http://kariera.mk

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Bashke

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Fon der Lajen: Bregziti mund të shtyhet për të tretën herë

para 6 muajve - Portalb

Britanisë së Madhe mund t’i jepni edhe një afat, që do të thotë se Bregziti mund të shtyhet për herë të tretë, deklaroi Ursula fon der Lajen, kandidate për kryetare në Komisionin Evropian, përcjell MIA....

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Aktuale

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm për arritje pozitive

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 korrik, zhurnal.mk – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Indeks.mk

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Ina

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Hahn sërish komisioner në BE? Kancelarja austriake e thotë hapur

para 6 muajve - Sot News

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein do të kandidojë komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë së BE-së, Johannes Hahn në postin e ri të anëtarit austriak të Komisionit Europian. Ish-ministri...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Aktuale

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Lajm

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 korrik – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm....

Kancelarja Bierlein sugjeron sërish Hahn si komisioner në BE

para 6 muajve - BalkanWeb

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein do të kandidojë komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë së BE-së, Johannes Hahn në postin e ri të anëtarit austriak të Komisionit Europian. Ish-ministri...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Medial

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si...

Hahn propozohet prapë për komisionar të BE-së

para 6 muajve - Tetova Sot

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein, do të kandidojë komisionarin aktual të Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, për të përfaqësuar përsëri Austrinë në përbërjen...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Tetova Sot

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Hahn propozohet prapë për komisionar të BE-së

para 6 muajve - Fol

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein, do të kandidojë komisionarin aktual të Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, për të përfaqësuar përsëri Austrinë në përbërjen...

Fon der Lajen: Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm

para 6 muajve - Fol

Kandidatja për kryetare të Komisionit Evropian, Ursulla fon der Lajen në prezantimin para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e lavdëroi Maqedoninë e Veriut si shembull të ndritshëm. Ballkani...

Von der Leyen: Maqedonia e Veriut është një shembull i shkëlqyer

para 6 muajve - Arbresh

Kandidatja për presidente të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në paraqitjen e saj para fraksioneve politike në Parlamentin Evropian e ka lavdëruar Maqedoninë e Veriut si një shembull të shkëlqyer....

Kancelarja Bierlein sugjeron sërish Hahn si komisioner në BE

para 6 muajve - Alsat-M

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein do të kandidojë komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë së BE-së, Johannes Hahn në postin e ri të anëtarit austriak të Komisionit Europian. Ish-ministri...

Kancelarja Bierlein sugjeron sërish Hahn si komisioner në BE

para 6 muajve - Lajm

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein do të kandidojë komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë së BE-së, Johannes Hahn në postin e ri të anëtarit austriak të Komisionit Europian. Ish-ministri...

Hahn propozohet prapë për komisionar të BE-së

para 6 muajve - Arbresh

Kancelarja austriake, Brigitte Bierlein, do të kandidojë komisionarin aktual të Bashkimit Evropian për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë, Johannes Hahn, për të përfaqësuar përsëri Austrinë në përbërjen...

Johaness Hahn emërohet anëtar i KE-së

para 6 muajve - Zhurnal

Kancelarja austriake Brigitte Bierlein njoftoi sot se ka në plan të emërojë komisionarin për Zgjerim Johannes Hahn, për anëtar të Austrisë në Komisionin Evropian, të kryesuar nga Ursula von der Layen....

VON DER LEYEN RREZIKON VOTËN E SHUMICËS SË PE-së

para 6 muajve - Klan Macedonia

Kandidatja për presidente e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen nuk ka mbështetjen e të gjitha grupimeve në Parlamentin Europian. Kjo rrezikon votimin nga shumica e eurodeputetëve të Parlamentit...

Johannes Hahn emërohet anëtar i Komisionit Evropian

para 6 muajve - Insajderi

Kancelarja austriake Brigitte Bierlein njoftoi sot se ka në plan të emërojë komisionarin për Zgjerim Johannes Hahn, për anëtar të Austrisë në Komisionin Evropian, të kryesuar nga Ursula von der Layen....

Votimi për Von der Leyen më 16 korrik

para 6 muajve - Alsat-M

Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian...

Johaness Hahn emërohet anëtar i Komisionit Evropian

para 6 muajve - GazetaBlic

Kancelarja austriake Brigitte Bierlein njoftoi sot se ka në plan të emërojë komisionarin për Zgjerim Johannes Hahn, për anëtar të Austrisë në Komisionin Evropian, të kryesuar nga Ursula von der Layen,...

STRASBURG – Votimi për Von der Leyen më 16 korrik

para 6 muajve - Medial

STRASBURG, 11 korrik /MEDIAL-ANSA/ – Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më...

Votimi për Von der Leyen më 16 korrik

para 6 muajve - Lajm

Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian...

Johannes Hahn emërohet anëtar i Komisionit Evropian

para 6 muajve - Arbresh

Kancelarja austriake Brigitte Bierlein njoftoi sot se ka në plan të emërojë komisionarin për Zgjerim Johannes Hahn, për anëtar të Austrisë në Komisionin Evropian, të kryesuar nga Ursula von der Layen....

A do të jetë ky posti i ri i Johanes Hahn në Komisionin Evropian?

para 6 muajve - Periskopi

Kancelarja austriake Brigitte Bierlein njoftoi sot se ka në plan të emërojë komisionarin për Zgjerim Johannes Hahn, për anëtar të Austrisë në Komisionin Evropian, të kryesuar nga Ursula von der Layen....

Johaness Hahn emërohet anëtar i KE-së

para 6 muajve - KosovaPress

Bierlein, e cila do të udhëheqë qeverinë kalimtare deri në zgjedhjet parlamentare të 29 shtatorit, shpjegoi se vendimi u mor pas konsultimeve me partitë në parlament. Ajo shtoi se për këtë është i nevojshëm...

Votimi për Von der Leyen më 16 korrik

para 6 muajve - Arbresh

Konferenca e presidentëve të Parlamentit Europian ka vendosur që kandidati i 28 vendeve për Presidencën e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen do të votohet më 16 korrik. ”Seanca e Parlamentit Europian...

Votimi për emërimin e Von der Leyen më 16 korrik

para 6 muajve - Gazeta Observer

Krerët e grupeve politike të BE-së konfirmuan sot se një votim për emërimin e Ursula von der Leyen si president i Komisionit Evropian do të mbahet më 16 korrik në Parlamentin Evropian. Reuters transmeton...

Von der Leyen: Shpëtimi i migrantëve parim bazë për BE

para 6 muajve - Arbresh

Është e rëndësishme të ndihmojmë të gjithë migrantët në det, në anijet e tyre të fatit, dhe duhet të jetë një parim bazë dhe një detyrim për ne që t’i ndihmojmë ata, deklaroi kandidatja për presidencën...

Presidentja e Komisionit të BE: Pagë minimale e detyrueshme për çdo vend të BE

para 6 muajve - Lexo

“Do të luftoj për vendosjen e një pagë minimale në çdo vend të BE”. Është ky një nga pasazhet e deklaratës së Presidentes së Komisionit së BE, Ursula von der Leyen, në fund të takimit me presidentët e...

Votimi për emërimin e Von der Leyen më 16 korrik

para 6 muajve - KosovaPress

Reuters transmeton deklaratën e një zëdhënësi të paidentifikuar të Parlamentit Evropian se me këtë është konfirmuar plani i shpallur më parë. Agjencia thotë se shqetësimi nëse Von der Leyen do të marrë...

Von der Leyen, kundër Macron: më shumë kohë Londrës për ta lënë BE-në

para 6 muajve - Te Sheshi

Ursula von der Leyen, gruaja që pritet të zëvëndësojë Jean Cloude Junckerin në krye të KE-së, tha se ajo është e gatshme për t’i dhënë më shumë kohë Mbretërisë së Bashkuar për ta lënë në BE, në qoftë se...

Fon der Lajen: BE-ja të lë derë të hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor

para 6 muajve - Koha.mk

Beograd, 10 korrik – Ministrja gjermane e Mbrojtjes dhe kandidate për kryetare e Komisionit evropian, Ursula fon der Lajen, u bëri thirrje qeverive të vendeve-anëtare të BE-së të lënë rrugë të hapur për...

ANALIZA: Hipokrizia e Parlamentit Europian dhe prapaskenat e një beteje të pamoralshme, për pushtet

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Paul Taylor* Duke kërcënuar se do të bllokohen zgjedhjen e udhëheqësve të BE për shefin e Komisionit, deputetët e Parlamentit Europian po dëmtojnë atë që pretendojnë ta mbrojnë. Problemi i tyre: dështimi...

Fon der Lajen: BE-ja të lë derë të hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor

para 6 muajve - Flaka

Ministrja gjermane e Mbrojtjes dhe kandidate për kryetare e Komisionit evropian, Ursula fon der Lajen, u bëri thirrje qeverive të vendeve-anëtare të BE-së të lënë rrugë të hapur për anëtarësimin e e vendeve...

Von der Leyen kërkon mbështetje për postin e Presidentes së KE

para 6 muajve - Shekulli

Për të siguruar shumicën e votave në Parlamentin Evropian, Ursula von der Leyen po viziton me radhë grupet parlamentare. Por ajo ende nuk e ka siguruar zgjedhjen në postin e Presidentes së KE. 374 është...

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

para 6 muajve - Tetova Sot

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit. “Vazhdoj të shpresoj...

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

para 6 muajve - Zhurnal

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit. “Vazhdoj të shpresoj...

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit. "Vazhdoj të shpresoj...

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

para 6 muajve - Infokusi

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit. “Vazhdoj të shpresoj...

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

para 6 muajve - Shenja

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit. “Vazhdoj të shpresoj...

Ursula von der Leyen: E gatshme t’i jap më shumë kohë Londrës për Brexit

para 6 muajve - KosovaPress

“Nëse Britania e Madhe ka nevojë për më shumë kohë, jam dakord për t’i dhënë më shumë kohë”, deklaroi ajo duke iu përgjigjur pyetjes së një deputeteje britanike. “Një Brexit pa marrëveshje do të ishte...

E nominuara për presidente të KE-së shpreson të mos ndodhë Brexit-i

para 6 muajve - Arbresh

Ursula von der Leyen, e nominuar për presidente të Komisionit Evropian, tha se shpreson se Mbretëria e Bashkuar i braktis planet e saj për dalje nga Bashkimi Evropian, apo Brexit. “Vazhdoj të shpresoj...

Si po shkojnë procedurat për zgjedhjen e presidentes së re të Komisionit Evropian?

para 6 muajve - GazetaBlic

Për të siguruar shumicën e votave në Parlamentin Evropian, Ursula von der Leyen po viziton me radhë grupet parlamentare. Por ajo ende nuk e ka siguruar zgjedhjen në postin e Presidentes së KE, shkruan...

Ursula von der Leyen në kërkim për vota për të siguruar postin e kreut të KE

para 6 muajve - Top Channel

Ursula von der Leyen ende nuk e ka siguruar postin e kreut të Komisionit Europian. Ministres gjermane të Mbrojtjes i nevojiten 374 vota në Parlamentin Europian me  747 eurodeputetë. Votimi do të zhvillohet...

Leyen: Dera e BE të mbetet e hapur për Ballkanin

para 6 muajve - GazetaBlic

Kandidatja për presidentin e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen deklaroi sot në Bruksel se dera e BE-së duhet të mbetet e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor, përcjell Gazeta Blic. Ajo tha në...

Von der Leyen kërkon mbështetje për postin e Presidentes së KE

para 6 muajve - Koha Jone

Nga radio gjermane DW/ Për të siguruar shumicën e votave në Parlamentin Evropian, Ursula von der Leyen po viziton me radhë grupet parlamentare. Por ajo ende nuk e ka siguruar zgjedhjen në postin e Presidentes...

Von der Leyen kërkon mbështetje për postin e Presidentes së KE

para 6 muajve - DW

Për të siguruar shumicën e votave në Parlamentin Evropian, Ursula von der Leyen po viziton me radhë grupet parlamentare. Por ajo ende nuk e ka siguruar zgjedhjen në postin e Presidentes së KE. 374 është...

Kandidatja për president të KE’së: Dera e Bashkimit Evropian mbetet e hapur për Ballkanin

para 6 muajve - Periskopi

Kandidatja për presidentin e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen deklaroi sot në Bruksel se dera e BE-së duhet të mbetet e hapur për vendet e Ballkanit Perëndimor. Ajo tha në një takim me deputetët...

Leyen: Dera e BE të mbetet e hapur për Ballkanin

para 6 muajve - KosovaPress

Ajo tha në një takim me deputetët evropianë se fokusi i vëmendjes së saj do të jetë promovimi i sundimit të ligjit, konkurrencës, digjitalizimit dhe luftës kundër ndryshimeve klimatike. "Bashkimi Evropian...

Leksione nga lufta për lidershipin e BE-së

para 6 muajve - Medial

Pas zgjedhjeve të BE-së në të cilat frika për një rritje të populizmit rezultuan të pabaza, Këshilli Europian ka emëruar kandidatët për postet më të larta të bllokut. Por a e ka përkeqësuar kjo “deficitin...

Leksione nga lufta për lidershipin e BE-së

para 6 muajve - Koha.mk

Pas zgjedhjeve të BE-së në të cilat frika për një rritje të populizmit rezultuan të pabaza, Këshilli Europian ka emëruar kandidatët për postet më të larta të bllokut. Por a e ka përkeqësuar kjo “deficitin...

Leksione nga lufta për lidershipin e BE

para 6 muajve - Koha Jone

Nga Daniela Schwarzer- Pas zgjedhjeve të BE-së në të cilat frika për një rritje të populizmit rezultuan të pabaza, Këshilli Europian ka emëruar kandidatët për postet më të larta të bllokut. Por a e ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK