http://kariera.mk

Video/ Hong Kong-u shokohet nga protestat

më 6.2019 - Top Channel

Vazhdojnë protesta në Hong Kong dhe çdo moment numri i njerëzve që i bashkohen protestës sa vjen e rritet. Kjo është protesta më masive e rënditur në Hong Kong. Por ajo e cila bie në sy eshte edhe rrëmuja...

72 persona të lënduar në protestën në Hong Kong kundër ekstradimit

më 6.2019 - Kallxo

Të paktën 72 persona janë plagosur në protestën që po mbahet në Hong Kong kundër projektligjit për ekstradimin e të arratisurve në Kinë, raporton CNN . Policia hodhi gaz lotsjellës dhe plumba gome tek...

Hong-Kong, vazhdojnë protestat kundër projektligjit të ekstradimit

më 6.2019 - Albinfo

Policia në Hong-Kong përdori gazin lotsjellës në përleshjet me protestuesit që ishin mbledhur të mërkurën jashtë selisë së qeverisë për të protestuar kundër një projekt-ligji për ekstradimet. Nëse miratohet,...

Hong Kong, vazhdojnë protestat kundër projekt-ligjit të ekstradimit

më 6.2019 - Zëri i Amerikës

Policia në Hong Kong përdori gazin lotsjellës në përleshjet me protestuesit që ishin mbledhur të mërkurën jashtë selisë së qeverisë për të protestuar kundër një projekt-ligji për ekstradimet. Nëse miratohet,...

POLICIA PËRDOR PLUMBA GOME NDAJ PROTESTUESVE NË HONG KONG

më 6.2019 - Klan Macedonia

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome

më 6.2019 - Alsat-M

Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me...

Tensione në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome

më 6.2019 - RTV 21

Protesta kundër ekstradimit të të burgosurve në Kinë Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare,...

Mosbesim në drejtësinë e Kinës: Sipërmarrësit e Hong Kongut të shqetësuar për ligjin e ekstradimit

më 6.2019 - Gazeta Tema

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër ligjit të planifikuar të ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë....

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

më 6.2019 - Zhurnal

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Protestuesit në Hong Kong kërkojnë tërheqjen e Ligjit për ekstradim

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Mijëra protestues kanë dalur në rrugët e Hong Kong-ut duke shprehur zemërimin për një projektligj që do të lejonte ekstradimin në gjykatat në Kinë të personave të akuzuar për krime. Protestuesit, disa...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

më 6.2019 - TV21

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

më 6.2019 - Arbresh

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

më 6.2019 - Evropa e Lirë

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome

më 6.2019 - Gazeta e re

Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me...

Dhjetëra mijëra protestues pushtojnë rrugët e Hong Kongut, duan ndalimin e ekstradimit në Kinë

më 6.2019 - Gazeta Telegraf

Hong Kongu është përballur me një tjetër tubim masiv, me njerëz që u derdhën rrugëve për të kërkuar shfuqizmin e e projekt-ligjit që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Policia ka përdorur...

Hong Kong/Protesta kundër ekstradimit, rrethohen godinat qeveritare

më 6.2019 - Top Channel

Protestuesit në Hong Kong kanë rrethuar ndërtesat qeveritare; me maska në fytyrë e helmeta në kokë ata bllokuan rrugët përreth godinave në fjalë. Policia ka ndërhyre duke përdorur gaz lotsjellës dhe ia...

Protesta kundër ekstradimit, rrethohen godinat qeveritare në Hong Kong

më 6.2019 - TV21

Protestuesit në Hong Kong kanë rrethuar ndërtesat qeveritare; me maska në fytyrë e helmeta në kokë ata bllokuan rrugët përreth godinave në fjalë. Policia ka ndërhyre duke përdorur gaz lotsjellës dhe ia...

Përshkallëzohen protestat në Hong Kong, rrethohet parlamenti

më 6.2019 - Opinion

Protestat kundër projektligjit të ekstradimit kanë vazhduar në Hong Kong. Pas protestës të së dielës ku morën pjesë më shumë se 1 milion persona, sot turma rrethoi parlamentin i cili është duke shqyrtuar...

VIDEO+FOTO/ Përshkallëzohet dhuna në Hong Kong, protestuesit marshojnë drejt Parlamentit

më 6.2019 - Java News

Tensionohet situata në Hong Kong. Policia përdori gaz lotsjellës dhe shkopa gome kundër protestuesve që mësynë Parlamentin, mes zemërimit në rritje për një projektligj që lejon ekstradimin në Kinë. Protestuesit...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome

më 6.2019 - Gazeta Observer

Mijëra protestues vazhdojnë të kundërshtojnë projektligjin që lejon ekstradimin e të burgosurve në Kinë. Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me...

Shpërthen dhuna në Hong Kong, policia gjuan me plumba gome

më 6.2019 - KosovaPress

Protestuesit rrethuan ndërtesat qeveritare, duke bërë që situata të tensionohet edhe më shumë me kalimin e orëve. Ata gjuajtën në drejtim të policisë me mjete të forta dhe piroteknike. Policia ka gjuajtur...

Dita e tretë e protestave masive kundër ligjit për ekstradim në Hong Kong

më 6.2019 - Zhurnal

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

më 6.2019 - Insajderi

Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia e Hong Kongut ka përdorur plumba gome. Protestuesit kanë bllokuar rrugët kryesore rreth ndërtesave qeveritare dhe kanë gjuajtur gjësende drejt policisë....

Ligji për ekstradimet në Kinë, mijëra protestues bllokojnë rrugët në Hong Kong

më 6.2019 - Vizion Plus

Mijëra protestues kanë pushtuar rrugët e Hong Kong-ut për të tretën ditë rresht duke kunërshtuar projektligjin që do të lejonte ekstradimet në territorin e Kinës. Protestuesit, një pjesë e të cilëve të...

Policia përdor plumba gome ndaj protestuesve në Hong Kong

më 6.2019 - Ekonomia Online

Policia ka shtënë me plumba gome dhe ka lëshuar gaz lotsjellës në Hong Hong, teksa janë përshkallëzuar protestat rreth një projektligji të ri për ekstradim. Kjo ka qenë hera e parë në disa dekada që, policia...

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong

më 6.2019 - Klan Kosova

Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC, transmeton Klan Kosova....

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong

më 6.2019 - GazetaBlic

Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC. Protestuesit të veshur...

Ndërmarrësit e Hong Kongut kundërshtojnë Ligjin për Ekstradim në Kinë

më 6.2019 - Ekonomia Online

Hong Kongu po përgatitet për protesta të reja kundër Ligjit të planifikuar të Ekstradimit. Ndërkohë, edhe përfaqësues të shquar të biznesit e kundërshtojnë publikisht Ligjin. Ata kanë frikë për ekonominë....

Situatë e tensionuar në Hong Kong, protestuesit rrethojnë selinë qeveritare

më 6.2019 - Ekonomia Online

Mijëra protestues dhe policë në Hong Kong janë të angazhuar në një protestë, ndërsa zemërimi rritet mbi një projekt-ligj që do të lejonte ekstradimin në territorin e Kinës. Sot (të mërkurën) protestuesit,...

Hong Kong, protestuesit bllokojnë rrugët drejt ndërtesave qeveritare

më 6.2019 - Te Sheshi

Ende nuk ka mbaruar zemërimi hongkongas lidhur me miratimin e një ligji që do të lejonte ekstradimin në territorin kinez. Dhjetëra mijëra protestues janë përfshirë në protestat e reja në Hong Kong, ku...

Protestuesit rrethojnë qeverinë në Hong Kong

më 6.2019 - KosovaPress

Protestuesit, disa të veshur me maskë fytyre dhe helmeta, bllokuan rrugët kyçe rreth ndërtesave qeveritare. Policia në marshin e trazirave u përgjigj duke përdorur topat e ujit dhe gaz lotsjellës mbi protestuesit...

Protesta masive në Hong Kong, shkak projektligji për ekstradim

më 6.2019 - Arbresh

Mijëra protestues dhe policia janë përfshirë në një përleshje në Hong Kong, për shkak të zemërimi mbi projektligjin që do të lejonte ekstradimin në Kinë. Protestuesit, disa prej tyre me maska dhe helmeta,...

Ligji kundër ekstradimit, protestuesit ballafaqohen me policinë në Hong Kong

më 6.2019 - Periskopi

Hong Kongu është vërshuar nga protestuesit ku mijëra persona marshuan në Hong Kong për të kundërshtuar projektligjin e ekstradimit drejt pjesës kontinentale të Kinës, raporton BBC. Protestuesit të veshur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK