http://kariera.mk

Rrjetet kompjuterike në rrezik, Trump shpall emergjencën kombëtare

para 2 muajve - Top Channel

Presidenti Donald Trump ka deklaruar emergjencën kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili i pengon kompanitë amerikane...

Kërcënimet e teknologjisë së informacionit, Trump paralajmëron emergjencë kombëtare

para 2 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv që pengon kompanitë amerikane...

Rrjetet kompjuterike në rrezik, Trump shpall emergjencë kombëtare

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti Donald Trump ka deklaruar emergjencën kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili i pengon kompanitë amerikane...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet kibernetike

para 2 muajve - RTV 21

Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv...

Trump shpall emergjencën kombëtare, kërcënohet nga teknologjia e huaj

para 2 muajve - Opinion

Presidenti i SHBA, Donald Trump  ka shpallur gjendjen e emergjencës Kombëtare për të mbrojtur rrjetet e kompjuterave amerikanë nga kundërshtarët e huaj. Ai ka firmosur një urdhër ekzekutiv, i cili ndalon...

Trump deklaron emergjencë kombëtare mbi kërcënimet ndaj sistemeve të teknologjisë amerikane

para 2 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet IT

para 2 muajve - Vizion Plus

Presidenti Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili në mënyrë të barabartë...

Trump shpall emergjencë kombëtare lidhur me kërcënimet e IT-së (aludohet për Huawei-n)

para 2 muajve - Te Sheshi

Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetin kompjuterik amerikan nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili pengon kompanitë amerikane që...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet kibernetike

para 2 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili iu ndalon kompanive amerikane...

Trump deklaron emergjencën kombëtare mbi kërcënimet kibernetike

para 2 muajve - KosovaPress

Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv i cili iu ndalon kompanive amerikane që të përdorin operatorë të huaj që besohet se paraqesin rreziqe të sigurisë kombëtare. Sipas urdhrit, këta kundërshtarë në mënyrë...

Trump deklaron emergjencë kombëtare mbi kërcënimet ndaj sistemeve të teknologjisë amerikane

para 2 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka deklaruar një emergjencë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”. Ai nënshkroi një urdhër ekzekutiv...

Rreziku ndaj teknologjisë amerikane, Trump shpall gjendje të jashtëzakonshme

para 2 muajve - GazetaBlic

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka shpallur gjendje të jashtëzkaonshme për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton BBC. Ai ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv...

Trumpi shpall gjendje emergjente për sulme kibernetike

para 2 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur emergjentë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton BBC. Ai ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv në mënyrë...

Trump shpall gjendje emergjente për sulme kibernetike

para 2 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur emergjentë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton BBC. Ai ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv në mënyrë...

Trump shpall gjendje emergjente për sulme kibernetike

para 2 muajve - Periskopi

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shpallur emergjentë kombëtare për të mbrojtur rrjetet kompjuterike amerikane nga “kundërshtarët e huaj”, raporton BBC. Ai ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv në mënyrë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK