http://kariera.mk

Kuvendi pritet të votojë Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Portalb

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku pritet të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin,...

Sot seancë për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Aktuale

Kuvendi i Kosovës sot mban seancën e radhës. Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave...

Seancë për gjenocidin serb në Kosovë: Ja shtatë pika të rendit të ditës

para 2 muajve - Gazeta Tema

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin,...

Kuvendi pritet të votojë Rezolutën për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku pritet të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin,...

Kuvendi diskuton sot për draft-rezolutën që e fajëson Serbinë për gjenocid

para 2 muajve - Evropa e Lirë

Kuvendi i Kosovës pritet të shqyrtojë sot propozim-rezolutën për “gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë”. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri...

Sot seanca e Kuvendit për gjenocidin serb të kryer në Kosovë

para 2 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është...

Sot seanca për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - RTV 21

Në rend dite shtatë pika Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot nga ora 10:00 seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera...

Sot mbahet seanca për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - GazetaBlic

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish sot në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjeonicidin serb në Kosovë. Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës ku ndër të tjera...

Kuvendi i Kosovës mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Infokusi

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin,...

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë plenare ku do të votohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin,...

Sot seanca për gjenocidin serb në Kosovë, ja pikat e rendit të ditës

para 2 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është...

Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Veç kësaj në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së sotme është...

20 vjet pas luftës, Kuvendi mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Insajderi

Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit dhe pika tjera që lidhen me gjenocidin. Këto...

Kuvendi i Kosovës mban seancë për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - KosovaPress

Seanca i ka shtatë pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit dhe pika tjera që lidhen me gjenocidin. Këto...

Si do ta themelojë Kosova Tribunalin Ndërkombëtar për gjenocidin serb?

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë një iniciativë për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Madje, ky propozim dhe propozimet e tjera të kryeparlamentarit...

Veseli thotë se Kosova ka kapacitet t’i arrestojë kryerësit serbë të krimeve

para 2 muajve - Koha.net

Një tjetër lokacion ku pritet të vendoset një qendër përkujtimi për krimet e luftës, e ka vizituar kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli. Njëherësh kryetari i PDK-së, qëndroi në Stacionin e Trenit në kryeqytet,...

Si do ta themelojë Kosova Tribunalin Ndërkombëtar për gjenocidin serb?

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka nisur një iniciativë për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Madje, ky propozim dhe propozimet e tjera të kryeparlamentarit...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - Lajm

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

para 2 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të ditës do ta ketë propozimin e kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të...

Tribunali po formohet, Veseli ua dorëzon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror

para 2 muajve - OraInfo

Nis formimi i Tribunalit, Kadri Veseli ua dorëzon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror. Themelimi i Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë është...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Ina

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e gjenocidit serb

para 2 muajve - RTV 21

Veseli po ashtu ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një Muzeu të Gjenocidit Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjenocidin serb...

Prishtinë: “Memoriali i Dëbimit” – te Stacionin i trenit në Prishtinë

para 2 muajve - RTV 21

Veseli: Qytetarët janë dhunuar, masakruar, dëbuar nga serbët Kryeparlamentari Kadri Veseli, deklaroi se shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t’i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë. Gjatë vizitës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

para 2 muajve - GazetaBlic

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të ditës do ta ketë propozimin e kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të...

Parlamenti mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Klan Kosova

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - RTV 21

Pritet formimi i komisionit për Tribunalin e gjenocidit serb Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjeonicidin serb në Kosovë....

Nesër mblidhet Kuvendi, diskutohet themelimi i Tribunalit

para 2 muajve - OraInfo

Kuvendi nesër mblidhet në seancë, 5 pika për gjenocidin serb në Kosovë. Kuvendi i Kosovës ka caktuar për nesër seancë të re plenare, që ka në rend dite 7 pika. Seanca planifikohet të nisë në orën 10:00....

Kuvendi nesër mblidhet në seancë, 5 pika për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës ka caktuar për nesër seancë të re plenare, që ka në rend dite 7 pika. Seanca planifikohet të nisë në orën 10:00. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës dhe Koha për pyetje parlamentare,...

Nesër Kuvendi i Kosovës mblidhet për gjenocidin që kanë kryer serbët

para 2 muajve - InfoShqip

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Kuvendi mblidhet nesër për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës do të mbajë  seancë plenare nesër (e enjte). Seanca, sipas njoftimit të Kuvendit, është thirrur të nisë  në orën 10:00. Kjo mbledhje ka në rend të ditës 7 pika, ku mes të tjerash janë...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - Tetova Sot

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Stacioni i Trenit në Prishtinë bëhet Muze i Dëbimit

para 2 muajve - Kallxo

Objekti i Stacionit të Trenit në Prishtinës do të shndërrohet në Muze të Dëbimit në kujtim të depërtimit të dhunshëm të kosovarëve gjatë luftës për në Maqedoni. Propozimi për këtë do të bëhet nesër gjatë...

Stacionit të Treni në Prishtinë bëhet Muze i Dëbimit

para 2 muajve - Kallxo

Objekti i Stacionit të Trenit në Prishtinës do të shndërrohet në Muze të Dëbimit në kujtim të depërtimit të dhunshëm të kosovarëve gjatë luftës për në Maqedoni. Propozimi për këtë do të bëhet nesër gjatë...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e gjenocidit serb në Kosovë

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kadri Veseli viziton lokacionin e Memorialit të dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, thotë se Tribunali është i paevitueshëm

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. ”Sot jam...

Kuvendi mbanë nesër seancë, diskutohet për rezolutën për gjenocidin dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë

para 2 muajve - Tetova Sot

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenarë. Sipas njoftimit për media seanca do të mbahet në orën 10:00. Në këtë seancë do të diskutohet për rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Gazeta e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjeonicidin serb në Kosovë. Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës ku ndër të tjera...

Kadri Veseli thotë se stacioni i trenit në Prishtinë do të bëhet muze i dëbimit të dhunshëm të shqiptarëve nga forcat serbe

para 2 muajve - OraInfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kuvendi nesër cakton Ditën e Gjenocidit

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Kuvendi i Kosov⌂s edhe nesër (e enjte)do të mbajë senacë ku do të diskutojë disa pika të rendit të ditës mes tjerash edhe caktimin e Ditës së Gjenocidit. Këto janë pikat e rendit të ditës të seancës:Koha...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për komisionin për dokumentimin e krimeve serbe (Dokument)

para 2 muajve - Epoka e Re

Kuvendi i Republikës së Kosovës  nesër (e enjte) do të mbajë një seancë ku për pikë të rendit të ditës do të jetë propozimi i kryeparlamentarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit shtetëror për dokumentimin...

Veseli: Kosova nuk mund t'i heshtë krimet serbe ndaj qytetarëve të saj

para 2 muajve - Koha.net

Shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t'i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë, nuk do të ketë tolerim ndaj tyre. Kështu ka deklaruar sot kryeparlamentari Kadri Veseli, gjatë vizitës qe i bëri lokacionit...

Veseli: Nuk mund të heshten krimet që kanë ndodhur ndaj qytetarëve tanë

para 2 muajve - RTV 21

Veseli vizitoi lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i Dëbimit Shteti i Kosovës ka kapacitete dhe do t’i arrestojë kriminelët e luftës kudo që janë, nuk do të ketë tolerim ndaj tyre. Kështu ka deklaruar...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

para 2 muajve - KosovaPress

Themelimi i këtij Komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Veseli ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një...

Veseli porosit kriminelët serbë: Kemi kapacitete t’ju arrestojmë

para 2 muajve - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, deklaroi sot se shteti ynë ka kapacitete t’i arrestojë të gjithë kriminelët e luftës, pavarësisht vendndodhjes së tyre, ndërsa shprehu besimin se edhe ndërkombëtarët...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb

para 2 muajve - Arbresh

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të ditës do ta ketë propozimin e kryetarit Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - Fakti Ditor

Themelimi i këtij Komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Veseli ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - AlbPortali

Themelimi i këtij Komisioni është një nga hapat e parë të iniciativës së Veselit për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin serb në Kosovë. Veseli ka paralajmëruar edhe ndërtimin e një...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komision Shtetëror për dokumentimin e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - InfoMagazin

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kosova hedh hapin e parë për krijimin e Tribunalit Special për krimet serbe

para 2 muajve - Fakti Ditor

Në rend dite të kësaj seance janë shtatë pika, shkruan lajmi.net. Ndër  më të rëndësishmet është edhe Propozim – Rezoluta për krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb në Kosovë,...

Veseli ua dërgon deputetëve propozimin për Komisionin Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës të regjimit serb në Kosovë

para 2 muajve - Insajderi

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër një seancë ku për pikë të rendit të Ditës do të ketë propozimin e Kryetarit, Kadri Veseli për themelimin e Komisionit Shtetëror për dokumentimin e krimeve të luftës...

Kosova hedh hapin e parë për krijimin e Tribunalit Special për krimet serbe

para 2 muajve - AlbPortali

Në rend dite të kësaj seance janë shtatë pika, shkruan lajmi.net. Loading... Ndër  më të rëndësishmet është edhe Propozim – Rezoluta për krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit serb...

Kuvendi mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Arbresh

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Kuvendi nesër pritet ta miratojë rezolutën dhe ta formojë komisionin për themelimin e tribunalit

para 2 muajve - Epoka e Re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nesër (e enjte) do ta shqyrtojnë propozim-Rezolutën për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ish-regjimit shtetëror serb në Kosovë. Po ashtu në këtë...

Kuvendi mblidhet nesër për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet në një seancë pleanre ku do të shqyrtohet Propozim-Rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë. Në mesin e pikave të rendit të ditës së seancës së të enjtes është edhe...

Kosova hedh hapin e parë për krijimin e Tribunalit Special për krimet serbe

para 2 muajve - Sovrani

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë plenare. Në rend dite të kësaj seance janë shtatë pika, shkruan lajmi.net. Ndër më të rëndësishmet është edhe Propozim – Rezoluta për krimet kundër njerëzimit...

​Nesër mbahet seanca për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - Periskopi

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish nesër në një seancë plenare ku do të votohet për një rezolutë për gjenocidin serb në Kosovë. Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës, ku ndër të tjera...

Nesër seanca e Kuvendit, formohet komisioni për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kuvendi i Republikës së Kosovës nesër do të mbaj seancën e radhës plenare. Në këtë seancë me shtatë pika të rendit të ditës është paraparë edhe formimi i komisionit për krijimin e tribunalit për gjenocidin...

Nesër seanca për gjenocidin serb në Kosovë

para 2 muajve - KosovaPress

Seanca i ka 7 pika të rendit të ditës ku ndër të tjera është propozim rezoluta për gjenocidin, formimi i komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin, dhe pika tjera që lidhen për gjenocidin....

Stacioni i trenit në Prishtinë do të bëhet muze i dëbimit të dhunshëm të shqiptarëve nga forcat serbe

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas...

Veseli porosit kriminelët serbë: Kemi kapacitete t’ju arrestojmë

para 2 muajve - KosovaPress

Këto komente Veseli i bëri gjatë vizitës qe i bëri lokacionit ku do të ndërtohet Memoriali i Dëbimit te Stacioni i trenit në Prishtinë. Duke folur për krimet e luftës, ai kujtoi një pjesë të përjetimeve...

Stacioni i trenit në Prishtinë bëhet muze i dëbimit të shqiptarëve

para 2 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas...

Kadri Veseli viziton lokacionin e Memorialit të dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, thotë se Tribunali është i paevitueshëm

para 2 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. ”Sot jam...

Kadri Veseli viziton lokacionin e Memorialit të dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, thotë se Tribunali është i paevitueshëm

para 2 muajve - AlbPortali

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Loading......

Veseli: Nuk mund të heshten krimet që kanë ndodhur ndaj qytetarëve tanë

para 2 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar sot kryeparlamentari Kadri Veseli, gjatë vizitës qe i bëri lokacionit ku do të ndërtohet Memoriali i Dëbimit te Stacioni i trenit në Prishtinë. Aty, Veseli ftoi qytetarët që të besojnë...

Kadri Veseli për Muzeun e depërtimit: Vonë janë ata që gjithë jetën kanë qenë fjetur

para 2 muajve - Arbresh

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka  vizituar sot stacionin e trenit në Prishtinë aty ku pritet të  ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe. Para se Kryeparlamentari të merr fjalën...

Veseli: Ndërkombëtarët e përkrahin Tribunalin – s’fitoj poena politikë, veç kërcënime

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar lokacionin ku do të ndërtohet Memoriali i dëbimit të shqiptarëve nga forcat serbe, raporton Ekonomia Online.

Kadri Veseli: Një muze si ai i Izraelit për viktimat e gjenocidit në Kosovë

para 2 muajve - Te Sheshi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli po vazhdon përpjekjet për të dënuar krimet e kryera nga forcat serbe gjatë luftës në Kosovë. Krahas vendimit për të themeluar Tribunalin Ndërkombëtar për krimet...

Veseli: Muze për gjenocidin, në mënyrë që krime të tilla të mos përsëriten

para 2 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të kryer...

Veseli: Gurthemeli për Muzeun e Gjenocidit në vitin 2020

para 2 muajve - RTV 21

“Nuk ka pajtim pa pasur të vërtetë dhe pa pasur dënim të krimit” Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, vizitoi lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë, me ç’rast tha...

Kuvendi e Qeveria e Kosovës me nisma paralele për dokumentimin e gjenocidit

para 2 muajve - Koha.mk

Tre muaj pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur për themelimin e qendrës përkujtimore për gjenocidin mbi shqiptarët, “Bllaca 1999”, e 33 ditë pasi u vendos guri themeltar, një projekt po me këtë temë është...

“Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten”

para 2 muajve - Koha.net

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer. Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli: Muze për gjenocidin, në mënyrë që krime të tilla të mos përsëriten

para 2 muajve - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të kryer...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten

para 2 muajve - Koha.net

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer. Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit në Kosovë si Muzeu Yad Vashem në Izrael

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin te ish-Tjegullorja në Prishtinë, vendi ku ai propozoi që të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Teksa ka folur për vendimet që do...

Kadri Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit: Nuk ka pajtim me Serbinë pa u njohur e vërteta dhe dënuar kriminelët

para 2 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit serb mbi qytetarët e Kosovës. Veseli ka thënë se ky Muze i Gjenocidit do të ketë rol edukativ...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantojë faktet e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - RTV 21

Veseli në vendin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit në Kosovë si Muzeu Yad Vashem në Izrael

para 2 muajve - OraInfo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin te ish-Tjegullorja në Prishtinë, vendi ku ai propozoni që të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Teksa ka folur për vendimet që...

Veseli nga lokacioni ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, u përgjigjet akuzave të Dick Marty

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i cili qëndroi në vendin ku do të ndërtohet një Muze i Gjenocidit më saktësisht tek ish-tjegullorja në Prishtinë, ka thënë edhe një herë se Serbia është ajo...

Veseli tregon pesë arsyet se pse duhet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit

para 2 muajve - GazetaBlic

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit tek ish-Tjegullorja në Prishtinë. Veseli, i shoqëruar me ministrin e Kulturës, Kujtim Gashi, tregoi pesë arsyet...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit, në mënyrë që krimet të mos përsëriten

para 2 muajve - Tetova Sot

Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur se Serbia dhe ata që kryen krime të luftës në Kosovë duhet të përgjigjen për gjenocidin e kryer. Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet...

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë, Muzeu do të tregojë faktet e krimeve

para 2 muajve - Lexo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar vendin në të cilin është menduar të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet si...

Veseli: Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë, Muzeu do të tregojë faktet e krimeve

para 2 muajve - Java News

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar vendin në të cilin është menduar të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet si...

Kuvendi e Qeveria me nisma paralele për dokumentimin e gjenocidit

para 2 muajve - Koha.net

Tre muaj pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur për themelimin e qendrës përkujtimore për gjenocidin mbi shqiptarët, “Bllaca 1999”, e 33 ditë pasi u vendos guri themeltar, një projekt po me këtë temë është...

Veseli: Muze për gjenocidin, që krime të tilla të mos përsëriten

para 2 muajve - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin e tij se Serbia dhe kriminelët që fshihen në këtë shtet dhe gjetiu, do të përgjigjen për gjenocidin të kryer...

Veseli: Gurthemeli për Muzeun e Gjenocidit në vitin 2020

para 2 muajve - KosovaPress

Veseli ka thënë se Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin e Kosovës dhe duhet të përgjigjet për këtë, pasi sipas tij nuk ka pajtim pa pasur dënim të krimit. Ai ka potencuar se nuk do të lejojnë që të humbet...

Veseli: Muze për gjenocidin, në mënyrë që krime të tilla të mos përsëriten

para 2 muajve - Insajderi

Gjatë një vizite në lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, përkatësisht hapësirat e ish-Tjegullores në Prishtinë, kryeparlamentari Veseli tha se ky muze do të ketë rol edukativ për brezat e...

Veseli: Serbia duhet të paguaj dhe kriminelët duhet të paguajnë për gjenocidin

para 2 muajve - Arbresh

Ashtu siç ka paralajmëruar, Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar ish-Tjegullorja në Prishtinë, aty ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. I shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, Veseli,...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

para 2 muajve - Gazeta Observer

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, me çrast ka thënë se Serbia dhe kryerësit e gjenocidit do të përgjigjen për atë që është bërë ndaj popullit...

Veseli: Serbia duhet të paguaj dhe kriminelët dhe për gjenocidin

para 2 muajve - Arbresh

Ashtu siç ka paralajmëruar, Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar ish-Tjegullorja në Prishtinë, aty ku pritet të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit. I shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, Veseli,...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

para 2 muajve - KosovaPress

"Serbia ka kryer gjenocid mbi popullin tonë dy dekada më herët. Serbia dhe kryerësit e krimeve do të përgjigjen për këtë gjenocid. Kjo është një iniciativë të cilën populli i Kosovës e merr për hir të...

Veseli jep arsyet e formimit të Tribunalit për krimet e serbëve

para 2 muajve - Gazeta e re

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka vizituar sot lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, me ç’rast ka thënë se Serbia dhe kryerësit e gjenocidit do të përgjigjen për atë që është bërë ndaj popullit...

Veseli: Muzeu i Gjenocidit do të prezantoj faktet e krimeve serbe në Kosovë

para 2 muajve - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky Muze të ndërtohet në vendin që njihet si ish-tjegullorja...

Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, gurthemeli vendoset në vitin 2020

para 2 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë. Veseli ka propozuar që ky muze të ndërtohet në vendin që njihet...

Veseli viziton lokacionin ku do të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit, gurthemeli vendoset në vitin 2020

para 2 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka vizituar lokacionin në të cilin është paraparë të ndërtohet Muzeu i Gjenocidit në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Veseli ka propozuar që ky Memorial të ndërtohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK