http://kariera.mk

Presidenti refuzon emërimin e Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të  Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Refuzimi është bërë pasi Presidenti ka shqyrtuar praktikën e procesit zgjedhor, të zhvilluar...

Një refuzim dinjitoz i Presidentit!!!! Reagon gazetari: Një veprim i drejtë…

para 4 muajve - Standard

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar me një postim në faqen e  tij në rrjetet sociale pas refuzimit nga ana e presidentit të Republikës të dekretimit të Skender Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave....

Ilir Meta nuk ndalet, i jep edhe një ‘goditje’ Edi Ramës

para 4 muajve - GazetaBlic

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit të procesit...

Skënder Gjinushi i përgjigjet Metës: Me dekretet nul vazhdon të anulojë zgjedhje

para 4 muajve - Gazeta Tema

Skënder Gjinushi e ka mësuar lajmin se presienti Ilir Meta ka kthyer pas emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencave përmes mediave. Në një  prononcim për Shqiptarja.com ai ka dhënë komentin e tij...

Meta refuzon emërimin e Gjinushit

para 4 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi, si kryetar i Akademisë së Shkencave. Në arsyet e marrjes së këtij vendimi, Presidenti shkruan se kur janë zhvilluar...

Meta refuzon Skënder Gjinushin për kryetar të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut, Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit...

Meta thellon 'luftën'/ Presidenti s’e dekretoi në krye të Shkencave, reagon Skënder Gjinushi

para 4 muajve - Sot News

Pas mos dekretit si kreu i Akademisë së Shkencave nga Presidenti Ilir Meta ka folur edhe Skëndet Gjinushi. “Meta vazhdon të nxjerrë dekrete nul”, kështu është shprehur Gjinushi për Report Tv. Skënder Gjinushi...

Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin

para 4 muajve - Albeu

Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit Meta për postin e tij në krye të këtij institucioni. Sipas Ora news, Gjinushi është...

Meta refuzon Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Meta publikoi sot dekretin për refuzimin e figurës së tij në këtë institucion D E K R E T “PËR REFUZIMIN...

Meta refuzon Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Albeu

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave . Në dekret shkruhet: “Pasi shqyrtova kërkesën dhe praktikën...

Presidenti Meta refuzon dekretimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Ina

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” Në...

Meta thellon përplasjen me mazhorancën, refuzon dekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI  SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE”...

Presidenti refuzon emërimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Shekulli

“PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI  SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” Në mbështetje të neneve 57 pika 7, 92/g, 93, të Kushtetutës, neneve 3, 6 paragrafi 6, 6/1 germa “c”, 11 të...

Meta refuzon emerimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti Meta dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Vijon…

VENDIMI: Lufta me maxhorancën, Ilir Meta refuzon të dekretojë Skënder Gjinushin

para 4 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave, si pjesë e luftës që i ka shpallur tashmë mazhorancës. Njoftimi i Presidencës D E K R E T “PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT...

Meta thellon përplasjen me mazhorancën, refuzon dekretimin e Skënder Gjinushti në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI  SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE”...

Presidenti Meta refuzon zgjedhjet farsë në Akademi, refuzon Gjinushin në krye të ASH!!!

para 4 muajve - Standard

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka refuzuar emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI  SI KRYETAR I AKADEMISË...

Meta dekreton refuzimin e emërimit të Skënder Gjinushit në krye të ASH

para 4 muajve - Opinion

D E K R E T “PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI  SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” Në mbështetje të neneve 57 pika 7, 92/g, 93, të Kushtetutës, neneve 3, 6 paragrafi 6, 6/1 germa...

Presidenti Meta refuzon Gjinushin në krye të ASH

para 4 muajve - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka refuzuar emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave.

VENDIMI: Lu fta me maxhorancën, Ilir Meta refuzon të dekretojë Skënder Gjinushin.

para 4 muajve - Lexo

Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave, si pjesë e luftës që i ka shpallur tashmë mazhorancës. Njoftimi i Presidencës D E K R E T “PËR REFUZIMIN E EMËRIMIT...

Reagon Skënder Gjinushi për Shqiptarja.com pas vendimit të Metës: Dekret nul!

para 4 muajve - Lexo

Skënder Gjinushi e ka mësuar përmes mediave lajmin se presidenti Ilir Meta ka kthyer pas emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencave. Nuk kishte dijeni për mosdekretiin e emërimit të tij, deri në...

Meta refuzon Gjinushin për Kryetar të Akademisë Shkencave, PS çon dekretin në Kolegjin Zgjedhor, OSBE jep ok!

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

Ironizojne qytetaret menjihere pas refuzimit nga Presidenti i Republikes , per kreun e Akademise se Shkencave te emrit te Skender Gjinushit njrkohesisht edhe Kryetar i partis social demokrate. Ja statusi:

Meta refuzon ta dekretojë Skënder Gjinushin për kryetar të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Periskopi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut, Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit...

Meta rrëzon emërimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Gazeta Observer

Presidenti shqiptar, Ilir Meta, ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit...

Presidenti i Republikës refuzon dekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Respublica

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar sot dekretimin e Skënder Gjinushin në detyrën e kryetarit të Akademisë së Shkencave. Në faqen e Presidencës është publikuar dekreti i refuzimi bashkë me arsyetimin...

Meta nuk dekreton Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - 24 ore

Presidenti Meta dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Skënder Gjinushi u zgjedh kryetar i Akademisë së Shkencave me 35 vota pro dhe 6 kundër....

Meta rrëzon emërimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - KosovaPress

Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit të procesit zgjedhor për kryetar të Akademisë së Shkencave, zoti Skënder Gjinushi ligjërisht figuron në postin drejtues të kryetarit të Partisë...

Meta tjetër goditje mazhorancës, refuzon dekretimin e Gjinushit në Akademinë e Shkencave

para 4 muajve - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta i jep nje tjeter goditje mazhorances se majte. Ai ka publikuar sot dekretin me te cilin refuzon emerimin e Skender Gjinushit si kryetar i Akademise se Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN...

Meta rrëzon Skënder Gjinushin, nuk dekreton emrimin në krye të ASH

para 4 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skender Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave. Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Gjinushit gjatë ditës së sotme Kundër Gjinushit...

Presidenti Meta dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave

para 4 muajve - Gazeta Telegraf

D E K R E T “PËR REFUZIMIN  E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI  SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” Në mbështetje të neneve 57 pika 7, 92/g, 93, të Kushtetutës, neneve 3, 6 paragrafi 6, 6/1 germa...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK