http://kariera.mk

Presidenti Erdogan: Turqia tashmë ka blerë sistemet S-400

para 3 muajve - InfoShqip

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se vendi i tij tashmë ka blerë sistemet ruse të mbrojtjes raketore S-400 dhe se ky proces ka përfunduar, raporton Anadolu Agency (AA). “Nuk them që Turqia...

Erdoğan: Turqia tashmë ka blerë sistemet S-400

para 3 muajve - Medial

Erdoğan: Nuk them që Turqia do të blejë sistemet e mbrojtjes S-400, por veçmë i ka blerë ato. Ne e kemi kryer këtë punë. . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq

Erdogani dridh SHBA-të: “Nuk po them që do t’i marrim S-400, i kemi marrë”

para 3 muajve - Tetova1

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) e ka përsëritur edhe një herë që nuk do të bëhet hap prapa lidhur me blerjen nga Rusia të sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400. “Dorëzimi i sistemit...

Erdogani ShBA-së: “Nuk po them që do t’i marrim S-400, i kemi marrë”

para 3 muajve - Gazeta e re

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan ( Recep Tayyip Erdoğan ) e ka përsëritur edhe një herë që nuk do të bëhet hap prapa lidhur me blerjen nga Rusia të sistemit rus të mbrojtjes ajrore S-400 . “ Dorëzimi i sistemit...

Aleatët e NATO-s qëmoti kanë në pronësi mburoja raketore ruse

para 3 muajve - Arbresh

Të paktën tre vende anëtare të NATO-s kanë përdorur sisteme ruse për mbrojtje raketore gjatë viteve, edhe pse SHBA-të po bëjnë presion mbi Turqinë dhe Indinë që të tërhiqen nga blerja e pajisjeve të tilla,...

Aleatët e NATO-s qëmoti kanë në pronësi mburoja raketore ruse

para 3 muajve - Gazeta e re

Versionin e mëparshëm të sistemit S-400, që përdor sistem identik radari, aktualisht e posedojnë 17 vende përfshirë Greqinë, Sllovakinë dhe Bullgarinë, të gjitha aleate të SHBA-ve. Të paktën tre vende...

Kërkim i dëshpëruar i drejtësisë

para 3 muajve - Koha.mk

Javën e kaluar, Komisioni Evropian i dëshmoi Turqisë një hap prapa në të drejtat themelore dhe në sundimin e ligjit. Opozitarët në Turqi nuk presin shumë nga reforma e drejtësisë e shpallur nga Presidenti...

Edhe ky shtet po has në kundërshtimin e SHBA-ve për blerjen e sistemit rus S-400

para 3 muajve - InfoShqip

Autoritetet e SHBA-ve haptazi e kundërshtojnë planin e qeverisë së Indisë për blerjen e sistemit të mbrojtjes ruse S-400 ashtu siç kundërshtojnë planin e ngjashëm të Qeverisë së Turqisë, transmeton Anadolu...

SHBA përpiqet të pengojë edhe Indinë për blerjen e sistemit rus S-400

para 3 muajve - Medial

Autoritetet e SHBA-ve haptazi e kundërshtojnë planin e qeverisë së Indisë për blerjen e sistemit të mbrojtjes ruse S-400 ashtu siç kundërshtojnë planin e ngjashëm të Qeverisë së Turqisë, transmeton Anadolu...

Kriza “S-400” SHBA-Turqi, Uashingtoni miraton rezolutën dënuese. Ankaraja: e “padrejtë” dhe “e pabazuar”

para 3 muajve - Gazeta e re

Turqia u ankua ndaj rezolutës amerikane të Dhomës së Përfaqësuesve, e cila dënon blerjen e sistemeve ruse të mbrojtjes nga Ankara, rezolutë e cila gjithashtu kërkon sanksione. Marrëdhëniet midis dy anëtarëve...

ShBA përpiqet të pengojë edhe Indinë për blerjen e sistemit rus S-400

para 3 muajve - Gazeta e re

Autoritetet e SHBA-ve haptazi e kundërshtojnë planin e qeverisë së Indisë për blerjen e sistemit të mbrojtjes ruse S-400 ashtu siç kundërshtojnë planin e ngjashëm të Qeverisë së Turqisë. Agjencia e lajmeve...

Pentagoni: Pilotët turq të F-35 nuk do fluturojnë më në bazën tonë

para 3 muajve - BalkanWeb

Pilotët F-35 të Turqisë nuk do fluturojnë më në një bazë ajrore amerikane në Arizona, tha Pentagoni për Reuters të hënën, pasi Shtetet e Bashkuara përjashtuan  përfshirjen e Ankarasë në programin e avancuar...

SHBA përpiqet të pengojë edhe Indinë për blerjen e sistemit rus S-400

para 3 muajve - Gazeta e re

SHBA kundërshton blerjen turke dhe indiane të sistemeve moderne mbrojtëse ruse S-400 me pretendimet se kështu në mënyrë të tërthortë rrezikojnë performansat e avionëve amerikan F-35. Autoritetet e SHBA-ve...

Turqi: Kërkim i dëshpëruar i drejtësisë

para 3 muajve - DW

Javën e kaluar, Komisioni Evropian i dëshmoi Turqisë një hap prapa në të drejtat themelore dhe në sundimin e ligjit. Opozitarët në Turqi nuk presin shumë nga reforma e drejtësisë e shpallur nga Presidenti...

Kriza “S-400” SHBA-Turqi, Uashingtoni miraton rezolutën dënuese. Ankaraja: e “padrejtë” dhe “e pabazuar”

para 3 muajve - Te Sheshi

Turqia u ankua ndaj rezolutës amerikane të Dhomës së Përfaqësuesve, e cila dënon blerjen e sistemeve ruse të mbrojtjes nga Ankara, rezolutë e cila gjithashtu kërkon sanksione. Marrëdhëniet midis dy anëtarëve...

Pentagoni iu ndalon pilotëve turq të trajnohen në F-35

para 3 muajve - Insajderi

Reuters pretendon se kjo është kumtuar në kohën kur Uashingtoni po e forcon presionin ndaj Ankarasë të heqë dorë nga blerja e sistemit rus të mbrojtjes S-400. Zëdhënësi i Pentagonit nënkoloneli Mike Andrews...

Pilotët F-35 turq nuk fluturojnë më në bazën amerikane, shkak sistemi raketor rus S-400

para 3 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara kanë ndalur trajnimin e pilotëve turq në F-35 në një bazë ajrore në Arizona, thanë zyrtarët e SHBA, pasi Uashingtoni kundërshton përfshirjen e Ankarasë në planet e Turqisë për të blerë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK