http://kariera.mk

Gjyqtari që vendosi kundër Dritan Dajtit: Vettingu luftë klasash moderne

më 6.2019 - Opinion

Fuat Vjerdha ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Gjyqtari që votoi kundër shkurtimit të dënimit të Dritan Dajtit u shkarkua nga KPK dy ditë më parë për...

E dogji Vettingu, gjykatësi: Fali Zot se nuk dinë çfarë bëjnë!

më 6.2019 - 24 ore

Luftë klasash. Kështu e cilëson gjyqtari shkodran Fuat Vjerdha, shkarkimin e tij nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Në një mesazh të publikuar në “Facebook”, Vjerdha, tashmë ish-gjykatës i Apelit...

Kryegjyqtari i shkarkuar/ Vjerdha: Vettingu, luftë klasash e kohëve moderne

më 6.2019 - Vizion Plus

Ish-gjyqtari Apelit në Shkodër, Fuat Vjerdha ka reaguar në lidhje me shkarkimin nga detyra nga ana e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në një postim në “Facebook”, ish-gjyqtari Vjerdha e ka cilësuar...

E dogji Vettingu, gjykatësi: Fali Zot se nuk dinë çfarë bëjnë!

më 6.2019 - BalkanWeb

Luftë klasash. Kështu e cilëson gjyqtari shkodran Fuat Vjerdha, shkarkimin e tij nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Në një mesazh të publikuar në “Facebook”, Vjerdha, tashmë ish-gjykatës i Apelit...

E shkarkoi Vettingu/ Kryetari i Gjykatës së Apelit në Shkodër del me deklaratë të fortë, nxjerr prapaskenat: Fali zot se nuk dijnë ç’a bajñë!

më 6.2019 - Sot News

Kreu i Gjykatës së Apelit në Shkodër, Fuat Vjerdha, i cili u shkarkua të hënën nga detyra, ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale. Vjerdha, i cili tashmë mund të quhet ish-gjyqtar thotë se ai ka...

E dogji Vettingu, gjykatësi: Fali Zot se nuk dinë çfarë bëjnë!

më 6.2019 - LajmiFundit

Kreu i Gjykatës së Apelit në Shkodër, Fuat Vjerdha, i cili u shkarkua të hënën nga detyra, ka bërë një reagim të fortë në rrjetet sociale. Vjerdha, thotë se ai ka dalë kryenaltë nga ky proces, dhe e gjitha...

Vetingu godet fort Berishën, shkarkohet ish-vartësja e Alibeajt, Eduard Halimit dhe Flamur Nokës

më 6.2019 - Lexo

Vetingu djeg kryegjyqtaren e Tiranës Enkeledi Hajro, ja lidhjet e forta me pushtetin e Berishës dhe tre ish-ministra të tij Si mos të mjaftonte shembja e Gjykatës së Lartë dhe Gjykatës Kushtetuese, rrëzimi...

Lehtësoi akuzat për vrasësin e 2 turistëve çekë, shkarkohet gjyqtari Fuat Vjerdha

më 6.2019 - Shekulli

“Dal kryenaltë nga kjo sallë”, ishte fraza e përsëritur nga Fuat Vjerdha pasi dëgjoi vendimin për shkarkimin. Vendimi u dha dje nga KPK, ndërsa në “klasë” ka mbetur edhe kryetarja e Gjykatës së Tiranës...

Vetingu “shkërmoq” drejtësinë, shkarkohet kryetarja e Gjykatës së Tiranës dhe kreu i Apelit Shkodër, nuk justifikojnë pasurinë

më 6.2019 - Sot News

Procesi i vetingut po godet të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar të sistemit të drejtësisë. Kohët e fundit Komisioni i Pavarur i Kualifikimit qe fokusuar tek kalimi në “sitë” i krerëve të drejtësisë,...

Vetingu i “ha” kokën dy kryetarëve të gjykatave

më 6.2019 - Vizion Plus

Vetingu ne drejtesi vijon te shkaktoje “ termet ” ne rradhet e gjyqësorit. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pas verifikimeve të kryera ka vendosur të shkarkojë nga detyra këtë të hënë, kryetaren e Gjykatës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK