http://kariera.mk

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

më 6.2019 - Medial

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se aleatët e PD të takohen...

Basha takon aleatët para nisjes së konsultimeve me Metën

më 6.2019 - TV21

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi u mbyll ne oren 12: 49 dhe vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën...

Aleatët i shkuan me urgjencë në zyrë Bashës, Dash Shehi zbulon çfarë ndodhi

më 6.2019 - Sot News

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e tij. Mësohet se takimi është bërë në selinë e Partisë Demokratike dhe në fokus të bisedimeve ka qenë aksionin opozitar. Pas mbarimit...

Data e re e zgjedhjeve/ Aleatët e PD, takim me Bashën

më 6.2019 - Top Channel

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve...

Basha mbledh aleatët në selinë e PD-së…

më 6.2019 - Standard

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Basha porosit aleatët para takimit me Metën

më 6.2019 - Vizion Plus

Kreu Demokrat, Lulzim Basha ka zhvilluar mesditën e kësaj të mërkure një takim me krerët e partive aleate. Takimi është mbajtur në selinë blu dhe ka ardhur vetëm pak orë para se aleatët e PD të takohen...

Në pritje të takimit me Presidentin Meta, Basha mbledh aleatët në selinë blu

më 6.2019 - Koha Jone

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Pak orë para takimit me Metën, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

më 6.2019 - BalkanWeb

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Vendimi i firmosur i Metës, KQZ nuk ka tagër për ta rrëzuar

më 6.2019 - Shekulli

Në një interpretim për “Shekulli”-n, av. Kola thotë, se vendimin e Presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve, mund ta kthejë vetëm Gjykata Kushtetuese. KQZ-ja ka vetëm detyrë ta zbatojë, në të kundërt...

Në pritje të takimit me Presidentin Meta, Basha mbledh aleatët në selinë e PD

më 6.2019 - Koha Jone

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur aleatët e Partisë Demokratike në seli një ditë pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar nga ku u vendos ngritja e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë dhe u morën...

Data e zgjedhjeve, Basha thërret në zyrë aleatët e vegjël para takimit me Metën

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur në selinë blu aleatët e vegjël opozitarë për t’i takuar. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e sotme...

Çfarë po paralajmërojnë? Aleatët shkojnë urgjentisht në zyrën e Bashës

më 6.2019 - Sot News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

E thotë avokati….!!! Ja e vërteta se pse Dekreti i Presidentit nuk mund të ankimohet në Gjykatën Administrative…

më 6.2019 - Standard

PËR SHPËRNDARJE TË MENJËHERSHME! Ja e vërteta se pse Dekreti i Presidentit nuk mund të ankimohet në Gjykatën Administrative por veç në Gjykatën Kushtetuese! Dhe KQZ nuk ka kompetencat e Gjykatës Kushtetuese...

Njerëz! Ndalojani vrapin e çmendur Edi Ramës!

më 6.2019 - Koha Jone

Anulimi i datës së zgjedhjeve me 30 qershor nga Presidenti Ilir Meta është një mundësi për të gjitha palët politike që të shmangin skenarin më të keq për vendin, që është përplasja. Por edhe pse akti juridik...

Aleatët shkojnë në zyrën e Bashës, para takimit me Metën

më 6.2019 - Java News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Aleatët shkojnë njëherë në zyrën e Bashës, para takimit me Metën

më 6.2019 - Java News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Basha thërret aleatët në zyrë para takimit të tyre me Metën

më 6.2019 - Java News

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha po zhvillon një takim në selinë blu me aleatët e vegjël opozitarë. Takimi me liderin e PD-së vjen pak orë para se aleatët e Bashës të takojnë Presidentin Meta pasditen e...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 12 qershor – Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot...

Data e re e zgjedhjeve, aleatët e PD, takim me Bashën

më 6.2019 - Arbresh

Aleatët e Partisë Demokratike kanë njoftuar sot një takim me kreu e selisë blu. Takimi vjen pak orë para takimit që aleatët do të zhvillojnë me presidentin Ilir Meta për caktimin e datës së re të zgjedhjeve...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Alsat-M

Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00  me krerët...

Data e re e zgjedhjeve, Ilir Meta njofton vendimin

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Iliria News

Një ditë pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do...

Para takimit me Metën, Basha thërret krerët e partive aleate

më 6.2019 - LajmiFundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur mesditën e sotme në një takim krerët e partive aleate. Takimi vjen para nisjes së konsultimeve me presidentin Ilir Meta për datën e re të zgjedhjeve....

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

më 6.2019 - BalkanWeb

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim,...

Data e zgjedhjeve, Presidenti Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Blitz

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike, për caktimin e datës së re të zgjedhjeve. Burime për ‘Balkanweb” tregojnë se takimet e para do të nisin sot në orën 19:00, pikërisht...

Meta sonte nis konsultimet me partitë politike për datën e re të zgjedhjeve

më 6.2019 - Koha.net

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të grupimit të qendrës së djathtë....

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - BalkanWeb

Një ditë pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do...

Ilir Meta thërret partitë opozitare, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ilir Meta thotë se do të nisë konsultimet me faktorin politik, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Shekulli

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë....

Meta nis konsultimet për datën e re të zgjedhjeve

më 6.2019 - Vizion Plus

Presidenti Meta nis sot konsultimet me partite politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të zhvillohen ne ora 19:00 me kreret e partive te Grupimit te Qendres se Djathte. Takimet nisin...

Data e re e zgjedhjeve, Meta njofton vendimin

më 6.2019 - Albeu

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve . Mësohet se takimet do të fillojnë në orën 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës...

Meta e “zgjidhi” krizën?! Data e re e zgjedhjeve, Presidenti njofton vendimin

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Qyfyre Presidenciale/ Meta konsultime me Bashën e të shoqen (Monikën) për një datë të re zgjedhjesh

më 6.2019 - Lexo

Ilir Meta thotë se do të nisë konsultimet me faktorin politik, për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet...

Data e re e zgjedhjeve/ Meta ndjen ‘rrezikun’ e shkarkimit, merr vendimin dhe bën lëvizjen e menjëhershme (Ja çfarë do të ndodh sot në orën 19:00)

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të bëhen sot në ora 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë....

Data e re e zgjedhjeve, ja çfarë njofton Ilir Meta…

më 6.2019 - Standard

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

Kriza politike, Ilir Meta bën lëvizjen e radhës për zgjedhjet

më 6.2019 - Opinion

Kur kriza politike ka hyrë në një tjetër stad, burime nga Presidenca thonë se kreu i shtetit do të nis sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së re të zgjedhjeve. Takimet e para do të...

Data e re e zgjedhjeve, Meta ndjen 'rrezikun' e shkarkimit dhe bën lëvizjen e menjëhershme (Ja çfarë do të ndodh sot në orën 19:00)

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të bëhen sot në ora 19:00 me krerët e partive të Grupimit të Qendrës së Djathtë....

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Lajm

Pas konferencës për shtyp, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Takimet e para do të nisen sot në orën 19:00  me krerët...

Ilir Meta në konflikt interesi, neni 108 nxjerr nul ‘dekretin’ e presidentit

më 6.2019 - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta prej dy ditësh në daljet para mediave ka deklaruar se mbron Kushtetutën,  duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Madje nxjerr një Kushtetutë-print,...

Edi Rama, kërcënimi i paqes sociale

më 6.2019 - Medial

Në 3 dekada demokraci, ky vend ka kaluar shumë, por kurrë më parë, nuk ka njohur një konflikt politik e institucional, që ka nxitje për t’u thelluar. Puçi kushtetues që ka inicuar kryeministri ilegjitim,...

Meta në konflikt interesi, neni 108 nxjerr nul dekretin e Presidentit. Shtyrja e zgjedhjeve i shërben bashkëshortes së tij

më 6.2019 - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta prej dy ditësh në daljet para mediave ka deklaruar se mbron Kushtetutën,  duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Madje nxjerr një Kushtetutë-print,...

“Rama ik”, kujt i frikësohet Ilir Meta?

më 6.2019 - Gazeta Tema

Konferenca e shtypit e presidentit të Republikës u prit me shumë interes.Që në momentin e parë të lajmërimit nisën shumë aludime se për çfarë ai do të dilte vetëm një ditë pas dekretit të dytë për anullimin...

Çfarë do të ndodhë nesër në Kuvend??? Ja çfarë pritet…

më 6.2019 - Standard

Konferenca e Kryetarëve miratoi dje kërkesën e Partisë Socialiste për të zhvilluar nesër një mocion me debat mbi vendimin e Presidentit Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve. Mbledhja u zhvillua paraditen...

Meta në konflikt interesi, neni 108 nxjerr nul dekretin e presidentit: Shtyrja e zgjedhjeve i shërben bashkëshortes së tij

më 6.2019 - Lexo

Presidenti Ilir Meta prej dy ditësh në daljet para mediave ka deklaruar se mbron Kushtetutën, duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Madje nxjerr një Kushtetutë-print,...

Data e re e zgjedhjeve, Meta nis konsultimin me partitë politike

më 6.2019 - Java News

Kreu i Shtetit, Ilir Meta do të nisë konsultimet me faktorin politik për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Burime nga Presidenca bëjnë të ditur se: “Presidenti Meta nis sot konsultimet me partitë politike...

PS-ja tërhiqet nga shkarkimi i Presidentit, të reflektojë

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Draft-rezoluta e PS-së për Metën, socialistët tërhiqen nga shkarkimi: Presidenti të reflektojë! Mazhoranca ka ndryshuar qëndrim në lidhje me rezolutën që do të paraqiste në parlament për shkarkimin e presidentit...

Vendimi i Metës për anulmin e zgjedhjeve konflikt interesi, neni 108 nxjerr nul ‘dekretin’ e presidentit

më 6.2019 - Java News

Presidenti Ilir Meta prej dy ditësh në daljet para mediave ka deklaruar se mbron Kushtetutën,  duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Madje nxjerr një Kushtetutë-print,...

Shqipëria me shtet paralel? Meta, konsulta me opozitën për datë të re zgjedhjesh

më 6.2019 - Te Sheshi

Presidenti Meta ka planifikuar nisjen e takimeve konsultative me përfaqësues nga parti opozitare, me idenë e caktimit të një date të re zgjedhjesh, pas anullimit të një anshëm e plot pikëpyetje kushtetuese,...

Ilir Meta: Lexoni Kushtetutën, në Shqipëri ka Pluralizëm. Tagrin për datën e zgjedhjeve e ka vetëm Presidenti i Republikës

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Zyrtare, Hyn në fuqi dekreti i Presidentit të Republikës, shfuqizimi i zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare Ilir Meta: Tagrin për të vendosur datën e zgjedhjeve e ka vetëm Presidenti i Republikës. Lexoni...

Zbardhet vendimi, PD-LSI rikthejnë grupet e “shpëtimit kombëtar” si në 1997, kërkohet dhunë dhe përplasje civile përmes të fortëve

më 6.2019 - Sot News

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim rrezikojnë ta kthejnë vendin në vitin e mbrapshtë 1997. Ambicia për pushtet e Sali Berishës, Ilir Metës, Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit po kthehet...

Presidenti konfirmon se ka marrë frenat e opozitës, takime dhe telefonata me Bashën e Berishën, flet për darkë sekrete edhe me Ramën

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka konfirmuar dje se është palë me ish-kryeministrin Sali Berisha. Ditën e djeshme kreu i shtetit doli në një konferencë të posaçme për shtyp, teksa deklaroi se vendimi i tij për të...

Ilir Meta në konflikt interesi, ja neni 108 që nxjerr nul dekretin e presidentit, shtyrja e zgjedhjeve i shërben bashkëshortes së tij

më 6.2019 - Sot News

Bien alibitë e presidentit Ilir Meta. Ky i fundit prej dy ditësh ka marrë flamurin e mbrojtjes së Kushtetutës, duke pretenduar se me shtyrjen e zgjedhjeve po mbron të drejtat e qytetarëve. Por veprimi...

Zbardhet e plotë rezoluta, pas KQZ edhe Kuvendi rrëzon presidentin, nuk pranohet shtyrja e zgjedhjeve vendore

më 6.2019 - Sot News

Pas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve edhe Parlamenti pritet ti jap një goditje të fortë presidentit Ilir Meta. Ky i fundit ka nxjerrë një dekret për shtyrjen e datës së zgjedhjeve, por kjo gjë nuk do të...

Data e zgjedhjeve, Meta nis sot konsultimet me partitë politike

më 6.2019 - Arbresh

Pas konferencës për shtyp, Presidenti Ilir Meta mësohet se do nisë konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Burime për ‘Balkan Web’ bëjnë me dije se takimet e para do të nisen...

Meta sonte nis konsultimet me partitë politike për datën e re të zgjedhjeve

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të nisin sot në orën 19:00 me krerët e partive të grupimit të qendrës së djathtë....

Këshilli kombëtar i PD-së/ Krijohet Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë, Basha: Asnjë pazar dhe negociata me Ramën kryeministër

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Këshilli Kombëtar i PD merr vendimin: Krijohet Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë Këshilli Kombëtar i PD-së, ka vendosur krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. Në vendimin e publikuar...

Data e re e zgjedhjeve, Presidenti Meta nis konsultimet me partitë

më 6.2019 - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta do të nisë sot konsultimet me partitë politike për të caktuar datën e re të zgjedhjeve. Mësohet se takimet do të fillojnë në orën 19:00 me krerët e partive te Grupimit te Qendrës së...

Zyrtarizohet anulimi i zgjedhjeve, prapaskenat e vendimit

më 6.2019 - Shekulli

Botohet në Fletoren Zyrtare vendimi i Presidentit që shfuqizon 30 qershorin si datë zgjedhjes. Presidenti sqaron aktin. ka vetëm një institucion që shpall zgjedhjet dhe ky është Presidenti. Bisedat me...

Këshilli Kombëtar i PD miraton strukturën që do mbrojë rendin demokratik në 61 bashki, më 30 qershor

më 6.2019 - Gazeta Tema

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë ka vendosur për krijimin e strukturës që do të mbrojë rendin demokratik në 61 bashkitë e vendit. Në këtë mbledhje është vendosur...

Ja çfarë thoshte Denar Biba në 2007-n, për shtyrjen e zgjedhjeve

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Ish-këshilltari i Gjykatës Kushtetuese sot zv/ kryetar i KQZ-së me dy standarte: Denari, në 2007-n: Presidenti vendoset mbi të gjitha palët dhe Kushtetuta i mundëson ndërhyrje në 3 pushtetet. Në kohë krizash...

PS beson se i kanë votat për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Ina

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” u pyet nëse janë votat për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Balla tha se maxhoranca aktualisht...

Botohet në Fletoren Zyrtare, çdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

më 6.2019 - Ina

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Këshilli Kombëtar i PD del me 5 vendime të rëndësishme

më 6.2019 - Ina

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi sot krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Vendimi siç raporton gazetari Klajdi Bodlli...

“Kam pasur një drekë sekrete me Ramën”, çfarë qëndron pas deklaratës së Metës?

më 6.2019 - Sot News

“Kam pasur një drekë sekrete me Ramën, ndoshta dhjetë ditë më parë. Dhe ai e dinte shqetësimin tim, prandaj habitem me reagimin e tij. I takonte Kryeministrit që të kërkonte një shtyrje të arsyeshme për...

Dreka Meta-Rama, pse kaq sekrete?

më 6.2019 - Opinion

“ Kam pasur një drekë sekrete me Ramën, ndoshta dhjetë ditë më parë. Dhe ai e dinte shqetësimin tim, prandaj habitem me reagimin e tij. I takonte Kryeministrit që të kërkonte një shtyrje të arsyeshme për...

I keni votat për të shkarkuar Metën?Ja çfarë thotë Taulant Balla

më 6.2019 - BalkanWeb

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” u pyet nëse janë votat për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Balla tha se maxhoranca aktualisht...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e presidentit

më 6.2019 - InfoShqip

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Këshilli Kombëtar i PD miraton strukturën që do mbrojë rendin demokratik në 61 bashki, më 30 qershor

më 6.2019 - Gazeta Tema

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë ka vendosur për krijimin e strukturës që do të mbrojë rendin demokratik në 61 bashkitë e vendit. Në këtë mbledhje është vendosur...

Taulant Balla beson se janë votat për të shkarkuar Metën

më 6.2019 - Java News

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “News 24” u pyet nëse janë votat për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Balla tha se maxhoranca aktualisht...

‘Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë’, PD zbardh detyrat që u janë caktuar degëve në 61 bashki

më 6.2019 - Top Channel

Partia Demokratike ka bërë publik vendimin e marrë në Këshillin Kombëtar për formimin e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë’ në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. PD njofton se kjo aleancë do...

Këshilli Kombëtar i PD merr 5 vendime

më 6.2019 - Java News

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi sot krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Një nga detyrat kryesore të këtij Këshilli...

Këshilli Kombëtar miraton ngritjen e Aleancës Qytetare në 61 bashki

më 6.2019 - Albeu

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që zhvilloi punimet gjatë ditës së sotme, ka miratuar një dokument për Formimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. Kjo Aleancë do të funksionojë në...

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, zbardhen vendimet urgjente të Bashës 

më 6.2019 - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar pak më parë një mbledhje me Këshillin Kombëtar të PD-së. Në mbledhje është diskutuar për krizën politike në vend dhe qëndrimin e opozitës për të mos...

Vendimi i plotë! PD: Nuk do të lejojmë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

më 6.2019 - Standard

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Partia Demokratike ka zbardhur dokumentin me pikat e përcaktuara për aksionin opozitar “ Aleanca qytetare për mbrojtjen e demokracisë”. Këshilli Kombëtar vlerëson së...

Ylli Manjani: Kushdo që vijon të refuzojë një akt kushtetues të Presidentit duhet të merret menjëherë në përgjegjësi penale.

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagon sërish lidhur me dekretin e presidentit Ilir Meta, që anullon 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Sipas Manjanit, tani që dekreti presidencial është...

PD: Nuk do të lejojmë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

më 6.2019 - Standard

Pas mbledhjes së Këshillit Kombëtar, Partia Demokratike ka zbardhur dokumentin me pikat e përcaktuara për aksionin opozitar “ Aleanca qytetare për mbrojtjen e demokracisë”. Këshilli Kombëtar vlerëson së...

LAJM I FUNDIT/ Këshilli Kombëtar i PD del me 5 vendime të rëndësishme

më 6.2019 - BalkanWeb

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi sot krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Vendimi siç raporton gazetari Klajdi Bodlli...

Këshilli Kombëtar i PD miraton strukturën që do mbrojë rendin demokratik në 61 bashki

më 6.2019 - Vizion Plus

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në mbledhjen e zhvilluar këtë të martë ka vendosur për krijimin e strukturës që do të mbrojë rendin demokratik në 61 bashkitë e vendit. Në këtë mbledhje është vendosur...

Pesë vendimet e rëndësishme të Këshillit Kombëtar të PD

më 6.2019 - Shekulli

Ditën e sotme, Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë vendosi krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në nivel kombëtar dhe në nivel lokal. Ndërkohë, mësohet se një nga...

Përfundon mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, zbardhet vendimet urgjente të Bashës 

më 6.2019 - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar pak më parë një mbledhje me Këshillin Kombëtar të PD-së. Në mbledhje është diskutuar për krizën politike në vend dhe qëndrimin e opozitës për të mos...

Zbulohet vendimi i Këshillit Kombëtar të PD-së: S’ka zgjedhje më 30 qershor

më 6.2019 - Koha Jone

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike të Shqipërisë u mblodh pasditen e së martës, ku mori një sërë vendimesh të rëndësishme. Mësohet se në mbledhje është hartuar një rezolutë sipas së cilës është provuar...

Basha jep detaje për ‘Aleancën për Mbrojtjen e Demokracisë’: Synojmë ndryshimin e sistemit

më 6.2019 - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë detaje në Këshillin Kombëtar për funksionin e së ashtuquajturës ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë’. Sipas Bashës, kjo aleancë “synon të bëjë...

Basha jep detaje për ”Aleancën për Mbrojtjen e Demokracisë”

më 6.2019 - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dhënë detaje në Këshillin Kombëtar për funksionin e së ashtuquajturës ”Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë’”. Sipas Bashës, kjo aleancë “synon të bëjë...

Basha: Krijimi i Aleancës Qytetare për të ndryshuar Shqipërinë

më 6.2019 - BalkanWeb

Aksioni kryesor politik pas zhvlerësimit zyrtar të datës 30 Qershor me dekretin e ri të Presidentit, nga ana e Partisë Demokratike dhe që pritet ta vendosë Këshilli Kombëtar, është krijimi i Aleancës Qytetare...

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor

më 6.2019 - Alsat-M

Këshilli Kombëtar i PD-së në Shqipëri është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve...

Meta: Jam i gatshëm të largohem vetë, nëse kjo është zgjidhja e krizës

më 6.2019 - Koha.mk

Tiranë, 11 qershor – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha sot se mund të largohet nga posti pasi në vend të jetë zgjidhur kriza politike. Gjatë një deklaratë për media, Meta tha se nuk i kupton arsyet...

Hyn në fuqi dekreti i Metës, shfuqizimi i zgjedhjeve botohet në Fletoren Zyrtare

më 6.2019 - Koha Jone

Ka hyrë në fuqi dekreti i Presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve. Ditën e sotme, ky dekret është botuar në F letoren zyrtare. Kreu i shtetit, Ilir Meta anuloi ditën e zgjedhjeve në...

Balla mesazh Metës: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

më 6.2019 - Flaka

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur sërish presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve. Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se mazhoranca...

Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - Flaka

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë, kryetari i PD-së, Lulzim Basha është shprehur në Këshillin Kombëtar se...

Zbardhet dokumenti që Rama i dërgon ambasadorëve për shkarkimin e Presidentit Meta

më 6.2019 - Shekulli

Atë që e ka deklaruar publikisht, është kujdesuar t’ua dërgojë edhe përmes një letre. Kryeministri Edi Rama u ka dërguar një dokument ambasadorëve perëndimorë të akredituar në Tiranë, ku rendit qëndrimet...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimin e zgjedhjeve

më 6.2019 - Medial

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar...

Balla-Metës: Zgjedhjet me 30 qershor, ç’dekreti juaj lajthitje antikushtetuese

më 6.2019 - Medial

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i është kundërpërgjigjur presidentit Ilir Meta duke theksuar se ai nuk ka gjë në dorë dhe se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. Ndër të tjera në reagimin...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimin e zgjedhjeve

më 6.2019 - Vizion Plus

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar...

Balla-Metës: Zgjedhjet me 30 qershor, ç’dekreti juaj lajthitje antikushtetuese

më 6.2019 - Vizion Plus

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i është kundërpërgjigjur presidentit Ilir Meta duke theksuar se ai nuk ka gjë në dorë dhe se zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. Ndër të tjera në reagimin...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Alsat-M

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Detaje nga mbledhja e Këshillit, Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - Top Channel

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, kryetari Lulzim Basha është shprehur sot në Këshillin Kombëtar se objektivi...

Basha: Përgatituni për zgjedhje të parakohshme

më 6.2019 - Standard

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar për hapat e mëtejshëm të aksionit opozitar. Burime nga mbledhja bëjnë me dije se kreu i opozitës Lulzim Basha, mësohet të ketë deklaruar se objektivi...

Basha: Ia dolëm të ndalojmë procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit

më 6.2019 - Shekulli

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur ditën e sotme, ku është diskutuar për situatën politike pas vendimit të presidentit Ilir Meta, për anulimin e 30 qershorit. Ndërkohë, bëhet me dije se kreu i opozitës...

Balla sërish për Metën: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

më 6.2019 - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla i është përgjigjur sërish presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve. Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se mazhoranca...

Botohet në Fletoren Zyrtare dekreti për shfuqizimi e zgjedhjeve

më 6.2019 - Vizion Plus

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale ka hyrë në fuqi. Dekreti i presidentit Meta me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar...

Balla sërish për Metën: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

më 6.2019 - Klan Kosova

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur sërish presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve. Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se mazhoranca...

Presidenti Meta i gatshëm të japë dorrëheqje

më 6.2019 - InfoShqip

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta tha sot se mund të largohet nga posti pasi në vend të jetë zgjidhur kriza politike. Gjatë një deklaratë për media, Meta tha se nuk i kupton arsyet e socialistëve të cilët...

Basha i sigurt:Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit

më 6.2019 - BalkanWeb

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Basha: S’ka dialog me Ramën, do të ketë zgjedhje të parakohshme

më 6.2019 - Koha Jone

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Pasi hyri në fuqi dekreti për anulimin e zgjedhjeve, reagon Lulzim Basha i vendosur: Kjo javë është përcaktuese!

më 6.2019 - Sot News

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Mbledhje e Këshillit Kombëtar të PD, Basha: Objektivi, largimi i Ramës

më 6.2019 - Opinion

Ditën e sotme është mbledhur Këshilli Kombëtar i PD, i cili ka diskutuar situatën politike pas vendimit të presidentit Ilir Meta për anulimin e 30 qershorit për zhvillimin e zgjedhjeve lokale. Mësohet...

Këshilli Kombëtar miraton ngritjen e Aleancës Qytetare në 61 bashki

më 6.2019 - LajmiFundit

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që zhvilloi punimet gjatë ditës së sotme, ka miratuar një dokument për Formimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë. Kjo Aleancë do të funksionojë në...

“Paske qenë sëmurë”,Balla-Metës: S’ke në dorë datën e zgjedhjeve

më 6.2019 - BalkanWeb

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar në “Twitter” në lidhje çdekretimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti  Ilir Meta. Balla shprehet se veprimi i Metës është antikushtetues, kurse...

Basha porosi anëtarëve të Këshillit Kombëtar: Objektivi kryesor, largimi i Ramës

më 6.2019 - Albeu

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që shfuqizoi 30 qershorin si ditë për zhvillimin e zgjedhjeve, është mbledhur Këshilli Kombëtar i PD për të diskutuar hapat e mëtejshëm. Burime nga mbledhja bëjnë...

Basha i ‘falet’ Metës: Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 qershorit, largimi i Ramës objektivi kryesor për të fituar

më 6.2019 - Gazeta Tema

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Mazhoranca e refuzon, por zhdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

më 6.2019 - Shekulli

Mazhoranca dhe kryeministri Edi Rama e kanë refuzuar dekretin e firmosur nga presidenti Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve më 30 qershor, por vendimi i kreut të shtetit ka hyrë në fuqi. Siç shihet edhe...

“Nuk dëgjoj mirë”, Balla-Metës: Shërim të shpejtë, zgjedhjet…

më 6.2019 - Opinion

Kryetari i Grupit Parlamentar i PS, Taulant Balla, i është përgjigjur përsëri presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në “Facebook”, Balla i uron me ironi shërim të shpejtë Metës, pasi ky i fundit u...

‘Shërim të shpejtë dhe meqë nuk dëgjon mirë, lexo këtë që po të shkruaj... ‘, Balla “shpërthen” në ironi ndaj Metës: Nuk ke asgjë në dorë!

më 6.2019 - Sot News

Kryetari i grupit të PS-së ka reaguar menjëherë pas deklaratve të Presidentit Meta në konferencën për shtyp. "Degjova nga Presidenti Meta qe ka qene i semure ne kete periudhe dhe nuk degjon mire! I uroj...

Basha shprehet i sigurtë: Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 Qershorit

më 6.2019 - Koha Jone

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori dekretin e ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu i...

“Procesi kriminal njëpartiak!” Paralajmërim i fortë nga Basha: Jemi gati të bëjmë detyrën tonë për të mbrojtur demokracinë

më 6.2019 - Standard

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Basha i përgjigjet Ramës: Nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor

më 6.2019 - Lajm

Këshilli Kombëtar i PD-së në Shqipëri është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve...

E papritur/ Hyn në fuqi dekreti i Metës për anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit? Zbulohet vendimi më i fundit

më 6.2019 - Sot News

Dekreti i Presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet lokale të 30 Qershorit në një afat të pacaktuar ka hyrë në fuqi. Dekreti është botuar në Fletoren Zyrtare. Dekreti i Presidentit Ilir Meta për të...

Bie çdo shans i mazhorancës për mos njohje të shfuqizimit të 30 Qerhsorit, dekreti i Metës botohet në fletoren zyrtare

më 6.2019 - Standard

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Taulant Balla humbet kontrollin, kërcënime dhe fyerje ndaj kreut të shtetit

më 6.2019 - Koha Jone

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar me një gjuhë aspak etike ndaj kreut të shtetit. Në një reagim nervoz në Facebook, Balla i quan lajthitje qëndrimet e kreut të shtetit. Balla...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Lajm

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

PD angazhohet të mos lejojë zgjedhje farsë me Edi Ramën kryeministër

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka dalë sot në disa vendime të qarta dhe të prera që lidhe me krizën politike, kushtetuese dhe institucionale në Shqipëri. Këshilli Kombëtar vlerëson së shkaktari...

“Nuk do të ketë zgjedhje pa zgjidhur krizën”, Rama i përgjigjet Metës me një fjali

më 6.2019 - Top Channel

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendit. Por këtij paralajmërimi...

Pse e lanë ndërkombëtarët krizën shqiptare në fatin e vet?!

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Në një dalje publike të rakorduar, OSBE dhe Bashkimi Evropian kanë deklaruar nga Tirana dhe Brukseli se në kushtet e reja të krijuara pas dekretit të anullimit të zgjedhjeve të 30...

FAKTET/ Petrit Vasili: KQZ kamikaze antiligj e rilindjes…ja cilët janë…

më 6.2019 - Standard

Nga Petrit Vasili: KQZ kamikaxe antiligj e rilindjes.Ja faktet !!! KQZ dje vendosi ne menyre antikushtetuese, antiligjore dhe amorale te refuzonte dekretin e Presidentit per shfuqizimin e dates 30 qershor...

Botohet në Fletoren Zyrtare, çdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

më 6.2019 - BalkanWeb

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Shfuqizimi i 30 qershorit, dekreti i Ilir Metës botohet në Fletoren Zyrtare

më 6.2019 - Top Channel

Ka hyrë në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 është publikuar sot në Fletoren Zyrtare....

FAKTET/ Petrit Vasili: KQZ kamikaxe antiligj e rilindjes…ja cilët janë…

më 6.2019 - Standard

Nga Petrit Vasili: KQZ kamikaxe antiligj e rilindjes.Ja faktet !!! KQZ dje vendosi ne menyre antikushtetuese, antiligjore dhe amorale te refuzonte dekretin e Presidentit per shfuqizimin e dates 30 qershor...

Basha në delir pas deklaratave të Metës: Ja dola, i ndala zgjedhjet e 30 qershorit

më 6.2019 - Lexo

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Botohet në Fletoren Zyrtare, çdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

më 6.2019 - Koha Jone

Hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet vendore. Dekreti me numër 11199, i datës 10.6.2019 që shfuqizon 30 qershorin si datën e...

Faktet që tregojnë se KQZ u kthye në kamikaze e Rilindjes

më 6.2019 - Koha Jone

Nga Petrit Vasili- KQZ kamikaze antiligj e rilindjes. Ja faktet !!! KQZ dje vendosi ne menyre antikushtetuese, antiligjore dhe amorale te refuzonte dekretin e Presidentit per shfuqizimin e dates 30 qershor...

Balla-Metës: S’ke në dorë datën e zgjedhjeve. Të shkuara zoti President, shërim të shpejtë se paske qenë sëmurë.

më 6.2019 - Lexo

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar në “Twitter” në lidhje çdekretimin e datës së zgjedhjeve nga presidenti Ilir Meta. Balla shprehet se veprimi i Metës është antikushtetues, kurse...

Ja si e konsideron Basha aktin e Metës për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit

më 6.2019 - Java News

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

PS nuk është tërhequr nga shkarkimi i Metës. Balla: Kërkesën do e depozitojmë në Parlament

më 6.2019 - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca nuk është tërhequr nga vendimi për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. I...

Meta: Nuk ka dhe nuk do të ketë zgjedhje pa dekretin e presidentit

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ripërsëritur të martën se zgjedhje në Republikën e Shqipërisë “nuk ka dhe nuk do të ketë pa dekretin e presidentit”. Këto komente presidenti i bëri gjatë një konference...

Meta zbardh prapaskenat: Me Ramën kam zhvilluar disa takime sekrete. Bisedën me Bashën e kam regjistruar

më 6.2019 - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka zbardhur prapaskenat e marrjes së vendimit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Gjatë konferencës me gazetarët, Meta deklaroi se Lulzim Basha, kryetar i...

'Është konsultuar dhe ka takuar vetëm ...', Ulsi Manja nxjerr zbuluar Metën pas konferencës për mediat

më 6.2019 - Sot News

Pas konferencës së presidentit, Ilir Meta, ka ardhur edhe një reagim nga Kreu i Komisionit të Ligjeve dhe deputeti i PS -së, Ulsi Manja. Manja i ftuar në emisionin Repolitix, ka deklaruar se dekreti i...

“Dreka ime me z.Berisha”, Presidenti Meta e thotë hapur…

më 6.2019 - Standard

Presidenti i është përgjigjur interesit të medieve, nëse ka qenë në dijeni qeveria për vendimin e tij, pasi kryeministri është shprehur se nuk ishte i surprizuar. Meta tha se Qeveria ka qenë në dijeni...

Meta: Ramës i takonte të kërkonte shtyrjen e datës së zgjedhjeve

më 6.2019 - Medial

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish thirrje palëve që të lexojnë me seriozitet Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, të thellohen dhe të shfrytëzojnë këtë hapësirë kohore që u kam ofruar për gjetjen...

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin i presidentit Meta

më 6.2019 - BalkanWeb

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në një deklarate për mediat pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësues të Bundestagut gjerman, deklaroi se viti 2019 do të jetë viti i hapjes së negociatave...

Prapaskenat/ Meta: Pse telefonova Bashën pak pasi nisi protesta

më 6.2019 - BalkanWeb

Në konferencën e sotme për shtyp, Kreu i Shtetit, Ilir Meta tha se vendimi i tij për të çdekretuar datën e zgjedhjeve nuk është ndikuar as nga kryedemokrati Lulzim Basha, por as nga lideri historik i të...

Meta: Ramës i takonte të kërkonte shtyrjen e datës së zgjedhjeve

më 6.2019 - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka bërë sërish thirrje palëve që të lexojnë me seriozitet Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë, të thellohen dhe të shfrytëzojnë këtë hapësirë kohore që u kam ofruar për gjetjen...

Vendimi për të shkarkuar Metën, numri 2 i PS zbulon çfarë do ndodhë të enjten: Kuvendi do të bëjë këtë gjë!

më 6.2019 - Sot News

Kryetari i grupit të PS-së Taulant Balla u shpreh se shumica nuk është tërhequr aspak nga nisma për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, se ai shkeli Kushtetutën për anulimin e datës së zgjedhjeve lokale...

Shqipëri, 5 orë debat për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Fakti Ditor

Me nxjerrjen e dekretit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve presidenti shqiptar Ilir Meta beson se ka shmangur një konflikt të mundshëm mes palëve. Meta, në një konferencë...

Lulzim Basha: Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë jo vetëm për të ardhur në pushtet, por për të ndryshuar Shqipërinë

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Aksioni kryesor politik pas zhvlerësimit zyrtar të datës 30 Qershor me dekretin e ri të Presidentit, nga ana e Partisë Demokratike dhe që pritet ta vendosë Këshilli Kombëtar, është krijimi i Aleancës Qytetare...

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin i Presidentit

më 6.2019 - Koha Jone

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla në një deklarate për mediat pas takimit që ka zhvilluar me përfaqësues të Bundestagut gjerman, deklaroi se viti 2019 do të jetë viti i hapjes së negociatave...

Meta-mazhorancës: Pse duan të më shkarkojnë? Zgjidhim krizën dhe pastaj dorëhiqem

më 6.2019 - Top Channel

Ilir Meta tha se nuk e kupton përpjekjen e mazhorancës për ta shkarkuar nga posti i presidentit për sa kohë ai e ka vetofruar më parë dorëheqjen nga detyra, nëse ky vendim do të ndihmonte në zgjidhjen...

Balla i përgjigjet Metës: Të enjten nis diskutimi për shkarkimin e tij

më 6.2019 - Opinion

Aspak më vjen mirë dhe keq gjithashtu, që një pjesë e juaj nuk e kanë lexuar siç duhet draftin e rezolutës. Së pari Shqipëria është Republikë Parlamentare. Presidenti Ka shkelur kushtetutën. Akti i paprecedent...

Dokumenti i Ramës për ambasadorët: Arsyet pse do shkarkoj Ilir Metën

më 6.2019 - LajmiFundit

Kreu i ekzekutivit, përmes një letre drejtuar ambasadorëve të vendeve të BE i ka njohur ata me arsyet e qëndrimit kundër dekretit të Presidentit për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve. ABC News ka siguruar...

Rama s’dëgjon Metën: Më 30 qershor mbahen zgjedhjet!

më 6.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta paralajmëroi sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendi. Por këtij...

Detaje nga mbledhja e Këshillit, Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - AlbPortali

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, kryetari Lulzim Basha është shprehur sot në Këshillin Kombëtar se objektivi...

PD e LSI: Rama i rrezikshëm, kërkon të kapë gjithë pushtetet

më 6.2019 - Koha Jone

Pas shfuqizimit të datës së zgjedhjeve, aksioni i opozitës do të përqendrohet në rrethe dhe në krijimin e asaj që PD e quan Aleanca me Qytetarët për Mbrojtjen e Demokracisë dhe Rendit Kushtetues. Sekretari...

Basha falenderon dhe injoron Metën: ok me anullimin e zgjedhjeve, por me Ramën s’ulemi

më 6.2019 - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha, në një deklaratë të radhës për median, vlerësoi nga kreu i shtetit ç’dekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, duke i quajtur ato si “kriminale” pa opozitën (PD-LSI), por nuk shfaqi...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë

më 6.2019 - RTV 21

Me kushtetutë në dorë Meta doli në konferencë për të përforcuar qëndrimin se nuk e ka shkelur atë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tha se ai do ta sakrifikojë postin e presidentit, nëse kjo do t’i shërbente...

Detaje nga mbledhja e Këshillit, Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - Fakti Ditor

Një ditë pasi në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike u votua për ngritjen e ‘Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, kryetari Lulzim Basha është shprehur sot në Këshillin Kombëtar se objektivi...

Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi

më 6.2019 - Top Channel

Përplasja institucionale opozitë-Mazhorancë ka përfshirë brenda saj tashmë hapur dhe pa doreza përplasjen President-mazhorancë. Ilir Meta i ardhur në krye të shtetit pasi la kreun e LSI, me votat e socialistëve...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë! Unë jam vetëofruar

më 6.2019 - Shekulli

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur edhe për faktin se mazhoranca kërkon ta shkarkoj pas anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit, duke pohuar se vetë ai është vetëofruar edhe më parë për t’u larguar...

Takimi në Këshillin Kombëtar të PD, zbardhen porositë e Bashës për demokratët

më 6.2019 - Arbresh

Lideri i opozitës Lulzim Basha i ka bërë thirrje demokratëve në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së që të intensifikojnë edhe më shumë punënë e tyre për të mos lejuar asnjë proces fals zgjedhor. Basha...

“Një “da-ci-bao”… kushtetuese!?”/ Pa u shporrur qeveria e mafias, ZGJEDHJE nuk mund të ketë, e as votime!

më 6.2019 - Standard

Nga Gent Strazimiri: Një “da-ci-bao”… kushtetuese!? “Duke respektuar parashikimin kushtetues se qeverisja bazohet në një sistem zgjedhjesh të lira, të barabarta, të përgjithshme e periodike” Kështu shprehen...

Presidenti tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit

më 6.2019 - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme për mediat tha se ka bërë të pamundurën për të zgjidhur krizën politike në vend. I pyetur se përse është takuar me ish-kryeministri Sali Berisha, Presidenti...

Presidenti tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit

më 6.2019 - BalkanWeb

Presidenti Ilir meta në konferencën e sotme të jashtëzakonshme tha se ka bërë të pamundurën për të zgjidhur krizën politike në vend. Madje tregoi se kishte zhvilluar një drekë sekrete me të na Pallatin...

E FUNDIT/ Meta nuk humb kohë: Zhdekretimi i 30 qershorit hyn në fuqi

më 6.2019 - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta ka ndërmarrë veprimin e radhës në lidhje me vendimin e tij për zhdekretimin e datës së zgjedhjeve. Mësohet se sot hyn në fuqi vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të...

PD mbledh Këshillin Kombëtar, Basha: S’ka zgjedhje farse pa opozitën

më 6.2019 - LajmiFundit

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Thumbon Balla: Kam dëgjuar se Meta nuk dëgjon mirë

më 6.2019 - LajmiFundit

Pas deklaratave të Metës për anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, në një reagim të dytë kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla me ironi referuar presidentit është shprehur se:...

Ilir Meta: Ju tregoj drekën sekrete me Ramën, çfarë folëm

më 6.2019 - Opinion

Kur e mori vesh lajmin për anulimin e zgjedhjeve lokale, kryeministri Edi Rama reagoi ashpër. Por këtë të martë, presidenti Meta tregoi se a kishte komunikuar me kryeministrin për vendimin e tij. Në konferencën...

Meta: Kam bisedë të regjistruar të Lulzim Bashës

më 6.2019 - Albeu

Presidenti Ilir Meta shpjegoi versionin e tij të rrethanave të marrjes së vendimit për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit duke theksuar se asnjë prej drejtuesve të opozitës nuk ka qenë në dijeni për dekretin....

Basha: Jemi gati të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - KosovaPress

Mbledhja e Këshillit u realizua për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. “Ne ia dolëm...

Presidenti tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit: Partitë e kthyen 30 qershorin si betejë

më 6.2019 - Blitz

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. Ai u shpreh se kishte informacione për një konflikt...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm në vend, do i japim fund modelit të tij kriminal

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat u shpreh se “Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend dhe se për pushtetin e tij kriminal,...

Taulant Balla: PS e vendosur për shkarkimin e presidentit Meta

më 6.2019 - Lexo

I pyetur për shkarkimin e mundshëm të presidentit Ilir Meta, Balla u shpreh se PS është e vendosur për të shkarkuar kreun e shtetit. Pasi ka kryer një akt antikushtetues. “PS nuk është tërhequr aspak për...

'Nuk e kuptoj pse duan t'më shkarkojnë', Meta luan blofin dhe tregon drekën sekrete me Ramën para dekretit

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta në konferencën e sotme të jashtëzakonshme tha se nuk e kupton arsyen pse mazhoranca kërkon të nisë procedurat për shkarkimin e tij, pas dekretit të anulimit të zgjedhjeve të 30 qershorit....

PS bën gati vendimin për ta shkarkuar, LSI i del në mbrojtje Metës: Po ndërpret një idiotësi!

më 6.2019 - Sot News

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka folur për situatën politike në Shqipëri, në kohën kur PS ka vendosur të kërkojë shkarkimin e presidentit Ilir Meta, pas vendimit për anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit....

Luan Rama-mazhorancës: Shkarkim i Presidentit Meta, një idiotësi

më 6.2019 - Koha Jone

Përplasja institucionale opozitë-Mazhorancë ka përfshirë brenda saj tashmë hapur dhe pa doreza përplasjen President-mazhorancë. Ilir Meta i ardhur në krye të shtetit pasi la kreun e LSI, me votat e socialistëve...

Meta: Dorëzoj postin për zgjidhjen e krizës në vend

më 6.2019 - GazetaBlic

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Meta: Kur e mori vesh Lulzim Basha vendimin që kisha marrë

më 6.2019 - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka hedhur poshtë zërat se e ka marrë vendimin për anulimin e datës së zgjedhjeve lokale pas konsultimeve me liderët e opozitës. Ai në konferencë për mediat tha se nuk është ndikuar...

Balla sërish për Metën: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur sërish presidentit Ilir Meta për datën e zgjedhjeve. Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se mazhoranca...

Meta: Anulimi i zgjedhjeve të 30 qershorit, shmangu konfliktin civil

më 6.2019 - Shekulli

Presidenti Meta ka dalë në një deklaratë të dytë për shtyp në lidhje me firmosjen e dekretit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Meta tha se është ndjerë i detyruar të dalë ne një tjetër konferencë...

LIVE/ Meta: I detyruar të dal për ata që kanë lexuar keq kushtetutën

më 6.2019 - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve.  Ai u shpreh se kishte informacione për një konflikt...

Meta: Shërbimet sekrete armike do trazonin Shqipërinë në 30 qershor

më 6.2019 - Albeu

Presidenti Ilir Meta deklaroi se ka marrë vendimin për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit për shkak se kishte të dhëna se agjenci të huaja inteligjente do të shkaktonin trazira në vend. "Sipas të gjtha...

'Do të mbahen në datë tjetër zgjedhjet, ta caktojnë...', çfarë po paralajmëron sërish Meta

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë përpara mediave ku ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. "Zgjedhjet...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaron: Ndaluam procesin fals dhe kriminal të 30 Qershorit

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur për të diskutuar situatën politike, pasi presidenti Ilir Meta nxori një dekret të ri për shfuqizimin e 30 qershorit si ditën e zhvillimit të zgjedhjeve lokale. Kreu...

Balla mesazh Metës: Respektojmë vetëm dekretin tuaj të parë për 30 qershorin

më 6.2019 - KosovaPress

Balla ripërsërit se Meta nuk ka asgjë në dorë lidhur me 30 qershorin dhe se mazhoranca do të respektojë dekretin e parë të nxjerrë prej tij. “Dëgjova nga Presidenti Meta që ka qenë i sëmurë në këtë periudhe...

Këmbëngul presidenti Meta: Do të mbahen në datë tjetër, ta caktojnë...

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë përpara mediave ku ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. "Zgjedhjet...

“Më lajmëruan se diçka e keqe do të ndodhte”, Meta rrëfen arsyet pse vendosi të shtyjë zgjedhjet: Isha i detyruar!

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme u shpreh se kishte informacione për një konflikt që mund të ndodhte. Po ashtu Meta tha se ka dalë në këtë konferencë për të gjithë ata që e kanë...

“Konflikt civil”/ Presidenti Meta: I gatshëm të ndërmarr çdo vendim në të mirë të kombit

më 6.2019 - Standard

Presidenti i Republikës ndodhet në një konferencë për mediat Meta: Në disa raste kanë ndryshuar edhe kodin, por edhe kushtetutën brenda një nate. Si shpjegohet që presidentët e mëparshëm që kanë shtyre...

Meta: Vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve, pas konsultimeve me partnerët ndërkombëtarë

më 6.2019 - Koha Jone

Presidentit Ilir Meta deklaroi sot në konferencën për mediat se vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve u mor pas konsultimeve me drejtuesit e agjencive shqiptare dhe partnerë ndërkombëtarë. Kreu i shtetit tha...

“Shkarkimi i presidentit!!!” Meta në konferencë të jashtëzakonshme: I gatshëm të lë postin, që kjo të bëhet për zgjidhjen e krizës

më 6.2019 - Standard

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Balla: Nuk tërhiqemi nga nisma për shkarkimin e Metës, Presidenti gaboi

më 6.2019 - Java News

Kryetari i grupit të PS-së Taulant Balla u shpreh se shumica nuk është tërhequr aspak nga nisma për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, pasi e akuzojnë se shkeli Kushtetutën për anulimin e datës së zgjedhjeve...

Meta flet për shkarkimin: Ata të zgjidhin krizën e ikën presidenti

më 6.2019 - Opinion

Ilir Meta: Unë nuk e kuptoj pse duan të më shkarkojnë, unë e lë këtë detyrë. Gjithmonë kam qenë i gatshëm që postim im të bëhet për një zgjidhje demokratike, nuk e kuptoj, iu intereson zgjidhja e krizës...

E FUNDIT/ Do shpërndajë Kuvendin? Ndiqni LIVE konferencën e Metës

më 6.2019 - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për mediat duke sqaruar sërish vendimin për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit duke theksuar se Kushtetuta nuk përcakton datën e zgjedhjeve . Meta tha...

“S’ka zgjedhje pa zgjidhur krizën”, Rama i përgjigjet Metës me një fjali

më 6.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta paralajmëroi sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendi. Por këtij...

Anullimi i zgjedhjeve!!! LIVE/ Presidenti Meta deklaratë të fortë publike

më 6.2019 - Standard

Presidenti Meta deklaratë publike

Maxhoranca nuk tërhiqet nga ideja për shkarkimin e Presidentit

më 6.2019 - Arbresh

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla thotë se maxhoranca nuk është tërhequr nga ideja për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “Aspak. Më vjen mirë edhe keq gjithashtu që një pjesë...

PS përgatit shkarkimin, Meta në konferencë Live

më 6.2019 - Opinion

Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për 5 orë për shkarkimin e Ilir Metës, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit. Në një konferencë për mediat, Kreu i Shtetit Ilir...

Botohet në Fletoren Zyrtare, hyn në fuqi dekreti i Presidentit/ Nuk ka zgjedhje më 30 qershor

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar dje anullimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor, ndërsa sot në fletoren zyrtare është botuar dekreti i tij. Kjo do të thotë se zgjedhje më 30 qershor nuk do të ketë dhe...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm në vend, do i japim fund modelit të tij kriminal

më 6.2019 - Portalb

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat u shpreh se “Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend dhe se për pushtetin e tij kriminal, është gati të sakrifikojë...

REZOLUTË/ Ne, Bandat e Durrësit, Shijakut, Sukthit, Fushkrujës dhe Krujës deklarojmë…

më 6.2019 - Standard

*REZOLUTË* -for immediate release – Perfaqesuese demokratike te sektorit, me mbulim 100% te territorit te qarkut si dhe nyjeve kryesore te trafiqeve me rruge tokesore, detare dhe ajrore; Te bindur se shprehim...

Shkarkimi i Metës/Dokumenti që Rama ju vuri para ambasadorëve

më 6.2019 - Opinion

Kryeministri Edi Rama organizoi dje një mbledhje me ambasadorët e të gjithë vendeve anëtare të BE Shqipëri për të diskutuar në lidhje me dekretin e Presidentit Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve të...

Petrit Vasili/ Faktet që tregojnë se KQZ u kthye në kamikaze e Rilindjes

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Pas vendimit të djeshëm të KQZ, e cila në mënyrë antiligjore, e shpalli të pavlefshëm dekretin e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e 30 qershorit, si datë zgjedhjesh lokale, reagon sërish nënkryetari...

Gramoz Ruçi firmos urdhrin/ Dekreti i Metës nesër në Parlament

më 6.2019 - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi 30 qershorin si datë për zhvillimin e zgjedhjeve...

“S’ka zgjedhje pa zgjidhur krizën”, Rama i përgjigjet Metës me një fjali

më 6.2019 - KosovaPress

Por këtij paralajmërimi të Metës, kryeministri Edi Rama i është përgjigjur në ‘Twitter’ me një fjali: “Zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor.” Rama ndodhet aktualisht në Bruksel, ku pak minuta më parë zhvilloi...

A do ta shpërndani Parlamentin? Meta: Jo të gjitha sot, kemi zhvillime

më 6.2019 - Lajme.al

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta doli sot në një deklaratë për mediat për të sqaruar të gjithë të keqkuptuarit pas vendimit të tij. Që në fillim të fjalës së tij, presidenti Meta sqaroi se Kushtetuta...

Meta tregon se çfarë bisedoi me Ramën në disa takime sekrete

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka zbardhur prapaskenat e marrjes se vendimit për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Gjatë konferencës me gazetarët, Meta ka deklaruar se Lulzim...

Bardhi: Aleanca me Qytetarët për Mbrojtjen e Demokracisë dhe Rendit Kushtetues

më 6.2019 - Medial

TIRANË, 11 qershor/MEDIAL/- “Aleanca me Qytetarët për Mbrojtjen e Demokracisë dhe Rendit Kushtetues do të garantojë zgjedhje të lira e të ndershme”, u shpreh të martën Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan t’më shkarkojnë, iki vetë …

më 6.2019 - Lexo

Presidenti Ilir Meta i qëndron vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve duke thënë se nuk ka shkelur Kushtetutën. Në një konferencë për media nga Presidenca, Meta tha se nuk e kupton arsyen pse mazhoranca...

Përgjigje për alibinë e burgut dhe shkarkimin

më 6.2019 - Respublica

Ilir Meta bëri daljen e dytë publike brenda 48 orësh ku mbrojti sërish vendimin për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve, duke thënë se kishte të dhëna se  për shkak të interesave të grupeve brenda dhe jashtë ...

Meta: Me Berishën u relaksova në dreka, me Ramën nuk fola në telefon

më 6.2019 - Java News

Presidenti Ilir Meta në konferencë për mediat një ditë pasi socialistët nisën procedurat për shkarkimin e tij. “Dreka ime me Berishën nuk ishte sekrete dhe nuk janë sekrete dhe janë momente relaksi. Nga...

Presidenti Meta zbulon drekën sekrete me kryeministrin Rama

më 6.2019 - Java News

Në konferencën për mediat, presidenti Ilir Meta zbuloi se ka pasur një drekë sekrete me kreun e qeverisë. Meta tha se kryeministri e ka parë shqetësimin e tij, dhe se duhej të ishte vetë Rama sipas tij,...

Regjistrime bisedash, takime sekrete dhe mesazhe për ndërkombëtarët, deklaratat e forta të Metës

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta, doli sot në një Konferencë të Jashtëzakonshme për mediat, ku dha një mesazh të rëndësishëm pas deklaratave të maxhorancës se ai “ka shkelur Kushtetutën me shfuqizimin...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm në vend, do i japim fund modelit të tij kriminal

më 6.2019 - Top Channel

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat u shpreh se “Edi Rama njeriu më i rrezikshëm në vend dhe se për pushtetin e tij kriminal, është gati të sakrifikojë...

Meta: Nuk e kuptoj pse duan t’më shkarkojnë, iki vetë pasi të zgjidhet kriza

më 6.2019 - Java News

Presidenti Ilir Meta i qëndron vendimit për anulimin e datës së zgjedhjeve duke thënë se nuk ka shkelur Kushtetutën. Në një konferencë për media nga Presidenca, Meta tha se nuk e kupton arsyen pse mazhoranca...

Rama i kundërpërgjigjet Metës me një fjali për zgjedhjet në Shqipëri

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka paralajmëruar sot se nuk do të ketë një datë të re për zgjedhjet lokale deri në momentin kur palët politike të kenë zgjidhur krizën e thellë ku ndodhet vendi. Por...

Balla: Të enjten nis diskutimi për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - LajmiFundit

Pas deklaratës për shtyp të dhënë ditën e sotme, ku presidenti Meta është shprehur edhe njëherë i prerë në vendimin e tij se nuk ka zgjedhje në 30 qershor, ka reaguar deputeti socialist, Taulant Balla....

Meta: Fola me Bashën para protestës, biseda është e regjistruar

më 6.2019 - Java News

Presidenti Ilir Meta ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. Meta po ashtu ju drejtua palëve politike të gjejnë...

Braimllari: Rama kërkon destabilitetin e vendit, s’ka kthim pas

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, përmes një postimi në facebook, thotë se kryeministri Edi Rama kërkon destabilitetin e vendit. Nga ana tjetër, ai thotë se nuk...

Dokumenti/ Ruçi firmos urdhrin që i hap rrugën mocionit për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Lexo

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në vendimin e firmosur nga kryeparlamentari...

Pse e lanë ndërkombëtarët krizën shqiptare në fatin e vet?!

më 6.2019 - Lexo

Nga Skënder Minxhozi/ Në një dalje publike të rakorduar, OSBE dhe Bashkimi Evropian kanë deklaruar nga Tirana dhe Brukseli se në kushtet e reja të krijuara pas dekretit të anullimit të zgjedhjeve të 30...

Meta mesazh qytetarëve: Zgjedhjet do të mbahen në datën që do ta caktojnë palët politike me dialog

më 6.2019 - Java News

Në konferencë për mediat, presidenti Ilir Meta ju drejtua qytetarëve shqiptarë duke thënë se zgjedhjet do të mbahen në një datë tjetër pas 30 qershorit brenda një afati të caktuar. Meta po ashtu ju drejtua...

PS-ja nuk është tërhequr nga shkarkimi i Metës

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se mazhoranca nuk është tërhequr nga vendimi për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. I...

Gramos Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës (FOTO LAJM)

më 6.2019 - Albeu

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të përqendrohen...

Deklarata e Presidentit të Republikës, Ilir Meta

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Me përgjegjësi të lartë shtetërore, më datë 8 qershor, përpara zhvillimit të protestës kombëtare të opozitës, bëra publik vendimin për shfuqizimin e dekretit për zhvillimin e zgjedhjeve më datë 30 qershor....

Për shkarkimin e presidentit Meta caktohen pesë orë debat në Kuvendin e Shqipërisë

më 6.2019 - Koha.net

Tiranë, 11 qershor - Konferenca e kryetarëve ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Meta gjatë seancës së radhës parlamentare. Sipas vendimit të marrë, dekreti i presidentit...

ALIBIA/ Meta mbron “me gjak” ç’dekretimin e 30 Qershorit dhe sulmon ndërkombëtarët: ç’zgjedhje do monitoroni?

më 6.2019 - Te Sheshi

Presidenti Meta ridoli para medias për të risqaruar aktin e tij të ç’dekretimit të zgjedhjeve, duke e mbrojtur atë me përbetimin se nuk ka shkelur Kushtetutën, por më tepër me arsyetime politike. Tek këto...

Bardhi: Për pushtetin e tij të blerë, Rama gati të sakrifikojë demokracinë

më 6.2019 - Opinion

Gazmend Bardhi, sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike në një deklaratë u shpreh se Rama është njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, duke shtuar se për pushtet ai është gati të sakrifikojë...

Braimllari: Rama si nje sherbetor i krimit….s’ka kthim pas!!!

më 6.2019 - Standard

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, përmes një postimi në facebook, thotë se kryeministri Edi Rama kërkon destabilitetin e vendit. Nga ana tjetër, ai thotë se nuk ka kthim pas. ”Nuk ka...

Dokumenti/ Ruçi firmos urdhrin që i hap rrugën mocionit për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Java News

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në vendimin e firmosur nga kryeparlamentari...

Bardhi: Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm

më 6.2019 - Shekulli

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmet Bardhi, ka thënë se Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit...

PD: Rama njeriu më i rrezikshëm, do ndryshojmë sistemin

më 6.2019 - Vizion Plus

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si njeriun më të rrezikshëm në vend. Në një deklaratë për mediat, sekretari Përgjithshëm I PD, Gazment Bardhi sulmoi kryeministrin me argumentin se...

Braimllari: Rama kërkon destabilitetin e vendit, s’ka kthim pas

më 6.2019 - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, përmes një postimi në facebook, thotë se kryeministri Edi Rama kërkon destabilitetin e vendit. Nga ana tjetër, ai thotë se nuk ka kthim pas. ”Nuk ka...

Bardhi: Përgjimet e Bild provuan se kryeministri e mban pushtetin me bandat

më 6.2019 - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi gjatë  një deklarate për mediet, ka deklaruar se kryeministri Rama ka shndërruar Shqipërinë në një narkoshtet në qendër të Europës. Sipas...

5 orë debat për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Konferenca e Kryetarëve në Shqipëri ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta gjatë seancës parlamentare të së enjtes. Kuvendi shqiptar ka hartuar...

Meta e pranon: Nuk është sekret që unë takohem me Berishën

më 6.2019 - LajmiFundit

Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca dhe a ka...

Rama njeriu më i rrezikshëm!!! Nuk do të pranojmë kurrë që të destabilizojë Shqipërinë!

më 6.2019 - Standard

Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit ligjor dhe sigurinë e qytetarëve.” Kështu deklaroi sot, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga...

Meta: Kam bisedë të regjistruar të Lulzim Bashës

më 6.2019 - Lajme.al

Presidenti Ilir Meta shpjegoi versionin e tij të rrethanave të marrjes së vendimit për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit duke theksuar se asnjë prej drejtuesve të opozitës nuk ka qenë në dijeni për dekretin....

PS u shkruan ambasadorëve për të mbrojtur KQZ-në kundër dekretit të Presidentit

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Partia Socialiste ka hartuar një dokument për përfaqësuesit e huaj, me të cilin mbron si të drejtë vendimin e KQZ-së për të mos njohur dekretin e Presidentit Meta për anullimin e zgjedhjeve më 30 qershor....

Meta zbulon takimin sekret me Ramën, bisedat me Berishën i quan relaks

më 6.2019 - Arbresh

Duke folur për vendimin e shtyrjes së zgjedhjeve, Presidenti Meta tregoi për nja takim me kryeministrin Edi Rama. Ai u shpreh se 10 ditë para vendimit pati një takim me Ramën ku i kishte shprehur shqetësimin...

Bardhi: Rama ka shndërruar Shqipërinë në një narkoshtet

më 6.2019 - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi tha se  kryeministri Edi Rama ka shndërruar Shqipërinë në  një narkoshtet në qendër të Europës. “Sot njeriu më i rrrzikshëm për stabilitetin...

“Policia, jashtë fushatës elektorale”, monitorim i rreptë gjatë detyrës

më 6.2019 - Vizion Plus

Në kohën kur në vend diskutohet nëse do te ketë zgjedhje lokale ose jo më 30 qershor, policia po tentohet te mbahet larg fushatës zgjedhore. Një dokument i siguruar nga Vizion Plus tregon monitorimin e...

“Boll më”, ish-deputeti zbulon skenarin e aleancës së re të PD: Tani është koha për...

më 6.2019 - Sot News

Ditën e djeshme, Kryesia e Partisë Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e një “aleance qytetare për ruajtjen e demokracisë në vend”. Kjo aleancë pritet të pengojë zhvillimin e...

Projekt – Rezoluta e PS në Kuvend kundër Presidentit është nul!

më 6.2019 - Standard

Ish-deputeti Tritan Shehu, pasi është njohur me tekstin e Projekt Rezolutës së PS për në Kuvend kundër Presidentit, ka dalë në konkluzionin se ajo “është si paralajmërimet e dikurshme kineze, psh si ai...

5 orë debat për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Alsat-M

Konferenca e Kryetarëve në Shqipëri ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta gjatë seancës parlamentare të së enjtes. Kuvendi shqiptar ka hartuar dhe një projekt rezolutë...

“Boll më”, ish-deputeti zbulon skenarin e aleancës e re të PD: Tani është koha për...

më 6.2019 - Sot News

Ditën e djeshme, Kryesia e Partisë Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e një “aleance qytetare për ruajtjen e demokracisë në vend”. Kjo aleancë pritet të pengojë zhvillimin e...

Dekreti i Presidentit: Shuarja e shkallës së lartë të gjyqësorit e bën të pasfidueshëm

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Dekreti i Presidentit Meta për anullimin e datës së zgjedhjeve ka ngjallur debat mbi kushtetueshmërinë apo ligjshmërinë e tij dhe për rrjedhojë zbatueshmërinë e tij. Për t’i bërë gjërat edhe më të ndërlikuara,...

Përplasje në Kuvend për “gjyqin politik” që Rama kërkon ti bëjë Presidentit Meta!

më 6.2019 - Koha Jone

Ditën e sotme në Konferenca e Kryetarëve në Kuvend është miratuar një kërkesën e maxhorancës, për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë nga e cila pritet të miratohet edhe një rezolutë...

Mbledhja me dyer të mbyllura/ Përplasje në Kuvend për `gjyqin politik`, që Rama kërkon ti bëjë Presidentit Meta!

më 6.2019 - Standard

Ditën e sotme në Konferenca e Kryetarëve në Kuvend është miratuar një kërkesën e maxhorancës, për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë nga e cila pritet të miratohet edhe një rezolutë...

PS apel Metës: Reflekto! Rezoluta asnjë fjalë për shkarkimin

më 6.2019 - Vizion Plus

Ndryshe nga qendrimi publik i Partise Socialiste nje dite me pare, se kishin nisur procedurat per shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, dokumenti zyrtar i depozituar ne Kuvend, duket se eshte shume larg...

Ilir Meta: Kam drekuar me Ramën para 10 ditësh, e dinte për anulimin e zgjedhjeve

më 6.2019 - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Presidenti Meta: I gatshëm të ndërmarr çdo vendim në të mirë të kombit

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dalë sërish në një deklaratë publike për të sqaruar të gjithë ata që janë keqkuptuar apo kanë lexuar një kushtetutë të përkthyer gabim. Duke folur para gazetarëve,...

Mbledhja me dyer të mbyllura, kryetarja e Komisionit të Medias në Konferencën e Kryetarëve: Presidenti s’mund të penalizohet

më 6.2019 - Koha Jone

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar ditën e sotme kërkesën e maxhorancës për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë, për shkarkimin e Presidentit, Ilir Meta. I vetmi zë kundër gjatë...

Meta: Dorëzoj postin për zgjidhjen e krizës në vend

më 6.2019 - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Gazment Bardhi: Përgjimet e Bild provuan se kryeministri e mban pushtetin me bandat

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

“Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit ligjor dhe sigurinë e qytetarëve.” Kështu deklaroi sot, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga...

Demokracia në Shqipëri në rrezik!!! Vasili: Ramën se shpëton dot askush nga fundi fatal…

më 6.2019 - Standard

Lëvizja Socialiste për Integrim thotë se demokracia në Shqipëri është në rrezik të madh për shkak të puçit kushtetues të Rilindjes dhe skenarit të saj kriminal për rrëmbimin e të gjitha pushteteve. Nënkryetari...

Shkarkimi i presidentit/ Meta: E jap postin për hir të zgjidhjes së krizës në vend

më 6.2019 - AlbPortali

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

Rezoluta mjeti përkatës politiko-juridik në mungesë të funksionimit të Gjykatës Kushtetuese!

më 6.2019 - Fol

REZOLUTA që pritet këtë javë të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë, e cila ka të bëjë me ngërçin e shpërfaqur politik lidhur me Vendimin e kryetarit të shtetit Ilir META për Ç^DEKRETIMIN gjegjësisht anulimin...

Meta: I gatshëm të ndërmarr çdo vendim në të mirë të kombit

më 6.2019 - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dalë sërish në një deklaratë publike për të sqaruar të gjithë ata që janë keqkuptuar apo kanë lexuar një kushtetutë të përkthyer gabim. Duke folur para gazetarëve,...

Shkarkimi i presidentit/ Meta: E jap postin për hir të zgjidhjes së krizës në vend

më 6.2019 - Fakti Ditor

Presidenti Ilir Meta doli një konferencë të jashtëzakonshme në orën 16:00 deklaroi se ishte i detyruar të shfuqizonte dekretin për datën e zgjedhjeve. I pyetur rreth shkarkimit të tij, i kërkuar nga mazhoranca...

“Dokument nul, si paralajmërimet kineze”, vjen reagimi i parë nga PD-ja për rezolutën e PS për Metën: Teatralitet e demostrim “muskujsh” i pa nevojshëm

më 6.2019 - Sot News

Vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike për rezolutën e Partisë Socialiste lidhur me çështjen e Presidentit Ilir Meta të enjten në Kuvend. Ish-deputeti Tritan Shehu e cilëson si 'nul' rezolutën e prezantuar...

Shkarkimi i Presidentit, Shehu: Kjo “Rilindje” duhet të kthehet në realitet dhe të zbatojë Dekretin

më 6.2019 - Koha Jone

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu e konsideron rezolutën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta pas anulimit që ky i fundit i bëri zgjedhjeve vendore, si një dokument paralajmërues,...

Reagon ashpër Vasili: Rama kërkon të çojë popullin në konflikt social…

më 6.2019 - Standard

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të çojë popullin në konflikt të fortë social dhe të zhdukë pluralizimin politik. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së...

Gramoz Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës

më 6.2019 - LajmiFundit

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të përqendrohen...

Braimllari: Nuk ka kthim pas, përpjekja e Ramës për të mbajtur zgjedhje farsë ka marrë fund!

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka komentuar situatën politike në vend përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Ai shkruan se Rama kërkon destabilitetin e vendit sepse vetëm...

“Vepra korruptive të përmasave gjigande”, LSI nuk përmbahet dhe tregon rolin e opozitës: Ç'do të ndodh në këtë situatë udhëkryqi të rrezikshëm

më 6.2019 - Sot News

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të çojë popullin në konflikt të fortë social dhe të zhdukë pluralizimin politik. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së...

Vasili: Edi Rama kërkon të çojë popullin në konflikt social

më 6.2019 - Koha Jone

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të çojë popullin në konflikt të fortë social dhe të zhdukë pluralizimin politik. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së...

LSI akuza Ramës: Kërkon të çojë popullin në konflikt social

më 6.2019 - BalkanWeb

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të çojë popullin në konflikt të fortë social dhe të zhdukë pluralizimin politik. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së...

Projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Metës, zbardhet vendimi i Konferencës së Kryetarëve, zbulohet se kush votoi kundër

më 6.2019 - Sot News

PS kërkoi mocion për debat ditën e enjte, për të miratuar rezolutën për shkarkimin e Metës.  Në kërkesën e firmosur nga kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla theksohet se akti i Presidentit është i...

Pesë orë debat për shkarkimin e presidentit Meta në Kuvendin e Shqipërisë

më 6.2019 - Periskopi

Konferenca e kryetarëve ka vendosur të zhvillojë 5 orë debat për shkarkimin e presidentit Meta gjatë seancës së radhës parlamentare. Sipas vendimit të marrë, dekreti i presidentit do të jetë pika e parë...

LSI akuza Ramës: Kërkon të çojë popullin në konflikt social

më 6.2019 - Medial

TIRANË Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të çojë popullin në konflikt të fortë social dhe të zhdukë pluralizimin politik. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimi i presidentit Meta

më 6.2019 - Alsat-M

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimin e Presidentit Meta

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i...

Shkarkimi i presidentit: Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - Klan Kosova

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Çfarë përmban projekt-rezoluta e mazhorancës, kërkohet reflektim nga Presidenti Meta

më 6.2019 - Iliria News

Zbulohet draft-rezoluta që mazhoranca pritet të miratojë të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë...

Lefter Maliqi: Opozita në Kuvend dhe 5 deputetë të PS nuk votojnë shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Koha Jone

Deputeti Lefter Maliqi shpreh bindjen se shumica e deputetëve të opozitës në Kuvend nuk do të votojnë mocionin e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Duke folur jashtë Komisionit të Sigurisë,...

PD: Nuk do të pranojmë kurrë që Edi Rama të destabilizojë Shqipërinë!

më 6.2019 - LajmiFundit

“Edi Rama është sot njeriu më i rrezikshëm për stabilitetin e vendit, për funksionimin e shtetit ligjor dhe sigurinë e qytetarëve.” Kështu deklaroi sot, Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga...

Iniciativa për shkarkimin e Metës, u zbulua draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - Portalb

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve, njofton TCH. “Kuvendi i Shqipërisë...

Shinasi Rama: Të gjitha palët politike janë bashkë në këtë lojë, Meta ka interesa jetike

më 6.2019 - Shekulli

Intervista/ Ish-lideri i dhjetorit, Prof. Shinasi Rama, analizon situatën e fundit politike në vend dhe përpjekjet e Edi Ramës për të shkarkuar kreun e shtetit. Prof. Rama nuk lë mënjane edhe rolin e ndërkombëtarëve...

Vasili: Dekreti i Metës ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe

më 6.2019 - BalkanWeb

Ish-kreu i grupit parlamentar në Lëvizjen Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar sërish vendimin e kreut të Shtetit, Ilir Meta për shfuqizimin e dekretit për zgjedhjet e 30 qershorit. Me një...

Konferenca e Kryetarëve miraton kërkesën e PS për shkarkimin e Ilir Metës, "trondit" me deklaratën deputeti i ri, flet për për socialistët që do të 'tradhtojnë' Ramën

më 6.2019 - Sot News

Deputeti, Lefter Maliqi, shpreh bindjen se shumica e deputetëve të opozitës në Kuvend nuk do të votojnë mocionin e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Duke folur jashtë Komisionit të Sigurisë,...

Lefter Maliqi: Shkarkimin e Metës nuk do ta votojnë as 5 socialistë

më 6.2019 - Opinion

Deputeti Lefter Maliqi ka thënë se përveç deputetëve të opozitës, janë edhe të paktën 5 deputetë të PS që nuk do ta votojnë shkarkimin e Presidenit. Në një intervistë televizive Maliqi e ka cilësuar nismën...

DOKUMENTI/Draft-Rezoluta e PS kundër Ilir Metës

më 6.2019 - Vizion Plus

Zbardhet Draft- Rezoluta e Partisë Socialiste mbi aktitn e presidentit Meta për shfuqizimin e dekretit të muajit nëntor te vitit të kaluar për përcaktimin e datës 30 qershor 2019 si ditën e mbajtjes se...

PS drejt shkarkimit të Metës, shqetësohet Kryemadhi dhe nxjerr krahun e saj të djathtë: Horrat duan zjarr e flakë!

më 6.2019 - Sot News

Zv.kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar së fundi në lidhje me dekretin e Presidentit Meta për anulim e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një status të tijin në Facebook, Vasili tha se dekreti i presidentit...

Shkarkimi i presidentit- Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - GazetaBlic

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

LSI akuza Ramës: Kërkon të çojë popullin në konflikt social

më 6.2019 - Tetova Sot

Lëvizja Socialiste për Integrim akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërkon të çojë popullin në konflikt të fortë social dhe të zhdukë pluralizimin politik. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI-së...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - Top Channel

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që do miratohet të enjten

më 6.2019 - Top Channel

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Rezoluta mjeti përkatës politiko-juridik në mungesë të funksionimit të Gjykatës Kushtetuese !

më 6.2019 - Lajm

REZOLUTA që pritet këtë javë të miratohet në Kuvendin e Shqipërisë, e cila ka të bëjë me ngërçin e shpërfaqur politik lidhur me Vendimin e kryetarit të shtetit Ilir META për Ç^DEKRETIMIN gjegjësisht anulimin...

Meta sërish sot në konferencë

më 6.2019 - RTV 21

Reagon presidenti Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit. Sot në orën 16:00...

Pse e lanë ndërkombëtarët krizën shqiptare në fatin e vet?!

më 6.2019 - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Në një dalje publike të rakorduar, OSBE dhe Bashkimi Evropian kanë deklaruar nga Tirana dhe Brukseli se në kushtet e reja të krijuara pas dekretit të anullimit të zgjedhjeve të 30...

Kuvendi i tërheq vëmendje Metës, zbulohet projekt-Rezoluta e PS-së

më 6.2019 - Albeu

Kuvendi e cilëson një veprim krejtësisht të pavlefshëm vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit nga Meta. Sot u vendos se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet pikërisht për shkarkimin...

Vasili: Dekreti Metës veprim madhor për atdheun, evitoi konfliktin civil

më 6.2019 - Medial

Nënkryetari I LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si të drejtë dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhejve të 30 qershorit. Në një postim në “Facebook”, Vasili shprehet se dekreti garantoi pluralizmin...

Draft-rezoluta për Metën, akti nul, thirrje për reflektim

më 6.2019 - Opinion

Është zbuluar draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare në lidhe me  mocionin për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. Në draft rezolutë thuhet...

Konferenca urgjente e Metës, a ka të drejtë Presidenti ta shpërndajë Parlamentin? Ja çfarë thotë Kushtetuta

më 6.2019 - Java News

Një konferencë për shtyp e thirrur sot nga Presidenti i Republikës ka ngjallur hamendësimet në media se mos Ilir Meta do të deklarojë shpërndarjen e Kuvendit të Shqipërisë. Ky hap i mundshëm shihet si...

E PLOTË: Zbulohet draft-rezoluta e PS-së, për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kuvendi i Shqipërisë ka hartuar një projekt -ezolutë lidhur me vendimin e fundit të presidentit Ilir Meta lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Ndër të tjera parlamenti shpjegon të gjitha klauzolat...

Nisma për shkarkimin e Metës, zbulohet draft-rezoluta që do miratohet në Kuvend

më 6.2019 - Shekulli

Një draft-rezolutë pritet të miratohet në Kuvend nga mazhoranca për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit anuloi zgjedhjet e 30 qershorit. Të enjten pritet një debat prej 5 orësh, ku deputetët...

“Akti i Presidentit i paprecedentë” zbulohet rezoluta në Kuvend

më 6.2019 - BalkanWeb

Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “BalkanWeb” zbardh draft rezolutën e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë...

Parlamenti rrëzon vendimin e Metës për zgjedhjet: Ja detajet e projekt-rezolutës

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kuvendi i Shqipërisë ka hartuar një projekt rezolutë lidhur me vendimin e fundit të presidentit Ilir Meta lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Ndër të tjera parlamenti shpjegon: Kuvendi i Shqipërisë:...

Kuvendi debaton për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - RTV 21

Dekreti i Presidentit do të jetë pika e parë e rendit të ditës Konferenca e Kryetarëve miratoi mocionin me debat të kërkuar nga Partia Socialiste, në lidhje vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Tit Vasili: Dekreti i Ilir Metës ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe që tani lehin!

më 6.2019 - Gazeta Tema

Petrit Vasili shkruan se dekreti i Ilir Metës ndahu atdhetarët nga horrat. Sipas tij, atdhetari është Meta dhe ata që e mbështesin, ndërsa  horrat Rama dhe ata që e mbështesin. Statusi i Vasilit Dekreti...

Vasili: Dekreti Metës veprim madhor për atdheun, evitoi konfliktin civil

më 6.2019 - Vizion Plus

Nënkryetari I LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar si të drejtë dekretin e presidentit Meta për shtyrjen e zgjedhejve të 30 qershorit. Në një postim në “Facebook”, Vasili shprehet se dekreti garantoi pluralizmin...

Shkarkimi i Presidentit, Shehu: Kjo “Rilindje” duhet të kthehet në realitet dhe të zbatojë Dekretin

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Nga Prof.Dr.Tritan Shehu Teksti i Projekt Rezolutës së PS për në Kuvend, është si paralajmërimet e dikurëshme kineze, psh si ai 1225!! Është një dokument pa asnjë element ndëshkues, pa asnjë forcë ligjore...

Shkarkimi i presidentit Meta – zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - Infokusi

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Dokumenti/ Zbardhet projekt-rezoluta e PS për shkarkimin e Presidentit

më 6.2019 - Koha Jone

Kuvendi i Shqipërisë Projekt-rezolutë MBI AKTIN E PRESIDENTIT TË REPUBLIKËS PËR SHFUQIZIMIN E DEKRETIT Nr. 10928, DATË 05.11.2018 “PËR CAKTIMIN E DATËS SË ZGJEDHJEVE PËR ORGANET E QEVERISJES VENDORE” Kuvendi...

Vasili: Ramën se shpëton dot askush nga fundi fatal

më 6.2019 - LajmiFundit

Lëvizja Socialiste për Integrim thotë se demokracia në Shqipëri është në rrezik të madh për shkak të puçit kushtetues të Rilindjes dhe skenarit të saj kriminal për rrëmbimin e të gjitha pushteteve. Nënkryetari...

Kuvendi të enjten kthehet në “arenë debati”, zbardhet projekt- rezoluta e PS për shkarkimin e Metës: Ndërhyrja e presidentit ka cënuar rëndë...

më 6.2019 - Sot News

Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Zbardhet draft rezoluta e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë një...

Mbrojtje anglisht e shkeljes së KQZ-së për vlefshmërinë e dekretit të Presidentit

më 6.2019 - Respublica

Qeveria e z. Rama ka ndërmend të stabilizojë situatën politike përmes Kushtetutës dhe jurisprudencës. Së fundmi po qarkullon një material në anglisht që trajton dhe analizon aktin e Presidentit të Republikës...

Vasili: Dekreti që ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!

më 6.2019 - Koha Jone

Nga Petrit Vasili – Dekreti,qe ndau atdhetaret nga horrat pa atdhe!! Dekreti i presidentit per shtyrjen e zgjedhjeve ishte shume i qarte ne qellimin dhe instrumentin kushtetues. Dekreti garantoi pluralizmin...

Hapi i radhës? Presidenti Meta paralajmëron tjetër konferencë

më 6.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të jetë sërish sot para mediave. Kështu bën të ditur Presidenca në një njoftim zyrtar. Nuk dihet se cili do të jetë hapi i radhës i Kreut të Shtetit pasi maxhoranca...

Dekreti, që ndau atdhetaret nga horrat pa atdhe!!

më 6.2019 - Standard

Nga Petrit Vasili Dekreti i presidentit per shtyrjen e zgjedhjeve ishte shume i qarte ne qellimin dhe instrumentin kushtetues. Dekreti garantoi pluralizmin politik dhe ruajti unitetin e popullit nga nje...

PS kërkon shkarkimin, presidenti Meta në konferencë për mediat

më 6.2019 - Albeu

Konferenca e mbajtur sot nga kryetarët lidhur me fatin e presidentit Meta , vendosi se shkarkimi apo jo i tij do të diskutohet gjatë seancës plenare të së enjtes. Ndërkohë Presidenti Ilir Meta pritet të...

Presidenti Meta në konferencë të jashtëzakonshme sot në orën 16:00

më 6.2019 - Standard

Presidenca ka njoftuar se kreu i shtetit Ilir Meta do të japë një konferencë shtypi në orën 16:00. Kjo është konferenca e dytë e Metës, që pason atë të ditës së hënë, kur ai prezantoi para medias, argumentet...

Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend për shkarkimin e presidentit / Ilir Meta bën lëvizjen e papritur, zbulohet çfarë do të ndodhë në orën 16:00

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Kujtojmë se në mbledhjen e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur...

Kuvendi kërkon shkarkimin, Meta njofton konferencë për shtyp

më 6.2019 - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit, ku pritet t’i japë përgjigje zyrtare mazhorancës e cila ka...

PS përgatit shkarkimin, Meta në konferencë të jashtëzakonshme

më 6.2019 - Opinion

Teksa Konferenca e Kryetarëve vendosi që në seancën e së enjtes të debatohet për 5 orë për shkarkimin e Ilir Metës, vjen dhe reagimi nga kreu i shtetit. Zyra e shtypit e Presidencës njofton se në orën...

Kolonelët e KQZ-së nisin Grushtin e Shtetit, duke folur emër të Kushtetutës

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Pas vendimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë e zhvillimit të zgjedhjeve lokale, ka nisur një sulm me frontal ndaj tij nga disa “juristë”, të cilët mundohen...

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - Indeks.mk

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ka...

Vasili: Edi Rama kërkon të çojë popullin në konflikt social

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Deklarata për mediat e Nënkryetarit të LSI-së Të nderuar qytetarë! Demokracia në Shqipëri është në rrezik të madh për shkak të puçit kushtetues të Rilindjes dhe skenarit të saj kriminal për rrëmbimin e...

Kuvendi në Shqipëri do të mban mocion me debat për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Alsat-M

Seanca e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë do të ketë 5 orë mocion me debat për dekretin e presidentit Ilir Meta, që anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Vendimi është marrë në Konferencën e Kryetarëve...

Mocion me debat për shkarkimin e Metës, përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve

më 6.2019 - Shekulli

Ka përfunduar mbledhja e kryetarëve të grupeve parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë, që nisi sot në orën 08:00. Mësohet se në mbledhje është marrë vendimi që mocioni me debat për shkarkimin e presidentit...

Vendimi/ 5 orë debat të enjten në Kuvend për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Vizion Plus

Pesë orë debat pritet të zhvillohen në seancën e të enjtes me qëllim shkarkimin e presidentit Meta. Vendimi është marrë këtë të martë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve. Mësohet se debate do të ndahet...

Aleanca Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë, Basha mbledh pasdite Këshillin dhe Kolegjin

më 6.2019 - Koha Jone

Partia Demokratike do të mbledhë në orën 18: 00 të pasdites Këshillin Kombëtar dhe Kolegjin e Kryetarëve. Në mbledhje do diskutohet vendimi i Kryesisë së PD-së për krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen...

Shkarkimi i presidentit/ Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - Tetova Sot

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

E PLOTË: Zbulohet draft-rezoluta e PS-së, për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Lexo

Kuvendi i Shqipërisë ka hartuar një projekt -ezolutë lidhur me vendimin e fundit të presidentit Ilir Meta lidhur me shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Ndër të tjera parlamenti shpjegon të gjitha klauzolat...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi të enjten kthehet në “arenë debati”

më 6.2019 - BalkanWeb

Ka përfunduar Konferenca e Kryetarëve e thirrur sot nga kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, ndërsa janë zbuluar edhe disa lëvizje që PS-ja do të bëjë të enjten në seancën plenare. Gazetari i “BalkanWeb”,...

Përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, detajet

më 6.2019 - Top Channel

Ka përfunduar mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Top Channel mëson se mocioni me debat bëhet të enjten dhe se debati do jetë pika e parë e rendit të ditës. Debati do zgjasë 5 orë dhe do ndahet në mënyrë...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimin e Presidentit Meta

më 6.2019 - Arbresh

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

“Po tenton të ndërhyjë në zgjedhje”, zbardhet rezoluta e Kuvendit për Metën

më 6.2019 - Java News

Parlamenti pritet të mblidhet të enjten për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “BalkanWeb” zbardh draft rezolutën e cila pritet të miratohet në përfundim të seancës, që do i paraprijë...

Presidenti Meta konferencë për shtyp në orën 16:00

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Lajmin e ka bërë te ditur zyra e shtypit të presidencës.

Të enjten Kuvendi vendos fatin e presidentit Meta

më 6.2019 - Albeu

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Meta , është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për 5 orë lidhur me këtë. Ky vendim...

Shkarkimi i presidentit Meta – zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - Gazeta e re

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Vasili: Dekreti,që ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!!

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Nga Petrit Vasili Dekreti,që ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!! Dekreti i presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve ishte shume i qartë në qëllimin dhe instrumentin kushtetues. Dekreti garantoi pluralizmin...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimin e Presidentit Meta

më 6.2019 - Ekonomia Online

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Mediat: Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Lexo

Në mbledhje e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Gazetarja e Report tv Esiona Konomi raporton...

Meta tjetër konferencë për mediat sot në orën 16:00, çfarë pritet të thotë…

më 6.2019 - Lexo

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Pas shkeljes se Kushtetutes duke cdekretuar daten e zgjedhjeve...

Merret vendimi i rëndësishëm për debatin e shkarkimit të Ilir Metës, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

më 6.2019 - Sot News

Në mbledhje e sotme të konferencës së kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocion debati për shkarkimin e presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Raportohet se nga këto 5 orë, mazhoranca do...

Kuvendi 5 orë debat për të kërkuar shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Opinion

Konferenca e Kryetarëve miratoi mocionin me debat të kërkuar nga Partia Socialiste, në lidhje vendimin e presidentit Meta për tërheqjen e dekretit për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Mocioni me debat...

Të enjten 5 orë mocion-debati në Kuvend

më 6.2019 - Koha Jone

Gjatë mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve është vendosur që ditën e enjte mocioni i debatit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta do të zgjasë për 5 orë. Mazhoranca do të ketë në dispozicion 170 minuta...

Kuvendi në Shqipëri do të mban mocion me debat për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Lajm

Seanca e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë do të ketë 5 orë mocion me debat për dekretin e presidentit Ilir Meta, që anuloi zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Vendimi është marrë në Konferencën e Kryetarëve...

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 11 qershor – Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës...

Rezoluta e Kuvendit për shkarkimin e Metës: Dekreti për anulimin e 30 qershorit nuk ka ekzistuar!!!

më 6.2019 - LajmiFundit

Dekreti i Presidentit Ilir Meta per ndryshimin apo shtyrjen e dates se zgjedhjeve eshte nl dhe si i tille nuk ka ekzistuar. Keshtu shprehet projekt rezoluta e Kuvendit qe do te paraqitet per votim ne seancen...

Vasili: Dekreti i Metës ndau atdhetarët nga…

më 6.2019 - LajmiFundit

Dekreti i Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve ishtë shumë i qartë në qëllimin dhe instrumentin kushtetues. Dekreti garantoi pluralizmin politik dhe ruajti unitetin e popullit nga një konflikt civil dhe...

Shkarkimi i Metës/ Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - Vizion Plus

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur këtë të martë Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa...

Zyrtarisht: Anulohen zgjedhjet e 30 qershorit/ Zbardhen argumentet për shtyrjen e datës së zgjedhjeve vendore. Rrezikonte konflikt civil e social dhe përjashtonte pjesëmarrjen e qytetarëve. Flasin Nishani, Bylykbashi, Av. Goxhaj dhe Gjoça

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Ish-Presidenti Nishani: Meta është interpretuesi i parë i Kushtetutës, s’mund ta gjykojnë Ish-Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka komentuar, situatën e fundit politikë ne vend, ku Presidenti Ilir...

Zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten për shkarkimi i presidentit Meta

më 6.2019 - Periskopi

Zbulohet draft-rezoluta që pritet të miratohet të enjten në seancën parlamentare sa i takon mocionit për debat për vendimin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve. “Kuvendi i Shqipërisë vlerëson...

Shkarkimi i presidentit Meta - zbulohet draft-rezoluta që diskutohet të enjten

më 6.2019 - KosovaPress

“Kuvendi i Shqipërisë vlerëson se akti i Presidentit datë 10.06.2019 për shfuqizimin e dekretit nr. 10928, datë 05.11.2018 “Për caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore”, është një...

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

më 6.2019 - Aktuale

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

më 6.2019 - Fakti Ditor

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Kuvendi i Shqipërisë voton të enjten fatin e presidentit Ilir Meta

më 6.2019 - Gazeta Observer

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

PS kërkon shkarkimin e Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - BalkanWeb

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ka...

Mocion me debat për shkarkimin e Presidentit, Ruçi mbledh Konferencën e Kryetarëve

më 6.2019 - Koha Jone

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, një ditë pasi Partia Socialiste deklaroi se do të vijonte procedurat për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Ka...

Draft-rezoluta e mazhorancës kundër ç’dekretimit të zgjedhjeve: hetim parlamentar për presidentin

më 6.2019 - Te Sheshi

Mazhoranca në Kuvend ka hartuar një draft-rezolutë kundër aktit të presidentit Meta, të cilin pritet ta diskutojë e votojë për miratimin në Kuvend. Aty, jo vetëm që ç’dekretimi i zgjedhjeve hidhet poshtë,...

Sot PD mbledh Këshillin Kombëtar/ Çfarë pritet të ndodhë…???

më 6.2019 - Standard

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Selia blu pa humbur kohë...

Kuvendi i Shqipërisë të enjten voton për fatin e presidentit Ilir Meta

më 6.2019 - Periskopi

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Anulimi i zgjedhjeve, zbardhet Projekt – Rezoluta e PS në Kuvend

më 6.2019 - LajmiFundit

Zbardhet përmbajtja e projektrezolutës së Partisë Socialiste, që është depozituar për senacën e së enjtes në Kuvend, e cila kundërshton dekretin e Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve....

Vendimi për shkarkimin e Metës, PS mbledh kryetarët

më 6.2019 - Albeu

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve . Mbledhja pritet të nisë rreth orës 09:00 ku do të diskutohet mbi vendimin...

Kuvendi del me projektrezolutë: Presidenti Meta të ndryshojë mendje

më 6.2019 - Illyria

Kuvendi i kujton presidentit Ilir Meta se Kushtetuta e Republikës së Shqipërisë në nenin 1 të saj shprehet: Shqipëria është Republikë Parlamentare Kuvendi i Shqipërisë: •Duke i kushtuar rëndësinë maksimale...

Presidenti Meta sërish sot përpara mediave

më 6.2019 - Illyria

Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp në ora 16:00, në ambientet e Institucionit të Kreut të Shtetit. Partia Socialiste ka nisur mbledhjen e firmave për...

Presidenti Ilir Meta në konferencë shtypi sot në orën 16:00

më 6.2019 - LajmiFundit

Presidenca ka njoftuar se kreu i shtetit Ilir Meta do të japë një konferencë shtypi në orën 16:00. Në njoftim thuhet: “Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta do të zhvillojë sot një konferencë për shtyp...

Aksioni i opozitës, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

më 6.2019 - Koha Jone

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Bëhet e ditur se selia...

Do shpërndajë Kuvendin? Meta del sërish para mediave

më 6.2019 - Lajme.al

Konferenca e mbajtur sot nga kryetarët lidhur me fatin e presidentit Meta, vendosi se shkarkimi apo jo i tij do të diskutohet gjatë seancës plenare të së enjtes. Ndërkohë Presidenti Ilir Meta pritet të...

Situata politike/ Pas Kryesisë, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

më 6.2019 - Medial

TIRANË Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Gazetari i “BalkanWeb”...

Kuvendi i Shqipërisë voton të enjten fatin e presidentit Ilir Meta

më 6.2019 - Fakti Ditor

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

më 6.2019 - InfoShqip

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi: Të enjten, 5 orë debat për dekretin e Presidentit

më 6.2019 - Java News

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00 dhe do të diskutohet mbi...

Meta gati të shpërndajë parlamentin

më 6.2019 - Respublica

Përplasje politike po përshkallëzohet teksa Konferenca e Kryetareve e mbledhur mëngjesin e kësaj të marte miratoi kërkesën e maxhorances  per zhvillimin e nje mocioni me debat per shkarkimin e presidentit,...

Socialistët bëjnë veprimin e menjëhershëm për shkarkimin e Metës, zbulohet çfarë do të ndodhë sot në orën 11:00

më 6.2019 - Sot News

Ditën e sotme do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë në orën 09:00. Sakaq, në këtë mbledhje bëhet e ditur se do caktohet data e mocionit dhe koha e debatit në Kuvend për...

Kuvendi i Shqipëris të enjten voton për fatin e presidentit Ilir Meta

më 6.2019 - Periskopi

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

Krijimi i AQMD, selia blu mbledh sot Këshillin Kombëtar

më 6.2019 - Java News

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. BalkanWeb raporton se...

Pas mbledhjes me kryesinë, Partia Demokratike kërkon takim me Këshillin Kombëtar

më 6.2019 - Blitz

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Ballkanweb raporton se...

Anëtarët e majtë të KQZ-së refuzojnë shtyrjen e zgjedhjeve

më 6.2019 - Shekulli

Debatet/ Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri deklaron se vendimi i Presidentit nuk mund të refuzohet. Anëtarët e PS nuk njohin vendimin e Metës për të shtyrë zgjedhjet. Miratohet rendi i ditës. Nuk ka vendimmarrje...

PD përgatitet për “luftë”, ngre grupe në 61 bashki për të bllokuar fushatën dhe zgjedhjet, vendi drejt përplasjes civile

më 6.2019 - Sot News

Partia Demokratike rrezikon të çojë vendin drejt përplasjes civile. Presidenti i Republikës, Ilir Meta nxori një dekret për shtyrjen e zgjedhjeve lokale. Por mazhoranca është e bindur për të vijuar rrugën...

Presidenti merr rolin e kryetarit të opozitës, kërkon largimin e Ramës si kryeministër, thirrje mazhorancës të plotësojë kushtet e PD-LSI

më 6.2019 - Sot News

Nuk ka më asnjë dyshim se presidenti Ilir Meta është tashmë në rresht me opozitën. Prej javësh ai po sulmon me të gjitha mënyrat qeverinë, ndërsa me shtyrjen e zgjedhjeve vulosi se është krah Berishës,...

Situata politike/ Pas Kryesisë, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

më 6.2019 - BalkanWeb

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Pa humbur kohë, gazetari...

Meta me plan të strukturuar për të futur në kaos vendin, nuk përcakton datë të re zgjedhjesh, s’ jep asnjë argument ligjor për të drejtën e ç’dekretimit

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir meta duket se ka ndarë mendjen për të çuar vendin drejt konfliktit civil. Pas njoftimit të shtunën se ka vendosur të shtyjë zgjedhjet, dje ai doli në një deklaratë për mediat, ku firmosi...

Kuvendi voton të enjten për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Lajme.al

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për 5 orë lidhur me këtë. Ky vendim...

PS nis procedurat për shkarkimin e Ilir Metës, deputetët e rinj të opozitës gati të bashkojnë votat, ja skema që do të përdoret për të larguar presidentin

më 6.2019 - Sot News

Ilir Meta pritet të shkarkohet ditën e enjte. Pas lojërave të njëpasnjëshme me Kushtetutën, me shtyrjen e datës së zgjedhjeve lokale, presidenti Meta firmosi edhe fundin e tij. Ditën e djeshme kryeministri...

Vendimi për shkarkimin e Metës/ PS mbledh sot konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - Lexo

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00. Mësohet se në mbledhje...

Kuvendi i Shqipërisë voton të enjten fatin e presidentit Ilir Meta

më 6.2019 - Ekonomia Online

Pas hedhjes së idesë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, është mbledhur konferenca e kryetarëve të cilët kanë vendosur se në seancën plenare të së enjtes do të diskutohet për pesë orë lidhur me këtë....

KQZ injoron Ilir Metën, nuk pranon të zbatojë dekretin e ri, vijon normalisht punën për mbajtjen e zgjedhjeve në 30 qershor

më 6.2019 - Sot News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar dje vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Presidenti përmes një dekreti të ri deklaroi se ka ç’dekretuar 30 qershorin si datë...

Zbardhet vendimi i Kushtetueses që rrëzon Metën, dekreti mund të ankimohet në Administrative dhe Kolegjin Zgjedhor, PS gati të fundosë presidentin

më 6.2019 - Sot News

Gjykata Kushtetuese i ka hapur rrugë mazhorancës qeverisëse që t’i drejtohet Gjykatës Administrative për vendimin e Presidentit mbi anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Kriza politike në vend u thellua...

Nesër, Kuvendi i Shqipërisë do të shqyrtojë kërkesën për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Illyria

Tiranë, 11 qershor 2019 – Në seancën e Kuvendit të Shqipërisë që do të mbahet nesër, më 12 qershor, do të zhvillohet debat lidhur dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore të 30...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi cakton sot datën e mocionit dhe kohën e debatit

më 6.2019 - Java News

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00 dhe në mbledhje do diskutohet...

Përfundon mbledhja e konferencës së kryetarëve, detajet

më 6.2019 - Arbresh

Ka përfunduar mbledhja e konferencës së kryetarëve. Top Channel mëson se mocioni me debat për presidentin Ilir Meta, pas vendimit të këtij të fundit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, bëhet të...

Shkarkimi i Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - LajmiFundit

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa do të vendoset...

Klement Zguri, kryetar i KQZ/ Ne nuk kemi tagër të gjykojmë dekretin, por t’i bindemi. Denar Biba dhe kolonelët e KQZ-së më pranë Grusht-Shtetit

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Klement Zguri: KQZ t’i bindet dekretit të Presidentit, i cili është detyrues Kreu i KQZ-së, Klement Zguri, ka braktisur mbledhjen e thirrur nga 2 anëtarët socialistë të KQZ-së, Biba e Skënderi, lidhur...

Zgjedhjet vendore, Presidenti firmos anulimin e 30 qershorit

më 6.2019 - Shekulli

Presidenti Ilir Meta firmos publikisht rrëzimin e datës së votimeve në 30 qershor. Zgjedhjet vendore janë shtyrë në një afat të pacaktuar, ndërsa data e re duhet të vijë me marrëveshje politike. “Mbrojmë...

Shkarkimi i Metës, Ruçi mbledh konferencën e kryetarëve

më 6.2019 - Arbresh

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka mbledhur këtë të martë Konferencën e Kryetarëve për të diskutuar në lidhje me shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mbledhja e Konferencës ka filluar në orën 09:00 ndërsa...

Gjetan Gjetani: Të largojmë të keqen e rilindjes

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Deputeti socialist: Të largohemi nga e keqja, që përfaqëson Edi Rama Deputeti socialist Gjetan Gjetani, u ka bërë thirrje deputetëve socialistë që të braktisin Edi Ramës dhe mos e ndjekin nga pas në çmendurinë...

PS kërkon shkarkimin e Presidentit Meta, Ruçi e mbledh Konferencën e Kryetarëve

më 6.2019 - Illyria

Tiranë, 11 qershor 2019 – Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, e ka mbledhur sot Konferencën e Kryetarëve, për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste për shkarkimin e Presidentit të Republikës,...

Shkarkimi i Metës, Kuvendi cakton sot datën e mocionit dhe kohën e debatit

më 6.2019 - Ekonomia Online

Pas vendimit të marrë dje për nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, PS mbledh sot konferencën e kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë rreth orës 09:00 dhe në mbledhje do diskutohet...

Lefter Maliqi: Mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votojnë shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Java News

Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votonin shkarkimin e Ilir Metës Maliqi : 30 qershori nuk ndodhin zgjedhjet. Unë kam një besim...

KQZ-ja bën Puç Kushtetues kundër zgjedhjeve demokratike

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Intervistë me Prof. Dr. Kristaq Kume: KQZ-ja nuk ka asnjë mundësi ligjore për të gjykuar dhe marrë vendime në lidhje me dekretin e Presidentit. Të zhvillohen zgjedhje në këto kushte, vendi del jashtë kontrolli...

Aksioni i opozitës/ Sot PD mbledh Këshillin Kombëtar, ja çfarë pritet të ndodhë

më 6.2019 - LajmiFundit

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. Bëhet e ditur se selia...

Situata politike, pas Kryesisë, PD mbledh sot Këshillin Kombëtar

më 6.2019 - Arbresh

Pas mbledhjes së djeshme të Kryesisë, Partia Demokratike vendosi t’i propozojë Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashkitë e vendit. BalkanWeb raporton se...

Ja plani që po përgatit PS për shkarkimin e presidentit Meta

më 6.2019 - Ina

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

Dekreti i Metës/ Kristaq Kume ‘rrëzon’ vendimin e 2017-ës të Kolegjit: Jemi në situatë tjetër

më 6.2019 - Top Channel

Konstitucionalisti Kristaq Kume thotë se nuk mund të përdoret precedenti i vitit 2017-të i Kolegjit të Gjykatës Kushtetuese, ku përcaktohej se ishte Gjykata Administrative që kishte kompetencat për të...

Kristaq Kume ‘rrëzon’ vendimin e 2017-ës të Kolegjit: Jemi në situatë tjetër

më 6.2019 - Top Channel

Konstitucionalisti Kristaq Kume thotë se nuk mund të përdoret precedenti i vitit 2017-të i Kolegjit të Gjykatës Kushtetuese, ku përcaktohej Gjykata Administrative kishte kompetencat për të trajtuar dekretin...

Vendimi i opozitës: Aleancë Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë në 61 bashki

më 6.2019 - Koha Jone

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një mbledhje me aleatët dhe kryesinë për të diskutuar mbi aksionin opozitar. Intensifikimi i aksionit opozitar tashmë do të shtrihet në të gjitha bashkitë e...

PD-ja krijoi “aleancën” për 30 qershorin: Do marrim masa për mbrojtjen e rendit demokratik

më 6.2019 - Portalb

Në mbledhjen e zhvilluar mbrëmjen e sotme, Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që për 30 qershorin të krijojë ‘Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘, njofton TCH. Sipas PD-së, kjo aleancë...

Vendimi i Metës, juristët të ndarë. Pse presidenti bëri shqiponjën

më 6.2019 - Opinion

Presidenti Ilir Meta bëri këtë të hënë një shpjegim të gjatë të arsyeve kushtetuese dhe ligjore që sipas tij e çuan në vendimin për të anuluar datën e zgjedhjeve të 30 Qershorit, akt të cilin ai e paralajmëroi...

Lefter Maliqi: Mbi 5 deputetë të PS nuk do t’a votonin shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Koha Jone

Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votonin shkarkimin e Ilir Metës. “ 30 qershori nuk ndodhin zgjedhjet. Unë kam një besim të...

PD krijon ‘Aleancën’ për 30 qershorin: Do marrim masa për mbrojtjen e rendit demokratik

më 6.2019 - Top Channel

Në mbledhjen e zhvilluar mbrëmjen e sotme, Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që të krijojë ‘Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘. Sipas PD-së, kjo aleancë do të krijohet si bashkim qytetar...

Lefter Maliqi: Mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votonin shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Gazeta Tema

Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votonin shkarkimin e Ilir Metës Maliqi : 30 qershori nuk ndodhin zgjedhjet. Unë kam një besim...

Hap pas hapi, zbuloni sa zgjat procedura për shkarkimin e Ilir Metës nga Kuvendi

më 6.2019 - Sot News

Pas vendimit të presidentit për anulimin e datës së 30 qershor për zgjedhjet lokale, PS është shprehur se ka nisur proceduar e shkarkimit të Ilir Metës. Parashikuar në rregulloren e Kuvendit në nenin 112...

Precedenti i 2017-ës, Kolegji: Data e zgjedhjeve kompetencë e ‘Administratives’ jo e ‘Kushtetueses‘

më 6.2019 - Top Channel

Ekspertët e ligjit janë të ndarë lidhur me kushtetueshmërinë e vendimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Por ku mund të...

Lefter Maliqi zbulon detajet: Mbi 5 deputetë të PS nuk do të votojnë shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Sot News

Deputeti Lefter Maliqi i ftuar në emisionin "360 Gradë"  u shpreh se mbi 5 deputetë të PS nuk do ta votonin shkarkimin e Ilir Metës "30 qershori nuk ndodhin zgjedhjet. Unë kam një besim të patundur që...

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, zbardhet vendimi i papritur

më 6.2019 - Sot News

Ka zgjatur më shumë se 1 orë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, e cila pasoi një takim të Bashës me aleatët e saj, për të ashtuquajturin aksion opozitar, pasi Presidenti i vendit Ilir Meta shfuqizoi...

Precedenti i 2017-ës, Kolegji i ‘Kushtetueses’: Vendimi i Presidentit për datën e zgjedhjeve, kompetencë e ‘Administratives’

më 6.2019 - Top Channel

Ekspertët e ligjit janë të ndarë lidhur me kushtetutshmërinë e vendimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Por ku mund të...

Ja çfarë ka shkelur veç Kushtetutës, Presidenti Meta?

më 6.2019 - Java News

Në interes të plotë ndaj interesave të opozitës, Presidenti ka krijuar një tjetër ngërç, që, në fakt, përveçse po thellon krizën duke e çuar atë në majën e tehut, po vepron kundër të drejtave themelore...

Ja çfarë vendosi Partia Demokratike në mbledhjen me dyer të mbyllura

më 6.2019 - Shekulli

Pas përfundimit të mbledhjes së kryetarit të PD me kryesinë, selia blu ka njoftuar se është vendosur që t’i propozojë Këshillit Kombëtar të PDSH-së, angazhimin e strukturave të Partisë Demokratike dhe...

PD krijon Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë: Të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - Medial

Kryesia e Partisë Demokratike përfundoi mbledhjen e kësaj të hënë në mbrëmje ku u diskutua në lidhje me situatën politike ne vend dhe qëndrimin jo vetëm mbi vendosmërinë e mazhorancës për të mbajtur zgjedhje...

PD krijon Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë: Të mbrojmë rendin kushtetues

më 6.2019 - Vizion Plus

Kryesia e Partisë Demokratike përfundoi mbledhjen e kësaj të hënë në mbrëmje ku u diskutua në lidhje me situatën politike ne vend dhe qëndrimin jo vetëm mbi vendosmërinë e mazhorancës për të mbajtur zgjedhje...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Tetova1

Plotë 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

LAJM I FUNDIT/ Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, ja vendimi i papritur

më 6.2019 - BalkanWeb

Ka zgjatur më shumë se 1 orë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, e cila pasoi një takim të Bashës me aleatët e saj, për të ashtuquajturin aksion opozitar, pasi Presidenti i vendit Ilir Meta shfuqizoi...

Kryesia e PD vendos të krijojë “komitetet” qytetare kundër 30 qershorit në 61 bashkitë e vendit

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PD, e  cila u mblodh sot pasi Presidenti Meta firmosi zhdekretimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve vendore nga Presidenti Meta. Në mbledhje, Kryesia e PD vendosi...

PD krijon Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë

më 6.2019 - KosovaPress

Sipas PD-së, kjo aleancë do të krijohet si bashkim qytetar dhe intelektual, që do të ndërgjegjësojë qytetarët për rrezikun që po i kanoset demokracisë në vend dhe marrjen e të gjitha masave për të mbrojtur...

Ilir Meta, si Shefi i një Republike AntiSistem!

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Ilir Meta është bërë sot, Presidenti që anullon për herë të parë, zgjedhjet në historinë e Shqipërisë. Ilir Meta e ka shënuar sot emrin, si Presidenti që për herë të parë nuk cakton një...

Kryesia e PD vendos të krijojë “komitetet” qytetare kundër 30 qershorit në 61 bashkitë e vendit. Paramilitarë?!

më 6.2019 - Lexo

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PD, e cila u mblodh sot pasi presidenti Meta firmosi zhdekretimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve vendore nga Presidenti Meta. Në mbledhje, Kryesia e PD vendosi...

PD:Do krijojmë në çdo bashki aleancën qytetare për mbrojtjen e demokracisë

më 6.2019 - Opinion

Partia Demokratike ka zhvilluar ditën e sotme një mbledhje me anëtarët e kryesisë së saj. Në këtë mbledhje u vendos krijimi i “Aleancës Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë” në çdo bashki të vendit. Sipas...

E FUNDIT/ Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD, vendimi i papritur

më 6.2019 - Standard

Ka zgjatur më shumë se 1 orë mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike, e cila pasoi një takim të Bashës me aleatët e saj, për të ashtuquajturin aksion opozitar, pasi Presidenti i vendit Ilir Meta shfuqizoi...

Aksion opozitar në çdo qytet ku Rama zhvillon takime elektorale

më 6.2019 - Koha Jone

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një mbledhje me aleatët dhe kryesinë për të diskutuar mbi aksionin opozitar. Intensifikimi i aksionit opozitar tashmë do të shtrihet në të gjitha bashkitë e...

Anulimi i zgjedhjeve/ Taulant Balla: Ja si do ta formulojmë rezolutën për shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Java News

Kryetari i grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ u shpreh se vendimi i Presidentit Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe shtyrjen...

JA çfarë ka shkelur veç Kushtetutës Presidenti Meta?

më 6.2019 - Java News

Në interes të plotë ndaj interesave të opozitës, Presidenti ka krijuar një tjetër ngërç, që, në fakt, përveçse po thellon krizën duke e çuar atë në majën e tehut, po vepron kundër të drejtave themelore...

KQZ-ja bën Puç Kushtetues kundër zgjedhjeve demokratike në Shqipëri

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Prof. Dr. Kristaq Kume, ish-kryetar i KQZ-së KQZ-ja është institucion kushtetues që nuk ka asnjë mundësi ligjore për të gjykuar dhe pastaj mbi bazën e atij gjykimi të vet, për të marrë vendim se çfarë...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Lajm

Plotë 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Rama nuk ia përton dhe e vendos Metën përballë dy zgjedhjeve: Si mund të shmanget përplasja civile me 30 qershor

më 6.2019 - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, ditën e sotme, pasi presidenti Ilir Meta firmosi "live" zhdekretimin e datës së zgjedhjve. Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, ditën e...

Kryesia e PD-së do krijojë “Komitetet” qytetare kundër 30 qershorit në 61 bashkitë e vendit

më 6.2019 - Java News

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së PD, e  cila u mblodh sot pasi presidenti Meta firmosi zhdekretimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve vendore nga Presidenti Meta. Në mbledhje, Kryesia e PD vendosi...

Hap pas hapi/ Sa zgjat procedura për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Opinion

Pas vendimit të presidentit për anulimin e datës së 30 qershor për zgjedhjet lokale, Partia Socialiste është shprehur se ka nisur proceduar e shkarkimit të Ilir Metës. Por, çfarë parashikon rregullorja...

Precedenti i 2017-ës, Kolegji: Data e zgjedhjeve kompetencë e ‘Administratives’ jo e ‘Kushtetueses‘

më 6.2019 - 24 ore

Ekspertët e ligjit janë të ndarë lidhur me kushtetueshmërinë e vendimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Por ku mund të...

Nuk e gjykon Kushtetuesja dekretin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve, por gjykata Administrative

më 6.2019 - Lajm

Presidenti Ilir Meta firmosi këtë të hënë dekretin mbi mosmbajtjen e zgjedhjeve locale më 30 qershor, ndërsa socialistët nisën të mbledhin firmat për shkarkimin e tij. E teksa politika është përfshirë...

Çfarë ka shkelur veç Kushtetutës Presidenti Meta? Ne!

më 6.2019 - Lexo

Në interes të plotë ndaj interesave të opozitës, Presidenti ka krijuar një tjetër ngërç, që, në fakt, përveçse po thellon krizën duke e çuar atë në majën e tehut, po vepron kundër të drejtave themelore...

PD krijon ‘Aleancën’ për 30 qershorin: Do marrim masa për mbrojtjen e rendit demokratik

më 6.2019 - 24 ore

Në mbledhjen e zhvilluar mbrëmjen e sotme, Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur që për 30 qershorin të krijojë ‘Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë‘. Sipas PD-së, kjo aleancë do të krijohet...

Data e zgjedhjeve kompetencë e ‘Administratives’ jo e ‘Kushtetueses‘

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Ekspertët e ligjit janë të ndarë lidhur me kushtetueshmërinë e vendimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Por ku mund të...

Hapa pas hapi/ Sa zgjat proceduar për shkarkimin e Ilir Metës

më 6.2019 - Opinion

Pas vendimit të presidentit për anulimin e datës së 30 qershor për zgjedhjet lokale, Partia Socialiste është shprehur se ka nisur proceduar e shkarkimit të Ilir Metës. Por, çfarë parashikon rregullorja...

Zbardhet vendimi i “Kushtetueses” për shtyrjen e datës së zgjedhjeve

më 6.2019 - Gazeta Tema

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese nuk ka ndikim në situatën e krijuar pas dekretit të presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të anuluar zgjedhjet e 30 Qershorit. Edhe në rast se ajo do të ishte funksionale,...

Opozita nxjerr bllof Metën: S’duam shtyrje zgjedhjes, por largimin e Ramës

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët pas dekretit të Presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Pas përfundimi të mbledhjes, kryetari i PR, Fatmir Mediu tha për...

Basha përfundon mbledhjen me aleatët, ja çfarë u diskutua

më 6.2019 - Shekulli

Ashtu siç ishte paralajmëruar, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me aleatët. Takimi vjen disa orë pasi Presidenti i Republikës, Ilir Meta, dekretoi anulimin e zgjedhjeve të 30...

Mazhoranca mocion me debat e rezolutë për shkarkimin e Metës të enjten

më 6.2019 - Medial

ELISA SPIROPALI ZEDHENESE E KRYESISE PS Ne si Kryesi e Partisë Socialiste mendojmë se Ilir Meta e ka humbur të drejtën për të qëndruar në atë pozicion dhe Parlamenti i Shqipërisë do fillojë procedurën...

Përfundon takimi i Bashës me aleatët. Mediu: Ja çfarë u vendos

më 6.2019 - BalkanWeb

Në përfundim të mbledhjes së kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e tij politikë, ka folur kreu i PR-së, Fatmir Mediu. Sipas tij, e gjithë opozita i qëndron asaj ç’ka Basha deklaroi sot në konferencën...

Basha mbledhje me aleatët opozitarë, ja çfarë po diskutohet

më 6.2019 - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po mban mbledhje  me aleatët opozitarë në selinë e PD. Gazetari Klajdi Bodlli raporton për “Balkanweb” se në këtë mbledhje po diskutohet për situatën aktuale...

Basha mbledh aleatët, Mediu: Nesër caktohet data e protestës

më 6.2019 - Koha Jone

Lulzim Basha mblodhi në selinë e PD-së, aleatët besnikë. Në fokus të kësaj mbledhje ka qenë aksioni opozitar, ku burime bëjnë me dije se është caktuar që nesër do të vendoset data e protestës së 9-të kombëtare...

Takimi i Bashës me aleatët! Mediu: Zgjedhje të lira dhe të ndershme, pa Ramën kryeministër

më 6.2019 - Standard

Në përfundim të mbledhjes së kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e tij politikë, ka folur kreu i PR-së, Fatmir Mediu. Sipas tij, e gjithë opozita i qëndron asaj ç’ka Basha deklaroi sot në konferencën...

Basha takim me aleatët, Mediu: Qytetarët do vazhdojnë qëndresën

më 6.2019 - Opinion

Ditën e sotme kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët e koalicionit opozitar në selinë blu. Në përfundim të takimit, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, është shprehur...

Lajmi i fundit/ Zbardhet vendimi i “Kushtetueses” për shtyrjen e datës së zgjedhjeve

më 6.2019 - Lexo

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese nuk ka ndikim në situatën e krijuar pas dekretit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të anuluar zgjedhjet e 30 Qershorit. Edhe në rast se ajo do të ishte funksionale,...

Opozita nxjerr bllof Metën: S’duam shtyrje zgjedhjes, por largimin e Ramës

më 6.2019 - Lexo

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me aleatët pas dekretit të Presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Pas përfundimi të mbledhjes, kryetari i PR, Fatmir Mediu, foli...

Data e zgjedhjeve kompetencë e ‘Administratives’ jo e ‘Kushtetueses‘

më 6.2019 - Periskopi

Ekspertët e ligjit janë të ndarë lidhur me kushtetueshmërinë e vendimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale në Shqipëri. Por ku mund të...

Mazhoranca mocion me debat e rezolutë për shkarkimin e Metës të enjten

më 6.2019 - Vizion Plus

ELISA SPIROPALI ZEDHENESE E KRYESISE PS Ne si Kryesi e Partisë Socialiste mendojmë se Ilir Meta e ka humbur të drejtën për të qëndruar në atë pozicion dhe Parlamenti i Shqipërisë do fillojë procedurën...

Mbyllet mbledhja e Kryesisë së PD, opozita vendos t’a bllokojë Ramën në 61 bashki

më 6.2019 - LajmiFundit

Ka përfunduar takimi i kryedemokratit Basha me anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike. Kryesia ka vendosur t’i propozojë ditën e nesërme Këshillit Kombëtar krijimin e Aleancës  Qytetare për Mbrojtjen...

Çlirim Peka: O socialistë, Rama është i çmendur, dëgjoni çfarë iu them unë, ndryshe do merrni më qafë veten dhe familjet tuaja

më 6.2019 - Gazeta Tema

Në morinë e analistëve të oborrit të Ilir Metës dhe Sali Berishës, ka bërë një shkrim edhe Çlirim Peka. Ky i fundit, si një autoritet në fushën e mendimit, këshillon socialistët të reagojnë, pasi Rama...

Basha mbledh aleatët, Mediu: Ja se çfarë biseduam

më 6.2019 - Java News

Në përfundim të mbledhjes së kryedemokratit Lulzim Basha me aleatët e tij politikë, ka folur kreu i PR-së, Fatmir Mediu. Sipas tij, e gjithë opozita i qëndron asaj ç’ka Basha deklaroi sot në konferencën...

Precedenti i vitit 2017, Kushtetuesja ia kaloi Gjyaktës Administrative shtyrjen e zgjedhjeve

më 6.2019 - Java News

FOTO ILUSTRUESE NGA ZGJEDHJET E KALUARA Mungesa e Gjykatës Kushtetuese nuk ka ndikim në situatën e krijuar pas dekretit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për të anuluar zgjedhjet e 30 Qershorit....

Shkarkimi i Metës, Balla i dorëzon Ruçit kërkesën për mocion me debat

më 6.2019 - Portalb

Sipas Ballës , akti i Metës ”synon të pengojë në mënyrë të kundraligjshme realizimin e së drejtës kushtëtuese të shtetasve shqiptarë për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në pushtetin vendor.” Partia Socialiste...

Data e zgjedhjeve, KQZ “s’njeh” Presidentin

më 6.2019 - Flaka

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvlerësuar dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve, në një mbledhje urgjente pas vendimit të Metës që sot firmosi para kamerave dekretin për zhdekretimin...

Çlirim Peka: O socialistë, Rama është i çmendur, dëgjoni çfarë iu them unë, ndryshe do merrni më qafë veten dhe familjet tuaja

më 6.2019 - Lexo

Në morinë e analistëve të oborrit të Ilir Metës dhe Sali Berishës, ka bërë një shkrim edhe Çlirim Peka. Ky i fundit, si një autoritet në fushën e mendimit, këshillon socialistët të reagojnë, pasi Rama...

Vendimi i PD/ Krijohet Aleanca qytetare për mbrojtjen e Demokracisë

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Kryesia e Partisë Demokratike vendosi që t’i propozojë Këshillit Kombëtar të PDSH-së, angazhimin e strukturave të Partisë Demokratike dhe të Opozitës së Bashkuar në 61 Bashkitë e vendit për krijimin e...

Njihuni me “Juristët” që sulmojnë Metën, “injorantë” të Kushtetutës, ish-drejtorë dhe sekserë të Rilindjes

më 6.2019 - Koha Jone

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë e zhvillimit të zgjedhjeve lokale, ka nisur një sulm me frontal ndaj tij nga disa “juristë”. Por kush janë njerëzit që kanë...

Balla i dorëzon Ruçit kërkesën për mocion me debat

më 6.2019 - Zhurnal

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat për vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet...

KQZ: Dekreti i Metës është antikushtetues, zgjedhjet mbahen më 30 qershor

më 6.2019 - Kallxo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të injorojë vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve duke vazhduar përgatitjet për procesin e 30 qershorit. 2 orë pasi në ambientet...

Ilir Meta, si Shefi i një Republike AntiSistem!

më 6.2019 - Lexo

ALFRED PEZA/ Ilir Meta është bërë sot, Presidenti që anullon për herë të parë, zgjedhjet në historinë e Shqipërisë. Ilir Meta e ka shënuar sot emrin, si Presidenti që për herë të parë nuk cakton një datë...

A mundet mazhoranca të shkarkojë Ilir Metën nga posti i Presidentit?

më 6.2019 - Blitz

Presidenti Ilir Meta shfuqëzoi  sot dekretin e 30 qershorit si datën e vendosur nga vetë ai, për zhvillimin e zgjedhjeve. “Si Kreu i Shtetit dhe përfaqësues i unitetit të popullit, e konsideroj këtë moment...

Shkarkimi i Metës, Balla i dorëzon Ruçit kërkesën për mocion me debat

më 6.2019 - Klan Kosova

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat për vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet...

KQZ: Dekreti i Metës është antikushtetues

më 6.2019 - RTV 21

KQZ: Zgjedhjet në 30 qershor Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të injorojë vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve duke vazhduar përgatitjet për procesin e 30...

Basha mbledh aleatët: Qëndresa e opozitës vazhdon deri në largimin e Ramës

më 6.2019 - LajmiFundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha zhvilloi një takim me aleatët e opozites pas dekretit të Presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Kryetari i PR, Fatmir Mediu tha për gazetarët se opozita...

Ilir Meta, si Shefi i një Republike AntiSistem

më 6.2019 - Java News

Nga Alfred Peza Ilir Meta është bërë sot, Presidenti që anullon për herë të parë, zgjedhjet në historinë e Shqipërisë. Ilir Meta e ka shënuar sot emrin, si Presidenti që për herë të parë nuk cakton një...

Përfundon takimi i Bashës me aleatët/ Fatmir Mediu: Qëndrim i përbashkët, zgjedhje të lira e të ndershme pa Ramën kryeministër

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi sot pasdite aleatët e tij politik, takim i cili vjen pasi Presidenti firmosi zhdekretimin e datës së zgjedhjeve. Në përfundim të takimit, kreu i Partisë...

Shkarkimi i Metës, Taulant Balla i dorëzon Gramoz Ruçit kërkesën për mocion me debat

më 6.2019 - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat për vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet...

Meta: S’ka zgjedhje sepse cënohet siguria, datën e re e vendos unë

më 6.2019 - Vizion Plus

E hena, ashtu sic ishte paralajmeruar dhe sic pritej, nuk do te ishte nje dite e qete per politiken ne vend. Presidenti i vendit kishte njoftuar daljen perpara mediave qe ne oren 8 te mengjesit, per te...

Edi Rama, kryen akt terrorist!

më 6.2019 - Koha Jone

Nga: Lindita Metaliaj, ish-deputete e PD-së Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) eshte institucion i administrimit dhe menaxhimit te zgjedhjeve. Eshte institucion ekzekutiv dhe prodhon akte vetem ne sherbim...

KQZ: Dekreti i Metës është antikushtetues, zgjedhjet në 30 qershor

më 6.2019 - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur te injoroje vendimin e presidentit për anulimin e zgjedhjeve duke vazhduar përgatitjet për procesin e 30 qershorit. 2 ore pasi ne ambientet e KQZ mbërriti dekreti...

Denari i kapur kundër Denarit jurist

më 6.2019 - Standard

Kur Danar Biba deklaronte: Në situata krizash, Presidenti ka pushtet vendimmarrës Anëtari i KQZ i zgjedhur nga PS, Denar Biba sot votoi në mënyrë të paprecedent një dekret të Presidentit të Republikës,...

Gjetan Gjetani deputeti i parë kundër shkarkimit të Metës: Dekreti është veprim për bashkimin e shqiptarëve

më 6.2019 - Top Channel

Deputeti i majtë, Gjetan Gjetani i ka bërë thirrje kolegëve në Partinë Socialiste që të mos ndjekin kryeministrin Edi Rama në rrugën, sipas tij, të shkatërrimit dhe të përçarjes së Shqipërisë. I përjashtuar...

“Presidenti ka rol vendimmarrës”, Denari jurist kundër Denarit të kapur

më 6.2019 - Koha Jone

Anëtari i KQZ i zgjedhur nga PS, Denar Biba sot votoi në mënyrë të paprecedent një dekret të Presidentit të Republikës, duke tejkaluar funksionin si anëtar i KQZ, por edhe njohuritë e tij juridike. Në...

Përfundon takimi mes aleatëve të opozitës, Mediu: Qëndrimi nuk ndryshon, të largohet Rama

më 6.2019 - Gazeta Observer

Në përfundim të takimit mes të gjithë aktorëve të opozitës, aleati i Lulzim Bashës Fatmir Mediu ka dhënë disa nga detajet e mbledhjes. Kreu i Republikanëve ka deklaruar se qëndrimi i opozitës mbetet i...

Deputeti socialist kundër shkarkimit të Metës: Dekreti është veprim për bashkimin e shqiptarëve

më 6.2019 - Top Channel

Deputeti socialist Gjetan Gjetani i ka bërë thirrje kolegëve në Partinë Socialiste që të mos ndjekin kryeministrin Edi Rama në rrugën, sipas tij, të shkatërrimit dhe të përçarjes së Shqipërisë. I përjashtuar...

Kur Denar Biba deklaronte: Në situata krizash, Presidenti ka pushtet vendimmarrës

më 6.2019 - Koha Jone

Kur Danar Biba deklaronte: Në situata krizash, Presidenti ka pushtet vendimmarrës Anëtari i KQZ i zgjedhur nga PS, Denar Biba sot votoi në mënyrë të paprecedent një dekret të Presidentit të Republikës,...

Çfarë ndodh nëse Rama nuk do të hyjë në zgjedhje më 2021?

më 6.2019 - KDPolitik

Shkruan: Mero Baze Arsyetimi kryesor që Ilir Meta dha për anulimin e zgjedhjeve ishte që opozita nuk do të hyjë në zgjedhje pasi ka disa kushte. Jemi të qartë që kushtet e opozitës janë Kushtetutë për...

Deputeti socialist: Mos e ndiqni Ramën në rrugën drejt shkatërrimit

më 6.2019 - Opinion

Gjetan Gjetani, deputeti i Partisë Socialiste u ka bërë thirrje kolegeve të tij socialist që të mos ndjekin kryeministrin Edi Rama, sipas tij, ky i fundit po e çon Shqipërinë drejt shkatërrimit dhe përçarjes....

A i plotëson mazhoranca votat për shkarkimin e Metës? Ja si përgjigjet Ulsi Manja në Top Talk

më 6.2019 - Top Channel

Teksa e cilëson si një akt të paprecedentë dhe anti-kushtetues dekretin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve, Partia Socialiste ka njoftuar se të enjten në Kuvend do të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit....

Përfundon takimi i Bashës me aleatët: Zgjedhje vetëm pa Ramën

më 6.2019 - LajmiFundit

Ka përfunduar takimi i Lulzim Bashës me partitë aleate. Kryerepublikani Fatmir Mediu dha detaje për mediat nga ky takim. Ai shtoi se opozita është e vendosur për largimin e Edi Ramës, si kushti i vetëm...

Ish-deputeti i PS-së thirrje kolegëve të dalin kundër Ramës: Po shkatërron vendin

më 6.2019 - Albeu

Gjetan Gjetani i cili ka dalë nga listat e Partisë Socialiste u ka bërë një thirrje publike të gjithë kolegëve të tij, pjesë të Partisë Socialiste të mos e ndjekin më Ramën në rrugën e tij. "I bej thirrje...

Vendimi i Metës/ Balla letër Ruçit, çon kërkesën për mocion në Kuvend

më 6.2019 - Medial

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka nisur një letër kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku kërkon që në seancën parlamentare të ditës së enjte të zhvillohet një mocion debati...

Vendimi i Metës/ Balla letër Ruçit, çon kërkesën për mocion në Kuvend

më 6.2019 - Vizion Plus

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka nisur një letër kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi ku kërkon që në seancën parlamentare të ditës së enjte të zhvillohet një mocion debati...

A i arrin mazhoranca votat për të shkarkuar Metën? Ulsi Manja e thotë troç dhe zbulon lëvizjen finale të PS

më 6.2019 - Sot News

Në studion e Top Talk ka qenë i ftuar Ulsi Manja, që ka folur mbi njoftimin se të enjten në Kuvend do të nisë procedurat për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Ai u shpreh se Meta ka shkelur nenin 90...

“Nga Spiropali…tani Taulant Balla, letër Ruçit: Të shkarkohet Meta”

më 6.2019 - Standard

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një letre drejtuar, kryeparlamentarit Gramoz Ruçi kërkon që Kuvendi në mbledhjen e kësaj jave të diskutojë lidhur me vendimin e Presidentit...

Gjetan Gjetani: Mos e ndiqni Ramën në rrugën e shkatërrimit të Shqipërisë

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

I bëj thirrje kolegëve të mij socialistë që të mos ndjekin Edi Ramën në rrugën e tij për shkatërrimin e përcarjen e Shqipërisë. Dihet që Edi Rama është armiku i zgjedhjeve të lira e të ndershme prandaj...

Apeli i deputetit të PS: Mos e ndiqni Ramën në rrugën e shkatërrimit

më 6.2019 - BalkanWeb

Vendimi i PS për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, duket së nuk i gjen në unison socialistët. Deputeti Gjetan Gjetani, dalë nga listat e PS në Laç ka apeluar kolegët përmes një postimi në facebook, të...

“Kur shkarkohet Presidenti?”

më 6.2019 - Gazeta Tema

Teksa e cilëson si një akt të paprecedentë dhe anti-kushtetues dekretin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve, Partia Socialiste ka njoftuar se të enjten në Kuvend do të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit....

Ulsi Manja në Top Talk: Presidenti Meta vepron me logjikë “partizane”

më 6.2019 - Top Channel

Sikurse dhe pritej java nisi me zhvillime intensive politike. Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot publike të gjitha argumentet ligjor ku ka mbështetur vendimin për anulimin e zgjedhjeve lokale...

A mund ta shpërbëjë Meta Parlamentin? Ulsi Manja: Ai ka marrë anë dhe mund të bëjë çdo gjë, me veprimin e fundit ç’dekretoi vetëveten

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja ka folur lidhur me situatën e krijuar në vend. Ai e cilësoi anti-Kushtetues vendimin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve, duke theksuar se pavarësisht kësaj,...

KQZ refuzon dekretin e Presidentit

më 6.2019 - Klan Kosova

Katër anëtarët e mazhorancës në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve kanë refuzuar të zbatojnë dekretin e Presidentit Ilir Meta, që anulon mbajtje e zgjedhjeve lokale në 30 Qershor dhe detyron këtë institucion...

Vendimi i Metës për zgjedhjet, Manja: I ka dhënë kompetenca vetes

më 6.2019 - Opinion

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka folur në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit. Manja është shprehur se vendimi i presidentit është një akt...

Anëtarët e PS-së në KQZ refuzon dekretin e Metës

më 6.2019 - Shekulli

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka refuzuar zbatimin e dekretit të presidentit, Ilir Meta, i cili urdhëroi ndërprerjen e zgjedhjeve dhe ngarkon këtë institucion të merrte masat për t’ia njoftuar këtë akt...

Rama e ka seriozisht: Dërgohet në Kuvend mocioni për shkarkimin e Metës (FOTO LAJM)

më 6.2019 - Albeu

Ajo që paralajmëroi qeveria në fillim të ditës pas anulimit të zgjedhjeve nga Ilir Meta , po ndodh tani. PS ka dërguar në Kuvend kërkesën për mocion ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta . Në kërkesën...

Meta: Anulimi i zgjedhjeve është mjeti i vetëm për zgjidhjen e krizës

më 6.2019 - Shenja

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka zyrtarizuar sot shfuqizimin e dekretit për zgjedhjet vendore në Shqipëri, ndërsa në një deklaratë për mediat ka renditur arsyet e këtij vendimi, raporton AA. Meta...

Juristi Denar kundër të kapurit Denar Biba

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Kur Danar Biba deklaronte: Në situata krizash, Presidenti ka pushtet vendimmarrës Anëtari i KQZ i zgjedhur nga PS, Denar Biba sot votoi në mënyrë të paprecedent një dekret të Presidentit të Republikës,...

Deputeti i dalë nga lista e PS thirrje kolegëve në Parlament: Mos ndiqni modelin e Ramës në shkatërrimin e Shqiperise

më 6.2019 - Standard

Deputeti i dalë nga lista e PS-së në Laç, Gjetan Gjetani ka bërë një thirrje publike për kolegët e tij socialistë që të mos e ndjekin Edi Ramën në rrugën e shkatërrimit të Shqipërisë. ‘Dihet që Edi Rama...

Balla letër Ruçit: Dekreti akt flagrant, të shkarkojmë Metën

më 6.2019 - BalkanWeb

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një letre drejtuar, kryeparlamentarit Gramoz Ruçi kërkon që Kuvendi në mbledhjen e kësaj jave të diskutojë në lidhje me vendimin e...

Data e zgjedhjeve, KQZ “s’njeh” Presidentin

më 6.2019 - RTV 21

“Presidenti refuzon të zbatojë urdhërimin që e detyron atë të caktojë datë zgjedhjesh” Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvlerësuar dekretin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta për anulimin...

Taulant Balla kërkesë Ruçit për mocion me debat: Akti i Metës i paprecedent dhe i pavlefshëm

më 6.2019 - Gazeta Tema

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka depozituar një kërkesë zyrtare ndaj kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi duke i kërkuar një mocion me debat lidhur me vendimin e fundit të...

Vendimi për të shkarkuar Ilir Metën/ Balla letër zyrtare Ruçit, zbardhet çfarë i ka kërkuar

më 6.2019 - Sot News

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një letre drejtuar, kryeparlamentarit Gramoz Ruçi kërkon që Kuvendi në mbledhjen e kësaj jave të diskutojë në lidhje me vendimin e...

“Superskandale”/ Edi Rama vijon grushtin e shtetit ndaj institucioneve

më 6.2019 - Standard

Nga Orjola Pampuri Sikur te mos i mjaftonin pergjimet e gazetes gjermane Bild, ku dilnin ne pah superskandale, prej te cilave minimalisht Edi Rama duhej te dorehiqej, merr persiper te shkarkoje dhe Presidentin....

Balla letër Ruçit: Të shkarkojmë Metën

më 6.2019 - Koha Jone

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një letre drejtuar, kryeparlamentarit Gramoz Ruçi kërkon që Kuvendi në mbledhjen e kësaj jave të diskutojë në lidhje me vendimin e...

A ka mbetur ndonjë socialist normal?

më 6.2019 - Koha Jone

Nga Çim Peka Unë jam i bindur se Edi Rama do ti shkojë së keqes deri në fund. Nuk ka ndonjë filozofi të madhe për ta kuptuar këtë.  Një person i çmendur (me kartele mjekësore); I vetë-rrethuar me kollounë,...

Nëse shkarkohet Meta në këtë kushte ku ndodhemi, ky është personi që do ti zërë vendin sipas Kushtetutës

më 6.2019 - Sot News

Vendimi i Metës për të ç'dekretuar datën 30 qershor për zgjedhjet është një akt nul dhe shkelje e hapur e Kushtetutës.PS ka nisur mbledhjen e votave që të çojë rezolutën për shkarkimin e Metës në Kuvend....

URGJENTE!!! Rrëzimi i dekretit/ Basha mbledh aleatët dhe kryesinë e PD-së

më 6.2019 - Standard

Partia Demokratike do të mbledhë mbrëmjen e sotme në orën 19:00 kryesinë. Lajmi bëhet i ditur nga burimet pranë selisë blu. Mësohet se në qendër të takimit do të jetë kriza politike në të cilën është futur...

“A mund të kundërshtohet Dekreti i Presidentit për Zgjedhjet?” Goxhaj: Ja e vërteta…

më 6.2019 - Standard

PËR SHPËRNDARJE TË MENJËHERSHME! Ja e vërteta se pse Dekreti i Presidentit nuk mund të ankimohet në Gjykatën Administrative por veç në Gjykatën Kushtetuese! Dhe KQZ nuk ka kompetencat e Gjykatës Kushtetuese...

"Meqë kanë zgjedhur të shkojnë në burg për ..., udhë të mbarë", numri i dy i LSI kërcënon hapur antarët e KQZ

më 6.2019 - Sot News

Kreu i grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me mbledhje e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.Sipas Vasilit, ky institucion ka për një puç me refuzimin e dekretit të Presidentit për zgjedhjet....

“Kur shkarkohet Presidenti?”

më 6.2019 - Lexo

Teksa e cilëson si një akt të paprecedentë dhe anti-kushtetues dekretin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve, Partia Socialiste ka njoftuar se të enjten në Kuvend do të nisë procedurat për shkarkimin e Presidentit....

Situata politike në vend, PD mbledh Kryesinë në orën 19.00

më 6.2019 - BalkanWeb

TIRANË Pas zhvillimeve të fundit politike, ku presidenti Meta ka vendosur të shtyjë datën e zgjedhjeve lokale, ndërsa maxhoranca “kërcënon” me shkarkimin e kreut të shtetit, Partia Demokratike ka vendosur...

KQZ refuzoi dekretin e Metës, Bardhi: Militantët e PS shpërdoruan detyrën

më 6.2019 - Vizion Plus

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të KQZ-së që vendosi ta refuzojë dekretin e Presidentit Ilir Meta, për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve. Bardhi në reagimin e tij...

“Zgjedhjet nuk kanë datë të dekretuar”/ Zyrtari i PD sulmon KQZ-në: Veprim i pashembullt!

më 6.2019 - Sot News

Kryetari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, ka reaguar në lidhje me refuzimin e KQZ për të zbatuar dekretin e presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Ashtu...

KQZ refuzoi dekretin e Metës, ish-deputeti: Ushtarë të krimit

më 6.2019 - BalkanWeb

Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari ka reaguar pas vendimit të 4 anëtarëve të KQZ-së për të refuzuar zbatimin e dekretit të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Braimllari shkruan se...

KQZ: Zgjedhjet më 30 qershor/ Reagon PD: Mos u habisni nga militantët e PS

më 6.2019 - Top Channel

Militantë të Partisë Socialiste, i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normale për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor, duke mos marrë parasysh vendimin e Presidentit...

Kreu i KQZ lë mbledhjen: S’ka ndodhur të diskutohet dekreti!

më 6.2019 - Blitz

Pas mbërritjes së dekretit të Metës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kreu i këtij institucioni Klement Zguri tha se nuk do të gjykojë vullnetin e presidentit Meta. Ai u ngrit nga mbledhja dhe u largua,...

Situata politike në vend, PD mbledh aleatët dhe kryesinë

më 6.2019 - Koha Jone

Partia Demokratike ka vendosur që të mbledhë Kryesinë sot në orën 19.00, pas zhvillimeve të fundit politike, ku Presidenti Ilir Meta vendosi të anullojë 30 qershorin, ndërsa maxhoranca “kërcënon” me shkarkimin...

Pas vendimit për të ç’dekretuar Metën, Lulzim Basha mbledhje urgjente me aleatët. Çfarë pritet të ndodhë?

më 6.2019 - Sot News

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta ku argumentoi sot përse i anuloi zgjedhjet e 30 qershorit, Rama ka vendosur të nisë në Parlament procedurat për shkarkimin e presidentit dhe ndërkohë që KQZ vijon...

A mund të kundërshtohen në Gjykatë Administrative Dekreti i Presidentit për Zgjedhjet? Flet avokati i njohur….

më 6.2019 - Standard

PËR SHPËRNDARJE TË MENJËHERSHME! Ja e vërteta se pse Dekreti i Presidentit nuk mund të ankimohet në Gjykatën Administrative por veç në Gjykatën Kushtetuese! Dhe KQZ nuk ka kompetencat e Gjykatës Kushtetuese...

Rama vijon grushtin e shtetit ndaj institucioneve

më 6.2019 - Koha Jone

Nga: Orjola Pampuri Sikur te mos i mjaftonin pergjimet e gazetes gjermane Bild, ku dilnin ne pah superskandale, prej te cilave minimalisht Edi Rama duhej te dorehiqej, merr persiper te shkarkoje dhe Presidentin....

Shkarkimi i Metës, Balla ia dorëzon Ruçit kërkesën për mocion

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat për vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet...

Njihuni me “Juristët” që sulmojnë Metën, “injorantë” të Kushtetutës, ish-drejtorë dhe sekserë të Rilindjes….

më 6.2019 - Standard

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë e zhvillimit të zgjedhjeve lokale, ka nisur një sulm me frontal ndaj tij nga disa “juristë”. Por kush janë njerëzit që kanë...

Braimllari: Anëtarët e KQZ, ushtarë të krimit

më 6.2019 - Koha Jone

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar pas vendimit të KQZ, e cila në mënyrë të paprecedentë vendosi të mos marrë për bazë dekretin e Presidentit të Republikës. “Anëtarët e Rilindjes...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Neshesh

Plotë 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Kryetari i KQZ braktis mbledhjen: Nuk gjykoj kompetencën e Presidentit

më 6.2019 - Medial

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mesditën e kësaj të hëne po zhvillon një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, i cili ka firmosur  dekretin për zhdekretimin e zgjedhjeve dhe anulimin...

PD reagon pas vendimit të KQZ-së: Mos u çudisni nga shpërdorimi i ulët i detyrës

më 6.2019 - Albeu

Militantë të Partisë Socialiste , i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normale për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 qershor, duke mos marrë parasysh vendimin e...

KQZ rrëzoi Metën për zgjedhjet, reagon LSI: U vetëngarkuan me përgjegjësi të rëndë penale, do shkojnë në burg për Edi Ramën

më 6.2019 - Gazeta Tema

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të rrëzuar vendimin e presidentit Ilir Meta i cili kërkon shtyrjen e zgjedhjeve vendore. Përmes ish kryetarit...

KQZ refuzoi dekretin e Metës, Bardhi: Shpërdorim i turpshëm detyre

më 6.2019 - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të KQZ-së që vendosi ta refuzojë dekretin e Presidentit Ilir Meta, për shfuqizimin e zgjedhjeve. Shpallja e pavlefshme e dekretit të...

Kushtetuesja në 2017: Kompetencën për shtyrjen e zgjedhjeve e ka Kolegji Zgjedhor

më 6.2019 - Lexo

Presidenti Ilir Meta ditën e shtunë në një akt të papritur vendosi anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe shtyrjen pa afat deri në gjetjen e një zgjidhje politike mes palëve. Në kushtet e krizës, të...

Meta zhdekretoi vetveten/ Ulsi Manja: Vepron me logjikë ‘partizane’

më 6.2019 - Lexo

Sikurse dhe pritej java nisi me zhvillime intensive politike. Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot publike të gjitha argumentet ligjor ku ka mbështetur vendimin për anulimin e zgjedhjeve lokale...

I pavlefshëm/ PS-ja çon kërkesën për mocion në Kuvend: Meta po pengon shqiptarët të votojnë

më 6.2019 - Lexo

Partia Socialiste e Shqipërisë ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat në seancën e së enjtes pas vendimit të Presidentit Meta për të anuluar zgjedhjet lokale të 30 Qershorit pa afat. Në kërkesën...

PS dorëzon në Kuvend kërkesën për mocion: Presidenti po pengon shqiptarët të votojnë!

më 6.2019 - Java News

Partia Socialiste e Shqipërisë ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat në seancën e së enjtes pas vendimit të Presidentit Meta për të anuluar zgjedhjet lokale të 30 Qershorit pa afat. Në kërkesën...

Ulsi Manja: Dekreti i Metës ‘nul’, vepron me logjikë ‘partizane’

më 6.2019 - Java News

Sikurse dhe pritej java nisi me zhvillime intensive politike. Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot publike të gjitha argumentet ligjor ku ka mbështetur vendimin për anulimin e zgjedhjeve lokale...

Shkarkimi i Metës, Balla i dorëzon Ruçit kërkesën për mocion me debat

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat për vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet...

“Zgjedhjet më 30 qershor”, PD mbron Metën dhe sulmon KQZ: Shpërdoruan detyrën, shqiptarët s’kanë për ta pranuar kurrë

më 6.2019 - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Gazment Bardhi, reagoi pas mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku katër anëtarë thanë se e konsiderojnë të pavlefshëm dekretin e ri të Presidentit...

KQZ injoron dekretin e Metës, 30 qershori mbetet i pandryshuar, reagon Bardhi dhe paralajmëron: Mos u skandalizoni nga shpërdorimi i turpshëm

më 6.2019 - Sot News

30 qershori do të mbetet i pandryshuar. Është ky vendimi që u mor sot në mbledhjen e KQZ drejtuar nga Denar Biba, pasi kryetari Klement Zguri braktisi gjithçka që në krye të herës. Akti administrativ i...

Bardhi: Dekreti i Presidentit shpallet i pavlefshëm me vendim të degës së PS-së në KQZ

më 6.2019 - Koha Jone

Pas përfaqësuesit ligjor të PD në KQZ, Ivi Kaso, ka ardhur një tjetër i fortë nga selia blu lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të rrëzuar dekretin e Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve...

KQZ puç institucional, në burg bashkë me Ramën…

më 6.2019 - Standard

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në ‘Facebook’ shprehet se anëtarët e KQZ, me vendimin për të mos njohur shtyrjen e zgjedhjeve të presidentit Meta, kanë konsumuar veprën penale të puçit...

PS merr drejtimin e KQZ, ‘rrëzon’ dekretin e Metës: Zgjedhjet më 30 qershor

më 6.2019 - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka konsideruar nul dekretin e Ilir Metës për shtyrjen e zgjedhjeve. Anëtarët e PS në KQZ, që kanë edhe shumicën, ‘rrëzuan’ dekretin e presidenti. Kryetari i KQZ, Klement...

Vasili: KQZ puç institucional, të shkojnë në burg bashkë me Ramën

më 6.2019 - BalkanWeb

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shprehet se anëtarët e KQZ, me vendimin për të mos njohur shtyrjen e zgjedhjeve të presidentit Meta, kanë konsumuar veprën penale të puçit...

KQZ injoron dekretin e Metës, 30 qershori mbetet i pandryshuar, reagon Bardhi: Mos u skandalizoni nga shpërdorimi i turpshëm

më 6.2019 - Sot News

30 qershori do të mbetet i pandryshuar. Është ky vendimi që u mor sot në mbledhjen e KQZ drejtuar nga Denar Biba, pasi kryetari Klement Zguri braktisi gjithçka që në krye të herës. Akti administrativ i...

Dekreti i Metës, kreu i KQZ-së Klement Zguri braktis mbledhjen: Duhet ta respektojmë, nuk duhet ta vendosim në diskutim

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri ka braktisur drejtimin e mbledhjes dhe është larguar. “Duket si një lloj sfide nga një anë kam një dekret që zhdekreton datën e zgjedhjeve përmes një...

KQZ rrëzon Ilir Metën: Akti i presidentit është i pavlefshëm, zgjedhjet do mbahen më 30 qershor

më 6.2019 - Gazeta Tema

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar propozimin e Ilir Metës, për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Nënkryetari Denar Biba (duke qenë se kryetari i opozitës, Klement Zguri, u largua nga mbledhja),...

Vasili: KQZ puç institucional, të shkojnë në burg bashkë me Ramën

më 6.2019 - Koha Jone

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shprehet se anëtarët e KQZ, me vendimin për të mos njohur shtyrjen e zgjedhjeve të presidentit Meta, kanë konsumuar veprën penale të puçit...

“Kompetencën e ka Kolegji”, Çfarë tha Gjykata Kushtetuese kur Nishani i shtyu zgjedhjet

më 6.2019 - Java News

Presidenti Ilir Meta ditën e shtunë në një akt të papritur vendosi anulimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe shtyrjen pa afat deri në gjetjen e një zgjidhje politike mes palëve. Në kushtet e krizës, të...

Ish-deputeti i PS-së: Mos e ndiqni Ramën

më 6.2019 - LajmiFundit

Gjetan Gjetani i cili ka dalë nga listat e Partisë Socialiste u ka bërë një thirrje publike të gjithë kolegëve të tij, pjesë të Partisë Socialiste të mos e ndjekin më Ramën në rrugën e tij. “I bej thirrje...

Shqipëri, KQZ-ja refuzon dekretin e presidentit për anulimin e zgjedhjeve

më 6.2019 - Alsat-M

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka refuzuar zbatimin e dekretit të presidentit për anulimin e datës së zgjedhjeve. Katër nga pesë anëtarët e KQZ-së e quajtën “nul’ aktin e presidentit. Vetëm...

Pas vendimit të KQZ për të rrëzuar dekretin e Metës, vjen reagimi i parë nga PD: Puç institucional!

më 6.2019 - Sot News

Përfaqësuesi ligjor i PD në KQZ, Ivi Kaso, ka reaguar menjëherë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të rrëzuar dekretin e Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve vendore. “Refuzimi i pashembullt...

Refuzimi i KQZ ndaj dekretit të Presidentit, puç institucional! Reagon PD: Për sa kohë s’ka datë….

më 6.2019 - Standard

Përfaqësuesi ligjor i PD në KQZ, Ivi Kaso, ka reaguar menjëhërë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të rrëzuar dekretin e Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve vendore. “Refuzimi i pashembullt...

A ka mbetur ndonjë socialist normal?

më 6.2019 - Standard

Nga Çim Peka Unë jam i bindur se Edi Rama do ti shkojë së keqes deri në fund. Nuk ka ndonjë filozofi të madhe për ta kuptuar këtë.  Një person i çmendur (me kartele mjekësore); I vetë-rrethuar me kollounë,...

Pas dekretit të Metës, Basha vendos që të mbledhë në orën 19:00 kryesinë e PD-së

më 6.2019 - Java News

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thirrur në orën 19:00 kryesine e PD për të diskutuar mbi situatën politike në vend. Mbledhja vjen pas dekretit të Presidentit Ilir Meta për shfuqizimin e...

Mblidhet KQZ/ Biba: Dekreti i Metës i pavlefshëm. Zguri braktis mbledhjen

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 10 qershor – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që sot firmosi para kamerave dekretin për zhdekretimin e zgjedhjeve dhe anulimin...

Vjen reagimi i parë nga PD: Refuzimi i KQZ ndaj dekretit të Presidentit, puç institucional!

më 6.2019 - Koha Jone

Përfaqësuesi ligjor i PD në KQZ, Ivi Kaso, ka reaguar menjëhërë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të rrëzuar dekretin e Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve vendore. “Refuzimi i pashembullt...

E FUNDIT/ KQZ nuk njeh dekretin e Metës: Zgjedhje në 30 qershor dhe pikë

më 6.2019 - Albeu

Ashtu siç pritej dhe siç ishte paralajmëruar nga deklaratat e politikanëve të majtë, KQZ nuk ka njohur dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve duke këmbëngulur në zhvillimin e zgjedhjeve...

KQZ rrëzon Ilir Metën: Akti i presidentit është i pavlefshëm, do mbahen zgjedhjet më 30 qershor

më 6.2019 - Gazeta Tema

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar propozimin e Ilir Metës, për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Nënkryetari Denar Biba (duke qenë se kryetari i opozitës, Klement Zguri, u largua nga mbledhja),...

Mblidhet KQZ/ Biba: Dekreti i Metës i pavlefshëm. Zguri braktis mbledhjen

më 6.2019 - Top Channel

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që sot firmosi para kamerave dekretin për zhdekretimin e zgjedhjeve dhe anulimin e tyre në një afat...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Ina

Plotë 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Socialistët në KQZ refuzojnë të zbatojnë urdhërimin kushtetues të Presidentit

më 6.2019 - Koha Jone

KQZ zhbën dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve. Ndërkohë që kryetari i KQZ-së Klement Zguri është larguar në mënyrë demonstrative nga mbledhja duke thënë se asnjëherë më parë...

KQZ nuk i bindet Ilir Metës: Vazhdojmë përpara me zgjedhjet

më 6.2019 - Opinion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk i bindet Presidentit Ilir Meta, në lidhje me dekretin për anulimin e datës së zgjedhjeve lokale. Në mbledhjen e kësaj të hëne që nisi me dy orë vonesë, pasi dekreti i...

Demokratët e quajnë ‘puç instutucional’ refuzimin që KQZ-ja i bëri dekretit të Metës

më 6.2019 - Java News

Kryetari për çështjet zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso,  e ka cilësuar të pashembullt refuzimin e KQZ, për të zbatuar dekretin e Presidentit të Republikës. Për Kason, ky është hapi i parë i një...

KQZ ‘luftë’ Presidentit: Refuzon të zbatojë urdhërimin kushtetues

më 6.2019 - BalkanWeb

KQZ zhbën dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve. Ndërkohë që kryetari i KQZ-së Klement Zguri është larguar në mënyrë demonstrative nga mbledhja duke thënë se asnjëherë më parë...

Takimi i Ramës me ambasadorët, Top Channel mëson detaje

më 6.2019 - Top Channel

Sot kryeministri Edi Rama ka komunikuar per 90 minuta në selinë e kryeministrisë me ambasadorët e BE, SHBA dhe OSBE. Burime nga takimi i thanë Top Channel se e drejta e qytetarëve për të zgjedhur, afirmimi...

Socialistët në KQZ refuzojnë të zbatojë urdhërimin kushtetues të Presidentit

më 6.2019 - Koha Jone

KQZ zhbën dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve. Ndërkohë që kryetari i KQZ-së Klement Zguri është larguar në mënyrë demonstrative nga mbledhja duke thënë se asnjëherë më parë...

Gjetan Gjetani deputeti i parë kundër shkarkimit të Metës

më 6.2019 - Arbresh

Deputeti i majtë, Gjetan Gjetani i ka bërë thirrje kolegëve në Partinë Socialiste që të mos ndjekin kryeministrin Edi Rama në rrugën, sipas tij, të shkatërrimit dhe të përçarjes së Shqipërisë. I përjashtuar...

Kreu i KQZ lë mbledhjen: S’ka ndodhur të diskutohet dekreti

më 6.2019 - BalkanWeb

Pas mbërritjes së dekretit të Metës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, kreu i këtij institucioni Klement Zguri tha se nuk do të gjykojë vullnetin e presidentit Meta. Ai u ngrit nga mbledhja dhe u largua,...

Klement Zguri ngrihet nga tavolina dhe braktis mbledhjen e KQZ

më 6.2019 - Shekulli

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri ka braktisur mbledhjen, duke thënë se kjo është një situatë e pazakontë dhe se vendimi i presidentit është urdhër. “Është një situatë e pazakontë....

E FUNDIT/ Balla letër Ruçit: Të shkarkojmë Metën

më 6.2019 - LajmiFundit

Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste i ka drejtuir ditën e sotme një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruçi. Nëpërmjet letrës Ballai i ika kërkuar Ruçit që në mbledhjen parlamentare...

Kryetari i KQZ-së lëshon mbledhjen, thotë “Nuk kemi tagër të rrëzojmë dekretin e Metës”

më 6.2019 - Koha.net

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri nisi mbledhjen e KQZ-së që ishte thirrur nga n/kryetari (PS) Denar Biba me kërkesë për të shqyrtuar dekretin e Presidentit për të shtyrë datën e zgjedhjeve. “KQZ dhe unë...

Kryetari i KQZ braktis mbledhjen: Nuk gjykoj kompetencën e Presidentit

më 6.2019 - Vizion Plus

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mesditën e kësaj të hëne po zhvillon një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, i cili ka firmosur  dekretin për zhdekretimin e zgjedhjeve dhe anulimin...

Përçahet KQZ, pasi kryetari braktisi mbledhjen, Biba merr kompetencat: Presidenti refuzon të përmbushë detyrimin, i pavlefshëm dhe shkelje e hapur

më 6.2019 - Sot News

Presidenti Ilir Meta me dekretin për anulimin pa afat të zgjedhjeve të 30 qershorit, urdhëroi po ashtu KQZ, të zbatojë dekretin, që për herë të parë në vetvete është një zhdekretim i datës së zgjedhjeve...

Shtyrja e 30 qershorit nga Meta, nënkryetari i KQZ: Akti i presidentit është i pavlefshëm, lë vendin pa datë zgjedhjesh

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nënkryetari i KQZ Denar Biba u shpreh se akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm. Gjatë mbledhjes që po Mbahet në LKQZ lishur me dekretin e Metës, Biba tha nxjerrja e dekretit është...

Anulimi i zgjedhjeve, Zguri ngrihet nga tavolina: Nuk diskutoj dekretin, debati s’është për KQZ

më 6.2019 - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr ne shqyrtim Dekretin e Presidentit te Republikes per anulimin e zgjedhjeve lokale ne 30 Qershor, qe mbërriti vetëm pak ore më parë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve....

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Alsat-M

Plot 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet  Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Anulimi i zgjedhjeve, debate në KQZ, Zguri: S’ka ndodhur kurrë të vihet në diskutim dekreti i Presidentit

më 6.2019 - Koha Jone

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve merr ne shqyrtim Dekretin e Presidentit te Republikes per anulimin e zgjedhjeve lokale ne 30 Qershor, qe mbërriti vetëm pak ore më parë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve....

Dekreti i Metës, kreu i KQZ-së Klement Zguri braktis mbledhjen: Duhet ta respektojmë, nuk duhet ta vendosim në diskutim

më 6.2019 - Gazeta Tema

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri ka braktisur drejtimin e mbledhjes dhe është larguar. “Duket si një lloj sfide nga një anë kam një dekret që zhdekreton datën e zgjedhjeve përmes një...

E pazakontë/ Diskutimet për dekretin e Metës, kryetari i KQZ braktis mbledhjen për arsyen e papritur

më 6.2019 - Sot News

Kryetari i KQZ, Klement Zguri, ka lënë mbledhjen e KQZ-së të thirrur nga dy përfaqësuesit e PS për të shqyrtuar dekretin e Presidentit Meta përanulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Zguri e konsideroi...

Dekreti i Presidentit për zgjedhjet, Zguri braktis mbledhjen e KQZ

më 6.2019 - Opinion

Kreu i KQZ, Klement Zguri ka braktisur mbledhjen ku po diskutohej dekreti i presidentit Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve lokale. Në fillim të mbledhjes, ai tha se kjo është një situatë e paprecedentë....

Shqipëri, PS-ja paralajmëroi nismën për shkarkimin e presidentit Meta

më 6.2019 - Portalb

Në një deklaratë për mediet pas mbledhjes së kryesisë së PS-së, zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka bërë me dije se kryesia ka diskutuar dhe vendosur nisjen e procedurave për shkarkimin e presidentit...

Manja: Presidenti Meta vepron me logjikë “partizane”

më 6.2019 - Arbresh

Sikurse dhe pritej java nisi me zhvillime intensive politike. Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot publike të gjitha argumentet ligjor ku ka mbështetur vendimin për anulimin e zgjedhjeve lokale...

KQZ refuzon dekretin e Presidentit Meta

më 6.2019 - Ekonomia Online

Katër anëtarët e mazhorancës në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve kanë refuzuar të zbatojnë dekretin e Presidentit Ilir Meta, që anulon mbajtje e zgjedhjeve lokale në 30 Qershor dhe detyron këtë institucion...

Pas vendimit për shkarkimin e Metës, Basha mbledh urgjentisht Kryesinë

më 6.2019 - PortaliOnline

Partia Demokratike do të mbledhë mbrëmjen e sotme Kryesinë. Burime nga PD bëjnë me dije se krydemokrati Lulzim Basha do takohet rreth orës 18:00 me aleatët ndërsa në orën 19:00 do të mbledhë kryesinë e...

Data e zgjedhjeve, KQZ “s’njeh” Presidentin

më 6.2019 - KosovaPress

Ndërkohë që kryetari i KQZ-së Klement Zguri është larguar në mënyrë demonstrative nga mbledhja duke thënë se asnjëherë më parë dekreti i presidentit nuk është vënë në diskutim, ka qenë nënkryetari Denar...

Data e zgjedhjeve në Shqipëri, KQZ “s’njeh” Presidentin

më 6.2019 - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvlerësuar dekretin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve, në një mbledhje urgjente pas vendimit të Metës që sot firmosi para...

KQZ rrëzon Metën: Dekreti i pavlefshëm, zgjedhjet do bëhen më 30 qershor

më 6.2019 - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka refuzuar të zbatojë dekretin e Presidentit, Ilir Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve më 30 qershor. Katër anëtarët e zgjedhur nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror...

PD-ja reagon për mosnjohjen e dekretit të presidentit Meta nga KQZ-ja

më 6.2019 - Epoka e Re

Militantë të Partisë Socialiste (PS), i ka cilësuar sekretari i përgjithshëm të Partisë Demokratike (PD), Gazmend Bardhi, katër anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) të cilët kanë vendosur...

Efekti i parë i Metës, në KQZ: vetëlargohet kryetari Zguri, shumica i thotë “Jo” presidentit

më 6.2019 - Te Sheshi

Efektin e parë institucional, akti i presidentit Meta që ç’dekretoi zgjedhjet e 30 qershorit, e ka dhënë në KQZ. Me besnikëri politike, kreu i këtij institucioni që drejtohej nga një Klemend Zguri i opozitës,...

Shkarkimi i Metës, Rama 90 minuta takim me ambasadorët

më 6.2019 - Klan Kosova

90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit shqiptar, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA, i thirrur nga Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij Presidenti Meta ka...

E FUNDIT/Vendimi i Metës e presioni i Ramës, PD mbledh Kryesinë

më 6.2019 - LajmiFundit

Në kushtet kur dy ditët e fundit kanë qenë mjaft të ngjeshura me zhvillime politike, Partia Demokratike ka vendosur që mbrëmjen e sotme, në orën 19:00 të bëjë një mbledhje Kryesie në të cilën mësohet se...

Altin Goxhaj: Ja pse Dekreti i Presidentit nuk mund të ankimohet në Gjykatën Administrative, por veç në atë Kushtetuese

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Nga Altin Goxhaj PËR SHPËRNDARJE TË MENJËHERSHME! Ja e vërteta se pse Dekreti i Presidentit nuk mund të ankimohet në Gjykatën Administrative por veç në Gjykatën Kushtetuese! Dhe KQZ nuk ka kompetencat...

Rama: Të enjten shkarkojmë Metën, jemi Republikë Parlamentare, jo Presidenciale

më 6.2019 - PortaliOnline

Kryesia e Partisë Socialiste mori sot vendim politik për të nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta për në seancën plenare të Kuvendit, të enjten. Një vendim që kërkon 2/3 e votave, pra...

Lëvizje në selinë e Partisë Demokratike

më 6.2019 - Ekonomia Online

Teksa mazhoranca është duke mbledhur votat për shkarkimin e Presidentit Meta, pasi ky i fundit anuloi zgjedhjet e 30 qershorit, Partia Demokratike bën lëvizjen e saj. Pasditen e sotme në orën 18:00 Basha...

Bylykbashi: Meta ka të drejtë, Rama të zgjedh mes krimit dhe zgjedhësve

më 6.2019 - Medial

Ish-deputeti demokrat Oerd Bylykbashi I ka dhënë të drejtë presidentit Ilir Meta për vendimin e çdekretimit e datës së zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Në një postim në “Facebook”, Bylykbashi shprehet...

Ilir Meta: Në rrezik stabiliteti demokratik e siguria publike

më 6.2019 - DW

Presidenti Meta firmosi të hënën dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për Lokalet 2019. Pas firmosjes PS deklaroi se do te nisë procedurat për shkarkimin e tij. Në një konferencë të jashtëzakonshme...

Meta e la Shqipërinë pa datë zgjedhjesh, por akti është i pavlefshëm: Vazhdojmë me 30 qershorin

më 6.2019 - Lexo

Kryetari i KQZ Klement Zguri u largua nga mbledhja e KQZ duke thënë se nuk mund të gjykohet vendimi i presidentit Meta, e ndërsa nënkryetari Denar Biba thotë të kundërtën. Biba përmendi nenet dhe aspektet...

Njihuni me “Juristët” që sulmojnë Metën, “injorantë” të Kushtetutës, ish-drejtorë dhe sekserë të Rilindjes

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë e zhvillimit të zgjedhjeve lokale, ka nisur një sulm me frontal ndaj tij nga disa “juristë”. Por kush janë njerëzit që kanë...

Kreu i KQZ braktis mbledhjen, Biba: Akti i Metës për zgjedhjet është i pavlefshëm

më 6.2019 - Java News

Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të thirrur për dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, kryetari i komisionit Klement Zguri e cilësoi situatën të pazakontë...

KQZ-ja nuk e njeh dekretin e presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve

më 6.2019 - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka zhvlerësuar dekretin e presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve, në një mbledhje urgjente pas vendimit të shefit të shtetit,...

Krizë politike/ Basha mbledh aleatët dhe kryesinë e PD-së

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Partia Demokratike do të mbledhë mbrëmjen e sotme në orën 19:00 kryesinë. Lajmi bëhet i ditur nga burimet pranë selisë blu. Mësohet se në qendër të takimit do të jetë kriza politike në të cilën është futur...

Endrit Braimllari: Anëtarët e KQZ, ushtarë të krimit

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar pas vendimit të KQZ, e cila në mënyrë të paprecedentë vendosi të mos marrë për bazë dekretin e Presidentit të Republikës. “Anëtarët e Rilindjes...

Kreu i KQZ Klement Zguri i bindet Metës dhe Bashës: Duhet ta respektojmë, nuk duhet ta vendosim në diskutim dekretin

më 6.2019 - Lexo

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri ka braktisur drejtimin e mbledhjes dhe është larguar. “Duket si një lloj sfide nga një anë kam një dekret që zhdekreton datën e zgjedhjeve përmes një...

Denar Biba për dekretin e Metës: Akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm

më 6.2019 - Java News

Nënkryetari i KQZ Denar Biba u shpreh se akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm. “Me të marrë vesh ardhjen e dekretit ne vendosëm ta shtynim me dy orë për ta analizuar atë. nuk...

Klement Zguri braktis mbledhjen e KQZ-së: Duhet të respektoj dekretin e Metës

më 6.2019 - Java News

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri e quajti një situatë mjaft të vështirë, një sfidë – siç ai u shpreh – vënien në tryezën e KQZ-së të dekretit të presidentit Meta për të anuluar zgjedhjet...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Lajm

Plot 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet  Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Klement Zguri braktis mbledhjen e KQZ-së, ja arsyeja

më 6.2019 - Java News

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri e quajti një situatë mjaft të vështirë, një sfidë – siç ai u shpreh – vënien në tryezën e KQZ-së të dekretit të presidentit Meta për të anuluar zgjedhjet...

Mbledhja e KQZ/ Biba: Akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve, i pavlefshëm

më 6.2019 - Lexo

Nënkryetari i KQZ Denar Biba u shpreh se akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm. “Me të marrë vesh ardhjen e dekretit ne vendosëm ta shtynim me dy orë për ta analizuar atë. nuk...

Vasili: KQZ puç institucional, të shkojnë në qeli bashkë me Ramën

më 6.2019 - LajmiFundit

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në ‘Facebook’ shprehet se anëtarët e KQZ, me vendimin për të mos njohur shtyrjen e zgjedhjeve të presidentit Meta, kanë konsumuar veprën penale të puçit...

Dramatike: Kryetari i KQZ-së e quan detyrues dekretin e Metës, nënkryetari dhe anëtarët e hedhin poshtë

më 6.2019 - PortaliOnline

Në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të thirrur për dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, kryetari i komisionit Klement Zguri e cilësoi situatën të pazakontë...

LAJM I FUNDIT/ KQZ nuk njeh dekretin e Metës: Zgjedhje në 30 qershor dhe pikë

më 6.2019 - Lajme.al

Ashtu siç pritej dhe siç ishte paralajmëruar nga deklaratat e politikanëve të majtë, KQZ nuk ka njohur dekretin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve duke këmbëngulur në zhvillimin e zgjedhjeve...

Mblidhet KQZ/ Biba: Dekreti i Metës i pavlefshëm. Zguri braktis mbledhjen

më 6.2019 - 24 ore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvilluar një mbledhje urgjente pas vendimit të Presidentit Ilir Meta që sot firmosi para kamerave dekretin për zhdekretimin e zgjedhjeve dhe anulimin e tyre në një afat...

Vasili: KQZ puç institucional, të shkojnë në burg bashkë me Ramën

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Ish-deputeti i LSI Petrit Vasili përmes një statusi në “Facebook” shprehet se anëtarët e KQZ, me vendimin për të mos njohur shtyrjen e zgjedhjeve të presidentit Meta, kanë konsumuar veprën penale të puçit...

Vjen reagimi i parë nga PD: Refuzimi i KQZ ndaj dekretit të Presidentit, puç institucional!

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Përfaqësuesi ligjor i PD në KQZ, Ivi Kaso, ka reaguar menjëhërë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të rrëzuar dekretin e Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve vendore. “Refuzimi i pashembullt...

Socialistët e KQZ-së nuk njohin dekretin e Presidentit. Kryeministri nuk dëgjon as juristët e vet

më 6.2019 - Respublica

Të gjithë juristët e njohur të vendit kanë komentuar së fundmi se dekreti i presidentit mund të gjykohet për vlefshmërinë e tij vetëm nga gjykata. Edi Rama ka vepruar ndryshe. Ai ka autorizuar Komisionin...

Dekreti i Metës/ Biba: Akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve, i pavlefshëm

më 6.2019 - LajmiFundit

Klement Zguri ka braktisur mbledhjen e KQZ-së, pasi sipas tij institucioni që ai drejton nuk mund të shqyrtojë dekretin e presidentit. Por Denar Biba nuk është i të njëjtit mendim pasi pas largimit të...

Vjen reagimi i parë nga PD: Refuzimi i KQZ ndaj dekretit të Presidentit, puç institucional!

më 6.2019 - LajmiFundit

Përfaqësuesi ligjor i PD në KQZ, Ivi Kaso, ka reaguar menjëhërë pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të rrëzuar dekretin e Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve vendore. “Refuzimi i pashembullt...

Kryetari i KQZ-së lëshon mbledhjen: Nuk kemi tagër të rrëzojmë dekretin e Metës

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri, nisi mbledhjen e KQZ-së që ishte thirrur nga n/kryetari (PS) Denar Biba me kërkesë për të shqyrtuar dekretin e Presidentit për të shtyrë datën e zgjedhjeve. “KQZ dhe unë...

E pazakontë! Klement Zguri, kryetar i KQZ largohet nga mbledhja për dekretin e Metës

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri nisi mbledhjen e KQZ-së që ishte thirrur nga n/kryetari (PS) Denar Biba me kërkesë për të shqyrtuar dekretin e Presidentit për të shtyrë datën e zgjedhjeve. “KQZ dhe unë...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Republika

Plot 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet  Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Edi Rama merr kontrollin e KQZ, Biba: Dekreti i Metës i pavlefshëm

më 6.2019 - Arbresh

Klement Zguri ka braktisur mbledhjen e KQZ-së, pasi sipas tij institucioni që ai drejton nuk mund të shqyrtojë dekretin e presidentit. Por Denar Biba nuk është i të njëjtit mendim pasi pas largimit të...

Mbledhja e KQZ për Dekretin/ Ikën kryetari Zguri: Eshtë detyrues, nuk e diskutoj!

më 6.2019 - LajmiFundit

Kryetari i KQZ, Klement Zguri, ka lënë mbledhjen e KQZ-së të thirrur nga dy përfaqësuesit e PS për të shqyrtuar dekretin e Presidentit Meta për anullimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Zguri e konsideroi...

Precedenti i harruar që i jep të drejtë Presidentit

më 6.2019 - Koha Jone

Nga Oerd Bylykbashi – Presidenti sapo anuloi 30 qershorin si datë zgjedhjesh vendore. Në pritje të konsultës politike, ai ende nuk ka nje date te re. Presidenti e beri te qarte qe data e re do te caktohet...

Shkarkimi i Presidentit në Shqipëri, Rama 90 minuta “kokë më kokë” me ambasadorët

më 6.2019 - Fakti Ditor

Plot 90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA-ve, i thirrur nga vet Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij ka...

Shkarkon Kuvendi, Metën apo shpërndan Meta, Kuvendin?

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Eduard Zaloshnja Elisa Spiropali, zëdhënësja de facto e Edi Ramës, deklaroi se Kuvendi do të nisë procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërsa Rama deklaroi...

Shkarkimi i Metës, Rama 90 minuta takim me ambasadorët

më 6.2019 - Insajderi

90 minuta ka zgjatur takimi i kryeministrit me ambasadoret e vendeve të BE-së dhe SHBA, i thirrur nga kryeministri Edi Rama për t’i informuar për shkeljet Kushtetuese që sipas tij presidenti i Shqipërisë...

Shkarkimi i Metës, Lefter Maliqi del kundër PS: Veproi si burrë shteti, unë s’firmos për largimin e tij!

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Deputeti i ardhur nga listat e Partisë Demokratike në Parlament, Lefter Maliqi është shprehur se nuk do të votojë nismën e PS për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Maliqi, thotë se Meta me aktin e tij...

A e shkarkon dot Rama-Metën nga detyra?

më 6.2019 - Lajme.al

Vendimi i Presidentit Meta për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit e ka futur vendin në një krizë totale politike, por edhe kushtetuese. Meta tha se anuloi zgjedhjet për të shmangur konfliktin në vend...

90 minuta takim me Ramën, ambasadorët lënë Kryeministrinë

më 6.2019 - 24 ore

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Edi Rama me ambasadorët e Bashkimit Evropian në Tiranë. Ky takim u vendos në mbledhjen e kryesisë së PS-së, menjëherë pasi Presidenti i Republikës, Ilir Meta firmosi...

Si mund të rrëzohet Meta nga mazhoranca

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Ardit Rada Tashmë konfliktit politik të iniciuar nga Partia Demokratike ka tre aktorë. Presidenti i Republikës ka zgjedhur të përfshihet në debatin e nxehtë të ditës në dy vendime. Së pari anulimi...

Pushtet pa zgjedhje, pushtet sa të duash, pushtet me kë të duash

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Erjon Braçe E drejta per te zgjedhur me vote qeverine e qeverisjen vendore, doemos qendrore, u shfuqizua sot! Kjo eshte risia kushtetuese qe kerciti sot! Krim me te madh kushtetues se ky, nuk ka! Deformim...

Zoti president, opozita nuk ka kërkuar shtyrjen e zgjedhjeve, por largimin e Ramës!

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Bledi Lumani Fjalimi i Ilir Metës për shtyrjen e zgjedhjeve ishte nga fillimi në fund politik, dhe jo ligjor e kushtetuese, dhe vetëm në disa raste përmendi disa nene, të cilat, sipas tij, i japin...

Presidenti:Rrezikohej që 30 qershori të kthehej në ditë konflikti civil(fjala e plotë)

më 6.2019 - Koha Jone

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dalë këtë mëngjes, fiks në orën 08:00, para mediave për të folur për vendimin e tij për të shfuqizuar dekretin për zhvillimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. Kreu...

Shkarkon Kuvendi Metën apo shpërndan Meta Kuvendin?

më 6.2019 - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Elisa Spiropali, zëdhënësja de facto e Edi Ramës, deklaroi se Kuvendi do të nisë procedurat për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Ndërsa Rama deklaroi...

Çfarë ndodh nëse Rama nuk do të hyjë në zgjedhje më 2021?

më 6.2019 - Java News

Nga Mero Baze Arsyetimi kryesor që Ilir Meta dha për anulimin e zgjedhjeve ishte që opozita nuk do të hyjë në zgjedhje pasi ka disa kushte. Jemi të qartë që kushtet e opozitës janë Kushtetutë për Ilir...

Rama thërret Kryesinë e PS-së dhe ambasadorët e huaj, mëton shkarkimin e Metës

më 6.2019 - Koha.net

Kryeministri Edi Rama, ka thirrur sot në një mbledhje kryesinë e Partisë Socialiste në orën 09:00. Në takim pritet që të diskutohet çështja e shtyrjes së zgjedhjeve lokale nga presidenti Ilir Meta. Ndërkohë,...

Ilir Meta ka ‘rrëshqitur’ nga Kushtetuta, ka sindromin e ‘vetëvrasjes’! Koha për komision mjeko-ligjor

më 6.2019 - Gazeta Tema

Akti i fundit i Ilir Metës nga pozicion i i Presidentit të Republikës për anulimin e 30 qershorit si datë e zgjedhjeve vendore është i paprecedentë. Nuk ka ndodhur as në Shqipëri, madje as në Turqinë e...

Nuk është Gjykata Kushtetuese! Ja si mund të rrëzohet Meta nga mazhoranca

më 6.2019 - Java News

Nga Ardit Rada Tashmë konfliktit politik të iniciuar nga Partia Demokratike ka tre aktorë. Presidenti i Republikës ka zgjedhur të përfshihet në debatin e nxehtë të ditës në dy vendime. Së pari anulimi...

Pse Ilir Meta e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e Presidentit!

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Zgjedhjet “do të zhvillohen më 30 Qershor do apo sdo Saliu, Ilir, Luli dhe Monika”,- tha Kryeministri Edi Rama sot në Burrel, një ditë pas njoftimit të Presidencës për anullimin e kësaj...

Pse Ilir Meta e humbi të drejtën për të qëndruar në zyrën e Presidentit!

më 6.2019 - Java News

Nga Alfred Peza/ Zgjedhjet “do të zhvillohen më 30 Qershor do apo sdo Saliu, Ilir, Luli dhe Monika”,- tha Kryeministri Edi Rama sot në Burrel, një ditë pas njoftimit të Presidencës për anullimin e kësaj...

“Përçarje kombëtare rilindase”. Dekreti me patriotik dhe pro atdhetar i firmosur ndonjëherë”

më 6.2019 - Standard

Ish-kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Ka reaguar në lidhje me vendimin e marrë nga Presidenti Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit. Në një status në rrjetet sociale,...

Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje më 30 qershor

më 6.2019 - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka anuluar datën 30 qershor për zgjedhjet vendore. Në një deklaratë për mediat, Presidenti njofton se “kam vendosur të shfuqizoj Dekretin nr.10928, datë 05.11.2018 për zhvillimin e...

SHBA vendos vijën e kuqe!

më 6.2019 - Gazeta Tema

Nga Erjon Braçe Pergjegjesit per dhunen jane Lulzim Basha e Monika Kryemadhi; Kush prek zgjedhjet arsye per te mos hyre me ne SHBA! Qeveria amerikane vendos vijene kuqe dhe e thote publikisht, hapur, qarte:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK