http://kariera.mk

Lamtumira për Klodian Tanushin/ Rama: Majori u kthye si hero

më 5.2019 - Top Channel

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë lamtumirën e fundit, majorit Klodian Tanushi. Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se major Tanushi i bashkohet familjes së Kombit, në varrezat e Dëshmorëve....

Major Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”

më 5.2019 - Klan Kosova

Kanë nisur në ambientet e muzeut kombëtar në Shqipëri homazhet në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në “Camp Adazi” të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Familjarë, të afërm e miq,...

Homazhet/ Xhaçka: Njerëz si Klodiani na bëjnë krenar!

më 5.2019 - Top Channel

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka mbajtur fjalimin e saj në homazhet në nder të majorit të rënë në Letoni Klodian Tanushi. Të pranishëm në homazhe janë kryeministri Edi Rama, familja dhe kolegë të shumtë....

“Për pak kohë do përkëdhelte fëmijët” Rama: Majori u kthye si hero

më 5.2019 - BalkanWeb

Me zë të mekur, ashtu si rrallë herë mund ta dëgjojmë, kryeministri Edi Rama i ka dhënë lamtumirën e fundit, majorit Klodian Tanushi. Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se major Tanushi...

“’Flamuri kombëtar mbështolli një tjetër hero”, Rama mesazh prekës 3 fëmijëve të major Tanushit: Kur të bëheni prindër do e kuptoni…

më 5.2019 - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e lamtumirës pranë akrivolit të major Klodian Tanushit në Muzeun Historik Kombëtar. “Flamuri kombëtar mbështolli një tjetër hero”, e nisi kështu fjalën e tij Rama,...

Fëmijët, të afërm e miq në lot para trupit të major Tanushit

më 5.2019 - Opinion

Shqipëria është sot në Zi Kombëtare në nderim të Dëshmorit të Atdheut, majorit, Klodian Tanushi, që humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit në Letoni. Të gjitha institucionet shtetërore kanë ulur...

Rama: Majori u kthye si hero

më 5.2019 - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë lamtumirën e fundit, majorit Klodian Tanushi. Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se major Tanushi i bashkohet familjes së Kombit, në varrezat e Dëshmorëve....

Kuvendi 1 minutë heshtje në nder të major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 16 Maj /MEDIAL/ – Kuvendi i Shqipërisë mbajti një minutë heshtje në orën 12:00 në nder të Dëshmorit të Atdheut, Major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. Për nder të Majorit...

Xhaçka në lot për major Tanushin, zbulon amanetin e tij të fundit

më 5.2019 - BalkanWeb

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shpërthyer në lot, teksa i ka dhënë mesazhin e lamtumirës major Klodian Tanushit, i cili po përcillet sot për në banesën e fundit, pasi humbi jetën gjatë misionit...

Kuvendi mban një minutë heshtje për Major Klodian Tanushin

më 5.2019 - Albeu

Kuvendi ka mbajtur një minutë heshtje në nder të Major Klodian Tanushit që humbi jetën disa ditë më parë në Letoni për shkak të shpërthimit të një sasie ekskplozivi. “Për të nderuar jetën e major Tanushit,...

HOMAZHET: Momenti prekës kur dy djemtë dhe bashkëshortja nderojnë mes lotësh majorin Klodian Tanushi

më 5.2019 - Gazeta Tema

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine. Homazhet po zhvillohen në muzeun kombëtar. Kujtojmë se Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor...

Me zërin e dridhur dhe lot në sy, Xhaçka përlot dhe kolegët e huaj të Major Tanushit: Na la një boshllëk të madh

më 5.2019 - Gazeta Tema

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka lotuar sot gjatë fjalës së saj në homazhet e zhvilluara në nder të Major Klodian Tanushit. Teksa fliste dhe përcillte mesazh ngushëllimi për familjarët e Majorit,...

Me lot në sy dhe me zërin e dridhur, ministrja Xhaçka zbulon amanetin e fundit të major Tanushit: E njihja nga afër...

më 5.2019 - Sot News

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shpërthyer në lot, teksa i ka dhënë mesazhin e lamtumirës major Klodian Tanushit, i cili po përcillet sot për në banesën e fundit, pasi humbi jetën gjatë misionit...

Xhaçka e përlotur: Klodian, fitove betejën me përjetësinë

më 5.2019 - Koha Jone

Mes lotëve dhe nderimeve shtetërore për ”Dëshmorin e Atdheut”, Klodian Tanushin, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka u shfaq e prekur teksa lexonte fjalimin për nder të majorit. ”Edhe pse sot, nderimi ynë...

Homazhet për ”Dëshmorin e Atdheut”, flet Ministrja e Mbrojtjes

më 5.2019 - Koha Jone

Mes lotëve dhe nderimeve shtetërore për ”Dëshmorin e Atdheut”, Klodian Tanushin, Kryeministri Edi Rama, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka. Pas homazheve, po në mjediset e Muzeut, do të mbahet ceremonia...

Spaho dhe Paloka, nderojnë Dëshmorin Atdheut, Klodian Tanushi

më 5.2019 - Standard

Në nder të major Klodian Tanushit, Dëshmor i Atdheut i cili ra në krye të detyrës në një mision të NATO-s në Letoni, bënë homazhe dy n/kryetarët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Edmond Spaho. Mes...

Kuvendi mban një minutë heshtje, nderohet major Klodian Tanushi

më 5.2019 - BalkanWeb

Me kërkesë të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima për të mbajtur një minutë heshtje në nder të major...

Nënkryetarët e PD homazhe për major Tanushin

më 5.2019 - Koha Jone

Në nder të major Klodian Tanushit, ”Dëshmor i Atdheut” i cili ra në krye të detyrës në një mision të NATO-s në Letoni, bënë homazhe dy n/kryetarët e Partisë Demokratike, Edi Paloka dhe Edmond Spaho. Mes...

FOTOGALERI/ Homazhe për “Dëshmorin e Atdheut”, Klodian Tanushi

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 16 maj/MEDIAL/- Në nderim të majorit Klodian Tanushi, “Dëshmor i Ardheut” i rënë në krye të detyrës gjatë misionit në Letoni po zhvillohen homazhe në Muzeun Historik Kombëtar në Tiranë. Familjarë,...

Homazhe për major Klodian Tanushin, fëmijët përkulen para të atit

më 5.2019 - Shekulli

Në ambientet e muzeut Kombëtar kanë nisur homazhet në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbu jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Veç famijlarëve, miqve e të afërme, homazhe...

Momente prekëse, rreshter Kapaj i vetmi që i shpëtoi minës, surprizon në homazhet për major Tanushin

më 5.2019 - Sot News

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i  shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife Hasanajt...

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

më 5.2019 - Top Channel

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. “Në këtë ditë të vështirë, ndaj dhimbjen...

Xhaçka në lot për major Tanushin, zbulon amanetin e tij të fundit

më 5.2019 - Lexo

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shpërthyer në lot, teksa i ka dhënë mesazhin e lamtumirës major Klodian Tanushit, i cili po përcillet sot për në banesën e fundit, pasi humbi jetën gjatë misionit...

“Mbi interesat vetjake, duhen vënë interesat e shoqërisë”/ Xhaçka mes lotëve tregon amanetin e fundit të major Tanushit

më 5.2019 - Java News

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, ka shpërthyer në lot, teksa i ka dhënë mesazhin e lamtumirës major Klodian Tanushit, i cili po përcillet sot për në banesën e fundit, pasi humbi jetën gjatë misionit...

Ilir Meta: Lamtumirë Major Klodian Tanushi

më 5.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka bërë homazhe për nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. “Rënia në krye të detyrës e Dëshmorit të...

“Klodiani la jetën e tij për të mos lejuar që jetë të tjera të humbisnin. Në një libër të shenjtë, një vetëflijim i tillë quhet vetëflijim për miqtë e panjohur”

më 5.2019 - Lexo

Për herë të dytë në një hark të shkrutër kohe, flamuri ynë mbështjell një tjetër dëshmor të Atdheut. Kështu e nisi fjalën e tij kryeministri Edi Rama në ceremoninë për nder të major Klodian Tanushit. “Është...

Fëmijët, të afërm e miq në lot para trupit të major Tanushit/ FOTO

më 5.2019 - Vizion Plus

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nderim të Dëshmorit të Atdheut, majorit, Klodian Tanushi, që humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit në Letoni. Të gjitha institucionet shtetërore kanë ulur...

Ceremonia LIVE/ Rama: Klodiani u vetëflijua për miqtë e panjohur!

më 5.2019 - Java News

Për herë të dytë në një hark të shkrutër kohe, flamuri ynë mbështjell një tjetër dëshmor të Atdheut. Kështu e nisi fjalën e tij kryeministri Edi Rama në ceremoninë për nder të major Klodian Tanushit. “Është...

LIVE/ Ceremonia shtetërore në nder të majorit Klodian Tanushit

më 5.2019 - Java News

Ka nisur në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, do të mbahet ceremonia shtetërore në nder të major Klodian Tanushit, përpara se arkivoli i mbuluar me flamurin kombëtar të përcillet në Varrezat...

Foto/ Tre fëmijët e Majorit Tanushi i japin lamtumirën mes lotësh të atit

më 5.2019 - Opinion

Ditën e sotme janë  zhvilluar homazhet shtetërore për Majorin e ndjerë Klodian Tanushi, i cili humbi jetën gjatë një misioni të NATO-s në Letoni. Ato janë mbajtur në Muzeun Historik Kombëtar ku më pas...

Meta homazhe për “Dëshmorin e Atdheut’: Lamtumirë major Tanushi!

më 5.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Kreu i shtetit ka vlerësuar sakrificën sublime...

Rreshteri që i shpëtoi minës, bën homazhe për major Tanushin

më 5.2019 - Koha Jone

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter, Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife Hasanajt...

Flamujt ulen në gjysmë shtizë në nder të major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Shekulli

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni. Major Tanushi humbi jetën pas një incidenti të ndodhur më 6 maj në krye të detyrës,...

Meta: Përulemi me nderim para “Dëshmorit të Atdheut”

më 5.2019 - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllime për familjen e majorti Klodian Tanushi që humbi jetën në krye të detyrës në Letoni. Në një postim në “Facebook”, pas homazheve të zhvilluara tek Muzeu Kombëtar...

Flamujt ulen në gjysmë shtizë në nder të major Klodian Tanushi

më 5.2019 - Shekulli

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni. Major Tanushi humbi jetën pas një incidenti të ndodhur më 6 maj në krye të detyrës,...

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - Alsat-M

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Kuvendi mban një minutë heshtje në nder të major Tanushit

më 5.2019 - Java News

Me kërkesë të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci i ndërpreu fjalën deputetes Antoneta Dhima për të mbajtur një minutë heshtje në nder të major...

Meta përulet përpara arkivolit të Klodian Tanushi: Nderim i thellë për sakrificën, kontributin, patriotizmin e tij!

më 5.2019 - Standard

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë homazhe sot përpara arkivolit të Majorit Klodian Tanushi, Dëshmor i Atdheut, të cilat po zhvillohen në Muzeun Historik në Tiranë. Presidenti Meta më pas shkroi...

Presidenti Meta bën homazhe Dëshmorit të Atdheut, Klodian Tanushi

më 5.2019 - Koha Jone

Presidenti Meta pas homazheve për Dëshmorin e Atdheut, Klodian Tanushi ka shkruar në Facebook: Rënia në krye të detyrës e Dëshmorit të Atdheut, Major Klodian Tanushi la pas një dhimbje të madhe. Me mirënjohje...

Fotot/ Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - Top Channel

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni. Homazhet po zhvillohen në muzeun kombëtar, dhe do të vijojnë deri në orën 12:00. FOTO GALERI 1/12 Top Channel

Homazhe për major Klodian Tanushin

më 5.2019 - Klan Kosova

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Krerët e Shtetit nderojnë ”Dëshmorin e Atdheut”

më 5.2019 - Koha Jone

Shqipëria sot është në zi kombëtare, kjo për të nderuar ”Dëshmorin e Atdheut”, Klodian Tanushin. Përveç një numri të madh të Forcave Ushtarake në ceremoninë e homazheve për majorin e rënë në krye të detyrës,...

Foto nga përcjellja e Major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Koha Jone

Sot bëhen homozhe për major Klodian Tanushin i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Fotot ku fëmijët e tij dhe bashkëshortja...

Lot dhe nderime për major Tanushin

më 5.2019 - Koha Jone

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Fotot/ Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - Indeks.mk

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Përlotet Rama: Tanushi për shumë pak ditë do kthehej, do përkëdhelte fëmijët

më 5.2019 - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalimin e tij gjatë ceremonisë mortore në nder të dëshmorit të Atdheut Klodian Tanushi. Rama shprehu ngushëllimet për familjen Tanushi, veçanërisht tre fëmijët e mitur...

Rama: Majori u kthye si hero

më 5.2019 - KosovaPress

Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se major Tanushi i bashkohet familjes së Kombit, në varrezat e Dëshmorëve. “Për herë të dytë në një hark të shkurtër kohe, flamuri kombëtar mbështjell...

Përlotet ministrja Xhaçka: Do të jemi gjithmonë pranë Serxhos, Klesios dhe Darlës

më 5.2019 - Fakti Ditor

Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Ministraj e Mbrotjtjes, Olta Xhaçka është përlotur gjatë fjalimit të saj për nder të major Klodian Tanushit. Ajo ka thënë se tre fëmijët e Tanushit...

Dorëzohen para dhimbjes, ministrat Lleshaj, Xhaçka e Shalsi shkrehen në lot

më 5.2019 - LajmiFundit

Ka qenë një ceremoni e ngarkuar me emocione të forta, ajo në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili mbeti i vrarë pas një shpërthimi me mina në Letoni. Gjatë ceremonisë dhe nderimeve shtetërore, shumë...

Lamtumira për Klodian Tanushin, Rama: Majori u kthye si hero

më 5.2019 - KosovaPress

Në ceremoninë zyrtare mbajtur në nder të tij, Rama tha se major Tanushi i bashkohet familjes së Kombit, në varrezat e Dëshmorëve. “Për herë të dytë në një hark të shkurtër kohe, flamuri kombëtar mbështjell...

Përlotet ministrja Xhaçka: Do të jemi gjithmonë pranë Serxhos, Klesios dhe Darlës

më 5.2019 - AlbPortali

Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Loading... Ministraj e Mbrotjtjes, Olta Xhaçka është përlotur gjatë fjalimit të saj për nder të major Klodian Tanushit. Ajo ka thënë se tre fëmijët...

Prekëse, momenti kur djemtë bëjnë homazhe para arvikolit të Major Klodian Tanushi (FOTO LAJM)

më 5.2019 - Albeu

Pak më parë kanë nisur homazhet për Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën disa ditë më parë në Letoni. Ceremonia është duke u zhvilluar në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar...

Nisin homazhet për major Tanushin, 3 fëmijët e mitur pjesë e ceremonisë ( FOTOT prekëse )

më 5.2019 - Standard

Në Muzeun Kombëtar po mbahen sot homazhet në nderim të majorit Klodian Tanushi, i cili mbeti i vrarë pas shpërthimit të një mine në bazën ushtarake të Letonisë. Në nder të tij sot është shpallur edhe ditë...

FOTO/ Meta: Lamtumirë major Klodian Tanushi! Kujtimi yt do të mbetet i paharruar

më 5.2019 - Java News

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremoninë e homazheve të zhvilluara ditën e sotme në “ Muzeun Historik Kombëtar “. Në një status të shkurtër në rrjetet sociale, Meta ka vlerësuar kontributin...

Vdekja e Major Tanushit, vjen njoftimi i rëndësishëm nga Kuvendi

më 5.2019 - Sot News

Kreu i Grupit të PS-së Taulant Balla deklaroi se në orën 12:00 në seancën plenare do të mbahet një minutë heshtje për majorin, Klodian Tanushin i cili humbi jetën në Letoni. “Të nderuar kolegë Shqipëria...

Shqipëria në Zi Kombëtare për Klodian Tanushin…

më 5.2019 - Standard

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën...

Homazhet/ Xhaçka: Njerëz si Klodiani na bëjnë krenar!

më 5.2019 - KosovaPress

Të pranishëm në homazhe janë kryeministri Edi Rama, familja dhe kolegë të shumtë. Xhaçka tha se ” Është e vështirë që këtë dhimbje ta përshkruash me fjalë, por nuk është e vështirë të gjesh fjalët për...

FOTO / I shpëtoi minës, rreshteri Kapaj me paterica në ceremoninë e majorit

më 5.2019 - Java News

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter  Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i  shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife Hasanajt...

Homazhet për Major Tanushin: Asgjë nuk mund të shërojë dhimbjen, shpirti më dhemb për fëmijët

më 5.2019 - LajmiFundit

Ditën e sotme, në ambjentet e muzeut kombëtar po mbahen homazhe në nder të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Të afërm e miq, por edhe personalitete...

Nisin homazhet në nderim të major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Vizion Plus

Kanë nisur homazhet në nder të majorit Klodian Tanushi, që humbi jetën në krye të detyrës në Letoni. Homazhet po zhvillohen në Muzeun Historik Kombëtarë në Tiranë, ku një numër I madh ushtarakësh, familjarësh...

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - Tetova Sot

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - Gazeta e re

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Sot ditë zie/ Homazhe për “Dëshmorin e Atdheut”, major Tanushin

më 5.2019 - Top Channel

Zhvillohen sot homazhe në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Homazhet do të mbahen në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë,...

Momente drithëruese/ Homazhet për major Tanushin, djali puth arkivolin, merr pjesë në ceremoni edhe vajza 1 vjeçe

më 5.2019 - Sot News

Kanë nisur në këto momente homazhet për major Klodian Tanushin në Muzeun Historik Kombëtar. Të pranishëm në ceremoninë e lamtumirës janë edhe fëmijët e ushtarakut shqiptar që ra në krye të detyrës. Në...

Sot ditë zie në Shqipëri, homazhe për major Tanushin i vrarë në Letoni

më 5.2019 - Alsat-M

Zhvillohen sot në Tiranë homazhet në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në “Camp Adazi” të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Homazhet do të mbahen në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar...

Shqipëria në Zi Kombëtare për major Klodian Tanushin

më 5.2019 - Koha Jone

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën...

FOTO/ Shqipëria në zi kombëtare, krerët e shtetit nderojnë ‘Dëshmorin e Atdheut’, majorin Klodian Tanushi

më 5.2019 - Java News

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën...

Shqipëria në zi kombëtare, zhvillohen homazhet për Klodian Tanushin

më 5.2019 - Albeu

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni . Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni ,...

Ditë zie kombëtare, sot i jepet lamtumira major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Lexo

Ditën e sotme po i jepet lamtumira ‘Dëshmorit të Atdheut’, major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Në nder të komandantit të kontigjentit shqiptar në Letoni...

Fotoja prekëse/ Dy djemtë e major Tanushit pranë arkivolit, puthin për herë të fundit të atin

më 5.2019 - Lexo

Dy djemtë e major Klodian Tanushi, 14 dhe 11 vjeç janë afruar pranë arkivollit dhe kanë “takuar” për herë të fundit të atin e tyre. Në ceremoninë e lamtumirës së major Klodian Tanushit, të pranishëm janë...

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

më 5.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka bërë homazhe pranë arkivolit të major Klodjan Tanushit, i cili ka humbur jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Ai ka thënë se...

Sot ditë zie në Shqipëri, i jepet lamtumira e fundit Klodian Tanushit

më 5.2019 - Koha.mk

Në Shqipëri sot do të jetë ditë zie kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - Tetova Sot

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

U plagos në Letoni, rreshteri i mbijetuar përlotet në homazhet e Klodian Tanushit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Një moment prekës ka qënë ardhja e rreshter Julian Xhevat Kapaj i cili është i vetmi ushtarak që i shpëtoi shpërthimit të minës në Letoni. Mina që shpërtheu i mori jetën në vend nënteatre Zarife Hasanajt...

Sot homazhe për Dëshmorin, Klodian Tanushi. 16 maji zi kombëtare

më 5.2019 - BalkanWeb

Zhvillohen sot homazhe në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Homazhet do të mbahen në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë,...

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

më 5.2019 - KosovaPress

“Në këtë ditë të vështirë, ndaj dhimbjen e ngushëllimet më të sinqerta me nënën, babain, bashkëshorten, tre fëmijët e shtrenjtë dhe ushtarakët shqiptarë, për këtë humbje të pazëvendësueshme”, shkruan Meta...

Meta: Lamtumirë Major Klodian Tanushi!

më 5.2019 - Arbresh

Presidenti Ilir Meta mori pjesë në homazhet e Major Klodian Tanushit, e i cili humbi jetën në Letoni, pas shpërthimit të një mine gjatë një misioni në Camp Adazi. Kreu i Shtetit ndau dhe sot ngushëllimet...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit që humbi jetën në Letoni

më 5.2019 - Portalb

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

Presidenti Meta përulet përpara Majorit Klodian Tanushi: Nderim i thellë për sakrificën, kontributin, patriotizmin e tij!

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka bërë homazhe sot përpara arkivolit të Majorit Klodian Tanushi, Dëshmor i Atdheut, të cilat po zhvillohen në Muzeun Historik në Tiranë. Presidenti Meta më pas shkroi...

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

më 5.2019 - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. “Në këtë ditë të vështirë, ndaj dhimbjen...

Sot homazhe për majorin Klodian Tanushi, 16 maji zi kombëtare

më 5.2019 - Blitz

Zhvillohen sot homazhe në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në Camp Adazi të Letonisë, pas shpërthimit të një mine. Homazhet do të mbahen në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë,...

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

më 5.2019 - AlbPortali

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Loading... “Në këtë ditë të vështirë, ndaj...

Momenti kur djemtë bëjnë homazhe para arvikolit të Major Klodian Tanushi

më 5.2019 - LajmiFundit

Kanë nisur homazhet për Dëshmorin e Atdheut, Major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën disa ditë më parë në Letoni. Ceremonia është duke u zhvilluar në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar ku po marrin...

Flamujt ulen në gjysmë shtizë në nder të major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Arbresh

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushi, i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni. Major Tanushi humbi jetën pas një incidenti të ndodhur më 6 maj në krye të detyrës,...

Ditë zie për Shqipërinë, i jepet lamtumira Majorit Tanushi

më 5.2019 - Opinion

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nder të Majorit Klodian Tanushi, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë gjatë një misioni të NATO-s në Letoni. Ceremonia shtetërore në nder të Majorit do...

Shqipëria sot në zi, i jepet lamtumira major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Koha Jone

Shqipëria mban sot ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në Letoni gjatë një misioni të NATO-s. Në nder të majorit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, në të...

Sot ditë zie në Shqipëri, i jepet lamtumira e fundit Klodian Tanushit

më 5.2019 - Klan Kosova

Në Shqipëri sot do të jetë ditë zie kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin...

Flamuri në gjysmështizë! Shqipëria nderon dëshmorin Klodian Tanushi

më 5.2019 - Lexo

Dita e sotme, datë 16 maj 2019, është ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëtetarja...

Shqipëria në zi, zhvillohen homazhet për Klodian Tanushin

më 5.2019 - LajmiFundit

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Letoni. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën...

Shqipëria në zi kombëtare, sot i jepet lamtumira e fundit major Tanushit

më 5.2019 - Sot News

Shqipëria është sot në zi kombëtare në nderim të majorit Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni të NATO-s në Letoni. Në nderim të majorit Tanushi, ditën e sotme në të gjitha institucionet...

Sot, flamuri në gjysmështizë! Shqipëria nderon dëshmorin Klodian Tanushi

më 5.2019 - Java News

Dita e sotme, datë 16 maj 2019, është ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëtetarja...

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - Arbresh

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u nda nga jeta edhe nëntetarja Zarife Hasanaj. Homazhet po zhvillohen në...

Sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi në Shqipëri

më 5.2019 - Koha.net

Shqipëria do të mbajë sot ditë zie kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të...

E PËRLOTSHME/ Homazhet për Klodian Tanushin, fëmijët e i bëhen burra: lamtumirë baba!

më 5.2019 - Te Sheshi

Dy nga tre fëmijët e ushtarakut të ndjerë, major Klodian Tanushit, janë shfaqur si burra duke e përballur me dinjitet një lamtumirë dhënë babait të tyre që humbi jetën në Letoni. Ushtaraku dibran i NATO-s,...

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin

më 5.2019 - KosovaPress

Homazhet po zhvillohen në muzeun kombëtar, dhe do të vijojnë deri në orën 12:00. Kujtojmë se Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, e shpall...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit që humbi jetën në Letoni

më 5.2019 - Shenja

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

Sot, flamuri në gjysmështizë për Major Klodian Tanushin

më 5.2019 - Java News

Dita e sotme, datë 16 maj 2019, është ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëtetarja...

Shqipëria në zi, i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - RTV 21

Homazhet nga ora 10:00-12:00 Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit që humbi jetën në Letoni

më 5.2019 - GazetaBlic

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit që humbi jetën në Letoni

më 5.2019 - InfoMagazin

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - Infokusi

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

më 5.2019 - Bota Press

Botapress 16 Maj- Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj...

16 maji ditë zie kombëtare për Shqipërinë

më 5.2019 - Arbresh

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare nga Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Nesër në të gjitha institucionet...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit që humbi jetën në Letoni

më 5.2019 - Gazeta Observer

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare.Në nder të major Tanushit,...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - Arbresh

Shqipëria do të mbajë sot zi kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major...

Shqipëria në zi, sot i jepet lamtumira majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - KosovaPress

Vendimi është marrë nga qeveria shqiptare. Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, nesër në të gjitha institucionet publike e private, flamuri kombëtar do të ulet në gjysmështizë....

Ministrja Xhacka mesazh e foto prekëse me djalin e major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Medial

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka beri nje postim prekes ne nderim te figures se major Klodian Tanushit, trupi i te cilit u kthye ne Shqiperi kete te merkure pasi u plagos rende dhe me pas gjeti vdekjen...

Ndarja nga jeta e major Tanushit, e enjtja shpallet ditë zie

më 5.2019 - Fol

Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private,...

Ministrja Xhacka mesazh e foto prekëse me djalin e major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Vizion Plus

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhacka beri nje postim prekes ne nderim te figures se major Klodian Tanushit, trupi i te cilit u kthye ne Shqiperi kete te merkure pasi u plagos rende dhe me pas gjeti vdekjen...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

më 5.2019 - Neshesh

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian...

Nesë në Shqipëri ditë zie kombëtare për nder të major Tanushit

më 5.2019 - Koha.mk

Tiranë, 15 maj – Këshilli i Ministrave të Shqipërisë në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, ka shpallur ditën e nesërme ditë zie kombëtare....

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

më 5.2019 - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për 2 dëshmorët shqiptarë

më 5.2019 - Klan Kosova

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian...

Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie në Shqipëri

më 5.2019 - Koha.net

Këshilli i Ministrave në Shqipëri ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur “Dëshmor i Atdheut” dhe duke e shpallur ditën e enjte,...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes mesazh ngushëllimi Xhaçkës, për ‘Dëshmorët e Atdheut’ Hasanaj e Tanushi, e shërim të shpejtë Kapajt

më 5.2019 - Gazeta Tema

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për vdekjen e dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi në Letoni. “Pranoni...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

më 5.2019 - Gazeta Observer

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, mesazh ngushëllimi për dy ushtarakët e rënë në krye të detyrës

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 15 maj /MEDIAL/ Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve shqiptarë,...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes mesazh ngushëllimi për dy ushtarakët e rënë

më 5.2019 - Shekulli

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve shqiptarë, në krye të detyrës në...

Vdekja e dy ushtarakëve shqiptarë, reagon Sekretari amerikan i Mbrojtjes

më 5.2019 - Opinion

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazhin e tij ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen e jetës së dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi....

Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie në Shqipëri

më 5.2019 - Albinfo

Këshilli i Ministrave në Shqipëri ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur “Dëshmor i Atdheut” dhe duke e shpallur ditën e enjte,...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për dy dëshmorët shqiptarë

më 5.2019 - Insajderi

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian...

Forca Tokësore nderon major Klodian Tanushin

më 5.2019 - Koha Jone

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ditën e sotme me anë të një statusi në rrjetet sociale ka shpërndarë një video teksa njofton se Forcat Tokësore e Shqipërisë nderon komandantin e rënë në krye të detyrës...

Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie në Shqipëri

më 5.2019 - Epoka e Re

Këshilli i Ministrave në Shqipëri ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur “Dëshmor i Atdheut” dhe duke e shpallur ditën e enjte,...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, mesazh ngushëllimi për Hasanajn dhe Tanushin

më 5.2019 - Java News

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar një mesazh ngushëllimi ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen tragjike të jetës së dy ushtarakëve shqiptarë, në krye të detyrës në...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes i shpreh ngushëlimet ministres Xhaçka për humbjen e dy efektivëve

më 5.2019 - LajmiFundit

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahanka i ka  shprehur ngushëllimet ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Shanahan është shprehur...

Ndarja nga jeta e major Tanushit, e enjtja shpallet ditë zie

më 5.2019 - Medial

Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private,...

Major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Shekulli

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie në Shqipëri

më 5.2019 - Alsat-M

Këshilli i Ministrave në Shqipëri ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie në Shqipëri....

Nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Koha Jone

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.  Në nder të...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare në Shqipëri

më 5.2019 - Klan Kosova

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Top Channel

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

Nesër ditë zie në Shqipëri

më 5.2019 - RTV 21

Major Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut” Këshilli i Ministrave nderoi majorin Klodian Tanushin duke e shpallur të ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit,...

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”

më 5.2019 - BalkanWeb

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku ndërroi jetë edhe nëtetarja,...

Ndarja nga jeta e major Tanushit, e enjtja shpallet ditë zie

më 5.2019 - Vizion Plus

Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private,...

Major Klodian Tanushi shpallet 'Dëshmor i Atdheut'

më 5.2019 - Sot News

Komisioni Qendror i Statutit “Dëshmor i Atdheut”, nën drejtimin e ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka shpallur major Klodian Tanushin, “Dëshmor i Atdheut”. Ndërkohë njoftohet se homazhet në nder të...

Major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”, 16 maji shpallet ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Standard

16 maji shpallet ditë zie kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën pas një minë i shpërtheu në Letoni, duke i marrë jetën. Trupi i Tanushit mbërriti sot në atdhe, ndërkohë që e...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - GazetaBlic

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie në Shqipëri

më 5.2019 - Lajm

Këshilli i Ministrave në Shqipëri ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie në Shqipëri....

Major Tanushi “Dëshmor i Atdheut”, 16 Maji ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Opinion

Qeveria ka shpallur ditë zie kombëtare ditën e enjte 16 Maj 2019. Në nder të major Tanushit që humbi jetën gjatë misionit të NATO-s, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, ditën e enjte në të gjitha...

Xhaçka i jep titullin ‘Dëshmor i Atdheut” për babain, djali i Major Klodian Tanushi shkrehet në vaj

më 5.2019 - Lexo

I pranishëm në ceremoninë e pritjes së trupit të pajetë të major Klodian Tanushit, ka qënë edhe djali i tij i madh. Gjatë mbërritjes së trupit në aeroportin e Rinasit, 14-vjeçari është shkrehur në lot...

Ditë zie për major Klodian Tanushin, shpallet “Dëshmor i Atdheut”

më 5.2019 - Koha Jone

Këshilli i Ministrave nderon major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

Shp.ërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ush.tarakut shqiptar

më 5.2019 - Neshesh

Ne oren 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arki.volin me trupin e pa.jetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ne ceremoninë ush.tarake te pritjes...

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”

më 5.2019 - Lexo

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja,...

E enjtja ditë zie kombëtare për të nderuar major Klodian Tanushin

më 5.2019 - Java News

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja,...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Arbresh

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

Major Tanushi që vdiq në Letoni shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare për të në Shqipëri

më 5.2019 - PortaliOnline

Dita e nesërme, datë 16 maj 2019, është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - Sovrani

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

VIDEO/ Mbërrin në atdhe trupi i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 15 maj/MEDIAL- A. Fortuzi/-Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO-s në Letoni, u prit me nderimet më të larta ushtarake...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare në Shqipëri

më 5.2019 - Ekonomia Online

Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major...

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja,...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

më 5.2019 - KosovaPress

Në nder të major Tanushit, komandant i kontingjentit shqiptar në Letoni, nesër në të gjitha institucionet publike e private, flamuri kombëtar do të ulet në gjysmështizë. Gjithashtu, Komisioni Qendror i...

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

më 5.2019 - Koha.mk

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka.

Mbërrin në Atdhe trupi i Majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - Standard

Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, trupi i Major klodian Tanushit, vrarë gjatë misionit të tij në Letoni. Trupi i Major Tanushit është pritur me nderime ushtarake nga Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat...

Arrin trupi i Klodian Tanushit në Tiranë

më 5.2019 - Klan Kosova

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka. Klodian Tanushi ndërroi...

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

më 5.2019 - Top Channel

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka. Top Channel

Momenti kur trupi i pajetë i majorit shqiptar mbërrin në Tiranë

më 5.2019 - GazetaBlic

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka.

Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij të grup-batalionit të NATO-s në Letoni

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 15 maj /MEDIAL- A. Fortuzi/ – Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO-s në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të...

Momenti kur trupi i pa jetë i majorit shqiptar mbërrin në Tiranë

më 5.2019 - GazetaBlic

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka.

Mbërrin në Shqipëri trupi i major Tanushit, ra në krye të detyrës në misionin e NATO-s

më 5.2019 - Alsat-M

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i Klodian Tanushit

më 5.2019 - RTV 21

Në ceremoni ishin të pranishëm familjarë, miq dhe ministrja Xhaçka Në orën 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në...

Mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit. Pritet me nderime ushtarake

më 5.2019 - Koha Jone

Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, trupi i major Klodian Tanushit, vrarë gjatë misionit të tij në Letoni, i shpallur Dëshmor i Atdheut. Arkivoli i Major Tanushit është pritur me nderime ushtarake nga...

LIVE/ Udhëtimi i fundit, mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit

më 5.2019 - BalkanWeb

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë nga...

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

më 5.2019 - Koha.net

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka.

Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit

më 5.2019 - Shekulli

Ka mbërritur sot në Aeroportin e Rinasit trupi i major Klodian Tanushit, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai po pritet në Rinas me nderime ushtarake, nga Ministrja e Mbrojtjes,...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Vizion Plus

Ka mbërritur në atdhë mesditën e kësaj të mërkure trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, komandanti i kontigjentit shqiptar në Letoni, i cili humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Aeroplani...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i Major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Opinion

Ka mbërritur në atdhe trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, i cili humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Ai u përcoll me nderimet më të...

Mbërriti nga Riga në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushi

më 5.2019 - 24 ore

Trupi i pajetë i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO mbërriti në atdhe, ditën e mërkurë më 15 maj 2019. Arkivoli...

LIVE/ Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit

më 5.2019 - Albeu

Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ne...

Përcillet me nderime nga Letonia major Tanushi

më 5.2019 - RTV 21

Trupi i pajete i Tanushit mbërrin në mesditë në Tiranë Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me...

Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit, rënë në misionin në Letoni. Xhaçka, Kollçaku, familja dhe kolegë e presin në aeroport

më 5.2019 - Gazeta Tema

Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ne...

VIDEO/Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Koha Jone

Ka mbërritur në atdhe, trupi i pajetë i majorit, Klodian Tanushit. Komandanti i kontigjentit shqiptar në Letoni, humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Ai u përcoll me nderimet më të larta...

Foto/ Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij në Letoni

më 5.2019 - Top Channel

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Përcillet me nderime nga kolegët e NATO major Tanushi (FOTO LAJM)

më 5.2019 - Albeu

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni , major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Përcillet për në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - BalkanWeb

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Lot në Rinas: kthehet në atdhe i pajeti major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Te Sheshi

Me të njëjtin avion që u kthye e pajetë në atdhe ushtarakja Zarife Hasanaj, mbërriti nga Letonia gjithashtu në atdheun e tij dhe viktima e dytë e një incidenti çminimi, major Klodian Tanushi. I plagosur...

Mbeti i vrarë gjatë misionit në Letoni, përcillet për në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Sot News

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Lexo

Ka mbërritur në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit. Për të pritur trupin e major Tanushit, në Aeroportin “Nënë Tereza” kanë dalë ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, shefi i Shtabit të Përgjithshëm...

Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij të grup-batalionit të NATO në Letoni

më 5.2019 - Koha Jone

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Major KlodianTanushi përcillet nga kolegët e tij të grup-batalionit të NATO në Letoni, ja kur mbërrin në atdhe dhe homazhet

më 5.2019 - Gazeta Tema

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

LIVE/ Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Java News

Ka mbërritur në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit. Për të pritur trupin e major Tanushit, në Aeroportin “Nënë Tereza” kanë dalë ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, shefi i Shtabit të Përgjithshëm...

FOTO/ Kolegët e NATO-s në Letoni përcjellin me nderimet më të larta ushtarake major Tanushin

më 5.2019 - Java News

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Arrin në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Klan Kosova

Mbërrin sot në Tiranë nga Letonia, trupi i majori Klodian Tanushit, i cili ndërroi jetë prej plagëve të shumta shkaktuar nga shpërthimi i një mine gjatë misionit të tij me forcat e NATO. Ministria e Mbrojtjes...

Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij të grup-batalionit të NATO në Letoni

më 5.2019 - Lexo

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Shpërthimi në Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ushtarakut shqiptar

më 5.2019 - Arbresh

Ne oren 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ne ceremoninë ushtarake te pritjes...

Shpërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ushtarakut shqiptar

më 5.2019 - Arbresh

Ne oren 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ne ceremoninë ushtarake te pritjes...

Humbi jetën në Letoni, mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Indeks.mk

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin sot në atdhe datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime...

Momenti kur trupi i pajetë i majorit shqiptar mbërrin në Tiranë

më 5.2019 - Bota Press

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka. VIDEO

Mbërrin në Shqipëri trupi i major Tanushit, ra në krye të detyrës në misionin e NATO-s

më 5.2019 - InfoMagazin

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Shpërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ushtarakut shqiptar

më 5.2019 - AlbPortali

Ne oren 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Loading... Ne ceremoninë ushtarake...

Shpërthimi ne Letoni, mbërrin në Shqipëri trupi i pajetë i ushtarakut shqiptar

më 5.2019 - Fakti Ditor

Ne oren 13:00 avioni ushtarak solli në Shqipëri arkivolin me trupin e pajetë të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ne ceremoninë ushtarake te pritjes...

Mbërrin trupi i major Tanushit në Tiranë

më 5.2019 - Ekonomia Online

Trupi i major Klodian tanushit ka mbërritur në Tiranë para pak minutash. Në aeroport ndodhen shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ministrja Olta Xhaçka. https://www.facebook.com/xhackaolta/videos/212...

Mbërrin në atdhe, trupi i Major Klodian Tanushit, pritet me nderime ushtarake

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, trupi i Major Klodian Tanushit, vrarë gjatë misionit të tij në Letoni. Arkivoli i Major Tanushit është pritur me nderime ushtarake nga Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat...

Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij në Letoni

më 5.2019 - Periskopi

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Humbi jetën në Letoni, mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 15 maj/MEDIAL/-Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin sot në atdhe datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet...

Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i Klodian Tanushit…

më 5.2019 - Standard

Sot mbërrin në atdhe, trupi i pajetë i major, Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Trupi i tij do të mbërrijë në orën 12:45, me avion ushtarak dhe do...

Major Tanushi përcillet nga kolegët e tij në Letoni

më 5.2019 - KosovaPress

Efektivë të nëntë vendeve pjesëmarrëse në misionin “enhanced Forward Presence”, përfshirë Letoninë, përcollën në Aeroportin e Rigës arkivolin e mbuluar me flamurin kombëtar, me trupin e major Tanushit,...

Major Klodian Tanushi përcillet me nderime nga kolegët e NATO-s në Letoni

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Humbi jetën në Letoni, mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Tetova Sot

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin sot në atdhe datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime...

Ra në detyrë në Letoni, trupat e NATO-s përcjellin me nderime trupin e Klodian Tanushit

më 5.2019 - LajmiFundit

Komandanti i kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik, u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij. Efektivë...

Mbërrin sot në Shqipëri trupi i Majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - Opinion

Do të mbërrijë gjatë ditës së sotme në atdhe trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në një mision të NATO-s në Letoni. Trupi i Majorit do të mbërrijë në orën 12:45 përmes një avioni...

Arrin në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Mbërrin sot në Tiranë nga Letonia, trupi i majori Klodian Tanushit, i cili ndërroi jetë prej plagëve të shumta shkaktuar nga shpërthimi i një mine gjatë misionit të tij me forcat e NATO. Ministria e Mbrojtjes...

Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Koha Jone

Sot mbërrin në atdhe, trupi i pajetë i major, Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Trupi i tij do të mbërrijë në orën 12:45, me avion ushtarak dhe do...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Albeu

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit , i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme (15 maj, ora 12.45), me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Trupi i majorit shqiptar që humbi jetën në Letoni, mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - GazetaBlic

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Shekulli

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, mbërrin ditën e sotme në atdhe. Major Tanushi ndërroi jetë në spital, gjatë një shpërthimi në misionin e NATO-s në Letoni Bëhet e ditur se në aeroportin “Nënë Tereza”...

Trupi i pajetë i major Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Koha.net

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin në Tiranë mesditën e sotme me aeroplan ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Mbërrin sot trupi i pajetë i majorit Klodian Tanushi

më 5.2019 - Vizion Plus

Trupi i pajetë i majorit, Klodian Tanushi do të mbërrijë paraditen e kësaj të mërkure në Tiranë. Trupi do të mbërrijë në Aeroportin “Nënë Tereza” rreth orës 12:45 me avion ushtarak ndërsa në nder të tij...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - RTV 21

Të enjten, homazhe dhe ceremoni shtetërore për majorin Tanushi Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me...

Humbi jetën në Letoni, mbërrin sot në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit

më 5.2019 - Lexo

Sot mbërrin në atdhe, trupi i pajetë i major, Klodian Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Trupi i tij do të mbërrijë në orën 12:45, me avion ushtarak dhe do...

Trupi i pajetë i major Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Illyria

Tiranë, 15 maj 2019 – Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, i cili e humbi jetën në krye të detyrës, gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin në Tiranë sot në mesditë. n e sotme me aeroplan ushtarak...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Infokusi

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Humbi jetën në Letoni/ Mbërrin sot në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Java News

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e së mërkurës rreth orës 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Mbërrin sot në Rinas me avion ushtarak, trupi i pajetë i Major Klodian Tanushit

më 5.2019 - LajmiFundit

Mbërrin sot në Tiranë nga Letonia, trupi i majori Klodian Tanushit, i cili ndërroi jetë prej plagëve të shumta, shkaktuar nga shpërthimi i një mine gjatë misionit të tij me forcat e NATO. Ministria e Mbrojtjes...

Mbërrin sot në Rinas me avion ushtarak, trupi i Klodian Tanushit

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Mbërrin sot në Tiranë trupi i majori Klodian Tanushit, i cili ndërroi jetë në Letoni, pas shpërthimit të një mine gjatë misionit me forcat e NATO. Ministria e Mbrojtjes njoftoi se trupi i pajetë i major...

Mbërrin sot në Atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Ekonomia Online

Mbërrin sot në Shqipëri trupi i major Klodian Tanushit Pritet që sot të mbërrije në Shqipëri trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Trupi...

Trupi i pajetë i major Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - InfoMagazin

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni, mbërrin në Tiranë mesditën e sotme me aeroplan ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Arbresh

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Gazeta Observer

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - Periskopi

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe mesditën e sotme me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushit mbërrin sot në Tiranë

më 5.2019 - KosovaPress

Homazhet për Dëshmorin e Atdheut major Klodian Tanushi dhe më pas Ceremonia Shtetërore, do të zhvillohen ditën e enjte, datë 16 maj, ora 10:00 - 12:00, tek Muzeu Historik Kombëtar. Menjëherë pas përfundimit...

Nesër mbërrin në Tiranë trupi i pajetë i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Shekulli

Nesër mbërrin në Tiranë trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, i cili mbeti i vrarë në krye të detyrës gjatë një misioni të NATO-s në Letoni. Ashtu siç ishte bërë e ditur edhe më parë, trupi i majorit...

Nesër sillet në atdhe trupi i major Klodian Tanushit, të enjten homazhet te Muzeu

më 5.2019 - Gazeta Tema

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Nesër mbërrin në Shqipëri trupi i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Opinion

Ditën e mërkurë në orën 12:45 do të mbërrijnë Shqipëri trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni. Mësohet se në aeroportin “Nënë Tereza” do të...

Mbërrin nesër në Tiranë trupi i major Klodian Tanushit

më 5.2019 - BalkanWeb

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Trupi i major Klodian Tanushit, të mërkurën në Tiranë

më 5.2019 - Koha Jone

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Nesër sillet në atdhe trupi i komandantit që ndërroi jetë në Letoni, të enjten homazhet te Muzeu

më 5.2019 - Lexo

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Detaje / Nesër sillet në Atdhe trupi i Major Klodian Tanushit

më 5.2019 - Java News

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, mbërrin nesër në Tiranë

më 5.2019 - Gazeta Telegraf

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

Trupi i major Klodian Tanushit vjen të mërkurën në Tiranë

më 5.2019 - LajmiFundit

Trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në atdhe ditën e mërkurë, datë 15 maj, ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK