http://kariera.mk

Studimi në Gjermani: Ç’mendojnë gjermanët për Islamin?

para 4 muajve - Gazeta Tema

Për shumicën e gjermanëve feja islame nuk përbën pasuri, në këtë përfundim arrihet në studimin “Larmia botëkuptimore dhe demokracia”. Por studiuesit e fondacionit Bertelsmann konstatojnë edhe zhvillime...

Studimi në Gjermani: Ç’mendojnë gjermanët për Islamin?

para 4 muajve - Portalb

Për shumicën e gjermanëve feja islame nuk përbën pasuri, në këtë përfundim arrihet në studimin “Larmia botëkuptimore dhe demokracia”. Por studiuesit e fondacionit Bertelsmann konstatojnë edhe zhvillime...

Studimi në Gjermani: Ç'mendojnë gjermanët për Islamin?

para 4 muajve - DW

Për shumicën e gjermanëve feja islame nuk përbën pasuri, në këtë përfundim arrihet në studimin "Larmia botëkuptimore dhe demokracia". Por studiuesit e fondacionit Bertelsmann konstatojnë edhe zhvillime...

Studim: Gjysma e gjermanëve e konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Ekonomia Online

Për shumicën e gjermanëve feja islame nuk përbën pasuri, në këtë përfundim arrihet në studimin “Larmia botëkuptimore dhe demokracia”. Por studiuesit e fondacionit Bertelsmann konstatojnë edhe zhvillime...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Tetova Sot

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Lajm

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. > Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Gati gjysma e Gjermanisë e sheh fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Klan Kosova

Fondacioni Bertelsmann ka publikuar një studim mbi tolerancën fetare në Gjermani. Sipas këtij studimi thuhet se çdo i dyti gjerman e konsideron fenë islame si kërcënim. Në bazë të anketimit në lindje të...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Ina

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Arbresh

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - KosovaPress

Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër është pak më i vogël, duke përbërë 50 për qind. Autorët e studimit paralajmërojnë për rrezikun e një...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Tetova Sot

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Indeks.mk

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Alsat-M

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Insajderi

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Shumica e gjermanëve e konsiderojnë fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - Zhurnal

Çdo i dyti gjerman e konsideron Islamin si një kërcënim, sipas një studimi të Fondacionit Bertelsman. Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër...

Çdo i dyti gjerman konsideron fenë islame si kërcënim

para 4 muajve - KosovaPress

Në lindje të Gjermanisë, 57 për qind besojnë se Islami është një kërcënim, dhe në perëndim ky numër është pak më i vogël, duke përbërë 50 për qind. Autorët e studimit paralajmërojnë për rrezikun e një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK