http://kariera.mk

Mos karikoni celularin në lokale e ambjente publike, studiuesit japin alarmin

para 7 muajve - Koha Jone

Nëse e keni zakon të karikoni telefonin tuaj në baret ku pini kafe apo në restorante jeni duke bërë një gabim shumë të madh. Kjo pasi të dhënat tuaja mund të hakohen shumë më lehtë kështu. Dreë Paik, themelues...

Mos karikoni celularin në lokale e ambjente publike, studiuesit japin alarmin

para 7 muajve - Albeu

Nëse e keni zakon të karikoni telefonin tuaj në baret ku pini kafe apo në restorante jeni duke bërë një gabim shumë të madh. Kjo pasi të dhënat tuaja mund të hakohen shumë më lehtë kështu. Dreë Paik, themelues...

Si të bëjmë baterinë e telefonit të zgjasë më shumë

para 7 muajve - Albeu

Telefonat celularë, apo smartphone kanë nevojë edhe për ruajtje të baterisë së tyre prej litiumi, përgjatë të gjithë kohës së përdorimit. Mirëpo si mund të kursejmë sadopak baterinë, kur kemi mundësi?...

Karakteristikat sekrete të telefonit që patjetër duhet t’i dini

para 7 muajve - Sovrani

Disa gjëra interesante që ndoshta nuk i keni ditur 10 vjet më parë, kur kishte 10 gjëra për të bërë, ju nevojiteshin 10 pajisje. Tani, me një smartphone, mund të bëni thirrje, tekste, të shikoni shfaqje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK