http://kariera.mk

Kuvendi sot diskuton nismën për Tribunalin për gjykimin e krimeve të Serbisë

më 5.2019 - Kallxo

Kuvendi i Republikës se Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të rregullt për të votuar mbi një varg masash me të cilat synohet të dënohet gjenocidi, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në...

Themelimi i tribunalit për krimet serbe të bëhet përmes ligjit

më 5.2019 - Infokusi

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati, ka vlerësuar se institucionet shtetërore janë vonuar sa i përket themelimit të tribunalit për krimet...

Kuvendi debaton rreth nismës për një gjykatë mbi krimet serbe

më 5.2019 - Arbresh

Kuvendi i Republikës se Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të rregullt për të votuar mbi një varg masash me të cilat synohet të dënohet gjenocidi, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në...

Kuvendi debaton mbi nismën për një gjykatë mbi krimet serbe

më 5.2019 - Arbresh

Kuvendi i Republikës se Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të rregullt për të votuar mbi një varg masash me të cilat synohet të dënohet gjenocidi, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në...

Themelimi i tribunalit për krimet serbe të bëhet përmes ligjit

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati, ka vlerësuar se institucionet shtetërore janë vonuar sa i përket themelimit të tribunalit për krimet...

Tallje me viktima

më 5.2019 - Gazeta Tema

Pasi i korrigjuan kufijtë e Kosovës, liberalizuan vizat, pasi i shembën monopolet e oligarkëve të lidhur me Serbinë, pasi ndalën emigrimin, pasi punësuan mbi 200 mijë njerëz, pasi e kthyen Çakorin brenda...

Krimi i pandëshkuar me drejtësi

më 5.2019 - PortaliOnline

BLERIM SHALA Duhet të vihet drejtësia në vend. Dhe autoritetet më të larta të Beogradit duhet të njohin krimet që janë bërë njëzet vjet më parë në Kosovë. Emocionet janë po ato, të njejtat, edhe pse në...

Tallje me viktima

më 5.2019 - DialogPlus

Pasi i korrigjuan kufijtë e Kosovës, liberalizuan vizat, pasi i shembën monopolet e oligarkëve të lidhur me Serbinë, pasi ndalën emigrimin, pasi punësuan mbi 200 mijë njerëz, pasi e kthyen Çakorin brenda...

OVL-UÇK lëshon një thirrje për shqiptarët: Ja si të veprojmë kundër Serbisë

më 5.2019 - Albeu

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serb ëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët...

Thirrja e OVL-UÇK-së: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni

më 5.2019 - Ina

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët e...

Thirrja e OVL-UÇK: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni!

më 5.2019 - GazetaBlic

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët e...

OVL e UÇK-së mbështet krijimin e Tribunalit: Kush keni fakte për krimet serbe ndaj shqiptarëve – na tregoni!

më 5.2019 - Klan Kosova

Organizatat e dala nga lufta po mbështesin fuqishëm iniciativën e kryeparlamentarit Kadri Veseli, për krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre...

OVL të UÇK-së kërkojnë që Prokuroritë e Kosovës të deponojnë publikisht dosjet e krimeve serbe

më 5.2019 - Koha.net

Organizata e Veteranëve të Luftës i ka bërë thirrje institucioneve të Kosovës të ndërmarrin hapa konkretë në mbledhjen dhe faktimin e masakrave serbe gjatë kohës së luftës. Ajo në një letër publike kërkon...

Parlamenti i Kosovës në seancë të jashtëzakonshme për krijimin e Gjykatës për Krime Lufte

më 5.2019 - Alsat-M

Parlamenti i Kosovës me një seancë të jashtëzakonshme do ta themelojë komisionin shtetëror për themelimin e Gjykata që do të gjykojë krimet e pretenduara të luftës të kryera nga forcat serbe gjatë luftës...

OVLUÇK-ja kërkon nga OKB-ja, ShBA-ja dhe BE-ja ta themelojnë një tribunal për krimet serbe në Kosovë

më 5.2019 - Epoka e Re

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVLUÇK), nëpërmjet një letre publike drejtuar liderëve shtetërorë dhe ambasadorëve të akredituar në vendin tonë kanë kërkuar nga OKB-ja,...

Thirrja e OVL-UÇK: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni!

më 5.2019 - Gazeta Observer

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë . Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët...

OVL e UÇK-së mbështet krijimin e Tribunalit: Kush keni fakte për serbet na tregoni

më 5.2019 - Bota Press

Organizatat e dala nga lufta po mbështesin fuqishëm iniciativën e kryeparlamentarit Kadri Veseli, për krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre...

Thirrja e OVL-UÇK-së: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni

më 5.2019 - Arbresh

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët e...

OVL e UÇK-së kërkon themelimin e Tribunalit për gjykimin e krimeve serbe në Kosovë

më 5.2019 - KosovaPress

Letra e plotë e OVL-së së UÇK-së Qytetarët e Kosovës këto ditë po shënojnë përvjetorët e masakrave ndaj familjarëve të tyre nga shteti okupues serb, nga ushtria, policia, paramilitarët dhe strukturat tjera...

Thirrja e OVL-UÇK: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni!

më 5.2019 - Fakti Ditor

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë qytetarët e...

Thirrja e OVL-UÇK: Kush keni fakte për krimet e serbëve, na tregoni!

më 5.2019 - AlbPortali

Organizatat e Dala nga Lufta ka mbështetur fuqishëm krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Loading... Përmes një letre publike, OVL-UÇK ka kërkuar nga gjithë...

Seancë e jashtëzakonshme për krijimin e Gjykatës për Krime Lufte

më 5.2019 - Koha Jone

Me një seancë të jashtëzakonshme dhe një rezolutë Kuvendi i Kosovës pritet të autorizojë një komision shtetëror për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë. Parlamenti i Kosovës me një seancë...

OVL – UÇK mbështet krijimin e Tribunalit kundër gjenocidit ndaj shqiptarëve: Kush keni fakte për krimet-na tregoni

më 5.2019 - Ekonomia Online

Organizatat e dala nga lufta po mbështesin fuqishëm iniciativën e kryeparlamentarit Kadri Veseli, për krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre...

‘Prokuroritë e Kosovës të deponojnë publikisht dosjet e krimeve serbe’

më 5.2019 - KosovaPress

Ajo në një letër publike kërkon krijimin e mekanizmave përmes institucioneve ndërkombëtare apo përmes shteteve mike për padi për gjenocid të Serbisë ndaj popullit shqiptar të Kosovës. “Të kërkohet nga...

OVL e UÇK’së për Tribunalin kundër gjenocidit serb: Kush keni fakte për krimet, na tregoni!

më 5.2019 - Periskopi

Organizatat e dala nga lufta po mbështesin fuqishëm iniciativën e kryeparlamentarit Kadri Veseli, për krijimin e një Tribunali i cili do të gjykojë krimet e serbëve të bëra në Kosovë. Përmes një letre...

Kosovë: Seancë e jashtëzakonshme për krijimin e Tribunalit për Krime Lufte

më 5.2019 - Portalb

Parlamenti i Kosovës me një seancë të jashtëzakonshme do ta themelojë komisionin shtetëror për themelimin e Tribunalit, që do të gjykojë krimet e pretenduara të luftës të kryera nga forcat serbe gjatë...

Mahmuti: Kosova nuk është vonuar për ta paditur Serbinë për gjenocid

më 5.2019 - GazetaBlic

Politologu Bardhyl Mahmuti ka thënë se Kosova nuk është vonuar për ta paditur Serbinë për gjenocidin e kryer në Kosovë. Përkundrazi, ai ka theksuar se në kontekstin politik dhe shoqëror nëpër të cilin...

Kosovë: Seancë e jashtëzakonshme për krijimin e Tribunalit për Krime Lufte

më 5.2019 - DW

Me një seancë të jashtëzakonshme dhe një rezolutë Kuvendi i Kosovës pritet të autorizojë një komision shtetëror për themelimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë. Parlamenti i Kosovës me një seancë...

Parlamenti i Kosovës në seancë të jashtëzakonshme për krijimin e Gjykatës për Krime Lufte

më 5.2019 - InfoMagazin

Parlamenti i Kosovës me një seancë të jashtëzakonshme do ta themelojë komisionin shtetëror për themelimin e Gjykata që do të gjykojë krimet e pretenduara të luftës të kryera nga forcat serbe gjatë luftës...

Politilogu i njohur: Kosova nuk është vonuar për ta paditur Serbinë për gjenocid

më 5.2019 - Gazeta Observer

Politologu Bardhyl Mahmuti ka thënë se Kosova nuk është vonuar për ta paditur Serbinë për gjenocidin e kryer në Kosovë. Përkundrazi, ai ka theksuar se në kontekstin politik dhe shoqëror nëpër të cilin...

Kosovës nuk i duhet një vendim i përshpejtuar i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë

më 5.2019 - KosovaPress

Përkundrazi, ai ka theksuar se në kontekstin politik dhe shoqëror nëpër të cilin kalojmë çdo përshpejtim i akuzës do të kishte qenë në favor të Serbisë. Në një intervistë për “Epoka e Re”, Bardhyl Mahmuti...

Serbia e shekullit XXI: me kriminelë lufte drejt BE-së

më 5.2019 - Shekulli

Enver Robelli Pasi ka shkaktuar katër luftëra në Ballkan, ka vrarë mijëra njerëz, ka dëbuar nga vatrat e tyre miliona njerëz, ka shkatërruar biografitë e shumë njerëzve – Serbia i është kthyer me intensitet...

Gjykime në mungesë për krimet e Serbisë në Kosovë

më 5.2019 - Koha.net

Shumë persona nga Serbia, të cilët organet e ndjekjes penale në Kosovë i shohin si përgjegjës për krime lufte gjatë periudhës 1998-99, mund të gjykohen në mungesë nën dyshimet për krime lufte në Kosovë,...

Gjorgjeviq: Pa njohjen e pavarësisë së Kosovës nuk ka përparim të Serbisë

më 5.2019 - Koha.net

Sociologu dhe profesori universitar në Serbi, Miodrag R. Gjorgjeviq thotë se pa njohjen e pavarësisë së Kosovës nuk ka përparim të Serbisë, transmeton Koha.net. Në një shkrim për gazetën Beogradit, ai...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK