http://kariera.mk

Bill Clinton tregon si një kamerier i ra në gjunjë për ta falënderuar

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton, ka treguar në Prishtinë se si një kamerier shqiptar i ka rënë në gjunjë për ta falënderuar atë për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës. Clinton e konsideron...

Clinton kujton një moment emocionues: Një kamarier shqiptar më ra në gjunjë për të më falënderuar

më 6.2019 - RTV 21

“Dëshiroj të ju shoh duke festuar e duke u gëzuar” Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton mbajti fjalim në tubimin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, në sheshin “Skënderbeu”....

Ceremonia e 20 vjetorit të çlirimit, Haradinaj i bën thirrje Serbisë për pajtim,

më 6.2019 - OraInfo

Republika e Kosovës ka organizuar ceremoninë shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Para të pranishmeve kryeministri Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje...

Klinton tregon se si një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falënderuar

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

Haradinaj në përvjetorin e çlirimit, i bën thirrje Serbisë për pajtim

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit po ngjason verës së vitit 1999 kur ne veçse ishim të çliruar, duke ju referuar kështu gëzimit...

Ramush Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit dhe ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

më 6.2019 - Gazeta Tema

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj i ka drejtuar një thirrje Serbisë për pajtim. Haradinaj tha se paqen e bëjnë të guximshmit dhe populli i Kosovës...

Clinton: Lus Zotin të ju inspirojë të mendoni rreth asaj çfarë mund të arrini

më 6.2019 - RTV 21

“Çfarë duhet të bëni sot është që të falënderoni Zotin që mund të argumentoni me njëri-tjetrin në Kuvend…” Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton sot në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes...

Haradinaj ia mësyn hotelit ku po qëndron Clinton – A pritet të ketë takim mes tyre

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, me të përfunduar ceremonia e mbajtur sot në sheshin “Skenderbeu”, ia ka mësyrë në këmbë, hotelit ku po qëndron ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Gazeta Blic, ka siguruar pamjet,...

Bill Clinton ndan emocionet, tregon momentin kur një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falenderuar

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

“Para marrëveshjes me Serbinë…”, Thaçi: S’mund të harrojmë

më 6.2019 - Koha Jone

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”,  – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalën...

Gazetarja e revoltuar, Policia nuk e lë të afrohet afër hotelit ku po qëndron Clinton

më 6.2019 - GazetaBlic

Policia e Kosovës ka qenë e “ashpër” sa u përket rrethit të sigurisë ku po qëndron ish- presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish- sekretarja e shtetit, Madeliene Albright, raporton Gazeta Blic. E një...

Përvjetori i lirisë, Clinton dhe Albright: Kauza jonë ishte e drejtë

më 6.2019 - Opinion

Kosova shënoi sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar historike, autoritetet...

Haradinaj: Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, i bëjmë thirrje për pajtim Serbisë

më 6.2019 - Alsat-M

Në fjalimin e tij në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e interesuar për pajtim për Serbinë. Haradinaj ka thënë se Kosova i bën thirrje Serbisë për...

Clinton kujton momentin e veçantë: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar

më 6.2019 - Shekulli

Gjatë fjalimit të tij në përvjetorin e 20-të të }lirimit të Kosovës, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka ndarë për dëgjuesit e tij një histori shumë të veçantë. Ai tregoi se një kamarier shqiptar...

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën...

Palmer: Kosova e Serbia të heqin barrierat dhe të arrijnë marreveshje finale

më 6.2019 - Vizion Plus

Zëvendësndihmësi i sekretarit amerikan të Shtetit Matheë Palmer bëri apel nga Prishtina që Kosova dhe Serbia të heqin barrierat që I ndajnë nga njeri-tjetri e të arrijnë një marrëveshje reciproke. Gjatë...

Familja Rugova bojkoton ceremoninë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - GazetaBlic

Ani pse kishin qenë të ftuar familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova, nuk ka marrë pjesë fare në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ceremoni e cila u mbajtë para disa minutash në sheshin...

Bill Clinton nuk e njeh Edi Ramën, video epike kur e injoron

më 6.2019 - Koha Jone

Ish-presidenti i SHBA-ve Bill Clinton ka injoruar sot kryeministrin Edi Rama, duke mos i dhënë dorën pas fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Teksa ka mbaruar fjalën e tij presidenti Clinton...

Haradinaj në përvjetorin e çlirimit, i bën thirrje Serbisë për pajtim

më 6.2019 - Medial

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit po ngjason verës së vitit 1999 kur ne veçse ishim të çliruar, duke ju referuar kështu gëzimit...

Ja ku shkoi Clinton pas përfundimit të ceremonisë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, sikurse ish-sekretarja Albright, janë kthyer në hotel, me të përfunduar ceremonia zyrtare në nderim të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Gazeta Blic, ka kapur pamjet...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Neshesh

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

“Paqen e bëjnë të guximshmit, e ne guxojmë me u pajtu me Serbinë”

më 6.2019 - RTV 21

Haradinaj: Kosova i bën thirrje për pajtim Serbisë, ta njohë Kosovën në kufijtë e vet Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në fillim të fjalimit të tij në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit...

Pamje para zbulimit të bustit të Madeleine Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright, ka arritur dje në Kosovë ku është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Albright rikthehet në hotel – Në këtë orë do të dalë sërish në shesh

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Medeline Albright, me të përfunduar ceremonia në sheshin “Skenderbeu”, është rikthyer në hotel, shkruan Gazeta Blic. Ajo mbajti fjalim në shënim të 20...

Clinton i emocionuar: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur...

Clinton: Ardhja në Kosovë, nder shumë i madh. Më kujtohen fytyrat tuaja para 20 vitesh, e dua këtë popull

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit, tha se “gjithmonë do të jetë nderi më i madh në jetë të qëndroj në Kosovë, në liri”. Përpara liderve...

Albright kujton bisedën me Clintonin: E kemi bërë gjënë e duhur për Kosovën

më 6.2019 - TV21

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës u shpreh shumë e lumtur që është pjesë e ceremonisë. Kur doli para të pranishmëve,...

Albright në Prishtinë: Ne i thamë ‘Jo’ dëbimit të qytetarëve nga vendi i tyre

më 6.2019 - Kallxo

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, në qendër të Prishtinës për nder të 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Kosovës, tha se ka kënaqësinë që është në Kosovë me të gjithë qytetarët dhe...

“Para marrëveshjes me Serbinë…”, Thaçi: S’mund të harrojmë

më 6.2019 - BalkanWeb

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”,  – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në fjalën...

Haradinaj në prani të Clinton-it dhe Albright-it ka një kërkesë për Aleksandër Vuçiqin

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Ai para të pranishmëve ka kërkuar nga Serbia dhe presidenti i saj, që ta njoh Kosovën,...

Clinton: Lus Zotin që të përparoni për atë që mund ta arrini

më 6.2019 - RTV 21

“Çfarë duhet të bëni sot është që të falënderoni Zotin që mund të argumentoni me njëri-tjetrin në Kuvend…” Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton sot në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë, mesazhi i Clinton nga Prishtina

më 6.2019 - Koha.mk

Me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, iu bashkua festimeve si i ftuar special në Prishtinë. “E kam në zyrën time një New York një fotografi...

Bill Clinton fjalim frymëzues në Kosovë: Mbaja në zyrë foton e luftës suaj, ju ia dolët!

më 6.2019 - Koha Jone

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbajtur një fjalim frymëzues në Kosovë, me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, ku u shpreh se ndërhyrja e NATO-s ka qenë një nga vendimet më të rëndësishme...

Përlotet Bill Clinton, kamarieri kosovar në New York, ra në gjunjë dhe më falenderoj

më 6.2019 - Neshesh

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka rrëfyer sot në Prishtinë një ngjarje në një nga restorantet e New York City. Kjo ndodhi pasi një ish- refugjat nga Kosova, i ra në gjunjë atij duke iu falënderuar...

Albright zbulon momente të jashtëzakonshme: Kështu e çliruam Kosovën me presidentin Clinton

më 6.2019 - Neshesh

Me duartrokitje dhe brohoritje nga qytetarët ka marrë fjalën Madeline Albright. Ajo thotë se është e nderuar që është në Kosovë. “Ne kurrë nuk do të ju harrojmë. Ne do te ju përkrahim gjithmonë”. Ajo po...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Albright: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për t’u mburrur

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-sekretarja e shtetit të Amerikës, Madeleine Albright, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë krenarë....

Thaçi: Nuk mund të harrojmë çfarë ndodhi

më 6.2019 - Albeu

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”, – kështu u shpreh sot Presidenti i Kosovë s"> Kosovë s, Hashim Thaçi...

Clinton kujton momentin emocionues: Një kamarier shqiptar mu ul në gjunjë

më 6.2019 - Albeu

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton , teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte...

Bill Clinton fjalim frymëzues në Kosovë: Mbaja në zyrë foton e luftës suaj, ju ja dolët!

më 6.2019 - Koha Jone

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbajtur një fjalim frymëzues në Kosovë, me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, ku u shpreh se ndërhyrja e NATO-s ka qenë një nga vendimet më të rëndësishme...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që të ndërhyjë NATO në Kosovë

më 6.2019 - Shekulli

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë e rëndë… Ne ia dolëm sepse kauza...

Albright kujton bisedën me Clintonin: E kemi bërë gjënë e duhur për Kosovën

më 6.2019 - RTV 21

Filloi tubimi qendror në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës u shpreh...

Albright: Ja çfarë i thashë Clinton ditën kur vendosën që NATO të ndërhyjë në Kosovë

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë një përballje mes vrasjeve barbare...

“Kamarieri shqiptar ra në gjunjë për të më falënderuar”, Bill Clinton jep mesazhin e fortë për politikanët shqiptarë: Më kujtohen fytyrat tuaja para 20 vitesh...

më 6.2019 - Sot News

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton mbajti në Prishtinë fjalimin me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat serbe. Përpara liderve të vendit dhe qindra qytetarëve të pranishëm, Clinton...

Hashim Thaçi nderon Albright dhe Clark me ”Çmimin e Lirisë”

më 6.2019 - Koha Jone

Në ditën e festimeve të përvjetorit të 20-të të hyrjes së forcave të NATO në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi priti sot në selinë e Presidencës ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeline Albright. “Mirë...

Clinton tregon një moment emocionues: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

më 6.2019 - OraInfo

Është duke u mbajtur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë...

Klinton: NATO e nisi luftën, paqen e fituan qytetarët e Kosovës

më 6.2019 - Medial

Në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish-presidenti i ShBA-së, Bill Klinton, ka mbajtur fjalim për këtë rast madhështor. Ai në fjalimin e tij ka thënë që NATO e ka fituar luftën, mirëpo paqja...

Albright përlot: Momenti kur Clinton më tha se avionët për bombardimin e serbve ishin nisur

më 6.2019 - Albeu

Ish-sekratarja e shtetit amerikan, Madeleine Albright ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20 vjetorit të climrimit të Kosovës duke kujtuar çastet kur nisi sulmi për parandlaimin e genocidit...

Albright: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për t’u mburrur

më 6.2019 - Medial

Ish-sekretarja e shtetit të Amerikës, Madeleine Albright, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë krenarë....

Albright kujton bisedën me Clintonin: Po e bëjmë gjënë e duhur në Kosovë

më 6.2019 - RTV 21

Filloi tubimi qendror në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright në tubimin qendror për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës u shpreh...

Bill Clinton ndan emocionet, tregon gjestin prekës që kamarieri shqiptar bëri për të

më 6.2019 - Lexo

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment të veçantë që i kishte ndodhur derisa ishte...

Madeline Albright zbulon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që të ndërhyjë NATO në Kosovë

më 6.2019 - OraInfo

Është duke u mbajtur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur...

Ish-presidenti Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - OraInfo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës – 12 qershori është themeli i identitetit tonë

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Drejtpërdrejt nga tubimi i 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovë

më 6.2019 - Alsat-M

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton,...

Clinton: NATO fitoi luftën, Kosova duhet ta fitojë paqen

më 6.2019 - Shenja

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën...

Clinton me mesazh të fuqishëm në Prishtinë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka falënderuar gjithë qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në sheshin...

Thaçi: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

më 6.2019 - OraInfo

Ka nisur ceremonia shtetërore për nderë të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-s. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20...

Thaçi: 12 Qershori është ditëlindja e Kosovës

më 6.2019 - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se 12 qershori 1999 është ditëlindja e Kosovës. Në manifestimin për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Presidenti Thaçi edhe njëherë u uroi mirëseardhje në Kosovë,...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, 20 vjet nga hyrja e NATO-s

më 6.2019 - Bashke

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Ndiqni LIVE ceremoninë madhështore në sheshin e Prishtinës

më 6.2019 - Albeu

Ka filluar ceremonia e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Kjo ceremoni po mbahet në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë dhe po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill...

Albright: Clinton më pyeti a po e bëjmë gjënë e duhur, kështu iu përgjigja

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-sekretarja e SHBA-së, Meddelyne Albright, ka mbajtur një fjalim madhështor para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, përcjell Gazeta Blic. Ajo fillimisht e ka falenderuar ish-presidentin...

Haradinaj thotë se Kosova ka guxim të pajtohet me Serbinë

më 6.2019 - Infokusi

Në fjalën e tij para të pranishmëve me rastin e e ceremonisë të 20-vjetorit të hyrjes së NATO’së në Kosovë, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të pajtohet...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës – 12 qershori është themeli i identitetit tonë

më 6.2019 - Medial

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Thaçi: Nuk ka kush na ndalë në synimet tona euro-atlantike

më 6.2019 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së Kosovës. “12 qershori...

Sa të ketë Kosovë mbi këtë tokë do t’u jemi falënderues

më 6.2019 - RTV 21

Thaçi: Ishim bashkë dhe në periudhën më të rëndë Presidenti Hashim Thaçi, fjalimin e tij në ceremoninë e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë e filloi duke i falënderuar të gjithë të pranishmit...

LIVE nga Kosova, ceremonia për 20 vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Koha Jone

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar historike, autoritetet...

Albright me fjalim madhështore: Dëbimit të njerëzve nga shteti i tyre, ne i thamë JO

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-sekretarja e SHBA-së, Meddelyne Albright, ka mbajtur një fjalim madhështor para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, përcjell Gazeta Blic. Ajo fillimisht e ka falenderuar ish-presidentin...

Clinton dhe Albright nisen drejtë tubimit Qendror në sheshin të Prishtinës

më 6.2019 - Neshesh

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore,...

Thaçi: Po ju them si president i Republikës, faleminderit

më 6.2019 - GazetaBlic

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka mbajtur fjalim në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Ai para të pranishmëve, ka thënë se 12 qershori është pjesë e pandashme e Kosovës,...

Thaçi dekoron Gjeneralin Clark në 20 vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Kallxo

Presidenti Thaçi ka pritur sot në takim, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Gjeneralin Wesley Clark, që gjatë kohës së bombardimeve kishte qenë komandant suprem i Forcave të NATO-së në Europë. Presidenti...

Snajperët kujdesën për sigurinë e Clinton, Albright e Clark

më 6.2019 - Neshesh

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Ceremonia e 20 vjetorit të Çlirimit

më 6.2019 - Evropa e Lirë

1 2 3 4 Trego më shumë Rekomandojmë Ceremonia e 20 vjetorit të Çlirimit Kosova në sytë e qytetarëve, 20 vjet pas çlirimit Lajmet e fundit Policia suedeze po heton një pako të dyshimtë Trump dhe Biden përfshihen...

KOSOVË: SHËNOHET 20 VJETORI I HYRJES SË TRUPAVE TË NATO-S

më 6.2019 - Klan Macedonia

Kosova e meriton në jetë në Bashkimin Evropian dhe në NATO ka thënë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton në Prishtinë. Ai po qëndron në Kosovë në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të trupave të NATO-s. Në...

Haradinaj takon Albright: Jemi të nderuar që 20 vjetorin e çlirimit po e shënoni bashkë me ne

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish Sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. “Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e Sekretares së Shtetit Madeliene...

Wesley Clark: Kosova e meriton të jetë pjesë e BE-së, SHBA pranë jush

më 6.2019 - Albeu

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar edhe me gjeneralin amerikan, Wesley Clark . Thaçi ka falënderuar Clark për kontributin e dhënë për lirinë e Kosovës. “ Faleminderit për punën tuaj të jashtëzakonshme....

Sniperat blindojnë sheshin e Prishtinës: Ruajnë çdo cep për sigurinë e Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Albeu

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton , ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Albright merr çmimin "Urdhri i Lirisë"

më 6.2019 - Albeu

Presidenti i Kosovë s, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright . Thaçi duke falenderuar ish-Sekretaren Albright për kontributin në lirinë...

Urimi i Clarkut: Dua të e shohë Kosovën në NATO

më 6.2019 - OraInfo

Wesley Clark ka thënë se dëshiron ta shoh Kosovën në BE dhe NATO. Ish-gjenerali i forcave të NATO’s, Ëesley Clark, është nderuar sot me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi....

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 12 qershor – Zhurnal.mk – Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim...

Wesley Clark: Kosova ka të ardhme, ka njerëz të guximshëm dhe të zgjuar

më 6.2019 - Koha.mk

Ish-gjenerali i NATO-s, amerikani Wesley Clark, ka thënë sot se e ardhmja e shtetit të Kosovës do të jetë e ndritur shkaku i zgjuarsisë dhe guximit të njerëzve të këtij shteti, transmeton Gazeta Metro....

Kosova nderon Madeleine Albright me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Vizion Plus

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua...

Me snajperistë sigurohen Clinton, Albright e Clark

më 6.2019 - OraInfo

Snajperët kujdesën për sigurinë e Bill Clinton, Medline Albright e Wesley Clark. Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares...

FOTO- Snajperistët sigurojnë tubimin në sheshet e Prishtinës

më 6.2019 - Kallxo

Qytetarë të shumtë janë dukë marrë pjesë në manifestimin qendror që po mbahet në sheshet e kryeqytetit në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. 20 vjet më parë në rrugët e Kosovës kishin hyrë trupat...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Lajm

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Infokusi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Clinton zbulon një moment emocionues: Një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

më 6.2019 - Infokusi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur...

Ndiqeni LIVE tubimin për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së NATO-s

më 6.2019 - Neshesh

Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë mbahet tubimi qendror. Ky tubim po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku po marrin pjesë edhe ish presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

më 6.2019 - BalkanWeb

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua...

Haradinaj takon ish-Sekretaren Albright

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takur sot ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Haradinaj ka shkruar se Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e Sekretares...

Snajperistë të shumtë vendosen mbi ndërtesën e Kuvendit dhe qeverisë

më 6.2019 - GazetaBlic

Që siguria të jetë sa më në nivel, Policia e Kosovës, ka vendosur snajperistë të shumtë mbi ndërtesat përgjatë sheshit “Skenderbeu”, shkruan Gazeta Blic. Dy të tillë janë vendosur vetëm mbi ndërtesën e...

Thaçi: Kosova është krenaria jonë, vendimi i NATO-s i drejtë

më 6.2019 - Java News

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në tubimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u ka uruar mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares së shtetit Medeleine Albright,...

Albright zbulon bisedën me Clinton: Më telefonoi natën dhe më tha për ndërhyrjen e NATO-s

më 6.2019 - Java News

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ne fjalimin e mbajtur sot ne ceremonine ne Prishtine per nder te 20 vjetorit te hurjes se NATO ne kete shtet, ka dhene mesazhe te forta para te pranishmeve....

Madeleine Albright tregon momentet pas luftës: Nuk harroj kohën kur isha në Prishtinë: Traumat e njerëzve dhe brohoritjet faleminderit Amerikë

më 6.2019 - Lexo

Kështu u shpreh ish sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright e cila është kthyer në Kosovë për të marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të vendit nga forcat serbe, pas ndërhyrjes...

Hashim Thaçi nderon Albright dhe Clark me ‘Çmimin e Lirisë’

më 6.2019 - Lexo

Në ditën e festimeve të përvjetorit të 20-të të hyrjes së forcave të NATO në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi priti sot në selinë e Presidencës ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeline Albright. “Mirë...

Clinton me mesazh të fuqishëm në Prishtinë

më 6.2019 - Infokusi

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka falënderuar gjithë qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në sheshin...

Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

më 6.2019 - Koha.net

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën...

Mesiç arrin në ceremoninë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - GazetaBlic

Ndër personalitetet e para që ka arritur në sheshin “Skenderbeu”, ku po mbahet ceremonia zyrtare e çlirimit të Kosovës, është ish-presidenti kroat, Stipe Mesiç, përcjell Gazeta Blic. Për pak minuta pritet...

20-vjetori i hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - RTV 21

Mbahet tubim qendror në sheshin “Skënderbeu” Ka nisur tubimi qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë në sheshin “Skënderbeu”. Në kremtimin e ditës së çlirimit po marrin...

Albright: Kosova është e pavarur, meriton të njihet nga të gjithë

më 6.2019 - InfoShqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Pas pak Clinton del në sheshin e Prishtinës, qytetarët presin ta përshëndesin (FOTO LAJM)

më 6.2019 - Albeu

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç’ rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright dhe shumë personalitete tjera vendore...

Pullë postare me figurën e Madeleine Albright

më 6.2019 - RTV 21

Haradinaj falënderon ish-sekretaren Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Haradinaj u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares...

Kryeministri Haradinaj i dhuron Albrightit një pullë postare me figurën e saj

më 6.2019 - OraInfo

Kryeministri Haradinaj i dhuron Albrightit një pullë postare me figurën e saj. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, 20 vjet nga hyrja e NATO-s

më 6.2019 - Aktuale

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që të ndërhyjë NATO në Kosovë

më 6.2019 - Infokusi

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ka thënë se ndjehet e lumtur  që është prezentë në Kosovë. “Kam kënaqësinë që jam këtu me ju. Lufta në Kosovë ka qenë e rëndë… Ne ia dolëm sepse kauza...

Drejtpërdrejtë nga ceremonia zyrtare për Ditën e Çlirimit- Pjesëmarrës, zyrtarë të lartë të vendeve botërore

më 6.2019 - GazetaBlic

Kosovë po shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç’rast po marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright dhe shumë personalitete tjera vendore e...

20 Vjet nga çlirimi i Kosovës, hyrja e trupave të NATO-s i dha fund luftës

më 6.2019 - Vizion Plus

Sot mbushen plot 20 vjet nga përfundimi i luftës së Kosovës, ku iu dha fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Dita e Çlirimit të Kosovës shënoi kthesën më të madhe në...

Edi Rama arrin në hotelin ku po qëndron Bill Clinton

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka arritur në hotelin ku po qëndrojnë zyrtarët e lartë që do të marrin pjesë në 20 vjetorin e çlirimin e Kosovës, shkruan Gazeta Blic. Ai do të bashkohet me ish-presidentin...

Clark nderohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - OraInfo

Gjenerali Wesley Clark nderohet nga presidenti Hashim Thaçi me Urdhrin e Lirisë. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar sot ish gjeneralin e forcave të NATO’s, Wesley Clark, me titullin...

Ish gjenerali Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse  të vish...

Albright në Kosovë: Jam krenare për vajzat e vogla që kanë emrin Madeleine

më 6.2019 - Shekulli

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e Shtetit...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

më 6.2019 - Zëri i Amerikës

Ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua...

Ja krejt çfarë tha presidenti Thaçi në manifestimin qendror të 12 Qershorit

më 6.2019 - PortaliOnline

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Edhe Haradinaj e dekoron Madeleine Albright

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish sekretares Albright për angazhimin e...

Albright: Nuk do ta harrojë kurrë kohën kur njerëzit brohorisnin ‘Faleminderit SHBA’

më 6.2019 - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me ‘Urdhrin e Lirisë’. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime,...

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

më 6.2019 - Bota Press

Ish Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë kurajën...

Turma në shesh shpërthen kur përmendet emri i Bill Clinton

më 6.2019 - Infokusi

Ka nisur ceremonia qendrore për nderë rë 20-vjetorit kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Kur përfundoi himni i Kosovës...

“Urdhri i Lirisë” ndahet edhe për ish gjeneralin e Clark

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë dekoratën “Urdhri i Lirisë” për ish komandantin e NATO-së 20 vjet më parë, Wesley Clark, pasi këtë e ka bërë edhe me ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton...

Wesley Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish...

Bill Clinton në ora 11:00 del në sheshin kryesor të Prishtinës

më 6.2019 - OraInfo

Në ora 11:00 Clinton del në sheshin kryesor të Prishtinës, qytetarët kanë rast ti përshëndesin. Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti...

Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - AlbPortali

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike-NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish në...

Rikthimi emocionues dhe triumfues i Bill Clinton

më 6.2019 - Insajderi

Emri i Bill Clinton është i lidhur ngushtë me historinë e Kosovës. Presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës para 20 vitesh vendosi që avionët e vendit të tij duhej t’i prinin atyre të NATO-s...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

më 6.2019 - BalkanWeb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë...

Rikthimi emocionues dhe triumfues i Bill Clinton

më 6.2019 - KosovaPress

Populli shqiptar gjithnjë i ka shprehur mirënjohjen dhe nuk ishte ndryshe as kësaj radhe. Që prej kur mbërriti në Prishtinë për të shënuar 20-vjetorin e lirisë së Kosovës, aty ku kishin mundësi, qytetarët...

Veseli për Albright: Faleminderit për gjithçka që ke bërë për Kosovën

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryekuvendari Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e Kosovës....

Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike-NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish në...

Haradinaj, ish-presidentit Clinton: Sot populli ju falënderon për jetë

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se Kosova është e gatshme që të pajtohet me Serbinë shtet ky i cili para dy dekadave kreu gjenocid në Kosovë. Haradinaj u shpreh se paqen e bëjnë...

Albright: Po ndihem sikur në shtëpinë time

më 6.2019 - Kallxo

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe...

Pullë postare me figurën e ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Kreu i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares Albright për angazhimin e saj...

Clinton tregon se si një kamarier shqiptar ra në gjunjë për t’më falënderuar

më 6.2019 - Bota Press

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, teksa ka mbajtur fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës, ka ndarë një moment jashtëzakonisht të veçantë që i kishte ndodhur...

Një filigran nga të gjithë njerëzit e Kosovës

më 6.2019 - RTV 21

Veseli priti në takim Albright Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren amerikane, Madeleine Albright. Për gjatë këtij takimi, Veseli theksoi që shteti i Kosovës është...

Clark: Mezi po pres kur Kosova të anëtarësohet në BE dhe në NATO

më 6.2019 - RTV 21

Clark nderohet me Urdhrin e Lirisë Kreu i shtetit, Hashim Thaçi priti në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Në këtë takim, Thaçi e nderoi atë me medaljen...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Fakti Ditor

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

“K9” kontrollon gjithçka që lëvizë afër hotelit ku po qëndron Bill Clinton

më 6.2019 - GazetaBlic

Pas Njësisë Speciale të Kosovës e cila ka filluar kontrollet dhe po përkujdeset për sigurinë e perimetrit ku po qëndron ish-presidenti i SHBA-ve dhe zyrtarë tjerë të vendeve të ndryshme në Prishtinë, ka...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të fuqishmit, e ne guxojmë me u pajtu me Serbinë

më 6.2019 - Insajderi

Haradinaj deklaroi se është nder për Kosovën të jenë kështu si sot bashkë me aleatët ndërkombëtar. “Kjo ditë ngjason jo qershorit, por verës 99-të kur jemi bashkë të lirë në Kosovë. Ka qenë kënaqësi me...

Falënderime e nderime të veçanta për njerëzit e veçantë

më 6.2019 - Gazeta e re

Organizatorët e menduan një plan simbolik në vendosjen e ulëseve. Nga perspektiva e zogut, të ftuarit që u ulën në to, i ngjanin yllit katërcepësh të NATO-s. Personalitete të njohura nga vendi, rajoni...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria  jonë

më 6.2019 - Te Sheshi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Haradinaj i bën thirrje Serbisë për pajtim në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Arbresh

I pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj në organizimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit i ka bërë thirrje Serbisë për pajtim. “Kosova është e gatshme për t’u pajtuar me Serbinë dhe i bëjmë...

Rrëfimi i Clintonit për kamerierin shqiptar që iu ul në gjunjë për ta falënderuar

më 6.2019 - Periskopi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton gjatë mbajtjes së fjalimit të tij ka treguar disa ngjarje të tij jetëore që i k përjetuar me kombin shqiptar. Clinton ka treguar një ngjarje kur një kamerier shqiptar...

Haradinaj: Paqen e bëjnë të guximshmit, e ne guxojmë të pajtohemi me Serbinë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj në ceremoninë zyrtare me rastin e 20 – vjetorit të çlirimit ka thënë se përderisa NATO-ja me aleatët ditën ta fitojnë luftën, kosovarët do ta fitojnë paqen. Madje për këtë...

Cilinton zbulon fotografinë nga Kosova të cilën e mbanë në zyre për t’ia kujtuar misioni politik

më 6.2019 - Insajderi

Clinton ka thënë se ndihet mirënjohës që sot pas 20 viteve ndodhet me popullin shqiptar. Gjatë fjalimit të tij ai ka falënderuar presidentin Thaçi e kryeministrin, Haradinaj për punën që kanë bërë përgjatë...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time

më 6.2019 - Koha Jone

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë...

Albright: Nuk do ta harrojë kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit SHBA’

më 6.2019 - RTV 21

Thaçi e nderon Albrightin me Urdhrin e Lirisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright...

“K9” kontrollon gjithçka që lëvizë afër hotelit ku po qëndron Bill Clinton

më 6.2019 - GazetaBlic

Pas Njësisë Speciale të Kosovës e cila ka filluar kontrollet dhe po përkujdeset për sigurinë e perimetrit ku po qëndron ish-presidenti i SHBA-ve dhe zyrtarë tjerë të vendeve të ndryshme në Prishtinë, ka...

Thaçi ndan medalje për Wesley K. Clarkin

më 6.2019 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar me medlje “Udhri i Lirisë” ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Wesley K. Clark. Ndryshe, në ditën kur shënohet ndërhyrja e NATO-së...

Albrigjt: Ndihem krenare për atë që kemi bërë për Kosovën

më 6.2019 - OraInfo

Ish sekretarja Medline Albright është shprehur krenare për gjithçka që ka bërë për Kosovën. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline...

Pas Bill Clinton edhe Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

më 6.2019 - Java News

Pas Bill Clinton, një tjetër amerikane u dekorua me  “Urdhrin e Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha sot se Shtetet e Bashkuara bën...

Clark: Mezi po e pres kur Kosova të anëtarësohet në BE dhe në NATO

më 6.2019 - RTV 21

Clark nderohet me Urdhrin e Lirisë Kreu i shtetit, Hashim Thaçi priti në takim ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. Në këtë takim, Thaçi e nderoi atë me medaljen...

​Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisnin “Faleminderit USA”

më 6.2019 - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Përvjetori i lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Portalb

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës. njofton REL. Si datë e cilësuar historike,...

Haradinaj: Vuçiqi ta njohë Kosovën në këta kufij

më 6.2019 - KosovaPress

Haradinaj u shpreh se paqen e bëjnë të guximshmit, andaj Kosova sipas tij ka guxim që të pajtohet me Serbinë. Kryeministri i vendit i ka bërë thirrje Serbisë dhe Vuçiqit  që ta njohin Kosovën në kufijtë...

Veseli takohet me Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryekuvendari Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e Kosovës....

Kadri Veseli e falënderon sekretaren Albright për atë që bëri për Kosovën

më 6.2019 - OraInfo

Kadri Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline...

Albright: Kosova është shtet i pavarur dhe duhet të njihet si i tillë

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish Sekretarja e Shtetit të Amerikës, Madaleine Albright, ka thënë se ndjehet e nderuar pasi iu nda çmimi “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti Hashim Thaçi. “Më duhet të them se jam e nderuar dhe asgjë nuk...

Clinton me mesazh të fuqishëm në Prishtinë

më 6.2019 - Bota Press

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka falënderuar gjithë qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në sheshin...

Albright: Kosova është e pavarur, meriton të njihet nga të gjithë

më 6.2019 - Koha.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Haradinaj: Në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, i bëjmë thirrje për pajtim Serbisë

më 6.2019 - Periskopi

Në fjalimin e tij në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është e interesuar për pajtim për Serbinë – raporton Periskopi. Haradinaj ka thënë se Kosova i bën...

Rrëfimi i Clintonit për kamerierin shqiptar që ju ul në gjunjë për ta falënderuar

më 6.2019 - Insajderi

Clinton ka treguar një ngjarje kur një kamerier shqiptar i kishte rënë në gjunjë për t’iu falënderuar. “Që 19 vjet që prej kur kam dalë nga Shtëpia e Bardhë, gjëja më e mrekullueshme që më ndodh, është...

Dëshironi ta takoni presidentin Clinton? – ky është vendi dhe koha

më 6.2019 - Insajderi

Qytetarët e Kosovës do të mund ta takojnë presidentin historik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton me fillim nga ora 14:30 në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë. Njeriu vendimtar që kishte...

Albright: Nuk do ta harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit SHBA’

më 6.2019 - RTV 21

Thaçi e nderon Albrightin me Urdhrin e Lirisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Sovrani

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Të mundur dhe të turpëruar – Momenti kur forcat serbe largohen nga Kosova

më 6.2019 - GazetaBlic

Kanë kaluar 20 vjet nga çlirimi i Kosovës, pas kapitullimit të Ushtrisë serbe, nga bombardimet e forcave të NATO-s, shkruan Gazeta Blic, Ishte qershori i vitit 1999, kur forcat serbe, filluan largimet...

20 vjet nga çlirimi i Kosovës

më 6.2019 - Opinion

Kosova sot shënon 20 vjetorin e çlirimit të saj, që përkon me hyrjen e trupave ushtarake shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë shënohet si Dita e Lirisë. Në këtë datë historike, autoritetet në Prishtinë kanë...

Veseli: Kosova është këtu falë vendosmërisë së Clintonit, Albrightit dhe Clarkut

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kosova është këtu falë vendosmërisë së ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, ish-sekretares Medeliene Albright dhe ish-gjeneralit të NATO-s,...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 vjet...

Clinton mbanë fjalim në Prishtine, tregon si u falënderua nga një kamarier shqiptar në New York

më 6.2019 - Albinfo

Ish-presidenti amerikan , Bill Clinton, ka mbajtur fjalimin e tij para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës Ai para të pranishmëve ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës , e kanë ndihmuar...

Veseli priti në takim Albright

më 6.2019 - RTV 21

Veseli i dhuron filigran ish-Sekretares amerikane Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren amerikane, Madeleine Albright. Për gjatë këtij takimi, Veseli theksoi që...

Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit SHBA’

më 6.2019 - RTV 21

Thaçi e nderon Albrightin me Urdhrin e Lirisë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Albright...

Përlotet Bill Clinton, kamarieri kosovar në New York, ra në gjunjë dhe më falenderoj

më 6.2019 - Gazeta Liria

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka rrëfyer sot në Prishtinë një ngjarje në një nga restorantet e New York City. Kjo ndodhi pasi një ish- refugjat nga Kosova, i ra në gjunjë atij duke iu falënderuar...

Me çmimin “Urdhëri i Lirisë” ndërohet Medeline Albright

më 6.2019 - OraInfo

Medeline Albrightit i jepet çmimi “Urdhëri i Lirisë”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë çmimin “Urdhëri I Lirisë” për ish-Sekretaren e shtetit amerikan Medeleine Albright. Thaçi duke falenderuar...

Albright nderohet me medaljen “Urdhri i Lirisë”

më 6.2019 - TV21

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi e ka nderuar me medaljen “Urdhri i Lirisë”, ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. “Jemi të bekuar si vend si popull që Clinton dhe ju jeni rikthyer në shtëpinë...

Albright: Clinton më telefonoi natën, i thash PO z. kryetar, po bëjmë gjënë e duhur

më 6.2019 - PortaliOnline

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright ne fjalimin e mbajtur sot ne ceremonine ne Prishtine per nder te 20 vjetorit te hurjes se NATO ne kete shtet, ka dhene mesazhe te forta para te pranishmeve....

Clinton tregon se si një kamerier shqiptar ra në gjunjë për ta falënderuar

më 6.2019 - KosovaPress

Ai ka treguar se si një kamerier shqiptar, i kishte rënë në gjunjë për ta falënderuar për gjithçka që kishte bërë për Kosovën. Clinton ka thënë se kësi momente i ndodhin çdo kund, megjithatë thotë se një...

Albright: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për t’u mburrur

më 6.2019 - Gazeta Liria

Ish-sekretarja e shtetit të Amerikës, Madeleine Albright, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ka thënë se qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë krenarë....

Askush nga familja Rugova nuk merr pjesë në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit

më 6.2019 - Arbresh

Në qendër të kryeqytetit po mbahet manifestimi për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, gjegjësisht hyrjes së trupave të NATO-s. Në këtë manifestim duket se po mungon familja e presidentit historik...

Albright rrëfen momentin e vendimit: I thash presidentit ne po e bëjmë gjënë e duhur

më 6.2019 - Arbresh

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright, ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20- vjetorit të çlirimit të Kosovës. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të...

Fjalim emocionues i ish-presidentit Clinton, kujton gëzimin e kosovarëve të para 20 viteve

më 6.2019 - Arbresh

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka mbajtur një fjalim prekës para popullit të Kosovës në sheshin ‘Skenderbeu’. Me këtë rrastë Bill Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

më 6.2019 - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 vjet...

Albright nderohet me medaljen “Urdhri i Lirisë”

më 6.2019 - RTV 21

Thaçi në takim me Albrightin Kreu i shtetit, Hashim Thaçi e ka nderuar me medaljen “Urdhri i Lirisë”, ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. “Jemi të bekuar si vend, që edhe pas 20 vjetësh...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - AlbPortali

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Albright i shkoi në vizitë edhe Veselit

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright, ka qëndruar për vizitë edhe në zyren e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Ky është momenti kur Clinton dha urdhërin për bombardimin e Serbisë

më 6.2019 - OraInfo

Kosova po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Për nder të kësaj ditë, në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja Medeleine Albright. Për sot janë...

Thaçi: Secili nga ne e kemi ditën kur lindëm, por 12 qershori është ditëlindja jonë

më 6.2019 - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Clinton në Prishtinë: Kosova e vogël ishte më e madhe se sa vetja jonë, më 1999

më 6.2019 - PortaliOnline

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka mbajtur një fjalim prekës para popullit të Kosovës në sheshin ‘Skenderbeu’. Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin e Kosovës dhe kundër...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Përvjetori i lirisë

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Përmbledhja Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Lirisë apo Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar...

Albright nderohet me çmimin “Urdhëri i Lirisë”

më 6.2019 - RTV 21

Kreu i shtetit, Hashim Thaçi e ka nderuar me çmimin “Urdhëri i Lirisë”, ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. Thaçi e ka falënderuar Albrightin që po qëndron në Kosovë, për të shënuar...

Albright i shkoi në vizitë edhe Veselit

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright, ka qëndruar për vizitë edhe në zyren e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Agjenda e Ceromonisë Shtetërore për 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s

më 6.2019 - Kallxo

Edhe sot do të vazhdojë Ceremonia Shtetërore për Shënimin e 20-vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Në dallim prej ditës së djeshme sot do të bëhet përurimi i ish-sekretares Madeline Albright...

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës – 12 qershori është themeli i identitetit tonë

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20 vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Clinton: Më kujtohen fytyrat e qytetarëve kur i takova para 20 vitesh

më 6.2019 - Insajderi

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka falënderuar qytetarët të cilët kanë dalur për ta falënderuar atë në...

Ish-presidenti Clinton: NATO fitoi luftën, ju fituat paqen

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish – presidenti i SHBA-së, Bill Klinton në fjalën e tij në ceremoninë e 20 –vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka rrëfyer qaste rreth vendimit për ndërhyrjen në Kosovën, raporton EkonomiaOnline....

Thaçi: Sot është ditëlindja e lirisë së Kosovës- 12 qershori është themeli i identitetit tonë

më 6.2019 - Gazeta Observer

Presidenti, Hashim Thaçi, ka thënë nga ceremonia e manifestimit të shënimit të 20-vjetorit të çlirimit se sot shënohet ditëlindja e lirisë së Kosovës. “Secili nga ne që jetojnë në Kosovë e kemi ditën kur...

Ish-sekretarja amerikane Madeleine Albright sot në Prishtinë për 20 vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, 20 vjet nga hyrja e NATO-s

më 6.2019 - Ina

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Ina

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Ina

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Clintoni: Kosova qëndronte diçka më e madhe se vetja jonë

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton, ka thënë se pas 20 viteve, Kosova ka arritur ta fitojë paqen. “Për këto 20 vite është mbajtur paqja dhe nuk ka pasur dhunë”, ka...

Veseli pret ish-Sekretaren Medeleine Albright

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Kryeparlamentari, Kadri Veseli ka pritur ish-Sekretaren amerikane Medeleine Albright. Veseli ka falenderuar Albrightin për gjithçka që ka bërë për Kosovën. “Kryeparlamentari Veseli falënderoi ish-sekretaren...

Albright tregon se çfarë i tha Clinton në ditën kur vendosën që NATO të ndërhyjë në Kosovë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright, ka mbajtur një fjalim emocionues në shënimin e 20- vjetorit të çlirimit të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Ajo ka thënë se ndjehet e lumtur që është prezente...

Bill Clinton rrëfen për foton që mban në zyrën e tij: Ma kujton çdo ditë Kosovën

më 6.2019 - Periskopi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Ai ka treguar se në zyrën e tij mban një fotografi...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - OraInfo

Kosova po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s. Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Ëesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

më 6.2019 - Periskopi

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend. Në fjalën e tij Clinton veç tjerash tha se ‘është...

Pullë postare me figurën e ish sekretares së shtetit

më 6.2019 - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish sekretares Albright për angazhimin e...

Albright: Ne i thamë jo dëbimit, ju do të jeni në NATO për të garantuar një jetë normale

më 6.2019 - Periskopi

Medeleine Albright ka mbajtur fjalimi në tubimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan Periskopi “Lufta në Kosovë ka qenë një luftë barbare, ne e mbizotrum se aleanca ishte e fort...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

më 6.2019 - Gazeta e re

Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën...

Sot dita e çlirimit të Kosovës, shënohet 20 vjetori nga hyrja e NATO-s

më 6.2019 - InfoShqip

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. > Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Thaçi: Kosova është mburrja jonë, është krenaria jonë, është fati ynë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një adresim para shumë mysafirëve me rastin e 20 – vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka falënderuar të gjithë miqtë që ndihmuan Kosovën. duke vlerësuar si hap...

Albright: Kosova të njihet ashtu siç është, shtet i pavarur

më 6.2019 - Shenja

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj në lirinë...

Snajperët kujdesën për sigurinë e Clinton, Albright e Clark

më 6.2019 - Sovrani

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Veseli pret ish sekretaren Albright, shprehet falënderues ndaj gjithë angazhimit të saj për Kosovën

më 6.2019 - Gazeta e re

Në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright për të cilën tha se i gjithë kombi shqiptar është...

Gjenerali që dha urdhër për bombardoimin e Serbisë, flet para ardhjes në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar...

Kështu shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - OraInfo

Kosova po e shënon 20 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e NATO-s. Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike...

Thaçi: Ndërhyrja e NATO-s, shpëtimtare për ne, nuk ka kush të na ndalë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në një adresim para shumë mysafirëve me rastin e 20 – vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë, ka falënderuar të gjithë miqtë që ndihmuan Kosovën. duke vlerësuar si hap...

Edhe mediet ndërkombëtare shkruajnë për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Medial

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

më 6.2019 - KosovaPress

“12 qershori është në themelet e identitetit tonë si qytetarë, si popull, si Kosovë, si pjesë e pandashme e Evropës dhe Perëndimit”, ka thënë presidenti Thaçi. Kreu i shtetit ka thënë se ajo çfarë bëri...

Edhe Stipe Mesiç në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë arritur...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria jonë

më 6.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Thaçi: 12 qershori është ditëlindja e Kosovës

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se 12 qershori është ditëlindja e Kosovës. Thaçi në manifestimin qendror me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës, ka thënë se në këtë ditë qytetarët...

Presidenti Thaçi në Ditëlindjen e Lirisë: Kosova është mburrja dhe krenaria  jonë

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në manifestimin qendror për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, ua ka uruar gjithë qytetarëve 12 qershorin, ditëlindjen e lirisë së...

Veseli pret Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Albright: Kosova është vend i pavarur dhe si e tillë duhet të njihet

më 6.2019 - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj...

Presidenti Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njofton Klan Kosova.

Nis tubimi madhështor për 20- vjetorin e Ditës së Çlirimit

më 6.2019 - KosovaPress

Në këtë tubim madhështor, por marrin pjesë personalitete të larta ndërkombëtare e vendore. Në mesin e tyre janë ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeliene Albright,...

Presidenti ​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

më 6.2019 - OraInfo

Madeline Albright po qëndron në Kosovë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke...

Snajperët kujdesën për sigurinë e presidentit Clinton

më 6.2019 - Arbresh

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Përse e duan kosovarët aq shumë Madeleine Albright?

më 6.2019 - Infokusi

Madeleine Albright femra e parë në postin e sekretarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, politikane dhe diplomate amerikane, është mjaft e dashur për kosovarët. Ajo është ish sekretarja e pare femër...

Thaçi në takim me Albrightin

më 6.2019 - RTV 21

Albright po qëndron në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. Albright po qëndron në Kosovë për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes...

Presidenti Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

më 6.2019 - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njofton Klan Kosova. Burimi: https://klankosova.tv/

Thaçi në takim me Madeleine Albright

më 6.2019 - RTV 21

Albright po qëndron në Kosovë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi priti në takim ish-sekretaren e shtetit amerikan, Madeleine Albright. Albright po qëndron në Kosovë për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark, ka thënë se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, Kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me...

Snajperët kujdesën për sigurinë e Clinton e Albright

më 6.2019 - Periskopi

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Edhe Stipe Mesiç nderon Kosovën

më 6.2019 - Periskopi

Në mesin e shumë personaliteteve botërore, është edhe ish-presidenti i Kroacisë Stipe Mesiç. Kosova po shënon sot ditën kur u çlirua përfundimisht nga Serbia, kur NATO’ja përzuri forcat serbe prej këtu. Shpërndaje në:

Snajperët kujdesën për sigurinë e presidentit Clinton

më 6.2019 - Insajderi

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident të...

Haradinaj, Albrightit: Ju keni mbetur përgjithmonë në zemrat tona

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Medeliene Albright, të cilën e ka falënderuar për kontributin e dhënë në çlirimin e Kosovës....

Ish-sekretarja amerikane: Kosova është e pavarur dhe duhet të njihet si e tillë

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, ka thënë se Kosova është shtet i pavarur dhe si i tillë duhet të njihet. Ajo pas pranimit të “Urdhrit të Lirisë” nga presidenti Hashim Thaçi, ka...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

më 6.2019 - Lajm

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright. Albright po qëndron në Kosovë për 20 vjetorin e çlirimit të vendit. Pas takimit me Thaçin, ajo do të takohet...

Veseli pret ish sekretaren Albright, shprehet falënderues ndaj gjithë angazhimit të saj për Kosovën

më 6.2019 - KosovaPress

Për këtë Veseli pati dhe një dhuratë të veçantë për Albright “Zonja sekretare nëse ju nuk do të ishit, ne nuk do të ishim këtu. Kombi im është shumë falënderues ndaj juve, presidentit Clinton, Shteteve...

Drejtpërdrejt manifestimi për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Epoka e Re

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku për pak minuta do të nisë edhe manifestimi për këtë përvjetor në sheshin “Skënderbeu”. Në këtë manifestim do të marrin pjesë ish-presidenti...

SPECIALE: 20 vjet çlirim

më 6.2019 - Medial

Sot Kosova shënon 20 vjetorin e çlirimit. Për ta kremtuar këtë përvjetor bashkë me qytetarët dekadën e dytë të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti amerikan, Bill Clinton,...

Veseli: Falënderoj Albright për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright, e cila po qëndron në vendin tonë, në kuadër të manifestimeve me rastin...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO

më 6.2019 - KosovaPress

“Pres me padurim kohën kur Kosova do të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO-n...Dua ta shoh këtë vend si anëtar të NATO-s sepse NATO është për ata njerëz që besojnë në liri,” tha Gjenerali Clark...

Albright : Jam krenare për vajzat e vogla kosovare që e kanë emrin Madeleine

më 6.2019 - Insajderi

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright është pritur sot nga presidenti Hashim Thaçi, ndërkohë që Kosova feston 20-vjetorin e çlirimit. Gjatë konferencës për media ish-sekretarja e Shtetit...

A nuk është një pamje madhështore kjo?

më 6.2019 - Periskopi

Në sheshin kryesor të Prishtinës, pritet në cdo moment të fillojë tubimi qendror për nder të hyrjes së trupave të NATO-s 20 vjet më parë në Kosovë. Aty janë shumë figura të njohura botërore si ish presidenti...

Albright: Asgjë nuk më bën më të lumtur sesa që jam pjesë e Kosovës

më 6.2019 - Albinfo

Ish-Sekretarja e Shtetit të Amerikës, Madaleine Albright, ka thënë se ndjehet e nderuar pasi iu nda çmimi “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Më duhet të them se jam e nderuar dhe...

Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - PortaliOnline

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

20 vjetori i NATO-s në Kosovë: Tubimi qendror (LIVE)

më 6.2019 - Periskopi

Në sheshin kryesor të Prishtinës, ka nisur tubimi qendror për të shënuar Ditën e Çlirimit. Aty janë edhe presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright. Në mesin e shumë mysafirëve,...

Clark: Do të vijë për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - Sovrani

Ish Komandanti i Aleancës Veri-Atlantike – NATO-, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse  të vish...

Këtu mund ta ndiqni drejtpërdrejt tubimin e shënimit të 20-vjetorit të çlirimit

më 6.2019 - Arbresh

Në kryeqytet po mbahet tubimi qendror për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Tubimi po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, me pjesëmarrës të tillë si ish presidenti amerikan Bill...

Në këtë mënyrë të veçantë Wesley Clark e konfirmoi ardhjen e tij në Kosovë

më 6.2019 - Infokusi

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clarke konfirmoi ardhjen në Kosovë përmes një postimi...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Alsat-M

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO-s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’...

SPECIALE: 20 vjet çlirim

më 6.2019 - Klan Kosova

Sot Kosova shënon 20 vjetorin e çlirimit. Për ta kremtuar këtë përvjetor bashkë me qytetarët dekadën e dytë të hyrjes së trupave të NATO-s , në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton,...

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Koha Jone

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Pullë postare me figurën e ish sekretares së shtetit

më 6.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish sekretares Albright për angazhimin e...

Foto nga tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

Busti i Medeleine Albright zbulohet sot, kështu po duket

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright bashkë me ish-presidentin Bill Clinton gjenden në Kosovë për nder të shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të vendit. Albright...

Albright: Po ndihem si në shtëpinë time

më 6.2019 - KosovaPress

Nga shteti i pavarur i Kosovës ajo u nderua me Urdhrin e Lirisë në shenjë falënderimi për kontributin  e dhënë për çlirimin e Kosovës. Albright tha se është krenare për krejt çka ka bërë për popullin e...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Infokusi

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Kështu duket sheshi kryesor në Prishtinë për 20 vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

2 dekada nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Albeu

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovë s"> Kosovë s. Hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë,...

Haradinaj dekoron Madeline Albright

më 6.2019 - Arbresh

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright mëngjesin e të hënës është takuar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Gjatë takimit Albright është shprehur e privilegjuar që ma punuar për...

Clark: Do të vijë prapë këtu për të festuar kur Kosova të anëtarësohet në NATO

më 6.2019 - Gazeta Observer

Ish-komandanti i Aleancës Veri-Atlantike-NATO, Wesley Clark, ka thënë se ndjehet i nderuar pas ndarjes së dekoratës “Urdhri i Lirisë” nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. “Është mahnitëse të vish në...

Në këtë orë Clinton e Albright dalin nëpër rrugët e Prishtinës

më 6.2019 - OraInfo

Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së NATO-s. Në këtë manifestim do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete...

Albright pason Clintonin: Kosova, nderi dhe krenaria ime!

më 6.2019 - Te Sheshi

Ish-Sekretarja amerikane e Shetit Madeline Albright, ka pasuar ish-eprorin e saj Bill Cliton në marrjen e “Urdhërit të Lirisë” nga presidenti Thaçi, në kuadër të një vizite të tyre në Kosovë, me rastin...

Kanë kaluar 20 vjet, por Madelene Albright nuk e harron këtë detaj nga viti 1999 në Kosovë

më 6.2019 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright me Urdhrin e Lirisë. Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Presidenti Thaçi ka nderuar me “Urdhërin e Lirisë” edhe bombarduesin e Serbisë, Clark

më 6.2019 - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar me medalje “Urdhri i Lirisë” ish-Komandantit Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Wesley K. Clark. “Dëshiroj ta falënderoj gjeneralin Clark për ardhjen...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Infokusi

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

​Thaçi pret Madeleine Albright

më 6.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Pullë postare me figurën e ish sekretares së shtetit

më 6.2019 - KosovaPress

I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish sekretares Albright për angazhimin e saj dhe ShBA-së për çlirimin e Kosovës. Ish-sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright sërish shprehi admirimin...

Sot zbulohet shtatorja e Madeleine Albright, ja si duket ajo

më 6.2019 - OraInfo

Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së NATO-s. Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë...

Veseli pret sekretaren Albright – e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - Insajderi

Kryeparlamentari Veseli falënderoi ish-sekretaren Albright që u është bashkuar qytetarëve të Kosovës në kremten e 20-vjetorit të çlirimit të vendit. Kreu i Kuvendit të Kosovës tha se falë mbështetjes së...

Në orën 11:00 Clinton del në sheshin kryesor të Prishtinës, qytetarët e kanë rastin ta përshëndesin

më 6.2019 - Insajderi

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Aty do të ketë shumë qytetarë të cilët do të mundë t’i...

Ish-gjenerali Clark: E ardhmja e Kosovës do të jetë e ndritur, për këto arsye

më 6.2019 - Insajderi

Ish-gjenerali i NATO-s, amerikani Welsey Clark, ka thënë sot se e ardhmja e shtetit të Kosovës do të jetë e ndritur shkaku i zgjuarsisë dhe guximit të njerëzve të këtij shteti. Clark ka deklaruar se ndihet...

Kështu duket sheshi kryesor në Prishtinë

më 6.2019 - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, me ç ‘rast do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

“Urdhri i Lirisë” edhe për ish-gjeneralin Wesley Clark

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë dekoratën “Urdhri i Lirisë” për ish-komandantin e NATO-s 20 vjet më parë, Wesley Clark, pasi këtë e ka bërë edhe me ish-presidentin e ShBA-së, Bill Clinton...

Kryeministri Haradinaj ka pritur ish sekretaren Albright

më 6.2019 - PortaliOnline

Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright.

Wesley Clark: Njerëzit e Kosovës kanë guximin të marrin vendimin e duhur

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim edhe ish-komandantin e Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjeneralin Wesley Clark. “Është një eksperiencë e jashtëzakonshme të vij sot në Kosovë. Njëzet vjet...

Presidenti Thaçi nderon ish-sekretaren Albright me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - PortaliOnline

Presidenti Thaçi është takuar me ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Presidenti Thaçi nderon ish-sekretaren Albright me “Urdhrin e Lirisë”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nderuar ish sekretaren...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Koha.net

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO sepse jeni vend që e do paqen

më 6.2019 - Periskopi

Ish-komandanti i NATO’s, gjenerali Wesley Clark, në takim me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ai e sheh Kosovën në NATO shumë shpejt, pasi Kosova po ndërton paqe dhe aty janë vendet që e...

Madeleine Albright: Asgjë s’më bën me të nderuar se të jem pjesë e Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright, shkruan Periskopi. Gjatë konferencës për media Thaçi i tha Albright se keni qenë dhe mbeteni heroinë e Kosovës. “Keni qenë,...

20 vite nga çlirimi i Kosovës…

më 6.2019 - Standard

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Haradinaj i dhuron pullë postare ish-sekretares Madeline Albright

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeline Albright,shkruan EkonomiaOnline. Në shenjë mirënjohje për kontributin e dhënë ne çlirimin e Kosovës 20 vite...

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, të cilën e ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë”. Me këtë rast, mikja e Kosovës Ablright...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

më 6.2019 - GazetaBlic

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Albright: Kosova është vend i pavarur prandaj meriton të njihet

më 6.2019 - Insajderi

Gjatë dekorimit të saj me Urdhrin e Lirisë, nga Presidenti i vendt, Hashim Thaçi, Albright është shprehur se Kosova është vend i pavarur dhe meriton të njihet. “Jam krenare për gjithçka që keni bërë ju...

Ish-komandanti i NATO-s: Dua ta shoh Kosovën pjesë të aleancës, do të jem këtu për të festuar

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark pas takimit me presidenti Hashim Thaçi, tha se njerëzit e Kosovës kanë guxim të marrin vendime të duhura, raporton Ekonomia Online. Prandaj sipas tij, Kosova e ka...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Wesley Clark

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark, është pritur në takim nga presidenti Hashim Thaçi, raporton Ekonomia Online. Në këtë takim Thaçi e ka falënderuar ish-komandantin, Wesley Clark për kontributin e...

Veseli pret Albrightin, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright, të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Thaçi: Keni qenë dhe mbeteni heroi i Kosovës

më 6.2019 - Gazeta Observer

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Gjatë konferencës për media Thaçi i tha Albright se keni qenë dhe mbetin hero i Kosovës. “Keni qenë, jeni dhe do të mbeteni...

Wesley Clarkit i jepet çmimi “Urdhëri i Lirisë”

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, shkruan Periskopi. Presidenti Thaçi e ka falënderuar, ish-komandantin Clark për kontributin...

‘Blindohen’ sheshet e Prishtinës nga trupat e shumta policore

më 6.2019 - GazetaBlic

Teksa kanë mbetur edhe pak orë nga ceremonia zyrtare për nder të 20 vjetorit t çlirimit të Kosovës, Policia e Kosovës, ka shtuar masat e sigurisë në sheshet e kryeqytetit, ku dhe do të mbahet ceremonia,...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Ish-sekretarja e SHBA-së, Madeline Albright, dekorohet me “Urdhrin e lirisë”

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti, Hashim Thaçi, ka dekoruar ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, me titullin “Urdhri i lirisë”. “Ju keni qenë dhe do të mbeteni hero për angazhimin tuaj për parandalimin e spastrimit...

Haradinaj priti në takim ish-sekretaren Madeline Albright

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeline Albright,shkruan EkonomiaOnline. Kujtomë se Albright do të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit...

Heronjtë e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Shekulli

Prof.Dr.Mehdi HYSENI Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga Serbia pushtuese gjenocidale,më 12 qershor 2019, patjetër, do të duhej ta nderonte presidentin...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Medial

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Përvjetori, 20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - BalkanWeb

Sot shënohet 20-vjetori që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - BalkanWeb

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Albright: Kosova është e pavarur dhe duhet të njihet si e tillë

më 6.2019 - Arbresh

Ish-sekretarja e SHBA-së, Madeline Albright, thotë se Kosova është e pavarur dhe duhet të njihet si e tillë. “Me pëlqen kur nderohem, por asgjë nuk më bënë më të lumtur se sa të jem në Kosovë. Jam shumë...

Thaçi ndan “Urdhrin e Lirisë” për Albright

më 6.2019 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me “Urdhrin e Lirisë” ish sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. Thaçi ka falënderuar ish sekretaren amerikane për ato që ka bërë 20 vjet...

Kadri Veseli pret sekretaren Amerikane Madeleine Albright - e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - KosovaPress

Veseli e ka falënderuar zonjën Albright që sot në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ka ardhur në Prishtinë për të festuar bashk me qytetarët çlirimin e Kosovës. “Faleminderit shumë për pritjen zotëri kryetar....

Veseli pret ish-sekretaren amerikane, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin...

Madelein Albright: Asgjë s’më bën me të nderuar se të jem pjesë e Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright, shkruan Periskopi. Gjatë konferencës për media Thaçi i tha Albright se keni qenë dhe mbetin hero i Kosovës. “Keni qenë, jeni...

Albright: Nuk do harroj kurrë kohën kur njerëzit brohorisinin ‘Faleminderit USA’

më 6.2019 - KosovaPress

Me këtë rast mikja e Kosovës Ablright ka thënë se ka dëshirë të merr çmime por asgjë nuk e gëzon më shumë se të jetë pjesë e Kosovës. “Jam krenare për gjithçka që keni bërë ju dhe ne për t’i arritur këto...

LIVE: Kadri Veseli pret në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright

më 6.2019 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeleine Albright, shkruan Periskopi. Gjatë takimit Veseli i ka dhënë asaj një dhuratë, një filigran të Prizrenit. Ndërsa...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Klan Kosova

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Medial

KOSOVË Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s  u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Clark në Kosovë, merr pjesë në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - RTV 21

Clark do të takohet me krerët e lartë shtetëror Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzetë të çlirimit të Kosovës....

LIVE: Kadri Veseli pret në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright

më 6.2019 - Periskopi

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka pritur në takim sh-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, shkruan Periskopi. Gjatë takimit Veseli i ka dhënë asaj një dhuratë ‘filigran i Prizrenit’. Ndërsa Albright...

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

më 6.2019 - GazetaBlic

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në takim me Thaçin

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark është pritur në takim nga presidenti Hashim Thaci, raporton Ekonomia Online. Më pas, ai do të marrë pjesë në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së...

Sot 20 vjet filloi hyrja e trupave të NATO-së në Kosovë

më 6.2019 - PortaliOnline

Sot në Prishtinë dhe qytete të tjera të Kosovës do të shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s. Shënimi i kësaj dite të rëndësishme për Kosovën do të mbahet në qendër të Prishtinës e ku do të...

Ish-komandanti i NATO-s në Kosovë për të festuar 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Shenja

Ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Wesley K. Clark po qëndron për vizitë në Kosovë. Në ditën kur shënohet ndërhyrja e NATO-së në Kosovë dhe clirimi i popullit, Clark do të jetë...

Thaçi: Keni qenë dhe mbeteni hero i Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, shkruan Periskopi. Gjatë konferencës për media Thaçi i tha Albright se keni qenë dhe mbetin hero i Kosovës. “Keni qenë, jeni...

Albright dekorohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - Insajderi

Gjatë marrjes së kësaj dekorate, Albright ka thënë se është krenare me shtetin e Kosovës dhe ndjehet e nderuar me këtë çmim, shkruan Gazeta Insajderi. Kjo dekorat ish-sekretares i është dhënë në 20-vjetorin...

Albright: Kosova është vend i pavarur, prandaj meriton të njihet

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-sekretarja e ShBA-së, Madeline Albright, Kosova është vend i pavarur, prandaj meriton të njihet, raporton Ekonomia Online “Kam dëshirë të marr çmime por asgjë nuk më gëzon më shumë se sa që të jem...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Medial

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Krejt çka ndodhi pas arritjes së ish-Presidentit Clinton dhe ish-Sekretares Albright

më 6.2019 - GazetaBlic

Në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, po mbahen një sërë aktivitetesh për ta përkujtuar këtë ditë kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Pas mbajtjes së ceremonisë...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright [Video]

më 6.2019 - Fakti Ditor

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - AlbPortali

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Thaçi nderon ish-sekretaren Albright me “Urdhrin i Lirisë”

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeline Albright, në 10-vjetorin e çlirimit të Kosovës, raporton Ekonomia Online. Ai ka falënderuar atë për kontributin e pakursyer...

Thaçi pret në takim Medeleine Albright

më 6.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - RTV 21

Ngjarje që ka shënuar kthesë të madhe në histori Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Fakti Ditor

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Njëzet vjet ecje për lirinë

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Lirisë apo Çlirimit të Kosovës. Si datë e cilësuar historike,...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Presidenti Thaçi pret ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

më 6.2019 - Sovrani

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeleine Albright, njoftojnë mediat. Thaçi po pret ish Sekretaren me rastin e 20 vjetorit të  çlirimit të kryeqytetit, që është datë...

Kur Clinton dha urdhrin: Populli i Kosovës të jetoj i qetë në vendin e tyre

më 6.2019 - Arbresh

Sot në Kosovë shënohet 20 vjetori i ndërhyrjes së NATO-së që siguroi paqe dhe sjelli çlirimin e vendit nga forcat serbe. Për nder të kësaj ditë, në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Bota Press

Botapress 12 Qeshor- Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur...

Kështu shkruajn mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan...

Sot zbulohet busti i ish-sekretares së ShBA-ve, Madelenie Albright

më 6.2019 - Kallxo

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, dje ka arritur në Kosovë. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit Bill Clinton dhe do të marrë pjesë bashkë me të në ceremoninë e shënimit...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright

më 6.2019 - Arbresh

Me ceremoni shtetërore,  presidenti Hashim Thaçi ka pritur  ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright. Ajo po qëndron në Kosovë  me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-së, shkruan arbresh.info. Takimi...

Kur Clinton dha urdhërin për bombardim: Populli i Kosovës të jetoj i qetë në vendin e tyre

më 6.2019 - Periskopi

Sot në Kosovë shënohet 20 vjetori i ndërhyrjes së NATO-së që siguroi paqe dhe sjelli çlirimin e vendit nga forcat serbe. Për nder të kësaj ditë, në Kosovë po qëndrojnë ish-presidenti Bill Clinton dhe ish-sekretarja...

Clinton e Albright shëtisin në rrugët e Prishtinës, kjo është koha

më 6.2019 - GazetaBlic

Nesër shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore...

Thaçi takon ish-sekretaren amerikane, Madeleine Albright

më 6.2019 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

​Thaçi pret ish-sekretaren e SHBA-së Madeleine Albright

më 6.2019 - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeline Albright në kabinetin e tij. Albright është duke qëndruar në Kosovë në shënim të përvejtorit...

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar...

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright e cila do të zbolohet sot

më 6.2019 - GazetaBlic

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një...

Edhe ish-presidenti kroat Stipe Mesiç në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë arritur...

Dita e çlirimit, 20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Java News

Sot bëhen 20 vjet nga koha kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po qëndrojnë Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Insajderi

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Madeleine Albright përjetësisht në Prishtinë

më 6.2019 - Infokusi

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë. Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht...

LIVE: Nis takimi Thaçi – Albright

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur ish-sekretaren e SHBA-së, Madeline Albright, shkruan Periskopi. Në fotografitë e Periskopi, shihet momenti kur Albright arrinë në presidencë. Albright po qëndron në Kosovë...

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Insajderi

Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku shkruan për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat e armatosura serbe. “Ende është e nevojshme”: NATO shënon 20 vjet...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Bota Press

Botapress 12 Qeshor- Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu...

Njësia Speciale vendoset në çdo cep të hotelit ku po që qëndrojnë Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Bota Press

Forca të shumta të Njësisë Speciale po vazhdojnë të qëndrojë në të gjitha skajet e hotelit në të cilin janë duke qëndruar personalitete të larta të politikës ndërkombëtare. Ish-presidenti amerikan, Bill...

Thaçi pret në takim ish-sekretaren amerikane, Madeline Albright

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-sekretaren e ShBA-së, Madeline Albright, raporton Ekonomia Online. Albright do të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Për të shënuar...

Edhe Wesley Clark në festimet e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Illyria

Prishtinë, 12 qershor 2019 – Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark, do të marrë pjesë në festimet e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clark do të marrë...

Festës së çlirimit të Kosovës i bashkohet edhe personi që dha urdhër të bombardohet Serbia

më 6.2019 - Gazeta Observer

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës.Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Infokusi

​Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu” për 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Epoka e Re

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Epoka e Re

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s kanë hyrë në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Kjo është agjenda shtetërore për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit

më 6.2019 - AlbPortali

Nesër Kosova shënon 12 vjetorin e çlirimit të saj nga okupatori serb, e për nder të së cilës në Kosovë po qëndrojnë personalitete të rëndësishme botërore. Për të shënuar këtë ditë, sot në vendin tonë arriti...

Kjo është agjenda shtetërore për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit

më 6.2019 - Fakti Ditor

Nesër Kosova shënon 12 vjetorin e çlirimit të saj nga okupatori serb, e për nder të së cilës në Kosovë po qëndrojnë personalitete të rëndësishme botërore. Për të shënuar këtë ditë, sot në vendin tonë arriti...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Fakti Ditor

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Tubim madhështor me Clinton e Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Albinfo

Ai ka bërë thirrje që falenderimin ndaj Clinton dhe Albright qytetarët ta shprehin duke marrë pjesë në tubimin qendror që do të mbahet në sheshin “Nënë Tereza” në tubimin qendror në ora 11:00 dhe në Ecjen...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Infokusi

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

Kështu do të duket busti e Madeleine Albright e cila do të zbolohet sot

më 6.2019 - Insajderi

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një vizitë...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Gazeta Observer

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

më 6.2019 - Infokusi

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

20 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Insajderi

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër mes Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe forcave serbe (ushtrisë, policisë dhe paramilitarëve) dhe pas shumë masakrave të kryera ndaj civilëve...

Busti i Medeleine Albright zbulohet sot, kështu po duket

më 6.2019 - Gazeta Observer

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright bashkë me ish-presidentin Bill Clinton gjenden në Kosovë për nder të shënimit të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të vendit. Albright...

Madeleine Albright përjetësisht në Kosovë

më 6.2019 - Insajderi

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë. Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht...

Ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një...

Ish-komandanti i NATO-s në Kosovë për të festuar 20- vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Arbresh

Ish-Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Ëesley K. Clark po qëndron për vizitë në Kosovë. Në ditën kur shënohet ndërhyrja e NATO-së në Kosovë dhe clirimi i popullit, Clark do të jetë...

Madeleine Albright përjetësisht në Prishtinë

më 6.2019 - Periskopi

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, i është bashkangjitur popullit të Kosovës në shënimin e 20 vjetorit të lirisë. Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht...

Madeleine Albright përjetësisht në Prishtinë

më 6.2019 - KosovaPress

Mirëpo, prej sot, ajo do të jetë përjetësisht në Prishtinë falë bustit i cili do të zbulohet sot. Busti që është punuar nga skulptori Luan Mulliqi do të zbulohet në ora 14:00. Paraprakisht, në tubimin...

Kështu do të duket shtatorja e Albright e cila do të zbulohet sot

më 6.2019 - Arbresh

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një...

Edhe Wesley Clark në Kosovë për të festuar 20- vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Periskopi

Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit,...

Wesley Clark në festën e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - KosovaPress

Fillimisht, Clark do të pritet nga kreu i shtetit, Hashim Thaçi në një takim të paralajmëruar në ora 10:00. Më pas, ai do të marrë pjesë në tubimin qendror në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave...

20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, festohet me Clinton e Albright

më 6.2019 - Arbresh

Sot shënohet 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Periskopi

Sot bëhen 20 vjet që kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe shovinizmit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës. Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të...

20 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - KosovaPress

Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, i parapriu një lufte të ashpër mes Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe forcave serbe (ushtrisë, policisë dhe paramilitarëve) dhe pas shumë masakrave të kryera ndaj civilëve...

20-vjet liri, qytetarët ftohen për të festuar në sheshin “Skënderbeu”

më 6.2019 - KosovaPress

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për...

Pacolli dhe Jahjaga ftojnë qytetarët nesër në shesh për t’i nderuar Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka ftuar të gjithë qytetarët që nesër të nderojnë ish-presidentin e SHBA-ve Bill Clinton dhe ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit Madeleine Albright të cilët po qëndrojnë...

Momenti kur presidenti Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe

më 6.2019 - Ina

i dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Edhe gjenerali Wesley Clark vjen sot në Kosovë

më 6.2019 - Kallxo

Ish-komandanti i NATO-s gjatë bombardimeve kundër caqeve serbe më 1999, gjenerali i pensionuar, Wesley Clark, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Gjenerali Clark...

Thaçi në 20 vjetorin e lirisë takon ushtarët e Kosovës

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka takuar ushtarët e Kosovës derisa ata ishin në shërbim. Ai shkoi atje në nderim të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës duke falënderuar për shërbimin ndaj atdheut, njofton Klan Kosova....

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Zhurnal

Presidenti Fatmir Sejdiu ka postuar fotografi nga takimi i tij me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili gjendet në Prishtinë. Me ta në fotografi shihet edhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq....

Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - OraInfo

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq....

Thaçi poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut

më 6.2019 - Albeu

Presidenti Thaçi , përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së Kosovës , të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook “Në 20 vjetorin...

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

më 6.2019 - RTV 21

Kosova feston 20 vjetorin e çlirimit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës. “ Në 20...

Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe në NATO, si shtet i pavarur

më 6.2019 - Shenja

Ish-presidenti, Bill Clinton, ka thënë se Kosova është shembull i demokracisë dhe përkushtimit për të jetuar në paqe me fqinjët. “Sot e gjithë bota sot, në gjithë këtë trazirë duhet ta shohë Kosovën si...

Haradinaj takon Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

më 6.2019 - Vizion Plus

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar këtë të martë me ish presidentin amerikan Bill Clinton, ku e ka falenderuar për mbështetjen që ai i ka dhënë vendit. Përmes një postimi në Facebook,...

Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin

më 6.2019 - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi , presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq....

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Nesër në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo sot ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Bashkë me të në...

Clinton: Kam nderin që të kthehem në Kosovë për të përkujtuar 20 vjet paqe

më 6.2019 - Periskopi

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur sot në Kosovë për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Clinton në llogarinë e tij në Twitter,...

Pacolli fton qytetarët: Të nderojmë Presidentin Clinton dhe Sekretaren Albright

më 6.2019 - KosovaPress

Postimi i Pacollit në Facebook: Të dashur miq, Me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së, në Kosovë po qëndrojnë për vizitë Presidenti Bill Clinton dhe Sekretarja e Shtetit Madeleine...

Sejdiu për Clintonin e Mesiqin: Me miqtë e mëdhenj të Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq....

Presidenti Thaçi nderon miqtë e Kosovës

më 6.2019 - Infokusi

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka shtruar një darkë për nder të miqve të Kosovës, ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton dhe ish-Sekretares së Shtetit, Madeleine Albright. “Një dolli për miqtë...

Sa kushtoi busti i Albright në Prishtinë?

më 6.2019 - GazetaBlic

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz. Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e...

Jahjaga: Ejani nesër në ora 11:00 në shesh, prezenca juaj është falënderimi më i madh për Clintonin e Albrightin

më 6.2019 - Periskopi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se nesër Kosova do të shënojë 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO’s në Kosovë – raporton Periskopi....

Jahjaga u bën thirrje qytetarëve të dalin në shesh për t’i falënderuar Clinton e Albright

më 6.2019 - Gazeta Observer

Nesër në Kosovë shënohet 20 vjetori i hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të vendit. Për nder të kësaj dite janë paraparë aktivitete të ndryshme në Prishtinë, ku mund të marrin pjesë qytetarët për...

Takohen Clintoni, Mesići dhe Sejdiu

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, së bashku me ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe atë kroat Stipe Mesić janë takuar në Prishtinë, në prag të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës nga NATO, me...

Jahjaga u drejtohet qytetarëve: Ejani nesër në shesh në ora 11:00 t’i falënderojmë Clintonin, Albrghtin

më 6.2019 - Arbresh

Nesër shënohet 20 vjetori i hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Me këtë rast do të organizohen shumë aktivitete në Prishtinë. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u ka bërë thirrje qytetarëve...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Arbresh

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq....

Ngrihet busti në Prishtinë për politikanen e njohur amerikane

më 6.2019 - Albeu

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright , ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovë s"> Kosovë s, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë...

Kaq para shpenzoi Zyra e Presidentit për ndërtimin e bustit të Albrigtit

më 6.2019 - OraInfo

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz. Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë

më 6.2019 - Top Channel

Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë....

Bill Klinton në Prishtinë: Krenar me atë që bëra për Kosovën

më 6.2019 - Java News

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë...

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Kosova feston 20 vjetorin e çlirimit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës. “Në 20...

Bill Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe NATO

më 6.2019 - Opinion

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë përkrahjen...

Një dolli për Albrightin e Clintonin

më 6.2019 - OraInfo

Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton...

Në 20 vjetorin e lirisë, Thaçi poston fotografi me ushtarët e Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar një fotografi me ushtarët e Republikës së Kosovës, në 20 vjetorin e lirisë – raporton Periskopi. Në Facebook, Thaçi ka shkruar se edhe sonte ata janë në...

Bill Clinton në Kosovë: Krenar që isha president kur duhej dikush që do t’i kundërvihej spastrimit etnik

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Insajderi

Presidenti Fatmir Sejdiu ka postuar fotografi nga takimi i tij me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili gjendet në Prishtinë. Me ta në fotografi shihet edhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq....

Një dolli për miqtë e mëdhenj të popullit tonë

më 6.2019 - RTV 21

Krerët e shtetit në darkë me Clinton dhe Albright Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në darkën e përbashkët me ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton dhe sekretaren Albright ka ngritur dolli...

KFOR shënon 20 vjetorin e hyrjes në Kosovë

më 6.2019 - Klan Kosova

Në 20 vjetorin e hyrjes së KFOR-it në Kosovë u organizua një ceremoni, ku ishin është liderë shtetëror të Kosovës dhe ambasadorë të huaj. NATO nderoi të gjithë ushtarët e saj që vdiqën në Kosovë, në 20...

Presidenti poston fotografi me ushtarë: Edhe sonte janë në shërbim të atdheut!

më 6.2019 - Fakti Ditor

Presidenti Thaçi, përkundër agjendës së ngarkuar, sonte ka postuar edhe një fotografi çasti me ushtarët e Republikës së Kosovës, të cilën e ka publikuar në llogarinë e tij në facebook “Në 20 vjetorin e...

Bill Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Koha Jone

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Thaçi ngre dolli për Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright në darkën që është shtruar për nder të tyre. Në fotografitë...

Bill Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - BalkanWeb

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Në 20 vjetorin e lirisë, Thaçi fotografohet me ushtarët e Republikës së Kosovës

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sonte ka publikuar një fotografi me ushtarët e Republikës së vendit. Në një postim në Facebook, Thaçi ka shkruar se në 20 vjetorin e lirisë po fotografohet me ushtarët,...

Sa kushtoi busti i Albright në Prishtinë?

më 6.2019 - Infokusi

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz. Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e...

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, presidenti publikon fotografi me ushtrinë

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi me rastin e 20-vjetorit të lirisë, ka bërë një fotografi me ushtarët e Republikës së Kosovës. Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se ushtarët e...

Thaçi ngre dolli për Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright në darkën që është shtruar për nder të tyre. Në fotografitë...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Sot News

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Zbulohet busti i Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - OraInfo

Është zbuluar busti i Madelenie Albright në Prishtinë. Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete...

Kështu do të duket shtatorja e Madeleine Albright

më 6.2019 - Epoka e Re

Nesër në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright. Ajo sot ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Bashkë me të në një vizitë historike...

Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Flaka

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Haradinaj takohet me Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në rrjetin e tij social ai e postoi një fotografi me miken e Kosovës, së cilës i uroi mirëseardhje....

Thaçi për Clinton e Albright: Qofshi përjetë të bekuar

më 6.2019 - Flaka

“Qofshi përjetë të bekuar!”. Kështu është shprehur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për  ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, dhe për Ish-Sekretaren e Shtetit të Shteteve...

Befasia që Bill Clinton u bëri disa politikanëve dhe aktorëve kosovarë

më 6.2019 - Flaka

20 vite më parë, si president i SHBA-ve, Clinton kishte nisur ushtrinë amerikane për ta çliruar Kosovën, kurse sot, 20 vite më vonë, Clinton pritet si hero në shtetin e pavarur të Kosovës, për të cilin...

Haradinaj takohet me Albright

më 6.2019 - Medial

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në rrjetin e tij social ai e postoi një fotografi me miken e Kosovës, së cilës i uroi mirëseardhje....

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Zhurnal

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Klinton...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Krerët e shtetit në darkë me Clinton e Albright

më 6.2019 - Kallxo

Krerët e institucioneve të shtetit të Kosovës, janë mbledhur në një darkë solemne me mysafirët nga Amerika, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-Sekretaren e shtetit, Madeleine Albright. Në këtë...

Klintoni dekorohet me Urdhrin e lirisë në Kosovë

më 6.2019 - Koha.mk

Prishtinë, 11 qershor – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë, ish-presidentin amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë, njofton korrespondenti...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Alsat-M

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Klinton...

Krerët e shtetit në darkë me Clinton dhe Albright

më 6.2019 - RTV 21

Nderim i përjetshëm për të gjithë kontribuuesit e lirisë dhe pavarësisë të Republikës së Kosovës Krerët e institucioneve të shtetit të Kosovës, janë mbledhur në një darkë solemne me mysafirët nga Amerika,...

Thank You Mr.Bill Clinton!

më 6.2019 - RTV 21

Bill Clinton pritet me nderime të larta shtetërore – u dekorua me Urdhrin e Lirisë Në 20 vjetorin e çlirimit në Kosovën po qëndron Ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Ai u prit me nderime të larta shtetërore,...

Hoxhaj: I lumtur që po e takoj Albrightin në Prishtinë

më 6.2019 - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright e cila po qëndron në Kosovë për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes...

Ish-presidenti amerikan Clinton pritet me nderime të larta dhe dekorohet

më 6.2019 - Koha.net

20 vjet pas luftës, për të dytën herë, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, po e viziton Kosovën. Clintoni, i cili po qëndron në Kosovë për nder të 20-vjetorit të çlirimit, është nderuar nga presidenti...

Clinton: Duhet të festohet jo vetëm në këtë ditë, por çdo ditë

më 6.2019 - RTV 21

Personalitete botërore meritorë të lirisë së Kosovës Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton është shprehur i nderuar që është kthyer në Kosovë për të festuar 20 vjetorin e çlirimit...

Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë [Foto]

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

më 6.2019 - AlbPortali

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Hoxhaj: I lumtur që po e takoj Albrightin në Prishtinë

më 6.2019 - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright e cila po qëndron në Kosovë për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe ndërhyrjes...

Bill Clinton nderohet me ‘Urdhrin e Lirisë’ në Kosovë

më 6.2019 - LajmiFundit

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur”, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Clinton takon Thaçin: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Vizion Plus

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës është takuar presidentin Hashim Thaçi, ku është shprehur se Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

më 6.2019 - Fakti Ditor

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Haradinaj takohet me Albright

më 6.2019 - Infokusi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në rrjetin e tij social ai e postoi një fotografi me miken e Kosovës, së cilës i uroi mirëseardhje....

Klinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

më 6.2019 - Alsat-M

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Sa kushtoi busti i Albright në Prishtinë?

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz. Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e...

Mësohet sa kushtoi busti i Madeleine Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Sovrani

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz. Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e...

Haradinaj me falenderim të veҫantë për Bill Clintonin

më 6.2019 - OraInfo

Ramush Haradinaj e ka pritur në takim Bill Clintonin. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar...

Haradinaj- Klintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde!

më 6.2019 - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik të shqiptarëve

më 6.2019 - Lajm

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Klinton...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Ina

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Infokusi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Mësohet sa kushtoi busti i Madeleine Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Periskopi

Nesër në kryeqytet do të zbulohet busti i ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, ndërsa tashmë kanë dal pamjet sesi do të duket ajo në bronz. Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e...

Presidenti Thaçi dekoroi Presidentin Clinton me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Aktuale

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur Presidentin e 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Presidenti Thaçi ka thënë se...

Haradinaj takon ish-presidentin Clinton: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde!

më 6.2019 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në zyrën e tij ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. “Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen!”, shkroi Haradinaj në “Facebook”....

Haradinaj: Bill Klinton, njeriu më meritor që Kosova sot është shtet i pavarur dhe sovran

më 6.2019 - Klan Kosova

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur. Falë vendosmërisë,...

Presidenti Thaçi nderon miqtë e Kosovës

më 6.2019 - KosovaPress

“Një dolli për miqtë e mëdhenj të popullit tonë, miqtë e Republikës së Kosovës, për presidentin Clinton, sekretaren Albright dhe miqtë tjerë në këtë darkë të përbashkët. Qofshi përjetë të bekuar!” ka shkruar...

Haradinaj, Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

më 6.2019 - Medial

Kryeministri Ramush Haradinaj ka falënderuar ish-presidentin amerikan Bill Clinton për gjithë çfarë ka bërë ai për Kosovën. Ai në një postim në Facebook pas takimit që e pati me ish-presidentin amerikan...

Haradinaj i uron mirëseardhme në Kosovë ish sekretares Albright

më 6.2019 - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Haradinaj e ka postuar në Facebook një fotografi me zonjën...

Haradinaj, Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

më 6.2019 - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka falënderuar ish-presidentin amerikan Bill Clinton për gjithë çfarë ka bërë ai për Kosovën. Ai në një postim në Facebook pas takimit me Clintonin ka thënë se falë humanizmit...

Haradinaj: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

më 6.2019 - Albeu

Haradinaj thotë se falë vendosmërisë së presidentit Clinton , u jetësuar ëndrra e shqiptarëve të Kosovës për të jetuar të lirë dhe në demokraci. “Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam...

Haradinaj: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

më 6.2019 - GazetaBlic

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish presidentin Amerikan, Bill Clinton. Në një postim në Facebook, Haradinaj është shprehur tejet falënderues duke i uruar mirëseardhje...

Thaçi e Haradinaj ngrenë dolli për Clintonin e Albrightin

më 6.2019 - Insajderi

Presidenti Hashim Thaçi, presidentja Atifete Jahjaga, kryeministri Ramush Haradinaj, bashkë me diplomatë të misioneve të huaja në Kosovë, janë mbledhur në një tavolinë me presidentin amerikan, Bill Clinton...

Kaq shpenzoi Zyra e Presidentit për ndërtimin e bustit të Albrigtit

më 6.2019 - Insajderi

Për ndërtimin e këtij busti është Zyra e Presidentit që kishte marrë përsipër shpenzimet, me ç’rast ka kushtuar rreth 20 mijë euro, shkruan Gazeta Insajderi. Zyra e prokurimit në Presidencë kishte shpallë...

Presidenti ngre dolli për Clintonin dhe Albrightin

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti Hashim Thaçi ka ngritur një dolli për ish-presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane të shtetit Madeleine Albright, në darkën që është shtruar për nder të tyre. “Një dolli...

Haradinaj: Bill Clinton njeriu më i dashur për popullin e Kosovës

më 6.2019 - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar për kontributin amerikan...

Klinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

më 6.2019 - Lajm

Me nderime shtetërore është pritur në Kosovë ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Pritet me nderime shtetërore/ Bill Clinton nga Kosova: Bota duhet t’a njoh këtë shtet si të pavarur

më 6.2019 - Standard

Me nderime shtetërore është pritur sot në Kosovë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish-presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

REAGIMI I QYTETARËVE NË SHESHIN SKËNDERBEU PAS MBËRRITJES SË CLINTON [VIDEO]

më 6.2019 - Neshesh

Dhjetëra qytetarë e kanë mirëpritur me duartrokitje ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili vizitoi sot Kosovën dhe u dekorua me “Urdhrin e Nderit” nga presidenti kosovar,...

Thaçi në darkë me Clintonin e Albrightin, marrin pjesë edhe Haradinaj, Jahjaga, Sejdiu e shumë të tjerë

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në disa fotografi të publikuara në Facebook ka bërë të ditur se aktualisht po darkojnë me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe sekretaren amerikane, Madeleine...

Haradinaj e cilëson pesidentin Clinton si njeriun më meritor që Kosova sot është shtet i pavarur

më 6.2019 - InfoShqip

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur. Falë vendosmërisë,...

Kosova përherë mirënjohëse Clintonit

më 6.2019 - RTV 21

“Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen!” Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, të cilit i uroi mirëseardhje,...

Thaci shpreh mirënjohje të thella ndaj presidentit Bill Clinton

më 6.2019 - GazetaBlic

Zyra e presidentit sot priti një mikë të madhë të Kosovës, ishte Bill Clintoni ai që nderoi me ardhjen e tij. Kështu presidenti i Kosovës Hashim Thaci u shpreh tejet mirënjohës për kontributin që ka dhënë...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

më 6.2019 - Arbresh

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Momenti kur presidenti Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe

më 6.2019 - InfoShqip

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Clinton dhe Albright në darkë me liderët dhe ambasadorët e huaj

më 6.2019 - Gazeta Observer

Për nder të shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit, Medeleine Albright po qëndrojnë...

Thaçi në darkë me Clintonin e Albrightin, marrin pjesë edhe Haradinaj, Jahjaga, Sejdiu e shumë të tjerë

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në disa fotografi të publikuara në Facebook ka bërë të ditur se aktualisht po darkojnë me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe sekretaren amerikane, Madeleine...

Haradinaj takohet me Albright: Mirëserdhe përsëri!

më 6.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sapo është takuar me ish-sekretaren e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright “Mirëserdhe përsëri Sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright”, ka shkruar Haradinaj....

Thaçi nderon Clintonin me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Neshesh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Thaçi i ka dëshiruar mirëseardhje Clintonit në Kosovë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës,...

A e dini busti i kujt është ky?

më 6.2019 - Insajderi

Në 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë, zyrtarët e lartë të shtetit të Kosovës kanë thirrur dy miqtë që kanë kontribuar për lirin e popullit të Kosovës, ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Haradinaj takohet me Albright

më 6.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj është takuar me ish-sekretaren amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në rrjetin e tij social ai e postoi një fotografi me miken e Kosovës, së cilës i uroi mirëseardhje....

Bill Klinton e Medlin Olbrajt vizitojnë Kosovën në 20-vjetorin e çlirimit të vendit

më 6.2019 - Lajm

Ish-presidenti i SHBA-së Bill Klinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit Medlin Olbrajt, kanë mbërritur në Kosovë për të marrë pjesë në aktivitetet që shënojnë 20 vjetorin e hyrjes së trupave të KFOR-it...

Haradinaj – Albrightit: Mirë se u ktheve në Kosovë

më 6.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka dëshiruar mirëseardhje në Kosovë ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright – raporton Periskopi. Haradinaj ka publikuar në Facebook një fotografi...

Clinton takohet me Haradinajn

më 6.2019 - Medial

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është duke zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në Qeveri, njofton Klan Kosova. Paraprakisht ai është dekoruar me Urdhrin e Lirisë nga...

Clinton takohet me kryeministrin Haradinaj

më 6.2019 - Albeu

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton , ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj . Pas takimit që Clinton pati me Presidentin Hashim Thaci, tani...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Sovrani

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright , ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Haradinaj takohet me Albright: Mirëserdhe përsëri!

më 6.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sapo është takuar me ish-sekretaren e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright “Mirëserdhe përsëri Sekretarja e Shtetit Amerikan, Madeleine Albright”, ka shkruar Haradinaj....

Kështu duket busti i Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Bota Press

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Kosovë: Kremtohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s

më 6.2019 - DW

20 vjet pas hyrjes së trupave të NATO-s, Kosova synon anëtarësimin në këtë aleancë ndonëse ende pa ushtri të vetën. Në Kosovë më 11 dhe 12 qershor me ceremoni të ndryshme po kremtohet 20 vjetori i hyrjes...

Thaçi dekoron ish-presidentin Bill Clinton me medaljen “Urdhri i Lirisë”

më 6.2019 - Shenja

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Bill Clinton, transmeton AA. Thaçi i tha ish-presidentit amerikan se...

Ramush Haradinaj pret në takim Clinton/ Faleminderit dhe përjetë mirënjohës për ju dhe popullin tuaj

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj priti në një takim ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e falenderoi për kontributin e tij në çlirimin e vendit. Sipas shefit të qeverisë në Prishtinë,...

Kështu duket shtatorja e Madelenie Albright në Prishtinë

më 6.2019 - Arbresh

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit...

Hoxha: Po ndërtojmë shtet me vlera euro-atlantike

më 6.2019 - Arbresh

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha po merr pjesë në darkën solemne për nder të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit. Në këtë darkë të pranishëm janë Presidenti...

Fjalimi i plotë dhe momenti historik kur Bill Clinton dha urdhërin për bombardimin e Serbisë

më 6.2019 - Bota Press

Fjalimi historik nga ish presidenti amerikan Bill Clinton për fillimin e fushatës bombarduese kundër forcave serbe. Më 24 mars të vitit 1999, aeroplanët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve...

Clinton takohet me Haradinajn

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, është duke zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj në Qeveri, njofton Klan Kosova. Paraprakisht ai është dekoruar me Urdhrin e Lirisë nga...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Gazeta e re

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Bill Clinton nderohet me ‘Urdhrin e Lirisë’ në Kosovë

më 6.2019 - Java News

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka mbërritur në Prishtinë për të marrë pjesë në ceremonitë festive që do zhvillohen me rastin e 20 vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave...

Haradinaj: Bill Clinton njeriu më i dashur në zemrat e popullit të Kosovës

më 6.2019 - Infokusi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij, ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton, të cilin e ka falënderuar për kontributin amerikan që Kosova të fitojë luftën...

Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - Koha.mk

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar me Urdhrin e Lirisë për kontributin e tij në çlirimin e Kosovës, transmeton Gazeta Metro. Në ndarjen e kësaj dekorate, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi...

Bill Clinton takon Haradinajn

më 6.2019 - OraInfo

Bill Clinton ka takuar edhe Kryeministrin e Kosovës. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj. Pas takimit...

Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe në NATO

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i bëri pas një...

Ministrja Hoxha: Po ndërtojmë shtet me vlera euro-atlantike

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha po merr pjesë në darkën solemne për nder të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit, ku të pranishëm janë Presidenti Thaçi,...

Thaçi nderon Clintonin me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Thaçi i ka dëshiruar mirëseardhje Clintonit në Kosovë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës,...

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Koha.mk

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

më 6.2019 - Aktuale

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Thaçi: Të paktë janë njerëzit si Clintoni

më 6.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka falendëruar ish-presidentin amerikan, Bill Clinton për ndihmë që ia ka ofruar Kosovës. Thaçi ka shkruar se s’ka si të...

Thaçi pret Bill Clintonin: “Mirë se erdhe në shtëpi”

më 6.2019 - Kallxo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur  ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Ai e ka falënderuar disa herë për kontributin e ShBA-së, nën drejtimin e Clintonit në vitet...

Dikur e pritën Clintonin si refugjatë, sot si ushtarë

më 6.2019 - GazetaBlic

Presidenti amerikan Bill Clinton vizitoi për herë të parë Kosovën në vitin 1999. Clinton ktheu në shtëpitë e tyre shqiptarët e dhunuar nga Serbia. “Ju kërkuat ndihmën tonë dhe ne u futëm në Kosovë. Ne...

Bill Clinton dekorohet me ‘Urdhrin e Lirisë’ nga presidenti i Kosovës Hashim Thaci

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton është pritur sot nga presidenti i Kosovës, Hashim THaci ku edhe është dekoruar me “Urdhrin e Lirisë”. Thaçi ka falënderuar Clinton për vendimin e drejtë dhe historik...

Madeleine Albright arrin në Kosovë, takohet me Atifete Jahjagën

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-sekretarja amerikane e SHBA-së, Madeleine Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton....

Thaçi- Clintonit: Ju jeni heroi ynë

më 6.2019 - RTV 21

Thaçi nderon Clinton me çmimin “Urdhri i Lirisë” Presidenti i Republikës së Kosovës ka nderuar me çmimin “Urdhrin e Lirisë”, ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Thaçi tha...

Ish-sekretarja e Shtetit amerikan Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - BalkanWeb

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Medeleine Albright, ka arritur në Prishtinë për të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të përfundimit të sulmeve ajrore të NATO-s dhe hyrjes së trupave tokësore, që...

Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar me Urdhrin e Lirisë për kontributin e tij në çlirimin e Kosovës. Në ndarjen e kësaj dekorate, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se populli i...

Bill Klinton e Medlin Olbrajt vizitojnë Kosovën në 20-vjetorin e çlirimit të vendit

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-presidenti i SHBA-së Bill Klinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit Medlin Olbrajt, kanë mbërritur në Kosovë për të marrë pjesë në aktivitetet që shënojnë 20 vjetorin e hyrjes së trupave të KFOR-it...

Haradinaj bisedon me Clintonin edhe për dialogun me Serbinë: Duam marrëveshje që sjell njohje

më 6.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka biseduar edhe për çështjen e dialogut me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për aktivitetet e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes...

Bill Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe në NATO, jemi krenarë me ju

më 6.2019 - AlbPortali

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatëndërkombëtare, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i bëri pas një...

Madeleine Albright ka arritur në Kosovë

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Ish sekretarja amerikane e Shtetit, Medeleine Albright, ka arritur në Prishtinë për të marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të përfundimit të sulmeve ajrore të NATO-s dhe hyrjes së trupave tokësore, që...

Albright arrin në Kosovë, pritet nga ish-presidentja Jahjaga

më 6.2019 - OraInfo

Madelenie Albright tashmë ka arritur në Kosovë. Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga....

Haradinaj -Klintonit: Je njeriu më i dashur për shqiptarët

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Momenti kur BILL CLINTON njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe

më 6.2019 - Medial

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Clinton mbërrin në Kosovë për 20-vjetorin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbërritur në Kosovë në kuadër të 20-vjetorit të Luftës së Kosovës. Ai është pritur në aeroport nga zv.kryeministri Pacolli dhe ish-presidentja, Jahjaga. Ish-kreu...

Clinton pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Haradinaj: President Clinton, faleminderit dhe përjetë mirënjohës për ju dhe popullin tuaj

më 6.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-presidentin Bill Clinton. Haradinaj i ka uruar mirëseardhje Clintonit, të cilin e ka falënderuar për kontributinin e dhënë. Kreu i ekzekutivit...

Clinton pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Medial

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Para 20 vjetësh e pritën Clinton si refugjatë, sot si ushtarë

më 6.2019 - Koha.net

Presidenti amerikan Bill Clinton vizitoi për herë të parë Kosovën në vitin 1999. Clinton ktheu në shtëpitë e tyre shqiptarët e dhunuar nga Serbia. “Ju kërkuat ndihmën tonë dhe ne u futëm në Kosovë. Ne...

Presidenti Bill Klinton sinonim i lirisë dhe pavarësisë së Kosovës

më 6.2019 - KosovaLive360

“President Bill Klinton, ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen. Mirë se erdhe në shtëpinë tënde dhe tek populli në zemrat e të cilit ju keni hyrë si njeriu më i dashur. Falë vendosmërisë,...

Albright arriti në Kosovë

më 6.2019 - RTV 21

Albright u mirëprit nga Jahjaga Ish-Sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright ka mbërritur në Kosovë. Ajo po qëndron në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe...

Bill Clinton nga Kosova: Bota duhet t’a njoh këtë shtet si të pavarur

më 6.2019 - LajmiFundit

Me nderime shtetërore është pritur sot në Kosovë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish-presidentin amerikan me medaljen Urdhri...

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar...

Edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Koha.net

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, që pak më parë priti ardhjen e ish-presidentit Bill Clinton, tani është takuar...

Takohen Thaçi dhe Clinton

më 6.2019 - RTV 21

Pritet me nderime të larta shtetërore Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi priti në takim sot ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton u mirëprit me nderime të larta shtetërore, me prezencë të ushtarëve...

Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe në NATO si vend i pavarur”

më 6.2019 - Shenja

Ish-presidenti e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, tha se Kosova e meriton të jetë në BE dhe NATO si vend i pavarur, raporton Ekonomia Online. Sipas tij, Kosova është shembull i demokracisë...

Bill Clinton në Prishtinë: Kosova, e destinuar për në NATO e BE

më 6.2019 - Te Sheshi

“Kosova meriton të jetë në Unionin Evropian dhe në NATO si shtet i pavarur” – kanë qenë fjalët e ish-presidentit amerikan Bill Cliton, teksa u dekorua nga presidenti Thaçi me Urdhrin e Lirisë për kontributin...

Haradinaj: Falë guximit të Clintonit, Kosova jetësoi të drejtën për liri

më 6.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA)m Bill Clinton, i cili po qëndron për vizitë në vendin tonë me rastin e 20-vjetorit...

Haradinaj- Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

më 6.2019 - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë. Në festën e dekadës...

Haradinaj-Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

më 6.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është takuar sot me ish presidentin amerikan Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj...

Fjalimi historik i Bill Clinton më 1999 i cili kthehu lirinë në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Më 24 mars të vitit 1999, aeroplanët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e ish federatës jugosllave, Serbia dhe Mali...

Ish-sekretarja e shtetit Madeline Albright mbërrin në Kosovë

më 6.2019 - Shenja

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright. Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres...

Haradinaj- Clintonit: Mirë se erdhe në shtëpinë tënde

më 6.2019 - KosovaPress

Clinton po qëndron në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Haradinaj ka shkruar në Facebook se Clinton është kthyer në shtëpinë e tij dhe se për shqiptarët është njeriu...

Haradinaj-Clintonit: Ju na ndihmuat ta fitojmë luftën dhe bashkë e ndërtuam paqen

më 6.2019 - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim ish-Presidentin e Amerikës, Bill Clinton. Haradinaj ka falënderuar Clinton-in që ndihmoi të fitohet lufta dhe që bashkë të ndërtohet paqja....

VIDEO HISTORIKE/ Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe

më 6.2019 - Albeu

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore , duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

më 6.2019 - Albeu

Ish-presidentja e Kosovë s"> Kosovë s, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton , i cili po qëndron në Kosovë për të...

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë. Në festën e dekadës...

Presidenti Thaçi dekoroi Presidentin Clinton me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - KosovaLive360

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur Presidentin e 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në 20 vjetorin e lirisë së Kosovës. Thaçi ka thënë se presidenti...

Thaçi dekoron Clinton-in me ‘Urdhrin e Lirisë’ thotë se s’ka çmim që mund të shpërblejë kontributin e tij

më 6.2019 - Infokusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Gjatë këtij takimi Thaçi ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë ish-Presidentin Clinton. Thaçi ka falënderuar Clinton...

Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë

më 6.2019 - Insajderi

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente,...

Haradinaj – Clintonit: Na ndihmuat ta fitojmë luftën, zoti e bekoftë Amerikën

më 6.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një publikim në rrjetin social “Facebook” i ka uruar mirëseardhje në shtëpinë e tij, ish-presidentit amerikan, Bill Clinton – raporton Periskopi. Haradinaj...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Koha.mk

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë, transmeton Gazeta Metro....

20 vjet çlirim – nesër festohet në sheshin “Skënderbeu”

më 6.2019 - Medial

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Madeleine Albright kanë arritur në Kosovë me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në vendin tonë. Në festën e dekadës...

Fjalimi historik që ruajti jetët e pafajshme dhe kthehu lirinë në Kosovë

më 6.2019 - RTV 21

Urdhri që shkatërroi objektet ushtarake serbe Më 24 mars të vitit 1999, aeroplanët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

më 6.2019 - Neshesh

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Fjalimi historik i Bill Clintonit më 1999

më 6.2019 - Shenja

Më 24 mars të vitit 1999, aeroplanët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e ish federatës jugosllave, Serbia dhe Mali...

Clinton pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Bill Clinton dekorohet me Urdhërin e Lirisë

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Ish presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur sot...

Pacolli i uron mirëseardhje Clintonit

më 6.2019 - Fol

Para pak minutash, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Për ta pritur atë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, doli Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, i cili i uroi...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

më 6.2019 - Neshesh

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Clinton: Krenarë që e kemi njohur Kosovën, e meriton të jetë në BE dhe NATO

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton po qëndron për vizitë në Kosovë. Ai ka vizituar edhe presidencen ku është takuar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Në deklarimin...

Ky është vlerësimi i Thaçit për Clintonin pas takimit

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se të paktë janë ata njerëz si presidenti Bill Clinton, që kanë kontribuar aq shumë për vendosjen e gurthemelit të lirisë së Kosovës. Thaçi në...

Albright arriti në Kosovë

më 6.2019 - Fol

Albright u mirëprit nga Jahjaga Ish-Sekretarja e shtetit amerikan, Madeline Albright ka mbërritur në Kosovë. Ajo po qëndron në Kosovë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe...

TË ECIM PËRPARA, SAKRIFICËN PËRHERË TA KUJTOJMË

më 6.2019 - RTV 21

Në 20 vjetorin i lirisë në Kosovë Nga Harry Bajraktari* Marrshimi i forcave të NATO-s dhe i UÇK-së më 12 Qershor të vitit 1999, i sollën Kosovës lirinë aq gjatë të pritur por gjithmonë me shpresë të pashuar....

Clinton: Jam krenar që u ngrita kundër pastrimit etnik në Kosovë

më 6.2019 - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – “Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare”, deklaroi të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Ish Presidenti...

Bill Clinton dekorohet me Urdhërin e Lirisë

më 6.2019 - Albinfo

I sh-presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhëri i Lirisë. Medaljen Urdhëri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur...

Thaçi: Të paktë janë njerëzit si Clintoni, i vuri gurthemel lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka falendëruar ish-presidentin amerikan, Bill Clinton për ndihmë që ia ka ofruar Kosovës – raporton Periskopi. Thaçi ka shkruar...

Miku i madh i shqiptarëve Bill Clintion mbërrin në Kosovë nën masa të rrepta sigurie

më 6.2019 - Albeu

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovë s Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Zonja Sekretare mbërrin në Kosovë, Jahjaga i del përpara

më 6.2019 - Infokusi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Thaçi: Të paktë janë njerëzit si Clinton që kanë kontribuar aq shumë për Kosovën

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka lartësuar kontributin e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton për shtetin e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se të paktë janë njerëzit që...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

më 6.2019 - Ina

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Thaçi për 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s: Kujtojmë forcën dhe sakrificën e ushtarëve në ndërtimin e Kosovës

më 6.2019 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë ka thënë se gjatë ditës përkujtuam forcën dhe sakrificën e ushtarëve të kësaj aleance, por edhe suksesin e tyre...

Momenti kur Bill Clinton njofton fillimin e bombardimeve ndaj forcave serbe

më 6.2019 - Tetova Sot

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Clinton: E gjithë bota duhet ta shoh Kosovën vend të demokracisë

më 6.2019 - KosovaPress

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar ish presidentin amerikan me medaljen Urdhri i Lirisë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat serbe. Clinton tha se e gjitha bota duhet të shoh Kosovën...

Reagimi i qytetarëve në Sheshin Skënderbeu pas mbërritjes së Clinton [video]

më 6.2019 - Insajderi

Dhjetëra qytetarë e kanë mirëpritur me duartrokitje ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili vizitoi sot Kosovën dhe u dekorua me “Urdhrin e Nderit” nga presidenti kosovar,...

Bill Clinton: Kosova meriton të jetë në BE dhe në NATO, jemi krenarë me ju

më 6.2019 - Gazeta Observer

Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i bëri pas një...

VIDEO/ Miku i madh i shqiptarëve Bill Clintion mbërrin në Kosovë nën masa të rrepta sigurie

më 6.2019 - Gazeta Tema

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Dikur e pritën Clintonin si refugjatë, sot si ushtarë

më 6.2019 - Gazeta Observer

Presidenti amerikan Bill Clinton vizitoi për herë të parë Kosovën në vitin 1999. Clinton ktheu në shtëpitë e tyre shqiptarët e dhunuar nga Serbia. “Ju kërkuat ndihmën tonë dhe ne u futëm në Kosovë. Ne...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

më 6.2019 - Alsat-M

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Bill Klinton arriti në Kosovë

më 6.2019 - Koha.mk

Prishtinë, 11 qershor – Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës sot arriti  në Prishtinë,  ku do të marrë pjesë në solemnitetin e nesërm me rastin e 20-të vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s...

Pamje ekskluzive të arritjes së ish-presidentit të SHBA-ve në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në...

Clinton në Kosovë, Haradinaj i uron mirëseardhjen

më 6.2019 - BalkanWeb

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë në kuadër të 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s. Ai do të marrë pjesë në ceremoninë e përvjetorit ndërsa kryeministri i Kosovës, Ramush...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

më 6.2019 - Medial

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Haradinaj pret në takim Bill Clintonin

më 6.2019 - Arbresh

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ish-presidenti amerikan, Bill Clinton është pritur nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Gjatë takimit, Haradinaj i ka dhuruar Clintonit një...

Bill Clinton dhe Madeline Albright kanë arritur në Kosovë

më 6.2019 - Albinfo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright kanë arritur në Kosovë, për të marrë pjesë në aktivitetet për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës,...

Miku i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë nën masa të rrepta të sigurisë

më 6.2019 - Neshesh

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Kryeministri Haradinaj takon ish-presidentin Clinton

më 6.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dekoruar ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton. Clinton po qëndron në Kosovë në një vizitë dy-ditore s ii ftuar special në organizimin e 20-vjetorit të hyrjes...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Miku i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë nën masa të rrepta të sigurisë

më 6.2019 - Ina

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Kosova pret mikun e saj të madh, Bill Clinton

më 6.2019 - Vizion Plus

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton mbërriti në Kosovë. Clinton do të marrë pjesë në aktivitetet që po organizohen për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së trupave të KFOR-it...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

më 6.2019 - Tetova Sot

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Clinton e takon kryeministrin Haradinaj

më 6.2019 - Bota Press

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Qeveri për t’u takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj. Pas takimit që Clinton pati me Presidentin Hashim Thaci, tani ai...

Bill Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - Gazeta e re

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë, transmeton Gazeta e Re. Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi....

Clintoni: Kosova meriton të jetë pjesë e BE-së dhe NATO-s

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton, ka thënë se Kosova meriton të jetë pjesë e Bashkimit Evropian dhe NATO-së si vend i pavarur dhe sovran. Ai ka theksuar se Kosova...

Thaçi dekoron Clinton-in me ‘Urdhërin e Lirisë’

më 6.2019 - Gazeta Observer

I pari i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Gjatë këtij takimi Thaçi ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë ish-Presidentin Clinton. Thaçi ka falënderuar Clinton...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve drejt Serbisë

më 6.2019 - Alsat-M

20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO-s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë. Pas refuzimit të ‘kasapit’ të Ballkanit,...

Nder të mirëpres Bill Klintonin në Kosovën e lirë dhe të pavarur!

më 6.2019 - Koha Jone

Nga Atifete Jahjaga, ish-Presidente e Kosovës. Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, në Kosovën e lirë, të pavarur dhe demokratike....

Bill Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - KosovaPress

Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur sot në Kosovë për të marr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s...

Bill Clinton: Kosova shembull i demokracisë dhe paqes

më 6.2019 - Arbresh

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton pas takimit më Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, shkurtimisht para mediave tha se Kosova është shembull i demokracisë. “Kosova është shembull i demokracisë dhe...

Thaçi dekoron Clinton-in me ‘Urdhrin e Lirisë’

më 6.2019 - Gazeta Observer

I pari i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Gjatë këtij takimi Thaçi ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë ish-Presidentin Clinton. Thaçi ka falënderuar Clinton...

Bill Clinton dekorohet me Urdhrin e Lirisë

më 6.2019 - Insajderi

Ish presidenti amerikan Bill Clinton është dekoruar sot me medaljen Urdhri i Lirisë Medaljen Urdhri i Lirisë ish presidentit Clinton ia ka dhënë presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Clinton ka ardhur sot...

Thaçi nderon Clintonin me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti, Hashim Thaçi, ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë” për ish-presidentin e ShBA-së, Bill Clinton. Ai ka theksuar se pas 20 viteve, Kosova është e pavarur dhe për këtë i është mirënjohëse SBA-së....

Thaçi, Clintonit: Jeni heroi ynë

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur hero të vendit tonë ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA). Storia e Kosovës është storie e suksesit të përbashkët. Ju jeni heroi ynë...

Bill Clinton dhe Madeleine Albright në Kosovë

më 6.2019 - Zëri i Amerikës

Ish presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në veprimtaritë me të cilat pritet të shënohet 20 vjetori i hyrjes...

Ka arritur në Kosovë edhe ish sekretarja Madeline Albright

më 6.2019 - PortaliOnline

Ish-Sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright, ka arritur në Kosovë. Madeline Albright ka ardhur në vendin tonë në kuadër të përvjetorit të 20 të çlirimit të Kosovës. Zonjën Albright e ka pritur...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

më 6.2019 - Tetova Sot

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Bill Clinton nderohet me “Urdhrin e Lirisë”

më 6.2019 - Arbresh

Pas pothuajse një orë ka përfunduar takimi i Presidentit të Kosovës Hashim Thacit dhe ish-presidentit të SHBA-së, Bill Clinton. Pas takimit para mediave Thaçi është shprehur falënderues ndaj Bill Clintonit...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

më 6.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi...

Arrin në Kosovë Madeleine Albright

më 6.2019 - KosovaPress

Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres në Kosovë ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright- njërën...

Nder të mirëpres Bill Klintonin në Kosovën e lirë dhe të pavarur!

më 6.2019 - Standard

Nga Atifete Jahjaga, ish-Presidente e Kosovës. Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, në Kosovën e lirë, të pavarur dhe demokratike....

20 vjet çlirim, edhe Madeleine Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Te Sheshi

Ka mbërritur në Kosovës edhe ish-sekretarja amerikane e SHBA-së Madeleine Albright. Albright, e cila ka qenë sekretare gjatë kohës së luftës në Kosovë, ka qeë njëra ndër avokueset kryesore për të nxjerrë...

Clinton: Kosova shembull si jetohet në paqe me fqinjët, meriton të jetë në BE dhe NATO

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, tha se Kosova e meriton të jetë në BE dhe NATO si vend i pavarur, raporton Ekonomia Online. “Kosova është shembull i demokracisë dhe përkushtimit për...

Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-Sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albright, sapo ka arritur në Kosovë. Madeline Albright ka ardhur në vendin tonë në kuadër të përvjetorit të 20 të çlirimit të Kosovës. Zonjën Albright e ka...

Atifete Jahjaga: Nder dhe privilegj ta mirëpres ish-presidentin Clinton

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, kanë pritur në aeroportin e Prishtinës, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, përcjellë Indeksonline. Këtë...

Ish-presidenti Clinton dekorohet me ‘Urdhrin e Lirisë’

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton me “Urdhrin e Lirisë” për kontributin e tij të dhënë për lirinë dhe pavarësinë e...

Haradinaj: Mirë se u ktheve President Clinton

më 6.2019 - RTV 21

Clinton ka arritur në Kosovë Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” u prit nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet...

Vizita e dytë historike e Bill Clinton në Kosovë, kush janë personalitetet që e presin në aeroport (Zbardhent detajet)

më 6.2019 - Sot News

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton ka ateruar pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai është pritur nga ish-presidentja Atifete...

Clinton pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Sovrani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Albright pritet nga ish-presidentja Jahjaga

më 6.2019 - Arbresh

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Albright arrin në Kosovë, Jahjaga e mban për dore

më 6.2019 - Insajderi

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright ka ardhur sot në Kosovë. Ajo është pritur në aeroportin “Adem Jashari” nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Në mesazhin e mirëseardhjes...

Thaçi dekoron Clintonin me Urdhrin e Lirisë: Ju jeni heroi ynë

më 6.2019 - Periskopi

Në emër të të gjithë qytetarëve të Kosovës dhe si shenjë falënderimi për ish presidentin Clinton, e ka dekoruar atë me ‘Urdhrin e Lirisë. Ju jeni heroi ynë, ka thënë veç tjerash Thaci. “Për angazhimet...

Bashkë me Klintonin vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm për Kosovën

më 6.2019 - Neshesh

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Top Channel

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton ka ateruar pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai është pritur nga ish-presidentja Atifete...

Fjalimi i Bill Clintonit kur filloi bombardimi i Serbisë

më 6.2019 - Arbresh

20 vjet më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO-s filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes sulmeve ajrore. Pas refuzimit të kasapit të Ballkanit Sllobodan Millosheviq për të vendosur paqen, presidenti...

Jahjaga shprehet e nderuar që mirëpriti ish-Presidentin Clinton

më 6.2019 - RTV 21

Jahjaga u shpreh se lidershipi i Presidentit Clinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës Ish-presidenti amerikan, Bill Clintion arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

Clinton pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur këto momente ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. Clinton është duke qëndruar në Kosovë për nder të 20 vjetorit të çlirimit, njofton Klan Kosova. Thaçi...

Arrin në Kosovë Madeline Albright

më 6.2019 - Gazeta e re

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright. Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Infokusi

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

më 6.2019 - Medial

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Clinton dhe Albright arrijnë në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit

më 6.2019 - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,  Bill Clinton, dhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, arritën sot në Kosovë, për të marrë pjesë në...

Mbërrin në Kosovë Bill Clinton

më 6.2019 - Shekulli

Ashtu siç ishte parashikuar, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton zbriti nga avioni pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Ai...

Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Kallxo

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli së bashku me ish-presidenten Atifete Jahjaga kanë pritur e ish-presidentin e ShBA-ve, Bill Clinton në Aeroportin e Prishtinës. Këtë e ka bërë të ditur Pacolli...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë

më 6.2019 - Opinion

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë. Ardhja e tij në Kosovë është në kuadër të aktiviteteve që po organizohen për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

më 6.2019 - Lajm

Ish presidenti i Amerikës, Bill Clinton sot viziton Kosovën. Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

më 6.2019 - Klan Kosova

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Arrin në Kosovë Madeline Albright

më 6.2019 - KosovaPress

Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres në Kosovë ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright- njërën...

Zonja Sekretare mbërrin në Kosovë, Jahjaga i del përpara

më 6.2019 - Bota Press

Ish-sekretarja e Shtetit Amerikan, Madelenie Albright, ka arritur në Kosovë. Ajo është pritur në aeroport nga ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga. Albright ka arritur në Kosovë pas ish-presidentit,...

Pritja e ish-presidentit Bill Clinton në Prishtinë

më 6.2019 - Koha Jone

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ish-Presidentin amerikan Bill Klinton, që ka mbërritur në Kosovë për të marrë pjesë në ceremonitë kushtuar 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës. Pacolli shoqërohej...

Jahjaga publikon fotografi nga pritja e Albrightit në Aeroport: Ia gabon emrin

më 6.2019 - Periskopi

Ka mbërritur në Kosovë edhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright. Ajo është pritur nga ish presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Kjo e fundit ka deklaruar se Albright...

Albright arrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka mirëpritur sot në aeroportin Prishtinës ish-sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. Në profilin e saj në “Facebook”, Jahjaga ka shkruar se...

Bill Clinton në Kuvend, pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Clinton më pas do të takohet edhe me kreun e Qeverisë, Ramush Haradinaj. Ish-presidenti...

Ish – sekretarja Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright ka mbërritur në Prishtinë. Këtë lajm e ka bërë të ditur ish- presidentja Atifete Jahjaga, e cila e ka vlerësuar lart angazhimin e saj për lirinë dhe pavarësinë...

Pacolli priti Clintonin: Mirë se vjen në familjen tënde

më 6.2019 - RTV 21

Bill Clinton në Kosovë Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Behgjet Pacolli e priti sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton. Ai ishte i shoqëruar nga ish-presidentja...

Ky është reagimi i parë i Haradinajt pas mbërritjes së Bill Clintonit në Prishtinë

më 6.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën...

Jahjaga publikon fotografi nga pritja e Albrightit në Aeroport: Ia gaboi emrin

më 6.2019 - Periskopi

Ka mbërritur në Kosovë edhe ish sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright. Ajo është pritur nga ish presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga. Kjo e fundit ka deklaruar se Albright...

Bashkë me Klintonin vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm për Kosovën

më 6.2019 - Alsat-M

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Bill Clinton arriti në Kosovë

më 6.2019 - RTV 21

Clinton në Kosovë për shënimin e  20 vjetorit të hyrjes së NATO-s Ish-presidenti amerikan, Bill Clintion arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” u prit nga zëvendëskryeministri...

Pacolli i uron mirëseardhje Clintonit

më 6.2019 - Klan Kosova

Para pak minutash, ish-Presidenti amerikan Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Për ta pritur atë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, doli Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, i cili i uroi...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton në Kuvend, pritet nga Thaçi

më 6.2019 - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, raporton Ekonomia Online. Clinton më pas do të takohet edhe me kreun e Qeverisë,...

Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka arritur në Kosovë. Ai po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në aktivitetet që po organizohen për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pritet nga garda e FSK-së

më 6.2019 - OraInfo

Para pak çastesh në Kosovë ka arritur ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Ai në aeroport është pritur nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Clinton në Kosovë, Pacolli: Mirësevjen në familjen tënde

më 6.2019 - Alsat-M

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka publikuar fotografitë e para të arritjes së ish-presidentit amerikan Bill Klinton në Kosovë. “Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti...

Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Shenja

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Bashkë me Klintonin në Kosovë vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm

më 6.2019 - Infokusi

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Bill Clinton mbërrin në Kosovë

më 6.2019 - Koha.net

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga....

Bill Clinton arrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

më 6.2019 - OraInfo

Para pak çastesh në Kosovë ka arritur ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Ai në aeroport është pritur nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Klan Kosova

Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në aeroportin...

Ish-presidenti Bill Clinton në Kosovë

më 6.2019 - Koha Jone

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Clinton do të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. /GazetExpress/

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Prishtinë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Miku më i madh i kosovarëve vjen me rastin e përvjetorit...

Ambasadori Kosnett mungon në pritjen zyrtare për ish-presidentin e ShBA-së, Bill Clinton?

më 6.2019 - Gazeta e re

Ish-presidenti i ShBA-së, Bill Clinton, ka arritur sot në Kosovë. Në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidenti i ShBA-së, Bill Clinton, është pritur nga zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri...

Kryeqyteti bëhet gati për Clinton dhe Albright

më 6.2019 - Klan Kosova

Me rastin e vizitës së ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në Kosovë, kryeqyteti ka nisur përgatitjet për manifestimin e nesërm. Janë shtuar edhe masat e sigurisë në Prishtinë....

Clinton pëlqen mikpritjen e Pacollit në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Ish-presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli. Clinton është ftuar që të marrë...

Të festojmë së bashku nesër në sheshin “Skënderbeu” (Agjenda)

më 6.2019 - Periskopi

Nesër shënohet 20-vjetori i hrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e...

Bill Clinton sot në Kosovë, forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - InfoShqip

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Të festojmë së bashku për lirinë tonë!

më 6.2019 - RTV 21

Miqet e Kosovës kremtojnë sëbashku me ne Në sheshin “Skënderbeu” nesër më 12 qershor, në orën 11:00 do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Në kremtimin e ditës së çlirimit  do...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

më 6.2019 - Lexo

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë disa minuta më herët. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, sipas Kosova Press ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet...

Të festojmë së bashku nesër në sheshin “Skënderbeu”

më 6.2019 - KosovaPress

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për...

Thaçi feston 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë me ushtarët e KFOR-it

më 6.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e ushtarëve të KFOR-it në Kosovë. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shënuar në Qendrën e Komandës së KFOR-it në Prishtinë 20-vjetorin e hyrjes...

Thaçi: Sot kujtuam vendosmërinë, forcën dhe sakrificën e ushtarëve të NATO-s

më 6.2019 - Epoka e Re

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së KFOR-it në Kosovë. Thaçi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka postuar disa fotografi...

Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë. Miku më i madh i kosovarëve erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave...

Haradinaj i uron mirëseardhje ish-presidentit amerikan

më 6.2019 - Infokusi

Para pak minutash, në Prishtinë, ka arritur ish-presidenti amerikan, Bill Clinton. Në aeroport, Clintonin e ka pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli. Mirëseardhje...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Periskopi

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Thaçi kujton vendosmërinë, forcën dhe sakrificën e ushtarëve të NATO-s

më 6.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi në cafebook ta se në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së KFOR-it në Kosovë kujtuam vendosmërinë, forcën dhe sakrificën e ushtarëve të...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Sovrani

Si dje, 20 vite më parë, SHBA së bashku me aleatët e NATO’s do të nisnin ndërhyrjen ushtarake kundër Serbisë përmes sulmeve ajrore, duke i sjellë Kosovës lirinë dhe pavarësinë Pas refuzimit të ‘kasapit’...

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

më 6.2019 - Java News

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë disa minuta më herët. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Jahjaga: Lidershipi i Presidentit Klinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në takim ish-presidentin e ShBA-së, Bill Klinton. Ma rastin e këtij takimi, Jahjaga u shpreh, në kohën më të errët të historisë moderne të vendit...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton. “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Bill Clinton në Kosovë, policia më këmbë, masa të rrepta sigurie

më 6.2019 - BalkanWeb

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton miku më i madh i kosovarëve shkon sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka çuar në këmbë edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët e...

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Jahjaga mirëpret Clintonin: Lidershipi i tij ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

më 6.2019 - Gazeta Observer

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka pritur me të ateruar në Prishtinë, ish Presidentin e SHBA-së, Bill Clinton . “Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara...

Clinton në Kosovë, Haradinaj i uron mirëseardhjen

më 6.2019 - LajmiFundit

Ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpres ish-Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, në Kosovën e lirë, të pavarur dhe demokratike. Në kohën më të errët të historisë moderne të...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pamjet e para

më 6.2019 - Infokusi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen në familjen tënde,...

​Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Lajm

Ish presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Jahjaga flet për rolin vendimtar që Clinton kishte pasur çlirimin e Kosovës

më 6.2019 - Insajderi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin historik të SHBA-së, BIll Clinton, i cili po qëndron në Kosovë për të marrë pjesë në...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton

më 6.2019 - Gazeta Observer

Mirëseardhje ish-presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Ministrja Hoxha: Festa jonë nuk do të ishte e plotë pa mikun tonë historik Presidentin Klinton

më 6.2019 - Periskopi

Sot, kanë filluar aktivitetet për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, me këtë rast, Ministrja e Integrimit, Dhurata Hoxha ka shkruar se “përpjekjet tona shekullore...

Haradinaj: Mirë se u ktheve, President!

më 6.2019 - Sovrani

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - InfoShqip

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Ish-presidentja Jahjaga kështu e mirëpret ardhjen e Presidentit Clinton në Kosovë

më 6.2019 - Bota Press

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ishte e para që i uroi mirëseardhjen në Kosovë Presidentit amerikanë Bill Clinton raporton Botapress.info Vetë Jahjaga me keto fjalë e ka shprehur nderin dhe privilegjin...

Bill Clinton ka arritur në Kosovë

më 6.2019 - PortaliOnline

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë. Miku më i madh i kosovarëve ka ardhur me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s...

Jahjaga shprehet e nderuar që mirëpriti ish-Presidentin Clinton

më 6.2019 - Arbresh

Jahjaga u shpreh se lidershipi i Presidentit Clinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës Ish-presidenti amerikan, Bill Clintion arriti në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-presidenti i Amerikës, Bill Clinton, ka ardhur në Kosovë. Ai do të marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve...

Kjo është agjenda për shënimin e 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Epoka e Re

Nesër (e mërkurë) në orën 11:00 në Sheshin ‘Skënderbeu’ do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të flasin edhe presidenti Bill Clinton dhe...

Atifete Jahjaga mirëpret ish-Presidentin Bill Clinton: Vendosmëria dhe guximi i tij ishin vendimtare

më 6.2019 - Periskopi

Ish presidentja e Republikës së Kosovës ka pritur ish presidentin e ShBA-ve z.Bill Clinton, e me këtë e ka bërë një postim në Facebook ku ka shprehur nderin dhe privilegjin e mirëpritjes së këtij personaliteti....

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

më 6.2019 - Indeks.mk

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - Iliria News

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

më 6.2019 - KosovaPress

Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës. Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve i kanë uruar krerë institucionesh dhe liderë politik....

Bashkë me Klintonin në Kosovë vjen edhe një personalitet shumë i rëndësishëm

më 6.2019 - Bota Press

Bashkë me Bill Clinton edhe Madeliene Albright arrin në Kosovë Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright....

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

më 6.2019 - Epoka e Re

Mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton në Kosovë i ka uruar kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij në “Facebook”, Haradinaj ka postuar një fotografi të mikut të madh të...

Jahjaga: Lidershipi i presidentit Clinton ndryshoi kursin e historisë së Kosovës

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidentja Atifete Jahjaga përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ka shkruar se ishte nder dhe privilegj i madh ta mirëpriste në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë, pritet nga Jahjaga dhe Pacolli

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka mbërritur në Kosovë disa minuta më parë. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ai është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

Haradinaj i rri gati Clintonit, i uron mirëseardhje në Facebook

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën...

Momenti kur Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e bombardimeve ndaj Serbisë

më 6.2019 - Insajderi

Pas refuzimit të ‘kasapit’ të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç për të vendosur paqen, presidenti i atëhershëm amerikan Bill Clinton dha urdhrin për fillimin e fushatës bombarduese. Sulmet ajrore vazhduan...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton

më 6.2019 - Periskopi

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Aktuale

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Haradinaj: Welcome back, President Clinton!

më 6.2019 - Arbresh

Mirëseardhje ish presidentit Clinton në Kosovë i uroi edhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj. Në llogarinë e tij të rrjetit social Facebook, Haradinaj e postoi një fotografi të mikut të madh të kosovarëve...

Haradinaj i uron mirëseardhje ish-presidentit amerikan, Bill Clinton

më 6.2019 - Insajderi

Haradinaj përmes një postimi në Facebook – ka publikuar fotografin e Clinton duke shkruar në gjuhën “Welcome back, President Clinton”. Shkrimi i plotë i Haradinajt: Welcome back, President Clinton! RH...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - Neshesh

sh-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Pacolli – Clintonit: Mirë se vjen në familjen tënde, në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur ish-presidentin amerikan Bill Clintion. Pacolli përmes një postimi në facebook i ka uruar gjithashtu mirëseardhje Clintonit, shkruan arbresh.info....

Haradinaj i rri gati Clintonit, i uron mirëseardhje në Facebook

më 6.2019 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit Bill Clinton. Përmes Facebookut, Haradinaj ka postuar një fotografi të ish-Presidentit amerikan ku i ka uruar në gjuhën...

Pacolli – Clintonit: Mirëserdhe në familjen tënde, në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka pritur ish-presidentin amerikan Bill Clintion. Pacolli përmes një postimi në facebook i ka uruar gjithashtu mirëseardhje Clintonit, shkruan arbresh.info....

Clintonit arrin në Aeroportin e Prishtinës, pritet nga Jahjaga e Pacolli

më 6.2019 - Bota Press

Ish-presidenti historik i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur sot në Kosovë për të marrë pjesë në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë. Atë në aeroport e kanë pritur...

Pamjet e para të arritjes në Kosovë të Bill Clinton

më 6.2019 - Insajderi

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli.

Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Gazeta e re

Ish presidenti amerikan Bill Clintion ka arritur në Kosovë disa minuta më herët. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja...

"K9" dhe FSK rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton

më 6.2019 - Albeu

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pamjet e para

më 6.2019 - AlbPortali

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Bill Clinton arrin në Kosovë, pamjet e para

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka arritur në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Atë në aeroport e kanë pritur ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli. “Mirësevjen...

Bashkë me Clintonin, në Kosovë edhe Albright

më 6.2019 - Insajderi

Përveç ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në aeroportin...

Bill Clinton mbërrin në Kosovë

më 6.2019 - Gazeta Observer

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka arritur në Kosovë. Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli dhe ish-presidentja, Atifete Jahjaga....

Momenti kur Clinton dhe Albright arrijnë në qendër të Prishtinës

më 6.2019 - Periskopi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, Kosovë pak minuta para orës 12. Ai po vendoset në hotelin në qendër të qytetit, i...

Hoteli ku do të qëndrojë Clinton rrethohet nga forcat e sigurisë

më 6.2019 - OraInfo

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Bill Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’. Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot...

Bill Clinton arrin në Prishtinë

më 6.2019 - Sovrani

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë, shkruan Gazeta Blic. Miku më i madh i kosovarëve vjen me rastin e përvjetorit...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

më 6.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim...

Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - KosovaPress

Ai në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” është pritur nga zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli dhe ish presidentja Atifete Jahjaga. Clinton është ftuar që të marr pjesë në shënimin e  20...

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

më 6.2019 - Neshesh

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e çlirimit, transmeton Portalb.mk. Të pranishëm në shënimin...

Clinton mbërrin në Prishtinë, forca të mëdha të Policisë e shoqërojnë

më 6.2019 - Insajderi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë. Miku më i madh i kosovarëve erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave...

BILL CLINTON ARRIN NË KOSOVË

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ku është pritur nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve...

Clinton në Kosovë, Pacolli: Mirësevjen në familjen tënde

më 6.2019 - Periskopi

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka publikuar fotografitë e para të arritjes së ish-presidentit amerikan Bill Klinton në Kosovë. “Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti President”,...

Kryeqyteti gati për Clintonin dhe Albrightin

më 6.2019 - Ekonomia Online

Me rastin e vizitës së ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në Kosovë, kryeqyteti ka nisur përgatitjet për manifestimin e nesërm. Për këtë janë shtuar edhe masat e sigurisë...

​Bill Clinton sot në Kosovë, takime me krerët e vendit

më 6.2019 - Medial

PRISHTINE, 11 qershor/MEDIAL/- Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim...

Bill dhe Hillary Clinton vizitojnë Kosovën, zbulohet axhenda

më 6.2019 - Albeu

Ish- presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton , sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton do të pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes...

Albright arrin në Kosovë

më 6.2019 - Periskopi

Përveç ish-Presidentit amerikan Bill Clinton, në Kosovë ka arritur edhe ish-sekretarja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeliene Albright. Clinton dhe Albright, arritën para pak minutash në aeroportin...

KFOR-i shënon 20-vjetorin e hyrjes në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Ka filluar  Ceremonia Solemne organizuar nga Komandanti i KFOR-it për 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë. Aty po marrin pjesë shumë personalitete shtetërore vendore dhe ndërkombëtare, shkruan arbresh.info....

‘Çlirimi i Kosovës nuk do të ndodhte pa miqtë si Bill e Hillary Clinton dhe Madeleine Albright’

më 6.2019 - Epoka e Re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se përpjekjet tona shekullore për liri e pavarësi, do të kurorëzoheshin në ditën e sotme para 20 vitesh, me hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë,...

Bill Clinton në Kosovë, policia më këmbë, masa të rrepta sigurie

më 6.2019 - 24 ore

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton miku më i madh i kosovarëve shkon sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka çuar në këmbë edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët e...

Lajmi i fundit: Bill Clinton arrin në Kosovë

më 6.2019 - Periskopi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, para pak minutash ka arritur në Kosovë, njofton Klan Kosova. Miku më i madh i kosovarëve  erdhi me rastin e përvjetorit të 20-të të çlirimit...

20 vjet nga hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë, Klintoni dhe Ollbrajti të pranishëm në manifestime

më 6.2019 - Portalb

Sot dhe nesër, 11 dhe 12 qershor 2019, në Republikën e Kosovës do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ndryshe dita e lirimit të Kosovës, transmeton Portalb.mk. Të pranishëm...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet axhenda e aktiviteteve

më 6.2019 - Top Channel

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

KFOR-i gati për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

KFOR-i po bënë përgatitjet e fundit për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes në Kosovë. Në Ceremoninë Solemne të organizuar nga Komandanti i KFOR-it për 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s në Kosovë pritet të marrin...

20-vjetori i çlirimit të Kosovës, zbulohet agjenda e aktiviteteve

më 6.2019 - Koha Jone

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Ina

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Bill Clinton viziton sot Kosovën

më 6.2019 - Top Channel

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Forca të shtuara të sigurisë në hotelin ku do të qëndrojë Clinton, vendi po kontrollohet me qen të njësisë ‘K9’

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë, raporton Gazeta Blic. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Koha.net

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen në Kosovë. Ai do të takohet me krerët e Kosovës dhe do të dekorohet për kontributin për lirinë e Kosovës. Clinton vjen në Kosovë...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Koha.net

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen në Kosovë. Ai do të takohet me krerët e Kosovës dhe do të dekorohet për kontributin për pavarësinë e Kosovës. Clinton vjen në...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - Infokusi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton sot për vizitë në Kosovë

më 6.2019 - Tetova1

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Policë të armatosur rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton

më 6.2019 - Insajderi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Clinton sot vjen në Kosovë

më 6.2019 - OraInfo

Ish presidenti amerikan Bill Clinton sot do të vij në Kosovë. Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Medial

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - AlbPortali

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton viziton sot Kosovën, ja axhenda e ish-presidentit amerikan

më 6.2019 - Lexo

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet. Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - Fakti Ditor

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Të festojmë së bashku në sheshin “Skënderbeu” nesër më 12 qershor, në orën 11:00

më 6.2019 - Ekonomia Online

Nesër më 12 qershor 2019, do të shënohet 20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ku do të marrin pjesë ish-presidenti i ShBA-së Bill Clinton, ish-sekretarja Albright, dhe shumë personalitete...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Bill Clinton viziton sot Kosovën, ja axhenda e ish-presidentit amerikan

më 6.2019 - Java News

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet. Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill...

Bill Clinton në Kosovë – takime me krerët e vendit

më 6.2019 - Medial

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj,...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

më 6.2019 - RTV 21

Pritet nga Thaçi e Haradinaj Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton do të pritet nga presidenti Hashim...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj....

Bill Clinton arrin sot në Kosovë

më 6.2019 - Illyria

Prishtinë, 11 qershor 2019 – Sot në Kosovë arrin për vizitë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, bashkë me gruan e tij, Hillary Clinton, ish-sekretare e SHBA-së dhe ish-kandidate...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Epoka e Re

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton do të pritet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Bota Press

Botapress 11 Qeshor- Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe...

20 vjetori i çlirimit të Kosovës, kjo është agjenda e aktiviteteve

më 6.2019 - Arbresh

Siç u lajmërua tashmë ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, vjen sot për vizitë në Kosovë me rastin e 20 viteve liri. Me këtë rast këshilli organizativ i Kosovës ka publikuar...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Clinton, e pranishme edhe njësia ‘K9’

më 6.2019 - Bota Press

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton sot viziton Kosovën

më 6.2019 - Albinfo

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë, për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Siç shkruan KosovaPress, presidenti Clinton do të pritet...

Vizita e të madhit Clinton ka çuar në “këmbë” njësitet e sigurisë së Kosovës

më 6.2019 - PortaliOnline

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka çuar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Forca të sigurisë rrethojnë hotelin ku do të qëndrojë Bill Clinton

më 6.2019 - Periskopi

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Mirëpo, vizita e tij ka quar në “këmbë” edhe njësitet e sigurisë së vendit. Që nga orët...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton – miku më i madh i kosovarëve, vjen sot në Kosovë. Cliton do të pritet nga Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj....

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

më 6.2019 - Infokusi

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton sot në Kosovë,takohet kreret e shtetit

më 6.2019 - Fakti Ditor

Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri...

Bill Clinton sot në Kosovë

më 6.2019 - Sovrani

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Dy heronjtë e gjallë të Kosovës, Bill dhe Hillary Clinton, sot në Kosovë

më 6.2019 - PortaliOnline

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga...

Bill Clinton vjen sot në Kosovë – këta janë zyrtarët e Kosovës që do t’i takojë

më 6.2019 - Insajderi

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton sot arrin në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

më 6.2019 - Periskopi

Miku më i madh i Kosovës, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush...

Bill Clinton në Kosovë, takime me krerët e vendit

më 6.2019 - KosovaPress

Presidenti Clinton pritet nga Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë pritjes nga presidenti Thaçi, Clinton edhe do të dekorohet. Kjo është vizita e dytë e ish-presidentit Bill...

Për Jahjagën, Sali Berisha është kryeministër

më 6.2019 - Koha.mk

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si...

20 vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s, Bill Clinton do të vizitojë Kosovën

më 6.2019 - Blitz

Presidenti i 42-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Kosovë, në kuadër të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s atje, ngjarje që i dha fund luftës...

Clinton e Albright – në kremtën e Kosovës

më 6.2019 - RTV 21

Jahjaga: Me shënimin e këtij përvjetori nderojmë të kaluarën Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e shtetit Madelin Albright,  do të vijnë në Kosovë në shënimin...

Atifete Jahjaga ia huq sërish: I thotë Sali Berishës kryeministër i Shqipërisë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si...

Atifete Jahjaga ia huç sërish: I thotë Sali Berishës kryeministër i Shqipërisë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si...

Gafa e radhës nga Jahjaga, Sali Berisha kryeministër

më 6.2019 - Alsat-M

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si...

20 vjet çlirim – Kosova falënderon NATO-n në disa gjuhë

më 6.2019 - Klan Kosova

Në 20 vjetorin e çlirimit, Kosova ka falënderuar NATO-n në disa gjuhë të botës për ndërhyrjen e saj në vitin 1999. Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është mbuluar me një pano të madhe në të cilën fjala “Faleminderit”...

20 vjet çlirim – Kosova falënderon NATO-n në disa gjuhë

më 6.2019 - Medial

Në 20 vjetorin e çlirimit, Kosova ka falënderuar NATO-n në disa gjuhë të botës për ndërhyrjen e saj në vitin 1999. Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është mbuluar me një pano të madhe në të cilën fjala “Faleminderit”...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Iliria News

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express. Aktivitetet...

Jahjaga fton qytetarët në festimin e 20 vjetorit të NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit...

Clinton e Allbright në Prishtinë për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Aktuale

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express. Aktivitetet...

Clinton dhe Albright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Albeu

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete. Aktivitetet për shënimin e...

Presidentja Jahjaga e tepron me gabime: Kësaj here e ngatërron Edi Ramën me Sali Berishën

më 6.2019 - Periskopi

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për medie ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga gjatë mandatit të saj si presidente,...

​Për Jahjagën, Sali Berisha është kryeministër

më 6.2019 - Arbresh

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si...

Ia huq Jahjaga, e quan Sali Berishën kryeministër të Shqipërisë

më 6.2019 - Insajderi

Ish- presidentja e Kosovës Atifete Jahjga sot në një konferencë për media ka dhënë detajet e organizimit të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë. Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si...

Për Jahjagën, Sali Berisha është kryeministër

më 6.2019 - KosovaPress

Jahjaga e cila gjatë mandatit të saj si presidente, është njohur edhe për shumë gabime në të folur gjatë paraqitjeve të saj publike. Jahjaga është pyetur nga gazetarët nëse në  mesin e të ftuarve është...

Clinton dhe Albright në Kosovë- Bëhet publike agjenda e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - GazetaBlic

Gjatë ditës së sotme është bërë publike edhe agjenda mediale e shënimit te 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë, raporton Gazeta Blic. Në këtë agjendë thuhet se më 11-12 të këtij muaji...

Jahjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të çlirimit

më 6.2019 - RTV 21

Bill Clinton dhe Madeleine Albright festojnë në Kosovë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s,...

Jahjaga jep detaje për agjendën e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës: Iniciativë e katër presidentëve

më 6.2019 - Klan Kosova

Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sot përmes një konference për media, si udhëheqëse e këshillit organizativ për shënimin e përvjetorit të lirisë së Kosovës, ka treguar për agjendën e datës 12...

20 vjet çlirim: Qeveria falënderon NATO’n në disa gjuhë

më 6.2019 - Periskopi

Në 20 vjetorin e çlirimit, Kosova ka falënderuar NATO-n në disa gjuhë të botës për ndërhyrjen e saj në vitin 1999. Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës është mbuluar me një pano të madhe në të cilën fjala “Faleminderit”...

Jahjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

më 6.2019 - Alsat-M

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit...

Atifete Jahjaga jep detaje për agjendën e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - OraInfo

Këtë muaj shënohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës. Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga sot përmes një konference për media, si udhëheqëse e këshillit organizativ për shënimin e përvjetorit të...

Jagjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

më 6.2019 - Koha.net

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit...

Vizita e Clinton dhe Madeleine Albright në Kosovë, Jahjaga jep detaje për vizitën e tyre

më 6.2019 - GazetaBlic

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, në një konferencë për media në emër të Këshillit Organizativ për Shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, ka bërë me dije se në këtë përvjetor do...

Agjenda për 20 vjetorin e hyrjes së NATO-së në Kosovë

më 6.2019 - Arbresh

Më rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-së në Kosovë, janë  disa aktivitete të parapara. Më poshtë mund të shihni agjendën e plotë. Agjenda e plotë: Agjenda mediale e shënimit te 20 Vjetorit...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Sovrani

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express. Aktivitetet...

Bill Clinton dhe Madeline Albright më 12 qershor në Prishtinë

më 6.2019 - PortaliOnline

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express. Aktivitetet...

Clinton dhe Albright në Kosovë- Bëhet publike agjenda e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë

më 6.2019 - Infokusi

Gjatë ditës së sotme është bërë publike edhe agjenda mediale e shënimit te 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Në këtë agjendë thuhet se më 11-12 të këtij muaji do të mbahet Ceremonia...

Clinton e Allbright ecin për liri në qendër të Prishtinës

më 6.2019 - Insajderi

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express. Aktivitetet...

Jagjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

më 6.2019 - Infokusi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Gazeta Monitor

Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete, raporton Gazeta Express. Aktivitetet...

Jahjaga: Përmes shënimit të hyrjes së NATO-s nderojmë të kaluarën tonë

më 6.2019 - Insajderi

Jahjaga deklaroi se për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit do të jenë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e Shtetit,...

Jahjaga: Përmes shënimit të hyrjes së NATO-s nderojmë të kaluarën tonë

më 6.2019 - KosovaPress

Jahjaga deklaroi se për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit do të jenë ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton dhe ish-sekretarja e Shtetit,...

Clinton e Allbright do të shëtisin rrugëve të Prishtinës për 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

më 6.2019 - Bota Press

Botapress 10 Qeshor- Është bërë publike agjenda zyrtare e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Nga data 11 deri në datën 12 është paraparë të mbahen disa aktivitete. Aktivitetet...

Jagjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

më 6.2019 - Insajderi

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, udhëheqëse e fushatës “Për lirinë tonë”, ka deklaruar se për të shënuar 20 vjetorin e hyrjes së NATO-s, janë ftuar miq të shtetit të Kosovës, ku të pranishmit...

Jahjaga konfirmon ardhjen e Clintonit dhe Albrightit për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Epoka e Re

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në një konferencë për medie në cilësinë e udhëheqëses së Këshillit organizativ për shënimin e 20-vjetorit të lirisë së Kosovës, ka shpalosur detaje për agjendën...

Manifestimi i 20 vjetorit të NATO-s në Kosovë, Jahjaga fton të gjithë qytetarët të jenë prezent

më 6.2019 - Arbresh

Shumë figura të njohura e shumë personalitete të shquara do t’i bashkëngjiten popullit të Kosovës në shënimin e 20 viteve të lirisë, i cili do të mbahet më 12 qershor, ku edhe do të mbahet fjalim në tubimin...

Jagjaga fton qytetaret në festimin e 20 vjetorit të NATO në Kosovë

më 6.2019 - KosovaPress

Jahjaga në një konferencë për media ka thënë se më 12 qershor në orën 11:00, në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, do të mbahet manifestimi qendror. “Në këtë ngjarje ftojmë të jenë të pranishëm edhe qytetarët...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK