http://kariera.mk

Google, 4,7 miliardë dollarë fitime nga lajmet

më 6.2019 - Alsat-M

Kompania Google ka arritur të fitojë 4,7 miliardë dollarë në vitin 2018 falë lajmeve. ”Nga këto fonde edhe gazetarët meritojnë diçka duke qenë se shifra është pothuajse e barabartë me të ardhurat nga reklamat...

Google ka përfituar 4.7 miliardë dollarë nga faqet e lajmeve në vitin 2018

më 6.2019 - Flaka

Google ka marrë 4.7 miliardë dollarë në formë të reklamave në faqet e lajmeve vitin e kaluar. Kjo është gati sa të gjitha të ardhurat e të gjithë industrisë së lajmeve online në SHBA. Sipas një studimi...

Shifra astronomike që Google “korr” nga mediat online

më 6.2019 - Aktuale

Një studim i ri thotë se gjiganti i kërkimit gjeneron 4.7 miliardë dollarë të ardhura nga publikuesit e lajmeve online, por Google kundërshton shifrat. Aleanca e Mediave Online lansoi ​​studimin “Beneficionet...

Google 4,7 miliardë dollarë fitime nga lajmet

më 6.2019 - Koha.net

Nju Jork, 11 qershor – Kompania Google ka arritur të fitojë 4,7 miliardë dollarë në vitin 2018 falë lajmeve. ”Nga këto fonde edhe gazetarët meritojnë diçka duke qenë se shifra është pothuajse e barabartë...

Google ka përfituar 4.7 miliardë dollarë nga faqet e lajmeve në vitin 2018

më 6.2019 - Infokusi

Google ka marrë 4.7 miliardë dollarë në formë të reklamave në faqet e lajmeve vitin e kaluar. Kjo është gati sa të gjitha të ardhurat e të gjithë industrisë së lajmeve online në SHBA. Sipas një studimi...

Google ka përfituar 4.7 miliardë dollarë nga faqet e lajmeve në vitin 2018

më 6.2019 - Insajderi

Sipas një studimi të lëshuar të hënën nga Media Alliance, mes 16% dhe 40% e kërkimeve në Google janë përmbajtje të lajmeve. 400 milionë dollarë më pak janë të ardhurat e Google se ato të industrisë së...

Google ka përfituar 4.7 miliardë dollarë nga faqet e lajmeve në vitin 2018

më 6.2019 - Tetova Sot

Google ka marrë 4.7 miliardë dollarë në formë të reklamave në faqet e lajmeve vitin e kaluar. Kjo është gati sa të gjitha të ardhurat e të gjithë industrisë së lajmeve online në SHBA. Sipas një studimi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK