http://kariera.mk

”Hayabusa2” ulet me sukses mbi asteroidin ”Ryugu”

para 3 muajve - Alsat-M

Sonda kozmike japoneze ”Hayabusa2” iu afrua me sukses një asteroidi të rrezikshëm, 300 milionë kilometra larg Tokës, gjatë përpjekjes së dytë për uljen mbi të, njoftoi sot agjencia japoneze e hapësirës....

Sonda japoneze bëri ulje të suksesshme në asteroid

para 3 muajve - Koha.mk

Sonda japoneze Hayabusa2 ka bërë ulje të suksesshme në një asteroid në hapësirë, bëri të ditur sot Agjencia japoneze e hapësirës. “Ulja ishte sukses i madh pasi (Hayabusa2) bëri një lëvizje perfekte pothuajse...

Japonia ul anijen kozmike në asteroid

para 3 muajve - Alsat-M

Një anije hapësinore japoneze ka zbarkuar me sukses në asteroidin e largët ku shpreson të mbledhë monstra që mund të hedhin dritë mbi evolucionin e sistemit solar. Shkencëtarët në Agjencinë për Eksplorimin...

”Hayabusa2” ulet me sukses mbi asteroidin ”Ryugu”

para 3 muajve - BalkanWeb

Sonda kozmike japoneze ”Hayabusa2” iu afrua me sukses një asteroidi të rrezikshëm, 300 milionë kilometra larg Tokës, gjatë përpjekjes së dytë për uljen mbi të, njoftoi sot agjencia japoneze e hapësirës....

U nis në vitin 2014, sonda japoneze bën ulje të suksesshme në asteroid

para 3 muajve - Gazeta Tema

Sonda japoneze Hayabusa2 ka bërë ulje të suksesshme në një asteroid në hapësirë, bëri të ditur sot Agjencia japoneze e hapësirës, transmeton Anadolu Agency. “Ulja ishte sukses i madh pasi (Hayabusa2) bëri...

Historike: Japonia e ulë anijen kozmike në asteroid

para 3 muajve - Alsat-M

Një anije hapësinore japoneze ka zbarkuar me sukses në asteroidin e largët ku shpreson të mbledhë monstra që mund të hedhin dritë mbi evolucionin e sistemit solar. Shkencëtarët në Agjencinë për Eksplorimin...

Sonda japoneze bëri ulje të suksesshme në asteroid

para 3 muajve - Portalb

Sonda japoneze Hayabusa2 ka bërë ulje të suksesshme në një asteroid në hapësirë, bëri të ditur sot Agjencia japoneze e hapësirës. “Ulja ishte sukses i madh pasi (Hayabusa2) bëri një lëvizje perfekte pothuajse...

Sonda japoneze bëri ulje të suksesshme në asteroid

para 3 muajve - Portalb

Sonda japoneze Hayabusa2 ka bërë ulje të suksesshme në një asteroid në hapësirë, bëri të ditur sot Agjencia japoneze e hapësirës. “Ulja ishte sukses i madh pasi (Hayabusa2) bëri një lëvizje perfekte pothuajse...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK