http://kariera.mk

Zvarritja e Kushtetueses, komisioni i reformës në drejtësi kritika KED, konstaton problematika në procedurën e ndjekur

më 5.2019 - Sot News

Shqipëria vijon të mbetet pa Gjykatë Kushtetuese. Vetingu shpartalloi shumicën e anëtarëve të saj dhe momentalisht nuk mund të merret asnjë vendim për çështjet kushtetuese. Shpresat ishin te Këshilli i...

KED skanon kandidatët e Gjykatës Kushtetuese, 10 emra skualifikohen dhe tërhiqen nga gara, nga Theodhori Sollaku, te Denar Biba

më 5.2019 - Sot News

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka nisur ditën e djeshme procedurat e verifikimit të kandidatëve që garojnë për 9 vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese. Janë 49 emra të njohur që kanë shfaqur interes,...

KED shqyrton kandidatët e tërhequr dhe të ndaluar për Gjykatën Kushtetuese

më 5.2019 - Shekulli

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) me pjesëmarrjen e anëtarëve të tij dhe anëtarëve zëvendësues, të Avokatit të Popullit në mbledhjen e sotme shqyrtoi rastet e kandidatëve të tërhequr nga kandidimi,...

Ngushtohet lista për Kushtetuesen dhe ILD-në

më 5.2019 - Albeu

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vazhdon kontrollin e kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese dhe Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë. Konstatimi i radhës është bërë ndaj atyre që nuk kanë dorëzuar dokumentet...

KED “shteron” kandidatët për Kushtetuesen dhe ILD-në

më 5.2019 - Top Channel

Ashtu siç Ardian Dvorani kishte premtuar gjatë tryezës për institucionet e reja të Reformës në Drejtësi të pak ditëve më parë, KED-ja ka zhvilluar një mbledhje këtë të martë me rend dite shqyrtimin e rasteve...

Vakancat në Kushtetuese, KED ndalon pesë kandidatë, 5 të tjerë tërhiqen

më 5.2019 - Lexo

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendosi sot përfundimin e procedurës së verifikimit, vlerësimit, pikëzimit dhe renditjes së kandidaturës për 5 kandidatë dhe ndalimin e kandidimit për 5 kandidatë të tjerë,...

Vakancat në Kushtetuese, KED ndalon pesë kandidatë, 5 të tjerë tërhiqen

më 5.2019 - Java News

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi vendosi sot përfundimin e procedurës së verifikimit, vlerësimit, pikëzimit dhe renditjes së kandidaturës për 5 kandidatë dhe ndalimin e kandidimit për 5 kandidatë të tjerë,...

Gara për Kushtetuesen, 12 kandidatë nuk plotësojnë kriteret

më 5.2019 - Lexo

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi nuk kualifikon 12 nga 49 kandidatët në garë për gjyqtarë Kushtetues dhe kryeinspektorin e lartë të Drejtësisë. ReportTv ka mësuar se këta kandidatë nuk plotësojnë kriteret...

Gara për Kushtetuesen, 12 kandidatë nuk plotësojnë kriteret

më 5.2019 - Java News

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi nuk kualifikon 12 nga 49 kandidatët në garë për gjyqtarë Kushtetues dhe kryeinspektorin e lartë të Drejtësisë. ReportTv ka mësuar se këta kandidatë nuk plotësojnë kriteret...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK