http://kariera.mk

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE

para 3 muajve - Portalb

Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe,...

3.1 milionë të papunë gjetën punë në BE

para 3 muajve - Ekonomia Online

Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe,...

Mbi 3 milionë të papunë gjetën punë në BE

para 3 muajve - Insajderi

Ndërmjet tremujorit të tretë dhe të katërt të vitit 2018, 3.1 milionë persona, apo 20.9 për qind të të gjithë të papunëve gjetën punë në shtetet anëtare të Bashkimit Evropian. Mirëpo, gjatë kësaj periudhe,...

Si “shkelin” investimet e huaja të mëdha?

para 3 muajve - Flaka

Të gjashtë investimet më të mëdha të huaja që kanë punuar në vend për disa vite kanë arritur rezultate të shkëlqyera vitin e kaluar. Të gjithë kanë rritur të ardhurat e përgjithshme vitin e kaluar në krahasim...

Shkallë e lartë rekorde të punësimit në Bashkimin Evropian

para 3 muajve - Koha.mk

– Shkalla e personave të punësuar në Bashkimin Evropian dhe në eurozonë asnjëherë nuk ka qenë më e lartë, bëri të ditur sot Eurostat. Sipas hulumtimit të fundit të Institutit Evropian të Statistikës, rreth...

Kryeshefi i Telekomit tregon sa njerëz janë punësuar në këtë kompani nga viti 2018

para 3 muajve - Ekonomia Online

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka folur për punesimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka mbipunësim, ndonëse ky numër ka tejkaluar 2500 të punësuar. “Në Telekom...

Pensionistët 25-vjeçarë!

para 3 muajve - Aktuale

Pagat më të ulëta në Europë dhe rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë qytetarët e Maqedonisë me dëshirë jashtë tregut të punës. Më shumë se 29...

Bedri Istrefi flet për punësimet në Telekom: 140-150 punëtorë të rinj u punësuan nga shkurti i 2018-ës

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi në një intervistë për emisionin “Blic Intervieë” me Astrit Gashin ka folur për punësimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka...

Kryeshefi i Telekomit flet për punësimet, ja sa persona janë punësuar nga viti 2018 në këtë kompani

para 3 muajve - OraInfo

Istrefi thotë se në Telekom nuk ka mbipunësim. Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi në një intervistë për emisionin “Blic Intervieë” ka folur për punësimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka...

E thotë kryeshefi i Telekomit: 140- 150 punëtorë të rinj u punësuan nga shkurti i 2018-ës!

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi në një intervistë për emisionin “Blic Intervieë” me Astrit Gashin ka folur për punesimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka...

Kryeshefi i Telekomit tregon sa njerëz janë punësuar në këtë kompani nga viti 2018

para 3 muajve - Infokusi

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka folur për punesimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka mbipunësim, ndonëse ky numër ka tejkaluar 2500 të punësuar. “Në Telekom...

Pensionistët 25-vjeçarë!

para 3 muajve - Flaka

Pagat më të ulëta në Europë dhe rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë qytetarët e Maqedonisë me dëshirë jashtë tregut të punës. Më shumë se 29...

Pensionistët 25-vjeçarë!

para 3 muajve - InfoMagazin

Pagat më të ulëta në Europë dhe rajon, rendja drejt emigrimit dhe të ardhurat që marrin nga të afërmit jashtë, duket se i mbajnë qytetarët e Maqedonisë me dëshirë jashtë tregut të punës. Më shumë se 29...

Kryeshefi i Telekomit tregon sa njerëz janë punësuar në këtë kompani nga viti 2018

para 3 muajve - Arbresh

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka folur për punesimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka mbipunësim, ndonëse ky numër ka tejkaluar 2500 të punësuar. “Në Telekom...

Kryeshefi i Telekomit tregon sa njerëz janë punësuar në këtë kompani nga viti 2018

para 3 muajve - Bota Press

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka folur për punesimet në këtë ndërmarrje publike. Ai ka theksuar se në Telekom nuk ka mbipunësim, ndonëse ky numër ka tejkaluar 2500 të punësuar. “Në Telekom...

Pensionistët 25-vjeçarë!

para 3 muajve - Koha.mk

Sipas Entit Shtetëror të Statistikave (ESHS), struktura e popullsisë jashtë forcave të punës është e dominuar nga studentët dhe të rinjtë me 32.7 për qind. Në këtë grup-moshë, pjesa që zënë personat e...

Telekomi ia dha Qeverisë gjysmë miliardë euro, kurse Qeveria nuk po ia gjen 30 milionë (Dokument)

para 3 muajve - Infokusi

Në të kaluarën, Telekomi i Kosovës ishte një prej ndërmarrjeve që e mbushte me shumë para arkën e shtetit. Vetëm prej vitit 2007 e deri në vitin 2014, Telekomi i kishte dhënë si dividendë Qeverisë plot...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK