http://kariera.mk

TURQIA PO PËRGATITET PËR SANKSIONET E SHBA-SË

më 5.2019 - Klan Macedonia

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

Bleu sisteme ruse, Turqia i përgjigjet paralajmërimit të SHBA-së: Ne po përgatitemi, do …

më 5.2019 - Sot News

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

Ultimatumi amerikan për Turqinë

më 5.2019 - InfoMagazin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Turqisë dy javë të heqin dorë nga blerja e sistemeve kundërajrore ruse S-400 në favor të sistemit amerikan “Patriot”, ka kumtuar televizioni amerikan CNBC,...

Turqia po përgatitet për sanksionet e SHBA-së

më 5.2019 - Opinion

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

Rusia: Marrëveshja S-400 është e kryer

më 5.2019 - Medial

Zëdhënësi i Kremlimit, Dimitriy Peskov, e ka cilësuar si negativ qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) kundrejt Turqisë në lidhje me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes raketore S-400, raporton...

Sistemi S-400 rus/ Turqia përgatitet ndaj sanksioneve të SHBA-së

më 5.2019 - Java News

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

Turqia po përgatitet për sanksionet e SHBA-së

më 5.2019 - Evropa e Lirë

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

Bleu sisteme ruse, S-400, Turqia përgatitet për sanksionet e SHBA-së

më 5.2019 - Gazeta Tema

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

Turqia po përgatitet për sanksionet e SHBA

më 5.2019 - Insajderi

Megjithatë ai ka përmendur edhe atë që e ka cilësuar si rritje të “kompromisit” me Uashingtonin për këtë çështje. Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Ankarasë që të anulojë blerjen e sistemeve ruse për...

Ultimatumi amerikan për Turqinë

më 5.2019 - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Turqisë dy javë të heqin dorë nga blerja e sistemeve kundërajrore ruse S-400 në favor të sistemit amerikan “Patriot”, ka kumtuar televizioni amerikan CNBC,...

Rusia: Marrëveshja S-400 është e kryer

më 5.2019 - Gazeta e re

Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitry Peskov, kritikoi pozicionin e SHBA-së lidhur me blerjen e sistemit S-400, duke thënë se ky qëndrim i Washingtonit është i papranueshëm. Zëdhënësi i Kremlimit, Dimitriy Peskov,...

Turqia po përgatitet për sanksionet e ShBA-së

më 5.2019 - Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Shtetet e Bashkuara do të vendosin sanksione ndaj këtij shteti, për shkak të blerjes së sistemeve ruse, S-400....

“Qetësi pas stuhisë”, Turqia: me SHBA po përparohet në negociatat për S-400 dhe F-35

më 5.2019 - Te Sheshi

Ministri turk i Mbrojtjes Hulusi Akar tha se ai sheh përmirësim në negociatat me Shtetet e Bashkuara për blerjen e sistemit rus të raketave S-400 dhe gjauajtësve amerikanë F-35. Megjithatë, shefi i mbrojtjes...

Ultimatumi amerikan për Turqinë

më 5.2019 - KosovaPress

“Deri në fund të javës së parë të qershorit Turqia duhet të anulojë marrëveshjen me Rusinë në vlerë prej disa miliardë dollarësh dhe në vend të kësaj të blejë sistemet për mbrojtje kundër raketave “Patriot”...

Ultimatumi amerikan për Turqinë

më 5.2019 - Insajderi

“Deri në fund të javës së parë të qershorit Turqia duhet të anulojë marrëveshjen me Rusinë në vlerë prej disa miliardë dollarësh dhe në vend të kësaj të blejë sistemet për mbrojtje kundër raketave “Patriot”...

Erdogan: Turqia mund të bashkohet me Rusinë në prodhimin e sistemit raketor S-500

më 5.2019 - Lajm

Presidenti i Turqisë , Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar se pas furnizimit të Turqisë me sistemin raketor S-400 egziston mundësi e madhe që Rusia dhe Turqia ti bashkojë forcat dhe të fillojnë prdhimin...

Erdogan: Turqia mund të bashkohet me Rusinë në prodhimin e sistemit raketor S-500

më 5.2019 - InfoMagazin

Presidenti i Turqisë , Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar se pas furnizimit të Turqisë me sistemin raketor S-400 egziston mundësi e madhe që Rusia dhe Turqia ti bashkojë forcat dhe të fillojnë prdhimin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK