http://kariera.mk

Nuk do të ketë rritje të tatimeve ekzistuese

më 7.2019 - RTV 21

Hamza takohet me biznesmen turq Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku diskutuan për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes të...

Biznesmenët turq njoftohen për mundësinë e investimit në Kosovë

më 7.2019 - Koha.net

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku diskutuan për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes të dyja vendeve si dhe për mundësitë...

Hamza i fton bizneset turke që të investojnë në Kosovë

më 7.2019 - Arbresh

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka ftuar bizneset turke që të investojnë në Kosovë. Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku...

Hamza i fton bizneset turke që të investojnë në Kosovë

më 7.2019 - Gazeta Observer

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka ftuar bizneset turke që të investojnë në Kosovë. Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku...

Hamza i fton bizneset turke që të investojnë në Kosovë

më 7.2019 - Gazeta e re

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka ftuar bizneset turke që të investojnë në Kosovë. Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku...

Ministri Bedri Hamza takoi përfaqësuesit e bizneseve nga Turqia

më 7.2019 - Infokusi

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, kudiskutuan për rritjen e  bashkëpunimit ekonomik mes të dyja vendeve si dhe  për mundësitë...

Hamza: Nuk do të ketë rritje të tatimeve ekzistuese

më 7.2019 - Periskopi

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku diskutuan për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes të dyja vendeve si dhe për mundësitë...

Hamza: Nuk do të ketë rritje të tatimeve ekzistuese

më 7.2019 - KosovaPress

Gjatë takimit, ministri Hamza i informoi përfaqësuesit e bizneseve turke për situatën ekonomike në vend, me theks të veçantë për ambientin e të bërit biznes dhe reformat e ndërmarra për krijimin e kushteve...

Biznesmenët turq njoftohen për mundësinë e investimit në Kosovë

më 7.2019 - Epoka e Re

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku diskutuan për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes të dyja vendeve si dhe për mundësitë...

Hamza takon përfaqësuesit e bizneseve nga Turqia

më 7.2019 - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku diskutuan për rritjen e  bashkëpunimit ekonomik mes të dyja vendeve si dhe  për mundësitë...

Hamza takoi përfaqësuesit e bizneseve nga Turqia

më 7.2019 - Epoka e Re

Ministri i Financave Bedri Hamza ka pritur sot në takim një delegacion të përfaqësuesve të bizneseve nga Turqia, ku diskutuan për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes të dyja vendeve si dhe për mundësitë...

Kosova e Portugalia me marrëveshje për promovimin dhe mbrojtjen e ndërsjellë të investimeve

më 7.2019 - Ekonomia Online

Ekzekutivi ka miratuar nismën për lidhjen e marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Portugalisë dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës për promovimin dhe mbrojtjen e ndërsjellë të investimeve, raporton Ekonomia...

Diskutohet për investimet turke në Kosovë

më 7.2019 - Shenja

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala, ka pritur sot në takim anëtarë të Këshillit Botëror Turk të Biznesit pranë Bordit të Marrëdhënieve të Jashtme Ekonomike (DEIK) nga Turqia për...

Shala: Kosova ka lehtësuar proceset për investime

më 7.2019 - RTV 21

Marrëveshja për tregti të lirë Kosovë-Turqi hyn në fuqi më 1 shtator.-O lpak: Marrëveshja për tregti të lirë e rëndësishme për rritjen e investimeve Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, priti...

Kosova dhe Turqa prej 1 shtatorit me tregti të lirë

më 7.2019 - RTV 21

Marrëveshja për tregti të lirë Kosovë-Turqi Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala i ka ftuar investitorët turq që të investojnë në Kosovë duke ju thënë se janë partnerë të rëndësishëm. Shala...

Shala: Kosova dhe Mbretëria e Bashkuar afër finalizimit të Marrëveshjes për Tregti të Lirë

më 7.2019 - Ekonomia Online

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, tha se Republika e Kosovës dhe Mbretëria e Bashkuar është shumë afër finalizimit të Marrëveshjes për Tregti të Lirë pas “Brexit-it” atje, raporton...

Serbia tha se parandaloi anëtarësimin e ATK’së në IOTA – s’ka asnjë reagim nga Kosova

më 7.2019 - Gazeta Monitor

Asnjë nga krerët e institucioneve të Republikës së Kosovës nuk e ka folur as edhe një fjalë për rastin e dështimit të Administratës Tatimore të Kosovës për t’u anëtarësuar në IOTA( Organizatën Evropiane...

Kosova dhe Turqia prej 1 shtatorit me tregti të lirë

më 7.2019 - Epoka e Re

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të Biznesit pranë Bordit të Marrëdhënieve të Jashtme Ekonomike (DEIK) me të cilët bisedoi për tregtinë...

Kosova dhe Turqia prej 1 shtatorit me tregti të lirë 20 minuta më herët Marrëveshja për tregti të lirë Kosovë-Turqi

më 7.2019 - Epoka e Re

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të Biznesit pranë Bordit të Marrëdhënieve të Jashtme Ekonomike (DEIK) me të cilët bisedoi për tregtinë...

DEIK takon ministrin Shala, diskutohet për investimet turke në Kosovë

më 7.2019 - Gazeta e re

“Ju garantoj që unë do të jem avokati juaj në secilin hap gjatë të bërit biznes në Kosovë”, i tha ministri i Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës, Endrit Shala, delegacionit nga Turqia. Ministri i Tregtisë...

Shala: Marrëveshja për tregti të lirë Kosovë-Turqi hyn në fuqi më 1 shtator

më 7.2019 - Periskopi

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala i ka ftuar investitorët turq që të investojnë në Kosovë duke ju thënë se janë partnerë të rëndësishëm. Shala ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të...

Marrëveshja për Tregti të Lirë ndërmjet Kosovës dhe Turqisë hyn në fuqi më 1 shtator

më 7.2019 - Gazeta Observer

Ministri i Tregtisë dhe Industris, Endrit Shala i ka ftuar investitorët turq që të investojnë në Kosovë duke ju thënë se janë partnerë të rëndësishëm. Shala ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të...

Marrëveshja për tregti të lirë Kosovë-Turqi hyn në fuqi më 1 shtator

më 7.2019 - Gazeta e re

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala i ka ftuar investitorët turq që të investojnë në Kosovë duke ju thënë se janë partnerë të rëndësishëm. Shala ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të...

Marrëveshja për tregti të lirë Kosovë-Turqi hyn në fuqi më 1 shtator

më 7.2019 - KosovaPress

Shala ka pritur në takim Këshillin Botëror Turk të Biznesit pranë Bordit të Marrëdhënieve të Jashtme Ekonomike (DEIK) me të cilët bisedoi për tregtinë mes dy shteteve. Ministri Shala tha se Kosova i ka...

Shala: Kosova e gatshme për investime të huaja

më 7.2019 - Arbresh

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala të mërkurën ka takuar sipërmarrës nga Turqia. Shala përmes një postimi në facebook ka shkruar se kanë diskutuar për kushtet e Kosovës për investitorët e...

Ministri Shala: Kosova është e gatshme për investime të huaja

më 7.2019 - Epoka e Re

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala është takuar me disa sipërmarrës nga Turqia, me të cilët ka diskutuar për kushtet që ofron vendi ynë për investitorët e huaj. Me këtë rast, Shala...

Shala: Kosova e gatshme për investime të huaja

më 7.2019 - Arbresh

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala të mërkurën ka takuar sipërmarrës nga Turqia. Shala përmes një postimi në facebook ka shkruar se kanë diskutuar për kushtet e Kosovës për investitorët e...

Shala-investitorëve të huaj: Kosova ofron tatimet më të ulëta në Evropë

më 7.2019 - Ekonomia Online

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Endrit Shala, ka pritur në takim një delegacion të sipërmarrësve nga Turqia për të diskutuar mundësitë e investimeve në Kosovë, raporton Ekonomia Online Shala...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK