http://kariera.mk

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Flaka

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Së shpejti mbledhja e përbashkët e qeverive, problemet historike me Bullgarinë

para 3 muajve - Flaka

Maqedonia e Veriut vazhdon të ndërtojë mardhëniet e mira me fqinjët. tashmë është vendosur edhe mbajtja e Mbledhjes së përbashkët me Qeverinë eKosovës që do të mbahet në Shkup. Data do caktohet nga kryeminstrat...

QEVERIA SHPRESON, ZAHARIEVA KËRCËNON, PËRKUJTIMI I GOCE DELLÇEVIT HIDHËRON MAQEDONINË E BULLGARINË

para 3 muajve - TV21

Pas kërcënimeve të ministres bullgare, Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk konstatohet se Goce Dellçev është bullgar, zëdhënësi i Qeverisë së...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Tetova Sot

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

HOXHA: Shpresojmë se Komisioni i përbashkët midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të gjejë zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë

para 3 muajve - Aktuale

Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është bullgar, sot zëdhënësi i Qeverisë...

HOXHA: Shpresojmë se Komisioni i përbashkët midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të gjejë zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë

para 3 muajve - Fakti Ditor

Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është bullgar, sot zëdhënësi i Qeverisë...

HOXHA: Shpresojmë se Komisioni i përbashkët midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të gjejë zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë

para 3 muajve - AlbPortali

Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është bullgar, sot zëdhënësi i Qeverisë...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Antpress

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

PAS KËRCËNIMIT TË ZAHARIEVËS, QEVERIA SHPRESON SE DO TË KETË MARRËVESHJE ME BULLGARINË PËR GOCE DELLÇEVIN

para 3 muajve - TV21

Pas paralajmërimeve të ministres bullgare, Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk konstatohet se Goce Dellçev është bullgar, zëdhënësi i Qeverisë...

Hoxha: Shpresojmë për zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë mes RMV dhe Bullgarisë

para 3 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 qershor, zhurnal.mk – Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është...

Shpresojmë për zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë mes RMV dhe Bullgarisë

para 3 muajve - Koha.mk

Shkup, 12 qershor – Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është bullgar, sot...

HOXHA: Shpresojmë se Komisioni i përbashkët midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të gjejë zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë

para 3 muajve - Medial

Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është bullgar, sot zëdhënësi i Qeverisë...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Aktuale

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Iliria News

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Fakti Ditor

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - AlbPortali

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Ministrja e jashtme bullgare goditje Shkupit: Goce Dellçev është bullgar

para 3 muajve - InfoShqip

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Ministrja e jashtme bullgare i befason maqedonasit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Tetova1

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

para 3 muajve - Ina

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve. Ky paralajmërim...

Kush është Goce Dellçev, heroi që mund të rrënojë marrëveshjen mes Shkupit dhe Sofjes?!

para 3 muajve - Ina

Goce Dellçev që konsiderohet si një hero kombëtar në Bullgari,si dhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku thuhet se ai ishte ndër themeluesit e lëvizjes kombëtare maqedonase ka vënë në pikëpyetje Marrëveshjen...

Shkupi dhe Sofja do të punojnë në përshpejtim të ndërtimit të Korridorit 8

para 3 muajve - Lajm

Apel për përshpejtim të ndërtimit të transparencës dhe infrastrukturës energjetike mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, është dërguar sot pas seancës së Komisionit të përbashkët ndërqeveritar në Sofje,...

Shkupi dhe Sofja do të punojnë në përshpejtim të ndërtimit të Korridorit 8

para 3 muajve - Tetova Sot

Apel për përshpejtim të ndërtimit të transparencës dhe infrastrukturës energjetike mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, është dërguar sot pas seancës së Komisionit të përbashkët ndërqeveritar në Sofje,...

Bullgaria është për ndërtimin e shpejtë të Korridorit Nr. 8

para 3 muajve - 24 ore

“Duhet ta shpejtojmë ndërtimin e korridorit panevropian Nr. 8”, deklaroi Ministrja e Punëve të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, pas mbledhjes së parë të Komisionit të përzier ndërqeveritar për...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK