http://kariera.mk

TUSK: VENDIMI PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE PËR MAQEDONINË JO DITËT E ARDHSHME

më 6.2019 - Neshesh

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka deklaruar se çështja që shtrohet aktualisht nuk është nëse duhen hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, por kur duhet bërë kjo. Këto komente...

Negociatat për në BE do të hapen për Shqipërinë? Presidenti i Këshillit Europian shuan të gjithë zërat

më 6.2019 - Sot News

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk me anë të një reagim ka dhënë dritën jeshile për sa i përket hapjes së negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tusk gjatë një...

TUSK: VENDIMI PËR HAPJEN E NEGOCIATAVE PËR MAQEDONINË JO DITËT E ARDHSHME

më 6.2019 - Klan Macedonia

Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka deklaruar se çështja që shtrohet aktualisht nuk është nëse duhen hapur negociatat e anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut, por kur duhet bërë kjo. Këto komente...

BABISH: EVROPA TA MBAJË FJALËN!

më 6.2019 - Klan Macedonia

Kryeministri i Republikës Çeke, Andrej Babish, i cili gjendet për vizitë në Shkup, ka ftuar politikanët e Evropës që ta mbajën fjalën, pasi sic tha, Maqedonia e Veriut ka bërë compromise të mëdha në zgjidhjen...

Pas takimit me Merkelin, Zaev pret të dihet saktë kur do të marrë RMV datën për negociata me BE-në

më 6.2019 - Neshesh

Kancelarja Angela Merkel, Gjermania dhe të gjithë 28 vendet anëtare të BE-së kanë qëndrim pozitiv për Republikën e Maqedonisë së Veriut. Pesëmbëdhjetë vjet jemi duke e pritur për këtë datë për fillim të...

Konferenca e përbashkët për media e presidentit të Këshillit Evropian Donald Tusk dhe Presidentit Stevo Pendarovski në Bruksel

më 6.2019 - Alsat-M

Gjatë dy viteve të fundit vendi juaj ka adresuar të gjitha çështjet që ka pritur BE-ja të realizohen. Unë nuk dua të paragjykoj vendimin e vendeve anëtare në lidhje me fillimin e negociatave për Maqedoninë...

TUSK: JO TË GJITHA VENDET JANË TË PËRGATITURA PËR TË MARRË VENDIM

më 6.2019 - TV21

Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk sot në Bruksel i tha Presidentit të RMV-së Stevo Pendarovski se jo të gjitha vendet anëtare të Bashkimit Evropian janë të përgatitura për të marrë vendim që...

Pas takimit me Merkelin, Zaev pret të dihet saktë kur do të marrë RMV datën për negociata me BE-në

më 6.2019 - Portalb

Kancelarja Angela Merkel, Gjermania dhe të gjithë 28 vendet anëtare të BE-së kanë qëndrim pozitiv për Republikën e Maqedonisë së Veriut. Pesëmbëdhjetë vjet jemi duke e pritur për këtë datë për fillim të...

Konferenca e përbashkët për media e presidentit të Këshillit Evropian Donald Tusk dhe Presidentit Stevo Pendarovski në Bruksel

më 6.2019 - Lajm

Gjatë dy viteve të fundit vendi juaj ka adresuar të gjitha çështjet që ka pritur BE-ja të realizohen. Unë nuk dua të paragjykoj vendimin e vendeve anëtare në lidhje me fillimin e negociatave për Maqedoninë...

Bruksel, Pendarovski takon presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i cili qëndron për vizitë pune në Bruksel, është pritur në takim nga presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, transmeton Anadolu Agency (AA)....

Donald Tusk: Maqedonia e Veriut ka bërë gjithçka që është pritur

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka udhëtuar për vizitën e tij të parë zyrtare në Bruksel, ku ka realizuar takim edhe me kryetarin e Këshillit të Evropës Donald Tusk. Në konferencë...

Zaev në Gjermani, kërkon mbështetjen e Merkelit për datën e negociatave

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 12 qershor, zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat...

‘Negociatat’, Panderovski dhe Zaev takime me zyrtarë të BE

më 6.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka udhëtuar drejt Brukselit ku pritet të vazhdojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së. Gjatë kësaj vizite të parë, Pendarovski mendohet...

Zaev në Gjermani, kërkon mbështetjen e Merkelit për datën e negociatave

më 6.2019 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev  në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet  në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data  për negociatat inkuadruese të vendit tonë...

Zaev në Berlin pas mbështetjes së Merkelit për datë të negociatave

më 6.2019 - Koha.mk

Shkup, 12 qershor – Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

më 6.2019 - Alsat-M

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit...

Pendarovski në Bruksel, pret konfirmimin për datën nisjes së bisedimeve

më 6.2019 - Shenja

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si president i vendit. Shefi i shtetit...

Zaev në Berlin pas mbështetjes së Merkelit për datë të negociatave

më 6.2019 - Medial

Shkup, 12 qershor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev  në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet  në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data  për negociatat...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

më 6.2019 - Tetova Sot

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit...

Josip Juratoviç: Rekomandimi për Shqipërinë diskutohet në vjeshtë

më 6.2019 - Zhurnal

Tiranë, 12 qershor – Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti dje pasdite delegacionin e Bundestagut gjerman, të kryesuar nga z. Josip Juratovic, Kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate...

ZAEV kërkon mbështetjen e kancelares MERKEL

më 6.2019 - Medial

Kryeministri Zoran Zaev  në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet  në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data  për negociatat inkuadruese të vendit tonë...

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 12 qershor, zhurnal.mk – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën....

Zaev në Gjermani, kërkon mbështetjen e Merkelit për datën e negociatave

më 6.2019 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev në vigjilje të samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilën duhet të konfirmohet data për negociatat inkuadruese të vendit tonë...

Zaev pret mesazhe pozitive nga kancelarja Merkel

më 6.2019 - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve...

Presidenti Pendarovski për vizitë në Bruksel, pret konfirmim për datën për negociata

më 6.2019 - Medial

Bruksel, 12 qershor 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pas e mori detyrën....

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në

më 6.2019 - Telegrafi

Fotot: Qeveria e Republikës së Maqedonisë

Pendarovski në Bruksel, Zaevi në Berlin, “misioni i pamundur”!

më 6.2019 - Ina

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski dje përmes një linje çarter nga Shkupi ka udhëtuar në Bruksel, ku sot pritet të fillojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së, informon INA. Pendarovski...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

më 6.2019 - Lajm

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit...

Josip Juratoviç: Rekomandimi për Shqipërinë diskutohet në vjeshtë

më 6.2019 - Shekulli

Kryetari i Partisë Social Demokrate gjermane, Josip Juratovic, ishte i pranishëm dje në Tiranë. Ai pati një takim me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruci. Juratovic u shpreh se, diskutimi për negociatat me...

Pendarovski nga Brukseli: Pres konfirmimin për datën e negociatave

më 6.2019 - Fol

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit...

Zaev pret mesazhe pozitive nga kancelarja Merkel

më 6.2019 - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve...

Zaev pret mesazhe pozitive nga kancelarja Merkel

më 6.2019 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev do të udhëtojë sot në Gjermani ku pritet nga kancelarja Angela Merkel. Kreu i Ekzekutivit ka thënë se pret mesazhe pozitive në lidhje me marrjen e datës për nisjen e bisedimeve...

Pendarovski në Bruksel, Zaevi në Berlin, a do ken sukses që Maqedonis ti “hapen negociatat”?

më 6.2019 - Tetova1

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski dje përmes një linje çarter nga Shkupi ka udhëtuar në Bruksel, ku sot pritet të fillojë agjendën e takimeve me zyrtarët e lartë të BE-së. Pendarovski gjatë kësaj...

Pendarovski për vizitë në Bruksel: Pres konfirmimin për datën e negociatave

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot qëndron për vizitë në Bruksel. Kjo do të jetë vizita e tij e parë në Bruksel, pasi mori detyrën si President i vendit. Shefi i shtetit...

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në

më 6.2019 - AlbPortali

Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat...

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në

më 6.2019 - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat...

Zaev udhëton në Berlin, kërkon mbështetje nga Merkel për nisjen e negociatave me BE-në

më 6.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev në prag të Samitit të Këshillit Evropian që duhet të mbahet në fund të qershorit në Bruksel, në të cilin pritet të merret vendim nëse Maqedonia e Veriut do të merr datë për negociatat...

Takim i Xhaferit me kryeministrin çek Babish

më 6.2019 - Flaka

Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin...

Takim i Xhaferit me kryeministrin çek Babish

më 6.2019 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin...

Zaev: Politikat në vend do të varen nga porositë e BE-së dhe Merkelit

më 6.2019 - Tetova Sot

Vendimet politike në vend për atë nëse do të ketë rikonstruim të Qeverisë apo zgjedhje të parakohshme do të varen nga vendimi i Këshillit të Evropës dhe si vendet evropiane do t’i vendosin gjërat, si dhe...

Takim i Xhaferit me kryeministrin çek Babish

më 6.2019 - Aktuale

Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është për vizitë zyrtare dyditore në vendin...

Caktimi i datës për negociatat, Zaev: Datë do marrim, me rëndësi të jetë më shpejt

më 6.2019 - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev kërkon nga Bashkimi Evropian të caktojë datën për fillimin e bisedimeve për integrim. Pas takimit me homologun e tij çek, Andrea Babish, Zaev kërkoi që BE të vazhdojë të motivojë...

ZAEV DHE BABISH: RMV MERITON DATË, “PA DATË, KTHEHEMI NË NACIONALIZMA”

më 6.2019 - TV21

Kryeministri Zaev në takimin me homologun e tij çek Andrej Babish nuk parashikoi pyetje të lira gazetarësh. Pas takimit tet a tet, dy kryeministrat në pres-konferencën e përbashkët u dhanë të drejtë pyetjesh...

Takim i Xhaferit me kryeministrin çek Babish

më 6.2019 - Medial

Shkup, 11 qershor 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendi të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili është...

Trembëdhjetë vende të BE-së kërkojnë datë për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Aktuale

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

ZAEV: Ne përmbushëm obligimin, tani radhën e ka BE-ja

më 6.2019 - Medial

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar....

13 vende të BE pro zgjerimit: Të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin

më 6.2019 - Portalb

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

13 vende të BE-së: Të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin

më 6.2019 - Alsat-M

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

13 vende të BE-së kërkojnë datë për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Medial

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

Zaev pret Babis: Ne i kemi përmbushur kushtet, tani radhën e ka BE

më 6.2019 - Sot News

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot ka pritur në takim homologun e tij çek, Andrej Barbis, ndërsa pas takimin kanë mbajtur konferencë të përbashkët për shtyp. Zaev para gazetarëve ka folur...

Zaev: Politikat në vend do të varen nga porositë e BE-së dhe Merkelit

më 6.2019 - Aktuale

Vendimet politike në vend për atë nëse do të ketë rikonstruim të Qeverisë apo zgjedhje të parakohshme do të varen nga vendimi i Këshillit të Evropës dhe si vendet evropiane do t’i vendosin gjërat, si dhe...

13 vende anëtare të BE-së mbështesin hapjen e negociatave me Shqipërinë

më 6.2019 - Koha.net

Bruksel, 11 qershor – Trembëdhjetë vende anëtarë të BE, përfshirë Italinë, Poloninë dhe Austrinë kanë publikuar një deklaratë të përbashkët ku kërkojnë hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe...

Trembëdhjetë vende të BE-së kërkojnë datë për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Alsat-M

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

Zaev: Vendimet politike në vend do të varen nga porositë e BE-së dhe Merkelit

më 6.2019 - Koha.mk

Shkup, 11 qershor – Vendimet politike në vend për atë nëse do të ketë rikonstruim të Qeverisë apo zgjedhje të parakohshme do të varen nga vendimi i Këshillit të Evropës dhe si vendet evropiane do t’i vendosin...

Babish: Do tu kërkojë deputetëve të Çekisë për të ratifikuar protokollin e RMV-së për anëtarësim në NATO!

më 6.2019 - TV21

Kryeministri i Çekisë Andrej Babish i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se do tu kërkojë dhe apelojë deputetëve të Çekisë për të ratifikuar protokollin e Maqedonisë së...

13 vende anëtare të BE-së: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.

më 6.2019 - Albinfo

Trembëdhjetë vende anëtarë të BE, përfshirë Italinë, Poloninë dhe Austrinë kanë publikuar një deklaratë të përbashkët ku kërkojnë hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,...

Trembëdhjetë vende të BE-së kërkojnë datë për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Lajm

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

Babish: Politikanët evropianë patjetër ta mbajnë fjalën e tyre ndaj Maqedonisë së Veriut

më 6.2019 - Koha.mk

Shkup, 11 qershor – Shkupi dhe Athina arritën të gjejnë gjuhë të përbashkët, arritën kompromis për kontestin e emrit. Ju si shtet e bërët tuajën, organizuat referendum, e ndryshuat emrin, e ndryshuat Kushtetutën,...

Babish: Politikanët evropianë patjetër ta mbajnë fjalën e tyre ndaj Maqedonisë së Veriut

më 6.2019 - Medial

Shkup, 11 qershor 2019 (MEDIAL) – Shkupi dhe Athina arritën të gjejnë gjuhë të përbashkët, arritën kompromis për kontestin e emrit. Ju si shtet e bërët tuajën, organizuat referendum, e ndryshuat emrin,...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Ai ka falënderuar Babish për përkrahjen e shtetit çek duke theksuar, se e gëzon fakti që ky...

Trembëdhjetë vende të BE-së kërkojnë datë për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Tetova Sot

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Ai ka falënderuar Babish për përkrahjen e shtetit çek duke theksuar, se e gëzon fakti që ky...

Pendarovski: Nga Brukseli pres mbështetje të plotë për datën

më 6.2019 - Koha.mk

Shkup, 11 qershor – Shefi i shtetit Stevo Pendarovski i cili nesër udhëton në Bruksel, pret se në takim atje do të merr konfirmim të plotë se Maqedonia e Veriut do të merr datë për fillim të negociatave....

Kryeministri çek: Politikanët evropianë të mbajnë premtimet për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Lajm

Nuk po kërkojmë që menjëherë të bëhemi anëtare e Bashkimit Evropian, por kërkojmë të vazhdojë motivimi për BE, nëpërmjet dhënies së datës për fillimin e negociatave. Këtë e ka thënë kryeministri Zoran...

Zaev pas takimit me Babish: Ne nuk presim menjëherë të anëtarësohemi në BE, duam vetëm datë për negociata

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 11 qershor – Zhurnal.mk – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot realizoi takim me homologun e tij çek, Andrej Babish, njofton Zhurnal. Kryeministri Zaev u falenderua për mbështetjen...

Kryeministri çek: Politikanët evropianë të mbajnë premtimet për Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Shenja

Nuk po kërkojmë që menjëherë të bëhemi anëtare e Bashkimit Evropian, por kërkojmë të vazhdojë motivimi për BE, nëpërmjet dhënies së datës për fillimin e negociatave. Këtë e ka thënë kryeministri Zoran...

Takimi Zaev – Babish: Mund të fillojmë me negociata zyrtare mes RMV-së dhe BE-së

më 6.2019 - Portalb

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut (RMV) sot për vizitë zyrtare është duke qëndruar kryeministri i Çekisë, Andrej Babish. Në konferencën e përbashkët për media mes Babishit dhe kryeministrit të Maqedonisë...

Takimi Zaev – Babish: Mund të fillojmë me negociata zyrtare mes RMV-së dhe BE-së

më 6.2019 - Arbresh

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut (RMV) sot për vizitë zyrtare është duke qëndruar kryeministri i Çekisë, Andrej Babish. Në konferencën e përbashkët për media mes Babishit dhe kryeministrit të Maqedonisë...

Bekteshi mëngjes pune me kryeministrin çek Andrei Babish

më 6.2019 - Neshesh

Një delegacion i Republikës Çeke i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish po qëndron për vizitë zyrtare në vend ku janë paraparë takime të shumta me përfaqësuesit më të lartë shtetëror. Ministri i ekonomisë...

Zaev në takim me Babish: Ne kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë!

më 6.2019 - Alsat-M

Kryeministrii Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

13 vende të BE pro zgjerimit: Të hapen negociatat me Tiranën dhe Shkupin

më 6.2019 - Arbresh

Trembëdhjetë vende të BE-së, shumica anëtarë të rinj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, si edhe Italia dhe Austria, do t’i drejtohen me kërkesë 28 vendeve të BE-së për hapjen e negociatave për Shqipërinë...

Kryeministri çek Babish u prit me nderime shtetërore

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 11 qwershor – Zhurnal.mk – Kryeministri i Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili sot po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, paradite u prit me nderime të larta...

Kryeministri çek Babish u prit me nderime shtetërore

më 6.2019 - Koha.mk

Shkup, 11 qwershor – Kryeministri i Republikës së Çekisë, Andrej Babish, i cili sot po qëndron për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, paradite u prit me nderime të larta shtetërore para...

Kryeministri çek Babish për vizitë në vend

më 6.2019 - Aktuale

Një delegacion i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Delegacioni çek do të pritet me nderime të larta...

Zaev: Ne përmbushën obligimin tonë, tani radhën e ka BE-ja

më 6.2019 - Alsat-M

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar”,...

Drejtpërdrejtë: Konferencë e përbashkët e kryeministrave Zaev dhe Babish

më 6.2019 - Portalb

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut (RMV) sot për vizitë zyrtare do të qëndrojë kryeministri i Çekisë, Andrej Babish, transmeton Portalb.mk. Në Qeverinë e RMV-së është duke u realizuar konferenca e përbashkët...

Pendarovski para vizitës në Bruksel: Pres marrjen e datën nga BE-ja

më 6.2019 - Portalb

Nesër ekipi i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Stevo Pendarovski do të udhëtojë për në Bruksel, për të realizuar vizitën e parë. Pendarovski në një intervistë për “Dojçe Vele” në...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Ai ka falënderuar Babish për përkrahjen e shtetit çek duke theksuar, se e gëzon fakti që ky...

Zaev në takim me Babish: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë!

më 6.2019 - Lajm

Kryeministrii Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

Bekteshi: Republika Çeke është partner i rëndësishëm tregtar i vendit tonë

më 6.2019 - TV21

Delegacioni nga Republika e Çekisë, i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish, filluan vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri Babish është takuar edhe me Ministrin e Ekonomisë Kreshnik Bekteshi,...

A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të emrit tonë, pyet Presidenti?

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 11 qershor, zhurnal.mk – Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat...

Pendarovski para vizitës në Bruksel: Pres marrjen e datën nga BE-ja

më 6.2019 - Tetova Sot

Nesër ekipi i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), Stevo Pendarovski do të udhëtojë për në Bruksel, për të realizuar vizitën e parë. Pendarovski në një intervistë për “Dojçe Vele” në...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

Zaev: Ne përmbushën obligimin tonë, tani radhën e ka BE-ja

më 6.2019 - Tetova Sot

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar....

Zaev: Ne i përmbushëm 100% premtimet për evro-integrime

më 6.2019 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë se vendi ka përmbushur 100 për qind kriteret e kërkuara nga Bashkimi Evropian. Sipas tij, tash është radha e BE-së që të përmbushë premtimet. “Me Greqinë dhe Bullgarinë...

Zaev në takim me Babish: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë!

më 6.2019 - Fakti Ditor

Kryeministrii Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

Zaev në takim me Babish: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë!

më 6.2019 - AlbPortali

Kryeministrii Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Kryeministri Zaev u është falemnderuar përkrahjes së shteti Çek duke theksuar, se e gëzon fakti...

Zaev: Ne 100 për qind i plotësuam kriteret, tani radhën e ka BE-ja

më 6.2019 - Tetova1

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar”,...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së…

më 6.2019 - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot ka zhvilluar takim me homologun e tij çek, Andrej Babish. Ai ka falënderuar Babish për përkrahjen e shtetit çek duke theksuar, se e gëzon fakti që ky...

Zaev: Ne nuk kërkojmë të bëhemi anëtare e BE-së menjëherë

më 6.2019 - KosovaPress

Ai ka falënderuar Babish për përkrahjen e shtetit çek duke theksuar, se e gëzon fakti që ky shtet paralajmëron investime në vend. “Komisioni evropian në raportin e sivjetmë ka dhënë mbështetje të pakushtëzuar...

Kryeministri i Çekisë Babish për vizitë në Maqedoninë e Veriut!

më 6.2019 - TV21

Një delegacion i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri i Çekisë së bashku me delegacionin do të priten...

Zaev: Ne përmbushën obligimin tonë, tani radhën e ka BE-ja

më 6.2019 - Lajm

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar”,...

Bekteshi mëngjes pune me kryeministrin çek Andrei Babish

më 6.2019 - Tetova Sot

Një delegacion i Republikës Çeke i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish po qëndron për vizitë zyrtare në vend ku janë paraparë takime të shumta me përfaqësuesit më të lartë shtetëror. Ministri i ekonomisë...

Kryeministri çek, Andrej Babish e filloi vizitën zyrtare në RMV

më 6.2019 - Portalb

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut (RMV) sot për vizitë zyrtare do të qëndrojë kryeministri i Çekisë, Andrej Babish, transmeton Portalb.mk. Babish tashmë është pritur nga kryeministri i RMV-së, Zoran...

Kryeministri çek Babish e filloi vizitën zyrtare në RMV

më 6.2019 - Portalb

Në Republikën e Maqedonisë së Veriut (RMV) për vizitë zyrtare do të qëndrojë kryeministri i Çekisë, Andrej Babish, transmeton Portalb.mk. Babish tashmë është pritur nga kryeministri i RMV-së, Zoran Zaev,...

Kryeministri i Çekisë Babish për vizitë në Maqedoninë e Veriut!

më 6.2019 - Lajm

Një delegacion i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Kryeministri i Çekisë së bashku me delegacionin do të priten...

Kryeministri çek Babish për vizitë në vend

më 6.2019 - Indeks.mk

Një delegacion i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Delegacioni çek do të pritet me nderime të larta...

Kryeministri çek Babish për vizitë në vend

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup, 11 qershor, zhurnal.mk – Një delegacion i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Delegacioni...

Kryeministri çek Babish për vizitë në vend

më 6.2019 - Koha.mk

Shkup, 11 qershor – Një delegacion i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Delegacioni çek do të pritet...

Zaev: Ne përmbushën obligimin tonë, tani radhën e ka BE-ja

më 6.2019 - Arbresh

“100 për qind i plotësuam kriteret. Bashkë me fqinjët tone Republikën e Greqisë dhe atë të bullgarisë e realizuam të pamundurën. Marrëveshja e Prespës është më shumë se zgjidhje për një kontest shumëvjeçar”,...

Pendarovski: A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të emrit?

më 6.2019 - Arbresh

Kryetari i ri i shtetit Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat e vendit me Bashkimin Evropian,...

Pendarovski: A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të emrit?

më 6.2019 - Gazeta Observer

Kryetari i ri i shtetit Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat e vendit me Bashkimin Evropian,...

Pendarovski: A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të emrit?

më 6.2019 - AlbPortali

Kryetari i ri i shtetit Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat e vendit me Bashkimin Evropian,...

Pendarovski: A do të ishte e ndershme nëse Shqipëria në vitin 2008 nuk anëtarësohej në NATO, për shkak të kontestit të emrit?

më 6.2019 - Republika

Kryetari i ri i shtetit Stevo Pendarovski, para vizitës së tij të parë në Bruksel, në një intervistë për Deutsche Welle, ka dhënë vlerësimet e tij në lidhje me negociatat e vendit me Bashkimin Evropian,...

Kryeministri i Çekisë sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

më 6.2019 - Arbresh

Delegacioni i Republikës së Çekisë i udhëhequr nga kryeministri Andrej Babish, do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut. Delegacioni çek do të pritet me nderime shtetërore para qeverisë,...

Angela Merkel në aksion për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

më 6.2019 - Sovrani

Shkup/Bruksel, 08 qershor, Zhurnal.mk – Kancelarja gjermane Angela Merkel nga java që vjen do të vihet në aksion për të tentuar zgjidhur lëmshin e krijuar nga Franca për bisedimet e BE-së me Maqedoninë...

Editorial: Angela Merkel në aksion për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

më 6.2019 - Zhurnal

Shkup/Bruksel, 08 qershor, Zhurnal.mk – Kancelarja gjermane Angela Merkel nga java që vjen do të vihet në aksion për të tentuar zgjidhur lëmshin e krijuar nga Franca për bisedimet e BE-së me Maqedoninë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK