http://kariera.mk

Ngec fondi për pronarët, qeveria nuk paguan për kompensimet

para 6 muajve - Shekulli

Në gjysmën e parë të vitit është ndarë vetëm 1/5 e fondit për kompensimin e pronarëve. Edhe DASH në raportin e fundit citon korrupsionin,  problemet me pronat dhe pamundësinë e dëmshpërblimeve Të dhënat...

“Zgjidhja”: DASH dhe KE tregojnë zhvatjen e Shqipërisë nga klientët e Rilindjes

para 6 muajve - Shekulli

Partia “Zgjidhja” e drejtuar nga Koço Kokëdhima, deklaron se DASH dhe KE treguan zhvatjen e Shqipërisë nga klientët e Rilindjes. Duke iu referuar raportit për  “Klimën e Investimeve për 2019-ën”, “Zgjidhja”...

Shqipëria ul financimet për arsim dhe shëndetësi, Komisoni Evropian: Mos rrisni taksat

para 6 muajve - Insajderi

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij, Komisioni Europian...

KE: Shqipëra rrit financimet për koncensionet, i ul për shëndetësi

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 korrik – Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij,...

KE: Shqipëra rrit financimet për koncensionet, i ul për shëndetësinë

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij, Komisioni Europian...

KE: Shqipëria shton financimet për PPP-të, i ul për shëndetësinë

para 6 muajve - 24 ore

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij, Komisioni Europian...

KE: Shqipëra shton financimet për PPP-të, i ul për shëndetësinë

para 6 muajve - BalkanWeb

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij, Komisioni Europian...

KE: Shqipëria shton financimet për PPP-të, i ul për shëndetësinë

para 6 muajve - Arbresh

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij, Komisioni Europian...

KE: Shqipëra shton financimet për PPP-të, i ul për arsimin dhe shëndetësinë

para 6 muajve - Koha Jone

Komisioni Europian ka publikuar vlerësimin e tij për programin e pestë të reformave ekonomike (ERP) që mbulon periudhën 2019-2021, i hartuar nga qeveria shqipare. Në komentet e tij, Komisioni Europian...

Parashikimi i FMN-së, rendimenti fiskal do të përkeqësohet gjatë 5 viteve të ardhshme

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Perspektiva e rendimentit fiskal në Shqipëri paraqitet e dobët sipas një analize të Fondit Monetar Ndërkombëtar, i cili parashikoi se të ardhurat buxhetore në raport me PBB-në do të vijnë në ulje gjatë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK