http://kariera.mk

Bundestagu: “Është në dorën e shqiptarëve të vendosin në 30 qershor të ardhmen e tyre”

para 3 muajve - Ina

Delegacioni i Bundestagut Gjerman me krye deputetin Josip Juratovic ne një dalje përpara mediave, pas përfundimit te takimeve ne Shqipëri u ndalen tek situata e krijuar ne vend pas dekretit te Presidentit...

Bundestagu: “Është në dorën e shqiptarëve të vendosin në 30 qershor të ardhmen e tyre”

para 3 muajve - Vizion Plus

Delegacioni i Bundestagut Gjerman me krye deputetin Josip Juratovic ne një dalje përpara mediave, pas përfundimit te takimeve ne Shqipëri u ndalen tek situata e krijuar ne vend pas dekretit te Presidentit...

Delegacioni i Bundestagut: Zgjedhjet, në afatet kushtetuese

para 3 muajve - Portalb

3 deputetë gjermanë, pjese e grupit të bashkëpunimit Gjermani-Shqipëri , pas takimeve me përfaqësues të parlamentit, qeverisë dhe shoqërisë civile në Tiranë, te njohur me krizën politike sugjerojnë që...

Bundestagu: “Është në dorën e shqiptarëve të vendosin në 30 qershor të ardhmen e tyre”

para 3 muajve - Lajm

Delegacioni i Bundestagut Gjerman me krye deputetin Josip Juratovic ne një dalje përpara mediave, pas përfundimit te takimeve ne Shqipëri u ndalen tek situata e krijuar ne vend pas dekretit te Presidentit...

Delegacioni gjerman në Tiranë: Shqipëria duhet të jetë në BE

para 3 muajve - Flaka

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë theksuan se rajoni i Ballkanit dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e Evropës të saj dhe si e tillë duhet të jetë brenda BE-së....

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi

para 3 muajve - Top Channel

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton se kur duhet...

Gjermania thirrje palëve shqiptare: Parlamenti është i shenjtë, nuk është pazar

para 3 muajve - Albeu

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhet në Shqipëri ku mbi të gjitha ka diskutuar lidhur me gjendjen politike aktuale në vend. Josip Juratovic u shpreh se Parlamenti është diccka e shenjtë, nuk...

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Shqipëria duhet të jetë në BE

para 3 muajve - Top Channel

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton se kur duhet...

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi

para 3 muajve - Klan Kosova

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe...

Negociatat/ Delegacioni gjerman në Tiranë: Shqipëria duhet të jetë në BE

para 3 muajve - Top Channel

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë theksuan se rajoni i Ballkanit dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e Evrops të saj dhe si e tillë duhet të jetë brenda BE-së....

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi

para 3 muajve - Zhurnal

Tiranë, 12 qershor – Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton...

Kriza/Delegacioni gjerman “shkund” politikën: Çfarë duhet të bëni

para 3 muajve - BalkanWeb

Gjatë qëndrimit në Tiranë, delegacioni gjerman iu përgjigj interesit të medias për krizën dhe për përgjegjësitë që duhet të marrë klasa politike shqiptare. Në fjalën e tij, përfaqësuesi i delegacionit...

A rrezikon Shqipëria një përplasje civile në 30 qershor? Delegacioni gjerman “shkund” Bashën dhe Kryemadhin: Kjo është detyra e politikanëve

para 3 muajve - Sot News

Gjatë qëndrimit në Tiranë, delegacioni gjerman iu përgjigj interesit të medias për krizën dhe për përgjegjësitë që duhet të marrë klasa politike shqiptare. Në fjalën e tij, përfaqësuesi i delegacionit...

Delegacioni gjerman: Të respektohet Kushtetuta, zgjedhjet të zhvillohen. Partitë të marrin pjesë nëse duan

para 3 muajve - Medial

TIRANË, 12 Qershor /MEDIAL-Gjergji Mima/ -“Nëse Kushtetuta parasheh që zgjedhjet duhen zhvilluar në një moment të caktuar kohor atëherë ato duhen zhvilluar në këtë moment kohor”, deklaroi sot Josip Juratovic...

“Bojkoti sport i dashur për shqiptarët, Kuvendi i shenjtë sa Kisha”

para 3 muajve - BalkanWeb

Delegacioni gjerman i cili ndodhet për një vizitë zyrtare ne Tiranë, më në krye, kryetarin e Grupit Parlamentar (SPD), Josip Juratovic kritikoi bojkotin e parlamentit, për të cilin tha se ka të njëjtën...

Negociatat/ Delegacioni gjerman: Shqipëria duhet të jetë në BE

para 3 muajve - BalkanWeb

Përfaqësuesit e delegacionit  gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se rajoni i Gadishullit Ballkanik dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e oborrit të saj dhe si e tillë...

Shqipëria në BE? Reagon delegacioni gjerman dhe tregon çfarë është e nevojshme dhe kush vendos për çeljen e negociatava

para 3 muajve - Sot News

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat theksuan se Shqipëria ëhtë pjesë e oborrit të saj dhe duhet të jetë pjesë e BE-së. Por, sipas tyre, është e nevojshme të mblidhen shumë...

“Jo të gjithë, janë entuziastë për integrimin. Pse nuk takova Bashën”

para 3 muajve - Opinion

Josip Juratovic, kryesuesi i delegacionit të deputetëve gjermanë që po zhvillojnë një vizitë në Shqipëri tha se kriza politike në Shqipëri do të ketë pasoja në vendimin e vendeve anëtare të unionit. “Situata...

30 qershori, delegacioni gjerman: Partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. Bojkoti i parlamentit do të thotë bojkot i demokracisë

para 3 muajve - Gazeta Tema

Përfaqësuesit e delegoacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se sa i përket 30 qershorit partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. Më tej një nga për...

Data e zgjedhjeve lokale, gjermanët: Shpjegimi është në Kushtetutë

para 3 muajve - Opinion

Delegacioni gjerman që ishin në Tiranë për të parë nga afër situatën politike ishin të kursyes në deklaratat e tyre.  Në një konferencë për mediat, pas takimeve që zhvilluan, ata u pyeturën për vendimin...

30 qershori, delegacioni gjerman: Partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje

para 3 muajve - Gazeta Tema

Përfaqësuesit e delegoacionit  gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. “Si parlamentarë të Bundestagut që mbulojmë...

Delegacioni gjerman: Jo të gjithë europianët janë entuziastë për zgjerimin e BE-së

para 3 muajve - Koha Jone

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhen në konferencë për shtyp. Ata ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal “Kushtetuta është baza e një shteti. Të paktën në Gjermani është kështu. Nëse...

Erdhën me urgjencë në Shqipëri, delegacioni gjerman ‘trondit’ Ilir Metën: Kushtetuta mbi gjithçka!

para 3 muajve - Sot News

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e Grupit...

Balla me delegacionin gjerman: Mbështesin çeljen e negociatave

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë  Socialiste, Taulant Balla ka pritur sot në Tiranë një delegacion deputetësh nga Gjermania, ndërsa shprehet se një numër i madh deputetësh në Bundestagun gjerman...

Delegacioni gjerman kundër opozitës: Parlamenti i shenjtë sa Kisha. Nuk bojkotohet kur s’të pëlqen një gjë

para 3 muajve - Lexo

Delegacioni gjerman i cili ndodhet për një vizitë zyrtare ne Tiranë, më në krye, kryetarin e Grupit Parlamentar (SPD), Josip Juratovic kritikoi bojkotin e parlamentit, për të cilin tha se ka të njëjtën...

Delegacioni gjerman ‘shuplakë’ Metës: Të respektohet Kushtetuta, zgjedhjet do zhvillohen

para 3 muajve - Lexo

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e Grupit...

Delegacioni gjerman “fik” Metën: Zgjedhjet duhet të bëhen kur e përcakton Kushtetuta

para 3 muajve - Java News

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e Grupit...

Deputetët gjermanë: Parlamenti nuk është pazar

para 3 muajve - Illyria

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman që ndodhen në Tiranë në kuadër të një turi rajonal i bënë thirrje partive politike të angazhohen për të punur për të mirën e popullit duke debatuar në parlament...

Delegacioni gjerman mesazh Ballës: Mbështesim çeljen e negociatave

para 3 muajve - Java News

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka pritur sot në Tiranë një delegacion deputetësh nga Gjermania, ndërsa shprehet se një numër i madh deputetësh në Bundestagun gjerman...

Delegacioni gjerman në Tiranë: Shqipëria duhet të jetë në BE

para 3 muajve - Ekonomia Online

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë theksuan se rajoni i Ballkanit dhe konkretisht Shqipëria, është pjesë e Evropës të saj dhe si e tillë duhet të jetë brenda BE-së....

Konstatim gjerman: bojkoti politik, si e kanë kthyer shqiptarët në sport

para 3 muajve - Te Sheshi

Një delegacion parlamentar gjerman që po viziton Shqipërinë, përcolli mesazhin se zgjedhjet duhen të mbahen brenda afateve kushtetuese, thënë ndryshe më 30 qershor. Ndërsa sa i përket bojkotit të tyre...

Delegacionin gjerman mesazh Ballës: Mbështesim çeljen e negociatave

para 3 muajve - Java News

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka pritur sot në Tiranë një delegacion deputetësh nga Gjermania, ndërsa shprehet se një numër i madh deputetësh në Bundestagun gjerman...

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi

para 3 muajve - 24 ore

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton se kur duhet...

Balla me delegacionin gjerman: Mbështesin çeljen e negociatave

para 3 muajve - Lexo

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka pritur sot në Tiranë një delegacion deputetësh nga Gjermania, ndërsa shprehet se një numër i madh deputetësh në Bundestagun gjerman...

Ruçi me delegacionin gjerman, kreu i grupit të PSD: Negociatat, vendimi në vjeshtë

para 3 muajve - Medial

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, priti këtë të martë delegacionin e Budestagut gjerman, të kryesuar nga Josip Juratovic, kryetar i grupit parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe kryetar i grupit parlamentar...

Ruçi me delegacionin gjerman, kreu i grupit të PSD: Negociatat, vendimi në vjeshtë

para 3 muajve - Vizion Plus

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, priti këtë të martë delegacionin e Budestagut gjerman, të kryesuar nga Josip Juratovic, kryetar i grupit parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe kryetar i grupit parlamentar...

Diplomati kroat–Ruçit: Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE

para 3 muajve - BalkanWeb

Kryetari i Grupit Parlamentar shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me delegacionin parlamentar kroat. Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme, z. Miro Kovač, nënvizoi se Kroacia ka qenë dhe do...

“Mbështesim anëtarësimin e Shqipërisë në BE”, lajm i mirë nga një tjetër shtet anëtar i Europës

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i Grupit Parlamentar shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me delegacionin parlamentar kroat. Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme, z. Miro Kovač, nënvizoi se Kroacia ka qenë dhe do...

"Kjo është e papranueshme", zyrtari i lartë gjerman zbulon kur do të vendoset për negociatat, mesazh të fortë Bashës dhe Kryemadhit

para 3 muajve - Sot News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe Kryetar i Grupit Parlamentar Për Evropën Juglindore në Bundestag Josip Juratovic deklaroi se Bundestagu gjerman do të shqyrtojë rekomandimin...

Juratoviç – Ruçit: Shqipëria në BE, prioritet i Bundestagut

para 3 muajve - BalkanWeb

TIRANË Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me delegacionin e Bundestagut gjerman. Anëtari i Bundestagut Josip Juratoviç tha se Shqipëria në BE është prioritet i Bundestagut. Ai shtoi se...

Kroacia pro hapjes së negociatave: Shqipëria ka bërë progres të jashtëzakonshëm

para 3 muajve - Java News

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot pasdite delegacionin e Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit të Kroacisë, të kryesuar nga Miro Kovač, Kryetar i Komisionit. Ruçi shprehu mirënjohjen...

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti delegacionin e Bundestagut gjerman

para 3 muajve - Gazeta Telegraf

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti sot pasdite delegacionin e Bundestagut gjerman, të kryesuar nga z. Josip Juratovic, Kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe Kryetar i Grupit...

Situata politike e negociatat, Ruçi takim me delegacionin e Bundestagut

para 3 muajve - Vizion Plus

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi do të zhvillojë këtë të martë një takim me një delegacion të Bundestagut gjerman. Takimi do të zhvillohet në orën 15:00 në Kryesinë e Kuvendit. Ndërkohë në 17:30 Ruçi do të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK