http://kariera.mk

Betohen 12 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, numri shkon në 121

më 5.2019 - Koha.net

Tiranë, 16 maj – 12 deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke e çuar kështu në 121 numrin e deputetëve të pozitës e të opozitës, nga 140, sa parasheh Kushtetuta. Pasi morën mandatin...

FOTO+EMRAT/ Opozita e Rilindur! nga Eljo Hysko e deri tek…….

më 5.2019 - Standard

Seanca plenare e kësaj të enjteje nisi me betimin e 12 deputetëve, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë...

Kuvendi i Shqipërisë me 12 deputetë të rinj, njëri i komunitetit maqedonas

më 5.2019 - Alsat-M

Seanca plenare e kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, nisi me betimin e 12 deputetëve të rinj, 8 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë...

Betohen 12 deputetë të rinj të Parlamentit/ EMRAT

më 5.2019 - Medial

12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re. Florenc Spaho, Ardit Konomi, Adriana...

EMRAT/ Betohen 10 deputetët e rinj të Kuvendit

më 5.2019 - Albeu

Deputetët e rinj janë betuar sot gjatë seancës së radhës të Kuvendit të Shqipërisë. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë për kryetarë...

Betohen 12 deputetë të rinj të Parlamentit/ EMRAT

më 5.2019 - Vizion Plus

12 deputetë të rinj kanë bërë betimin këtë të enjte në Kuvend duke marrë zyrtarisht mandatet. Mes deputetëve të betuar 4 janë nga radhët e PS dhe 8 nga opozita e re. Florenc Spaho, Ardit Konomi, Adriana...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS

më 5.2019 - Alsat-M

Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga...

12 deputetë të rinj i shtohen Kuvendit

më 5.2019 - Koha Jone

Kuvendi e nisi me seancën e kësaj të enjteje, me betimin e 12 deputetëve, nga radhët e opozitës dhe të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë...

Deputetët e rinj betohen në Kuvendin e Shqipërisë

më 5.2019 - Klan Kosova

Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin deputetë nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri, Selami Jenisheri, Besnik Troplini...

Betohen 12 deputetët e rinj, Kuvendit i mbeten edhe 19 karrige “të lira”

më 5.2019 - Koha Jone

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë...

Betohen 12 deputetë të rinj në Kuvendin e Shqipërisë (Emrat)

më 5.2019 - Shekulli

Po zhvillohet sot seanca e radhës së Kuvendit, ku po betohen 12 deputetë të rinj, tre prej të cilëve pjesë e mazhorancës. Me betimin e deputetëve të rinj numri i ligjvënësve shkon tanimë në 112, në një...

11 deputetë të rinj i shtohen Kuvendit

më 5.2019 - Koha Jone

Kuvendi e nisi me seancën e kësaj të enjteje, me betimin e 11 deputetëve, 7 nga radhët e opozitës dhe 4 të tjetër nga mazhoranca të cilët kanë zëvendësuar ish-deputetët socialistë që garojnë për kryebashkiakë...

Parlamenti vazhdon të mbushet

më 5.2019 - Opinion

Deputetët e rinj nga PD-LSI si dhe PS janë betuar këtë të enjte në Kuvend. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend, që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojnë për kryetarë bashkie...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët e rinj që u betuan në Kuvend

më 5.2019 - BalkanWeb

Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, bënë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, janë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik Troplini të dalë...

I dhanë ‘goditjen’ e fortë Bashës dhe Kryemadhit, marrin sot vendimin përfundimtarë 10 deputetët e rinj, 6 ‘tradhtarët’ e LSI e PD

më 5.2019 - Sot News

Mësohet gjithashtu se ditën e sotme, përpara fillimit të seancës plenare do të mblidhet sërish Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, i cili do t’u japë mandatin edhe 7 deputetëve të tjerë,...

Betohen 12 deputetë në Kuvendin e Shqipërisë, numri shkon në 121

më 5.2019 - Ekonomia Online

Tiranë, 16 maj – 12 deputetë të rinj janë betuar sot në Kuvendin e Shqipërisë, duke e çuar kështu në 121 numrin e deputetëve të pozitës e të opozitës, nga 140, sa parasheh Kushtetuta. Pasi morën mandatin...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët që betohen sot në Kuvend

më 5.2019 - BalkanWeb

Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik...

Nga maxhoranca e opozita, deputetët e rinj që betohen sot në Kuvend

më 5.2019 - Koha Jone

Në ndryshim nga seancat e kaluara sot në parlament, pritet të bëjnë betimin si deputetë si nga opozita ashtu edhe nga maxhoranca. Nga radhët e opozitës, do të jenë Halil Valteri ,Selami Jenisheri, Besnik...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS

më 5.2019 - InfoMagazin

Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga...

12 deputetë betohen në Kuvend, numri shkon në 121

më 5.2019 - Epoka e Re

Pasi kanë marrë mandatin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) si pasojë e vendeve të lira të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e Partisë Demokratike (PD) dhe Lëvizjes Socialiste për...

EMRAT/ Betohen 12 deputetët e rinj, Kuvendit i mbeten edhe 19 karrige “të lira”

më 5.2019 - Java News

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë...

Socialistë dhe opozitarë! Betohen 12 deputetët e rinj në Kuvend (Emrat)

më 5.2019 - Lexo

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë...

Zbardhen emrat e 10 deputetëve të rinj që futen sot në Kuvend, ja ‘tradhtarët’ e LSI dhe PD

më 5.2019 - Sot News

Në Kuvendin e Shqipërisë pritet të hyjnë edhe 10 deputetë të rinj. Ditën e djeshme është mbledhur në Kryesinë e Kuvendit, Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet, i cili shqyrtoi dhënien e mandatit...

EMRAT/ Betohen 12 deputetët e rinj, mbeten edhe 19 karrige “të lira” në Kuvend

më 5.2019 - Java News

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë ditën e sotme nisi me betimin e deputetëve të rinj. Nga socialistët futen katër emra të rinj në Kuvend që zëvendësojnë të larguarit që kanë vendosur të kandidojë...

EMRAT/ Betohen 12 deputetët e rinj në Parlament, katër të PS

më 5.2019 - LajmiFundit

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me betimin e 12 deputetëve të rinj, në radhët e mazhorancës dhe opozitës. Nga radhët e Partisë Socialiste janë katër deputetët e rinj të cilët hyjnë në Kuvend, duke...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS

më 5.2019 - Gazeta Observer

Pasi morën mandatin nga KQZ si pasojë e vakancave të krijuara pas dorëzimit të mandatit nga deputetët e PD dhe LSI, sot në Kuvend janë betuar 12 deputetë, përfshirë edhe ata nga Partia Socialiste. Nga...

Shqipëri, betohen 12 deputetë të rinj, 4 nga PS

më 5.2019 - KosovaPress

Nga lista e Partisë Demokratike janë betuar Selami Jenisheri, Besnik Troplini, Krenar Rryçi, Kostaq Papa dhe Halit Valteri. Nga lista e Lëvizjes Socialiste për Integrim janë betuar Suzana Topi, Vasil Strejovski...

Vijojnë ndryshimet në Parlament, 10 deputetë të rinj të PD-PS-LSI marrin mandatet, firojnë kandidatët e Bashës dhe Kryemadhit

më 5.2019 - Sot News

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se janë drejt zhdukjes totale. “Rebelët” nga të dyja partitë opozitare po shtohen nga dita në ditë, duke bërë që të plotësohen të gjitha vendet...

Shqipëri, betohen deputetët e rinj

më 5.2019 - Arbresh

Këtë të enjte janë betuar në Kuvend deputetët e rinj. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës. Lista së deputetëve...

Djegia e mandateve dhe precedenti

më 5.2019 - Shekulli

Rudi Erebara Djegia e mandateve deri tani po shihet si precedent që do të sjellë pasoja negative. Edhe nuk ka asgjë të gabuar në këtë këndvështrim. Çdo gjë e re që bie ndesh me praktikën tradicionale në...

Zëvendësohen deputetët e PS-së, marrin mandatet Eljo Hysko dhe tre të tjerë

më 5.2019 - Albeu

reu i FRESSH Eljo Hysko , zv/ministrja e Shëndetësisë Adriana Jaku, Ardit Konomi dhe Florenc Spaho kanë marrë mandatet e deputetëve ditën e sotme nga KQZ. Kjo erdhi pasi 4 deputetë lanë mandatet pasi do...

Lanë mandatin për të garuar për kryebashkiakë, ja kush i zëvendëson

më 5.2019 - Medial

Pesë emra të rinj në radhët e socialistëve pritet që të shtohen në Parlament. Adriana Jaku, Eljo Hysko, Ardit Konomi, Laert Duro dhe Florenc Spaho do të zëvendësojnë në Kuvend, Pjerin Ndreun, Rakip Sulin,...

Lanë mandatet për bashkitë, kush janë katër deputetët e rinj që hyjnë në Kuvend (Emrat)

më 5.2019 - Lexo

KQZ ju ka dhënë mandatin katër kandidatëve nga listat e PS, të cilët zëvendësojnë deputetët që u larguan nga Parlamenti për të garuar për kryetarë bashkie në zgjedhjet lokale të qershorit. 4 deputetët...

Shqipëri, lanë mandatin për të garuar për kryebashkiakë, ja kush i zëvendëson

më 5.2019 - Portalb

Pesë emra të rinj në radhët e socialistëve pritet që të shtohen në Parlament, njofton VizionPlus. Adriana Jaku, Eljo Hysko, Ardit Konomi, Laert Duro dhe Florenc Spaho do të zëvendësojnë në Kuvend, Pjerin...

Lanë mandatin për të garuar për kryebashkiakë, ja kush i zëvendëson

më 5.2019 - Vizion Plus

Katër emra të rinj në radhët e socialistëve pritet që të shtohen në Parlament. Adriana Jaku, Eljo Hysko, Ardit Konomi dhe Florenc Spaho do të zëvendësojnë në Kuvend, Pjerin Ndreun, Rakip Sulin, Ilir Xhakollin...

Zëvendësojnë deputetët në garë për bashkitë, kush hyn në parlament

më 5.2019 - BalkanWeb

Janë katër emra të rinj që do të bëhen pjesë e parlamentit për herë të parë pas kandidimit të katër deputetëve për kryetarë bashkie nga Partia Socialiste. Burime për “BalkanWeb” bënë me dije se KQZ ka...

KQZ u jep mandatet tre kandidatëve, shkon në 112 numri i deputetëve

më 5.2019 - Shekulli

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u dha sot mandatet tre kandidatëve në lista të cilët kishin dorëzuar formularët e dekriminalizimit. Me betimin e tre deputetëve të rinj gjatë seancës parlamentare të së enjtes...

Dorëheqja e 4 deputetëve të PS, ja kush janë emrat e rinj që i zëvendësojnë (Nga vëllai i moderatorit të ‘Tv Klan’, tek zv.ministrja e Shëndetësisë)

më 5.2019 - Sot News

Katër deputetë të PS dhanë dorëheqjen për të kandiduar në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Deputetët janë zëvendësuar sot nga katër të tjerë duke marrë miratimin e KQZ. Kështu, Rakip Suli la mandatin...

Nesër betohen në kuvend 6 deputetë të PD dhe LSI

më 5.2019 - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë gjatë ditës së sotme mandatin e deputetit tre kandidantëve 1 nga radhët e PD-së dhe 2 nga  LSI. Tre deputetët më të rinj të Kuvendit janë Halit Valteri për Partinë...

Tre kandidatë të tjerë nga listat e PD e LSI marrin mandatin e deputetit

më 5.2019 - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve I ka dhënë mandatin e deputetit edhe tre kandidatëve të tjerë nga listat e PD e LSI. Halit Valteri, Edmond Stojku e Vasil Sterjovski pritet që të betohen në seancën e ardhshme...

Parlamentit të Shqipërisë i mungojnë edhe 20 deputetë, pas djegjegies së mandatave të opozitës

më 5.2019 - Koha.net

Dy kandidatë nga radhët e LSI-së dhe një nga PD kanë marrë mandatin e deputetit nga KQZ. Burime nga mediat bëjnë me dije se deputetët më të rinj të Kuvendit janë Halit Valteri si përfaqësues i Partisë...

Këta janë 10 deputetët e rinj që do të betohen nesër në parlament

më 5.2019 - Java News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot në mbledhje mori disa vendime të rëndësishme, nga regjistrimi i kandidatëve të PS-së për kryebashkiakë në 30 qershor, dhënien e mandateve për katër emra të rinj nga listat...

Lanë mandatin për të garuar për kryebashkiakë, ja kush i zëvendëson

më 5.2019 - Gazeta Observer

Pesë emra të rinj në radhët e socialistëve pritet që të shtohen në Parlament. Adriana Jaku, Eljo Hysko, Ardit Konomi, Laert Duro dhe Florenc Spaho do të zëvendësojnë në Kuvend, Pjerin Ndreun, Rakip Sulin,...

Opozita drejt rrënimit? Edhe tre deputetë të tjerë “tradhtojnë” Bashën e Monikën, marrin mandatin nga KQZ (Emrat)

më 5.2019 - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dorëzuar mandatin e deputetit  dy  kandidatëve të tjerë nga radhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një nga PD. Mësohet se dy deputetët më të rinj të Kuvendit...

KQZ u jep mandatet tre deputetëve të rinj

më 5.2019 - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë gjatë ditës së sotme mandatin e deputetit tre kandidantëve 1 nga radhët e PD-së dhe dy nga  LSI. Tre deputetët më të rinj të Kuvendit janë Halit Valteri për Partinë...

KQZ iu jep mandatin, tre deputetë të rinj në parlament (Emrat)

më 5.2019 - BalkanWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dorëzuar mandatin e deputetit  dy  kandidatëve të tjerë nga rradhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një nga PD. Burime për “BalkanWeb” bëjnë me dise se dy deputetët...

KQZ u jep mandatin, tre kandidatë nga listat e PD dhe LSI hyjnë në Kuvend

më 5.2019 - LajmiFundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë mandatin e deputetit edhe tre kandidatëve të tjerë nga listat e PD e LSI. Halit Valteri, Edmond Stojku e Vasil Sterjovski pritet që të betohen në seancën e ardhshme...

KQZ u jep mandatet, kush janë 3 deputetët e rinj në parlamentin shqiptar

më 5.2019 - Lexo

Shtohet numri i deputetëve nga radhët e opozitës në parlament. Dy deputetët më të rinj të kuvendit janë Halit Valteri si përfaqësues i Partisë Demokratike në Tiranë dhe Vasil Sterjofski si përfaqësues...

KQZ u jep mandatet, kush janë 3 deputetët e rinj në parlamentin shqiptar

më 5.2019 - Java News

Shtohet numri i deputetëve nga radhët e opozitës në parlament. Dy deputetët më të rinj të kuvendit janë Halit Valteri si përfaqësues i Partisë Demokratike në Tiranë dhe Vasil Sterjofski si përfaqësues...

KQZ u jep mandatin 3 deputetëve të rinj nga listat e PD-LSI, Basha dhe Kryemadhi në alarm

më 5.2019 - Sot News

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim duket se po shkojnë drejt humnerës. Pas disa ditësh pushim, për PD dhe LSI është rikthyer sërish makthi i dezertimeve. Kjo pasi ditën e djeshme Komisioni...

Kandidatët e 30 qershorit/ Bindja në 25 bashki, 7 kandidatë të pavarur

më 5.2019 - Top Channel

Ora 24:00 e të hënës ishte afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për kryetar bashkish dhe antarëve të këshillave bashkiak për zgjedhjet e 30 Qershorit. PD dhe LSI, nuk kanw dërguar asnjë emër në...

Zgjedhjet e 30 Qershorit, përballë mazhorancës edhe 7 kandidatë të pavarur

më 5.2019 - Lexo

Ora 24:00 e të hënës ishte afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për kryetar bashkish dhe antarëve të këshillave bashkiak për zgjedhjet e 30 Qershorit. PD dhe LSI, nuk kanw dërguar asnjë emër në...

Zgjedhjet e 30 Qershorit, përballë mazhorancës edhe 7 kandidatë të pavarur

më 5.2019 - Java News

Ora 24:00 e të hënës ishte afati i fundit i regjistrimit të kandidatëve për kryetar bashkish dhe antarëve të këshillave bashkiak për zgjedhjet e 30 Qershorit. PD dhe LSI, nuk kanw dërguar asnjë emër në...

Balliu: Nëse nuk do ishte asgjësuar Gjykata Kushtetuese nuk do ishin djegur mandatet

më 5.2019 - Koha Jone

Lëvizja politike e opozitës për djegien e mandateve ishte e detyruar nga asgjësimi i Gjykatës Kushtetuese. Djegia e mandateve nuk do të thotë që ata nuk janë deputetë në kuptimin politik, nëse do të kishte...

KQZ u jep mandatin dy ish aleatëve të Bashës dhe një nga LSI (EMRAT)

më 5.2019 - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit Selami Jenishehrit, Besnik Troplinit dhe Suzana Topit. Suzana Topi është kandidate në listën e Elbasanit nga radhët e LSI, ndërsa Kuvendit...

KQZ u jep mandatin tre deputetëve të rinj nga listat PD-LSI

më 5.2019 - Lexo

Ditën e sotme kanë marrë mandatin e deputetit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tre kandidatë të rinjë. Përkatësisht KQZ i ka dhënë mandatin Suzana Topit nga lista e LSI-së në Elbasan, ndërsa nga lista...

KQZ u jep mandatin tre deputetëve të rinj nga listat PD-LSI

më 5.2019 - Java News

Ditën e sotme kanë marrë mandatin e deputetit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tre kandidatë të rinjë. Përkatësisht KQZ i ka dhënë mandatin Suzana Topit nga lista e LSI-së në Elbasan, ndërsa nga lista...

“Gazeta Shqip” zbulon draftmarrëveshjen, opozita në Shqipëri do rikthimin në Parlament

më 5.2019 - Koha.net

Një draftmarrëveshje për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri është siguruar nga “Gazeta Shqip”. Marrëveshja e përbërë nga 7 pika kryesore është pjesë e propozimit të opozitës, si kusht kryesor për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK