http://kariera.mk

KQZ mblidhet pa kryetarin, 5 anëtarët me truprojë nga njësia speciale

më 6.2019 - BalkanWeb

Pesë anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve iu është vendosur truprojë nga Njësia Speciale e Policisë. Truprojat janë në dispozicion të anëtarëve të KQZ prej pak ditësh. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve...

Nga kush kanë frikë anëtarët socialistë të KQZ? Merren në mbrojtje

më 6.2019 - Opinion

Nuk kishte ndodhur më parë. Katër anëtarët socialistë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që dolën kundër dekretit të Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve duke vijuar normalisht punën. Por ajo...

Rrëzuan dekretin e Metës, merren në mbrojtje anëtarët e KQZ-së

më 6.2019 - Albeu

4 anëtarë të KQZ-së janë marrë në mbrojtje nga ana e njësisë speciale të poolicisë, fill pas vendimit të tyre për të rrëzuar dekretin e Metës. Nuk dihet nëse ka pasur informacione se anëtarët e PS-së në...

Garda e Republikës dhe Policia në këmbë, merren në mbrojtje 5 anëtarët e KQZ, të shoqëruar me truprojë nga njësia speciale

më 6.2019 - Sot News

Pas vendimit të Presidentit të Shqipërisë për shtyrjen e datës së zgjedhjeve, ditën e hënë u mblodh KQZ dhe e hodhi poshtë me pretendimin se është e pavlefshme dhe jo ligjore, ku u vendos që zgjedhjet...

Zgjedhjet/ Politika “zien” nga debati, KQZ vijon punën

më 6.2019 - BalkanWeb

Palët politike në vend janë shumë larg gjetjes së dialogut, ndërsa kreu i shtetit tashmë ka zhdekretuar datën për zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Por edhe pse debati është prezent dhe palët akuzojnë...

KQZ vazhdon e përçarë, katër anëtarët e PS thërrasin mbledhjen urgjente pa dakordësinë e kryetarit. Nuk njohin dekretin e Metës, por ç'do vendosin sot

më 6.2019 - Sot News

Katër anëtarët e zgjedhur nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë thërritur sot zhvillimin e mbledhjes së këtij institucioni, pavarësisht se Presidenti ka çdekretuar datën e zgjedhjeve....

KQZ vazhdon të mbetet e përçarë, katër anëtarët e PS thërrasin mbledhjen urgjente pa dakordësinë e kryetarit. Nuk njohin dekretin e Metës

më 6.2019 - Sot News

Katër anëtarët e zgjedhur nga Partia Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë thërritur sot zhvillimin e mbledhjes së këtij institucioni, pavarësisht se Presidenti ka çdekretuar datën e zgjedhjeve....

Zgjedhjet janë anuluar, por “Ushtarët e Ramës” në KQZ vazhdojnë shkeljen e Kushtetutës

më 6.2019 - Koha Jone

Nën urdhrin e Edi Ramës, katër anëtarë të KQZ-së vazhdojnë të shkelin me dy këmbët Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë. Dekreti i Presidentit Ilir Meta i datës 9 qershor 2019, për anulimin e zgjedhjeve...

“Dhëmb për dhëmbë”/ KQZ sërish kundër Presidentit Ilir Meta

më 6.2019 - Opinion

Socialistët nuk heqin dorë nga zgjedhjet lokale. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar një tjetër mbledhje.  Sipas njoftimit zyrtar thuhet se nën kryetari Denar Biba dhe gjithë anëtarët e tjerë socialistë...

30 Qershor/ KQZ, tjetër mbledhje për vijimin e procesit zgjedhor

më 6.2019 - Lexo

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është thërritur sot një mbledhje nga katër anëtarë të këtij institucioni. Ashtu si në mbledhjen e parë, katër anëtarët e KQZ-së kanë refuzuar të zbatojnë dekretin e...

KQZ, tjetër mbledhje për vijimin e procesit zgjedhor

më 6.2019 - Java News

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është thërritur sot një mbledhje nga katër anëtarë të këtij institucioni. Ashtu si në mbledhjen e parë, katër anëtarët e KQZ-së kanë refuzuar të zbatojnë dekretin e...

LIGJI / Anulim të zgjedhjeve lokale? KQZ mund ta rrëzojë dekretin e Presidentit

më 6.2019 - Java News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mund të rrëzojë vendimin e Presidentit Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Kodi i Procedurës Administrative në nenin 110, në pikën 2 saktëson që ‘Pavlefshmëria...

KQZ ‘shuplakë’ Metës, hidhen akuzat e rënda: Dekreti për anulimin e zgjedhjeve ‘nul’

më 6.2019 - Sot News

Anëtarja e KQZ, Rezarta Bitri deklaroi se akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit është ‘nul’ dhe jashtë kompetencave të tij "Detyrat dhe kompetencat e presidentit rrjedhin nga parimet...

Dekreti i Metës/ Jorgaqi: Nuk mund të anulohen zgjedhjet në këtë moment! Do ishte dëm i madh ekonomik

më 6.2019 - Lexo

Edlira Jorgaqi, anëtarja e Komisionit Qëndror Zgjedhor deklaroi se akti për anulimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm sepse është haptazi i paligjshëm. Ajo tha se nuk mund të anulohen zgjedhjet në një kohë...

Anëtarja e KQZ-së: Nuk anulohen zgjedhjet në këtë moment, do ishte dëm i madh ekonomik

më 6.2019 - Java News

Edlira Jorgaqi, anëtarja e Komisionit Qëndror Zgjedhor deklaroi se akti për anulimin e zgjedhjeve është i pavlefshëm sepse është haptazi i paligjshëm. Ajo tha se nuk mund të anulohen zgjedhjet në një kohë...

Rezarta Bitri thekson në KQZ: Dekreti i Metës për anulimin e zgjedhjeve është ‘nul’

më 6.2019 - Java News

Anëtarja e KQZ, Rezarta Bitri deklaroi se akti i presidentit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit është nul dhe jashtë kompetencave të tij “Detyrat dhe kompetencat e presidentit rrjedhin nga parimet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK