http://kariera.mk

Pamje nga koncerti i grupit “Gjurmët”

më 6.2019 - Medial

Sonte (e mërkurë), në 20 vjetorin e Çlirimit të Kosovës, grupi “Gjurmët” ka mbajtur koncert në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Pas 31 vitesh ata janë rikthyer në skenë, me këngët që tashmë kanë zënë hapësirë...

Përfundon koncerti i “Gjurmëve”

më 6.2019 - Klan Kosova

Ka përfunduar koncerti i “Gjurmëve” që janë rikthyer në Prishtinë pas 30 vjetësh. Interesimi për të ndjekur koncertin e rockgrupit ikonik ishte shumë i madh nga të gjitha moshat. Madje, salla “1 tetori”...

Kjo është shkolla së cilës i dedikohen mjetet e koncertit të “Gjurmëve”

më 6.2019 - Klan Kosova

Shkolla e muzikës “Prenk Janova” në Gjakovë do t’i përfitojë si donacion të ardhurat nga koncertit i “Gjurmëve” që po mbahet në sallën “1 Tetori”. Kjo shkollë edhe pse ka mbushur 70 vjet të ekzistimit...

Përfundon koncerti i “Gjurmëve”

më 6.2019 - Medial

Ka përfunduar koncerti i “Gjurmëve” që janë rikthyer në Prishtinë pas 30 vjetësh. Interesimi për të ndjekur koncertin e rockgrupit ikonik ishte shumë i madh nga të gjitha moshat. Madje, salla “1 Tetori”...

Kjo është shkolla së cilës i dedikohen mjetet e koncertit të “Gjurmëve”

më 6.2019 - Medial

Shkolla e muzikës “Prenk Janova” në Gjakovë do t’i përfitojë si donacion të ardhurat nga koncertit i “Gjurmëve” që po mbahet në sallën “1 Tetori”. Kjo shkollë edhe pse ka mbushur 70 vjet të ekzistimit...

Atmosferë nga koncerti i grupit “Gjurmët”

më 6.2019 - RTV 21

Grupi “Gjurmët” me koncert madhështor Salla e Sporteve “1 Tetori” në Prishtinë aktualisht është e mbushur me një numër të madh të njerëzve, të cilët janë mbledhur për koncertin madhështor të organizuar...

Një shumë e të hollave nga koncerti i Gjurmëve ndahen për shkollën e muzikës “Prenk Jakova”

më 6.2019 - Klan Kosova

Rockgrupi i njohur kosovar “Gjurmët” sonte do të mbajë koncert nga ora 20:00 në sallën 1 Tetori në Prishtinë, në kuadër të aktiviteteve të organizuara për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Adrian Berisha...

Adrian Berisha: 80 përqind e të hyrave nga koncerti i “Gjurmëve” do të shkojnë për shkollën “Prenk Jakova”

më 6.2019 - Klan Kosova

Rock grupi i njohur kosovarë “Gjurmët” në nder të 20 vjetorit të Prishtinës sot nga ora 20:00 do të mbajë një koncert në sallën 1 Tetori. Adrian Berisha nga Komuna e Prishtinës ka thënë se për organizimin...

Astrit Stafaj: Gjithçka është gati për koncertin e grupit “Gjurmët”

më 6.2019 - Klan Kosova

Instrumentisti i njohur, Astrit Stafaj, ka bërë të ditur se provat tashmë janë kryer dhe se tani gjithçka është gati për koncertin e grupit “Gjurmët” që do të mbahet në sallën “1 Tetori” në Prishtinë me...

Sot koncerti i Gjurmëve, këta janë artistët që do performojnë

më 6.2019 - Prive

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Sot koncerti i Gjurmëve, këta janë artistët që do performojnë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Nis koncerti i shumëpërfolur nga Gjurmët

më 6.2019 - Arbresh

Këngëtari nga Shqipëria Bojken Lako nisi koncertin e grupit ‘Gjurmët’. Ai ka performuar një këngë, shkruan arbresh.info . Pas tij në skenë u ngjitën grupi i shumë përfolur duke performuar këngën e parë...

Kapaciteti i sallës “1 tetori” nuk i zë fansat e grupit Gjurmët

më 6.2019 - Arbresh

Është gati të nis koncerti i grupit Gjurmët. Ata janë përgatitur për një performancë të hatashme, përcjell arbresh.info. Numri i audiencës është më e madhe sesa kapaciteti i sallës 1 tetori. Ende shikuesit...

Gjithçka gati nga koncerti i grupit legjendar Gjurmët

më 6.2019 - Arbresh

Ashtu siç është paralajmëruar ditë më parë Gjurmët po rikthehen. Por, ata kanë vendosur që këtë rikthim ta shënojnë me një koncert, shkruan arbresh.info. Pas një ore pritet të nis kjo mbrëmje e organizuar...

Koncerti i Filharmonisë kënaq mysafirët, mungojnë Clinton dhe Haradinaj

më 6.2019 - Klan Kosova

Pjesa festive e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit ka nisur nga sonte dhe kjo me muzikë. Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” u mbajt koncerti i Filharmonisë së Kosovës. Ish-sekretarja amerikane Madeleine...

Filarmonia e Kosovës mban koncert, mysafire edhe ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright

më 6.2019 - Kallxo

Në vazhdën e aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, sonte në katedralen “Shën Nënë Tereza”, Filarmonia e Kosovës mbajti një koncert. Në këtë koncert morën pjesë krerët shtetërorë,...

Koncerti i Filharmonisë kënaq mysafirët, mungojnë Clinton dhe Haradinaj

më 6.2019 - Medial

Pjesa festive e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit ka nisur nga sonte dhe kjo me muzikë. Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” u mbajt koncerti i Filharmonisë së Kosovës. Ish-sekretarja amerikane Madeleine...

Nis Koncerti i Filharmonisë së Kosovës, mungojnë Clinton dhe Haradinaj

më 6.2019 - Klan Kosova

Ka nisur Koncerti i Filharmonisë së Kosovës, i cili ka mbledhur krerët shtetëror, ambasadorë dhe miqtë ndërkombëtar të Kosovës. Koncerti është organizuar në vazhdën e aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit...

Filloi koncerti “20 Për lirinë tonë” i Filharmonise së Kosovës

më 6.2019 - RTV 21

Koncerti po mbahet në katedralen “Shën nënë Tereza” Sapo ka filluar Koncerti Solemn i Filharmonise së Kosovës. Koncerti “20 Për lirinë tonë” eshte duke u mbajtur në katedralen “Shën nënë Tereza” në Prishtinë....

Koncert madhështor nga grupi “Gjurmët” në Prishtinë

më 6.2019 - RTV 21

Koncerti mbahet nesër me fillim nga ora 20:30 Grupi “Gjurmët” do të rikthehen për publikun shqiptar në Prishtinë, ku për Ditën e Çlirimit, do të performojnë në një koncert madhështor së bashku me shumë...

Albright merr pjesë  në koncertin për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës

më 6.2019 - Arbresh

Ka filluar koncerti për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës orkestruar nga Filarmonia e Kosovës. Në këtë koncert po merr pjesë edhe ish-sekretarja amerikane, Madeleine Albright, shkruan arbresh.info. Gjithashtu...

Filharmonia koncert për nderë të 20 – vjetorit të çlirimit

më 6.2019 - Ekonomia Online

Filarmonia e Kosovës ka mbajtur koncert me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, raporton EkonomiaOnline. Pjesë e këtij koncerti ishte ish-sekretarja e ShBA-së Madeleine Albright,  Presidenti Hashim Thaçi,...

Nesër koncerti i Gjurmëve, këta janë emrat që performojnë

më 6.2019 - Prive

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Nesër koncerti i Gjurmëve, këta janë emrat që do të performojnë

më 6.2019 - GazetaBlic

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Dita e Prishtinës rikthen në skenë grupin ‘Gjurmët’

më 6.2019 - Kallxo

Me moton “Kur kanga dhe dashnia u kthyen në qytet’, grupi legjendar kosovar “Gjurmët’ do të mbajë nesër mbrëma koncert në Sallën  “1 Tetori”, në Prishtinë. Grupi ikonë i Prishtinës “Gjurmët” rikthehet...

Nesër mbahet koncerti i Gjurmëve, këta janë emrat e famshëm që do të performojnë

më 6.2019 - Sovrani

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

Koncerti madhështor i Gjurmëve në Prishtinë – të gjitha biletat të shitura!

më 6.2019 - Prive

Ata ishin bashkuar e kishin formuar një grup muzikor që la gjurmë në historinë artistike kosovare. Me nismën e Migjen Kelmendit, së bashku me Armando Gjinin, Tomor Kurshumliun, Petrit Rizën dhe Bekim Dylën...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK