjen e Mesme në relacion SHBA-Iran me ç‘rast ka paralajmëruar për një përshkallëzim ushtarak të mundshëm dhe thirrje për një zgjidhje...

SHBA largon stafin “jo të domosdoshëm” nga Iraku

para 3 muajve - Kallxo

Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti Amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka...

SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - Shekulli

Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave...

Irani tërhiqet nga disa prej angazhimeve prej marrëveshjes për armët bërthamore

para 3 muajve - Klan Kosova

Irani është tërhequr nga disa angazhime nga marrëveshja për armët bërthamore e arritur në 2015 bashkë me fuqitë botërore. Kjo ka rrjedhur pas një urdhri të Këshillit të Sigurisë Kombëtare si pasojë e ngritjes...

Gjermania pezullon ushtrimet e trupave irakiane pas tensioneve SHBA-Iran

para 3 muajve - Klan Kosova

Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Iranit Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit...

SHBA-ja tërheq personel nga Iraku për shkak të tensioneve në Iran

para 3 muajve - Koha.mk

Ambasada e SHBA-së në Irak sot bëri të ditur se nga Departamenti i Shtetit ka marrë urdhër që i gjithë personeli, i cili nuk është i nevojshëm, menjëherë ta braktisë atë vend për shkak të eskalimit të...

SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - Tetova Sot

Qeveria e SHBA ka urdhëruar tërheqjen e të gjithë zyrtarëve amerikanë që nuk janë urgjentisht të nevojshëm në Irak. Të prekurit duhet të largohen sa më shpejt që të jetë e mundur me mjete civile transporti,...

SHBA urdhëron punonjësit jo-emergjent të largohen nga Iraku

para 3 muajve - Medial

SHBA-të kanë urdhëruar largimin e punonjësve jo-emergjent nga Iraku për shkak të rritjes së tensioneve ndërmjet Washingtonit dhe Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA). Urdhri vlen për të punësuarit në...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku

para 3 muajve - Arbresh

Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale....

SHBA largon stafin "jo të domosdoshëm" nga Iraku

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka...

Buzë katastrofes/ Irani zotohet të mund aleancën amerikane-izraelite, ndërsa Putin paralajmëron kundër presionit të SHBA

para 3 muajve - Bota Press

Irani do të mposhtë aleancën amerikane dhe izraelite, tha të mërkurën Ministri i Mbrojtjes i Iranit, Amir Hatami, sipas Agjencisë së lajmeve të Republikës Islamike (IRNA). “Ne do ta mposhtim fronin amerikan-sionist”,...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku

para 3 muajve - KosovaPress

Personeli i ushtrisë holandeze, në bashkëpunim me trupat e tjera të huaja, ndihmoi në trajnimin e forcave irakiane në Erbil në Irakun verior, raporton Reuters. Raporti nuk jep më shumë detaje për një vendim...

Pas Gjermanisë edhe Holanda tërhiqet nga Iraku

para 3 muajve - Gazeta e re

Pasi Gjermania pezulloi trajnimin ushtarak në Irak për shkak të tensionit në rritje në rajon, edhe qeveria holandeze pezulloi misionin në Irak, me qëllim dhënien e ndihmës së sigurisë autoriteteve lokale....

Vendimi i papritur, SHBA largon një pjesë të punonjësve të ambasadës nga Iraku

para 3 muajve - Java News

Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti Amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka...

SHBA jep urdhër urgjente: Tërhiquni nga Bagdadi

para 3 muajve - Alsat-M

Administrata e Uashingtonit ka dhënë urdhër urgjente i cili i është drejtuar personelit amerikan në Irak që menjëherë të tërhiqen. Siç transmeton “Russia Today”, ambasada amerikane në Bagdad ka kumtuar...

SHBA urdhëron stafin e ambasadës së saj që të largohet nga Iraku sa më parë

para 3 muajve - Klan Kosova

Departamenti Amerikan i Shtetit ka urdhëruar të gjithë të punësuarit jo-emergjent që ta largohen nga Iraku sa më parë që të jetë e mundur. Amerikanëve në ambasadën në Bagdad dhe në konsullatën në Erbil...

Gjermania dhe Holanda i ndalin ushtrimet ushtarake në Irak, ushtria e Kuvajtit në gatishmëri

para 3 muajve - Insajderi

Ai ka shpjeguar se Gjermania ka shenja të caktuara se ekziston rreziku prej sulmit i cili do të ketë përkrahje të Iranit,mirëpo kjo nuk do të thotë se programi i ushtrimeve ushtarake nuk do të vazhdohet...

Holanda bashkohet me Gjermaninë në ndalimin e misionit në Irak për shkak të sigurisë

para 3 muajve - Arbresh

Holanda ka ndjekur Gjermaninë në pezullimin e misionit të saj në Irak mes rritjes së tensioneve midis SHBA dhe fqinjit të Irakut, Iranit. Holanda vendosi të ndalë misionin që i dha ndihmë autoriteteve...

SHBA tërheq personel diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - 24 ore

Prej tensioneve me Iranin, SHBA kanë reduktuar personelin diplomatik në Bagdad dhe Erbil. Trupat amerikane në Irak dhe Siri u vendosën në “gatishmëri të lartë”. Ushtria gjermane pezullon trajnimin e trupave...

Amerika në alarm: I thotë pjesëtarëve të stafit që të ikin menjëherë nga Iraku

para 3 muajve - GazetaBlic

Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar të gjithë stafin qeveritar jo-emergjent që ta lëshojnë Irakun me urgjencë pas përshkallëzimit të tensioneve me fqinjin e saj, Iranin. Një alarm i publikuar...

SHBA largon një pjesë të punonjësve të ambasadës nga Iraku

para 3 muajve - Epoka e Re

Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti Amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Përmes një deklarate...

Gjermania pezullon ushtrimet e trupave irakiane pas tensioneve SHBA-Irak

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ushtria gjermane ka pezulluar programin e ushtrimeve për trupat irakiane pas rritjes së tensioneve në mes të SHBA-së dhe Irakut. Kjo thuhet sipas një raporti të DPA ku edhe theksohet zhvillimi i urdhërimit...

ShBA-ja largon stafin “jo të domosdoshëm” nga Iraku

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ambasada amerikane në Bagdad ka thënë se Departamenti amerikan i Shtetit ka urdhëruar “punëtorët qeveritarë jo të domosdoshëm” që të largohen nga Iraku pas rritjes së tensioneve me Iranin. Ambasada ka...

Punonjësit e SHBA-ve në Irak urdhërohen të largohen

para 3 muajve - InfoMagazin

Të mërkurën departamenti i Shtetit i SHBA-së urdhëroi largimin e “punonjësve jo emergjentë të qeverisë” nga Iraku. Një gjë e tillë, siç shkruan Reuters, është bërë e ditur përmes një deklarate nga ambasada...

SHBA urdhëron evakuimin e pjesshëm të ambasadës në Bagdad

para 3 muajve - Arbresh

SHBA ka urdhëruar tërheqjen e të punësuarve nga ambasada në Bagdad. Uashingtoni urdhëroi largimin e punonjësve të qeverisë jo-emergjente nga Iraku të mërkurën, pas shprehjes së përsëritur të shqetësimeve...

SHBA urdhëron punonjësit jo-emergjentë të largohen nga Iraku, “sa më shpejt të jetë e mundur”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Departamenti i Shtetit i SHBA-së të mërkurën urdhëroi largimin e “punonjësve jo emergjentë të qeverisë” nga Iraku. Një gjë e tillë, siç shkruan Reuters, përcjell Telegrafi, është bërë e ditur përmes një...

Tensionet me Iranin, Shtetet e Bashkuara tërheqin personelin më diplomatik nga Iraku

para 3 muajve - Te Sheshi

Departamenti Amerikan i Shtetit ka urdhëruar kthimin e shumicës së stafit amerikan nga misione diplomatike në Irak, tha të mërkurën ambasada e SHBA në Bagdad, mes tensioneve në rritje midis Uashingtonit...

SHBA jep urdhër urgjente: Tërhiquni nga Bagdadi

para 3 muajve - Insajderi

Siç transmeton “Russia Today”, ambasada amerikane në Bagdad ka kumtuar se ka urdhër që i gjithë personeli i cili nuk është “për raste urgjente”, menjëherë të kthehet në SHBA. Ky veprim vjen me rastin e...

Punonjësit e SHBA-ve në Irak urdhërohen të largohen

para 3 muajve - Periskopi

Të mërkurën departamenti i Shtetit i SHBA-së urdhëroi largimin e “punonjësve jo emergjentë të qeverisë” nga Iraku. Një gjë e tillë, siç shkruan Reuters, është bërë e ditur përmes një deklarate nga ambasada...

Amerika në alarm: I thotë pjesëtarëve të stafit që të ikin menjëherë nga Iraku

para 3 muajve - Periskopi

Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar të gjithë stafin qeveritar jo-emergjent që ta lëshojnë Irakun me urgjencë pas përshkallëzimit të tensioneve me fqinjin e saj, Iranin. Një alarm i publikuar...

SHBA urdhëron gjithë stafin jo-emergjent të largohet nga Iraku

para 3 muajve - Arbresh

Uashingtoni ka urdhëruar tërheqjen e gjithë stafit jo-emergjent nga Iraku, bën të ditur Ambasada Amerikane në Bagdad. Ky veprim vjen pas tensioneve të fundit në vend, transmeton portali arbresh.info. Disa...

Rezoluta, Kongresi kujton përjashtimin e Ambasadorit të Iranit

para 3 muajve - BalkanWeb

Në një rezolutë të prezantuar nga Kongresistët McClintock dhe Brad Sherman, si dhe 37 anëtarë të tjerë të Kongresit të SHBA-së, bëhet thirrje për dënimin e terrorizmit të sponsorizuar nga shteti iranian...

Kongresi amerikan nënvizon përjashtimin e Ambasadorit të Iranit nga Shqipëria

para 3 muajve - Koha Jone

Në një rezolutë të prezantuar nga Kongresistët McClintock dhe Brad Sherman, si dhe 37 anëtarë të tjerë të Kongresit të SHBA-së, bëhet thirrje për dënimin e terrorizmit të sponsorizuar nga shteti iranian...

SHBA: Rritja e prezencës ushtarake në Gjirin Persik është veprim “mbrojtës”

para 3 muajve - Alsat-M

Përderisa po rriten shqetësimet për një konflikt midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, zyrtarët amerikanë u kanë thënë aleatëve evropianë se shtimi i prezencës ushtarake në Gjirin Persik është veprim...

SHBA: Rritja e prezencës ushtarake në Gjirin Persik është veprim "mbrojtës"

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Përderisa po rriten shqetësimet për një konflikt midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, zyrtarët amerikanë u kanë thënë aleatëve evropianë se shtimi i prezencës ushtarake në Gjirin Persik është veprim...

ShBA-ja: Rritja e prezencës ushtarake në Gjirin Persik, veprim mbrojtës

para 3 muajve - Epoka e Re

Përderisa janë duke u rritur shqetësimet për një konflikt ndërmjet Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) dhe Iranit, zyrtarët amerikanë u kanë thënë aleatëve evropianë se shtimi i prezencës ushtarake...

ShBA: Rritja e prezencës ushtarake në Gjirin Persik është veprim “mbrojtës”

para 3 muajve - Ekonomia Online

Përderisa po rriten shqetësimet për një konflikt midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, zyrtarët amerikanë u kanë thënë aleatëve evropianë se shtimi i prezencës ushtarake në Gjirin Persik është veprim...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK