http://kariera.mk

Si ndikoi Ligji i Xhibalit në prapambetjen dhe përçarjen në nahije e bajraqe

para 3 muajve - Shekulli

Prof. Dr. Lush SUSAJ Reformat turke të periudhës së Tanzimatit (1839-1876), e përkeqësuan së tepërmi gjendjen ekonomike dhe shoqërore të shqiptarëve sepse ato synonin të forconin pozicionin e tronditur...

Gjermania mendon të krijojë taksë për financimin e xhamive ashtu siç i financon edhe kishat

para 3 muajve - Aktuale

Ideja e vendosjes në Gjermani të një takse fetare për vendet e besimit mysliman por fiton mbështetës në vend, ku shumë ngrenë shqetësimin e financimeve të huaja. Qeveria e kancelares Angela Merkel e cilësoi...

Harmonia dhe toleranca fetare te shqiptarët

para 3 muajve - Ina

Qani  Osmani Shqiptarët janë një ndër popujt me shumë probleme, si ekonomike dhe politike por me një harmoni dhe tolerancë të rrallë ndërfetare. Kjo harmoni dhe tolerancë mbështetet në vetëdijen kombëtare...

STUDIMI: Si u formësua identiteti i shqiptarëve në histori

para 3 muajve - Gazeta Tema

Tezat e historianit të njohur që rrëzon diskursin religjoz që synojnë të po tentojnë të lidhin një fill ineksistent identitar Nga Dr Dorian Koçi * Ndryshimet e identitetit kolektiv të shqiptarëve nga periudha...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK