http://kariera.mk

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - RTV 21

Kurteshi: Shqiptarët e luginës së Preshevës janë komuniteti më i diskriminuar Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për...

“Shqiptarët po shpërngulen dhunshëm nga Presheva, Medvegja dhe Bujanoci”, thonë deputetët kosovarë

para 7 muajve - Fakti Ditor

Diskriminim dhe shkelje e madhe po u bëhet shqiptarëve që jetojnë në tri komunat shqiptare në Serbi, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Kështu është vlerësuar sot në mbledhjen e Komisionit për Arsim, Shkencë,...

“Shqiptarët po shpërngulen dhunshëm nga Presheva, Medvegja dhe Bujanoci”, thonë deputetët kosovarë

para 7 muajve - AlbPortali

Diskriminim dhe shkelje e madhe po u bëhet shqiptarëve që jetojnë në tri komunat shqiptare në Serbi, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Kështu është vlerësuar sot në mbledhjen e Komisionit për Arsim, Shkencë,...

Kuvendi i Kosovës të hënën seancë të jashtëzakonshme për Luginën

para 7 muajve - Ina

Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një rezolute për të ndihmuar banorët e kësaj ane. Kështu është...

Ministrja Hoxha takon të rinjtë e Luginës së Preshevës: Krenare me vlerat e të rinjve nga Lugina

para 7 muajve - Ina

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim sot, të rinjtë e Luginës së Preshevës, me ç’rast ka diskutuar për sfidat e të rinjve si njohja e diplomave, kuotat e ulëta të regjistrimit...

Hoxha: Krenare me vlerat e të rinjve nga Lugina

para 7 muajve - Medial

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim sot, të rinjtë e Luginës së Preshevës, me ç’rast ka diskutuar për sfidat e të rinjve si njohja e diplomave, kuotat e ulëta të regjistrimit...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Fakti Ditor

Komisioni për Arsim ka diskutuar lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Më këtë rast u vendos që të thirret seancë e jashtëzakonshme...

“Shqiptarët po shpërngulen dhunshëm nga Lugina”, thonë deputetët e Kosovës

para 7 muajve - Koha.mk

Diskriminim dhe shkelje e madhe po u bëhet shqiptarëve që jetojnë në tri komunat shqiptare në Serbi, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Kështu është vlerësuar sot në mbledhjen e Komisionit për Arsim, Shkencë,...

KUVENDI I KOSOVËS DISKUTON PËR LUGINËN E PRESHEVËS

para 7 muajve - Klan Macedonia

Të hënën pritet të mbahet seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për luginën e Preshevës. Deputetët e Kuvendit të Kosovës të cilët ishin para disa ditësh për vizitë në Preshevë, kërkuan nga Kosova...

Ministrja Hoxha takon të rinjtë e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - Epoka e Re

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim sot, të rinjtë e Luginës së Preshevës, me ç’rast ka diskutuar për sfidat e të rinjve si njohja e diplomave, kuotat e ulëta të regjistrimit...

Ministrja Hoxha takon të rinjtë e Luginës së Preshevës: Krenare me vlerat e të rinjve nga Lugina

para 7 muajve - Ekonomia Online

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim sot, të rinjtë e Luginës së Preshevës, me ç’rast ka diskutuar për sfidat e të rinjve si njohja e diplomave, kuotat e ulëta të regjistrimit...

Seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - RTV 21

Haxhiu kritikoi institucionet e Kosovës që nuk po i pajisin me dokumente banorët që janë shpërngulur në Kosovë Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Aktuale

Komisioni për Arsim ka diskutuar lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Më këtë rast u vendos që të thirret seancë e jashtëzakonshme...

Dy komisione paralajmëron për të hënën seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për Luginën

para 7 muajve - Koha.net

Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një rezolute për të ndihmuar banorët e kësaj ane. Kështu është...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

para 7 muajve - OraInfo

Do të mbahet seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Insajderi

Komisioni për Arsim ka diskutuar lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Më këtë rast u vendos që të thirret seancë e jashtëzakonshme...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - GazetaBlic

Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një rezolute për të ndihmuar banorët e kësaj ane. Kështu është...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Klan Kosova

Komisioni për Arsim ka diskutuar lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Më këtë rast u vendos që të thirret seancë e jashtëzakonshme...

Të hënën mbahet seanca e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Epoka e Re

Kuvendi i Republikës së Kosovës të hënën pritet të mbajë seancë të jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës. Kjo është bërë me dije në mbledhjen e Komisionit për Arsim ku është diskutuar lidhur me kërkesat...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Gazeta e re

Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një rezolute për të ndihmuar banorët e kësaj ane. Kështu është...

Seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Arbresh

Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një rezolute për të ndihmuar banorët e kësaj ane. Kështu është...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Periskopi

Të hënën do të thirret seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar për kërkesat e përfaqësuesve të Luginës së Preshevës dhe për nxjerrjen e një rezolute për të ndihmuar banorët e kësaj ane. Kështu është...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - KosovaPress

Kështu është vendosur në Komisionin për Arsim, në takimin që kanë mbajtur me anëtarët e Komisionit për Administratë Publikë, pas vizitës që i kanë bërë Luginës së Preshevës. Deputetët thanë se nga ajo...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Gazeta Observer

Komisioni për Arsim ka diskutuar lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Më këtë rast u vendos që të thirret seancë e jashtëzakonshme...

Të hënën seancë e jashtëzakonshme për Luginën e Preshevës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Komisioni për Arsim, ka diskutuar lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës. Më këtë rast u vendos që të thirret seancë e jashtëzakonshme për...

“Shqiptarët po shpërngulen dhunshëm nga Presheva, Medvegja dhe Bujanoci”, thonë deputetët kosovarë

para 7 muajve - Gazeta Observer

Diskriminim dhe shkelje e madhe po u bëhet shqiptarëve që jetojnë në tri komunat shqiptare në Serbi, Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc. Kështu është vlerësuar sot në mbledhjen e Komisionit për Arsim, Shkencë,...

Flitet për kërkesat e kërkesat e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - GazetaBlic

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës....

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - Infokusi

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës....

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - Ekonomia Online

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës....

Flitet për kërkesat e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - Arbresh

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës....

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - Periskopi

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për Arsim, Shkencë dhe Teknologji, në të cilën do të diskutohet lidhur me kërkesat e Këshillit Kombëtar Shqiptar nga vizita e përbashkët e realizuar në Luginë të Preshevës....

Komisioni i Arsimit diskuton për kërkesat e Luginës së Preshevës

para 7 muajve - KosovaPress

Shqiptarëve të Luginës së Preshevës, pushteti i Serbisë ua mohon në vazhdimësi të drejtat elementare për të jetuar, dhe njëra nga të drejtat që shkelet më se shumti u shkelet, është e drejta e arsimit...

”Ministri aktual i Arsimit dështoi të bëjë ndryshime”

para 7 muajve - Periskopi

Njohësi i çështjeve të arsimit, që deri pak muajsh ka qenë drejtor i Arsimit në Komunën e Prishtinës, Jonuz Salihaj, është i zhgënjyer me punën e ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT),...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK