http://kariera.mk

Liberalizimi i vizave ‘peng’ i zgjedhjeve në BE

më 5.2019 - OraInfo

Zgjedhjet në Bashkimin Evropian do ta pengojnë dialogun dhe liberalizimin. Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, të cilat do të mbahen më 23 deri më 26 maj, pritet që ta zvarrisin procesin e heqjes së vizave...

Zgjedhjet në BE do ta pengojnë dialogun dhe liberalizimin

më 5.2019 - GazetaBlic

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, të cilat do të mbahen më 23 deri më 26 maj, pritet që ta zvarrisin procesin e heqjes së vizave dhe atë të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas njohësve të çështjeve...

Thaçi i kërkon Quintit unitet për Kosovën

më 5.2019 - Koha.net

Presidenti Hashim Thaçi ua ka shprehur të mërkurën “habinë” ambasadorëve dhe shefave të zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për organizimin e samitit të Berlinit pa u koordinuar me Shtetet e...

Zgjedhjet në BE do t’i pengojnë dialogun dhe liberalizimin

më 5.2019 - Bota Press

Botapress 16 Maj – Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, të cilat do të mbahen më 23 deri më 26 maj, pritet që ta zvarrisin procesin e heqjes së vizave dhe atë të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas...

Zgjedhjet në BE do ta pengojnë dialogun dhe liberalizimin

më 5.2019 - Arbresh

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian, të cilat do të mbahen më 23 deri më 26 maj, pritet që ta zvarrisin procesin e heqjes së vizave dhe atë të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Sipas njohësve të çështjeve...

Thaçi i kërkon Quintit unitet për Kosovën

më 5.2019 - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ua ka shprehur të mërkurën “habinë” ambasadorëve dhe shefave të zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për organizimin e samitit të Berlinit pa u koordinuar me Shtetet e...

Tjetër përplasje e Thaçit me Haradinajn, për taksën dhe vizat

më 5.2019 - Ina

Siç bën shpesh kreu i shtetit, Hashim Thaçi, që pa adresë lëshon kritika, ka bërë edhe mbrëmjen e së mërkurës. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Thaçi ka thënë se “bredhja turistike e disa diplomatëve...

Samiti i Parisit, a do të jetë një “goditje” për Thaçin dhe Serbinë? Ja versioni i Ramush Tahirit

më 5.2019 - Ina

Samiti i Berlinit, thuhet se i dha një goditje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit sa i përket korrigjimit apo ndryshimit të kufirit të Kosovës dhe Serbisë. Ideja e Thaçit, nuk është përkrahur nga kancelaria...

Hashim Thaçi: Kosova është një dhe e pandashme

më 5.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se planet për asociacion me kompetenca ekzekutive apo projekti “kreativ” për sovranitet të dyfishtë, nuk janë asgjë tjetër, por opsione me qëllim përfundimtar...

Kurë është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën

më 5.2019 - Fol

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Hashim Thaçi: Lobimi i disa diplomatëve për heqjen e taksës në këmbim të vizave – fyerja e radhës për institucionet

më 5.2019 - Neshesh

epa05792927 President of the Republic of Kosovo Hashim Thaci during his meeting with Norwegian Minister of Foreign Affairs Brende Borge (not pictured) in Pristina, Kosovo, 14 February 2017. Borge is one-day...

Tjetër përplasje e Thaçit me Haradinajn, për taksën dhe vizat

më 5.2019 - Koha.net

Siç bën shpesh kreu i shtetit, Hashim Thaçi, që pa adresë lëshon kritika, ka bërë edhe mbrëmjen e së mërkurës. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Thaçi ka thënë se “bredhja turistike e disa diplomatëve...

Para 4 muajsh paralajmëroi skllotë për taksën, e sot Hashim Thaçi e mbështet fuqishëm atë!

më 5.2019 - GazetaBlic

Rreth katër muaj më parë, Presidenti i shtetit Hashim Thaçi, kishte shkuar aq larg me qëndrimin për taksën, sa që fatin e saj e kishte ndërlidhur me atë të qeverisë “Haradinaj”, që në rast se nuk do të...

Ramush Haradinaj: Dijeni shumë mirë një gjë, asnjë borxh nuk ia kam Serbisë

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Kosova nuk i ka asgjë borxh Serbisë, dhe se po vazhdojnë dialogun me ta për ta siguruar njohjen. Haradinaj në Debat Plus në Tv Dukagjini ka thënë se më...

Hashim Thaçi: Lobimi i disa diplomatëve për heqjen e taksës në këmbim të vizave – fyerja e radhës për institucionet

më 5.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar lidhur me lobimin e disa diplomatëve të huaj për heqjen e taksës si dhe prezentimin, siç shprehet ai, të planeve për ndarjen e Kosovës, njofton Klan Kosova....

Thaçi: Lobimi për heqjen e taksës në këmbim të vizave, fyerje për Kosovën

më 5.2019 - RTV 21

“ Kosova është një dhe e pandashm e” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar sot se lobimi për të hequr taksën në këmbim të liberalizimit të vizave është fyerje për Kosovën. “ Bredhja turistike...

Liberalizimi i vizave, Thaҫi ‘godet’ ambasadorin e Gjermanisë

më 5.2019 - OraInfo

Liberalizmi i vizave vazhdon të jetë temë shumë e diskutuar në vend dhe jo vetëm. Prej kur Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë sinjale pozitive nga Gjermania për mundësinë e heqjes së vizave Presidenti...

Thaçi: Lobimi i heqjes së taksës në këmbim të vizave, fyerje për Kosovën

më 5.2019 - RTV 21

“ Kosova është një dhe e pandashm e” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar sot se lobimi për të hequr taksën në këmbim të liberalizimit të vizave është fyerje për Kosovën. “ Bredhja turistike...

Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

më 5.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rrisë ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje...

Thaçi: Disa diplomatë të ‘rangut të ulët’ po lobojnë për heqjen e taksës ndaj Serbisë

më 5.2019 - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një publikimi në Facebook ka thënë se kërkesat për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe në këmbim të liberalizimit është fyerje për qytetarët e Kosovës. Thaçi...

Për kë e kishte fjalën Hashim Thaçi, kur akuzoi diplomatët e ‘rangut të ulët’ për heqjen e taksës?

më 5.2019 - GazetaBlic

Presidenti i shtetit Hashim Thaçi, ka akuzuar se disa diplomatë kanë lobuar brenda institucioneve të Kosovës për heqjen e taksës në këmbim të vizave. E këtë veprim, Thaçi e ka konsideruar si të dëmshëm...

Kush janë diplomatët që po lobojnë për heqjen e taksës në këmbim të vizave sipas Hashim Thaçit?

më 5.2019 - GazetaBlic

Presidenti i shtetit Hashim Thaçi, ka akuzuar se disa diplomatë kanë lobuar brenda institucioneve të Kosovës për heqjen e taksës në këmbim të vizave. E këtë veprim, Thaçi e ka konsideruar si të dëmshëm...

Haradinaj: Opsionet për ndarjen e Kosovës kanë “vdekur”

më 5.2019 - Shekulli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një interviste në RTV Dukagjini ka thënë se hapja e kufijve do të ishte një ftesë për Rusinë për t’i dhënë më shumë rol në rajon. Haradinaj ka pohuar se me...

Haradinaj i revoltuar: Kush promovon iden për ndarjen e Kosovës ka “vdekur” realisht

më 5.2019 - Standard

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të...

Thaçi s’e merr parasysh “PO”-në gjermane për vizat

më 5.2019 - Iliria News

Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj...

Haradinaj: Opsioni për të ndarë Kosovën është “i vdekur”

më 5.2019 - BalkanWeb

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të...

Presidenti Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - RTV 21

Me ambasadorët dhe shefat e zyrave ndërkombëtare Thaçi diskutoi për Samitin e Berlinit Presidenti Hashim Thaçi, takoi ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Prishtinë, për të ndarë...

Korrigjimi i kufijve dhe dialogu me Serbinë, ja ҫfarë thotë Haradinaj

më 5.2019 - OraInfo

Ideja për korrigjimin e kufijve si dhe dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, vazhdojnë të jenë tema shumë të përfolura në vend dhe jo vetëm. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia...

Thaҫi skeptik për liberalizimin e vizave, nuk e merr parasysh “PO”-në gjermane

më 5.2019 - OraInfo

Liberalizimi i vizave vazhdon të mbetët një ҫështje e pazgjidhur për Kosovën. Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht...

Thaçi flet për oferta hiliqare: “Kosova është një dhe e pandashme”

më 5.2019 - Flaka

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar se planet për asociacion me kompetenca ekzekutive apo projekti “kreativ” për sovranitet të dyfishtë, nuk janë asgjë tjetër përveç opsione me qëllim përfundimtar...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve? Do të përfitonte Rusia

më 5.2019 - Java News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndryshimin e kufijve në Kosovë e sheh si një mundësi që do i krijohej Rusisë për të tentuar ndikimin e saj në Ballkan. Një një intervistë për RTV Dukagjini, kreu...

Thaçi po tmerrohet nga heqja e vizave për Kosovën, e godet ambasadorin e Gjermanisë

më 5.2019 - Infokusi

Prej kur Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë sinjale pozitive nga Gjermania për mundësinë e heqjes së vizave Presidenti Thaçi nuk po bëhet rehat. Ai duke u bazuar në dezinformata ka shkruar një status...

Haradinaj takon ambasadorin gjerman – e falenderon për këtë gjë

më 5.2019 - Medial

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka takuar ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, shkruan Gazeta Blic. Përmes një shkrimi në facebook, Haradinaj ka bërë të ditur se takimi ka qenë i rregullt,...

Ramush Haradinaj takohet me ambasadorin e Gjermanisë

më 5.2019 - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Haradinaj, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka shkruar se me ambasadorin...

Haradinaj kërkon përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave

më 5.2019 - Shenja

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradianj ka kërkuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, të jetë pjesë e agjendës së Bashkimit Evropian në një proces të përshpejtuar. Ai i ka bërë këto komente...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës

më 5.2019 - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim...

Thaçi: Diplomatë të rangut të ulët po lobojnë për heqjen e taksës në këmbim të vizave, po duan ta ndajnë Kosovën

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një reagim në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se bredhja e disa diplomatëve të rangut të ulët nga një kënd në këndin tjetër të Prishtinës, duke lobuar për heqjen...

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun

më 5.2019 - Aktuale

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush...

Haradinaj: Serbisë s’i kam borxh asgjë

më 5.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se Kosova nuk i ka asgjë borxh Serbisë, dhe se po vazhdojnë dialogun me ta për ta siguruar njohjen – raporton Periskopi. Haradinaj në Debat Plus në Tv Dukagjini...

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun

më 5.2019 - Iliria News

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush...

Haradinaj takon Ambasadorin e Gjermanisë; Në fokus të takimit Samiti i Berlinit

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka takuar Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Në takim Haradinaj dhe Heldt kanë biseduar për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv...

Bora bëhet skllotë – Thaçi i thotë fjalët e Haradinajt

më 5.2019 - Insajderi

Presidenti Thaçi para pak muajsh e uronte kryeministrin Haradinaj që ‘bora të mos bëhej skllotë’ , duke ironizuar kështu me deklaratën e kryeministrit Haradinaj ‘për shkrirjen e borës’. “Bora do të shkrihet...

Thaçi: Lobimi i disa diplomatëve të rangut të ulët për heqjen e taksës në këmbim të vizave, i turpshëm

më 5.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se bredhja turistike e disa diplomatëve, duke lobuar për heqjen e taksës ndaj Serbisë në këmbim të liberalizimit të vizave është fyerje e radhës për qytetarët...

Thumbon Thaçi: Disa diplomatë të rangut të ulët duan ta heqjen taksën ndaj Serbisë në këmbim të vizave

më 5.2019 - Arbresh

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi duket se është nervozuar me disa diplomat, siç i quan ai të rangut të ulët, të cilët po lobojnë nga një kënd në tjetrin dhe nga një zyre në tjetrën për...

Thaçi: Kosova është një dhe e pandashme

më 5.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se planet për asociacion me kompetenca ekzekutive apo projekti “kreativ” për sovranitet të dyfishtë, nuk janë asgjë tjetër përveç opsione me qëllim përfundimtar...

‘Lobimi i diplomatëve për heqjen e taksës në këmbim të vizave është i turpshëm’

më 5.2019 - KosovaPress

Ai në një postim në Facebook shkruan se kjo ofertë hileqare dhe diskriminuese e tyre dhe planet për asociacion me kompetenca ekzekutive apo projekti “kreativ” për sovranitet të dyfishtë, nuk janë asgjë...

E çuditshme: Qëndrimi i Haradinajt për taksen postohet në profilin e Thaçit

më 5.2019 - Insajderi

Qëndrimi për të cilën tash e disa kohë është duke insistuar kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj për mbajtjen e taksës ndaj Serbisë dhe mundësinë për hapjen e kufijve, çuditërisht është postuar në llogarinë...

Thaçi: Disa diplomatë po lobojnë për ta hequr taksën në këmbim të vizave

më 5.2019 - Sovrani

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se bredhja ‘turistike’ e disa diplomatëve të rangut të ulët fshehtas nga një kënd në këndin tjetër të Prishtinës e nga zyra në zyrë duke lobuar për heqjen e taksës...

Thaçi s’e merr parasysh “PO”-në gjermane për vizat

më 5.2019 - Infokusi

Dy krerët e shtetit të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, duket se kanë pritje plotësisht të ndryshme sa i përket liberalizimit të vizave për kosovarët. Derisa Haradinaj...

Thaçi: Diplomatë të rangut të ulët po lobojnë për heqjen e taksës në këmbim të vizave, po duan ta ndajnë Kosovën

më 5.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një reagim në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se bredhja e disa diplomatëve të rangut të ulët nga një kënd në këndin tjetër të Prishtinës, duke lobuar për heqjen...

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun

më 5.2019 - Fakti Ditor

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush...

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun

më 5.2019 - AlbPortali

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush...

Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

më 5.2019 - Illyria

Prishtinë, 15 maj 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill, me nismën e kancelares gjermane Angela Merkel dhe të presidentit francez,...

Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, bisedojnë për Samitin e Parisit

më 5.2019 - OraInfo

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, është pritur sot nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në Facebook nga Haradinaj. Haradinaj ka shkruar...

Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, diskutojnë për takimin në Berlin dhe pritjet nga ai i Parisit

më 5.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim, siç thotë ai, të rregullt me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kryeministri në Facebook, me Heldt kanë biseduar...

Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, diskutojnë për takimin në Berlin dhe pritjet në atë të Parisit

më 5.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim, siç thotë ai, të rregullt me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Siç njofton kryeministri në Facebook, me Heldt kanë biseduar...

Thaçi: Berlini as nuk hapi e as nuk mbylli ndonjë ide për marrëveshjen me Serbinë

më 5.2019 - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të mërkurën se takimi i Berlinit që u mbajt më 29 prill me nismën e kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez, Emmanuel Macron, “as nuk mbylli dhe...

Haradinaj takon ambasadorin gjerman – e falenderon për këtë gjë

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka takuar ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, shkruan Gazeta Blic. Përmes një shkrimi në facebook, Haradinaj ka bërë të ditur se takimi ka qenë i rregullt,...

Thaçi – ambasadorëve: Taksa mbetet në fuqi

më 5.2019 - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një takim me ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë,  është shprehur i zhgënjyer për takimin e Berlinit i cili nuk ka pasur unitet në...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës

më 5.2019 - Portalb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim...

Haradinaj kritika sërish Thaçit: Ideja e kufijve çon në luftë civile

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon ta kundërshtoi presidentin Hashim Thaçi sa i përket korrigjimit të kufijve me Serbinë. Sipas tij hapja e kufijve do të ishte një ftesë për Rusinë për t’i dhënë më...

Thaçi: Vlerësoj vullnetin e Merkel dhe të Macron për Ballkanin

më 5.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim ambasadorë dhe shefa të zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ata jo vetëm opinione nga takimi i Berlinit por edhe për...

Kryeministri Haradinaj e deklaron “të vdekur” opsionin e ndarjes së Kosovës

më 5.2019 - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus”, ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mungesa e unitetit të BE-së kundrejt Kosovës

më 5.2019 - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës

më 5.2019 - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim...

Ramush Haradinaj thotë se ideja e Hashim Thaçit mund të çojë në luftë civile

më 5.2019 - Insajderi

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se me prekjen e kufijve, Rusia do të ftohej të rris ndikimin e saj në Ballkan. Ai gjithashtu ka folur për dialogun, marrëdhëniet me SHBA-të e çështje tjera. Kryeministri...

Presidenti Thaçi takon ambasadorët dhe shefat e Misioneve Ndërkombëtare, kërkoi unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për...

Thaçi kërkon unitet nga ambasadorët dhe shefat e misioneve ndërkombëtare në Kosovë

më 5.2019 - Kallxo

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka takuar ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për...

Haradinaj takon ambasadorin gjerman – e falenderon për këtë gjë

më 5.2019 - Infokusi

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka takuar ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt. Përmes një shkrimi në facebook, Haradinaj ka bërë të ditur se takimi ka qenë i rregullt, teksa ka shtuar...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim...

Presidenti i pakënaqur me Samitin e Berlinit, mëton më shumë unitet të perëndimorëve

më 5.2019 - OraInfo

Samiti i Berlinit nuk i ka mbushur pritshmeritë e Hashim Thaçit. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për...

Gjermania do t’i prezantojë së shpejti në Prishtinë e Beograd idetë e reja për dialogun

më 5.2019 - Arbresh

Disa raunde takimesh ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel, në të cilat filloi edhe diskutimi i korrigjimi të kufijve me ndihmën e ndërmjetësueses Federica Mogherini, janë ndërprerë nga vendimi i Ramush...

Loja e Thaçit – Dikur bënte presin për heqje të taksës, tash ambasadorëve u thotë se taksa mbetet në fuqi

më 5.2019 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Thaçi jo i kënaqur me Samitin e Berlinit, mëton më shumë unitet të perëndimorëve

më 5.2019 - Koha.net

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Koha Jone

Nga DW/ Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si...

Thaçi: I befasuar që për takimin e Berlinit nuk kishte koordinim me SHBA-në

më 5.2019 - RTV 21

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi...

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën, flet edhe për Samitin e Parisit

më 5.2019 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - RTV 21

Thotë se ishte i befasuar për të keq kur ka mësuar qe takimi i Berlinit nuk ishte në koordinim me SHBA-në Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve...

Finlanda përkrah Kosovën në rrugën e saj evropiane

më 5.2019 - Medial

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm...

Haradinaj: BE të përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

më 5.2019 - Vizion Plus

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim kryeministri është shprehur se duhet të përshpejtohet hyrja...

Haradinaj kërkon përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradianj ka kërkuar që çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën, të jetë pjesë e agjendës së Bashkimit Evropian në një proces të përshpejtuar. Ai i ka bërë këto komente...

Haradinaj: Fati i liberalizmit të vizave varet nga Rumania

më 5.2019 - Albeu

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Finlanda përkrah Kosovën në rrugën e saj evropiane

më 5.2019 - Indeks.mk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në...

Franca bllokon vizat, Kosova mban shpresat tek Samiti i Parisit

më 5.2019 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar sot me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook teksa ka thënë se me Heltdt...

Haradinaj: Të përshpejtojmë çështjen e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim zyrtar pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë takimit, Haradinaj është shprehur se duhet...

Ramush Haradinaj takohet me Ambasadorin e Gjermanisë

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt. Haradinaj përmes një postimi në faqën e tij zyrtare ka shkruar se me ambasadorin ka bisedur...

Haradinaj takon një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në...

Haradinaj në takim me ambasadorin gjerman, flasin për takimin e Parisit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Haradinaj, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka shkruar se me ambasadorin...

Ky është shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Iliria News

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Haradinaj në takim me ambasadorin gjerman, flasin për takimin e Parisit

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Në këtë takim të rregullt, Haradinaj ka bërë të ditur se është biseduar për takimin e Berlinit dhe...

Haradinaj flet prapë për taksën: Do të jetë pjesë e marrëveshjes për njohjen reciproke me Serbinë

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në...

Thaçi takon ambasadorët e BE, kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim me...

Ramush Haradinaj takohet me ambasadorin e Gjermanisë

më 5.2019 - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Haradinaj, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, ka shkruar se me ambasadorin...

Kur do të jetë i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Shengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, temë takimi i Berlinit dhe i ardhshmi në Paris

më 5.2019 - Insajderi

Siç njofton kryeministri në Facebook, me Heldt kanë biseduar  për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv dhe konsistent të Gjermanisë karshi Kosovës, ruajtjes së integritetit...

Haradinaj takohet me Ambasadorin e Gjermanisë, diskutojnë për takimin e Parisit

më 5.2019 - Periskopi

Kryemnistri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt. Në këtë takim u fol për Samitin e Berlinit dhe atë të ardhshmin në Paris, shkruan Periskopi. Përmes...

Haradinaj shpreson se me marrjen e kryesimit të BE-së, Finlanda do të jetë zë i Kosovës

më 5.2019 - RTV 21

Haradinaj takohet me diplomatë finlandez Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik, Finlanda, do të vazhdojë të jetë zë i Kosovës në strukturat...

Haradinaj pret mbështetjen e Finlandës në procesin e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - OraInfo

Ambasadorët dhe diplomatët finlandez të Ballkanit Perëndimor janë takuar sot më kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Haradinaj ka thënë se marrja në kryesim të Këshillit të BE-së nga Finlanda, do...

Finlanda përkrah Kosovën drejt rrugës evropiane

më 5.2019 - Koha.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i...

Shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Koha Jone

Nga Deutsche Welle Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë...

Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin për takimin e Berlinit

më 5.2019 - KosovaPress

Siç njofton kryeministri në Facebook, me Heldt kanë biseduar  për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv dhe konsistent të Gjermanisë karshi Kosovës, ruajtjes së integritetit...

Haradinaj dhe ambasadori gjerman diskutojnë për takimin e Berlinit dhe pritjet nga takimi i Parisit

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim të rregullt ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, me të cilin ka biseduar për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Shekulli

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Haradinaj: Të përshpejtohet hyrja në agjendë të BE-së çështja e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - RTV 21

Haradinaj në takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik,...

Franca, shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Haradinaj mban shpresat tek Finlanda për procesin e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - GazetaBlic

“Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik, Finlanda, do të vazhdojë të jetë zë i Kosovës në strukturat e Bashkimit Europian” Kështu ka thënë...

Franca është shteti kyç që nuk do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - InfoShqip

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Top Channel

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Haradinaj: BE të përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

më 5.2019 - Tetova Sot

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë takim kryeministri është shprehur se duhet të përshpejtohet hyrja...

Thaçi: thirrje për unitet tw brendshëm politik…në takim me ndërkombëtarët

më 5.2019 - Te Sheshi

Në një takim sot më ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë presidenti Thaçi ftoi për unitet politik në këto deikate për të ardhmen e Kosovës. “Përvoja e së kaluarës së afërt...

Thaçi takohet me ambasadorët ndërkombëtarë, u flet për takimin e famshëm të Berlinit

më 5.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Haradinaj takohet me diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - Lexo

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se...

Haradinaj takohet me diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - Java News

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se...

Kosova larg liberalizimit të vizave, Franca befason me qëndrimin e saj

më 5.2019 - OraInfo

Franca do të jetë shteti kyç që s’do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave. Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - GazetaBlic

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mosuniteti i BE-së kundrejt Kosovës

më 5.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në Berlin ditë më parë me liderët e Ballkanit Perëndimor, nuk kishte koordinim...

Franca, shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Loja e Thaçit – Dikur bënte presin për heqje të taksës, tash ambasadorëve u thotë se taksa mbetet në fuqi

më 5.2019 - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për...

Historia njëvjeçare e përplasjeve në mes të Thaçit e Haradinajt

më 5.2019 - OraInfo

‘Lufta’ njëvjeçare mes presidentit Hashim Thaçit e kryeministrit Ramush Haradinajt. Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të...

Thaçi takoi ambasadorët, ja çfarë kërkoi nga ata…

më 5.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Thaçi i gënjen ambasadorët e BE’së për Samitin e Berlinit u thotë s’ishte i koordinuar me Amerikën

më 5.2019 - Bota Press

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka ftuar në një takim të gjithë ambasadorët e huaj që janë në Kosovë, ku ka vazhduar përpjekjet e tij për zhvleftësimin e takimeve të ftuara nga kancelarja...

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

‘Lufta’ njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

më 5.2019 - GazetaBlic

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit. Derisa Thaçi...

Thaçi ua përsërit ambasadorëve: Taksa nuk hiqet

më 5.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - DW

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Thaçi takoi ambasadorët dhe shefat e misioneve ndërkombëtare, kërkon unitet  për Kosovën

më 5.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për...

​Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Thaçi: Shpresoj që në Paris të kemi ide kreative se si të lëvizim përpara në dialog

më 5.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Thaçi kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - KosovaPress

Thaçi u shpreh se e ka mirëpritur kthimin e vëmendjes së Gjermanisë dhe Francës në çështjet e Ballkanit Perëndimor, në veçanti në procesin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. “Vlerësoj lart vullnetin...

Presidenti Thaçi takoi ambasadorët dhe shefat e misioneve ndërkombëtare, kërkoi unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për...

Thaçi në takimin me ambasadorët kërkon unitet ndërkombëtar për Kosovën

më 5.2019 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë me ta opinionet nga takimi i Berlinit dhe pritjet për takimin që do...

Ky është shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Haradinaj: Fati i iberalizmit të vizave varet nga Rumania

më 5.2019 - LajmiFundit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Epoka e Re

Derisa kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën, në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për qytetarët e Kosovës....

Kryeministri Haradinaj takon një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Infokusi

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Kur do të liberalizohen vizat për Kosovën

më 5.2019 - Albinfo

Në Bruksel askush nuk guxon të flasë për datë të heqjes së vizave për kosovarët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet...

Franca, shteti kyç që s’do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Infokusi

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Haradinaj takon një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm...

Haradinaj takon diplomatët finlandez: BE-ja duhet ta përshpejtojë çështjen e liberalizimit të vizave për Kosovën

më 5.2019 - Sovrani

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Gjatë këtij takimi, kryeministri Haradinaj ka ritheksuar se...

Haradinaj flet përsëri për taksën, thotë se ajo hiqet vetëm pas njohjes nga Serbia

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm në...

Finlanda përkrah Kosovën në rrugën e saj evropiane

më 5.2019 - KosovaLive360

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - KDPolitik

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Haradinaj mban shpresat te Finlanda për procesin e liberalizimit të vizave

më 5.2019 - Gazeta Observer

“Me marrjen e kryesimit të Këshillit të BE-së nga 1 korriku i këtij viti, besojmë fuqishëm se shteti mik, Finlanda, do të vazhdojë të jetë zë i Kosovës në strukturat e Bashkimit Europian”. Kështu ka thënë...

Haradinaj takon një delegacion të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me delegacionin të ambasadorëve dhe diplomatëve regjional të Finlandës, të kryesuar nga Olli Kantanen, zëvendësdrejtor i përgjithshëm...

Haradinaj: Finlanda do të jetë zëri i Kosovës në BE për vizat

më 5.2019 - Periskopi

Mëngjesin e së mërkurës, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Haradinaj pas këtij takimi ka thënë se besojnë se Finlanda...

Haradinaj shpreson se me marrjen e kryesimit të BE-së, Finlanda do të jetë zë i Kosovës

më 5.2019 - Insajderi

Kështu deklaron kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, i cili ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Ky takim siç njofton Haradinaj është...

Haradinaj shpreson me marrjen e kryesimit të BE-së, Finlanda do të jetë zë i Kosovës

më 5.2019 - KosovaPress

Kështu deklaron kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, i cili ka zhvilluar një takim pune me ambasadorët dhe diplomatët finlandez në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Ky takim siç njofton Haradinaj është...

Ky është shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Sovrani

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Roli i Francës kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Illyria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur...

Ky është shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Bota Press

Botapress 15 Maj – Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët....

Franca, shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Kur është i mundur liberalizimi i vizave për Kosovën?

më 5.2019 - Gazeta Observer

Ndërkohë që kryeministri i Kosovës, Haradinaj shprehet optimist për mundësinë e liberalizimit të vizave me Kosovën në Bruksel askush nuk flet për datën e heqjes së vizave për kosovarët. Por si realizohet...

Ky është shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

Franca, shteti kyç që (s)do t’i mundësojë Kosovës liberalizmin e vizave

më 5.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka dhënë një parashikim se regjimi i vizave për kosovarët për udhëtim në vendet Schengen mund të hiqet në muajin shtator 2019. Duket se kjo deklaratë ka ardhur pas...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

më 5.2019 - Gazeta Observer

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit. Derisa Thaçi...

“Lufta” njëvjeçare mes Thaçit e Haradinajt

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ideja për korrigjim të kufirit Kosovë – Serbi ka bërë që presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj të mos reshtin së përplasuri deklarativisht gjatë dhjetë muajve të fundit. Derisa Thaçi...

Dialogu me Serbinë mund të vazhdojë në nivel teknik

më 5.2019 - Arbresh

Kanë kaluar muaj të tërë që kur Serbia ka ngrirë dialogun më Kosovën,  krejt kjo pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për vendosje të taksës prej 100  për qind  ndaj produkteve serbe. Ani pse përpjekjet...

Deda: Ende ka lobim të fortë në perëndim për korrigjim të kufijve

më 5.2019 - Koha.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, por, sipas tij ende nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman...

Deda: Ideja e korrigjimit të kufijve s`është në tavolinë, por s`ka vdekur

më 5.2019 - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën, por nuk është e vdekur. Ai ka folur kështu të martën në një intervistë për RTK. “Pozicioni...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë “hiqeni taksën se ua ndaj Kosovën”

më 5.2019 - RTV 21

Haradinaj: Marrëdhëniet Kosovë-Amerikë nuk janë të një individi Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj sërish ka kritikuar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian Federika Mogherini për devijimin e...

Haradinaj thotë se dialogu me Serbinë tash është në duar të sigurta, s’rrezikohet ndarja

më 5.2019 - Koha.net

Pas shumë përplasjeve e akuzave në adresë të Federica Mogherinit, kryeministri Ramush Haradinaj, thotë se tashmë dialogu është në duar të sigurta. Kjo, ngase sipas tij, nuk ka rrezik për ndarje të Kosovës,...

Deda thotë se nuk ka vdekur ideja e Thaçit për kufijtë

më 5.2019 - Gazeta Fjala

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tryezë të bisedimeve, por nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman konfirmon se nuk vjen në konsiderim korrigjimi...

Deda thotë se nuk ka vdekur ideja e Thaçit për kufijtë

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tryezë të bisedimeve, por nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman konfirmon se nuk vjen në konsiderim korrigjimi...

"Dialogu në duar të sigurta", kryeministri sulmon Federica Mogherinin

më 5.2019 - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj vijon me sulme të ashpra dhe të drejtpërdrejta ndaj përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini. Duke theksuar se dialogu...

Deda: Ideja e korrigjimit të kufijve s`është në tavolinë, por s`ka vdekur

më 5.2019 - Gazeta Observer

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën, por nuk është e vdekur. Ai ka folur kështu të martën në një intervistë për RTK. “Pozicioni...

Haradinaj: Mos konsumoni produktet e shtetit që na ka vrarë

më 5.2019 - Sovrani

Daut Haradinaj, tha se taksa ka ndikuar pozitivisht ekonomikisht e politikisht. Sipas Haradinajt, taksa tregon se Kosova ka fuqinë t’i tregojë Serbisë e vendeve tjera se mund të punojë për vendin e vet....

Haradinaj: Largimi i Mogherinit nga dialogu – largim nga idetë për ndarjen e Kosovës

më 5.2019 - Illyria

Prishtinë, 14 maj 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se largimi i bisedimeve Kosovë-Serbi nga duart e shefes së politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini,...

Haradinaj: Mos konsumoni produktet e shtetit që na ka vrarë

më 5.2019 - Gazeta Monitor

Daut Haradinaj, tha se taksa ka ndikuar pozitivisht ekonomikisht e politikisht. Sipas Haradinajt, taksa tregon se Kosova ka fuqinë t’i tregojë Serbisë e vendeve tjera se mund të punojë për vendin e vet....

Deputeti thotë se për idenë e Thaçit po lobohet ende në perëndim

më 5.2019 - Insajderi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve nuk është në tavolinën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, por, sipas tij ende nuk është e vdekur. “Pozicioni gjerman...

Haradinaj: Mos konsumoni produktet e shtetit që na ka vrarë

më 5.2019 - Periskopi

Daut Haradinaj, tha se taksa ka ndikuar pozitivisht ekonomikisht e politikisht. Sipas Haradinajt, taksa tregon se Kosova ka fuqinë t’i tregojë Serbisë e vendeve tjera se mund të punojë për vendin e vet....

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta, takim më 1 korrik

më 5.2019 - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë tani është në duar të sigurta dhe se nuk flitet më për ndryshim të kufijve. “Nuk mund t’i paragjykoj proceset...

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta

më 5.2019 - Neshesh

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj deklaroi se procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë tani është në duar të sigurta dhe se nuk flitet më për ndryshim të kufijve. “Nuk mund t’i paragjykoj proceset...

Haradinaj: Procesi i dialogut, në duar të sigurta

më 5.2019 - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë tani është në duar të sigurta dhe se nuk flitet më për ndryshim të kufijve. “Nuk mund t’i paragjykoj proceset...

Haradinaj: Mogherini mër këcënoi në Tiranë për heqjen e taksës

më 5.2019 - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Haradinaj më tej ka theksuar se në takimin e Brdo-Brijonit...

Kryeministri i Kosovës Haradinaj: Mogherini më kërkoi të heq taksën ndaj Serbisë

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës Haradinaj tha se përfaqësuesja e BE-së Federica Mogherini i ka kërkuar me ngulm heqjen e taksës ndaj Serbisë. Në një konferencë pas mbledhjes së qeverisë, Haradinaj deklaroi: “Mogherini...

Haradinaj: Porosia e Mogerinit në Tiranë ishte “hiqni taksën, menjëherë do ta ndajë Kosovën”

më 5.2019 - Koha.mk

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj deklaroi se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë për arritjen e marrëveshjes përfundimtare është në duar të sigurta dhe nuk ka rrezik të bisedohet për ndarjen e vendit,...

Samiti në Paris, shpresë e re për vazhdimin e dialogut

më 5.2019 - KosovaLive360

Kryetari i Kosovës Hashim Thaçi disa herë gjatë një muaji të fundit ka theksuar se nuk do të lejojë çfarëdo këmbimi të territorit apo ndarjen e Kosovës, me qëllim të arritjes së marrëveshjes përfundimtare...

Haradinaj: Heqja e bisedimeve nga duart e Mogherinit është largim nga idetë për ndarje të Kosovës

më 5.2019 - Koha Jone

Nga Zëri Amerikës/ Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se largimi i bisedimeve Kosovë-Serbi nga duart e shefes së politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, është...

Haradinaj: Heqja e bisedimeve nga duart e Mogherinit është largim nga idetë për ndarje të Kosovës

më 5.2019 - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se largimi i bisedimeve Kosovë-Serbi nga duart e shefes së politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, është veprim i duhur...

“Hiqeni taksën se ua ndaj Kosovën menjëherë”, Haradinaj i kthehet Mogherinit: E ke kry...!

më 5.2019 - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë ditën e sotme. Kreu i qeverisë ka thënë se marrëdhëniet Kosovë-Amerikë, nuk janë të individëve por...

Nis shuttle diplomacia e Berlinit për Samitin e Parisit?

më 5.2019 - Arbresh

Berlini zyrtar duket se ka filluar parapërgatitjet për Samitin e Parisit. Kjo pasi që sot në Beograd ka udhëtuar një delegacion gjerman, i prirë nga diplomati, Thomas Ossoëski, nga Minitria e Punëve të...

Haradinaj: Dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë tani është në duar të sigurta dhe se nuk flitet më për ndryshim të kufijve. “Nuk mund t'i paragjykoj proceset...

Haradinaj: Procesi i dialogut është në duar të sigurta, nuk ka rrezik të flitet për ndarje

më 5.2019 - Alsat-M

Çështja e dialogut Kosovë -Serbi për një marrëveshje finale tashmë është në duar të sigurta dhe nuk rrezikohet të flitet për ndarje. Kështu tha sot kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën ua ndaj menjëherë Kosovën

më 5.2019 - Insajderi

Në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, Haradinaj ka thënë se tash Gjermania dhe Franca kanë marrë në duar të sigurta procesin e dialogut pas Samitit të Berlinit. “Është hequr nga duart...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë “hiqeni taksën se ua ndaj Kosovën”

më 5.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se lajmi më i mirë është se procesi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë tashmë i është heq nga dora Shefes për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hiqni taksën, se ju a ndaj Kosovën

më 5.2019 - Opinion

Për kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj është lajm i mirë fakti, që sipas tij, dialogun Kosovë-Serbi nuk e udhëheq më Përfaqësuesja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. Në një prononcim...

Haradinaj: Marrëveshja përfundimtare me Serbinë mund të nënshkruhet në Uashington

më 5.2019 - Ina

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot në një konferencë për media ka folur për procesin e bisedimeve me Serbinë. Ai tha se në këtë proces më nuk do të ketë ketë biseda për ndarje të Kosovës e as...

Ja ‘plas’ Haradinaj, deklaratë të fortë: Mogherini në Tiranë, ja çfarë më kërkoi…

më 5.2019 - Standard

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Haradinaj më tej ka theksuar se në takimin e Brdo-Brijonit...

Haradinaj: Procesi i dialogut është në duar të sigurta, nuk ka rrezik të flitet për ndarje

më 5.2019 - Indeks.mk

Çështja e dialogut Kosovë -Serbi për një marrëveshje finale tashmë është në duar të sigurta dhe nuk rrezikohet të flitet për ndarje. Kështu tha sot kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë...

Haradinaj: Mogherini në Tiranë tha, “hiqni taksën se u ndaj Kosovën”

më 5.2019 - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Në një konferencë për mediat shefi i qeverisë Haradinaj ka theksuar...

“Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën ua ndaj menjëherë Kosovën”

më 5.2019 - OraInfo

Në Tiranë është përmendur ndarja e Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se fjalia e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ditë më parë në Tiranë se në...

Kryeministri nuk e përjashton mundësinë që finalja Kosovë-Serbi të nënshkruhet në Washington

më 5.2019 - OraInfo

Ramush Haradinaj nuk e ka mohuar që marrëveshja finale mes Kosovës dhe Serbisë të nënshkruhet në Washington. Në një prej letrave që Donald Trump u kishte dërguar presidentit Thaçi dhe atij të Serbisë,...

“Mogherini tha në Tiranë ‘hiqeni taksën se ua ndaj Kosovën’ “

më 5.2019 - Shekulli

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se është lajm i mirë që dialogu Kosovë-Serbi s’do të ndërmjetësohet më nga Shefja për Politikë të Jashtme në BE, Federica Mogherini. “Mogherini...

Haradinaj: Mogherini në Tiranë tha hiqeni taksën për ta ndarë Kosovën

më 5.2019 - RTV 21

Haradinaj: Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Amerikës janë mes dy popujsh, jo mes individëve Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe njëherë ka ripërsëritur qëndrimin e tij se taksa nuk do të hiqet. Duke...

Haradinaj: Mogherini në Tiranë kërkoi heqjen e taksës për ta ndarë Kosovën

më 5.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Haradinaj më tej ka theksuar se në takimin që u mbajt...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hekne taksën se ua ndajë Kosovën!

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederika Mogherini kur ka thënë në Tiranë se në momentin kur taksa hiqet atëherë do të thërras një takim...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hiqeni taksën ua ndaj menjëherë Kosovën

më 5.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se fjalia e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ditë më parë në Tiranë se në momentin që hiqet taksa do të thërrasë menjëherë...

Haradinaj: Marrëveshja përfundimtare me Serbinë mund të nënshkruhet në Uashington

më 5.2019 - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot në një konferencë për media ka folur për procesin e bisedimeve me Serbinë. Ai tha se në këtë proces më nuk do të ketë ketë biseda për ndarje të Kosovës e as...

Haradinaj komenton takimin e Trump me Çitakun, tregon nëse ka ndryshuar mendim për ambasadoren

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për medie pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se është i lumtur që procesi i dialogut është hequr nga duart e përfaqësueses së BE-së, Frederika...

Haradinaj: Dialogu u hoq nga duart e Mogherinit, nuk ka rrezik për ndarje

më 5.2019 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është gëzuar përfshirjes së Francës e Gjermanisë në bisedat lidhur me vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi. Ai ka thënë se kjo nënkupton se duart e përfaqësueses...

Haradinaj komenton iftarin e Trump me Çitakun, tregon nëse ka ndryshuar mendim për ambasadoren

më 5.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për medie pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se është i lumtur që procesi i dialogut është hequr nga duart e përfaqësueses së BE-së, Frederika...

Haradinaj: Largimi i Mogherinit do të thotë largim nga ideja për ndarjen e Kosovës

më 5.2019 - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha të martën se largimi i bisedimeve Kosovë-Serbi nga duart e shefes së politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Frederica Mogherini, është veprim i duhur...

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin: Nuk është në agjendën tonë Rusia

më 5.2019 - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit të...

Kryeministri i Kosovës sërish e sulmon shefen e BE-së, Mogherinin

më 5.2019 - Albinfo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pasur kritika sërish për Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini e cila, sipas tij, në samitin e Tiranës kërkoi heqjen e taksës “për ta ndarë Kosovën”....

Haradinaj e godet Thaçin për takimin me Putinin

më 5.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të para pak ditëve në Opinion të Tv Klan, kishte folur për takimin që kishte pasur me presidentin e  Rusisë, Vladimir Putin, në nëntorin e vitit të...

SHBA nuk përjashtohet nga procesi, deklarime të tilla janë për qëllime ditore

më 5.2019 - KosovaPress

Ai ka thënë se ka prononcime për qëllime ditore që Samiti i Berlinit ose takimi i Parisit është përjashtim i Amerikës, por që dihet se SHBA nuk mund të përjashtohet prej proceseve në Kosovë dhe Ballkan....

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hekne taksën se ua ndajë Kosovën!

më 5.2019 - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederika Mogherini kur tha në Tiranë se në momentin kur taksa hiqet, atëherë do të thërras një takim Kosovë-...

“Hiqni taksën ose…”, Haradinaj: Mogherini na kërcënoi me ndarjen e Kosovës

më 5.2019 - LajmiFundit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë, ka deklaruar sërish se taksa ndaj produkteve serbe nuk do të hiqet. Në një konferencë për mediat shefi i qeverisë Haradinaj ka theksuar...

Haradinaj sulmon sërish Mogherinin: ja ç’më tha në Tiranë dhe pse ma tha…

më 5.2019 - Te Sheshi

Kryeministri Haradinaj ka sulmuar sërish gruan në krye të diplomacisë europiane, Federica Mogherini, duke qenë i bindur se ajo kërkon ndarjen e Kosovës. Me këtë përceptim ndaj saj dhe duke shfytëzuar faktn...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë ‘hiqeni taksën se ua ndaj Kosovën’

më 5.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se lajmi më i mirë është se procesi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë tashmë i është heq nga dora shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian...

Haradinaj: Mogherini tha në Tiranë hekne taksën sepse ua ndajë Kosovën

më 5.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Frederika Mogherini kur tha në Tiranë se në momentin kur taksa hiqet, atëherë do të thërras një takim Kosovë-...

Haradinaj: Mogherini në Tiranë na kërcënoi, hiqeni taksën se ua ndajë Kosovën

më 5.2019 - Ekonomia Online

Pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në konferencën për medie, tha se me procesi i dialogut Kosovë-Serbi tashmë i është heq nga dora Shefes për Politikë të Jashtme...

Haradinaj nuk e përjashton mundësinë që finalja Kosovë-Serbi të nënshkruhet në Washington

më 5.2019 - Bota Press

Në një prej letrave që Donald Trump u kishte dërguar presidentit Thaçi dhe atij të Serbisë, Vuçiq, kishte përmendur edhe nënshkrimin e një marrëveshje finale e historike mes dy shteteve në Shtëpinë e Bardhë....

Haradinaj: Pa Mogherinin dialogu në duar të sigurta, na tha hiqeni taksën se ua ndajë Kosovën

më 5.2019 - Ekonomia Online

Pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në konferencën për medie, tha se me procesi i dialogut Kosovë-Serbi tashmë i është heq nga dora Shefes për Politikë të Jashtme...

Haradinaj: Procesi i dialogut është në duar të sigurta, nuk ka rrezik të flitet për ndarje

më 5.2019 - AlbPortali

Çështja e dialogut Kosovë -Serbi për një marrëveshje finale tashmë është në duar të sigurta dhe nuk rrezikohet të flitet për ndarje. Loading... Kështu tha sot kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në...

Haradinaj: Procesi i dialogut është në duar të sigurta, nuk ka rrezik të flitet për ndarje

më 5.2019 - Fakti Ditor

Çështja e dialogut Kosovë -Serbi për një marrëveshje finale tashmë është në duar të sigurta dhe nuk rrezikohet të flitet për ndarje. Kështu tha sot kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë...

Haradinaj: Procesi i dialogut është në duar të sigurta, nuk ka rrezik të flitet për ndarje

më 5.2019 - KosovaPress

Kështu tha sot kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një konferencë që ka mbajtur pas mbledhjes së Qeverisë. "Me rëndësi është që tash procesi është në duar të sigurta i është hequr zonjës Mogherini,...

Haradinaj: Pa Mogherinin dialogu Kosovë-Serbi në duar të sigurta

më 5.2019 - Ekonomia Online

Pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë, kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në konferencën për medie, tha se me procesi i dialogut Kosovë-Serbi me zhvendosjen e saj nga Frederica Mogherini është në duar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK