http://kariera.mk

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

para 3 muajve - Ina

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi me një kusht

para 3 muajve - BalkanWeb

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

“Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht”

para 3 muajve - GazetaBlic

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

para 3 muajve - Infokusi

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

para 3 muajve - Gazeta e re

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

Mediet serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi, me një kusht

para 3 muajve - Gazeta Observer

Mediet serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris, më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

Mediat serbe: Marrëveshja Kosovë-Serbi deri në fund të vitit, por me një kusht

para 3 muajve - Periskopi

Mediat serbe shkruajnë se në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin francez Emmanuel Macron në Paris më 1 korrik do të mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen...

Nëse dështon Samiti i Parisit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

para 3 muajve - Iliria News

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodhë nëse dështon zhvillimi i Samitit të Parisit Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, Emmanuel...

Nëse dështon Samiti i Parisit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

para 3 muajve - Ina

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodhë nëse dështon zhvillimi i Samitit të Parisit Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, Emmanuel...

Ky është skenar i ri për Kosovën, nëse dështon Samiti i Parisit

para 3 muajve - OraInfo

Samiti i Parisit ka gjasa të dështojë. Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodh nëse dështon zhvillimi i Samitit të Parisit. Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel...

Kosova me skenar të ri në rast se dështon Samiti i Berlinit

para 3 muajve - GazetaBlic

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodh nëse dështon zhvillimi i Samitit të Berlinit. Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, Emmanuel...

Media: Nëse vjen deri te takimi i Parisit, një skenar për Kosovën do të jetë gati

para 3 muajve - Gazeta e re

Në takimin e udhëheqësve të rajonit me Angela Merkel dhe Emmanuel Macron në Paris më 1 korrik, mund të formulohet një kornizë për zgjidhjen e problemit të Kosovës. Siç shkruan Blic, propozimi përfundimtar...

Media: Nëse vjen deri te takimi i Parisit, një skenar për Kosovën do të jetë gati

para 3 muajve - KosovaPress

Siç shkruan Blic, propozimi përfundimtar duhet të harmonizohet deri në fund të vitit. Nëse paraqitet një skenar i tillë, thotë Blic, një referendum mbi Kosovën mund të mbahet së bashku me zgjedhjet e rregullta...

Mediet serbe: Nëse vjen deri te takimi në Paris, zgjidhja është në tryezë

para 3 muajve - Insajderi

Siç shkruan gazeta serbe “Blic”, propozimi përfundimtar duhet harmonizuar deri në fund të vitit. Nëse vjen deri te ky skenar, pretendon “Blic”, referendumi në Serbi për marrëveshje mund të mbahet së bashku...

‘Nëse dështon Samiti i Berlinit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën’

para 3 muajve - Gazeta Observer

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodh nëse dështon zhvillimi i Samitit të Berlinit. Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, Emmanuel...

Nëse dështon Samiti i Parisit, i gatshëm skenari i ri për Kosovën

para 3 muajve - Arbresh

Portali serb “Blic” shkruan se çfarë mund të ndodh nëse dështon zhvillimi i Samitit të Parisit. Në takimin e liderëve të rajonit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe presidentin e Francës, Emmanuel...

Vuçiq zbulon detaje nga biseda telefonike me Merkelin

para 3 muajve - OraInfo

Vuҫiq dhe Merkel zhvilluan një bisedë telefonike. Mëgjithatë kreu i shtetit serb thotë që Merkel të mos ia ketë përmendur planin e saj për të zgjidhur problemin Kosovë-Serbi. “Unë nuk mund të flas për...

Haradinaj: Për kufijtë s’ka pse të flitet, Kosova dhe Serbia e kanë të nënshkruar marrëveshjen e IBM-it

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova dhe Serbia e kanë të nënshkruar marrëveshjen e Menaxhimit të Integruar të Kufirit – IBM. “Kemi rëndë dakord për këtë. Ka ndërtesa në kufij.  Kosova dhe...

Haradinaj: Samiti i Parisit mund të dështojë, por Kosova është që të mbahet

para 3 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 qershor – Zhurnal.mk – Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës është duke u përgatitur për Samitin e Parisit që është planifikuar të mbahet më 1 korrik. “Kemi punuar...

Haradinaj: Samiti i Parisit mund të dështojë, por Kosova është që të mbahet

para 3 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës është duke u përgatitur për Samitin e Parisit që është planifikuar të mbahet më 1 korrik. “Kemi punuar në tema. Parisi mund të mbahet sa na...

Haradinaj: Marrëveshje kornizë, si garanci për vijimin e dialogut me Serbinë

para 3 muajve - Albeu

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj , në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për vazhdimin e dialogut me Serbinë. Ai thotë se garancë për të vazhduar bisedimet...

Haradinaj del me propozim të ri për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

para 3 muajve - OraInfo

Ramush Haradinaj ka dal me një propozim të ri për vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se një marrëveshje kornizë për atë se për çka mund të...

Haradinaj thotë se pa një kornizë të marrëveshjes nuk ka logjikë dialogu Kosovë – Serbi

para 3 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se një marrëveshje kornizë për atë se për çka mund të merren vesh Kosova e Serbia është e domosdoshme për të ecur përpara procesi i dialogut. Pas mbledhjes...

Haradinaj: Mos t’mi përmend më dikush kufijtë!

para 3 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për medie pas mbledhjes së Qeverisë ka thënë se Samiti i Parisit, sa i përket palës kosovare, mund të mbahet, raporton Gazeta Blic. Ai ka thënë...

Dialogu me Serbinë/ Haradinaj: Na duhet një marrëveshje kornizë për temat, deri tek njohja reciproke

para 3 muajve - Java News

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë, ka folur për vazhdimin e dialogut me Serbinë. Ai thotë se garancë për të vazhduar bisedimet...

Vuçiq: Merkel nuk më ka treguar planin për zgjidhje të kontestit me Kosovën

para 3 muajve - Insajderi

I pyetur për planin e kancelares Angela Merkel për zgjidhje të problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë, Vuçiq ka thënë se nuk e ka parë atë plan. “Nuk mund të komentojë diçka çfarë nuk e di. Kam biseduar...

Haradinaj: Në Paris nuk shkojmë për turizëm

para 3 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se nuk do të marrë pjesë në asnjë ngjarje me Serbinë pa u qartësuar se për çka dhe si do të ecë procesi më tutje. Pas mbledhjes së sotme të Qeverisë,...

Haradinaj: Në Paris jo për turizëm, dialogu s’ka logjikë pa një marrëveshje-kornizë

para 3 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se nuk do të marrë pjesë në asnjë ngjarje me Serbinë pa u qartësuar se për çka dhe si do të ecë procesi më tutje. Pas mbledhjes së sotme të Qeverisë,...

Haradinaj: Në Paris jo për turizëm, dialogu s’ka logjikë pa një marrëveshje-kornizë

para 3 muajve - KosovaPress

Pas mbledhjes së sotme të Qeverisë, Haradinaj këmbëngul në idenë e një marrëveshje-kornizë për të ditur se për çfarë do të dialogojnë Prishtina dhe Beogradi. Shefi i ekzekutivit kosovar e pranoi se Samiti...

Haradinaj thotë se duhet një garancë për të vazhduar bisedimet

para 3 muajve - Insajderi

Ai thotë se garancë për të vazhduar bisedimet me Beogradin, është krijimi dhe arritja e një marrëveshje kornizë, ku do të listoheshin gjërat që do të diskutohen, gjërat që do të dërgonin deri tek njohja...

Haradinaj s’mund të kthehemi mbrapa e të diskutojmë për kufijtë, kemi marrëveshje për këtë çështje

para 3 muajve - Gazeta Observer

Një marrëveshje kornizë, në të cilën do të sqarohej se për çfarë duhet të bisedojë Kosova me Serbinë, është garancë për vazhdimin e dialogut. Kështu deklaroi kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në...

Haradinaj: Jemi duke u bërë gati për takimin e Parisit

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se institucionet e vendit dhe ekipi negociator janë duke u përgatitur për takimin, shkruan arbresh.info. Haradinaj është shprehur skeptik nëse...

Haradinaj: Jemi duke u bëtë gati për takimin e Parisit

para 3 muajve - Arbresh

Kryeministri i Kosovës pas mbledhjes së qeverisë ka thënë se institucionet e vendit dhe ekipi negociator janë duke u përgatitur për takimin, shkruan arbresh.info. Haradinaj është shprehur skeptik nëse...

Vuçiq: Perëndimi ka tri qëndrime për Kosovën

para 3 muajve - Insajderi

“Fuqitë perëndimore nuk po mund të merren vesh çfarë të bëjnë rreth problemit me Kosovën. As vet nuk e dinë se çfarë duan. Kur i pyes se çfarë duan, ata nuk e dinë. Ekzistojnë tri qëndrime për këtë çështje,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK