http://kariera.mk

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

para 3 muajve - Portalb

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim.

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

para 3 muajve - Ina

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim. Pas bisedimeve...

Putini i gatshëm për takim me Trampin në Samitin e G-20

para 3 muajve - Koha.mk

Soçi, 15 maj – Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi sot se ndoshta do të ketë takim me kolegun e tij amerikan Donald Tramp në margjinat e Samitit të G-20, që në fund të muajit të ardhshëm do të mbahet...

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

para 3 muajve - Koha Jone

Nga VOA/Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim. Pas...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

para 3 muajve - BalkanWeb

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

para 3 muajve - Portalb

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni, transmeton...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

para 3 muajve - Shekulli

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump...

Putin kërkon rikthim të plotë të marrëdhënieve me SHBA-në

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump...

Sek. Pompeo mbi marrëdhëniet SHBA-Rusi

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë, pasi u takua me homologun e tij rus Sergej Lavrov dhe Presidentin Vladimir...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

para 3 muajve - Shenja

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më të industrializuara (G20), muajin e ardhshëm në Japoni. Trump...

Putin thotë se Irani duhet të qëndrojë në marrëveshjen bërthamore

para 3 muajve - Arbresh

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë se Irani duhet të qëndrojë në marrëveshjen bërthamore dhe se nuk duhet të bëjë hapin e parë për t’u tërhequr. Duke folur në një konferencë shtypi me Presidentin...

FOKUS – SHBA dhe Rusia në kërkim të afrimit

para 3 muajve - Medial

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Shefi i diplomacisë amerikane, Mike Pompeo, në vizitë në Rusi për të thyer akullin me Vladimir Putinin, po përpiqet të gjejë pika bashkëpunimi për çështje konkrete si...

SHBA-JA DHE RUSIA ME PARALAJMËRIME TË NDËRSJELLA

para 3 muajve - Klan Macedonia

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. Ndërkohë, Lavrov akuzoi Shtetet e Bashkuara për financimin...

Pompeo: SHBA nuk ka interes për luftë me Iranin

para 3 muajve - DW

Mosbesimi midis Uashingtonit dhe Moskës është i thellë. Në vizitën në Rusi të ministrit të Jashtëm të SHBA, Mike Pompeo të dyja palët megjithatë u treguan optimiste që mund të ketë një afrim. Pas bisedimeve...

SHBA-ja dhe Rusia paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Opinion

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, po qëndron në Soçi të Rusisë ku takoi presidentin rus, Vladimir Putin dhe ministrin e Jashtëm, Sergei Lavrov. Ndër të tjera ai paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë...

Pompeo-Putinit: Mos na u përzieni në zgjedhjet presidenciale të 2020-ës

para 3 muajve - Koha.mk

Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga Rusia të martën që të mos ndërhyrjë në zgjedhjet presidence që do të mbahen më 2020. Ai ka thënë se Moska nuk duhet ta përsëris veprimin e dyshuar...

Pompeo-Putinit: Mos na u përzieni në zgjedhjet presidenciale të 2020-ës

para 3 muajve - Klan Kosova

Sekretari i Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo, ka kërkuar nga Rusia të martën që të mos ndërhyrjë në zgjedhjet presidence që do të mbahen më 2020. Ai ka thënë se Moska nuk duhet ta përsëris veprimin e dyshuar...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Kallxo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë...

Pompeo paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

para 3 muajve - RTV 21

Pompeo takohet me Putinin dhe Lavrovin Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë...

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë...

ShBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Epoka e Re

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka paralajmëruar Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në ShBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje,...

Vladimir Putinin nuk e keni parë kurrë me këso rroba

para 3 muajve - Periskopi

Presidenti rus Vladimir Putin është fotografuar me një veshje mjaft ‘trendy’ gjatë një vizitë që i aka bërë një shkolle në Sochi. Ai shihet se ka mbathur atlete, shkruajnë mediat e huaja teksa shtojnë...

Pompeo takon Putinin në Moskë, marrëdhëniet SHBA-Rusi drejt normalizimit

para 3 muajve - KDPolitik

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes të dy vendeve,...

SHBA dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Insajderi

“Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë kjo do përkeqësonte marrëdhëniet tona”, tha Pompeo. Sekretari Pompeo po qëndron në Soçi të Rusisë ku takoi presidentin rus, Vladimir Putin dhe...

ShBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA. “Nëse do të ketë ndërhyrje të Rusisë në zgjedhje, atëherë...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

para 3 muajve - Ina

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy...

SOÇI – Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

para 3 muajve - Medial

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve...

Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - Bashke

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus...

Pompeo kërkon që Rusia të mos e përkrahë më Maduron

para 3 muajve - Koha.mk

Soçi, 14 maj – Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, sot në Soçi i kërkoi Rusisë t’i japë fund mbështetjes së presidentit të Venezuelës, Nikolas Maduro. Në një konferencë të përbashkët shtypi me Ministrin...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

para 3 muajve - Alsat-M

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - Alsat-M

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus...

SOÇI – Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - Medial

MOSKË, 14 maj /MEDIAL-ANSA/ – Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë...

SHBA- Rusi angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

para 3 muajve - Gazeta Tema

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy superfuqive....

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - GazetaBlic

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus...

SOÇI – Pompeo: Rusia të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës

para 3 muajve - Medial

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë homologu...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

para 3 muajve - Vizion Plus

Pra ata ulen të flasin me njëri-tjetrin. Mos do të thotë kjo, se punët nuk janë aq keq? Në funksionin e kryediplomatit të SHBA, Mike Pompeo viziton për herë të parë Rusinë. Dhe takon menjëherë presidentin...

Putin kërkon rikthimin e marrëdhënieve të plota me SHBA-në

para 3 muajve - Lajm

Presidenti rus, Vladimir Putin, deklaroi sot pasi takoi shefin amerikan të diplomacisë, Mike Pompeo se kërkon të rivendosë marrëdhënie të plota me SHBA-në pavarësisht mosmarrëveshjeve të shumta mes dy...

SHBA- Rusi gjejnë gjuhën për përmirësimin e marrëdhënieve

para 3 muajve - Java News

Në vizitën e tij të parë në Rusi për herë të parë si sekretar shteti, Sekretari Pompeo u tha udhëheqësve rusë se Presidenti Donald Trump është “i angazhuar t’i përmirësojë marrëdhëniet” mes dy superfuqive....

SHBA: Mund të bashkëpunojmë me Rusinë, paçka mospajtimeve

para 3 muajve - BalkanWeb

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit,...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - Lajm

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus...

SHBA dhe Rusi angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

para 3 muajve - Shekulli

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara konfirmuan të martën angazhimin për të punuar për përmirësimin e marrëdhënieve, ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndodhet në Soçi. Zoti Pompeo po takohet me...

Irani dhe armët bërthamore, SHBA mund të bashkëpunojë me Rusinë

para 3 muajve - Opinion

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara konfirmuan të martën angazhimin për të punuar për përmirësimin e marrëdhënieve, ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndodhet në Soçi. Zoti Pompeo po takohet me...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

para 3 muajve - Portalb

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë, transmeton REL. Në...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

para 3 muajve - Alsat-M

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit,...

Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - Arbresh

Nicolas Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë dhe Rusia nuk duhet ta mbështesë më, deklaroi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo. Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus...

Pompeo: Rusia të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës

para 3 muajve - Flaka

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë homologu i tij rus refuzoi sërish...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit,...

Pompeo porosit rusët: Mos na ndërhyni në zgjedhjet e 2020’tës

para 3 muajve - Periskopi

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë homologu i tij rus refuzoi sërish...

​Pompeo: Maduro duhet të largohet nga pushteti në Venezuelë

para 3 muajve - KosovaPress

Pompeo theksoi se “këtë kërkesë ia bërë ministrit rus të Punëve të Jashtme, Serghiei Lavrov gjatë takimit të tyre të zhvilluar sot në Soçi”. Megjithatë, nga ana tjetër, në një konferencë për shtyp, Lavrov...

“Moska të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës”

para 3 muajve - Java News

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot Rusisë të tregojë se ndërhyrjet në zgjedhjet për të cilat e akuzon Uashingtoni i përkasin të kaluarës, megjithatë homologu i tij rus refuzoi sërish...

SOÇI – Pompeo: Trump i vendosur për përmirësimin e marrëdhënieve me Rusinë

para 3 muajve - Medial

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump është i vendosur për të përmirësuar marrëdhëniet shumë të tendosura mes SHBA-së dhe Rusisë, u shpreh sot diplomati amerikan, Mike Pompeo në...

Rusia-SHBA-së: Mjaft me mosbesim, është koha të punojmë bashkë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, i ka thënë Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo këtë të martë që është koha që Moska dhe Uashingotni që t’i lënë anash vitet e mosbesimit dhe të gjejnë...

Pompeo para takimit me Putinin: Për diçka do të pajtohemi, për diçka jo

para 3 muajve - Koha.mk

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo publikoi mesazh në Tuiter para takimit të sotëm në Soçi me presidentin rus Vladimir Putin dhe ministrin e Punëve të Jashtme Sergej Lavrov, duke theksuar se përgjegjësi...

SHBA dhe Rusia angazhohen për përmirësimin e marrëdhënieve

para 3 muajve - Arbresh

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara konfirmuan të martën angazhimin për të punuar për përmirësimin e marrëdhënieve, ndërsa Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ndodhet në Soçi. Zoti Pompeo po takohet me...

Pompeo dhe Mogherini “përplasen” për Iranin

para 3 muajve - Koha.mk

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi me...

Rusia-SHBA-së: Mjaftë me mosbesim, është koha të punojmë bashkë

para 3 muajve - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, i ka thënë Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo këtë të martë që është koha që Moska dhe Uashingotni që t’i lënë anash vitet e mosbesimit dhe të gjejnë...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

para 3 muajve - Lajm

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit,...

RUSI: POMPEO TAKON PUTININ DHE LAVROVIN

para 3 muajve - Klan Macedonia

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi. Departamenti amerikan i Shtetit tha se...

SHBA-ja i thotë Rusisë se mund të bashkëpunojnë përkundër mospajtimeve

para 3 muajve - InfoMagazin

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, i tha homologut të tij rus, Sergei Lavrov se presidenti i SHBA-së, Donald Trump, është i përkushtuar për të përmirësuar raportet me Rusinë. Në fillim të takimit,...

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi me presidentin Putin.

para 3 muajve - Medial

Sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi me...

​Pompeo: Rusia të tregojë që ndërhyrjet në zgjedhje i përkasin të kaluarës

para 3 muajve - KosovaPress

“Nëse Rusia ndërhyn në presidencialet 2020, kjo do të përkeqësonte edhe më shumë marrëdhëniet tona”, paralajmëroi Pompeo. “Rusia duhet të tregojë se këto lloji aktivitetesh i përkasin të kaluarës”, i kërkoi...

Pesë mosmarrëveshjet e mëdha aktuale ruso-amerikane

para 3 muajve - Gazeta Tema

Nga Venezuela te Irani, tema e mosmarrëveshjeve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikën nuk mungon dhe lista duket se do jetë e ngarkuar për vizitën e shefit të diplomacisë amerikane Mike Pompeo,...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

para 3 muajve - Top Channel

Edhe nëse, ndryshimet afatshkurtra të planit të kryediplomatit amerikan, Mike Pompeo të bëjnë të shpresosh për një fillim të ri -mos prisni përmirësim të shpejtë të marrëdhënieve, SHBA-Rusi, mendon Miodrag...

Pesë mosmarrëveshjet e mëdha aktuale ruso-amerikane

para 3 muajve - Gazeta e re

Nga Venezuela te Irani, tema e mosmarrëveshjeve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikën nuk mungon dhe lista duket se do jetë e ngarkuar për vizitën e shefit të diplomacisë amerikane Mike Pompeo,...

Pompeo dhe Mogherini “përplasen” për Iranin

para 3 muajve - Koha.net

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi me...

FISHË TEKNIKE – Pesë mosmarrëveshjet e mëdha aktuale ruso-amerikane

para 3 muajve - Medial

Shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov ka premtuar një diskutim të hapur me homologun amerikan për dosjen nukleare iraniane. Pa dyshim, temë e tensioneve më të hershme mes dy vendeve, kjo krizë u qetësua...

Pesë mosmarrëveshjet e mëdha aktuale ruso-amerikane

para 3 muajve - Lexo

Nga Venezuela te Irani, tema e mosmarrëveshjeve mes Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikën nuk mungon dhe lista duket se do jetë e ngarkuar për vizitën e shefit të diplomacisë amerikane Mike Pompeo,...

SHBA-Rusi: Konfrontim pa pushim

para 3 muajve - DW

Edhe nëse, ndryshimet afatshkurtra të planit të kryediplomatit amerikan, Mike Pompeo të bëjnë të shpresosh për një fillim të ri -mos prisni përmirësim të shpejtë të marrëdhënieve, SHBA-Rusi, mendon Miodrag...

SOÇI – Pompeo në Rusi për përmirësimin e marrëdhënieve të akullta

para 3 muajve - Medial

SOÇI, 14 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti rus, Vladimir Putin pret sot shefin e diplomacisë amerikane, Mike Pompeo në përpjekje për të përmirësuar marrëdhëniet shumë të tendosura mes fuqive rivale, pavarësisht...

Irani – temë diskutimesh në takimet e sekretarit Pompeo me presidentin rus, Putin

para 3 muajve - Zëri i Amerikës

Irani është pikë e rendit të ditës në takimet e sekretarit amerikan të shtetit, Mike Pompeo me presidentin rus, Vladimir Putin dhe ministrin rus të Punëve të Jashtme, Sergey Lavrov të martën në Sochi....

Pompeo në Rusi për përmirësimin e marrëdhënieve të akullta

para 3 muajve - Indeks.mk

Presidenti rus, Vladimir Putin pret sot shefin e diplomacisë amerikane, Mike Pompeo në përpjekje për të përmirësuar marrëdhëniet shumë të tendosura mes fuqive rivale, pavarësisht një liste gjithnjë e më...

Rusia-SHBA-së: Mjaftë me mosbesim, është koha të punojmë bashkë

para 3 muajve - Periskopi

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, i ka thënë Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo këtë të martë kanë thënë që është koha që Moska dhe Uashingotni që t’i lënë anash vitet e mosbesimit...

Rusia-SHBA-së: Mjaftë me mosbesim, është koha të punojmë bashkë

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, i ka thënë Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo këtë të martë që është koha që Moska dhe Uashingotni që t’i lënë anash vitet e mosbesimit dhe të gjejnë...

SOÇI – Lavrov: Marrëdhënie më të përgjegjshme Moskë-Uashington

para 3 muajve - 24 ore

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov u shpreh sot gjatë takimit me  homologun amerikan, Mike Pompeo se ka ardhur kohë që Rusia dhe SHBA-ja të vendosin marrëdhënie “më të përgjegjshme” për të dalë nga...

Pompeo dhe Mogherini “përplasen” për Iranin

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo u takua të hënën me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federica Mogherinin në një vizitë surprizë në Bruksel. Ndërsa gjatë ditës Pompeo pritet të takohet në Rusi me...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

para 3 muajve - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi. Këto do të jenë bisedimet e nivelit më...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

para 3 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi. Këto do të jenë bisedimet e nivelit më...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

para 3 muajve - RTV 21

Ndër temat që ata do t’i diskutojnë janë kontrolli i armëve dhe kriza në Venezuelë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin dhe ministrin e Jashtëm...

Frikë nga lufta ShBA-Iran: Pompeo takohet me Putinin në Rusi

para 3 muajve - Periskopi

Mike Pompeo do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin në Rusi në kohën e rritjes së frikës për një përplasje mes ShBA-ve dhe Iranit, që është aleat i Moskës. Vizita e sekretarit amerikan të shtetit...

Irani, temë bisedimesh në mes të Pompeo dhe Putinit

para 3 muajve - Insajderi

Ministri Lavrov tha se pret “bisedime të sinqerta” me sekretarin Pompeo, përfshirë është mënyrën se si administrata e presidentit Donald Trump planifikon të zgjidhë tensionet me Iranin, të cilat sipas...

Pompeo sot takon Putinin dhe Lavrovin

para 3 muajve - Epoka e Re

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi. Këto do të jenë bisedimet e nivelit më...

Pompeo takon Putinin dhe Lavrovin

para 3 muajve - Ekonomia Online

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, pritet të takojë sot presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, dhe ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov, në qytetin Soçi. Këto do të jenë bisedimet e nivelit më...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK