http://kariera.mk

Pension shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët

më 5.2019 - Vizion Plus

Rreth 23 400 minatorë, naftëtarë dhe metalurgë, do të përfitojnë pension shtesë. Projekt ligji që parashikon këtë trajtim financiar, është diskutuar në komisionin parlamentar për Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë....

Ndryshon ligji i naftëtarëve dhe minatorëve, kategori të reja në listën e përfituesve, të aksidentuarve në punë u njihet automatikisht vjetërsia e punës

më 5.2019 - Sot News

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave bëri dje disa ndryshime në projektligjin “Për trajtimin financiar, suplementar, të punonjësve që kanë punuar në miniera në nëntokë, të punonjësve të industrisë së naftës...

Ja cfarë përfitojnë minatorët, naftëtarët dhe metalurgët nga ligji i ri

më 5.2019 - Opinion

Projektligji që i hap rrugën trajtimit financiar shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët u miratua sot nga Komisioni i Ekonomisë. Ligji i ri parashikon daljen në pension në moshën 55 vjeç për punonjësit...

Miratohet ligji që ju jep përfitime shtesë: minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve

më 5.2019 - Top Channel

Minatorët, punonjësit e naftës dhe metalurgët do të marrin një sërë përfitimesh financiare nga buxheti i shtetit. Komisioni i Ekonomisë miratoi një ligj, i cili u jep trajtim të posaçëm financiar këtyre...

Pensionet për naftëtarët, metalurgët dhe minatorët, Ahmetaj: Përfitimet për 3 kategoritë

më 5.2019 - Koha Jone

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj njoftoi se gjatë ditës së sotme në Komisionin e Ekonomisë  u diskutua Projekt Ligji për Trajtimin Financiar shtesë të profesioneve të veçanta, minatorëve,...

‘Mbajtëm një premtim të madh’, Komisioni i Ekonomisë miraton projekt-ligjin për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët

më 5.2019 - Lexo

Ditën e sotme në Kryesinë e Kuvendit është mbledhur Komisioni i Ekonomisë për tu diskutuar Trajtimit Financiar shtesë për profesionet e veçanta të minatorëve, naftëtarëve dhe metalurgëve. Në këtë mbledhje...

Diskutime të forta/ Ish-ministri i Ramës jep lajmin e shumëpritur: Ndryshim i moshës dhe rritje pensioni për...

më 5.2019 - Sot News

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj bën me dije se sot u diskutua për Projekt Ligjin për Trajtimin Financiar shtesë të profesioneve të veçanta, minatorët, naftëtarët dhe metalurgët. Sipas Ahmetaj,...

Pr. Ligji i Trajtimit Financiar shtesë për profesione të veçanta: Ja si do të përfitojnë minatorët, naftetarët dhe metalurgët

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga Arben Ahmetaj Sot në Komisionin e Ekonomisë diskutuam Pr. Ligjin për Trajtimin Financiar shtesë të profesioneve të vecanta, minatorët, naftetarët dhe metalurgët. Ky pr.ligj synon të mbulojë me përfitim...

Pr.ligji/ Ahmetaj:Ndryshime me rëndësi për minatorët e metalurgët

më 5.2019 - BalkanWeb

TIRANË Komisioni i Ekonomisë dhe Financave mbajti sot mbledhjen e radhës, për të shqyrtuar projekt-ligjet për minatorët dhe metalurgët. Ministri i Financave Arben Ahmetaj lexoi nen për nen ndryshimet që...

Pr. Ligji i Trajtimit Financiar shtesë për profesione të veçanta: Ja di so të përfitojnë minatorët, naftetarët dhe metalurgët

më 5.2019 - Gazeta Tema

Nga Arben Ahmetaj Sot në Komisionin e Ekonomisë diskutuam Pr. Ligjin për Trajtimin Financiar shtesë të profesioneve të vecanta, minatorët, naftetarët dhe metalurgët. Ky pr.ligj synon të mbulojë me përfitim...

Miratohet në komision ligji për naftëtarët, metalurgët dhe minatorët, ja kategoritë finale që do të përfitojnë trajtim financiar suplementar

më 5.2019 - Sot News

Komisioni parlamentar i Punës dhe Çështjeve Sociale ka miratuar dje nen për nen dhe në tërësi ligjin për trajtim suplementar financiar të minatorëve, metalurgëve dhe naftëtarëve. Pas vendimit të së enjtes...

Pension suplementar për metalurgët, minatorët e naftëtarët, Sala: Kontribut i shtetit për përmirësimin e jetës së tyre

më 5.2019 - Medial

TIRANË, 20 maj /MEDIAL/- 23400 punonjës të industrisë metalurgjike, minierave e naftës dhe gazit, përfitojnë në total 140 milionë dollarë, pension suplementar nga buxheti i shtetit për një periudhë 10-vjeçare....

Projektligji/ 23 400 minatorë, naftëtarë dhe metalurgë do të përfitojnë pension shtesë

më 5.2019 - Koha Jone

Rreth 23 400 minatorë, naftëtarë dhe metalurgë do të përfitojnë pension shtesë. Pr/ligji që parashikon këtë trajtim financiar është diskutuar në komisionin parlamentar për Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë....

Projektligji/ Pension shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët

më 5.2019 - Albeu

Rreth 23 400 minatorë, naftëtarë dhe metalurgë do të përfitojnë pension shtesë. Pr/ ligji që parashikon këtë trajtim financiar është diskutuar në komisionin parlamentar për Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK