http://kariera.mk

Bizneset profesionale kanë shënuar rritje në 2018-n

më 6.2019 - Java News

Tashmë ka ardhur koha kur dijet dhe profesioni të shpërblejnë më shumë. Të dhënat e INSTAT tregojnë se shërbimet profesionale janë ato që po hapen më shumë vitet e fundit, teksa po mbyllen subjektet tregtare...

Bizneset verore në Vlorë , Njësitë e reja gati për sezonin turistik

më 6.2019 - Top Channel

Në harkun kohor të një viti, Lungomare është kthyer në një qendër e vërtetë biznesi. Nga 85 subjekte që ushtrojnë aktivitet tregtar, rezulton se 30 prej tyre janë hapur vetën në vitin 2019, duke dhënë...

Bizneset verore në Vlorë , Njësitë e reja gati për sezonin turistik

më 6.2019 - Arbresh

Në harkun kohor të një viti, Lungomare është kthyer në një qendër e vërtetë biznesi. Nga 85 subjekte që ushtrojnë aktivitet tregtar, rezulton se 30 prej tyre janë hapur vetën në vitin 2019, duke dhënë...

Skemat e mashtrimit për përfitimin e TVSH, arrestohet biznesmeni, në kërkim greku

më 6.2019 - Vizion Plus

Zbulohet në Shkodër një grup që kishte krijuar skema mashtrimi për përfitimin e tatimit të vlerës së shtuar (TVSH) në formë rimbursimi. Nën drejtimin e Prokurorisë Shkodër, policisë së këtij qyteti dhe...

Koha kur dijet dhe profesioni të shpërblejnë më shumë, rriten bizneset profesionale në 2018-n

më 6.2019 - Java News

Tashmë ka ardhur koha kur dijet dhe profesioni të shpërblejnë më shumë. Të dhënat e INSTAT tregojnë se shërbimet profesionale janë ato që po hapen më shumë vitet e fundit, teksa po mbyllen subjektet tregtare...

“Rimbursimi”/ Krijuan skema mashtrimi për përfitimin e TVSH, një në pranga

më 6.2019 - Shekulli

Në kuadër të operacionit të koduar “Rimbursimi”, policia e Shkodrës në bashkëpunim me atë të Tiranës zbuluan një grup i cili kishte krijuar skema mashtrimi për përfitimin e tatimit të vlerës së shtuar...

“Rimbursimi”/ Krijuan skema mashtrimi për përfitimin e TVSH, në pranga 2 persona

më 6.2019 - Shekulli

Në kuadër të operacionit të koduar “Rimbursimi”, policia e Shkodrës në bashkëpunim me atë të Tiranës zbuluan një grup i cili kishte krijuar skema mashtrimi për përfitimin e tatimit të vlerës së shtuar...

Zbulohet grupi i skemës së TVSH-së, një në pranga dhe një tjetër në kërkim

më 6.2019 - LajmiFundit

Finalizohet operacioni i policisë “Rimbursimi”, është zbuluar një grup i cili mashtronte me skemën e TVSH-së në Shkodër, për të përfituar nga skemat e rimbursimit, ndërsa është arrestuar një person dhe...

Skema mashtruese në Shkodër, pranga 2 pronarëve të subjektit “VIP”

më 6.2019 - Top Channel

Është zbardhur skema për përfitimin e TVSH-së në formë rimbursimi në vlerën 44,602,171 lekë të reja nga policia e Shkodrës. Subjekti “General Impex” nëpërmjet aktivitetit të tij i ka shkaktuar dëm ekonomik...

Zbulohet skema mashtruese, pranga 2 pronarëve të subjektit “VIP”

më 6.2019 - BalkanWeb

Prokuroria e Rrethi Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Tatimore Rajoni Verior Shkodër, Sektorin e Hetimit,  pas një hetimi 3 mujor, ka zbardhur skemën për përfitimin e TVSH-së në formë...

Arrestohen pronarët e biznesit VIP, i shkaktuan shtetit miliona lekë dëm

më 6.2019 - Albeu

Dy pronarët e subjektit privat, General Impex janë arrestuar pasi i kanë shkaktuar shtetit një dëm të madh ekonomik prej 44,602,171 lekë të reja. Keta shtetas akuzohen për veprat penale “Fshehje e te ardhurave”,...

I shkaktuan miliona lekë dëm shtetit, në pranga pronarët e biznesit VIP në Shkodër

më 6.2019 - Shekulli

Pronarët e një biznesi VIP janë arrestuar pasi akuzohet për mashtrim me skemën e rimbursimit të TVSh-së. Arrestimi i tyre u krye pas një hetimi 3 mujor ku u konstatua skema për përfitimin e TVSH-se në...

Çfarë ndodhi? Policia u nxjerr zbuluar mashtrimin, përfituan 44.6 mln lekë, arrestohen biznesmenët në Shkodër

më 6.2019 - Sot News

Prokuroria e rrethit gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorine e Hetimit Tatimor kanë vënë në pranga pronarët e General Impex me iniciale K.M dhe D.Th. Mësohet se biznesi nuk kishte objekt por figuronte...

Dëm 446 milionë lekë përmes TVSH-së, pranga 2 pronarëve ‘VIP’ në Shkodër

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

2 persona janë ndaluar në Shkodër pasi akuzohen se kanë përfituar në mënyrë të paligjshme nga skema e rimbursimit të TVSH-së, shumën prej 446 milionë lekësh të vjetra. Sipas Hetimit Tatimor të Shkodrës,...

Zbulohet skema mashtruese, arrestohen pronarët e subjektit VIP në Shkodër

më 6.2019 - Java News

Pronarët e një subjekti VIP është arrestuar pasi akuzohet për mashtrim me skemën e rimbursimit të TVSh-së. Arrestimi u krye pas një hetimi 3 mujor ku u  konstatua skema per perfitimin e tvsh-se ne forme...

Arrestohen pronarët e subjektit VIP në Shkodër

më 6.2019 - Ekonomia Online

Policia e Shkodrës ka zbardhur skema për përfitimin e TVSH-së në formë rimbursimi në vlerën 44,602,171 lekë të reja. Subjekti “General Impex” nëpërmjet aktivitetit të tij i ka shkaktuar dëm ekonomik shtetit...

Shkodër, dalin para drejtësisë pronarët e biznesit VIP, i morën shtetit miliona lekë

më 6.2019 - LajmiFundit

Prokuroria e Rrethi Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Tatimore Rajoni Verior Shkodër, Sektorin e Hetimit, pas një hetimi 3 mujor, ka zbardhur skemën për përfitimin e TVSH-së në formë...

Rimbursimi i TVSH-së, në pranga dy pronarët e një subjekti ‘Vip’

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Prokuroria e Rrethi Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Tatimore Rajoni Verior Shkodër, Sektorin e Hetimit, pas një hetimi tre mujor, ka zbardhur skemën për përfitimin e TVSH-së në...

Dënohet pronarët e biznesit VIP, i shkaktuan shtetit miliona lekë dëm

më 6.2019 - LajmiFundit

Prokuroria e Rrethi Gjyqësor Shkodër në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Tatimore Rajoni Verior Shkodër, Sektorin e Hetimit, pas një hetimi 3 mujor, ka zbardhur skemën për përfitimin e TVSH-së në formë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK