http://kariera.mk

Dezinformata rreth “kërkimit falje” nga Zaevi për Thaçin dhe Vuçiqin

më 7.2019 - Portalb

Portali serb “Telegraf” ka publikuar tekst në të cilin përmenden detaje nga biseda e kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi , ndërsa në lidhje me mashtrimin në bisedat...

Zaev i kërkon falje Thaçit

më 7.2019 - Klan Kosova

Një telefonatë e pakëndshme i kishte ardhur kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës. Telefonues kishte qenë një mik i tij i vjetër dhe një përkrahës i Maqedonisë së Veriut,...

Liderët kosovarë patën punë me rusët mashtrues

më 7.2019 - Klan Kosova

Kryeministrit Zoran Zaev , iu publikuan bisedat të mërkurën , kur u mashtrua nga komedianët rusë, duke komentuar idenë e  idenë e shkëmbimit të territoreve në mes Kosovës dhe Serbisë. Aleksei Stoljarov...

Liderët kosovarë patën punë me rusët mashtrues

më 7.2019 - Medial

20:11, 11 Korrik 2019 Kryeministrit Zoran Zaev , iu publikuan bisedat të mërkurën , kur u mashtrua nga komedianët rusë, duke komentuar idenë e  idenë e shkëmbimit të territoreve në mes Kosovës dhe Serbisë....

Zaev: Miqësia me Rusinë vazhdon dhe do të përmirësohet

më 7.2019 - Aktuale

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se në takim në Qeveri me ambasadorin rus Sergej Bazdnikin kanë biseduar për rastin me prankerët rusë dhe se kjo nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e Republikës së Maqedonisë...

Haradinaj pranon se ka pasur një telefonatë sikurse Zaevi

më 7.2019 - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj , ka pohuar se edhe ai ka pasur një telefonatë të atillë sikur u raportua për kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev , raporton "Zeri.info". Mediat ditëve...

Thaçi thotë se Zaevi i kërkoi falje për “thashethemet e Sputnikut”

më 7.2019 - Koha.net

Në një bisedë telefonike, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje presidentit Thaçi, për deklaratat e tij lidhur me shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Zaevi,...

Tallja, Zaev thotë se do vazhdojë ti përgjigjet çdokujt në telefon

më 7.2019 - Flaka

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, thotë se ai do vazhdojë ta mbajë hapur telefonin e tij edhe pas talljes që i ndodhi me komikët rusë, përcjell FLAKA. Ai këto komente i bëri...

ZAEV I KËRKON FALJE HASHIM THAÇIT, “AJO ÇFARË MË NDODHI NUK KA LIDHJE ME FEDERATËN RUSE”

më 7.2019 - TV21

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, deklaroi se mbrëmë ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, pas përfshirjes së Zaevit në skandalin e bisedës telefonike me komedianët...

Detajet pikante të telefonatës së rëndë mes Thaçit dhe Zaevit, pas skandalit me komedianët rusë

më 7.2019 - Klan Kosova

Një telefonatë e pakëndshme i kishte ardhur kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës. Telefonues kishte qenë një mik i tij i vjetër dhe një përkrahës i Maqedonisë së Veriut,...

Zaev: Miqësia me Rusinë vazhdon dhe do të përmirësohet

më 7.2019 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se në takim në Qeveri me ambasadorin rus Sergej Bazdnikin kanë biseduar për rastin me prankerët rusë dhe se kjo nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e Republikës së Maqedonisë...

Detajet pikante të telefonatës së rëndë mes Thaçit dhe Zaevit, pas skandalit me komedianët rusë

më 7.2019 - Medial

Një telefonatë e pakëndshme i kishte ardhur kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës. Telefonues kishte qenë një mik i tij i vjetër dhe një përkrahës i Maqedonisë së Veriut,...

Zaev: Miqësia me Rusinë vazhdon dhe do të përmirësohet

më 7.2019 - Medial

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se në takim në Qeveri me ambasadorin rus Sergej Bazdnikin kanë biseduar për rastin me prankerët rusë dhe se kjo nuk do të ndikojë në...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus

më 7.2019 - Ina

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike. Tha se edhe atye...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje mua dhe Kosovës

më 7.2019 - RTV 21

Thaçi: Ka pas përpjekje të bisedojnë edhe me mua para 7-8 muajve Pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon,...

Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë kishte biseduar me komedianët rusë

më 7.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i Maqedonisë...

Tallja, Zaev zhvilloi takim me ambasadorin rus

më 7.2019 - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar falje për ndërhyrjen në çështjet mes Kosovës dhe Serbisë.  Thaçi ka deklaruar se Zaev...

Zbulohen me emra e mbiemra se kush qëndron pas Thaçit, Ramës e Vuçiqit për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - TelegrafiMk

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka zbuluar me emra e mbiemra se kush qëndron prapa presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit shqiptar Edi Rama për ndarjen e Kosovës. Kështu...

Thaçi: Kryeministri Zaev më kërkoi falje mua dhe Kosovës

më 7.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord ai dhe Aleksandër...

Zaev:Ja çfarë bisedova me presidentin Thaçi

më 7.2019 - Ina

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus

më 7.2019 - RTV 21

Haradinaj: Nuk po i shihet fundi dialogut me Serbinë kurse cështja e liberalizimit të vizave është premtuese Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

më 7.2019 - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë komikëve rusë, të cilët janë prezantuar...

Kryeministri Haradinaj: Ja çfarë bisedova me komedianët rusë

më 7.2019 - Shekulli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Por ai tha se...

Jo vetëm Zaev/ Haradinaj pranon se ka komunikuar me komedianët rus

më 7.2019 - LajmiFundit

Pak ditë më parë u publikua në You Tube një telefonat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriu, Zoran Zaev dhe dy aktorëve komedia rus, të cilët janë shtirur si ish-presidenti ukrainas, Petro Poroshenko....

Thaçi: Kryeministri Zaev më kërkoi falje mua dhe Kosovës

më 7.2019 - Koha Jone

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord ai dhe Aleksandër...

​Haradinaj: Marrëdhëniet me Nismën nuk e rrezikojnë këtë Qeveri

më 7.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë që i kanë telefonuar liderëve të rajonit, duke paraqitur...

Haradinaj: Edhe unë kam folur me komedianët rusë, ua kërkova njohjen

më 7.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për bisedën telefonike të Zaevit me komedianët rusë ku përmendet shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, tha se ka folur me ish-presidentin...

Tallja, Zaev zhvilloi takim me ambasadorin rus

më 7.2019 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar falje për ndërhyrjen në çështjet mes Kosovës dhe Serbisë.  Thaçi ka deklaruar se Zaev...

Analizë: Zaevi i mashtruar- lajme me qafë të shkurtë, por me pasoja të mundshme për kryeministrin dhe shtetin

më 7.2019 - Portalb

Lajmi i javës – thirrjet mashtruese telefonike të kryeministrit Zoran Zaev me dy, kinse, majtapxhi rus – s’ka kapacitet për të qëndruar më gjatë në mediat në vend dhe në botë, por mund të ketë implikime...

Tallja, Zaevi i kërkon falje Hashim Thaçit

më 7.2019 - Alsat-M

Parodia e dy shtetasve rusë me kryeministrin Zoran Zaev nuk ndikon në marrëdhëniet mes Maqedonisë së Veriut dhe Rusisë. I pari i Qeverisë takoi sot ambasadorin rus në Shkup, Sergej Bazdnikin i cili i ka...

“S’kam thënë gjë veç…”, Haradinaj: Kam folur me komikët rusë

më 7.2019 - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakeruar edhe me dy komedianët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte...

Haradinaj flet për përgjimet ku Zaev përmend ndryshimin e kufijve të Kosovës

më 7.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së qeverisë, ka komentuar përgjimet e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev me dy komedianë rusë, të prezantuar si ish-presidenti...

Kryeministri e pranon se ka folur në telefon me komikët rusë

më 7.2019 - OraInfo

Haradinaj e pranon se ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë...

Pas Zaev, Haradinaj pranon se ka komunikuar me komedianët rus

më 7.2019 - Opinion

Pak ditë më parë u publikua në You Tube një telefonat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriu, Zoran Zaev dhe dy aktorëve komedia rus, të cilët janë shtirur si  ish-presidenti ukrainas, Petro Poroshenko....

Kryeministri Haradinaj tregon se çfarë kishte biseduar me komedianët rusë

më 7.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev. Por ai tha se nuk...

Thaçi: Zaev shfajësohet për daklaratat për ndryshim kufijsh

më 7.2019 - DW

Presidenti i Kosovës, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka telefonuar për t'i kërkuar falje lidhur me deklaratat, ku ai e përmend një plan për ndryshim kufijsh. Presidenti i Kosovës,...

Haradinaj: Kam biseduar me komedianët rusë, nuk kam folur asgjë jashtë qëndrimeve të mia publike

më 7.2019 - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por siç tha ai biseda e tyre nuk kishte diçka specifike pasi dihen...

Haradinaj: S’ka prishje të koalicionit, me Nismën kemi partneritet

më 7.2019 - Koha.mk

Pas mbledhjes së Qeverisë ka folur Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. Në konferencë për media ai foli për kacafytjet mes AAK-së dhe Nismës. “Marrëdhëniet e Aleancës dhe Nismës datojnë që nga Vlani...

Thaçi thotë se nuk ra në grackën komikëve rusë, tregon një ngjarje para 7 muajsh

më 7.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, teksa ka folur për rastin e dy komikëve rus të cilët kanë zhvilluar telefonata me krerë shtetërorë duke u shtirur si president të vendeve të ndryshme e edhe si Sekretari...

Zaev i kërkon falje edhe rusëve pas skandalit me telefonatën

më 7.2019 - Albeu

Pasi kërkoi falje nga presidentet e Kosovës dhe Serbisë, i erdhi rendi ta ulë topin edhe me ruset. Kryeministri Zoran Zaev , u paraqit sot në hapjen e pompës së benzinës në hyrje të Haraçinës, kur prezent...

Pasi përmendi Kosovën me komedianët rusë, Zaev sot zhvilloi bisedë me Thaçin, ja për çka folën

më 7.2019 - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Çfarë fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Haradinaj për përgjimet e Zaev: Nuk janë risi, e dinim që është kundër lëvizjes së kufijve

më 7.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka komentuar çështjen e përgjimeve të fundit të Zoran Zaev i cili përmes telefonit ka biseduar me disa komedianë rusë. Haradinaj tha se të gjithë e kanë shqetësim...

Haradinaj tregon çfarë foli me grupin që futi në kurth Zaevin

më 7.2019 - Albeu

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët para disa ditësh ia publikuan një audio-bisedë kryeministrit të Maqedonisë Veriore,...

Thaçi thotë se Zaev më kërkoi falje për bisedën me rusët

më 7.2019 - Fol

Thaçi thotë se Zaev më telefonoi, më kërkoi falje për bisedën me rusët tha se të gjitha janë thashetheme të Sputnik’ut. Pas takimit lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou,Thaçi...

Zaev flet sërish për bisedën me komedianët rusë, iu kërkon falje popullit të Kosovës

më 7.2019 - GazetaBlic

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Zaev: Biseda me komikët rusë është punë private, e jo akt i Federatës ruse

më 7.2019 - Fol

Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me të, i cili, siç theksoi, ishte caktuar...

Edhe Haradinaj foli me komedianët rusë

më 7.2019 - RTV 21

Tregon se cila ishte përmbajtja e bisedës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për bisedën telefonike të Zaevit me komedianët rusë ku përmendet shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë,...

Kërkon falje ndaj Thaçit dhe Vuçiç, Zaev zbut fjalorin edhe me Rusinë

më 7.2019 - Sot News

Pasi kërkoi falje nga presidentët e Kosovës dhe Serbisë për disa nga shgprehjet ne telefonaten e rreme me komedianët rusë, kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka ulur sot tonet edhe me Moskën, gjatë një...

Kryeministri Haradinaj nuk ra pre e mashtrimeve

më 7.2019 - RTV 21

Edhe Haradinaj ka folur me komedianët rusë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur për bisedën telefonike të Zaevit me komedianët rusë ku përmendet shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe...

Haradinaj e konfirmon se ka folur me komedianët rusë

më 7.2019 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka konfirmuar se gjatë një bisede ku kishte menduar se është duke folur me ish-presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko, ai ka folur me dy komedianët rusë “Kam...

“Zaev më kërkoi falje”; Thaçi: Më tha se kishte folur me thashetheme ruse

më 7.2019 - Top Channel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi reagoi pas publikimit te bisedës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, duke thënë se kishte patur për këtë një komunikim me shefin e ekzekutivit...

Haradinaj flet për bisedën mashtruese që kishte me komedianët rusë

më 7.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka biseduar me presidentin ukrainas Porohenko dy herë teksa, ka pranuar se ka pasur edhe një bisedë që ia kishin bërë dy komedianët rusë, raporton...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

më 7.2019 - Koha.mk

Prishtinë, 11 korrik – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë komikëve rusë, të...

Haradinaj flet për planin rus për ndarjen e vendit, thotë se kjo temë nuk është më risi

më 7.2019 - GazetaBlic

Pas presidentit të vendit, Hashim Thaçi për bisedën e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev me dy komedianë rusë lidhur me planin rus për ndarjen e territorit të vendit, ka folur edhe kryeministri, Ramush...

Kush e mashtroi Zaevin, shërbimet ruse apo pakujdesia e protokollit?

më 7.2019 - InfoShqip

Qytetarët e anketuar nga ekipi i gazetës Lajm, shprehen të ndarë në vlerësimet e tyre rreth talljes së komikëve rusë me kryeministrin Zoran Zaev. Disa prej tyre thonë se kjo është lojë e shërbimeve ruse,...

Zaev: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës

më 7.2019 - Koha.mk

Shkup, 11 korrik – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua

më 7.2019 - Alsat-M

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat dhe...

ZAEV SHFAJËSON MOSKËN ZYRTARE PËR TELEFONATAT

më 7.2019 - Klan Macedonia

Pasi kërkoi falje nga presidentet e Kosovës dhe Serbisë, i erdhi rendi ta ulë topin edhe me ruset. Kryeministri Zoran Zaev, u paraqit sot në hapjen e pompës së benzinës në hyrje të Haraçinës, kur prezent...

Thaçi: Kryeministri Zaev pre e një rrengu dhe dezinformatave, ata donin të më kontaktonin edhe mua

më 7.2019 - Shenja

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje për deklaratat që u bënë publike  e që kanë të bëjnë  me telefonatat me dy humoristët...

Zaevi dhe ambasadori rus: Maqedonia e Veriut dhe Rusia janë mike

më 7.2019 - Shenja

Pas skandalit me bisedat telefonike me humoristët rus, për herë të parë shihen publikisht bashkë kryeministri Zoran Zaev dhe Ambasadori rus në Maqedoninë e Veriut Sergej Bazdnikin. Zaev gjatë hapjes së...

Thaçi lavdërohet se nuk ra në grackën komikëve rusë, tregon çfarë ndodhi para 7 muajsh

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, teksa ka folur për rastin e dy komikëve rus të cilët kanë zhvilluar telefonata me krerë shtetërorë duke u shtirur si president të vendeve të ndryshme e edhe si Sekretari...

Tallja, Zaev zhvilloi takim me ambasadorin rus

më 7.2019 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi nga i cili ka kërkuar falje për ndërhyrjen në çështjet mes Kosovës dhe Serbisë. Thaçi ka deklaruar se Zaev...

Thaçi: Zaev mu paraqit që ta sqarojë deklaratën që ua ka dhënë mashtruesve rusë

më 7.2019 - Medial

Prishtinë, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot deklaroi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev i ka telefonuar mbrëmë, me qëllim që t’i sqarojë deklaratat që ua ka dhënë komikëve...

Thaçi lavdërohet se nuk ra në grackën komikëve rusë, tregon çfarë ndodhi para 7 muajsh

më 7.2019 - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, teksa ka folur për rastin e dy komikëve rus të cilët kanë zhvilluar telefonata me krerë shtetërorë duke u shtirur si president të vendeve të ndryshme e edhe si Sekretari...

Haradinaj e pranon se ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht

më 7.2019 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komikët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte diçka specifike...

Zaev i kërkon falje popullit të Kosovës dhe presidentit Thaçi

më 7.2019 - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Haradinaj: Edhe unë kam biseduar me komedianët rus

më 7.2019 - Gazeta Observer

Haradinaj: Nuk po i shihet fundi dialogut me Serbinë kurse cështja e liberalizimit të vizave është premtuese Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë...

Avziu: Protokolli i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duket se ka shumë mangësi

më 7.2019 - Zhurnal

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

S’ka lojë më “Gjarprin”, nuk u manipulua si Zaevi nga mashtruesit rusë

më 7.2019 - Ina

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka pasur tentativa nga mashtruesit rusë që tallen edhe me të siç bënë me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, por kjo gjë nuk ju ka kaluar. “Mashtuesit, prej...

Haradinaj tregon se çfarë kishte biseduar me komedianët rusë

më 7.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Por ai tha se...

Kush e mashtroi Zaevin, shërbimet ruse apo pakujdesia e protokollit?

më 7.2019 - Lajm

Qytetarët e anketuar nga ekipi i gazetës Lajm, shprehen të ndarë në vlerësimet e tyre rreth talljes së komikëve rusë me kryeministrin Zoran Zaev. Disa prej tyre thonë se kjo është lojë e shërbimeve ruse,...

Thaçi: Kryeministri Zaev pre e një rrengu dhe dezinformatave

më 7.2019 - Zëri i Amerikës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të enjten se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar ndjesë për deklaratat që u bënë publike në një rreng ku ai kishte rënë pre dhe kishte...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Iliria News

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Zaev ka biseduar me Thaçin: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës

më 7.2019 - Medial

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët...

Zaev: Biseda me komikët rusë është punë private, e jo akt i Federatës ruse

më 7.2019 - Medial

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me...

Haradinaj: Nuk ka prishje të koalicionit me Nismën Socildemokrate

më 7.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri Ramush Haradinaj në një konferencë për media pas mbledhjes së rregullt të qeverisë, ka thënë se nuk ka prishje të partneritetit mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën....

Haradinaj për përgjimet e Zaev: Nuk janë risi, e dinim që është kundër lëvizjes së kufijve

më 7.2019 - Shenja

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka komentuar çështjen e përgjimeve të fundit të Zoran Zaev i cili përmes telefonit ka biseduar me disa komedianë rusë. Haradinaj tha se të gjithë e kanë shqetësim...

Thaçi: “Rusët s’ma hodhën dot”, sqarime nga Zaev për skandalin me komedianët

më 7.2019 - Vizion Plus

Dy komedianët ruse të cilët vunë në lojë kryeministrin e maqedonisë së veriut Zoran Zaev, kanë tentuar të bëjnë të njëjtën gjë edhe me presidentin e Kosovës, por nuk janë kanë dalë. Këtë e konfirmoi vetë...

Zaev: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës, jam mik i tyre

më 7.2019 - Infokusi

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Pasi kërkim faljes ndaj Thaçit dhe Vuçiç, Zaev zbut fjalorin edhe me Rusinë

më 7.2019 - Infokusi

Pasi kërkoi falje nga presidentët e Kosovës dhe Serbisë, i erdhi rendi ta ulë topin edhe me ruset. Kryeministri Zoran Zaev, u paraqit sot në hapjen e pompës së benzinës në hyrje të Haraçinës, kur prezent...

Zaev: Do të takohem me ambasadorin rus, por jo përshkak talljes nga prankerët rus

më 7.2019 - Zhurnal

Shkup, 11 korrik – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev ka biseduar me ambasadorin rus në vend Sergej Bazdnikin, dhe sot pas hapjes së stacionit të ri të benzinës të Lukoil, do të ketë dhe takim me të,...

Haradinaj e pranon se ka folur në telefon me komikët rusë: S’kam thënë asgjë pos atyre që i flas publikisht

më 7.2019 - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar me dy komikët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte diçka specifike...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - KDPolitik

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Zaev flet sërish për bisedën me komedianët rusë, iu kërkon falje popullit të Kosovës

më 7.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Zaev ua kishte dhënë numrin – Haradinaj: ja çfarë u thashë komendianëve rusë

më 7.2019 - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se çfarë kishte biseduar në telefon me komedianët rusë, pre e tyre që së fundi ra edhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Por ai tha se...

Zaev e demanton Thaçin: Nuk thotë që fjalët për ndarjen e Kosovës janë shkrime të Sputnikut

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti Hashim Thaçi mbrëmë ka kërkuar sqarim nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev për telefonatën e tij me komikët rusë, se kinse ka marrëveshje mes Thaçit e dhe Vuçiçit për ndarjen e...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje për deklaratat për ndryshim kufijsh

më 7.2019 - KDPolitik

Presidenti i Kosovës, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka telefonuar për t’i kërkuar falje lidhur me deklaratat, ku ai e përmend një plan për ndryshim kufijsh, njofton DW. Presidenti...

Zaev e përsëritë se foli me thashethëme

më 7.2019 - PortaliOnline

Presidenti Hashim Thaçi mbrëmë ka kërkuar sqarim nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev për telefonatën e tij me komedianët rus, se kinse ka marrëveshje mes Thaçit e dhe Vuçiçit për ndarjen...

Reagimi i Thaçit kur pyetet nëse ka rënë pre e përgjimeve nga komedianët rusë

më 7.2019 - Insajderi

Hashim Thaçi buzëqeshi para se t’i përgjigjej një pyetjeje të gazetarëve lidhur me komedianët rusë të cilët e mashtruan kryeministrit e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, me të cilin bashkëbiseduan në telefon....

Përgjimet e Zaev me rusët, Hashim Thaçi: Më kërkoi falje

më 7.2019 - BalkanWeb

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe komikëve rusë, të cilëve iu kishte thënë se ka një plan për ndarjen e Kosovës. Thaçi ka thënë se...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Aktuale

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Thaçi e lavdëron zyrën e tij për satiristët rus, por harron këshilltarin serb të dyshuar si agjent

më 7.2019 - Kallxo

Hashim Thaçi e ka falënderuar zyrën e tij ti për kujdesin e shtuar për të mos i lejuar satiristët të qesin në lajthitje presidentin, mirëpo vetëm para disa ditësh zyra e tij kishte deklaruar se s’kanë...

Thaçi deklarohet pas skandalit të Zaevit me komedianët rus: Ata tentuan të bisedonin edhe me mua

më 7.2019 - InfoShqip

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur për herë të parë, pas deklaratës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, ku shprehej për planet për shkëmbimin e disa komunave mes Kosovës...

Thaçi: Mbrëmë më ka telefonuar Zaev dhe më ka kërkuar falje mua dhe gjithë Kosovës

më 7.2019 - Zhurnal

Prishtinë/Shkup, 11 korrik, zhurnal.mk – Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur për herë të parë, pas deklaratës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, ku shprehej për planet...

Haradinaj e pranon se është mashtruar në telefon nga komikët rusë

më 7.2019 - PortaliOnline

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media deklaroi se ka pasur bisedë telefonike nga një linjë e hakuar edhe me dy komedianët rusë, por ai tha se biseda e tyre nuk kishte diçka...

Zaev i kërkon falje Hashim Thaçit dhe Kosovës

më 7.2019 - Iliria News

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën me parodistët rusë, ku Zaev duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko...

Zaev i kërkon falje Hashim Thaçit dhe Kosovës

më 7.2019 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën me parodistët rusë, ku Zaev duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko...

Haradinaj: Marrëdhëniet me Nismën nuk e rrezikojnë këtë Qeveri

më 7.2019 - KosovaPress

Për ish presidentin ukrainas, i pari i qeverisë tha se ka komunikuar në linja të sigurta, së paku dy herë. Pas mbledhjes së kabinetit Qeveritar, Haradinaj foli dhe për mundësitë e rrëzimit të Qeverisë...

Zaev e telefonon Thaçin pas publikimit të përgjimit me komedianët rusë

më 7.2019 - Insajderi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka të mërkurën mbrëma ka biseduar në telefon me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev, me të cilin ka diskutuar lidhur me përgjimin telefonik të Zaev me disa komedianë...

Përgjimet e Zaev me komikët rusë, Hashim Thaçi: Më kërkoi falje

më 7.2019 - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe komikëve rusë, të cilëve iu kishte thënë se ka një plan për ndarjen e Kosovës. Thaçi ka thënë se...

Thaçi thotë se Zaev i kërkoi falje për deklaratat për shkëmbim territoresh

më 7.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratat në të cilat ai përmend presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë, të...

Përgjimet e Zaev me komikët rusë, Hashim Thaçi: Më kërkoi falje

më 7.2019 - Gazeta Tema

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe komikëve rusë, të cilëve iu kishte thënë se ka një plan për ndarjen e Kosovës. Thaçi ka thënë se...

Përgjimet e Zaev me rusët, Hashim Thaçi: Më kërkoi falje

më 7.2019 - Koha Jone

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar bisedën mes Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe komikëve rusë, të cilëve u kishte thënë se ka një plan për ndarjen e Kosovës. Thaçi ka thënë se Zaev...

Telefonata e Zaev me komedianët rusë, reagon presidenti Thaçi

më 7.2019 - Aktuale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në një konferencë për shtyp ka folur rreth bisedës telefonike të kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me humoristët rusë, ku përmermendet emri i tij dhe planet...

Haradinaj flet për bisedën telefonike me komikët rusë

më 7.2019 - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka diskutuar në biseda telefonike me dy komikët rusë, por theksoi se diskutimi i tyre nuk ka pasur diçka të veçantë dhe se për këtë arsye nuk është...

Zaev ra pre e rusëve, mbrëmë i kërkoi falje Thaçit dhe gjithë Kosovës

më 7.2019 - Neshesh

Bujë të madhe bëri fakti se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ra pre e një gracke të talljeve nga komikët rusë Vlladimir Kuzencov (Vovan) dhe Aleksej Stollarov (Leksus). Rusët kishin publikuar...

Biseda me komedianët rus, Thaçi: Zaevi më ka kërkuar falje

më 7.2019 - Portalb

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev dëgjohet në një telefonatë duke thënë se me planet e Thaçit e Vuçiqit për shkëmbim territoresh, Kosova do t’ia japë Serbisë 10 komuna. “Jemi kundër, kjo është një bombë...

Thaçi për deklaratat e Zaevit: Ka rënë pre e mashtrimit, më ka kërkuar falje

më 7.2019 - Medial

Presidenti Hashim Thaçi tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka rënë pre e mashtrimit kur ka folur për ndarjen e Kosovës. Ai tha se Zaevi, mbrëmjen e së mërkurës e ka telefonuar dhe kanë...

Hashim Thaçi: Komikët rus kanë tentuar të më mashtrojnë edhe mua

më 7.2019 - Tetova Sot

Pas skandalit të publikimit të bisedave telefonike midis kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe komikëve rus, sot Presidenti i Kosovës ka dhënë deklaratë për mediet lidhur me bisedat dhe...

Thaçi tregon bisedën me Zaev pas përgjimeve: Më kërkoi falje

më 7.2019 - Opinion

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratat në të cilat ai përmend presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë, të...

Deklaratat e Zaev për planet për ndarjen e Kosovës- Hashim Thaçi bisedon me kryeministrin

më 7.2019 - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi e ka konfirmuar se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev e ka telefonuar gjatë ditës së djeshme për t’u sqaruar në lidhje me deklarimet që ky i fundit i kishte bërë në...

Haradinaj flet për bisedën mashtruese që kishte me komedianët rusë

më 7.2019 - Gazeta Monitor

ryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka biseduar me presidentin ukrainas Porohenko dy herë teksa, ka pranuar se ka pasur edhe një bisedë që ia kishin bërë dy komedianët rusë. Ai në një...

S’ka lojë më “Gjarprin”, Thaçi nuk u manipulua si Zaevi nga mashtruesit rusë

më 7.2019 - InfoShqip

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka pasur tentativa nga mashtruesit rusë që tallen edhe me të siç bënë me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, por kjo gjë nuk ju ka kaluar. “Mashtuesit, prej...

Thaçi thotë se Zaev iu sqarua përmes telefonit rreth përgjimeve

më 7.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës e ka telefonuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçin me të cilin kanë zhvilluar bisedë 20 minutëshe. Këtë e ka bërë të ditur vet presidenti...

Zaev: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi është “thashetheme”

më 7.2019 - KosovaLive360

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp ka pranuar se “ka rënë në kurthin” e dy humoristëve rus, Aleksei Stoliarov dhe Vladimir Kuznetsov, të cilët gjatë një bisede telefonike...

Zaev: Biseda me komikët rusë nuk është akt i Federatës ruse

më 7.2019 - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me të, i cili, siç theksoi, ishte caktuar...

Haradinaj flet se çfarë kishte biseduar me komikët rus, s’iu kishte thënë hapsirë për publikim!

më 7.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj ka treguar për herë të parë se çfarë kishte folur me komikët rus, të cilët para disa ditësh ia publikuan një audio-bisedë kryeministrit të Maqedonisë Veriore,...

Thaçi tha se Zaevi i ka kërkuar falje për deklarat e tij lidhur me Kosovën

më 7.2019 - TV21

Thaçi flet për deklaratën e Zaevit për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë Kreu i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi sot se mbrëmë ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Maqedonisë,...

Haradinaj: Kam fol me mashtruesit rusë, kam kërkuar njohjen e Kosovës

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri Ramush Haradinaj po ashtu si homologu i tij maqedonas kishte rënë pre e mashtruesve rusë, të cilët telefonojnë liderë të ndryshëm dhe paraqiten kinse janë ish presidenti ukrainas, Petro Poroshenko....

Haradinaj flet për bisedën mashtruese që kishte me komedianët rusë

më 7.2019 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar se ka biseduar me presidentin ukrainas Porohenko dy herë teksa, ka pranuar se ka pasur edhe një bisedë që ia kishin bërë dy komedianët rusë. Ai në një...

Thaçi thotë se Zaev i kërkoi falje për deklaratat për shkëmbim territoresh

më 7.2019 - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratat në të cilat ai përmend presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë, të...

Zaev: Nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj qytetarët e Kosovës, jam mik i tyre

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

Haradinaj për deklaratat e Zaevit: Nuk janë risi, e dinim që është kundër lëvizjes së kufijve

më 7.2019 - Ekonomia Online

Pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë së Kosovës, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në konferencën për medie tha se biseda telefononike mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe kinse  Presidentit...

Zaev: Biseda me komikët rusë është punë private, e jo akt i Federatës ruse

më 7.2019 - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev bisedoi me ambasadorin rus, Sergej Bazdnikin, ndërsa sot pas hapjes së stacionit të 31-të të kompanisë Lukoil në shtet do të ketë edhe takim me të, i cili, siç theksoi, ishte caktuar...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Gazeta e re

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Sakrifikohet Zaev, Thaçi: Më kërkoi falje dhe më tha se për ndarjen e Kosovës u kishte besuar thashethemeve

më 7.2019 - Respublica

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut pranoi dy ditë më parë se kishte rënë pre e një mashtrimi kur duke folur me dy humorist rusë mendonte se po fliste me presidentin ukrainas Petro Poroshenko. Ai ka pranuar...

Haradinaj për përgjimet e Zaevit: E dinim se ai është kundër lëvizjes së kufijve

më 7.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka komentuar çështjen e përgjimeve të fundit të Zoran Zaev, i cili përmes telefonit ka biseduar me disa komedianë rusë me të cilët ka folur edhe për çështjen e...

Zaev: Jam mik i qytetarëve të Kosovës, nuk e kam pasur për qëllim t’i lëndoj ata

më 7.2019 - Periskopi

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ka biseduar me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën e tij me komikët rusë, duke theksuar se nëse i ka prekur qytetarët apo presidentin e Kosovës,...

S’ka lojë më “Gjarprin”, nuk u manipulua si Zaevi nga mashtruesit rusë

më 7.2019 - Lajm

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka pasur tentativa nga mashtruesit rusë që tallen edhe me të siç bënë me kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, por kjo gjë nuk ju ka kaluar. “Mashtuesit, prej...

Thaçi: Zaevi ishte pre e mashtrimit, mbrëmë më telefonoi e më kërkoi falje

më 7.2019 - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord ai dhe Aleksandër Vuçiç....

Thaçi: Satiristët rusë kanë provuar të bisedojnë edhe me mua

më 7.2019 - RTV 21

Thaçi sqarohet pas telefonatës së Zaveit me komedianët rusë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se dy satiristët rusë që janë paraqitur si ish-presidenti i Ukrainës, Poroshenko, kanë provuar të...

Haradinaj flet për bisedën telefonike me komikët rusë

më 7.2019 - KosovaPress

I pari i Qeverisë, po ashtu tha se ai në kanale të sigurta telefonike ka komunikuar dhe me ish-presidentin e Ukrainës. Haradinaj gjithashtu ka komentuar video-incizimin e dy ditë më parë ku shprehen shqetësime...

Hashim Thaçi krenohet: Rusët tentuan të më mashtronin edhe mua përmes telefonatave

më 7.2019 - GazetaBlic

Disa telefonatave mashtruese të dy komedianëve rusë u ka shpëtuar edhe presidenca e Kosovës. Të paktën, kështu tha presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para mediave kur është pyetur lidhur me bisedën e kryeministrit...

Haradinaj tregon se si mashtruesve rusë që u paraqitën si Poroshenko,  ua kërkoi njohjen e Kosovës

më 7.2019 - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj po ashtu si homologu i tij maqedonas kishte rënë pre e mashtruesve rusë, të cilët telefonojnë liderë të ndryshëm dhe paraqiten kinse janë ish presidenti ukrainas, Petro Poroshenko....

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

më 7.2019 - Alsat-M

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Thaçi: Fola 20 minuta me Zaev, më kërkoi falje

më 7.2019 - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi në një deklaratë për mediat, tha se ka pasur një bisedë telefonike 20 minutëshe me Zaev , të kërkuar nga ky i fundit, ku e ka sqaruar se ka rënë pre e mashtrimti dhe gjithçka ka...

Haradinaj: Biseda e Zaev s’është risi, liderët e Ballkanit i frikësohen ndryshimit të kufijve

më 7.2019 - Arbresh

Edhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj e ka komentuar bisedën telefonike të Zoran Zaev-it i cili flet për ndarjen e Kosovës. Haradinaj ka thënë se këto deklarata nuk janë ndonjë risi. Sipas tij këto...

Thaçi: Zaev më ka telefonuar, më ka kërkuar falje dhe jemi sqaruar

më 7.2019 - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi e ka konfirmuar se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev e ka telefonuar gjatë ditës së djeshme për t’u sqaruar në lidhje me deklarimet që ky i fundit i kishte bërë në...

Thaçi thotë se Zaev iu sqarua përmes telefonit rreth përgjimeve

më 7.2019 - Medial

10:05, 11 Korrik 2019 Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, mbrëmjen e së mërkurës e ka telefonuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçin me të cilin kanë zhvilluar bisedë 20 minutëshe. Këtë e ka...

Thaçi thotë se Zaev më kërkoi falje për bisedën me rusët

më 7.2019 - OraInfo

Thaçi thotë se Zaev më telefonoi, më kërkoi falje për bisedën me rusët tha se të gjitha janë thashetheme të Sputnik’ut. Pas takimit lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou,Thaçi...

Thaçi: Satiristët më kanë thirrë edhe mua

më 7.2019 - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi e ka konfirmuar se dy satiristët rus që janë paraqitur si ish-presidenti i Ukrainës, Poroshenko e kanë thirrë në telefon edhe zyrën e tij. “Ta them të drejtën që mashtruesit kanë...

Thaçi tha se Zaevi i ka kërkuar falje për deklarat e tij lidhur me Kosovën

më 7.2019 - RTV 21

Thaçi flet për deklaratën e Zaevit për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë Kreu i vendit, Hashim Thaçi, deklaroi sot se mbrëmë ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Maqedonisë,...

Presidenti Thaçi thotë se bisedoi me Zaevin pasi ky i fundit tha “se 10 komuna të Kosovës do t’i jepen Serbisë”

më 7.2019 - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë të ditur se gjatë mbrëmjes së kaluar ka pasur një bisedë telefonike me kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zran Zaev me të cilin ka biseduar lidhur me telefonatën...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Koha.mk

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Telefonata e Zaev me komedianët rusë, reagon presidenti Thaçi

më 7.2019 - Ina

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në një konferencë për shtyp ka folur rreth bisedës telefonike të kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me humoristët rusë, ku përmermendet emri i tij dhe planet...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Ina

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

më 7.2019 - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Përgjimet me rusët, Thaçi: Zaev më kërkoi falje, janë thashetheme

më 7.2019 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar përgjimet e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me rusët, për ndarjen e Kosovës. Thaçi ka deklaruar se Zaev e ka telefonuar për t’i kërkuar...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje për deklaratat për shkëmbim territoresh

më 7.2019 - LajmiFundit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratat në të cilat ai përmend presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë, të...

Zaev: Rusia nuk po bënë luftë speciale kundër Maqedonisë, i kam kërkuar falje Thaçit dhe Vuçiqit

më 7.2019 - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot ka thënë se komedianët rus kanë vepruar në mënyrë private dhe jo në koordinim me Federatën e Rusisë. Këto deklarata Zaev i ka thënë gjatë hapjes së pompës së re...

ërgjimet me rusët, Thaçi: Zaev më kërkoi falje, janë thashetheme

më 7.2019 - Lexo

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar përgjimet e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me rusët, për ndarjen e Kosovës. Thaçi ka deklaruar se Zaev e ka telefonuar për t’i kërkuar...

Ja çfarë i shkruajnë qytetarët Thaçit në lidhje me Zaevin, dikush e do President edhe për një mandat

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se mashtruesit e rastit të kryeministrit maqedonas Zoran Zaev kanë tentuar të depërtojnë edhe në zyrën e tij përmes lidhjeve telefonike, por, sipas tij kabineti...

Thaçi deklarohet pas skandalit të Zaevit me komedianët rus, ata tentuan të bisedonin edhe me mua

më 7.2019 - Shenja

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka folur për herë të parë, pas deklaratës së kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me dy komedianët rus, ku shprehej për planet për shkëmbimin e disa komunave mes Kosovës...

Bomba e Zoran Zaev për ndarjen e Kosovës, dekonspiroi Hashim Thaçin e Edi Ramën

më 7.2019 - Ina

Shumë herë është diskutuar ideja për korrigjimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për këtë ka folur edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Por, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,...

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

më 7.2019 - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Zoran Zaev: Me rusët thashë ç’kisha dëgjuar në media

më 7.2019 - Gazeta Tema

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është në dijeni të një plani të fshehtë për ndarjen e Kosovës. Duke folur një ditë pas publikimit të regjistrimeve me dy komedianët rusë që shtireshin si...

Zaev i kërkon falje Hashim Thaçit dhe Kosovës

më 7.2019 - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën me parodistët rusë, ku Zaev duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko...

Zaev i kërkon falje Hashim Thaçit dhe Kosovës

më 7.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën me parodistët rusë, ku Zaev duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko...

Zaev i kërkon falje Hashim Thaçit dhe Kosovës

më 7.2019 - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev ka zhvilluar bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi lidhur me bisedën me parodistët rusë, ku Zaev duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës, Petro Poroshenko...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Komikët ukrainas kishin provuar të flasin edhe me Thaçin, kishin dështuar

më 7.2019 - Fakti Ditor

Këtë e ka konfirmuar vetë Thaçi sot. Presidenti Thaçi ka konfirmuar se mashtruesit ukrainas, të cilët kishin arritur të bisedojnë me kryeministrin Haradinaj dhe këto ditë edhe me kryeministrin Zaev, kishin...

Telefonata e Zaev me komedianët rusë, reagon presidenti Thaçi

më 7.2019 - Tetova1

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot në një konferencë për shtyp ka folur rreth bisedës telefonike të kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me humoristët rusë, ku përmermendet emri i tij dhe planet...

Thaçi thotë se Zaev më kërkoi falje për bisedën me rusët

më 7.2019 - Lajm

Thaçi thotë se Zaev më telefonoi, më kërkoi falje për bisedën me rusët tha se të gjitha janë thashetheme të Sputnik’ut. Pas takimit lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou,Thaçi...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - AlbPortali

Loading... Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit...

Thaçi thotë se Zaev më kërkoi falje për bisedën me rusët

më 7.2019 - Tetova Sot

Thaçi thotë se Zaev më telefonoi, më kërkoi falje për bisedën me rusët tha se të gjitha janë thashetheme të Sputnik’ut. Pas takimit lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou,Thaçi...

Zaev takon sot ambasadorin rus

më 7.2019 - Shenja

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të bisedave telefonike të kryeministrit me komedianët rus të cilët...

Thaçi: Zaev më ka kërkuar falje, ka folur duke u bazuar në dezinformata

më 7.2019 - PortaliOnline

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord ai dhe Aleksandër...

Thaçi tregon së mbrëmë e telefonoi Zaev, ja çfarë i tha ai

më 7.2019 - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur lidhur me deklaratën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kishte rënë pre e një telefonate të disa komikëve e ku kishte deklaruar se...

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

më 7.2019 - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Bomba e Zoran Zaev për ndarjen e Kosovës, dekonspiroi Hashim Thaçin e Edi Ramën

më 7.2019 - InfoShqip

Shumë herë është diskutuar ideja për korrigjimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për këtë ka folur edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Por, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,...

Thaçi: Mashtruesit tentuan t’më telefojnë edhe mua para disa muajsh, por s’kam rënë pre e tyre si të tjerët

më 7.2019 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka bërë me dije se dy mashtruesit të njohur edhe si komedianë, kanë tentuar ta telefonojnë edhe Presidencën e Kosovës por këtë e ka evituar kabineti i tij (presidentit...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje, komedianët më telefonuan edhe mua

më 7.2019 - Gazeta Observer

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord ai dhe Aleksandër...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje, tha se të gjitha deklarimet i ka të dëgjuara nga thashethemet

më 7.2019 - KosovaPress

Thaçi tha se Zaev e ka telefonuar mbrëmë ku ka biseduar me të rreth 20 minuta, ku ai i kishte dhënë sqarime për atë që kishte biseduar në telefon me komedianët rusë që iu kishin prezantuar si ish presidenti...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje, komedianët më telefonuan edhe mua

më 7.2019 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, se për ndryshimin e kufijve midis Kosovës dhe Serbisë kanë rënë dakord ai dhe Aleksandër...

Thaçi thotë se Zaevi i kërkoi falje për deklaratat për shkëmbim territoresh

më 7.2019 - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar falje në lidhje me deklaratat në të cilat ai përmend presidentin e Kosovës dhe atë të Serbisë,...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

më 7.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Zaev sot do të takohet me ambasadorin rus, pas skandalit me bisedat telefonike

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev so do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Pas publikimit të bisedave me komikët, Zaev sot në takim me ambasadorin rus

më 7.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot do të takojë ambasadorin rus në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Takimi vjen pas publikimit të skandalit me bisedat telefonike të kryeministrit me komedianët...

Thaçi: Mashtruesit tentuan t’më telefojnë edhe mua para disa muajsh, por s’kam rënë pre e tyre si të tjerët

më 7.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka bërë me dije se dy mashtruesit të njohur edhe si komedianë, kanë tentuar ta telefonojnë edhe Presidencën e Kosovës por këtë e ka evituar kabineti i tij (presidentit...

“Mashtruesit” tentuan të bisedojnë edhe me presidentit Hashim Thaçi

më 7.2019 - Arbresh

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se mashtruesit kanë tentuar  të depërtojnë edhe në zyrën e tij përmes lidhjeve telefonike, por, sipas tij kabineti i tij ka qenë i kujdesshëm dhe ka ndaluar këtë...

Thaçi thotë se bisedoi me Zaevin pasi ky i fundit tha “se 10 komuna të Kosovës do t’i jepen Serbisë”

më 7.2019 - Bota Press

Pas takimit lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopoulou,Thaçi është pyetur rreth bisedës së Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me komikët rusë, të cilëve iu kishte thënë se ka...

Thaçi: Zaev më kërkoi falje, komedianët më telefonuan edhe mua

më 7.2019 - KosovaPress

"Unë mbrëmë kam zhvilluar një bisedë telefonike rreth 20 minuta me kryeministrin Zaev, ai më ka thirr mua si president i Republikës së Kosovës për t’u sqaruar në atë çka ai ka biseduar me njerëzit të cilët...

Thaçi: Zaev i kërkoi falje Kosovës, deklarata e tij janë thashetheme të mediave ruse

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev i ka kërkuar falje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për deklaratat që ka rënë preh e një telefonate flase me ish presidentin e Ukrainës. Presidenti Thaçi...

Thaçi tregon së mbrëmë e telefonoi Zaev: Më kërkoi falje, tha se foli me thashetheme të Sputnikut rus

më 7.2019 - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur lidhur me deklaratën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili kishte rënë pre e një telefonate të disa komikëve e ku kishte deklaruar se...

Thaçi për deklaratat e Zaevit për ndarjen e Kosovës: Ka rënë pre e mashtrimit, më ka kërkuar falje

më 7.2019 - Ekonomia Online

Presidenti Hashim Thaçi tha se kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka rënë pre e mashtrimit kur ka folur për ndarjen e Kosovës, raporton Ekonomia Onlin. https://www.facebook.com/ekonomiaon/videos/2139048712883626/

Skandali me telefonatat, përmendet shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi

më 7.2019 - Albinfo

Zoran Zaev në bisedë me Petro Poroshenkon e rrejshëm thotë se Kosova dhe Serbia kanë plan për shkëmbim territoresh Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev bisedat për negociatat mes Kosovës dhe...

Opozita i kërkon prokurorisë të merret me deklaratat e Zaevit për Thaçin

më 7.2019 - Arbresh

Publikimi i bisedës së Kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev, ka ngritur shqetësim e pikëpyetje të mëdha në Kosovë. Biseda e tij në të cilën Zaev përmend edhe idenë e presidentit, Hashim Thaçi, për ndryshimin...

Zaev: Ne jemi Maqedonas jo maqedonas-verior

më 7.2019 - Neshesh

I pyetur se a do të reagoj për deklaratën e kryeministrit bullgar Bojko Borisov në Sarajevë, ku ai flet për “politikanin maqedonaso-verior” dhe “kryetar maqedonaso-verior”, çka është kundër Marrëveshjes...

Opozita thotë se vetëm zgjedhjet pengojnë Thaçin dhe idenë e tij për ndarje të Kosovës

më 7.2019 - Koha.net

Deklaratat e Zoran Zaevit për ekzistencën e një plani të hartuar nga Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiqi për ndarjen e Kosovës, kanë nxitur reagime në vend. Lëvizja Vetëvendosje, në një konferencë për media,...

Zaev komenton deklaratën e kryeministrit bullgar: Ne jemi maqedonas e jo maqedonaso-verior!

më 7.2019 - Ina

I pyetur se a do të reagoj për deklaratën e kryeministrit bullgar Bojko Borisov në Sarajevë, ku ai flet për “politikanin maqedonaso-verior” dhe “kryetar maqedonaso-verior”, çka është kundër Marrëveshjes...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

më 7.2019 - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: Pretendimi i kryeministrit Zoran Zaev e bisedat telefonike të paligjshme me të janë kryer nga strukturat mirë të organizuara,...

Zoran Zaev: Me rusët thashë ç’kisha dëgjuar në media

më 7.2019 - Gazeta Tema

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut thotë se nuk është në dijeni të një plani të fshehtë për ndarjen e Kosovës. Duke folur një ditë pas publikimit të regjistrimeve me dy komedianët rusë që shtireshin si...

Pas skandalit, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Zhurnal

Shkup, 10 korrik – Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus.Këtë e konfirmoi vetë...

Zaev: Për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi kam dëgjuar nga opinioni

më 7.2019 - Kallxo

Në numrat e telefonit prej të cilëve e kanë kontaktuar komedianët rusë, edhe vetë Zaevi u ka telefonuar Poroshenkos dhe Stoltenbergut, i bindur se edhe kësaj here bisedon me ta. Edhe pse bisedat janë bërë...

Zaev reagon ndaj deklaratës së kryeministrit bullgar: Ne jemi maqedonas e jo maqedonaso-verior!

më 7.2019 - Tetova Sot

I pyetur se a do të reagoj për deklaratën e kryeministrit bullgar Bojko Borisov në Sarajevë, ku ai flet për “politikanin maqedonaso-verior” dhe “kryetar maqedonaso-verior”, çka është kundër Marrëveshjes...

Zaev reagon ndaj deklaratës së kryeministrit bullgar: Jemi maqedonas dhe jo maqedonas verior

më 7.2019 - InfoShqip

I pyetur se a do të reagoj për deklaratën e kryeministrit bullgar Bojko Borisov në Sarajevë, ku ai flet për “politikanin maqedonaso-verior” dhe “kryetar maqedonaso-verior”, çka është kundër Marrëveshjes...

Haradinaj: Sovranitetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Shefi i ekzekutivit kosovar duke iu drejtuar qytetarëve tha se...

Zaev komenton deklaratën e kryeministrit bullgar: Ne jemi maqedonas e jo maqedonaso-verior!

më 7.2019 - Tetova1

I pyetur se a do të reagoj për deklaratën e kryeministrit bullgar Bojko Borisov në Sarajevë, ku ai flet për “politikanin maqedonaso-verior” dhe “kryetar maqedonaso-verior”, çka është kundër Marrëveshjes...

Rusët që folën me Zaev e Haradinaj: E bëmë për qejf, t’i tallnim pak

më 7.2019 - Gazeta Tema

Kryeministri Zoran Zaev, zgjoi interes tek komedianët rusë me deklaratat e tij për përzierjen ruse në çështjet e brendshme të shtetit, e pasi filloi t’u jep informata që ata as që nuk i kërkonin, Alekseit...

Haradinaj: Sovranitetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Shefi i ekzekutivit kosovar duke iu drejtuar qytetarëve tha se “jemi...

Neziri për bisedën e Zaevit me komedianët rusë: Skandaloze, vuri në tallje gjithë Qeverinë

më 7.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, u bë pre e dy komedianëve rusë, të cilët u shtirën sikur ishin ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg. Zaev...

Zaev komenton deklaratën e kryeministrit bullgar: Ne jemi maqedonas e jo maqedonaso-verior!

më 7.2019 - Shenja

I pyetur se a do të reagoj për deklaratën e kryeministrit bullgar Bojko Borisov në Sarajevë, ku ai flet për “politikanin maqedonaso-verior” dhe “kryetar maqedonaso-verior”, çka është kundër Marrëveshjes...

Neziri për bisedën e Zaevit me komedianët rusë: Skandaloze, vuri në tallje gjithë Qeverinë

më 7.2019 - Medial

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, u bë pre e dy komedianëve rusë, të cilët u shtirën sikur ishin ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg. Zaev...

Opozita thotë se vetëm zgjedhjet pengojnë Thaçin dhe idenë e tij për ndarje të Kosovës

më 7.2019 - Koha.net

Deklaratat e Zoran Zaevit për ekzistencën e një plani të hartuar nga Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiqi për ndarjen e Kosovës, kanë nxitur reagime në vend. Lëvizja Vetëvendosje, në një konferencë për media,...

„Komikët“ që mashtruan Zaevin nuk e kanë problem të jenë “armë të Kremlinit”

më 7.2019 - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev dha deklaratë të cilën e vlerësojmë si të vërtetë: … Jam i obliguar të them se edhe unë kam qenë pjesë e atyre të cilët në vitet e kaluara janë mashtruar shumë mirë prej strukturave...

Pas publikimit të bisedës me komedianët rus, Zoran Zaev do të takohet me ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Insajderi

Përfaqësia diplomatike e federatës ruse ditë më parë u prononcua për skandalin e kryeministrit, nga ku theksuan se nuk duan të komentojnë vepra të artistëve. Ministria e Jashtme thotë se nuk ka bazë për...

Zaev: Për shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi kam dëgjuar nga opinioni

më 7.2019 - RTV 21

“Askush nuk më ka dhënë informacione as nga Kosova as nga Serbia, sepse kjo është çështje bilaterale” Në numrat e telefonit prej të cilëve e kanë kontaktuar plankerët rusë, edhe vetë Zaevi u ka telefonuar...

Dimitriev: Zaev ka gabuar në momentin kur ka tejkaluar kompetencat protokollare dhe ka biseduar jo zyrtarisht

më 7.2019 - Aktuale

Ish kryeministri teknik dhe kryetar i Komisionit për mbikëqyrjen e zbatimit të masave të posaçme hetuese në Kuvend, Emil Dimitriev thotë se kryeministri Zoran Zaev ka gabuar në momentin kur ka tejkaluar...

A E ZBULOI ZAEV PLANIN PËR KOSOVËN DHE SERBINË? ZAEV: PËR SHKËMBIMIN E TERRITOREVE KAM DËGJUAR NGA OPINIONI

më 7.2019 - TV21

Në numrat e telefonit prej të cilëve e kanë kontaktuar plankerët rusë, edhe vetë Zaevi u ka telefonuar Poroshenkos dhe Stoltenbergut, i bindur se edhe kësaj here bisedon me ta. Edhe pse bisedat janë bërë...

Haradinaj: Sovranitetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Shefi i ekzekutivit kosovar duke iu drejtuar qytetarëve tha se “jemi...

Pas skandalit Zaevi nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Aktuale

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Neziri për bisedën e Zaevit me komedianët rusë: Skandaloze, vuri në tallje gjithë Qeverinë

më 7.2019 - Tetova Sot

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, u bë pre e dy komedianëve rusë, të cilët u shtirën sikur ishin ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg. Zaev...

Dimitriev: Zaev ka gabuar në momentin kur ka tejkaluar kompetencat protokollare dhe ka biseduar jo zyrtarisht

më 7.2019 - Zhurnal

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Ish kryeministri teknik dhe kryetar i Komisionit për mbikëqyrjen e zbatimit të masave të posaçme hetuese në Kuvend, Emil Dimitriev thotë se kryeministri Zoran Zaev ka gabuar...

Skandali me bisedat, Zaev: Pësimi, mësim. Do të vazhdoj komunikimin me miqtë

më 7.2019 - Flaka

Edhe pas skandalit me bisedat telefonike mes kryeministrit, Zoran Zaev, dhe komediantët rusë, Zaev thotë se jo vetëm që nuk ka në plan të japë dorëheqje dhe të bëjë qeveri teknike, nuk ka në plan as të...

Zaevi nesër pritet ta takojë ambasadorin rus

më 7.2019 - Iliria News

Jo zyrtarisht mësohet se të enjten kryeministri Zaev do të pres në takim ambasadorin rus Sergej Bazdnikin, raporton Alsat. Përfaqësia diplomatike e federatës ruse ditë më parë u prononcua për skandalin...

Vetëvendosje: Zaev i informuar për planet e ndarjes së Kosovës

më 7.2019 - Flaka

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar dorëheqjen e presidentit, Hashim Thaçi, dhe shkuarjen e Kosovës në zgjedhje të parakohshme, pas publikimit të bisedave të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,...

Thaçi apo Vuçiq, kush ia tregoi planin për ndryshimin e kufijve? – Flet kryeministri maqedonas

më 7.2019 - Insajderi

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, ka thënë sot para gazetarëve se as pala kosovare e as ajo serbe nuk ia ka dhënë informacionet për planin për ndryshimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë....

Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Albeu

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

“Kosova do t’ia japë Serbisë 10 komuna, bombë e kurdisur”, shpërthen Haradinaj: S’na ndani dot

më 7.2019 - Standard

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka alarmuar Kosovën, teksa është dëgjuar në një telefonatë duke thënë se me planet e Thaçit e Vuçiçit për shkëmbim territoresh, Kosova do t’ia japë Serbisë...

Zaevi ka biseduar për Kosovën me rusët

më 7.2019 - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev bisedat për negociatat mes Kosovës dhe Serbisë me parodistët rus duke menduar se flet me presidentin e Ukrainës i ka bërë në bazë të informacioneve që kanë plasuar mediat. I pyetur...

Neziri për bisedën e Zaevit me komedianët rusë: Skandaloze, vuri në tallje gjithë Qeverinë

më 7.2019 - Tetova1

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, u bë pre e dy komedianëve rusë, të cilët u shtirën sikur ishin ish-presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko dhe sekretari i NATO-s, Jens Stoltenberg. Zaev...

Pas skandalit, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Gazeta Observer

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zaev i cili në disa...

“Bombë, Kosova i jep 10 komuna Serbisë”! Haradinaj: S’na ndani dot

më 7.2019 - BalkanWeb

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka alarmuar Kosovën, teksa është dëgjuar në një telefonatë duke thënë se me planet e Thaçit e Vuçiçit për shkëmbim territoresh, Kosova do t’ia japë Serbisë...

VV:Thaçi e Vuçiqi kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - RTV 21

Selimi: Sa më shpejt të shkojmë në zgjedhje që ky president të largohet Një ditë pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev shpreh shqetësimin për ndryshim të...

Haradinaj kundër ndarjes: Do mbrojmë me çdo çmim sovranitetin

më 7.2019 - Top Channel

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj reagoi pas publikimit të bisedës telefonike, të homologut të tij maqedonas, që fliste për idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë. Përmes “Facebook-ut”,...

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus

më 7.2019 - Alsat-M

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Zaev: Vazhdoj me komunikimet e mia të drejtpërdrejta me presidentë dhe kryeministra

më 7.2019 - Medial

Shkup, 10 korrik 2019 (MEDIAL) – Vazhdoj me komunikimet e MEDIAL të drejtpërdrejta me presidentë dhe kryeministra për shkak të kësaj që jam njeri i drejtpërdrejt dhe nuk kam për qëllim kur herën tjetër...

Tallja që i bënë me telefon, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - InfoShqip

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Zaev: Vazhdoj me komunikimet e mia të drejtpërdrejta me presidentë dhe kryeministra

më 7.2019 - Tetova Sot

Vazhdoj me komunikimet të drejtpërdrejta me presidentë dhe kryeministra për shkak të kësaj që jam njeri i drejtpërdrejt dhe nuk kam për qëllim kur herën tjetër do t’i lajmërohem Borisovit apo cilido qoftë...

“Bomba” e Zaev për copëtimin e kufijve, ja çfarë thotë Kryeministri i Maqedonisë së Veriut

më 7.2019 - Standard

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili po ju fliste në telefon aktorëve rus duke menduar se po i flet presidentit Ukranez, u tha se Kryeministrat, Rama, Thaçi dhe Presidenti Vuçiç kanë...

Deputeti Kurteshi komenton “telefonatat” e Zaevit, Thaçin e quan ndihmës të projektit për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, kishte rënë pre e dy aktorëve gazmorë rus, të cilët i ishin prezantuar me identitete të rreme. Gjatë kësaj telefonatë e kryeministrit Zaev kishte zbardhur planin sekret...

Haradinaj: Do mbrojmë me çdo çmim sovranitetin

më 7.2019 - Shekulli

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj, reagoi pas publikimit të bisedës telefonike, të homologut të tij maqedonas, që fliste për idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë. Përmes “Facebook-ut”,...

PAS BISEDAVE TË ZAEVIT, VETËVENDOSJA KËRKON ZGJEDHJE

më 7.2019 - Klan Macedonia

Haradinaj: Me çdo çmim do ta mbrojë sovranitetin e Kosovës Ka pasur reagime edhe në Kosovë pas publikimit në media të bisedës së kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev me dy komedianët rus. ...

Si ra në kurthin e rusëve edhe Haradinaj njejtë si Zaevi

më 7.2019 - InfoShqip

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ishin të fundit që ranë pre e dy komikëve rusë, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke u shtirur...

Haradinaj reagon për telefonatën e Zaev:Sovraniteti do mbrohet me çdo çmim

më 7.2019 - Opinion

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar në lidhje me bisedën telefonike të homologut të tij maqedonas, ku flitej për idenë e shkëmbimit të territoreve të Kosovës dhe Serbisë. Nëpërmjet një statusi...

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

më 7.2019 - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ish-presidenti i Ukrainës Poroshenko, derisa...

Komunikimi me komikët rus, Zaev: Informacionet për Kosovën nuk m’i ka dhënë asnjëra palë

më 7.2019 - Ina

Kryeministri Zoran Zaev theksoi se asnjë palë nuk ia ka dhënë informacionet që i ka shprehur për ndërrimin e kufijve gjatë bisedës mashtruese me komikët rus. “Do u përmbahem përgjigjeve të mija të djeshme,...

Komedianët rusë mashtrojnë edhe Ramush Haradinajn

më 7.2019 - Vizion Plus

Dy komedianët rusë, Alexei Stolyarov dhe Vladimir Kuznetsov mesa duket kanë gjetur terren në Ballkan për të bërë shaka me liderët e rajonit. Pasi ata u shtirën si politikanë ne bisedat me kryeministrin...

PRISHTINË: REAGIME PAS BISEDËS SË ZAEVIT ME DY KOMEDIANËT RUSË

më 7.2019 - Klan Macedonia

Ka pasur reagime edhe në Kosovë pas publikimit në media të bisedës së kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev me dy komedianët rus.  Kryeministri Haradinaj thotë se sovranitetin e Kosovës do ta...

Zaev: Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon

më 7.2019 - Koha.mk

Shkup, 10 korrik – Në deklaratë për mediet, kryeministri Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar disa herë...

Zaev thotë se edhe ai vet i ka kontaktuar komikët rus, madje kanë shkëmbyer fotografi

më 7.2019 - Iliria News

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë se përpos që komikët rus e kanë kontaktuar atë, edhe ky i ka kontaktuar Stoltenbergun dhe Poroshenkon e rrejshëm. Ai ka përsëritur qëndrimin se nuk do të kërkoj përgjegjësi...

Zaevi komenton telefonantën me komedianët rus

më 7.2019 - Insajderi

Zaevi ka thënë se nuk e sheh të arsyeshme dorëheqjen e tij pas bisedave telefonike të publikuara në YouTube, ku Zaevi ka rënë preh e dy humoristëve rusë, ku zbulohen sekrete shtetërore dhe informacione...

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

më 7.2019 - Zhurnal

Prishtinë, 10 korrik, zhurnal.mk – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ish-presidenti...

Pas skandalit Zaevi nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Fakti Ditor

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Zaev: Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar pardje

më 7.2019 - Zhurnal

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë...

Haradinaj: Askush s’do na ndajë, sovranitetin dhe integritetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka ritheksuar se Kosova nuk do të ndahet, njofton Klan Kosova. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se sovraniteti dhe integriteti i Kosovës do të mbrohet...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet

më 7.2019 - Alsat-M

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar disa...

Vetëvendosje: Deklarata e Zaevit e zbardh të vërtetën e planit të fshehtë Thaçi – Vuçiq për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Portalb

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me bisedat e fundit të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili ka zbuluar detaje lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve...

Zaev: Informacionet për Kosovën nuk m’i ka dhënë asnjëra palë

më 7.2019 - RTV 21

Zaev tha se s’ka protokoll që mund ta kufizon Do u përmbahem përgjigjeve të mija të djeshme, nuk kam asgjë për të shtuar. Ishte përgjigja më e shpeshtë që kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev...

Pacolli, reagon ndaj “telefonatave”, të Zaevit, thotë se askush nuk duhet folur në emër të Kosovës

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka zbardhur planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës, duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë dhe Turqisë, shkruan Arbresh.info....

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Evropa e Lirë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Haradinaj: Askush s’do na ndajë, sovranitetin dhe integritetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Medial

14:29, 10 Korrik 2019 Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka ritheksuar se Kosova nuk do të ndahet, njofton Klan Kosova. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se sovraniteti dhe integriteti i...

Haradinaj: Askush nuk do të na ndajë

më 7.2019 - TV21

Reagon kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Kështu deklaroi sot kryeministri Ramush Haradinaj, pas diskutimeve për...

Haradinaj sërish siguron se nuk mund të ketë ndarje territoresh

më 7.2019 - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas përgjimit që rrodhi ku Kryeministri i Maqedonisë së Veriut konfirmon se Presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë kanë diskutuar për shkëmbimin e territoreve...

Opozita thotë se vetëm zgjedhjet pengojnë Thaçin dhe idenë e tij për ndarje të Kosovës

më 7.2019 - Sovrani

Deklaratat e Zoran Zaevit për ekzistencën e një plani të hartuar nga Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiqi për ndarjen e Kosovës, kanë nxitur reagime në vend. Lëvizja Vetëvendosje, në një konferencë për media,...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Fol

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Zaev: S’ka protokoll që më ndalon komunikimin, informacionet për Kosovën nuk m’i ka dhënë asnjëra palë

më 7.2019 - TV21

Do u përmbahem përgjigjeve të mija të djeshme, nuk kam asgjë për të shtuar. Ishte përgjigja më e shpeshtë që kryeministri Zaev e tha sot në paraqitjen para gazetarëve të cilat e pyesnin në lidhje me përgjimin...

Publikimi i bisedës së Zaevit– reagon Haradinaj

më 7.2019 - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njëjta...

Skandali i përgjimeve, Haradinaj del me mesazhin e papritur: Askush nuk do të na ndajë!

më 7.2019 - Sot News

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar me një thirrje të papritur, qytetarëve të Kosovës. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve se askush nuk do i ndajë. "Të nderuar qytetarë të Republikës...

Kryeministri Haradinaj, thirrje popullit: Jemi të fortë! Sovranitetin do ta mbrojmë me çdo çmim!

më 7.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është drejtuar papritur me një thirrje, popullit të Kosovës. Haradinaj e ka bërë këtë deklaratë para pak minutash në rrjetet sociale, e cila vjen pak orë pasi...

Publikimi i bisedës për planin rus e për ndarjen e vendit, reagon Haradinaj (FOTO LAJM)

më 7.2019 - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njëjta...

Haradinaj: Askush nuk do të na ndajë

më 7.2019 - RTV 21

Reagon kryeministri Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Kështu deklaroi sot kryeministri Ramush Haradinaj, pas diskutimeve për shkëmbim të territoreve. “Të...

Haradinaj i drejtohet popullit: Jemi të fortë! Sovranitetin do ta mbrojmë me çdo çmim!

më 7.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Kosovës Ramush haradinaj i është drejtuar befas me një thirrje, popullit të Kosovës: “Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë....

Zotohet Haradinaj: Askush nuk do të na ndajë, do ta mbrojmë më çdo çmim Kosovën

më 7.2019 - OraInfo

Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë. Kryeministri i Kosovës,...

Haradinaj kundër ndryshimit të kufijve, “ Do ta mbrojmë me çdo çmim”

më 7.2019 - RTV 21

Reagon kryeministri Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Kështu deklaroi sot kryeministri Ramush Haradinaj, pas diskutimeve për shkëmbim të territoreve. “Të...

Selimi: Planin për copëtimin e Kosovës e dëshmon edhe kjo deklaratë e Thaçit

më 7.2019 - Insajderi

Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, përmes një konference për media, tha se përgjimet e publikuara të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me kinse presidentitn e Ukrainës, Poroshenkon, lidhen...

Publikimi i bisedës për planin rus për ndarjen e vendit – Reagon Haradinaj

më 7.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njëjta...

Ja çfarë thotë tani Zaev pasi u përgjua duke thënë se “10 komuna të Kosovës do t’i jepen Serbisë”

më 7.2019 - GazetaBlic

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me përgjigjimet e publikuara gjatë ditës së djeshme, ku dëgjohet kinse Zaev flet me Petro Poroshenko dhe Sekretarin...

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus

më 7.2019 - Tetova1

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Ina

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Haradinaj: Askush s’do të na ndajë, paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, prapë thekson se Kosova s’do të ndahet. Paprekshmërinë, sovranitetin e integritetin, thotë se do ta mbrojnë me çdo çmim. "Të nderuar qytetarë të Republikës së...

Si ra Haradinaj pre e kurthit të 2 komedianëve rusë si Zaevi

më 7.2019 - BalkanWeb

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

VV: Thaçi po ndihmon realizimin e agjendave ruse

më 7.2019 - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me bisedat e fundit të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i cili ka zbuluar detaje lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Mashtrimi i madh, edhe Zaev i ka telefonuar humoristëve rus

më 7.2019 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev e pranon se edhe ai vetë i ka telefonuar disa herë humoristët rus, duke menduar se po bisedon me Poroshenkon dhe Stoltenbergun. Se e gjithë kjo ka qenë vetëm një mashtrim nga ana...

Pas skandalit, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Arbresh

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Tetova1

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Selimi: Thaçi e Vuçiqi kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Koha.mk

Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, kanë plane të fshehta për ta ndarë Kosovën. Kjo...

Si ra Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

më 7.2019 - Gazeta Tema

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

Selimi: Thaçi ka plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Klan Kosova

Një ditë pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin e saj se...

Tallja, Zaevi nesër takon ambasadorin rus

më 7.2019 - Tetova Sot

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

më 7.2019 - Alsat-M

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

“Zaev plasi ‘bombën’”, Berisha ka një përgjigje për Ramën

më 7.2019 - Lajme.al

Përgjimet e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili shprehej i shqetësuar për planet e presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, për shkëmbimet e territoreve, kanë sjellë reagimin e ish-kryeministrit...

Zaevi nesër pritet ta takojë ambasadorin rus

më 7.2019 - Lajm

Jo zyrtarisht mësohet se të enjten kryeministri Zaev do të pres në takim ambasadorin rus Sergej Bazdnikin, raporton Alsat. Përfaqësia diplomatike e federatës ruse ditë më parë u prononcua për skandalin...

Jo kryeministri, por protokoli dhe sigurimi prap ranë nga provimi

më 7.2019 - Zhurnal

Shkup, 10 korrik, zhurnal.mk – Opinioni maqedonas këto ditë është dëshmitarë e një situate komprometuese politike, e shkaktuar nga (jo)profesionaliteti i protokolit në qeverinë maqedonase dhe nga naiviteti...

Selimi: Presidenti Thaçi ka plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Medial

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me bisedat e fundit të Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev me Presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky,  për gjendjen në Kosovë...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë që protokolli i kabinetit qeveritar duket qartë se ka dështuar në realizimin e detyrimeve, thonë njohësit e çështjeve...

Haradinaj reagon pas bisedës së Zaevit me “Poroshenkon”: Askush nuk mund ta ndajë Kosovën!

më 7.2019 - Lajm

Reagon kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Kështu deklaroi sot kryeministri Ramush Haradinaj, pas diskutimeve për...

Selimi: Thaçi duhet të ndalet

më 7.2019 - RTV 21

Reagimi i Vetëvendosjes Një ditë pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin...

E mashtruan komikët, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - Gazeta e re

Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës Petro Poroshenko por me parodistët rus. Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa...

E mashtruan komikët, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup

më 7.2019 - KosovaPress

Këtë e konfirmoi vetë Zeav i cili në disa raste ka qenë ai i cili i ka telefonuar parodistët, duke shtuar se i ka dërguar edhe fotografi nga takimet me liderë botëror. “Në atë komunikim që kemi pasur,...

Rexhep Selimi akuzon Thaçin e Vuçiqin se kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - OraInfo

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Hashim Thaçin dhe Aleksandar Vuçiqin se po bëjnë plan për ndarjen e Kosovës. Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se presidenti...

Selimi: Thaçi e Vuçiqi kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Koha.net

Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, kanë plane të fshehta për ta ndarë Kosovën. Kjo...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komikëve rusë sikurse miku i tij Zaev

më 7.2019 - Ina

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ishin të fundit që ranë pre e dy komikëve rusë, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke u shtirur...

Berisha: Zaev plas “bombën”, denoncon tradhtarët e Kombit, të cilët për prapanicën e tyre shesin çdo gjë

më 7.2019 - Fakti Ditor

Ish-kryeministri Sali Berisha lidhur me përgjimin që u bë sot publik, i kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka akuzuar Kryeministrin Rama, por edhe funksionarë të tjerë të lartë të Kosovës, për një...

Plani rus për ndarjen e territoreve – Rexhep Selimi bën thirrje për largimin e Thaçit nga presidenca

më 7.2019 - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një konferencë për medie ka hedhur kritika të ashpra në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Blic. Këto kritika Selimi i ka...

Berisha: Zaev plas “bombën”, denoncon tradhtarët e Kombit, të cilët për prapanicën e tyre shesin çdo gjë

më 7.2019 - AlbPortali

Ish-kryeministri Sali Berisha lidhur me përgjimin që u bë sot publik, i kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka akuzuar Kryeministrin Rama, por edhe funksionarë të tjerë të lartë të Kosovës, për një...

Komikët rus i kam kërkuar edhe vetë në telefon, që është mashtrim e kam kuptuar kur janë publikuar përgjimet

më 7.2019 - Tetova Sot

Në deklaratë për mediet, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke, ai ka thënë se edhe vetë kryeministri i ka kërkuar disa...

Zaev thotë se edhe ai vet i ka kontaktuar komikët rus, madje kanë shkëmbyer fotografi

më 7.2019 - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev ka thënë se përpos që komikët rus e kanë kontaktuar atë, edhe ky i ka kontaktuar Stoltenbergun dhe Poroshenkon e rrejshëm. Ai ka përsëritur qëndrimin se nuk do të kërkoj përgjegjësi...

Si ra Haradinaj në kurthin e komedianëve rusë që zbuluan tradhtinë ndaj Kosovës përmes Zaevit

më 7.2019 - Albeu

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

Ku i mori Zaev informatat për ndarjen e Kosovës, çfarë thotë Kryeministri i Maqedonisë

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili po ju fliste në telefon aktorëve rus duke menduar se po i flet presidentit Ukranez, u tha se Kryeministrat, Rama, Thaçi dhe Presidenti Vuçiç kanë...

Bisedat e Zaev, PD: Rama me plan për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Opinion

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev është vënë në shënjestër të dy humoristëve rusë, të cilët përmes telefonit i janë prezantuar si ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko dhe Sekretari i Përgjithshëm i...

Publikimi i bisedës për planin rus për ndarjen e vendit – Reagon Haradinaj

më 7.2019 - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njëjta...

Vjen edhe reagimi i Haradinajt pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Mësoni detaje interesante nga biseda e kryeministrit Zaev me liderët e rremë

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri, Zoran Zaev sot vërtetoi se edhe ai i ka telefonuar komikët rusë, për arsye se ai ka menduar se ka komunikuar me kryetarin, Petro Poroshenko. “Në atë komunikim që e kemi pasur, po, është e...

Zaev tregon kur e ka kuptuar se është mashtruar nga komikët rus

më 7.2019 - Gazeta e re

Në deklaratë për media, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke. I pyetur se kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për mashtrim,...

Zaev-Poroshenkos: Kosova i jep 10 komuna Serbisë

më 7.2019 - Albeu

Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë, duke menduar që po flet me presidentin e Ukrainës, Poroshenko. Lideri i LSDM-së...

PËRGJIMI/ Prapaskenat, si u zbulua tradhtia Rama-Thaçi ndaj Kosovës me bekimin e Erdoganit dhe Putinit

më 7.2019 - Albeu

Një lojë e dy komedianëve rusë ka zbuluar planin sekret për ndarjen e Kosovës të mbështetur nga Rusia, Vuçiç, Hashim Thaçi dhe Edi Rama. Duke menduar se fliste me Poroshenkon, Zaev thotë se është plani...

Çka fshihet pas mashtrimit të Zaevit nga humoristët rusë?

më 7.2019 - PortaliOnline

Analistët janë të ndarë rreth asaj se pas bisedave të humoristëve rusë fshihen ose jo struktura të shërbimeve ruse. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka reaguar në mënyrë shumë naive, ndërkohë...

Mësoni detaje interesante nga biseda e kryeministrit Zaev me liderët e rremë

më 7.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri, Zoran Zaev sot vërtetoi se edhe ai i ka telefonuar komikët rusë, për arsye se ai ka menduar se ka komunikuar me kryetarin, Petro Poroshenko. “Në atë komunikim që e kemi pasur, po, është e...

Zaev tregon kur e ka kuptuar se është mashtruar nga komikët rus

më 7.2019 - Gazeta Observer

Në deklaratë për media, sot kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka thënë se komunikimi midis tij dhe komedianëve rus ka qenë reciproke. I pyetur se kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për mashtrim,...

Zaev tregon kur e ka kuptuar se është mashtruar nga komikët rus - video

më 7.2019 - KosovaPress

I pyetur se kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për mashtrim, Zaev ka zbuluar se e ka marrë vesh parmbrëmë, kur edhe janë publikuar incizimet. Zaev tha  ngjarja me mashtrimet telefonike iu ka ndodhur edhe...

Ja çfarë thotë tani Zaev pasi u përgjua duke thënë se “10 komuna të Kosovës do t’i jepen Serbisë”

më 7.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me përgjigjimet e publikuara gjatë ditës së djeshme, ku dëgjohet kinse Zaev flet me Petro Poroshenko dhe Sekretarin...

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

më 7.2019 - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ish-presidenti i Ukrainës Poroshenko, derisa...

Përgjimi i Zaev-it: Thaçi e Vuçiqi negociuan për ndryshim kufijsh

më 7.2019 - Kallxo

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka rënë pre e disa satiristëve rus që kanë kanë inçizuar dhe publikuar një bisedë telefonike me të.  Në këtë bisedë ai zbulon detaje lidhur me idenë e shkëmbimit...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komikëve rusë sikurse miku i tij Zaev

më 7.2019 - Tetova Sot

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ishin të fundit që ranë pre e dy komikëve rusë, Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov, që duke u shtirur...

Selimi: Thaçi e Vuçiqi kanë plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Infokusi

Deputeti i Lëvizje Vetëvendosje Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, kanë plane të fshehta për ta ndarë Kosovën. Kjo...

Haradinaj: Askush s’do na ndajë, sovranitetin dhe integritetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka ritheksuar se Kosova nuk do të ndahet. Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se sovraniteti dhe integriteti i Kosovës do të mbrohet me çdo çmim. “Të nderuar...

“Zaev plasi ‘bombën'”, Berisha ka një përgjigje për Ramën

më 7.2019 - InfoShqip

Përgjimet e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili shprehej i shqetësuar për planet e presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, për shkëmbimet e territoreve, kanë sjellë reagimin e ish-kryeministrit...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - AlbPortali

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Ja çfarë thotë tani Zaev pasi u përgjua duke thënë se “10 komuna të Kosovës do t’i jepen Serbisë”

më 7.2019 - Bota Press

Botapress 10 Korrik – Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev ka mbajtur sot një konferencë për media lidhur me përgjigjimet e publikuara gjatë ditës së djeshme, ku dëgjohet kinse Zaev flet me Petro...

Haradinaj i reagon Zaevit: Askush s’do ta ndajë Kosovën

më 7.2019 - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve ku Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev dëgjohet në një telefonatë duke thënë se me planet e Thaçit e Vuçiqit për shkëmbim...

Ramush Haradinaj reagon pas bisedave telefonike të Zoran Zaevit

më 7.2019 - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Shefi i ekzekutivit kosovar duke iu drejtuar qytetarëve tha se “jemi...

Haradinaj: Sovranitetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se sovranit dhe integriteti i Kosovës është i paprekshëm. Kjo deklaratë e Haradinajt ka ardhur në kohën e publikimit të incizimeve në të cilat dëgjohet...

Përgjimi, prapaskenat, si u zbulua tradhtia Rama-Thaçi ndaj Kosovës me bekimin e Erdoganit dhe Putinit

më 7.2019 - InfoShqip

Një lojë e dy komedianëve rusë ka zbuluar planin sekret për ndarjen e Kosovës të mbështetur nga Rusia, Vuçiç, Hashim Thaçi dhe Edi Rama. Duke menduar se fliste me Poroshenkon, Zaev thotë se është plani...

Haradinaj reagon pas bisedave telefonike të Zoran Zaevit

më 7.2019 - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, deklaroi se sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim. Shefi i ekzekutivit kosovar duke iu drejtuar qytetarëve tha se “jemi...

Haradinaj i drejtohet popullit: Jemi të fortë!

më 7.2019 - LajmiFundit

Kryeministri i Kosovës Ramush haradinaj i është drejtuar befas me një thirrje, popullit të Kosovës: “Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë. ...

Vetëvendosje akuzon Thaçin se po shtyn përpara agjenda ruse

më 7.2019 - Gazeta e re

Një ditë pas publikimit të video- incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka adresuar akuza të rënda ndaj...

Haradinaj reagon pasi Zaev u tregoi komikëve rusë planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të homologut të tij maqedonas se ende është në tavolinë ideja për shkëmbim me territore e se e njejta ka prapa Rusinë e Turqinë....

Zoran Zaev bie në përgjim; Vuçiç, Putin, plan për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Koha Jone

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev zbardh planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat e Rusisë dhe Turqisë. Zaev ka rënë pre...

Haradinaj: Sovranitetin e Kosovës do ta mbrojmë me çdo çmim

më 7.2019 - KosovaPress

Shefi i ekzekutivit kosovar duke iu drejtuar qytetarëve tha se “jemi bashkë dhe jemi të fortë” e se “askush nuk do të na ndajë”. Kjo deklaratë e Haradinajt vjen vetëm një ditë pasi kryeministri i Maqedonisë...

Selimi: Duhet të ndalët Thaçi që të shpëtojë Kosova

më 7.2019 - Epoka e Re

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në një konferencë për medie ka folur në lidhje me incizimet e publikuara ku dëgjohet kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa flet për planet...

VV akuzon Thaçin se po vazhdon t’i shtyjë përpara planet e fshehta për Kosovën

më 7.2019 - Gazeta Monitor

Një ditë pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin e saj se ka plane të...

Kryeministri maqedonas, Zaev: Rusët janë pas lojës për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Koha Jone

-Përgjimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut tregoi se pas idesë së ndarjes apo shkëmbimit të territorëve mes Kosovës dhe Serbisë janë rusët, të cilët kanë vënë në përdorim presidentin Thaçi dhe kryeministrin...

Vetëvendosje akuzon Thaçin se po shtyn përpara agjenda ruse

më 7.2019 - KosovaPress

Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, përmes një konference për media tha se presidenti Thaçi po e mashtron popullin duke bërë pazare të fshehta. Për këtë, deputeti i bëri thirrje të gjitha partive politike...

VV akuzon Thaçin se po vazhdon t’i shtyjë përpara planet e fshehta për Kosovën

më 7.2019 - Periskopi

Një ditë pas publikimit të video-incizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin e saj se ka plane të...

Telefonata e Zaevit: “Kosova do t'ia japë Serbisë 10 komuna”

më 7.2019 - Koha.net

Kryeminsitri maqedonas, Zoran Zaev dëgjohet në një telefonatë duke thënë se me planet e Thaçit e Vuçiqit për shkëmbim territoresh, Kosova do t'ia japë Serbisë 10 komuna. "Jemi kundër, kjo është një bombë e kurdisur", thotë Zaevi.

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një konferencë për medie ka hedhur kritika të ashpra në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi. Këto kritika Selimi i ka dhënë me rastin e publikimit...

VV: Thaçi me Vuçiqin po zbatojnë planin e Moskës për copëtimin e Kosovës

më 7.2019 - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për medie ka reaguar përgjigjet e Zaevit për planin e ndarjës së Kosovës. Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë se VV ka paralajmëruar për planet e fshehta...

Vetëvendosje kërkon largimin e Thaçit nga presidenca, pasi Zaev zbuloi detaje për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Bota Press

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në një konferencë për medie ka hedhur kritika të ashpra në drejtim të presidentit të vendit, Hashim Thaçi. Këto kritika Selimi i ka dhënë me rastin e publikimit...

LVV: Tashmë u konfirmua, Zaev e zbuloi se Thaçi ishte ideatori për shkëmbimin e territoreve

më 7.2019 - Fakti Ditor

Lëvizja “Vetëvendosje” ka dhënë qëndrimin e saja rreth deklaratës së fundit të kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, i cili ra gracke e disa komikëve rus duke folur rreth çështjeve të brendshme...

Edhe Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë, sikurse miku i tij Zaev

më 7.2019 - 24 ore

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë?

më 7.2019 - Arbresh

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

VV: Thaçi me Vuçiqin po zbatojnë planin e Moskës për copëtimin e Kosovës

më 7.2019 - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për medie ka reaguar përgjigjet e Zaevit për planin e ndarjës së Kosovës. Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi ka thënë se VV ka paralajmëruar për planet e fshehta...

Selimi: Thaçi vazhdon të shtyjë përpara agjendën ruse për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Gazeta Observer

Një ditë pas publikimit të videoincizimit ku kryeministri i Maqedonisë së Veriut shpreh shqetësimin për ndryshim të kufijve në rajon, Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur shqetësimin e saj se ka plane të fshehta...

Selimi: Presidenti Thaçi ka plane të fshehta për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për medie në lidhje me bisedat e fundit të Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev me Presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky,  për gjendjen në Kosovë...

Zaevi, “Poroshenkos”: Kosova do t’ia japë Serbisë 10 komuna

më 7.2019 - InfoShqip

Menjëherë pasi i dëshiron të gjitha të mirat Ukrainës, kryeministri maqedonas Zoran Zaev, u rrëfehet 2 komedianëve rusë, duke menduar që po flet me presidentin e Ukrainës, Poroshenko. Lideri i LSDM-së...

Selimi: Thaçi vazhdon të shtyjë përpara agjendën ruse për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - KosovaPress

Për këtë kjo parti adresoi akuza të rënda ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, duke konsideruar se po shtynë agjenda ruse. Deputeti i VV-së, Rexhep Selimi, përmes një konference për media tha se ka...

Humoristët rusë arritën t’ia marrin Zaevit numrat e telefonit të Haradinajt dhe Mitchellit

më 7.2019 - InfoShqip

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka rënë sot pre e një mashtrimi nga dy humoristë rusë. Ata e kishin thirrur kryeministrin maqedonas duke u prezantuar si ish presidenti i Ukrainës, Petro...

Si kishte rënë Ramush Haradinaj në kurthin e dy komedianëve rusë sikurse miku i tij Zaev

më 7.2019 - Fakti Ditor

Dy homologët, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ishin të fundit që ranë pre e dy komedianëve rusë Aleksei Stoljarov dhe Vladimir Kuznetsov që duke u shtirur...

Zaev “viktimë” e komedianëve rusë, biseda e zbardhur në shqip

më 7.2019 - 24 ore

“Jam viktimë e mashtruesve nga vende me orientim anti-NATO”, ka theksuar Kryeministri Zoran Zaev në konferencën e shtypit me rastin e incizimeve të publikuar nga dy komedianë rus, që ishin prezantuar si...

Publikohet përgjimi i Zoran Zaev – Lideri i Maqedonisë Veriore shpalon planin për ndarjen e Kosovës

më 7.2019 - Infokusi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka thënë se Rusia dhe Turqia po e mbështesin idenë e shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për qëllime të tyre, në një bisedë telefonike...

Zaev “viktimë” e komedianëve rusë/ Kujton se flet në telefon me presidentin e Ukrainës dhe shefin e NATO-s

më 7.2019 - Top Channel

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ka rënë viktimë e dy humoristëve rusë, të cilët përmes telefonit i janë prezentuar si ish-presidenti ukrainas Petro Poroshenko dhe Sekretari i Përgjitshëm i NATO-s, Jens...

Edhe Zaevi pre e humoristëve rusë, pranon se ua kishte dhënë atyre numrin e Haradinajt

më 7.2019 - Koha.net

Pranon lëshime por jo dhe përgjegjësi apo dorëheqje – as personale, as të askujt në kabinetin e tij. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në mesditë mbajti një konferencë për shtyp, pasi mbrëmë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK