http://kariera.mk

Moti sot

më 5.2019 - Koha.mk

Shkup, 1 6 maj – Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe jo stabil me reshje të shiut dhe me bubullima, lokalisht në formën e motit të keq me erë të përforcuar dhe me paraqitjen e breshrit. Temperatura...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - Neshesh

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Moti sot

më 5.2019 - Iliria News

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Ndryshon krejtësisht moti, çfarë po ndodh

më 5.2019 - OraInfo

Çka po ndodh kështu me motin në Evropë, ndryshojnë temperaturat. Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - Portalb

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Moti sot, vijojnë shirat dhe vranësirat në të gjithë vendin

më 5.2019 - Opinion

Në vendin tonë  do të vijojnë vranësira të dendura dhe reshje shiu deri në orët e pasdites ku më pas pritet një përmirësim gradual të motit ku kthjellimet dhe vranësirat do të jenë dominante. Ndërsa nata...

Moti, reshje te shiut në mbarë vendin

më 5.2019 - Alsat-M

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Moti sot në Shqipëri

më 5.2019 - Koha.net

​Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash. Prej orëve të mesditës deri në ato të pasdites, parashikohen reshje shiu...

Parashikimi i motit në Shqipëri

më 5.2019 - RTV 21

Mot me shi Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash. Prej orëve të mesditës deri në ato të pasdites, parashikohen...

Moti, reshje të shiut në mbarë vendin

më 5.2019 - Aktuale

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Moti i vranët dhe riga shiu

më 5.2019 - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë Celsius...

Moti për ditën e enjte, 16 maj 2019!

më 5.2019 - Vizion Plus

Priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Berat, Korçë, Vlorë. Në...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - RTV 21

Ulen temperaturat Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje...

“Çmendet” moti në pranverë, merrni masat për në fundjavë/ Nuk do ta besoni ku ka rënë borë dje

më 5.2019 - Sot News

Moti i keq ka përfshirë të gjithë Evropën dhe duket se vera po refuzon të vijë. Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është arritur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e...

Këto do të jenë temperaturat për ditën e sotme

më 5.2019 - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Shi përsëri! Ja deri kur pritet të zgjasë kjo kohë

më 5.2019 - Lexo

Edhe ditën e sotme moti pritet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin. RESHJET Sot priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet...

Moti, reshje te shiut në mbarë vendin

më 5.2019 - Lajm

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Mot i keq në Europë, bie borë në ishullin e Korsikës

më 5.2019 - Koha Jone

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë!

më 5.2019 - Shenja

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi...

Parashikimi i motit për sot

më 5.2019 - Tetova1

Edhe sot, moti do të jetë kryesisht me vr.anësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore...

Parashikimi i motit

më 5.2019 - Shenja

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Reshje shiu në mbarë vendin sot

më 5.2019 - InfoMagazin

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Çka po ndodh kështu me motin në Evropë

më 5.2019 - Bota Press

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi...

Këto do të jenë temperaturat për ditën e sotme

më 5.2019 - Gazeta Observer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Moti në Maqedoni

më 5.2019 - Arbresh

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe me reshje të shiut. Do të fryjë erë mesatare në drejtim perëndimor. Temperatura minimale do të jetë mes 5 dhe 11, ndërsa temperatura maksimale ditore do të...

Shi e vranësira sot

më 5.2019 - Periskopi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Moti sot

më 5.2019 - Sovrani

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Meteorologët parashikojnë ulje të temperaturave – Moti për sot

më 5.2019 - Insajderi

Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius të temperaturave maksimale në krahasim me ditën e djeshme. Temperaturat minimale për sot parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius,...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

më 5.2019 - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius...

Moti sot në Shqipëri

më 5.2019 - KosovaPress

Prej orëve të mesditës deri në ato të pasdites, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave. Intensiteti më i lartë i reshjeve, do të jetë më...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - KosovaPress

Meteorologët kanë paralajmëruar edhe ulje me dy gradë celsius të temperaturave maksimale në krahasim me ditën e djeshme. Temperaturat minimale për sot parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius,...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë!

më 5.2019 - Top Channel

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi...

Nesër priten reshje në të gjithë Shqipërinë

më 5.2019 - Albeu

RESHJET Nesër (e enjte dt.16) priten reshje në të gjithë territorin. Reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë lokalisht mesatare në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan,...

Mësoni si do të jetë moti për ditën e nesërme

më 5.2019 - Sot News

Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit.Sipas asaj që raporton IGJEUM, reshjet do të jenë të dobëta në pjesën më të madhe të territorit. Ato pritet të jenë...

Mot i keq në Evropë, bie borë në Korsikë

më 5.2019 - Arbresh

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është vendosur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë dhe mbuluan shpejt rrugët. “Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi...

Shira në formë shtrëngatash! Ja çfarë premton moti për nesër

më 5.2019 - Shekulli

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës, ku më të dukshme paraqiten përgjatë kufirit Lindor. Por mesdita sjell zhvillim të vranësirave të cilat do të përfshijnë gradualisht...

Rikthehet moti i lig, nesër dhe pasnesër me shi – Ja kur përmirësohet moti

më 5.2019 - GazetaBlic

Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Kështu është parashikuar moti për ditët e ardhshme. 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje...

Nesër rikthehen reshjet në Kosovë, ja moti për ditët në vijim

më 5.2019 - Albeu

Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu . Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell . Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale...

Sot dite me diel, shikoni çfarë moti na pret nesër

më 5.2019 - OraInfo

Parashikimi i motit për ditën e enjten. Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht...

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme

më 5.2019 - Infokusi

Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu....

Nesër e pasnesër shi, vikendi me diell

më 5.2019 - Gazeta Observer

Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vranësira dhe reshje lokale...

Kështu ndryshon moti deri në fundin e kësaj jave

më 5.2019 - Sovrani

Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu....

Nesër në Kosovë shi, parashikimi i motit edhe për ditët e ardhshme

më 5.2019 - Bota Press

Nesër më ftohtë, me reshje lokale shiu. Në fundjavë më ngrohtë dhe intervale më të gjata me diell. Parashikimi i motit për ditët e ardhshme: 16.05 – Më ftohtë, kryesisht me vransira dhe reshje lokale shiu....

Ja çfar moti do të kemi në Tetovë dhe Maqedoni

më 5.2019 - Neshesh

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vr.anësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti sot

më 5.2019 - Koha.mk

Shkup, 15 maj – Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Në mesditë dhe pasdite në disa vende do të jetë jostabil me të reshura të mëdha të shiut, bubullima dhe...

Moti sot

më 5.2019 - Iliria News

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - Portalb

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti sot i ndryshueshëm

më 5.2019 - Alsat-M

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti sot në Shqipëri, me alternime

më 5.2019 - Koha.net

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash në Shqipëri. Në orët e mesditës dhe pasdites do të ketë shtim të vranësirave. Reshje...

Moti sot, vranësira dhe reshje të dobëta shiu

më 5.2019 - Opinion

Ditën e sotme në vendin tonë do të vijojë mot me vranësira të dendura dhe reshje shiu deri në orët e pasdites ku më pas pritet një përmirësim gradual të motit ku kthjellimet dhe vranësirat do të jenë dominante....

Reshje shiu, parashikimi i motit për sot

më 5.2019 - Shekulli

Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve janë Shkodra dhe Lezha. Reshjet:...

Ky është moti për sot

më 5.2019 - Klan Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

Edhe sot mot me shi në Kosovë

më 5.2019 - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

Ky është parashikimi i motit për sot

më 5.2019 - Aktuale

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Në mesditë dhe pasdite në disa vende do të jetë jostabil me të reshura të mëdha të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar....

Ja moti që do kemi sot në Maqedoni

më 5.2019 - InfoShqip

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vr.anësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti sot në Shqipëri

më 5.2019 - RTV 21

Mot me vranësira dhe reshje shiu Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti ditën e sotme parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash në Shqipëri. Në orët e mesditës dhe pasdites do të...

A do marrë sot moti kthesën e madhe? Ja si parashikohet të jetë koha gjatë gjithë ditës

më 5.2019 - Sot News

Prej ditësh vendin tonë e kanë pushtuar reshjet e shiut. Edhe dita e sotme parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë...

Moti sot i ndryshueshëm

më 5.2019 - Tetova Sot

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti për ditën e mërkurë, 15 maj 2019!

më 5.2019 - Vizion Plus

Moti sot parashikohet të jetë me reshje shiu në të gjithë territotin e vendit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, qarqet që pritet të kenë sasinë më të madhe të reshjeve janë Shkodra dhe Lezha. Sa i përket...

Parashikimi i motit

më 5.2019 - RTV 21

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët...

Vazhdon moti me shi

më 5.2019 - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Poashtu IHMK bën të ditur se temperaturat minimale parashihen...

Mot me diell, me mundësi për reshje lokale të shiut

më 5.2019 - Shenja

Sot po mban mot me diell dhe vranësira, të cilat mund të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale  lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin...

A do të bie borë edhe sot në Kosovë?

më 5.2019 - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

Moti sot i ndryshueshëm

më 5.2019 - Lajm

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Ja çfar moti do të kemi në Tetovë dhe Maqedoni

më 5.2019 - Tetova1

Në mbarë vendin sot do të mbajë mot me diell dhe vr.anësira, të cilat do të shoqërohen me reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

A do të bie borë edhe sot në Kosovë?

më 5.2019 - Bota Press

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

A do të bie borë edhe sot në Kosovë?

më 5.2019 - Gazeta Observer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

Edhe sot mot me shi në Kosovë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

Moti sot

më 5.2019 - Sovrani

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

Ky është moti për sot

më 5.2019 - Gazeta Observer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

Ky është moti për sot

më 5.2019 - Periskopi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi mot kryesisht të vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët edhe për sot. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - InfoMagazin

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha të diellit. Në mesditë dhe pasdite në disa vende do të jetë jostabil me të reshura të mëdha të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar....

Temperaturat për sot

më 5.2019 - Insajderi

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.

Moti sot në Shqipëri

më 5.2019 - KosovaPress

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët do të ketë pranë zonave kodrinore dhe malore të cilat do të marrin edhe formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike, raporton...

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

më 5.2019 - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

Moti sot në Kosovë

më 5.2019 - KosovaPress

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi...

Kalon rreziku nga vërshimet, ky është parashikimi i motit për nesër

më 5.2019 - GazetaBlic

Nesër mbi vendin tonë, sipas meteorologëve, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat...

Moti për dy ditët e ardhshme, vazhdojnë reshjet e shiut

më 5.2019 - Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

A do të ketë përmbytje, ky është parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

më 5.2019 - OraInfo

Edhe dy ditët e ardhshme shi e vranët në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit...

Java vazhdon me shi

më 5.2019 - RTV 21

Parashikimi i motit Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës,  njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Po ashtu IHMK bën të ditur se temperaturat...

Edhe dy ditët e ardhshme shi e vranët në Kosovë

më 5.2019 - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

Si do të jetë moti në Kosovë të mërkurën dhe të enjten?

më 5.2019 - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

​Vazhdojnë reshjet e shiut

më 5.2019 - KosovaPress

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Vijojnë reshjet! Ja si parashikohet moti nesër

më 5.2019 - Shekulli

Vranësira të dendura shoqëruar me reshje shiu do të mbeten prezentë në të gjithë territorin deri në orët e pasdites, kur pritet përmirësim gradual i situatës. Nata do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira...

Moti për dy ditët e ardhshme, vazhdojnë reshjet e shiut

më 5.2019 - Gazeta Observer

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

Java vazhdon me shi

më 5.2019 - Epoka e Re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK),  njofton se në ditëtë në vijim do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Po ashtu IHMK-ja, bëri të ditur se...

Java vazhdon me shi

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës,  njofton se nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. Po ashtu IHMK bën të ditur se temperaturat minimale parashihen...

Ky do të jetë moti për dy ditët e ardhshme

më 5.2019 - Insajderi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe dy ditët e ardhshme, do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët. “Temperaturat minimale parashihen...

Shiu litar, sinoptikanët tregojnë se kur do ndalen reshjet

më 5.2019 - Sot News

Kjo javë është dominuar nga moti i vranët dhe reshjet intensive të shiut. Temperaturat kanë rënë dhe ende asnjë rreze dielli nuk duket në horizont. Për sa i përket ditës së nesërme, pritet të kemi reshje...

Reshje të mëdha të shiut në Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - Arbresh

Në shumë pjesë të vendit moti është i paqëndrueshëm me reshje të shiut dhe vetëtima. Mot të paqëndrueshëm dhe reshje të shiut dhe erë të fortë ka edhe në Shkup. Edhe nesër pritet që moti të jetë i ndryshueshëm....

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pritet cikloni Andrea

më 5.2019 - Neshesh

Në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu dhe bore duke përfshirë gjithë territorin. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

më 5.2019 - Shprehja

Në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu dhe bore duke përfshirë gjithë territorin. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK